مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

افزایش ۲۰ درصدی شهریه دوره های دکتری پردیس دانشگاه تهران

معاون آموزشی دانشگاه تهران از افزایش ۲۰ درصدی شهریه دوره دکتری پردیس های این دانشگاه در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ خبر داد .
سید مهدی قمصری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: شهریه دانشجویان دکتری در پردیس های خودگردان دانشگاه (کیش- ارس- البرز) ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت.
طبیعی است این افزایش شهریه مربوط به ورودی های جدید این دانشگاه باشد اما ایشان تاکیدی در این زمینه نداشته اند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۵)

 1. Amin می‌گه:

  بچه های دکتری حقوق خصوصی پردیس کیش با استاد دکتر کاتوزیان درس مسئولیت مدنی تطبیقی دارند و شما میفرمایید پردیس کیش یا البرز دانشگاه تهران معتبر نیست؟
  مسلما کسی که پردیس مرکزی قبول میشه در نگاه اول اعتبار بیشتری داره ولی نسبت تفاوت اونقدر نیست که یکی سفیدو یکی سیاه باشه ابتدائا مدرک به مخاطب ذهنیت میده ولی موقع ارائه سواد, همه چیز فرق میکنه؛ سواد تعیین کننده همه چیزه ولی به تبع دانشگاه تهران از دانشگاه اصفهان وجه بهتری داره و اصفهان از پیام نور! سره چیزی دعوا میکنیم که در اینده خیلی نزدیک لوث میشه.. یادتونِ سره کنکور کارشناسی شاید ده سال پیش و بیشتر چه رقابتی بود و حالا دانشگاهها تمنای دانشجو دارند…
  قدرت شخص در علمش و عملش تعیین کننده میزان پیشرفتشه؛ دنبال اون باشیم

 2. شیمی آلی می‌گه:

  سلام بچه ها میشه کم بحث آزاد و دولتی رو راه بندازین. من کارشناسی دانشگاه دولتی بودن انقد اونجا اذیت شدم؛اساتید با نمره کم دادن واقعا اذیت میکردن که مثلا بگن چون اینجا دولتی هست امتحانات بچه ها سطحش بالاست و نمره کم میارن. بعد فارغ التحصیلی تو کارشناسی هیچ انگیزه ای برای ادامه تحصیل نداشتم بخصوص وقتی که معدل شاگرد اولمون نزدیک ۱۶ بود همگی ما ۱۲-۱۳ . به خاطر اینکه پدرم سواد نداشت و خیلی به ادامه تحصیل من علاقه داشت برای ارشد بدون اینکه کنکور سراسری شرکت کنم امتحان آزاد دادم و قبول شدم. تو دانشگاه آزاد واقعا اعتماد به نفسم بالا رفته بود چون فکر میکردم من کارشناسی سراسری بودم و اینجا مفت نمره میدن. خدا رحم کرد زود به خودم اومدم وگرنه کلاهم پس معرکه بود و وقتی دیدم آدم باید هر دانشگاهی باشه خودش رو باید اثبات کنه خیلی زحمت کشیدم و الان رزومه بسیار عالی دارم با اینکه آزاد بودم) و نظر اساتید در مصاحبه دکتری راجع به من مثبت بود خدا رو شکر

 3. علی می‌گه:

  مدیریت
  آیا ممکن تو مصاحبه پردیس به فرض همه خیلی بد بدن واساتید از اونها راضی نباشند کسی پذیرش نکن

 4. مدیریت بازرگانی می‌گه:

  باسلام
  حقیر با نقطه نظر دوستان در خصوص مدرک دولتی ، پردیس یا آزاد باید اشاره کنم که به اعتقاد من ،نوع مدرک و محل تحصیل ارزش و اعتبار افزونتر ایجاد نمی کند بلکه دوستان خروجی و درمیدان عمل مدراک را بکار بردن است که ارزش و اعتبار ایجاد می کند -دکترایی را می بینیم که از یک تحلیل ساده ناتوانند یا دو خط نامه ساده را نمی توانند پاسخ دهند ؟بنابراین باید تلاش کنیم که از این مدراک کاغذی ، خروجی هایی باارزش تولید نماییم .دوستان تلاش نماییم تجربه های مفیدی به داشته هایمان اضافه نماییم نه صرفا مدارک …؟؟؟مخلص همه دکترای باتجربه ایم.

 5. داوری بدون پیش داوری می‌گه:

  ۱٫ آموزش هم مانند هر کالا و خدمت دیگری قیمتی دارد. بنابراین در دوره شبانه یا پردیس یا آزاد شما پول خدمات ارائه شده را خود می پردازید، نه از مالیات و نه از نفت.
  ۲٫ دانشجویانی که بابت این خدمات پول می پردازند اتفاقاً از انگیزه بالاتری برای درس خواندن و سریعتر به اتمام رسانیدن دوره را داشته و کارایی منابع در این شیوه بالاتر خواهد بود.
  ۳٫ پردیس های دانشگاه های سراسری همان استاد، برنامه درسی و ضوابط آموزشی و پژوهشی دانشگاه مادر را داشته و از این جهت هیچ تفاوتی با گذراندن دوره در دانشکده های دانشگاه مادر غیر از مکان جداگانه را ندارند.
  ۴٫ اصولاً این شیوه تحلیل در ابتدای هر کاری از عادات ما شده است. قضاوت در چارچوب هایی غیر تخصصی و احساسی، تنگ نظرانه و بدون در نظر گرفتن واقعیات فضای جامعه. به ایجاد دروه شبانه و قضاوت های ابتدای کار و مقایسه آن با آن چه امروز است مراجعه نمایید.
  ۵٫ آیا فلان دانشگاه آذربایجان و تاجیکستان و مالزی و غیره که به بدیهی ترین شکل مدارک خریده شده با پول و بدون هر گونه کیفیت و پایان نامه هایی که در دارالترجمه های تهران ترجمه و در آن ها دفاع می شود را در اختیار متقاضی گذاشته و بسیاری از کارمندان شاعل در دستگاه های دولتی ایران را به درجه دکتری نائل کرده است، از پردیس های دانشگاه های خوب ایران برتر و قابل قبول تر است؟
  ۶٫ ملاک ارزشگذاری یک دوره تحصیلی آکادمیک فارغ از عنوان دانشگاه، اساتید دوره، برنامه آموزشی، چارچوب پژوهشی و صلاحیت ها و دانش تخصصی افراد شرکت کننده در آن است. حتی دانشگاه آزاد امروز پس از سی و اندی سال از تأسیس خود از برخی دانشگاه های سراسری به این لحاظ برتر است. چرا که بهترین و نخبه ترین اساتید بازنشسته و کنار زده شده دانشگاه های دولتی را به خود جذب کرده و از سطح آموزشی و پژوهشی مناسبی برخوردار شده است.
  ۷٫ پایان سخن این که اعتبار بخشی به راهی که در آن قدم می گذاریم نه در بی اعتبار ساختن راه های جانشین، بلکه در استوار قدم برداشتن در راه خود است.

 6. نگار می‌گه:

  چرامگه پردیس های اقماری( ارس-البرز- کیش) چه امکاناتی بیشتر از پردیس های مرکزی تهران داره که باید شهریه اش بیشر بشه؟آخه اینا که امکاناتشون کمتره که

 7. السا می‌گه:

  لطفن بدون داشتن آگاهی اظهار نظر نکنید، همه پردیس ها اینطور نیستند و پردیس هایی هم هستند که کلاس ها و برنا مه هاشون با دوره های روزا نه هست و هیچ تفاوتی هم نمی کنن، فقط هزینه تحصیلشون رو خودشون پرداخت می کنن، هرچند روزانه ها هم وقت فارغ التحصیلی و گرفتن گرویی مدرک هزینه شون رو اونموقع باید پرداخت کنن.

 8. جواد می‌گه:

  این شایعات چیه راه می اندازین؟؟؟ چرا مدرکشان معتبر نباشه؟ وقتی از طریق کنکور سراسری و با ظوابط سازمان سنجش دانشجو می گیرند جرا معتبر نباشه؟ حالا اگه بدون کنکور دانشجو بگیرند یه چیزی

  • دانشجوی تهران می‌گه:

   البته که اعتبار چندانی نداره
   بهش دکتری پولی
   از اسمش معلومه
   رو مدرکشون هم می نویسند پردیس فلان
   درسته از طریق کنکور میگیره اما همین بس که اکثرا ظرفتشون هم تکمیل نمیشه
   بیشترشون هم اصلا ساختمان و همه چیزشون جداست (مثل پردیسهای دانشگاه تهران).
   مسلما موقع استخدام و جذب – مخصوصا در مورد هیات علمی- افراد دوره های روزانه در اولویتند. یعنی افرادی که با رتبه های خوب وارد دوره دکتری شده اند و کمتر از این افراد استفاده خواهد شد.
   البته برای گرفتن مدرک هیچ اشکالی ندارد.

  • م می‌گه:

   داداش جواد ، داوطلب دکتری ! ظوابط رو خوب اومدی ! امیدوارم فقط رشته ادبیات فارسی نباشی !

 9. ناشناس می‌گه:

  این پردیس ها مدارکشون برای کار معتبره؟

درج نظر