مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

مدارک لازم جهت ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری ۹۳

مدارک مورد نیاز جهثت ثبت نام پذیرفته شدگان دوره دکتری سال تحصیلی ۹۳-۹۴ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست ، مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشد:

۱- اصل‌ و یک نسخه تصویر مدارک‌ کارشناسی‌ و کارشناسی‌ارشد مورد تایید وزارت‌ علوم، تحقیقات‌ و فنآوری‌ یا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ و یا شورای عالی انقلاب‌ فرهنگی‌ که‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌های‌ کارشناسی‌ و کارشناسی‌ارشد قید شده‌ باشد.
تبصره‌۱- پذیرفتگانی‌ که‌ به‌ دلایلی‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) نمی‌باشند، لازم‌ است اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل اخذ مدرک مذکور را با محتوی فرم ذیل این اطلاعیه تکمیل و پس از تأیید موسسه محل تحصیل، در زمان ثبت‌نام به موسسه محل قبولی ارائه نمایند.
تبصره‌۲- آن‌دسته از پذیرفتگانی‌ که‌ در زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون (زمان ثبت‌نام ۵/۹/۱۳۹۲ لغایت ۱۱/۹/۱۳۹۲) دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی‌ارشد بوده‌اند و می‌بایست تا تاریخ ۳۱/۶/۹۳ فارغ‌التحصیل شوند، به عبارت دیگر در زمان ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون دانشجو بوده‌اند، لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان براساس ‌(‌۰) تا (۲۰) تا تاریخ ۳۱/۶/۹۲ (و یا حداکثر تا تاریخ ۳۰/۱۱/۹۲) توسط موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی دوره کارشناسی‌ارشد در فرم مخصوص (مندرج در صفحه ۴۴ دفترچه راهنمای ثبت‌نام) درج و پس از تأیید مسئول ذی‌ربط به هنگام ثبت‌نام ارائه گردد.
۲- اصل‌ و دو سری‌ تصویر از تمام‌ صفحات‌ شناسنامه‌ و کارت ملی.
۳- شش‌ قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ ۴×۳ تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌.
۴- ارائه مدرکی که‌ وضعیت‌ نظام‌ وظیفه آنها‌ را با توجه‌ به‌ بند «مقررات‌ وظیفه‌ عمومی»‌ مندرج‌ در صفحه ۳ دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۳ مشخص‌ کند (برای‌ برادران‌).
۵- حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ و بدون‌ قید و شرط سازمان‌ متبوع‌ برای‌ کارمندان‌ دولت.
۶- معرفی‌نامه‌های مذکور در ذیل لازم است حداکثر تا قبل‌ از انتخاب‌ واحد برای‌ نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی‌ ۹۴-۱۳۹۳ توسط پذیرفتگان‌ از محل مربوط اخذ و به‌ موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل‌ قبولی‌ تحویل‌‌ گردد؛ ‌در غیر این‌ صورت،‌ از ثبت‌نام آنان برای نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی‌ جاری‌ ممانعت‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد و قبولی‌ آنان «کان‌ لم‌ یکن» تلقی‌ می‌گردد.
۱-۶- داوطلبانیکه با استفاده از سهمیه رزمندگان (ستاد مشترک‌ سپاه پاسداران انقلاب‌ اسلامی- نیروی مقاومت بسیج مستضعفین-‌ و یا وزارت‌ جهاد کشاورزی) قبول شده‌اند، لازم است معرفی‌نامه رسمی از ارگان مربوط با امضاء و مهر هریک‌ از رؤسای‌ ارگان‌های‌ مذکور که‌ در آن قید شده‌ باشد داوطلب‌ با توجه‌ به‌ ماده‌ ۱ و تبصره‌های چهارگانه‌ آن‌ در آیین‌نامه‌ اجرایی‌ قانون‌ ایجاد تسهیلات‌ برای‌ ورود رزمندگان‌ و جهادگران داوطلب‌ بسیجی‌ به‌ دانشگاه‌ها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ و سایر شرایط مندرج‌ در آیین‌نامه‌ مذکور واجد شرایط استفاده‌ از سهمیه‌ رزمندگان‌ می‌باشد، را ارائه نمایند.
۲ـ۶ـ داوطلبانی که با استفاده از سهمیه ایثارگران(بنیاد شهید و امور ایثارگران) پذیرفته‌ شده‌اند، در زمان ثبت‌نام، ملزم به ارائه تأییدیه سهمیه قبولی نمی‌باشند و ملاک عمل برای ثبت‌نام، همان عنوان درج شده در لیست‌های ارسالی به موسسات می‌باشد.
۳-۶- ارائه معرفی‌نامه رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان “رسمی- قطعی” و یا “رسمی- آزمایشی” وزارت علوم، تحقیقات و فنّآوری. این سهمیه شامل مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که پذیرش دانشجوی آنها از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌پذیرد، می‌باشد.
عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۵۶)

 1. Ghazal می‌گه:

  سلام آیا دانشگاه در مقطع دکتری اصل مدرک کارشناسی را نگه مداره موقع ثبت نام؟

 2. مهکیابه نگار و همه فردوسی ها/ خوابگاه می‌گه:

  دقیقا..نمیدونم چرا فردوسی از خوابگاه هیچ حرفی نزده..زمان ثبت نامش یعنی همون روز ثبت نام حضوریه؟؟

 3. حقوقی به بورس می‌گه:

  شرایطش رو میدونید بعد از پایان تحصیلات؟

 4. تربیت مدرسی می‌گه:

  بچه های تربیت مدرس من هرچی میخام وارد سیستم گلستان شم نمیشه چیکار کنم؟؟؟؟

 5. نگار می‌گه:

  کسی میدونه چرا دانشگاه فردوسی اصلا حرفی از خوابگاه نزده؟ پس چطوری باید خوابگاه بگیریم؟

 6. در آرزوی قبولی دکترای 94 می‌گه:

  سلام قبولیها. اولاً قبولیتونو تبریک میگم ثانیاً میشه لطفاً منو راهنمایی کنید پارسال از کی مطالعه برای آزمون دکترا رو شروع کردین؟ درصد زبان تاثیر چقدر تاثیر داره؟ مقاله چقدر اهمیت داره؟ طرح پژوهشی هم مهمه یا نه؟

  با تشکر

 7. مدارک ثبت نام می‌گه:

  سلام
  بچه ها کسی میدونه دانشگاه از کجا میفهمه که شاغل هستی یا نه برای حکم مرخصی میگم؟

 8. بهرام می‌گه:

  با سلام
  سوال
  من انتخاب اولم دانشگاه اصفهان بودم دکتر ی روازنه قبول شدم شدم تو کارنامه ارسالی از سوی سازمان سنجش رتبه یک از علامه و۲ دانشگاه تهران و۳ مدرس ۴ بهشتی قبول شدم
  با توجه اعلامی سازمان سنجش مبنی بر قبولی در دانشگاه اصفهان امکانش هست از دانشگاه اصفهان انصراف بدم علامه ثبت نام کنم با تشکر منتظر پاسخ شما هستم

 9. ثبت نام می‌گه:

  بچه ها کسی نمی دونه ثبت نام دانشگاه تهران کیه؟

 10. باران می‌گه:

  سلام بچه ها منم کارمندم و نمی خواهم مرخصی بدون حقوق بگیرم به نظرتون اگه فرم را نبرم مشکلی پیش می یاد.

 11. علی می‌گه:

  فرم مخصوص پذیرفتگان آزمون ورودی دکتری ۱۳۹۳ که موفق به ارائه اصل مدرک کارشناسی ارشد در زمان ثبت نام نمی باشند.که به عنوان مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در سایت سازمان سنجش و همچنین دانشگاه ها آورده شده است برای ما که دانشجوی سال آخریم معضل عظیمی است. و دل نگرانی عجیبی برای ما بوجود آورده است.
  این فرم تایید نامه ای است از دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد به دانشگاهی که دکتری قبول شده ایم با این مضمون که فلان دانشجو در تاریخ فلان در رشته فلان در مقطع کارشناسی ارشد از این موسسه آموزش عالی فارغ التحصیل شده است و معدل کل فارغ التحصیلی نامبرده فلان می باشد.
  در تذکرات این فرم مرقوم شده است.
  ۲- برای آندسته از پذیرفتگان که در زمان ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دکتری(نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۳ دانشجوی سال آخر بوده و حداکثر تا تاریخ ۹۳/۶/۳۱ فارغ التحصیل می شوند، لازم است علاوه بر فرم صادره قبلی مبنی بر درج میانگین کل واحد های گذرانده شده تا تاریخ ۱۳۹۲/۶/۳۱ ( ویا حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۳۰) – مندرج در صفحه ی ۴۴ دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون مذکور- در صورت عدم صدور مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای ، این فرم را نیز تکمیل نموده و پس از تایید همراه سایر مدارک در زمان ثبت نام ارائه نمایند.
  برای ما که هنوز دفاع نکرده ایم و تاریخ دفاعم ۲۰ شهریور ماه می باشد و زمان ثبت نام دکتری اول شهریور می باشد. و فقط فرم معدل قبلی را داریم و نمی توانیم این فرم جدید را ارائه دهیم مشکلی پیش نمی آید؟
  لطفا هر کدام از دوستان یا مدیران سایت اطلاعات اضافه ای داند که می تواند ما را از این نگرانی در بیاورد دریغ نفرمایند.
  باتشکر فراوان

 12. شیمی آلی ازاد می‌گه:

  سلام من دانشجوی ترم ۳ دکترا ازاد تهران هستم الان شبانه شهرستان محل سکونتم قبول شدم، ایا شبانه برم واحد درسی که گذروندم برام تطبیق میدن؟ نمیدونم چیکار کنم ، لطفا راهنماییم کنید کدوم بهتره

 13. حقوقی می‌گه:

  دوستان کسی هست بورسیه بنیاد مستضعفان قبول شده باشه؟

 14. ارمان می‌گه:

  سلام
  ترم چهار هستم که هنوز از پایانامه ام دفاع نکرده ام و دکتری قبول شدم به نظر شما تا کی وقت هست که دفاع کنیم.

  • سامان می‌گه:

   زده تا ۳۱ شهریور. ولی هر دانشگاهی یه تاریخ داره که بعد اون ترم ۵ حساب میشی، مثلا دانشکده فنی دانشگاه تهران تا ۱۳ شهریور فرصت دفاع داری و بعدش ترم ۵ حساب میشی. ولی با این حال باید بری ار آموزش دانشگاتون سوال کنی

  • محمد می‌گه:

   در اکثر دانشگاهها اگر تا ۱۵ آبان دفاع کنی همون فارغ التحصیل شهریور محسوب میشی و هیچ مشکلی نیست. فقط مهلت پر کردن و تحویل دادن تقاضای تشکیل جلسه دفاع که باید به امضای اساتید راهنما و مشاور برسه معمولا باید تا ۱۵ شهریور طورت پذیرد. شما الان باید متن پایان نامه رو هر چه سریعتر تکمیل کنی و برای استادا بفرستی و یگی که دکتری قبول شدی و باید سریع دفاع کنی. فرم جلسه دفاع رو پر کنی و تحویل بدی و درنهایت مثلا برای ۱۰ آبان تارخ بزنی که دفاع کنی. دانشگاه هم تا ۱۵ آبان وقت داره نمره تو رو به سیستم وارد کنه که در اینصورت همون فارغ التحصیل شهریور میشی و ۴ ترمه.

 15. صدف می‌گه:

  سلام بچه ها رشته علوم اجتماعی کسی هست که قبول شده باشه؟

 16. سحر می‌گه:

  من به خاطر تعهد نمی تونم اصل مدارک رو از دانشگاه بگیرم ولی گواهی موقت کارشناسی و ارشد رو دارم که توی هر دو معدل هم ذکر شده به نظرتون کافیه یا باید این فرم هایی که سنجش گفته رو هم پر کنم؟

 17. مکانیک می‌گه:

  سلام
  پردیس صنعتی اصفهان پذیرفته شدم تاریخ ثبت نام رو زده ۲ شهریور. مصاحبه آزاد هم شرکت کردم. جوابش تا ۲ شهریور نمیاد تا تصمیم بگیرم. چه کار کنم؟

 18. سوال می‌گه:

  سلام

  من روزانه قبول شدم و کارمند هستم می خواستم بدونم اگر حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ و بدون‌ قید و شرط سازمان‌ متبوع‌ برای‌ کارمندان‌ نبرم منو ثبت نام نمی کنند؟ آخه محل کارم موافقت نمی کنه :( ممنون می شم جوابم بدید.

 19. طاهر می‌گه:

  من کارای تصویه حسابم رو برای مدرک ارشد کردم ولی چون دانشگاه مرداد تعطیله هیچی دستم نیست. پس باید چی ببرم ثبت نام؟؟؟
  در ضمن چه مدرکی می تونه وضعیت نظام وظیفه منو مشخص کنه؟

 20. احمد می‌گه:

  اونایی که اصل گواهی کارشناسی رو ندارن و گواهی موقتش هم دست دانشگاه محل ارشد باید چیکار کنن؟
  دوستان لطفا جواب بدیدددددددددد

  • مریم می‌گه:

   دانشگاه محل ارشد شما گواهی موقت را بهتون میده ولی ممکنه کمی طول بکشه شما از همین الان اقدام کنید و اگر نمیتونید گواهی مدرکتون را تا موعد ثبت نام آماده کنید حداقل از گروه آموزشی خودتون درخواست کنید یک نامه مبنی براینکه شما دانشجوی ارشد اونجا بوده اید براتون صادر کنند.
   البته این چیزیه که به ذهن خودم خورد
   بعد هم دوست عزیز دانشگاهی که دکتری قبول شدید حتما عذر شما را می پذیره و بهتون فرصت میده نگران نباشید

  • سعیده می‌گه:

   برو بگیر.قبلش زنگ بزن ازشون بپرس چه مدارکی بایس براشون ببری تا تخویل بگیریش

 21. مریم می‌گه:

  دوستان سلام،
  به نظرتون پیام نور تهران بهتره یا آزاد(علوم و تحقیقات/تهران جنوب)؟

  • معماری1 می‌گه:

   پیام نور

  • دکتر شامبیاتی می‌گه:

   پرسیدن نداره، خب معلومه علوم و تحقیقات هزار بار بهتره، تازه علوم و تحقیقات از اکثر روزانه ها بهتره چه برسه به پیام نور!!!!!!!

   • صادق می‌گه:

    ببخشید میشه بفرمایید از کدوم دانشگاه ها بهتره؟

    • دکتری می‌گه:

     از روزانه زاهدان – شاهرود- ساری و …
     در ضمن میخواید چند تا استاد از دانشگاههای روزانه تهران بهتون نشون بدم که هم از جهت سواد و هم جهت از جهت ادب بسیار بسیار پایین تر از یک دانشگاه دورا افتاده ایران هستند ؟
     این کلی نیست
     علوم تحقیقات در بعضی از گرایش ها از رشته ها خوب عمل کرده
     پس کسی که مشکل رفتن به شهرستان رو داره و البته علوم تحقیقات رشته اش اساتید خوبی داشته باشن خوب میتونه علوم و تحقیقات رو اتخاب کنه – چه بسیار اساتید علوم تحقیقات فارغ التحصیل دانشگاههای تهران هستند
     البته برای کسانی میخوان پز هم بدن نمیدونم

 22. یاسر می‌گه:

  اول به همه اونایی که قبول شدن تبریک میگم. دوم برای اونایی که قبول نشدن آرزو اتفاقات بهتری دارم. خودم هم این حس رو قبلا تجربه کرده بودم.
  یه سوال: من الآن سربازم برای گرفتن ترخیص اول باید کجا برم؟ دانشگاهی که قبول شدم؟ پلیس +۱۰؟

  • بوق می‌گه:

   ۱- برو دانشگاه ثبت نام موقت کن، دانشگاه بهت یه نامه درخواست معافیت تحصیلی میده
   ۲- نامه رو ببر نظام وظیفه، نظام وظیه به یگان خدمتی دستور ترخیصو میده
   ۳- میری یگان خدمتی و کارای ترخیصتو انجام میدی
   ۴- نامه ترخیصتو میاری میدی نظام وظیفه و نظام وظیفه معافیت تحصیلیتو صادر میکنه
   ۵-نامه معافیت تحصیلی رو میبری دانشگاه و ثبت نام قطعی میکنی

 23. هادی می‌گه:

  سلام
  دانشگاه‌ها اطلاعیه نمیزنن واسه ثبت نام؟

 24. سحر می‌گه:

  تبصره‌۱- پذیرفتگانی‌ که‌ به‌ دلایلی‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) نمی‌باشند، لازم‌ است اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل اخذ مدرک مذکور را با محتوی فرم ذیل این اطلاعیه تکمیل و پس از تأیید موسسه محل تحصیل، در زمان ثبت‌نام به موسسه محل قبولی ارائه نمایند.
  من که فرمی ندیدم لطفا راهنمایی کنید این فرم دقیقا کجاست؟

  • کیانا می‌گه:

   منم مشکلم همینه!

  • امیدوار می‌گه:

   منظور فرم تائید معدله که دانشگاه ارشد باید تائیدش کنه این فرم انتهای دفترچه شماره ۱ هست همون فرم معدل دانشجویان کارشناسی ارشد که باید تا ۳۱ شهریور فارغ التحصیل بشن

  • علی می‌گه:

   این فرم اکنون اضاف شده است به سایت سنجش.
   اما خود این فرم برای ما که دانشجوی سال آخریم معضل عظیمی است.
   این فرم تایید نامه ای است از دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد به دانشگاهی که دکتری قبول شده ایم با این مضمون که فلان دانشجو در تاریخ فلان در رشته فلان در مقطع کارشناسی ارشد از این موسسه آموزش عالی فارغ التحصیل شده است و معدل کل فارغ التحصیلی نامبرده فلان می باشد.
   در تذکرات این فرم مرقوم شده است.
   ۲- برای آندسته از پذیرفتگان که در زمان ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دکتری(نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۳ دانشجوی سال آخر بوده و حداکثر تا تاریخ ۹۳/۶/۳۱ فارغ التحصیل می شوند، لازم است علاوه بر فرم صادره قبلی مبنی بر درج میانگین کل واحد های گذرانده شده تا تاریخ ۱۳۹۲/۶/۳۱ ( ویا حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۳۰) – مندرج در صفحه ی ۴۴ دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون مذکور- در صورت عدم صدور مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای ، این فرم را نیز تکمیل نموده و پس از تایید همراه سایر مدارک در زمان ثبت نام ارائه نمایند.
   برای ما که هنوز دفاع نکرده ایم و تاریخ دفاعم ۲۰ شهریور ماه می باشد و زمان ثبت نام دکتری اول شهریور می باشد. و فقط فرم معدل قبلی را داریم و نمی توانیم این فرم جدید را ارائه دهیم مشکلی پیش نمی آید؟
   لطفا هر کدام از دوستان یا مدیران سایت اطلاعات اضافه ای داند که می تواند ما را از این نگرانی در بیاورد دریغ نفرمایند.
   باتشکر فراوان

 25. ارام می‌گه:

  اصلا اینطور نیست شوهر من هر جا رفت واسه بورس و هیئت علمی بهش انگ دانشگاه آزادی زدن حتی خود دانشگاه آزاد.پیام نور هم که فقط بچه های دولتی رو استخدام میکنه.ببین دانشگاه آزاد علوم تحقیقات فقط واسه کسی خوبه که میخواد دکتر بشه وگرنه هیچ.

درج نظر