مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری

افزایش ظرفیت پذیرش مقطع دکتری در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد از تصویب و اجرای طرح  تجمیع پردیس‌ها و واحدهای علوم و تحقیقات با واحدهای دانشگاهی خبر داد.

به گزارش  خبرگزاری فارس ، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نقش این دانشگاه در نظام آموزش عالی کشور، به شرایط جدید دانشگاه‌ها در تحصیلات تکمیلی اشاره و ظرفیت‌سازی قانونی برای تصویب رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی را، هدف گذاری مدیریت این دانشگاه عنوان کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی  گسترش قانونمند دانشگاه را در گرو تصویب رشته، محل‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در سراسر کشور دانست که علاوه بر امکان افزایش پذیرش دانشجو، تحصیل این عزیزان در محل سکونتشان را نیز امکان پذیر می‌کند.

وی تقویت واحدهای دانشگاهی با تصویب رشته‌های تحصیلی را توسعه‌ای پایدار مبنی بر کیفیت در دانشگاه آزاد اسلام دانست و از برگزاری چندین نشست و تشکیل کارگروه تخصصی با وزرات علوم، تحقیقات و فناوری برای تصویب رشته های کارشناسی ارشد و  دکتری تخصصی در واحدهای دانشگاهی سراسر کشور خبر داد.

میرزاده با اشاره به همکاری و تعامل خوب بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد، از انعقاد تفاهم‌نامه علمی مشترک به منظور تکمیل کادر هیات علمی، تجمیع واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات با واحدهای دانشگاهی همان شهر، فراهم کردن استانداردهای رشته‌های دانشگاهی با نگاه افزایش کیفیت، رضایتمندی و قانونگرایی خبر داد.

رئیس دانشگاه آزاد، طرح تجمیع پردیس‌ها و واحدهای علوم و تحقیقات با مشارکت واحدهای دانشگاه هم جوار آنها همراه با تصویب رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی را از مهم‌ترین دستاوردهای دانشگاه آزاد در دوران مدیریت 10 ماهه عنوان کرد.

میرزاده صرفه جویی حاصل از کاهش حجم ساختار و تشکیلات اداری دانشگاه، ارتقا رتبه و رقابت‌پذیر شدن واحدهای دانشگاهی، بومی گزینی، افزایش ظرفیت دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و تثبیت قانونی ظرفیت‌های عظیم دانشگاه در تحصیلات تکمیلی را از مهمترین موفقیت های این طرح عظیم آموزش عالی دانست.

وی در خاتمه اظهار داشت: در این طرح تمام واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در واحدهای دانشگاهی همان شهر تجمیع شده و با تصویب رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری دائر در واحدها و پردیس های علوم و تحقیقات در واحدهای حاصل این تجمیع ظرفیت پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد افزایش می‌یابد.

بر این اساس تمام واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به جز واحد علوم و تحقیقات تهران با واحدهای دانشگاهی تجمیع می‌شوند.

براساس این گزارش، سرپرست واحد دانشگاهی حاصل تجمیع توسط رئیس دانشگاه منصوب می‌شود و فرآیند تجمیع حساب‌های بانکی، اموال، دارایی‌ها، امور مالی، اداری و منابع انسانی مطابق دستورالعملی است که توسط معاونت اداری و مالی دانشگاه ابلاغ می‌شود.

کدرشته‌های واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات با واحد دانشگاهی تجمیع شده و گروه‌های آموزشی در قالب دانشکده‌های واحد دانشگاهی حاصل تجمیع تعریف می‌شود.

براساس این گزارش، رشته‌های همنام با یکدیگر تجمیع شده و فقط یک کد رشته باقی خواهد ماند. معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه نسبت به تصویب سایر گرایش‌های کدرشته‌های تجمیع شده مطابق درخواست واحد متقاضی اقدام می‌کند.

اعضای هیأت علمی واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات و واحد دانشگاهی تجمیع شده و در خدمت آموزش مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به عنوان عضو هیأت علمی گروه آموزشی ذی‌ربط واحد آموزشی تجمیع شده فعالیت می‌‌کنند.

مدرک فارغ‌التحصیلان ورودی سال 93 و قبل ا‌ز آن در واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات به نام همان واحد یا پردیس که دانشجو در آن پذیرفته شده صادر می‌شود و از دانشجویان ورودی سال 94 به بعد به نام واحد دانشگاهی تجمیع شده صادر خواهد شد.

سطح سازمانی واحدهای مشمول تجمیع با ابلاغ معاونت برنامه‌ریزی دانشگاه یک درجه دانشگاهی ارتقا پیدا می‌‌کند.

تمام ساختارهای سازمانی اجرایی مانند معاونت‌ها و مدیریت‌های واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات و واحدهای دانشگاهی با یکدیگر تجمیع می‌شود.

ساختار سازمانی و تشکیلات واحدهای تجمیع شده متعاقبا توسط معاون برنامه‌‌ریزی دانشگاه برای طرح و تصویب در هیأت امنای استانی ابلاغ می‌شود.

مرکز آزمون دانشگاه موظف است بر اساس مفاد این بخشنامه و طرح تجمیع علاوه بر درج کد رشته واحدها به استناد تبصره بند 3، بند5 و موافقت ذیل بند 6 صورت جلسه مشترک 3 تیرماه 93 وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به درج کدرشته‌های جدید کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی در دفترچه‌های آزمون از مهرماه 93 اقدام کند.

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه موظف است به استناد موافقت ذیل بند 6 صورتجلسه مشترک 3 تیرماه 93 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی با تشکیل کارگروهی با حضور مدیرکل گسترش آموزش عالی و رئیس مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به تصویب رشته‌‌محل‌های جدید که درخواست آنها توسط واحدها در پرتال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وارد شده است در اسرع وقت اقدام کند

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. سارا گفت:

  سلام بچه ها من ترم اخر ارشدم اولین باره میخوام سال94دکتری مدیریت بازرگانی بازاریابی شرکت کنم.یعنی فقط چندماه وقت دارم1نفرکه قبول شده لطف کنه بگه چی بخونم که قبولیم100%باشه؟؟؟؟1-2مورد کتاب روکه مطمن هستید….توروخداراهنماییم کنیددوستان

 2. مدرک گرایی آری یا نه؟ گفت:

  دوست عزیز بحث دانشگاه آزاد و پیام نور و پردیس پولی نیست.
  بحث اینه که برخی سیاست ها اشتباه هست و نباید ما سریع بدون تفکر به سمت و سوی اونها بریم.(ریاست دانشگاه آزاد در خبرگزاری ها دلیل تاسیس ارشد و دکترا رو زیان دهی دانشگاه آزاد ذکر کردند!!!زیان دهی که باید یک دفعه و یک شبه در دفترچه ثبت نام کنکور بر طرف بشه!!!)
  ببینید نه تنها دانشگاه آزاد و پردیس پولی بلکه برخی دانشگاه های شهرستان ها هم زیرساخت های مقطع دکتری رو ندارند.نه آزمایشگاه و نه استاد با تجربه و مجرب و نه نیاز کشور به این همه دکترا.
  به وبسایت آقای شعبانعلی برید ایشون حرفی جالب زده و گفته در کارخانه خودروسازی پیشرفته دنیا در آلمان در بخش طراحی و توسعش همه کارا رو مهندس های نابغه ای انجام میدادند که مدرک لیسانس داشتند و وقتی پیشرفت اونها که مهد صنعت های زیادی هستند مدرک لیسانس رو کفاف میده ما تو ایران با این اقتصاد مصرف گرا مون به همین لیسانس ها هم نیاز نداریم به واقع.
  پیشرفت یک کشور مرهون کار و تجربه و مهارت هست و نه مدرک.
  شما بینید ما چرا الگو مون رو دانشگاه های مطرح دنیا قرار نمی دیم.
  مثلا دانشگاه ام آی تی دهمین قدرت اقتصادی هلدینگ دنیا هست و دانشجو و استاد در اونجا کار می کنند و نه فقط مطالعه صرف و پایان نامه های کاغذی.همین دانشگاه 10000 شرکت زیر مجموعه بزرگ صنعتی داره!(ذکر شده توسط معون علمی و فناوری رییس جمهوری)
  متاسفانه چون اکثر کارخانه های بزرگ کشور ما دولتی هستند و رقیبی ندارند و لذا به فکر پیشرفت نیستند که به دنبال افراد شایسته باشند و مدرک گرایی جای شایسته سالاری و تجربه و مهارت سالاری رو گرفته.
  جالبه بدونید ما ایرانیها نه تنها به آمریکا و کاندا بلکه حتی به کشور های عقب افتاده ای مهاجرت می کنیم واسه مدرک دکترا ؟ چرا ؟
  چون مدرک می دونیم بی ارزشه و تو خالی ولی عین یک بت می پرستیمش .بله جامعه مدرک گرا جامعه بت پرست هست.
  عبارت زیر رو در گول سرچ کنید
  “فهرست گواهینامه های موقت و ارزشنامه های آماده تحویل”
  به صفحه از سایت وزارت علوم می رید که در اون دو فایل اکسل قابل دانلوده.فقط بببینید ما چقدر از جونامون میرن دانشگاه های بی کیفیت خارجی واسه مدرک ارشد و دکترا ؟
  چه اشکال داره ما هم تو کشور فرهنگ کار آفرینی راه بندازیم و افراد به جای این همه هزینه و وقت واسه مدرک برن دنبال توسعه کسب و کار و ما هم الگوهایی مثل استیو جابز که حتی مدرک دانشگاهی نداشت و دنیای آیفون و اپل را راه انداخت رو داشته باشیم.
  مولوی می فرماید:
  علم را هرآنچه بیشتر دانی
  چون عمل در تو نیست نادانی
  البته اگر اساتید ما تحصیلات اونها به منزله علم باشه.علم زمان مولوی که حتی اینطوری با مدرک گره نخورده بود رو هم مولوی میگه اگه عمل نباشه نادانی هست چه برسه به وضع العان جامعه ما

  • یک دوست گفت:

   سلام به همه دوستان
   من کاملا با شما موافقم.مشکل ریشه ای شده.جوونا بخاطر بیکاری گرایش به ادامه تحصیل پیدا کردن تا شاید گره از مشکلشون باز بشه.
   من خودم سال گذشته مصاحبه قبول شدم ولی به دلایل مادی انصراف دادم.
   البته دوست عزیز این شعر از گلستان سعدی هست.

 3. سارا حقوق عمومي گفت:

  سلام دوستان ، ممنون كه جواب داديد. پس ميتونم اميدوار باشم كه با رتبه ٣٩ اصفهان قبول شم. مصاحبه م نميگم عالي، اما خوب بود. برخلاف هميشه يكمي استرس داشتم. بازم ممنون

 4. بهار گفت:

  سلام بچه ها ارزوی موفقیت دارم برای همتون لطفا از مصاحبه جزا و جرمشناسی بنویسید و اینکه علوم تحقیقات تهران تا چه رتبه ای میشه قبول شد؟ ممنون میشم جواب بدین

  • رضا.حقوق کیفری گفت:

   سال گذشته تا رتبه 23 …
   درسته امسال تعداد دانشگاههای پذیرنده زیاد شد اما شاید علوم تحقیقات و تهران مرکز کمتر پذیرش داشته باشند. خودم امیدوارم تهران مرکز قبول شم. پارسال تحقیقات و مرکز حدودا 45 نفر پذیرش داشتند.

 5. مهرداد س گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید دارمخدمت شما ، سوالی داشتم در رابطه با کسانی که در کارنامه دکتری 93آنهاآخرین نفر پذیرش اعلام نشده آیا امکان داد در مهرماه مجددا به مصاحبه افرادی دعوت شوند لطف کنید پاسخ دهید ممنون می شوم

  • آناهید گفت:

   با سلام و آرزوی موفقیت احتمالا شما سهمیه داشتید به همین دلیل رتبه آخرین فرد را ننوشته اند .به خداوند امید داشته باش همه چیز ممکنه.

 6. رضا گفت:

  سلام بر دوستان من از مصاحبه جا موندم بحاط بد شانسی محض احه تو رشته میکروب باید دو تا شماره شناسنامه یکسان باشه نمیدونم چکا کنم راهنمایی کنید لطفا

 7. مدیریت به القدس لنا گفت:

  سلام و تبریک بابت نام زیبایی که واسه خودتون انتخاب کردین، رتبه من 56 از 383 شده و از مصاحبه هم راضی بودم، تا الان پنج دانشگاه دیگر نیز برای رشته ما اعلام شده، من فقط علوم و تحقیقات تهران و تهران مرکز را انتخاب کرده بودم ؛ با این شرایط اضافه شدن 5 دانشگاه به دو دانشگاه قبل، شما شانس قبولی من رو تا چه حدی محتمل میدونید؟ باز هم ممنون از لطف و محبت شما و سپاس از وقتی که برای پاسخگویی میذارین

  • شهرساز گفت:

   دوستان شما از کجا و چگونه متوجه شدید که جه دانشگاه های جدیدی به لیست دانشگاه ها اضافه شده اند؟
   من خیلی دنیال این هستم که بدونم جه دانشگاه های جدیدی رشته شهرسازی امسال پذیرش می کنند.
   توروخدااااااااااا راهنمایی کنید.
   با تشکر.

 8. شهرسازي گفت:

  كسي در مورد شهريه دكتري شهرسازي اطلاع داره؟؟؟

 9. صبا به القدس لنا گفت:

  سلام، شما در مورد ظرفیتهای جدید روانشناسی عمومی اطلاعاتی دارید ممنون میشم منم در جریان بزارید من که هر چی تو سایتای دانشگاه آزاد میگردم چیزی پیدا نمیکنم. یه سؤال دیگه هم داشتم با توجه به ظرفیتای اضافه شده بارتبه 298 از 474 نفر دعوت به مصاحبه با مدرک زبان و رزومه قوی میتونم امیدی به قبولی داشته باشم؟ با سپاس فراوان

 10. ناشناس گفت:

  من ارشد رو میخوام که اصلا باز نمیکنه .چرا؟

 11. مینا گفت:

  سلام من دفترچه انتخاب رشته دکتری 93 آزاد رو سیو نکردم الان میخوام دوباره ببینم برای رشته های زیر مجموعه مدیریت ظرفیت چقدر بوده اما اصلا باز نمیکنه اگه کسی این دفتر چه رو سیو کرده لطفا همین قسمت ظرفیت رشته های مدیریت رو کپی کنه و در همین قسمت برام بذاره حتی اگه ارشدش رو هم دارید بذارید ممنون میشم چون ظاهرا افزایش ظرفیتها تو شهرهایی که ارشد داره احتمال داره دکتری هم اضافه شده باشه .ممنون

 12. nemi گفت:

  سلام خسته نباشید به همه دوستان که مصاحبه رفتن خصوصا دوستان رشته میکروبیولوژی دانشگاه آزاد، یه سوال داشتم خواهشا اون دوستانی که مصاحبه میکروبیولوژی رفتن جواب بدن؟
  سوال های مصاحبه چی بودن؟

 13. اقتصاد گفت:

  دوستان عزيز
  كسي ميدونه ايا دكترا اقتصاد شهر جديد معرفي كرده يا نه؟
  ظرفيت هر واحد امسال چند نفره؟

 14. روان شناسی عمومی گفت:

  سلام دوستان..
  میشه لطفا کمی در باره ی جو مصاحبه و نوع سوالاتی که از پایان نامه یا درس می پرسن بگین
  آیا از مقالاتمون هم سوال می پرسن؟پایان نامه کدوم بخشش مهمه و می پرسن؟فقط فصل 3 یا از فصل 2 هم می پرسن؟
  در ضمن فکر می کنین اصولا چند دقیقه مصاحبه طول بکشه من شمردم روزی نزدیک به 60 نفر رو تو رشته ی ما باید مصاحبه کنن…
  خوشحال می شم هم رشته ای های عزیز و دیگر دوستان در رشته های دیگه جوابمو بدن

  ثواب داره به خدا
  مرسی
  😉

  • محبوب گفت:

   سلام پايان نامه روش تحقيق ونتايجو ميپرسن. از مقاله سوالي نميپرسن. سوال تخصصي بستگي داره به اساتيدتون از بعضي رشته ها ميپرسن ديدگاه كلي راجع به رشتتون. بيوگرافيتون. ي متن تخصصي براي زبان در كل ده تا پاتزده مين طول ميكشه. البته رشتته من روانشناسي نيست. موفق باشي

   • روان شناسی عمومی گفت:

    مرسی که جواب دادین..آخه دیدم چند نفر کامنت گذاشتن که 2 ساعت مصاحبه شون طول کشید نگران شدم

    تشکر.

    • محبوب گفت:

     نه فك نكنم دوساعت طول بكشه عقل سليمم اينو رد ميكنه. دوساعت يعنني روزي نهايتا پنج تا شش نفر مصاحبه شن بعنوان مثال رشته ادبيا فك كنم امسل٧٠٠نفر مصاحبه دارن ححساب كن چقد طول ميكشه. نگران نباش توكل بخدا برو انشاالله كه موفق ميشي

 15. دوستان شهرسازی گفت:

  امسال جز علوم تحقیقات تهران، دانشگاه دیگه ای در تهران شهرسازی و می یاره ؟

 16. ثنا گفت:

  بچه ها بنظر شما من ساعت ٢ دعوت شدم ولي ساعت شش نوبتم ميشه چون پرونده ام اخر هاست
  بنظر شما در اين مدت چكار كنم همش بايد ينفر بره داخل بعد بياد با خوشحالي يا ناراحتي
  واقعا اين شكنجه هست
  شما رفتيد مصاحبه اين طوري بوديد؟؟؟؟

  • پریسا گفت:

   ثنا یک نفر یک نفر نمیرن داخل 6 تا استاد برای ما بودن 6 نفر 6 نفر میرن داخل – هرکسی با یه استاد بعد ار هر کسی سوال پرسیده میشه جاشو میده نفر بعدی – استرس چی داری؟ هیچ چیز معلوم نیست گاهی حتی اگه خراب هم بکنی ممکنه قبول بشی بستگی به بقیه داره – استرس انقدر زیاد خوب نیست توکل به خدا بکن

  • nemi گفت:

   سلام خسته نباشید به همه دوستان که مصاحبه رفتن خصوصا دوستان رشته میکروبیولوژی، یه سوال داشتم خواهشا اون دوستانی که مصاحبه میکروبیولوژی رفتن جواب بدن؟
   سوال های مصاحبه چی بودن؟

 17. سلام گفت:

  ممنون میشم جواب بدید
  این اطلاعیه یعنی از همین امسال اگه قبول شدیم، توی شهر خودمون میریم دانشگاه؟( برای رشته هایی که فقط تهران داره)

 18. دانشجو دکتری علوم و تحقیقات گفت:

  آقای دکتر امسال که ظرفیت ها زیاد میشه تورو خدا وام ده میلیونی رو به ورودی های بالایی بدید لطفا .

 19. بهمن به بچه های بازاریابی بدون ازمون گفت:

  سلام بابا این بچه های بازاریابی بدون ازمون کجایند اونهایی که رفتند مصاحبه لطفا بگن چه سوالاتی از اونها کردن زبان پرسیدند یا نه لطفا جواب بدید خیلی حیاتی است تشکر

  • dooooooostaaan گفت:

   سلام من بازار يابي نيستم ولي تا اونجايي از دوستام از رشته هاي متفاوت پرسيدم همه زبان ميپرسند بلا استثا تخصصي كه حتما. براي اطمينان بيوگرافيت روش تحقيقه پايان نامتم به زبان امادكي داشته باش

 20. راضیه گفت:

  سلام هزینه دکترا بدون خوابگاه و … تمام شده نهایی اش چقدره از پردیس دولتی بیشتره ؟

 21. مدنی گفت:

  من نمی دونم بروم سربازی یا پردیس دکتری امتحان بدهم البته اگه بگذارن ثبت نام کنم

 22. سارا گفت:

  با توجه به صحبتی که با یکی از مسوولین دانشگاه داشتم .معنی این حرفها اینه که بعضی واحدهای دانشگاهی به طور مستقل اجازه داشتن بعضی از رشته ها رادر دکترا نداشتند مثلا مدیریت با یک گرایش خاص. فقط پذیرفته شدگان از طریق واحد های مجازمثل علوم تحقیقات در بعضی مناطق(مثلا شهر دیگر) سرریز می شدند به صورت یک پردیس جدابانام علوم تحقیقات به صورت مستقل از دانشگاه شهر مقصد(مثلا رشت). کاری که در سطح فوق لیسانس پارسال انجام شد. یعنی در تکمیل ظرفیت افرادی به عنوان دانشجوی علوم تحقیقات در دانشگاه آزاد رشت پذیرفته شدندولی در یک پردیس جدا مستقل از خود دانشگاه آزادرشت تحصیل می کردند. تعدادی اساتید مستقل داشتند ولی کم و کسری های کمبود اساتید همان واحد رشت برطرف می کردند اما با این برنامه مثلا واحد رشت در برخی از رشته ها که قبلا نمی تونست می تونه دانشجو بپذیرد. این خبر خوبی برای کسانی است که بدلیل رتبه بالا و ظرفیت محدود برخی دانشگاهها پذیرفته نمی شدند ولی با این برنامه احتمال پذیرش درتکمیل طرفیت در شهرهای حتی نزدیکتر را خواهند داشت. و البته رتبه های خوب بدلیل محدویت تعداد انتخاب ولو با رتبه های بهتر به دلیل انتخاب قبلی شان در دانشگاههایی که انتخاب کرده اند پذیرفته می شوند.

 23. علی گفت:

  امیدوارم دانشگاه آزاد بلایی که بر سر کارشناسی ارشد آورد بر سر دکتری نیاورد در غیر این صورت دیگر انگیزه ای برای درس خواندن باقی نمی ماند
  دکتری زیاد با هزینه 60 ملیون و بیکار

 24. حسابداری مشهد گفت:

  سلام آقا بابک ( حسابداری)
  چندسوال داشتم اگر لطف کنید جواب بدید ممنون می شم
  1. آیا برای مصاحبه نوشتن رزومه لازم است . مطالعه می کنند ( اگر لازم است در قالب فرمت خاصی باید تهیه شود )؟
  2. آیا به جز ترجمه متن تخصصی ، زبان عمومی هم سوال می شود ؟ یک نفر گفت که ازش خواستند خودش رو به انگلیسی معرفی کنه ( فکر کنم در حد رزومه ) آیا شما یا دوستانتان در مصاحبه چنین چیزی داشتید ؟
  3. آیا از حسابرسی هم سوال می شود ؟( در اساتید مصاحبه کننده به سوال حسابرسی اشاره کردید) اما نه در سوالات ارائه شده شما سوال حسابرسی نبود . دوستانی هم که من می شناختم پرسیدم حسابرسی ازشون نپرسیده بودند .
  4.در کامنت ها طریقه رفتن به علوم تحقیقات را از میدان آزادی گفته بودید . اگر امکان داره راهنمایی کنید چطور می شه از راه آهن به علوم تحقیقات رفت ؟ چقدر زمان می بره ؟ ( مصاحبه من ساعت 8 صبحه اما تقریبا 10 نفر دیگه قبل من هم مصاحبشون ساعت 8 ) هر نفر مصاحبش چقدر طول می کشه ؟
  پیشاپیش ممنون از راهنمابی تون

  • پریسا گفت:

   من واحد علوم تحقیقات تهران رفتم مصاحبه – دوستانم بمن گفتن متنی از پایان نامه وهمینطور چرا میخوای دکترا بخونی هدفت انگیزه ات و حتی تزی که برای دکترا انتخاب کردی و هم چنین کارشناسی و کارشناسی ارشدو کجا خوندی توی چه رشته ای و چه سالی و کدوم دانشگاه رو به زبان انگلیسی آماده کن
   اما برای زبان استاد زبان از یک کتاب تخصصی رشته خودم پرسید اما مدیر گروه ازم به انگلیسی پرسید رشته ت چی بود چند سالته چی خوندی کجا بدنیا اومدی هدفت چیه از این که دکترا بخونی رو به انگلیسی پرسید.
   ما خرداد ماه تاریخ مصاحبه مون بود شما چرا انقدر دیر؟
   منم ساعت مصاحبه ام 8 صبح بود اما ساعت 11:30 اسممو صدا زدن دو ساعت و خورده ای هم طول کشید.

   • حسابداری. مشهد گفت:

    رشته شما چی بوده؟ یک سری از رشته ها بعداز ماه رمضان مصاحبه دارند رشته حسابداری هم از 11 تا 26 مرداد. من 14 مصاحبه دارم. جوابها باید توضیحی باشه یا یک کلمه ای ؟ شا مکالمه زبانت خوب بو ؟ زمان مصاحبه 2 ساعت طول کشیده یا انتظار برا مصاحبه ؟ نفر چندم بودی ؟

    • پریسا گفت:

     من لیسانسم مترجمی زبان انگلیسی بود – برای همین توی زبان مشکلی نداشتم – برای زبان گاهی یه کلمه گاهی یه جمله – اما چون رشته ارشدم بستان شناسی بود و توی همین حوزه هم شرکت کردم سوالات تحلیلی بود و می بایست برای سوالی که پرسیده میشد با ارائه دلیل اثبات میکردی حرف هاتو اما چون رشته شما حسابداری هست امکان داره مسئله بهتون بدن

    • پریسا گفت:

     من اسمم نفر اول بدون آزمون بود – ساعت 8 صبح توی سایت زده بود اما 11 خورده ای اسممو صدا کردن و دو ساعت خورده ای هم طول کشید مصاحبه ام

 25. شیوا گفت:

  با سلام حضور دوستان عزیز
  منظور از این اطلاعیه این است که در اکثر شهر های ایران واحد های علوم تحقیقات دایر می گردد در مقاطع ارشد و دکتری
  لذا اکثر کسانی که دعوت به مصاحبه شده اند جذب در این واحد ها می شوند البته ممکن است واحد دانشگاهی در ترم بهمن امادگی جذب دانشجو را در مقطع دکتری داشته باشد ولی انشالله همگی قبولند حال پس از فارغ التحصیلی دنبال کار باید باشیم با این همه دکتر :'( البته خدا بزرگ است
  با آرزوی توفیق همه عزیزان

 26. بهروز گفت:

  چي گفت؟

 27. maysam گفت:

  کسی میدونه نتایج دکترا دقیقا کی میاد؟ و اینکه تو رشته مدیریت مالی چند روز در هفته کلاس درس هست؟

  • كامران جامعه شناسي فرهنگي گفت:

   دقيقا نيمه شهريور ، ايميل زدم گفتن نيمه شهريور.

  • مهتاب(مالی گفت:

   سلام اقا میثم.شمااطلاعاتی از رشته مدیریت مالی دارید؟ من که از حرفای اقایون سر در نیاوردممای که یه علوم تحقیقات داره یه امارات
   کدوم شهرها می خوان اضافه کنن؟هزینه ها واسه یکی که از تهرانه بیشتر مبشه که؟ چند نفر می گیرن؟
   واسه دکترا همیشه 2روزه است
   موفق باشید

 28. لیلا گفت:

  بچه ه خو مرکز ازمون گفته از هشت هزار نفر دعوت به مصاحبه شده پنج هزارتا قبول میشن ولی من قول میدم حداقل بالای هفت هزار نفر پذیرش میشن. تو مصاحبه هم از یکی از اساتید پرسیدم گفت خودمونم نمیدونیم شاید همه رو قبول کنن

 29. سپیده روان شناسی عمومی گفت:

  اما خودمونیم..فکر کنم این متن گفتگوی به عنوان یکی از متن های استعداد تحصیلی برای آزمون دکترای دولتی سوال بیاد…و کسی نتونه بهش جواب بده 🙂 ….مثلا اینکه هدف اصلی متن چه بود؟ یا در انتها چه موضعی نویسنده داشته و از این قبیل سوالات….حقیقتا مثل متن های استعداد تحصیلیه
  🙂

  • ساناز گفت:

   حرف شما کاملا درسته من متن رو خوندم هیچی متوجه شذم.به نطر شما رسیدم کلی خندم گرفت.و دیدم پس اشکال از من نبوده.

 30. زهرا گفت:

  سلام .من لیسانس و ارشدم ام صنایع غذایی است اما اومدم دکترامو مدیریت شرکت کردم رتبه ام خوب شده اما رزومه ام کاملا سفیده بنظر شما قبول میشم ؟

 31. دانشجوی دکتری علوم تحقیقات گفت:

  جناب اقای دکتر کار بسیار خوبی میکنید فقط حداقل شهریه هارو هم کاهش بدید که بندگان خدا از پس هزینه های ترمی هفت , هشت میلیونی بربیایند.ثواب داره باور کنید.

 32. سپیده روان شناسی عمومی گفت:

  واااااااااااای…… فکر کردم فقط من متوجه نشدم که چی شد و چی گفته شد…گاهی وسطای متن احساس کردم چند خط داره هی تکرار میشه ….در کل که از این همه حرف و حدیث من چیزی دستگیرم نشد….خدا فقط به خیر بگذرونه و امیدوارم هر تصمیمی گرفته شده مفید و بجا باشه

  والااااااااااااااااا

 33. شیدا.مدیریت ورزشی گفت:

  به ثنا
  سلام.عزیزم اصلا نگران نباش…من جو مصاحبم خیلی خوب بود.مدارکم رو بررسی کردن.مقالاتم رو پذیرفتن.ی متن تخصصی ترجمه کردم.ی سوال تخصصی پرسیدن در حد متوسط جواب دادم…تمام مقامهای علمی و همایشها رو پذیرفتن .پایان نامم هم بادقت بررسی کردن.رزومم هم به همشون دادم خوندن…رویهم رفته جو مناسبی بود.درآخر هم آرزوی موفقیت کردن و…اگه قبول هم نشم تلاشم رو کردم…سخت نگیر عزیزم…!

 34. شیدا.مدیریت ورزشی گفت:

  سلام.خوبین.اینا ک گفتن برا سال آینده ست.ایشالله نتایج رو توشهریور زود بزنن.آدم خیالش راحت بشه یهو…!منکه اگه امسال قبول نشم دیگه دور دکترا روخط میکشم.وقتمم تلف نمیکنم…!

 35. samad گفت:

  من هم مانند بسیاری از دوستان متوجه نشدم. آیا بحث بر سر این موضوعست که انتخاب محلهایی که در زمان ثبت نام انجام دادیم؛ کنسل و باید دوباره و بر اساس کد رشته محلهای جدید انتخاب محل کنیم یا موضوع دیگریست؟
  کسی از دوستان اگر میتونه راهنمایی کنه.
  چون واقعا اگر اینطوری باشه و توی شهر خودمون بتونیم انتخاب محل کنیم عالی میشه وگرنه من یکی باید از این سر کشور برم اون سر کشور (به اجبار)

 36. آرمان گفت:

  یعنی چی آخه ! یعنی من که ارشد یکی از این شعبه های علوم و تحقیقاتم وضعیتم چی میشه؟!! وقتی منحل بشه و بره زیر مجموعه دانشگاه مادر ، یعنی من مدرکمو از یک دانشگاه منحل شده میگیرم که این برای دکترای خارج کشور واقعا به ضررم تموم میشه

 37. سید گفت:

  منظور اینه که در هر شهر یک دانشگاه آزاد خواهیم داشت.دیگه علوم تحقیقات وپردیس نداریم همه یک کاسه تحت عنوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد….امیدوارم معما حل شده باشد.به نظر من فکر خوبی است واز موازی کاری ها ورقابتهای ناسالم جلوگیری می شود.البته به جز علوم تحقیقات تهران که ازجهت ابعاد بین المللی وپژوهشی باقی خواهد ماند.

 38. ثنا گفت:

  سلام
  خوش بحال همه ي اونايي كه رفتند مصاحبه
  من دوازده مرداد مصاحبه ازاد دارم فوق العاده توي اين گرما و ماه رمضون مغزم هنگ كرده اون اولش گفتم شكر ، دو ماه وقت دارم ولي الان هيچي هيچي نخوندم ،،،،هر كاري ميكنم كه شروع كنم مسخ شدم اصلا يه وضعيه
  ايا كسي ميتونه يه كلامي جمله اي چيزي بگه كه شايد بشينم دوباره شروع بخوندن كنم؟؟؟؟؟؟

  • فقه ومباني حقوق گفت:

   وضعيت خيلي ها اين طوريه
   نگران نباش
   خاصيت تابستانه
   مضافا اينكه ماه رمضون هم هست

  • محمدرضا به خانم ثنا گفت:

   سلام
   همیشه میتوانی خورشید را به دست اوری کافیست در تکاپوی آن باشی.
   ایشااله موفق باشی

  • محمد گفت:

   منم وقتی میخواستم برم مصاحبه همین وضعیت رو داشتم. احساس میکردم تسلط لازم رو ندارم اما همه مصاحبه هایی که انجام دادم خوب بود. توکل بخدا

   • ثنا گفت:

    ممنونم ولي من تقريبا اخرا هستم و ساعت دو دعوت شدم تقريبا ساعت شش بعد از ظهر زمان مصاحبه ام ميشه… اين زمان سه ساعته اونجا نشستن پيرم ميكنه.. ميخوام گريه كنم…اتاق انتظار خودش استرس زا هست ..شما رفتيد مصاحبه با اين انتظار تا نوبتتون بشه چيكار كرديد؟؟؟من تنها دلخوشيم رتبه ام هست كه زير سي شده ولي باز ميترسم كه تهران قبول نشم اگر مصاحبه بد شه خيلي تاثير ميذاره همه جوره در فشار رواني بسر ميبرم

  • عادل گفت:

   ثنا خانم من چهاردهم یعنی دو روز بعد شما مصاحبه دارم.خدایی هنگ هنگم .ماه مبارک حسابی همه را از رمق انداخته.موفق باشی

  • پریسا گفت:

   ثنا جان نترس – من از اعلام تا نایج یک ماه وقت داشتم – اما یک ماه بالغ بر 300 مقاله خوندم – اما روز مصاحبه جو بسیار سنگین بود همه اقا بودند همه بالای 40 خورده ای سال – من فشار افتاد گریه ام گرفت وسط مصاحبه – خیلی ترسیدم – چون از قبل مصاحبه شدید استرس داشتم – سعی کن به خودت مسلط باشی و شرایطی که برای من پیش اومد برای خودت پیش نیاری – چون استرس باعث شد تمام چیزایی که اماده کرده بودم از ذهنم بره و مسلط نباشم.

 39. راضیه گفت:

  سلام میخوام بدونم این پردیسی که میگید با پردیسی که دانشگاه های دولتی هستند فرق داره ؟آخه من اصلا تو خط دانشگاه آزاد نیستم .مگه دانشگاه آزاد هم برای خودش پردیس داره ؟

  • جامعه شناسی فرهنگی گفت:

   منظورش همان دانشکده های علوم تحقیقات تهران در شهرستان ها هستش. شعبه ی علوم تحقیقات تهران در شهرستان ها زیر نظر واحد علوم تحقیقات کار تحصیلات تکمیلی دارن

  • محمد گفت:

   بله رییس قبلی دانشگاه آزاد، اسم بعضی از شعبات علوم تحقیقات رو که فاقد اعتبار بود(از نظر وزارت علوم) گذاشت پردیس. به این ترتیب مشکل اعتبار هم حل شد!

 40. ؟؟؟!!!!! گفت:

  بلاخره این سونامی جمعیتی دهه شصتی ها به دکتری رسد نمیدونم 6 سال دیگه میخان چی کار کنن؟؟

 41. شیمیست گفت:

  همیشه همینطوری هستن 20 خط اول صحبتاشون مقدمه است خط آخر تازه بحث اصلی رو میخوان بگن…….ما که چیزی نفهمیدیم…

  • محمدرضا گفت:

   یه عمریه فصل تابستون برامون شده فصل استرس حالا فک کنم پاییزم اضافه شده
   خزان شده تکمیل ظرفیت
   اخه اعلام کنید همه چیو مردم به کارشون برسن
   موفق باشید دوستان

  • گفت:

   سلام
   در این طرح تمام واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در واحدهای دانشگاهی همان شهر تجمیع شده و با تصویب رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری دائر در واحدها و پردیس های علوم و تحقیقات در واحدهای حاصل این تجمیع ظرفیت پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد افزایش می‌یابد.

 42. سعید گفت:

  کار بسیار ارزشمندی است باعث جلوگیری از سرازیر شدن دانشجویان ایرانی به کشورهای همسایه می شود. ترکیه سالیانه میلیونها دلار ارز از محل تحصیل ایرانیان به جیب می زنه

 43. مداد سياه نرم پر رنگ گفت:

  بنده متوجه نشدم.

  • دانشجوی تهران گفت:

   سلام به مداد سیاه نرم پر رنگ
   واقعا دلمان برایت تنگ شده بود
   به یاد اون روزهای اعلام نتایج دکتری سراسری در اواخر فروردین افتادم
   چه کامنتهای قشنگی می گذاشتید
   راستی نتیجه آزمونتون خوب بود؟

   • مداد سياه نرم پر رنگ گفت:

    درود دوست گرامی و فرهیخته
    از الطاف حضرت عالی به این مخلص نا چیز کمال تشکر را دارم بنده در آزمون نتیجه خوبی کسب نمودم لکن چه سود که برخورد مناسبی با اینجانب از ناحیه اساتید معظم در جلسه مصاحبه صورت نپذیرفت و به مجرد حضور احساس نمودم که به گناه نکرده از چشم حضرات اساتید افتاده ام آن چنان که گویی آن فرزانگان در ذهن مبارک خویش یکی از پی دیگری شماره ها را میگذراندند تا هر چه سریع تر چهره نا میمون حقیر از دیدگان نافذشان محو گردد که آن چنان شد که آن گرانمایگان اراده فرمودند و این چنین شد که این کمترین آوردگاه را ترک گفته و خود را از زندان سکندر رهایی بخشیده و عطای دکتری را به لقایش واگذار نمودم در حالی که زیر لب این شعر را با خود زمزمه مینمودم؛

    ***
    نمره ات ای عزیز جان بلا اثر نمی شود
    کنون که فرموده دگر زیر و زبر نمیشود
    به درگهی که باز نیست امید اعتراض نیست
    دست ز پای تو دگر دراز تر نمیشود
    پاینده باشید.

    • دانشجوی تهران گفت:

     واقعا لذت بردم از این جملات زیبا و وگفتار قشنگتان
     شور و ذوق ادبی و توانایی شما را تحسین می کنم.
     البته هنوز چیزی معلوم نشده و انشاالله قبولی نهایی بهترین دانشگاه خواهید بود.
     امیدوارم که موفق و موید باشید.

    • عادل گفت:

     مداد از خدا میخواهم هم رشته ام باشی و باهم قبول شیم.لذت بردم از مصاااااااااااااحبتت

     • مداد سياه نرم پر رنگ گفت:

      درود عزيزان
      تحفه سپاس خود رادر منتهاي صميميت پيشكش به شما ياران گرامي مي نمايم هر چند نيك ميدانم كه حسب فرمايش شاعر ؛
      پای ملخی نزد سلیمان بردن
      زشت است ولیکن هنر است از موری

      پاينده باشيد.

 44. محمدرضا گفت:

  سلام منظور جناب میرزاده برا امساله یا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اخه واضح بگو دیگه اقای دکتر کجاهاااااااااااااااااااااا چی رشته هایییییی

 45. گفت:

  من که دقیقا متوجه نشدم چی میخواد بشه؟؟؟