مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون دانشگاه شیراز در سال ۹۳

دانشگاه شیراز از بین داوطلبان پذیرش استعداد درخشان دانشجوی دکتری می پذیرد.

به گزارش پی اچ دی تست ، دانشگاه شیراز بر اساس آیین نامه وزارت علوم و مصوبات شوراهای تحصیلات تکمیلی و آموزشی دانشگاه، طبق موارد مندرج در این اطلاعیه، از میان فارغ التحصیلان و دانشجویان ممتاز کارشناسی ارشد دانشگاه های معتبر دولتی، با انجام مصاحبه و بررسی مدارک آموزشی و پژوهشی، برای  نیمسال اول سال تحصیلی ۹۳ – ۹۴ در مقطع دکتری دانشجو پذیرش نماید.

شرایط عمومی:
- دارا بودن صلاحیت عمومی جهت ادامه تحصیل
- نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد

شرایط اختصاصی:
دانش آموختگانی که حداکثر تا ۲ سال تحصیلی از تاریخ فراغت از تحصیل آنان در مقطع کارشناسی ارشد
گذشته باشد و به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان نامه (ارزشیابی پایان نامه با درجه عالی) جزء رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند، در صورت داشتن یکی از شرایط زیر، بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز دوره دکترای تخصصی می توانند در این طرح شرکت نمایند:
الف دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شدشده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره کارشناسی ارشد.
ب دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره کارشناسی ارشد.

رتبه اول المپیادهای علمی دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از  پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره کارشناسی ارشد.
ت دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش آموزی (موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو در دوره کارشناسی ارشد).

ث رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های معتبر علمی از قبیل خوارزمی جوان خوارزمی رازی فارابی در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل سی و پنج درصد، دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره کارشناسی ارشد.
تبصره ۱: طرح ملی، اثر بدیع یا تألیف و طرح پژوهشی تقاضا محور بر اساس نیاز یک دستگاه با تایید معاونت پژوهشی و فناوری وزارت می تواند به جای یک مقاله در هر یک از بندهای الف تا ث جایگزین شود.
تبصره ۲: دانش آموختگانی که بین ۲ تا ۳ سال تحصیلی از تاریخ فراغت از تحصیل آنان در مقطع کارشناسی ارشد گذشته باشد، علاوه بر شرایط بند الف به ازای یک سال اضافه باید یک مقاله علمی پژوهشی پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا یک طرح پژوهشی یا یک کتاب دیگر ارائه نمایند. (مدارک دانشجویانی که بیش از ۳ سال از فارغ التحصیلی آن ها گذشته باشد، به هیچ وجه بررسی نخواهد شد.)
تبصره ۳: مقاله علمی پژوهشی دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد باید مستخرج از پایان نامه و همراه نام استاد راهنمای  پایان نامه باشد.
دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی سال تحصیلی ۹۱ – ۹۲ که با توجه به معدل دروس دوره آموزشی خود تا پایان  نیمسال دوم ۹۲ – ۹۳ (نیمسال چهارم) بدون احتساب نمره پایان نامه جزء رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته هم ورودی خود باشند و آخر شهریور ۹۳ چهار نیمسال ( و قبل از شروع دوره دکتری از پایان نامه خود با درجه عالی دفاع کنند، با داشتن حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره کارشناسی ارشد، می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.
تبصره: شرایط مندرج در بندهای ب، پ، ت، ث و تبصره ۱ فوق(شرایط اختصاصی) در مورد دانشجویان نیمسال چهارم نیز قابل اجرا خواهد بود.
رتبه بندی در دوره کارشناسی ارشد برای دانشجویان و دانش آموختگان با رعایت موارد زیر انجام می شود:
پس از گذشتن ۴ نیمسال تحصیلی از هر ورودی در هر کد رشته محل و با احتساب مجموع ظرفیت های دوره روزانه و شبانه رتبه بندی انجام می شود. در خصوص رشته هایی که طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی در دوره کارشناسی ارشد برای ۵ نیمسال تدوین و تصویب شده است، رتبه بندی پس از گذشتن ۵ نیمسال تحصیلی از هر ورودی در هر کد رشته محل انجام خواهد شد.

در صورتی که تعداد هر ورودی در هر کد رشته محل در دوره کارشناسی ارشد تا ۵ نفر باشد، صرفاً رتبه اول، چنانچه ظرفیت پذیرش بین ۶ تا ۱۰ نفر باشد، رتبه های اول و دوم و برای تعداد ۱۱ نفر و بالاتر، رتبه های اول تا سوم معرفی خواهند شد.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت دانشگاه شیراز مراجعه نمایند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۷۵)

 1. علی رئوفی می‌گه:

  بچه ها به این قضیه ۴ ترمه بودن اعتراض کنید
  هیچ دانشگاهی امسال این شرط رو نذاشته جز دانشگاه شیراز. خواهشا بهشون ایمیل بزنید و بخواین این شرط رو بردارن!!

 2. آلزایمر می‌گه:

  من الان رفتم تقاضانامه رو تکمیل کنم، ولی شناسه و رمز عبور یادم رفته.
  شناسه کد ملی بود؟
  لطفا اگه دیدید ج بدید

 3. آناهیتا می‌گه:

  سلام بچه ها
  من زنگ زدم دانشگاه شیراز پرسیدم
  قضیه ۴ ترمه بودن یا نبودن برمیگرده به دانشگاهی که از اون فارغ تحصیل ارشد شدین.
  یعنی ببینید در دانشگاه ارشد شما واسه مقطع ارشد ۴ ترم تعریف شده یا ۵ ترم؟؟
  اگه ۴ ترم تعریف شده مثل دانشگاه شیراز و شما ۵ ترمه دفاع کردید نمیتونید شرکت کنید.
  مدرک زبان هم واسه دانشکده علوم ضروری نیست

 4. شیوا می‌گه:

  سلام
  بچه ها مدرک زبان نداریم شرکت کنیم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟ کسی میدونه دقیق ؟
  ممنون

 5. گلی-صنایع غذایی می‌گه:

  دوستان این فرم درخواست کجا آپلود کنیم؟

 6. آناهیتا می‌گه:

  بچه های شیراز یا کسایی که میتونن
  حضوری برن لطفا بپرسن قضیه این ۴ ترمه تموم کردن دیگه چیه؟؟؟
  آخه تو دانشگاه های تهران کسی ۴ ترمه تموم نمیکنه که ما بتونیم تموم کنیم؟؟؟؟

 7. شهاب می‌گه:

  اما من بنظرم باید ۴ ترم تمام کرده باشیم اگه کسی خبر موثق داره لطفا بگه

  • 4 ترمه می‌گه:

   دوستان من از یکی از دانشکده ها پرسیدم گفتن حتما باید درسها رو توی ۳ ترم تموم کرده باشید و ترم ۴ هم دفاع کرده باشین و این کاملا الزامی هست.

   • سوال می‌گه:

    شما از کدوم دانشکده پرسیدین؟
    آخه هیچ جای فراخوان دانشگاه شیراز اینو ننوشته؟؟؟
    مطمئن هستید؟؟ ترو خدا جواب بدید

    • 4 ترمه می‌گه:

     من از دانشکده علوم بخش فیزیک پرسیدم. شما می تونید با ششماره ۰۷۱۱۶۱۳۴۰۰۰ تماس بگیرید و از اونا شماره دانشکده خودتون رو بگیرید و سوال بپرسید. شماره بخش فیزیک هم اینه۰۷۱۱۶۱۳۷۰۲۸ مسئول آموزش بخش فیزیک خانم مرادی هستند. شاید بتونن راهنمایی کنن. یا با خانم خرم دل تمایس بگیرید.

 8. شهاب می‌گه:

  با عرض سلام
  دوستان حتما باید دوره ی ارشد ۴ ترمه تموم شده باشه؟

  • ترو خدا یکی کمک کنه می‌گه:

   فک نکنم آقا شهاب
   هیچ جای فرم درخواست هم این موضوع قید نشده است. فقط برای ورودی های ۹۱ باید ۴ ترمه تموم شن تا بتونن در این فراخوان شرکت کنن

 9. کسرا می‌گه:

  خواهش میکنم آناهیتا

 10. کسرا می‌گه:

  من حضوری پرسیدم مدرک زبان واسه رشته های علوم پایه جدی نیس اما رشته های فنی و مهندسی باید داشته باشن دانشکده الزام کرده

 11. طه می‌گه:

  سلام
  ارشدی های ژردیس هم میتونن شرکت کنند؟
  من ۱ ژورنال و ۱۰ تا کنفذانس دارم

 12. کسرا می‌گه:

  سلام
  آناهیتا خانوم مهلت ارسال مدارک تا ۱۹ هست

 13. کسرا می‌گه:

  سلام دوستان
  هیچ تلفنیو جواب نمیدن کسی اگه از مدرک زبان اطلاع موثقی داره لطفا بگه ممنون

  • آناهیتا می‌گه:

   سلام
   دقیقا منم هر چی از صبح تماس گرفتم کسی گوشی برنداشت
   لطفا اگه کسی تماس گرفت ببینه واسه رشته های علوم پایه تا کی فرصت میدن

 14. آزمون زبان جدی نیست می‌گه:

  سلام دوستان
  در مورد آزمون زبان زیاد نگران نباشید. هر دانشکده ای فرق داره. بعضی دانشکده ها بعد از اینکه توی مصاحبه قبول شدید به شما تا ۲ سال فرصت میده که مدرک بگیرید در ضمن خود دانشگاه شیراز هم هر ترم یه آزمون زبان به اسم بسندگی بر گزار می کنه البته گاهی به اندازه تافل قبولی توش مشکله. برای همین به نظرم با دانشکده یا بخشی که می خواید اونجا شرکت کنید تماس بگیرید و بپرسید که چه قدر براشون مدرک زبان مهمه. یا با تحصیلات تکمیلی تماس بگیرید
  ۰۷۱۱-۶۱۳۴۷۳۹ خانم خرم دل
  موفق باشبد

 15. آناهیتا می‌گه:

  سلام بچه ها
  من الان مدرک زبان ندارم ولی ۲۳ خرداد قراره آزمون mche شرکت کنم و نتایج اول تیر میاد بنظرتون تو این فراخوان شرکت کنم یا نه؟؟؟؟

 16. هزینه می‌گه:

  هزینه ثبت نام واسه شیراز چقدره؟

 17. با سلام می‌گه:

  بچه ها هزینه ثبت نام در دانشگاه شیراز چنده؟

 18. تینا می‌گه:

  سلام
  مقاله حتما باید ژورنال باشه؟
  اگه اکسپت یک کنفرانس خارجی مطرح باشه چی؟ آخه در رشته من اغلب نتایج اولیه به یک کنفرانس فرستاده میشه و بعد یه نسخه‌ی کاملتر به همراه نتایج جدیدتر و اثبات‌ها به یک ژورنال فرستاده میشه.
  من به تازگی پذیرش کنفرانس گرفتم و دارم کارمو برای یه ژورنال میفرستم.
  نمیتونم درخواست بدم؟

 19. قاسمی می‌گه:

  سلام
  من مقاله هم هنوز اکسپت نشده یعنی برای هیچ دانشگاهی امسال اصلا نمیتونم استعداد درخشان شرکت کنم؟ یا مثلا تا زمان مصاحبه وقت دارم؟ لطفا هرکی میدونه راهنماییم کنه

 20. کسرا می‌گه:

  سلام بجه ها کسی تماس نگرفته با دفتر استعدادهای درخشان ببینه مهلت میدن واسه مدرک زبان یا نه؟

  • الهام می‌گه:

   منم موافقم با شما کسرا
   لطفا از بچه های شیراز و بقیه کسی هست که زنگ زده باشه ببینه واسه مدرک زبان تا کی فرصت هست؟ چقدر وقت میدن؟؟

 21. abbas می‌گه:

  سلام دوستان
  من اطلاعیه ی استعداد درخشان پارسال شیراز رو چک کردم واسه مدرک زبان مهلت گذاشتن امسال چرااینجوری کردن؟! هیچ جای دیگه رو ندیدم مدرک زبان رو از اول بخواد فک کنم اشتباه شده و یادشون رفته تو فرم بنویسن!

 22. جواد می‌گه:

  چرا هنوز آیین نامه قبلی اعمال میشه؟

 23. سارا می‌گه:

  سلام بچه ها. اونایی که شش ترمه تموم کردن هم میتونن شرکت کنن؟!

 24. فاطمه می‌گه:

  سلام به دوستان
  متاسفانه دانشگاه شیراز براش مدرک زبان خیلی مهمه حتی واسه دانشجوهای ارشد هم بهشون وقت میده تا آزمون معافی زبان بگیرند الکی هزینه ثبت نام نپردازید

 25. مهندس می‌گه:

  سلام دوستان
  قضیه این مدرک زبان دیگه چیه؟؟؟؟
  اکثر دانشگاه ها یه سال مهلت میدن!!!
  به نظرتون چکار کنم؟ ثبت نام کنم یا نه؟

 26. بیرحمانه می‌گه:

  سلام بچه ها.من همه شرایط دارم اما مدرک زبان ندارم.هم تو فرم درخواست هم جز مدارک که باید همراه داشته باشیم مدرک زبان میخواد اونم با نمره بالا.
  به نظرتون چکار گنم هزینه ثبت نام بدم یا نه بیخودی ثبت نام نکنم.
  خواهشا یکی ج بده

 27. ممتاز می‌گه:

  دوستان، من واسه دو تا دانشگاه با سهمیه ممتازین درخواست دادم اگه هر دو تا جا رو پذیرش بشم بعد انتخاب به عهده خودمه؟ اگه پذیرش بشم و نخوام برم چی؟ اونوقت مشمول یه سال محرومیت از آزمون می شم؟
  کسی اطلاعاتی داره تو این زمینه؟

 28. aeفففففففففففففففففففففففففففففففففف می‌گه:

  بجه ها دانشگاه شیراز رشته ریاضی نمیگیره؟

 29. آناهیتا می‌گه:

  سلام دوستان

  لطفا کسی میدونه فرصت ثبت نام در دانشگاه شیراز تا کیه؟؟؟

 30. فرناز می‌گه:

  از کجا میشه فهمید که در چه رشته هایی؟ من سایتش رو هم چک کردم، چیزی پیدا نکردم.

 31. داوطلب می‌گه:

  یعنی باز هم فقط دولتی روزانه و شبانه میتونن شرکت کنند؟

 32. ناشناس می‌گه:

  سلام.
  بچه ها منی که شرایط دارم اما مدرک زبان ندارم نمیتونم شرکت کنم.
  خواهشا یکی پاسخ بده.

 33. پس چرا خبری از فراخوان دانشگاه های تهران نیست؟؟؟؟؟ می‌گه:

  با سلام
  دوستان عزیز کسی خبری نداره از اینکه دانشگاه های تهران، تربیت مدرس، خوارزمی و بهشتی چه زمانی فراخوان می زنند؟
  از این همه انتظار خسته شدیم به خدا

درج نظر