مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

عدم پذیرش دکتری بدون آزمون پژوهش محور در سال ۹۳

معاون پژوهش وزیر علوم، با اشاره به اینکه آیین‌نامه اجرایی پذیرش دانشجوی دکترای پژوهش‌محور با آزمون تا مهرماه ابلاغ می‌شود، گفت: پرونده ۹۰ درصد متقاضیان پذیرش در دوره‌های دکترای پژوهش‌محور بدون آزمون که در گذشته پذیرش شده بودند، به دانشگاهها ابلاغ شده است

وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران  با اعلام این خبراظهار داشت: وضعیت سایرین نیز طی دو هفته آینده مشخص می‌شود و برای سال ۹۳ نیز دانشجوی دکترای پژوهش‌محور بدون آزمون پذیرش نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌محور بدون آزمون، تصمیمی از سوی سازمان سنجش و شورای بورس بوده است، افزود: آیین‌نامه رسمی برای این نوع پذیرش وجود ندارد و به دلیل اشکالات موجود در پذیرش دانشجویان دکترای پژوهش‌محور بدون آزمون، روند این نوع پذیرش برای سال ۹۳ به طور کلی متوقف شده و هم‌اکنون نیز در حال بررسی این موضوع هستیم .
وی با بیان اینکه  پذیرش با این روش برای سال ۹۴ هنوز قطعی نشده و در حال بازنگری آیین‌نامه اجرایی پذیرش دانشجوی دکترای پژوهش‌محور از طریق آزمون دکتری هستیم، خاطرنشان کرد:پیش‌بینی می‌شود این آیین‌نامه تا مهرماه سال جاری به دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی ابلاغ شود.
  معاون پژوهشی وزیر علوم همچنین به آغاز ارزیابی طرح های کلان ملی اشاره کرد و گفت :پیش بینی می کنیم، ارزیابی طرح‌ها تا دو هفته آینده به پایان برسد.
به گفته وی ارزیابی طرح‌های کلان ملی در جلسه آینده شورای عالی “عتف ” ارائه می شود.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ارزیابی برخی از طرح های کلان ملی به زمان بیشتری نیاز دارد بنابراین اگر ارزیابی برخی از طرح ها به جلسه آینده شورای عتف نرسد، اجرای طرح ادامه می یابد تا نتایج ارزیابی در جلسات آینده شورای عتف ارائه شود و برای طرح تصمیم گیری شود.
عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۰)

 1. هاجرهویزایی می‌گه:

  باسلام ووقت بخیر ،من کلی تلاش کردم تا استاد راهنما بیدا کردم وبه امید أین دکتری واسه کنکور اماده نشدم والآن اینطور نتیجه إعلام میکنن که لغو شده ،حالا به خانوادمون جی بکیم همه میدونن قرار بذیرش دکتری بیات، واقعا افسرده شدیم ،وهزینه أی که واسه ثبت نام دادیم جی میشه ؟

  • مهسا می‌گه:

   دوست خوبم کدوم هزینه؟! پذیرش بدون ازمون پژوهش محور که هنوز اعلام نشده بود که شما هزینه کرده باشید! اگه منظورتون دانشگاه آزاده که اون سر جاشه، ربطی به این خبر نداره. نگران نباشید.

 2. mary می‌گه:

  یعنی پژوهش محور کنسل شد؟

 3. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! می‌گه:

  تو رو خدا خبرهاتون رو واضح اعلام کنید من خبر رو دیدم قلبم نزدیک بود وایسه!!!! خواهشا بذارید این روزا انرژیمون رو صرف فوتبال و والیبال کنیم و لذت ببریم.

 4. احمد می‌گه:

  نه مهدی و احسان جان
  این پژوهش محوره
  و این مصاحبه ها و اطلاعیه های قبلی که ما بودیم آموزش محوره و جدای از پژوهش محوره که رساله ندارن
  گران نباشید

 5. مهدی می‌گه:

  منم نمیفهمم یعنی همه چیز لغوه؟
  ای مصاحب ها چی پس؟

 6. احسان می‌گه:

  یعنی چی؟
  یعنی استعداد درخشان تعطیل شد؟

درج نظر