مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

دکتری بدون آزمون ۱۳۹۳ دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

دانشگاه شهید مدنی آذربایجان از بین دانشجویان و دانش آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی ارشد دانشجوی دکتری جذب می نماید.

به گزارش پی اچ دی تست،  دانشگاه شهید مدنی آذربایجان براساس «آیین‌نامة ارائة تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر» از بین داوطلبان ممتاز واجد شرایط در رشته‌های ذیل برای سال تحصیلی ۹۴- ۹۳ در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) دانشجو می‌پذیرد:

ردیف

عنوان رشته و گرایش

زمینه

۱

شیمی معدنی ( ۱ نفر)

شیمی آلی ( ۱ نفر)

شیمی تجزیه ( ۲ نفر)

شیمی فیزیک( ۱ نفر)

۲

فیزیک

زمینه سیستم های پیچیده (۱ نفر)

فیزیک نظری زمینه اطلاعات و محاسبات کوانتومی ( ۱ نفر)

فیزیک نظری زمینه انرژی­های بالا( ۱ نفر)

گرایش حالت جامد (۱ نفر)

۳

ریاضی کاربردی

پردازش تصویر و معادلات دیفرانسیل تصادفی در ریاضیات مالی(۱نفر)

زمینه  بهینه سازی ( ۱ نفر)

۴

ریاضی محض

آنالیز در زمینه آنالیز تابعی ( ۱ نفر)

آنالیز در زمینه آنالیز هارمونیک( ۱ نفر)

جبر در زمینه ترکیبیات (۱ نفر)

هندسه در زمینه هندسه دیفرانسیل (۱ نفر)

۵

مهندسی برق- قدرت

سیستم و الکترونیک قدرت (۱ نفر)

سیستم و حفاظت   (۱ نفر)

۶

فلسفه و کلام اسلامی (۱ نفر)

۷

روانشناسی تربیتی (۱ نفر)

الف) شرایط عمومی:

احراز صلاحیت عمومی مطابق مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

ب) شرایط اختصاصی

۱- دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد یا دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یکی از موسسات آموزش عالی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

تبصره۱: دانشجویان سال آخر کارشناسی ارشد فعلی دانشگاه­ها می­توانند با ارسال فرم تأیید شده پیوست ثبت نام نمایند مشروط بر اینکه حداکثر تا آخر شهریورماه ۹۳ فارغ­التحصیل گردند.

تبصره۲: رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد باید با رشته مورد تقاضا برای ادامه تحصیل مرتبط باشد.

۲- نداشتن منع قانونی خدمت نظام وظیفه برای داوطلبین مرد، مطابق مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۳- دارا بودن حداقل معدل ۱۷ در  دروس آموزشی مقطع کارشناسی ارشد (بدون احتساب نمره پایان نامه)

۴- دارا بودن رتبه اول در بین دانشجویان هم ­رشته­ای و هم ورودی (در صورتیکه تعداد ثبت نام کنندگان یک رشته در یک ورودی ۵ نفر باشد، یک نفر، در صورتیکه تعداد ثبت نام کنندگان در یک ورودی تا ۱۰ نفر باشد، دو نفر، در صورتیکه تعداد ثبت نام کنندگان در یک ورودی تا ۱۵ نفر و بیشتر باشد، سه نفر، می توانند از مزایای دکترای بدون آزمون بهرمند شوند).

۵-داشتن حداقل یک مقاله در مجلات ISI  و  ISC با نمایه معتبر یا علمی- پژوهشی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

تبصره: نامه پذیرش برای حداکثر یک مقاله قابل قبول است.

۶- قبولی در مصاحبه گروه مربوطه.

۷- کسب حداقل ۵۰%  نمره کل در یکی از آزمون­های زبان انگلیسی به شرح ذیل تا قبل از برگزاری امتحان جامع:

 • MCHE

TOFEL●

TOLIMO●

 • IELTS

تبصره: اعتبار مدرک نمره زبان از زمان آزمون تا شروع اولین نیمسال تحصیلی به مدت دو سال است و در صورتیکه متقاضی قبل از انجام مصاحبه حد نصاب یکی از آزمون­های مذکور را کسب نموده و مدرک آن را ارائه نماید در مصاحبه حضوری امتیاز محسوب خواهد شد.

ماده ۸ آیین­نامه ۲۲۳۵۴/و مورخه ۲/۳/۹۱: دانش آموختگان و دانشجویان نیمسال چهارم دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون نیمه متمرکز دوره دکترای تخصصی از یکی از دو طریق ذیل می توانند به دانشگاهها معرفی شوند:

۸-۱- دانش آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره بدون احتساب نمره پایان نامه ( دفاع از پایان نامه با درجه عالی) جزء رتبه های اوّل تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. در صورت داشتن یکی از شرایط زیر، بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز دوره دکترای تخصصی، از سوی سازمان سنجش در قالب چند برابر ظرفیت به دانشگاهها معرفی می شوند.

الف) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد؛

ب) دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد؛

پ) رتبه اول المپیادهای علمی- دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی انجام شده توسط دانشجو در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد؛

ت) دانش آموخته رتبه اول در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی انجام شده توسط دانشجو در دوره تحصیلی  کارشناسی و کارشناسی ارشد؛

ث) دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش آموزی ( موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی انجام شده توسط دانشجو؛

چ) رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های معتبر علمی ( از قبیل خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی) در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل سی و پنج درصد، دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی انجام شده توسط دانشجو در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد؛

نکات مربوط به دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد:

۱- دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد حائز شرایط ماده ۸ حداکثر تا سه سال پس از دانش آموختگی می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری بهره مند شوند.

۲- مقاله علمی-پژوهشی دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد باید مستخرج از پایان نامه و همراه یکی از اعضاء هیأت علمی دانشگاه محل تحصیل باشد.

ج- نکات مربوط به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد:

۱- به منظور تسهیل در رتبه بندی دانشجویان (نیمسال چهارم) دوره کارشناسی ارشد، رتبه بندی بدون احتساب نمره پایان نامه انجام می شود. بدیهی است متقاضیان باید تا پایان شهریور ماه همان سال تحصیلی و قبل از شروع دوره دکتری از پایان نامه دوره کارشناسی ارشد خود با درجه عالی دفاع کرده باشند.

۲- برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد (نیمسال چهارم) که پس از پایان همان نیمسال دانش آموخته می‌شوند، ارائه مقاله الزامی نمی باشد.

تبصره: چنانچه متقاضی در دوره دکتری پذیرفته شود موظف است تا پایان سال اول دوره دکتری خود، مجوز پذیرش یا چاپ یک مقاله علمی- پژوهشی مستخرج از پایان نامه دوره کارشناسی ارشد را ارائه کند.

۳-دانشجویان و دانش­آموختگان دانشگاههای آزاد اسلامی، جامع علمی کاربردی، غیرانتفاعی و پیام­نور نمی­توانند از مزایای این آیین­نامه بهره­مند گردند. لذا توصیه می­شود از ارسال مدارک جداً خودداری فرمایند.

مدارک مورد نیاز

 1. تکمیل فرم تقاضانامه برای ثبت نام دوره دکتری.
 2. تصویر مدارک و ریز نمرات دوره­ های کارشناسی و کارشناسی ارشد.
 3. ارسال مدارک نظام وظیفه برای آقایان.

تبصره: داوطلبان دارای هر یک از شرایط ذیل نیاز به ارسال مدرک نظام وظیفه ندارند.

 • دانشجوی دوره کارشناسی ارشد که تا شهریور ماه سال ۱۳۹۳ دانش آموخته گردد.
 • دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد که از زمان فارغ التحصیلی تا تاریخ ۳۱/۶/۱۳۹۳ بیشتر از شش ماه سپری نشده باشد.
 1. گواهی رتبه و معدل دوره کارشناسی ارشد.
 2. یک نسخه چاپ شده از مقالات در مجلات علمی- پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین المللی.
 3. ارائه سوابق آموزشی و پژوهشی.
 4. تصویر چکیده پایان نامه دوره کارشناسی ارشد.
 5. تصویر کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملّی
 6. فرم مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد که تا تاریخ ۳۱/۶/۱۳۹۳ فارغ التحصیل خواهند شد.
 7. اصل رسید  بانکی به مبلغ پانصد هزار ریال  به حساب سیبای بانک ملی، شمارة ۲۱۷۷۴۶۰۴۰۲۰۰۶ به نام درآمد های اختصاصی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
 8. چهار قطعه عکس ۴*۳ با زمینه روشن که یک قطعه از آن به فرم ثبت­نام الصاق گردد.

  تذکر: مدارک ارسالی و وجه پرداختی داوطلب به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

    چنانچه در هر یک از مراحل ثبت نام و تحصیل مشخص گردد که داوطلب واجد هر یک از شرایط فوق الذکر نبوده، بلافاصله از ثبت نام و یا ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل آمده و طبق مقررات رفتار خواهد شد.

داوطلبان باید مدارک مورد نیاز را با پست سفارشی، حداکثر تا تاریخ ۱۰/۴/۹۳ به نشانی زیر ارسال نمایند. اسامی افراد واجد شرایط برای دعوت به مصاحبه در مورخه ۱۵/۴/۹۳ از طریق وب سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.

 «  آدرس تبریز – کیلومتر ۳۵ جاده­ی تبریز مراغه، کد پستی ۵۳۷۵۱۷۱۳۷۹ اداره­ی استعدادهای درخشان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان »

مدارک داوطلبین پس از وصول، توسط اداره استعدادهای درخشان دانشگاه مورد بررسی قرار گرفته و در صورت داشتن شرایط لازم جهت مصاحبه به گروه مربوطه معرفی خواهند شد.

*جهت کسب اطلاعات مورد نیاز می توانید با دفتر ادارة استعدادهای درخشان به شماره تلفن    ۹-۰۴۱۲۴۳۲۷۵۰۰ (۰۴۱۲) داخلی ۲۴۳۹ یا ایمیل آدرس Estedad_madani@yahoo.com تماس بگیرید.

    *جزئیات اطلاعیه  بر روی سایت دانشگاه  به آدرس http://www.azaruniv.ac.ir قابل دریافت است.

                                                                            معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی

                                                                    دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۹)

 1. فیزیک می‌گه:

  با سلام
  من ورودی ۸۸ و فارغ التحصیل اسفند ۹۰ دانشگاه پیام نور هستم به نظرتون می تونم شرکت کنم؟؟؟

  • عاطفه می‌گه:

   سلام عزیزم.تو متن نوشته : براساس «آیین‌نامة ارائة تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر» … که طبق آیین نامه هم فقط روزانه ها میتونن تو استعداد درخشان روزانه شرکت کنند.
   موفق باشید.

   • فیزیک می‌گه:

    آخه توی شرایط اختصاصی نوشتن که”۱- دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد یا دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یکی از موسسات آموزش عالی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.”
    مگه پیام نور مورد تایید وزارت علوم نیس؟؟؟

 2. ستاره می‌گه:

  دوستان من همه شرایطو دارم جز مدرک زبان شرکت کنم یا نه؟؟

 3. لطفاااااااااا کمکککککککککک می‌گه:

  بچه ها کسی میدونه این دانشگاه به دانشجوهای دکتری در حال تحصیل خودش تدریس میده یا نه؟
  در ضمن میشه این دانشگاه قبول شد ولی تز رو یه دانشگاه دیگه کار کرد؟

 4. سحر می‌گه:

  والا به این میگن آیین نامه ، نه سفت و سخته نه خیلی آسون متوسط و خوب

 5. مریم می‌گه:

  سلام
  من اسفند۸۹ فارغ االتحصیل شدم و رشته ام مدیریت آموزشی بوده. به نظرتون میتونم واسه روانشناسی تربیتی اینجا ثبت نام کنم؟

  • حمید می‌گه:

   وقتی میگه مرتبط منظور اینه که همون رشته باشی حداقل روان شناسی خالی نه مدیریت آموزشی!!!!
   میتونید امتحان کنید اما تو بررسی مدارک رد میشه و هزینه ای که کردید بر باد میره…

درج نظر