مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص آزمون دکتری ۹۳ پردیس

سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای شیوه ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری ۱۳۹۳  ویژه پردیس های خودگردان را اعلام کرد.

به گزارش پی اچ دی تست ، هزینه ۵۰ هزار تومانی آزمون ، لزوم ارتباط رشته کارشناسی ارشد با رشته دکتری (در برخی از رشته ها) ، تعیین حوزه های امتحانی بر اساس تعداد ثبت نام کنندگان و تاثیر بیست درصدی معدل در نمره کل از جمله نکات مهم در این اطلاعیه است. متن اطلاعیه به شرح زیر است:

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون نیمه متمرکز دوره های پردیس خودگردان در مقطع دکتری (PH.D) سال ۱۳۹۳

۱۳۹۳/۰۴/۱۷

 بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون نیمه متمرکز دوره های پردیس خودگردان در مقطع دکتری(Ph.D) سال ۱۳۹۳ می‌رساند که ثبت نام برای شرکت در آزمون مذکور از طریق شبکه اینترنت این سازمان از روز سه شنبه ۱۷/۰۴/۹۳ آغاز و در روز یکشنبه ۲۲/۰۴/۹۳ پایان می پذیرد. لذا کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل می باشند، می توانند در آزمون مذکور ثبت نام و شرکت نمایند.

شرایط ثبت نام:

الف) هر داوطلب ‌بر اساس ‌علاقه ‌فقط می‌تواند در یک کدرشته‌ امتحانی (بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون)‌، ثبت‌نام‌ و در امتحانات‌ مربوط شرکت‌ نماید.

ب) داوطلبان لازم است پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما شخصاً به سایت این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org به ‌منظور ثبت‌نام‌، مراجعه و نسبت به تکمیل تقاضانامه ثبت‌نامی اینترنتی اقدام نمایند.

ج) ثبت‌نام‌ برای‌ شرکت‌ در آزمون ‌سال ۱۳۹۳، به روش ذیل امکان پذیر می‌باشد:

۱- مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور.

۲- دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته از سایت سازمان.

۳- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام.

۴- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام در این روش بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال می باشد با مراجعه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ (پانصد هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون یک کدرشته امتحانی، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

د‍ ) تذکرات‌ مهم:

۱- مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تکمیل شود.

۲- مسئولیت‌ صحت‌ کلیه‌ مندرجات‌ تکمیل‌ شده‌ (مندرجات‌ فرم‌ تقاضانامه) به‌ عهده‌ داوطلب‌ خواهد بود.

۳- پس از پایان مهلت مرحله ویرایش اطلاعات تقاضانامه (۱۷/۰۴/۹۳ لغایت ۲۲/۰۴/۹۳)، اعمال هیچگونه تغییری در مندرجات فرم‌ تقاضانامه‌ ثبت‌نام امکان‌پذیر نمی‌باشد، بنابر این‌ داوطلب‌ باید در زمان تکمیل اطلاعات تقاضانامه نهایت دقت را بکار گیرد.

۴- هر موقع‌ مشخص‌ شود که‌ داوطلب،‌ حقایق‌ را کتمان‌ نموده‌ یا واجد یکی‌ از شرایط و ضوابط مندرج‌ در  دفترچه‌ راهنما  نمی‌باشد، در هر مرحله‌ای‌ از آزمون‌ (ثبت‌نام‌، شرکت‌ در آزمون‌، پذیرفته‌شدن‌، حین‌ تحصیل‌ در دانشگاه ‌و …) محروم‌ خواهد شد.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:

به داوطلبان توصیه می شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات لازم را بر اساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. ضمناً راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای کسب اطلاع بیشتر می توانند به این راهنما مراجعه نمایند.ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون قبولی وی (کان لم یکن) تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

زمان توزیع کارت اینترنتی، برگزاری و محل آزمون:

بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون نیمه متمرکز دوره‌های پردیس خودگردان در مقطع دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۳ در روز جمعه مورخ ۲۱/۰۶/۹۳ برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه مورخ ۱۸/۰۶/۹۳ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۲۰/۰۶/۹۳ با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج تعیین می‌گردد.

تذکر مهم : نظر به اینکه تعیین قطعی حوزه های برگزاری در این آزمون، بعد از مشخص شدن آمار ثبت نام کنندگان صورت خواهد گرفت، لذا تأکید می‌گردد برگزاری این آزمون در مراکز استان و یا با توجه به آمار داوطلبان در یک یا چند استان، تجمیع خواهد شد.

 

نـکات و توصیه‌های‌ مـهم‌:

۱) با توجه به تأثیر ۲۰ درصدی معدل دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد اکیداً توصیه می‌گردد که داوطلبان، معدل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را با توجه به بند «س» قسمت تعاریف با دقت درج نمایند. شایان ذکر است معدل‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد تراز شده و میانگین وزنی آنها تأثیر بیست درصدی در نمره کل داوطلبان خواهد داشت.

۲) داوطلبان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه ایثارگران و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به سایت سازمان  سنجش ، دفترچه راهنمای ثبت نام مراجعه نمایند.

۳) به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب کدرشته امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت لازم را مبذول فرمایند. لذا پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی در این خصوص به درخواست‌های داوطلبان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۴) اگر از طریق کافی‌نت اقدام به ثبت‌نام می‌نمایید، تأکید می‌شود که تمامی مراحل ورود اطلاعات ثبت‌نامی را شخصاً انجام دهید و یا بر انجام امور مربوط، در کافی‌نت نظارت مستقیم داشته باشید.

۵) با توجه به ورود اطلاعات ثبت‌نامی توسط متصدیان کافی‌نت‌ها، متأسفانه اطلاعات معمولاً با اشتباهاتی در تقاضانامه درج می گردد،که مسئولیت هرگونه خطا در این مورد متوجه شخص داوطلب است و سازمان سنجش آموزش کشور به هیچ وجه امکان اصلاح اشتباهات مذکور را نداشته و هیچگونه عذری پذیرفته نخواهد شد.

۶) توصیه‌ می‌شود داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کدپیگیری ۱۶ رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

۷) هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیک‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌)، سایت سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد.

۸) در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان می‌توانند در ساعات اداری با شماره تلفن‌های: ۹-۸۸۹۲۳۵۹۵-۰۲۱ با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور تماس‌ حاصل‌ نمایند و یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام نمایند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۶۶)

 1. سارا می‌گه:

  سلام
  میدونم انجا جاش نیست که بپرسم
  من امسال کنکور دادم ، بین پردیس خودگردان شریف و امیرکبیر با آزاد موندم که کدومو برم …
  از لحاظ اعتبار مدرک خودگردان با توجه به این که تو مدرک ” خودگردان ” درج میشه ، واسه ادامه تحصیل خارج از کشور یا مشغول کار شدن ، مشکلی بوجود نمیاره ؟

 2. محمد جزا می‌گه:

  من تازه الان فهمیدم این پردیس ها مگه همون امتحان ملی با هم نبود این دیگه چی ه

 3. حمیدرضا 123 می‌گه:

  سلام دوستان…
  میشه به من کمک کنید…؟ من ارشد عمران آب دارم… به نظرتون با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش گرایش آب ۹ نفره و متقاضی کمتری داره و ظرفیت پذیرش سازه ۲۵ نفره و مسلماً متقاضی بیشتر کدومو انتخاب کتم که شانس قبولیم بیشتر باشه…؟ کسی اطلاع داره تو هر گرایش چند نفر ثبت نام کردن…؟!

 4. کلیه شرایط پردیسها ! می‌گه:

  ۱:در مدرک پایانی مدرک پردیس ذکر میگردد
  ۲:پردیسهای خود گردان کاملاً مدیریت جزایی از دانشگاه اصلی دارد با ظوابط اداری مختص خودش
  ۳:محل پردیسها در بیشتر دانشگاهها مجزا از دانشگاه اصلی است
  ۴:تمامی هزینه های تحصیل از غذا پایان نامه خوابگاه بر عهده دانشجو بدون هر گونه سوبسید دولتی و آزاد
  ۵:هزینه هر ترم بایستی پرداخت گردد ۵٫۵ تا ۶ میلیون تومان فقط واحدهای درسی است بدون دیگر هزینه ها اگر در شهری غیر از شهر خودتان قبول شوید
  ۷:مدرک شما اعتبار لازم را دارد اما متاسفانه اگر فرصتی جهت جذب شما به عنوان هیات علمی پیش آید دانشجویان روزانه بعد شبانه بعد پردیس اولویت بندی میگردند برای اعضای مصاحبه کننده جذب در دانشگاه پذیرش دهنده جذب
  ۸:به دانشجویان پردیس وام تعلق نمیگیرد چونکه کل هزینه های دانشگاهها پردیس را دانشجو تامین میکند و دولت کمکی نمیکند در این رابطه!وام ترجیحا! به دوره های شبانه تعلق میگیرد البته خیلی تاثییر گذارم نیست با توجه به هزینه بالای تحصیل
  ۹:دوره های روزانه هزینه های رساله را تا ۷۰درصد پوشش میدهند بنابراین در رشته هایی که نیاز به خرید مواد آزمایشگاهی دارد هزینه تحصیل شما بیش از آن چیزی که پردیسها اعلام میکنند میشود!
  پیروز باشید

 5. mar zieh می‌گه:

  سلام دوستان..من چند تا سوال اساسی دارم اگه کسی میتونه و درجریانه ممنون میشم جواب بده: اینکه مدرک پردیس همون دولتی حساب میشه یا روی مدرک نوشته میشه پردیس؟بعدم اینکه شهریه اش باید یکجا پرداخت بشه یا قسطی؟ و اینکه ظرفیت هر رشته ای را کجا باید پیدا کرد؟

  • افشین می‌گه:

   درود
   مدرک پردیس با قید عنوان پردیس صادر میشود و صادر کننده مدرک دانشگاه دولتی مجری برگزار کننده آن است،شهریه به صورت اقساط پرداخت میشود و لازم نیست کل شهریه یکجا پرداخت شود،ظرفیت هر رشته را میتوانید در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری پردیس که هم اکنون در سایت سازمان سنجش و همین سایت قابل دسترسی است بیابید.

 6. مینو می‌گه:

  سلام.ببخشید این مبلغی ۵۴۰۰۰۰۰۰میلیون تومانی بایدنقدی و در همین ابتدای ترم پرداخت بشه یا درطول دوره تحصیلی هر ترم؟

 7. مینو می‌گه:

  سلام..ایا مدرکد پردیس خودگردان واقعا معتبره؟یعنی جز دانشگاه دولتی میشه یا

  ازاد؟با این مدرک میشه عضوهیئت علمی دانشگاه ازاد شد؟درضمن روی مدرک دکتری نام پردیس خودگردان ذکر میشه؟ممنون میشم راهنماییم کنید

 8. سوال می‌گه:

  من کارشناسی برق الکترونیک دارم- ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک… دکتری پردیس این رشته را نداره…برق مخابرات داره…ایا برای هیات علمی شدن و ..مشکلی پیش میاد چون همنام نیست؟ خواهشا یکی راهنمایی کنه مدیر محترم شما بفرمایید لطفا

 9. مدیریت اموزشی 160 می‌گه:

  ثبت‌نام آزمون دکتری پردیس‌ها با ثبت‌نام ۳۶۵ نفر در اولین روز

 10. hadi می‌گه:

  مدرک پردیس دانشگاههای مادر مثل تهران یاسمنان خیلی معتبر تر از سایر دانشگاههای پولی کشور و یا کشورهای جهان سوم یا دوم هستش که کلی هم هزینه دارن و دانشجوهاش از طریق کنکور سراسری وپس از مصاحبه پذیرفته میشن مخصوصا در مقطع دکتری که فرقش با روزانه همون شهریه است و مدرکش همونه وبانام پردیس نوشته میشه .
  آرزوی موفقیت برای همه داوطلب ها داریم

  • -----ن می‌گه:

   “مدرکش همونه وبانام پردیس نوشته میشه .”!!!
   همینکه روی مدرک بزنند پردیس، مدرک رو از روزانه و شبانه و … متمایز می کنه دیگه

 11. بهار می‌گه:

  یه سوال من دارم اگه پاسخ بدید ممنون می شم
  در صورت پذیرش نهایی آیا از کنکور سال بعد یعنی ۹۴ محروم می شیم؟
  من می خوام برای امسال بخونم ولی نمی خوام فرصت پردیس رو هم از دست بدم.

 12. فاطمه می‌گه:

  با سلام
  من سال گذشته رشته مدیریت دکتری پردیس خوارزمی قبول شدم ولی به من گفتند مدرک آزاد معتبر تر هست. و هزینه کمتری هم دارد.
  حالا با توجه به افزایش شهریه دانشگاه آزاد من نی دونم امسال اشتباه بوده تصمیمم من در سال گذشته تا من مجدد تکرارش نکنم؟
  اعتبار مدرک الان برای من اهمیت داره
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • به فاطمه می‌گه:

   سلام – به نطرم تصمیم درستی بود- الان حتی با این ۱۵ درصد اقزایش دانشگاه آزاد هنوز ۲۰ میلیون از پردیس کمتره – علوم و تحقیقات تهران معتبرتره قطعا

 13. سعید می‌گه:

  آیا طرفیت های اعلام شده به طرفیت های قبلی ریط داره یا یک طرفیت جدیده ؟ و آیا کسانی که در آزمون دکتری ۹۳ به پردیس ها معرفی شدند و مصاحبه رفتند می تونند دوباره شرکت کنند و اصلا این آزمون به قبلی ربط داره؟

  • soheilmhz می‌گه:

   این دقیقاً سواله منه.ولی تا اونجا که متوجه شدم آزمون قبلیه سره جای خودش ولی جدیداً می خوان جدا کنن آزمون پردیس رو.ظرفیت ها هم متفاوته از قبل.

 14. نبودن برخی از کد رشته ها می‌گه:

  سلام به همگی دوستان
  چه دلیلی برای نبودن برخی از کد رشته ها در دفترچه و سایت پرتال ثبت نام سنجش هست؟
  کسی میدونه؟
  مجموعه تحصیلی من مهندسی فناوری اطلاعات و در اولویت های انتخابی مجبور به انتخاب کد رشته های مجموعه کامپیوتر شدم
  ولی ایراد میگیره که کد رشته محل در رشته امتحانی کد ۲۳۷۲ قرار ندارد.
  کسی مشکل منو داره از دوستان؟

 15. احمد می‌گه:

  سلام
  دوستان گرامی آیا دانشجوی دوره دکتری پردیس، قبولی سال ۹۲ میتواند در دکتری پردیس ۹۳ ثبت نام کند ؟

 16. مهدی می‌گه:

  سلام. ایا پردیس رشته فیزیولوزی ورزشی هم دارد
  هزینه هرترم جمعا چند میشود

 17. سپیده روان شناسی عمومی می‌گه:

  دوستان دفترچه اومد.

 18. یاس می‌گه:

  اگر قبول بشیم مصاحبه نریم از آزمون سال بعد محروم میشیم?

 19. نکیسا می‌گه:

  سنجش اطلاعیه زد که از ساعت ۹ شب ثبت نام شروع میشه

 20. فارغ التحصیل پردیس می‌گه:

  سلام. من فارغ التحصیل ارشد پردیس یکی از دانشگاههای معتبر هستم و جزء نفرات برتر (اول تا سوم) هم هستم به همون اندازه که بچه های روزانه ، شبانه و …زحمت کشیدن من هم زحمت کشیدم اما الان نه میتونم برای استعداد درخشان شرکت کنم و نه به نظرم اگه دکتری هم بگیرم می تونم با این کلمه پردیس کاری انجام بدم آخه همه فکر می کنن پردیس یعنی تنبلی و پول بده نمره بگیر اما واقعاً اینطور نیست و کاریش هم نمیشه کرد

 21. سردرگم می‌گه:

  با عرض سلام. میدونم سوال بنده بی ربط به این مبحثه اما خواهشا آقا پیام اگه چیزی درباره صلاحیت عمومی دکتر ۹۳ سراسری میدونید توضیح بدید؟ از چه کسایی می پرسن، آیا امکان داره کسی رو رد کنند، نیاز به تحقیق محل داره و ..
  با تشکر و کمال سپاس

 22. محمد می‌گه:

  من نمیدونم چرااین تصمیم گیرها انقدراذیتمون میکنن.خوب یه بارکنکورتوزمستون گرفتن.میتونن برای پرذیسها به همون آزمون مراجعه کنن.الان تو این مدت کیه که دوباره آماده شه آخه.

  • داوطلب می‌گه:

   با سلام. من هم موافقم. واقعاً خسته هستیم. ای کاش سازمان سنجش فرمی را تنظیم نماید تا داوطلبان بتوانند کارهای علمی و پژوهشی خود را در آن وارد نمایند وامتیاز بگیرند و بروند مصاحبه یا این که از میان آنهایی که در کنکور دکتری شرکت کرده اند و رد یا حتی قبول شده اند، طبق فرمی نظرخواهی شود که داوطلب پردیس هستند یا خیر و سپس برای مصاحبه معرفی شوند. در نهایت البته سازمان سنجش می تواند با تدابیری مصاحبه دکتری پردیس ها را بدون آزمون برگزار کند و ما هم این قدر استرس نداشته باشیم. با سپاس

 23. علی می‌گه:

  سلام دوستان
  با وجود این همه دانشجو و فارغ التحصیل دکتری در دوره های روزانه، شبانه ، آزاد ، پیام نور و مدرک گرفته های خارج کشور، به نظر شما منطقی است در این پردیس ها شرکت کرد؟ آیا مدرک پردیس را دانشگاه هابا وجود فارغ التحصیلان و دانشجویان خودشون قبول میکنن؟ آیا در کل مدرک پردیس ارزش این همه زحمت را دارد؟ ممنونم اگر جواب بدید.

  • payam می‌گه:

   ببینید ، دکتری کاملا مقولش با لیسانس و ارشد فرق میکنه
   در دوره دکتری غیر از مدرک سواد و پژوهش و تحقیق حرف اول رو میزنه
   تو حتی پردیس هم بخونی باید توانایی خوندن رو داشته باشی وگرنه اخراج میشی
   مثل اون یکی مقاطع نیست که فقط واحد پاس کنی و مدرک بگیری
   ثانیا در دکتری اکه رزومه خوبی نداشته باشی یا استاد از توانایی هات خبری نداشته باشه امکان نداره در ایران یا دانشگاههای معتبر دنیا قبول شی مگر دانشگاههای درجه ۲ یا ۳
   دکتری خوندن شدیدا شخته و باید وقت بذاری ، مطمئن باش موفق می شس

  • پیام می‌گه:

   قبول شدن در مقطع دکتری در مقابل تحصیل و فارغ التحصیل شدن در آن دوره ۲۰ به ۸۰ هستش

 24. mahsa می‌گه:

  ببخشید یه سوال دارم اگر کسی در امتحان پردیس قبول شود وارد دانشگاه شود ،ایا مشکلی نداره برای سال جدید دانشگاه آزادامتحان بدهد ؟ودیگر این که ایا دروسی که در پردیس گذرانده است را میتواند هم تراز کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 25. ناهید می‌گه:

  احتمال قبولی در مصاحبه چقدر؟
  من اصلا مقاله ندارم

 26. کریم می‌گه:

  سلام
  چون تاریخ امتحان همه رشته ها همزمان می باشد نمی شود در چند رشته شرکت کرد
  کلا برای پیدا کردن شغل این دوره ها را انتخاب نکنید اگر بیکارید ولی پول دار هستید و یا شاغل هستید کنار ان می توانید ی دکتری هم بگیرید

 27. شروین می‌گه:

  سلام دوستان از دفترچه خبری نشد؟اگر کسی قبول بشه و ثبت نام نکنه سال بعد محروم میشه؟

 28. داوطلب ادبیات می‌گه:

  سلام،دوستان مصاحبه هم داره؟وقتی تازه آخر شهریور امتحان میگیرن پس کی نتایج اعلام میشه و کی مصاحبه؟حتما شروع کلاسها از بهمن هست با این وضعیت زمان بندی…!!راستی دوستان کسی از اعتبار مدرک این دانشگاه خبر داره؟آزاد بهتره یا اینجا…!!برای هیئت علمی شدن گیر نمیدن؟؟خواهش میکنم مدیر محترم سایت یا دوستان اگه اطلاعی دارن من رو هم در جریان قرار بدن…سپاسگزارم.

  • تناور می‌گه:

   با رقابت متمرکزی که برای پردیس گذاشته اند دیگر مدرکش حداق با شبانه فرقی ندارد. چون اغلب دانشگاهها از همان کادر هیات علمی استفاده می کنند

   • یاس می‌گه:

    به نظر من آینده خوبی داره و حالا که تصمیم گرفته‌اند براش آزمون ورودی بذارن به اعتبارش اضافه کردن ولی آزمونش آسانتر از آزمون اسفند خواهد بود

    • پیام می‌گه:

     این فکرتون اصلا جالب و صحیح نیست که سوالات آسون میشه
     کنکور یه رقابته ،آسان باشه برا همه آسانه سختم باشه همینطور
     شما با این مغز تحلیلی میخوای دکتر شی؟

     • یاس می‌گه:

      منم میدونم شرایط برای همه یکسانه ولی سطح سوالات پایینتر از آزمون اسفند خواهد بود این رو بر اساس تحلیلم نگفتم براساس گفته طراح سوال سازمان سنجش گفتم و اونا هم سرخود کاری نمیکنن جناب بلکه بر اساس دستور صادره از مراتب بالاترشون اقدام به طرح سوال میکنن سوالات کنکور پردیس با تعداد کمتر و آسانتر طرح خواهد شد!

    • مونا می‌گه:

     اصلا اسون نیست.امسال دانشگاهها که کنکور گرفتند میتونید سوالات را ببینید اتفاقا خیلی سخت تر هم بود.

  • پیام می‌گه:

   مصاحبه که صد در صد خواهد داشت
   در مورد اعتباردکترای آن بنده اطلاعی ندارم
   ولی ۹۰ درصد سطح دانشجویان کارشناسی ارشد پردیس بسیار بسیار بسیار پایین است

 29. ساناز می‌گه:

  با سلام

  شما بازه زمانی ثبت نام رو چهار روز اعلام نمودید. این در حالی است که دفترچه ای در سایت موجود نمی باشد. و همچنین برقراری تماس نیز با هیچ کدام از شماره تلفن های اعلامی مندرج در سایت مقدور نمی باشد. خواهشمند است در اسرع وقت راهنمایی فرمایید.

  با نهایت سپاس

  __

  سلام دوست عزیز:
  معمولا انتشار دفترچه با ساعاتی تاخیر نسبت به انتشار اطلاعیه ها صورت می پذیرد. به محض انتشار دفترچه خبر آن بر روی سایت قرار خواهد گرفت

 30. mahsa می‌گه:

  سلام
  جریان از چه قراره که هنوز دفترچه روی سایت سازمان سنجش نیست و حتی تلفن هایی که شما نوشتین هم جواب نمیدن ؟

  __

  سلام دوست عزیز
  جریان خاصی ندارد. به زودی منتشر خواهد شد.
  تلفن ها هم که به طور معمول جواب داده نمی شود
  به محض انتشار دفترچه اطلاع رسانی خواهد شد

 31. پناهی می‌گه:

  دفترچه کدام قسمت سایت هست؟منتشر شده؟

 32. hy می‌گه:

  کجاست دفترچه؟

 33. مدیریت می‌گه:

  تازه ۵ مصاحبه دولتی و یه مصاحبه آزاد دادم

 34. داود می‌گه:

  از مدیریت محترم سایت و سازمان سنجش تقاضا می شود اسامی دانشگاههایی که برای پردیس دانشجوی دکترا می پذیرند به تفکیک رشته اعلام نمایند. با تشکر

 35. میترا می‌گه:

  سلام

  دفترچه ثبت نام روی سایت سنجش نگذاشته اند درسته؟ چون من هر چی نگاه کردم نبود؟؟؟

 36. میثم می‌گه:

  بازم مشخص نکردن که یک نفر میتونه بره دوتا دفنرچه بخره و توی دو تا رشته شرکت کنه یا نه؟ دوم اینکه چه رشته هایی میتونن تغییر رشته بدن و وارد رشته ی دیگه ای بشن؟ اصلا مشخص نیست و دل ما مثل سیر و سرکه میجوشه

 37. --///// می‌گه:

  ممنون سایت phd به خاطر اطلاع رسانی سریع، ولی تو سایت سنجش دفترچه ای واسه دانلود نیست!

  __

  با سپاس
  بزودی قرار خواهد گرفت.

درج نظر