مدرسان شریف کتاب مصاحبه دکتری سومین کنفرانس سالانه مدیریت و اقتصاد کسب و کار کنفرانس سالانه پژوهش در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی کارگاه استعداد تحصیلی آزمون دکتری 97 استاد وکیلی نیکفال کنفرانس ملی دانش و فناوری نوین در علوم مهندسی در عصر تکنولوژی

احتمال حذف پردیسهای پولی دانشگاهها در برنامه ششم توسعه

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم از طرح پیشنهادی این وزارتخانه برای پردیسهای خودگردان در برنامه ششم توسعه خبر داد.

حسین حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره، گفت: در وزارت علوم دوره قبل مطرح شد که عملکرد پردیس خودگردان از پردیس بین الملل جدا شود که البته تصمیم درستی به نظر می رسد.

وی ادامه داد: از این رو، استفاده از نامه پردیس بین الملل برای پردیسهای خودگردان که در دانشگاههای داخل کشور فعال می شوند و دانشجویان ایرانی پذیرش می کنند، ممنوع شد.

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم از ادامه رویکرد این وزارتخانه در آینده خبر داد و در این باره، اظهار داشت: رویکرد پردیس خودگردان باید از پردیس بین الملل جدا باشد و این رویکردی است که وزارت علوم در حال بررسی است.

وی با یادآوری اینکه فعالیت پردیسهای خودگردان در دانشگاههای کشور بر اساس برنامه پنجم توسعه صورت گرفته است، افزود: در برنامه ششم توسعه احتمال حذف فعالیت پردیسهای خودگردان وجود دارد. دانشجویانی که هم اکنون در این پردیسها در حال تحصیل هستند به تحصیلشان تا زمان دانش آموختگی ادامه می دهند.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۴)

 1. عمرا!!!! گفت:

  عمرا حذف بشه بابا از این پولی ها خرج ما روزانه ها رو در میارن نمیان که دستگاه پول چاپ کنی رو از کار بندازن!!!!1

 2. دو راهی گفت:

  من لیسانس و فوق رو سراسری خوندم امسال برای دکتری پردیس گیلان مصاحبه دادم و به احتمال خیلی زیاد قبول بشم. حالا موندم سر دو راهی که پردیس رو حذف کنم یانه ؟ آیا حالا امکان حذف وجود داره؟

  • la گفت:

   بیایید از وزارت علوم درخواست کنیم که ما که پردیس قبول شدیم بتونیم در تکمیل ظرفیت وکنکور سال اینده شرکت کنیم این طوری راحت تر تصمیم می گیریم

 3. همش آزمون و خطا…. کی میشه پخته عمل کنیم؟

درج نظر