مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

حمایت مالی از پایان نامه های دکتری با ارائه تسهیلات

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به شرایط حمایت از پایان نامه های دانشجویان دکتری، گفت: وزارت علوم با ارائه تسهیلات، حمایت بیشتری از دانشجویان دکتری به عمل خواهد آورد و آیین نامه حمایت تا مهرماه نهایی می شود.

دکتر وحید احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با ارائه جزئیات بیشتر در این باره، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت علوم تاکید کرده بود که از دانشجویان دکتری با ارائه تسهیلات، حمایت بیشتری به عمل آورد و به همین منظور آیین نامه نحوه پرداخت وام به این گروه از دانشجویان توسط وزارت علوم در حال نهایی شدن است.

وی ادامه داد: بر این اساس، به محض تصویب موضوع پایان نامه دانشجویان، یک وام در اختیارشان گذاشته می شود. البته برای ورود این پایان نامه ها به حوزه تقاضا محور ضریبی مشخص شده که بر اساس آن هر پایان نامه ای که دارای امتیاز بیشتر باشد یک درصد اضافه تر از تسهیلات بهره مند می شود.

به گفته معاون پژوهشی وزارت علوم این آیین نامه تا مهرماه در اختیار دانشگاهها قرار می گیرد و شیوه های حمایتی برای همه رشته ها در نظر گرفته شده است.

احمدی گفت: این وام به مدت دو سال در اختیار دانشجویان دکتری قرار داده می شود و بعد از اتمام تحصیل، به صورت اقساط مبلغ دریافتی را پرداخت می کنند. در صورت کافی بودن اعتبار، وام به همه دانشجویان پرداخت می شود اما در صورتیکه متقاضی بیشتر از مبلغ باشد مجبوریم شرایطی را برای داوطلبان در نظر بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری اعتباری که برای این وام درنظر گرفته شده است و پیش از این اعلام شده 40 میلیارد تومان است.

معاون وزیر علوم اضافه کرد: در این فرایند دست استاد راهنما را باز گذاشته ایم تا دانشجویان دارای شرایط رکود تحصیلی را شناسایی کنند .

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. شيرين گفت:

  سلام
  کسی می دونه تو مصاحبه رشته ادبیات دانشگاه مازندران بیشتر چی می پرسن؟
  ممنون

 2. شیمی آلی گفت:

  یعنی اون مقرری که هر دانشگاه به دانشجو میداد حذف میشه بجاش وام میدن؟

 3. دانشجو گفت:

  قبلا ً وزارت علوم ، وام 10 میلیونی به تمام دانشجویان دکتری آزاد علوم وتحقیقات میداده که الان 2 سال است که دیگه به دانشجویان تعلق نگرفته …
  شایدواحتما لاً داشجویان آزاد که خودشونو به مرحله تصویب پرو پزال رسوندن ؛ دارای امتیازی جهت کسب این وام بشوند.
  به عنوان مثال ،سطح علمی دانشگاه علوم تحقیات تهران در رده دانشگاه های دولتی است . تمام اساتید یا مدعویین بهترین دانشگاه ها هستند و یا بهترین اساتید باز نشسته .. و دانشجویان هم اغلب ؛ مستعد..
  بنابراین امید داریم که مسئولین محترم این بخش از جامعه دانشجویی را که قشر مستعد و کوشایی هستند را فراموش نکنند!

  • fizic گفت:

   سلام
   این مطالب رو در مورد دانشگاه آزاد علوم تحقیقات گفتید؟
   لطف میکنید بگید در حد کدوم دانشگاه دولتی هست؟

   • دانشجو گفت:

    می توانید نام دانشگاه های دولتی را با یک سرچ در اینترنت بیابید . ولی بهتر است بگوییم دلیل:
    1-قبولی دانش اموختگان ارشداین دانشگاه ؛در آزمون ورودی دکتری دولتی والبته منظور مصاحبه نیست سطح نمره های کتبی نشان دهنده این قضیه است.
    2-پذیرش تعداد زیادی مقالات معتبر واختراع ونو اوری از دانشجویان دکتری این دانشگاه که قابل مقایسه با سایرین است .
    چرا چون:
    1- اساتید مشترکی در هر دو نوع دانشگاه تدریس وهمکاری می کنند.
    2- دانشجویی که باید پول بدهد تمام وقت خود را صرف درس خواندن وتحقیق و نوآوری می کند .
    خوشحال می شوم دلایل شما راهم بخوانم!؟
    موفق باشید!

    • fizic گفت:

     نفرمودبد در حد کدوم دانشگاه دولتی هست؟

     • علی گفت:

      سلام
      من خودم دانشجوی دکتری دانشگاه تهران هستم و خیلی از بچه های دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران رو مستعدتر از بچه های خودمون میدونم. “دانشجو” درست میگه.

     • fizic گفت:

      آفرین شما گفتید دانشگاه تهران هستید و مشکل آزاد علوم تحقیقات حل شد دیگه.
      من دانشجوی ترم 8 دکتری مهندسی برق-کنترل دانشگاه تهران هستم خوشحال میشم حضوری شما رو ملاقات کنم.
      شمایی که آزاد رو با دانشگاه تهران مقایسه میکنید.
      حتما آزاد دانشگاه تهران هستید.

    • fizic گفت:

     دلیل با بهتر بگم توجیه زمانی مطرح میشه که مطلب کاملا روشن نیست ولی در مورد دانشگاه آزاد؟

  • کاکرن گفت:

   با سلام دوست عزیز من خودم لیسانسم رو در یکی از بهترین دانشگاه آزاد های کشور گرفتم اگر منظورتون علوم تحقیقات هست! وارشد خودم رو در یکی از دانشگاه های دولتی متوسط گرفتم نه خیلی سطح بالا و با اینکه در دوره لیسانسم یکی از برترین دانشجو ها از نظر معدل بودم ولی وقتی وارد دانشگاه دولتی شدم تاز فهمیدم در مقایسه با دوستانی که دوره لیسانس رو در دانشگاه دولتی به اتمام رسونده بودند هیچی بارم نیست و کلی زحمت کشیدم تا بتونم تمام نواقصی رو که در دوره قبل داشتم جبران کنم و فقط این نظر من نیست خیلی از دوستانم ارز اینکه مثل بنده دوره ای بی معنی رو در دانشگاه آزاد سپری کردند پشیمان هستند و تا زمانی که خودتون این تفاوت رو احساس نکنید متوجه خواهید شد برای بنده هیچ کدام از دانشگاه ها چه دولتی و چه غیر دولتی ارزشی ندارند بنابراین بی طرفانه عرض نمودم. ولی هیچ وقت نمی توان سطح علمی دانشگاه های دولتی را با دانشگاه آزاد مقایسه نمود!

   • فاطمه گفت:

    سلام
    من تا حدودی با شما موافقم ، من دوره لیسانسم پیام نور و دوره ارشدم دولتی بودم اینو قبول دارم که مطالبی که به ما یاد دادن اصلا قابل مقایسه با دانشگاههای مطرح دولتی نیست . واسه همین واسه قبولی در ارشد خیلی سختی کشیدم اما در دوره ارشد با اینکه همه همکلاسی هام از دانشگاههای دولتی بودن ولی من رتبه اول شدم با اختلاف معدل زیاد و الان هم از طریق استعداد درخشان در مقطع دکتری پذیرفته شدم . به نظر من مستعد بودن یک دانشجو ربطی به دانشگاه نداره ولی بااین مطلب که سطح دانشگاههای دولتی بالاست صددرصد موافقم. اساتیدش هم قابل مقایسه با اساتید دانشگاههای دولتی و پیام نور و … نیستن
    باید منصف بود و حقیقت پذیرفت

   • دانشجو گفت:

    همین که شما توانستید با یک لیسانس دانشگاه آزاد مورد نظر – در مقطع ارشد یک دانشگاه دولتی حال یا روزانه یا شبانه قبول شوید خود دلیل روشنی است بر اینکه سطح این دانشگاه آزاد مورد نظر چندان هم پایین نبوده!
    اما اینکه فرمودین”کلی زحمت کشیدم تا بتونم تمام نواقصی رو که در دوره قبل داشتم جبران کنم” طبیعی است زیرا
    اولاً ورود به هر دوره جدید نیاز به کسب مهارت ها ودانش هایی جدید دارد من دانشجوی دکتری در دانشگاهی هستم که ارشدم را نیز گذرانده ام اما بین این دو دوره از زمین تا آسمان فرق است.
    ودوم زمان در گذر است وتکنولوژی وعلوم کامپیوتری متحول کننده هر رشته می باشند .
    بنابرابن نمی توان دو مقطع مختلف را در دو دانشگاه مختلف ودر دوزمان مختلف به صورت کامل مورد مقایسه قرار داد!
    اما در هرصورت موفق باشید!

    • دانشجو گفت:

     اما در این سالها نشان داده شده که ؛دست آوردهای مقطع دکتری دانشگاه علوم وتحقیقات ؛ چه در زمینه مقاله وچه ثبت اختراعات ؛ قابل قیاس بادست آوردهای مقطع دکتری سایردانشگاه ها می باشد.
     یکی از همکاران ما در مقطع دکتری علوم تحقیقات ؛ به عنوان استاد دانشگاه دولتی پذیرفته شد در حالیکه آنهایی که با او همزمان وارد آن دانشگاه دولتی شده بودند هنوز یک مقاله نداشتند وایشان 6 مقاله وثبت اختراع از همان آزاد علوم تحقیقات!
     طوری که استادها گفته بودند که چرا از اول اونو توی اون دانشگاه دولتی به عنوان دانشجوی خوشون نپذیرفته بودند.

 4. nashenas گفت:

  خیلی جالبه، پژوهانه که حمایت واقعی بود و وزارت قبلی تصویب کرد را برداشتند و وام را جایگزین کردندو اسمش را گذاشته اند، حمایت !!!!!!!!!!!!!!

 5. رضا گفت:

  سلام. کسی نمیدونه شهریه های پردیس چجوریه؟ این ۶۶ میلیون رو باید چجوری پرداخت کرد؟ حدود ۳۶ میلیون فقط میشه هزینه ی پایان نامه. همه رو یکجا باید بدیم یا ترمی؟

 6. سحر مکانیک جامدات گفت:

  سلام
  بچه ها کسی اطلاع داره چقد میدن؟ اگه قراره ک وام بدن و پس بگیرن ک اسمش نمیشه حمایت، تازه اونم فقط دوسال فرصت هست واس پرداختش!!!!!ینی چی دقیقا؟

 7. باربد گفت:

  سلام. این وام به دانشجویان دانشگاه آزاد هم تعلق میگیره؟

 8. امید گفت:

  اگه وامه پس چرا اسمش رو میذارن حمایت؟؟ دانشجو که مدت 3 یا 4 سال عمرشو میذاره به وصورت رایگان یک پروژه مهم رو انجام میده، بعلاوه اینکه این چه جور آموزش رایگانه؟؟؟؟؟؟؟

 9. رضا گفت:

  سلام. این وام به دانشجویان پردیس هم تعلق میگیره؟