مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام اسامی داوطلبان واجدشرایط اولیه بورس خارج از کشور

شرایط پذیرش و اسامی داوطلبان واجد شرایط بورس دکتری خارج از کشور سال  1393 از سوی سازمان سنجش اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست ، سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای اسامی افراد واجد شرایط این بورس را منتشر کرد. متن اطلاعیه به شرح زیر است :

بدينوسيله به اطلاع متقاضيان شركت در آزمون نيمه متمركز دكتري (Ph.D) سال 1393 كه در زمان انتخاب رشته مطابق با مندرجات دفترچه راهنماي ­آزمون مذكور، متقاضي بورس خارج از كشور بوده و براساس اطلاعيه مورخ 15/2/93 اين سازمان نتيجه آنان در رابطه با بورس اعزام به خارج از كشور در كارنامه آزمون دكتري نيمه متمركز (Ph.D) سال 1393 مشخص گرديده و در مراحل مصاحبه سازمان امور دانشجويان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري شركت نموده­اند، مي­رساند باتوجه به اعلام سازمان امور دانشجويان افراد ذيل واجد شرايط اوليه بورس اعزام به خارج از كشور شناخته شده و در صورتيكه داراي شرايط و ضوابط مربوطه و همچنان متقاضي بورس خارج مي­باشند، لازم است ضمن توجه به موارد ذيل، براي كسب اطلاعات بيشتر و تشكيل پرونده حداكثر تا تاريخ 31/6/93 به تهران، ميدان فردوسي، خيابان انقلاب اسلامي، خيابان شهيد موسوي (فرصت جنوبي) پلاك 33 سازمان امور دانشجويان – اداره بورس و اعزام مراجعه نمايند.

شرايط اختصاصي داوطلبان بورس خارج از كشور:
1-  حداقل ميانگين (معدل) نمره­ هاي دروس كارشناسي و كارشناسي ارشد ناپيوسته به ترتيب 15 و 17 تراز شده و دوره­هاي كارشناسي ارشد پيوسته و يا دكتراي حرفه­اي 17.
2-  حداكثر سن داوطلب در زمان تقاضا 30 سال.
تبصره 1: حداكثر سن داوطلب حسب موارد، باتوجه به شروط زير مي­تواند افزايش يابد:
الف) ايثارگران (فرزندان و همسران شهدا، جانبازان 25درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آنان، آزادگان و فرزندان و همسران آنان) حداكثر 33 سال.
ب) مربيان (رسمي قطعي، رسمي آزمايشي) عضو هيات علمي واجد شرايط: حداكثر 33 سال.
3- داشتن تاييد هيات مركزي جذب اعضاي هيات علمي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري.
4- پذيرفته شدگان اعزام، بايستي حداكثر تا 31 شهريور سال 1394، نسبت به اخذ حدنصاب نمره زبان، اخذ اعلام نياز از دانشگاهها، پذيرش مورد تاييد شوراي تخصصي اعزام، دريافت ويزا و ساير موارد اقدام كنند. بديهي است پس از اتمام زمان مذكور، قبولي فرد لغو مي­گردد.
تبصره 2: حداقل كسب نمره زبان براي اعزام داوطلبان رشته­ هاي فني و مهندسي، كشاورزي و علوم پايه 55=MSRT و براي رشته ­هاي علوم انساني و هنر 60=MSRT و يا معادل آن در آزمون­هاي TOLIMO،IELTS،TOEFL  تعيين شده است. داوطلبان بايد توجه داشته باشند كه افزون بر نمره مذكور، درصورتي كه دانشگاه پذيرش دهنده، قبولي و كسب نمره آزمون زبان خاصي را ملاك پذيرش خود قرار دهد، داوطلب موظف است آن شرط را تا قبل از اعزام برآورده كند.
5- كشور مورد نظر براي اعزام داوطلب به تشخيص اداره كل­بورس و اعزام دانشجويان مشخص­مي­گردد.
6- دانشگاه پذيرش دهنده، استاد راهنماي خارج، موضوع رساله دكتري و استاد ناظر داخلي (يكي از اعضاي هيات علمي دانشگاه محل خدمت مرتبط با تخصص پذيرفته شده) مي­بايد در شوراي تخصصي اعزام اداره كل بورس و امور دانشجويان خارج مورد تاييد قرار گيرند.
7- سپردن وثيقه كه ميزان آن باتوجه به كشور محل تحصيل و براساس مصوبات شوراي مركزي بورس تعيين مي­گردد.
8- طبق قانون اصلاح ماده (3) قانون اعزام دانشجو به خارج از كشور در شرايط مساوي اولويت با داوطلبان متاهل مي­باشد.
9- دانشجويان شاغل به تحصيل در دوره­هاي كارشناسي ارشد بايد تا 31 شهريور سال 1393 فارغ التحصيل شوند.
10- عدم مراجعه داوطلبان واجدشرايط اوليه جهت تشكيل پرونده تا پايان شهريور ماه سال جاري به منزله انصراف مي­باشد در ضمن داوطلباني كه علاوه بر كد رشته محل­هاي بورس خارج در كد رشته محل­هاي دانشگاهها و مراكز آموزش عالي داخل بعنوان پذيرفته شده نهايي معرفي شده­اند نيز در صورت عدم مراجعه جهت تشكيل پرونده (تا تاريخ مذكور) داوطلب انصراف از بورس خارج محسوب شده و مي­توانند در رشته قبولي نهايي داخل كشور، همانند ساير پذيرفته شدگان آزمون دكتري 1393 ادامه تحصيل دهند.
ساير شرايط:
1- امكان تبديل بورس خارج به داخل وجود ندارد.
2- اعزام داوطلبان يا مربيان آموزشي و پژوهشي واجد شرايط كه محل خدمت آتي آنان در ساير دستگاه­هاي اجرايي دولتي و غيردولتي است مشروط به تقبل 100% هزينه ­ها توسط دستگاه مربوط و ارائه موافقت­نامه رسمي از دستگاه­هاي اجرايي مربوط، با مطمح نظر قراردادن ماده 61 قانون مديريت خدمات كشوري ميسر خواهد بود.
3- مسئوليت هرگونه مغايرت در ميانگين دروس (معدل) و اطلاعات و مدارك مورد نظر، متوجه متقاضي ­است و در صورت اثبات تخلف در هريك از مراحل اعم از طي فرآيند بورس، حين تحصيل ­يا پس ­از پايان تحصيلات، پذيرش­ فرد، ابطال­ مي­شود و بايد هزينه­ هاي مترتب را بپردازد.
4- اعطاي بورس تحصيلي و مزاياي ناشي از آن، صرفاً امتياز اعطايي از سوي سازمان امور دانشجويان است و در صورت تخصيص اعتبار قابل پرداخت خواهد بود.

فايل اسامي داوطلبان واجد شرايط اوليه بورس خارج از كشور آزمون دكتري سال 1393 فرمت PDF

 

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. حامد گفت:

  یک دانشگاه داخلی باید خودمون انتخاب کنیم!!!!مگه میشه به این زودی دانشگاهی به این راحتی به ما تعهد جذب بده؟؟؟؟مگه اینکه پارتی داشته باشید!!!

 2. سلام گفت:

  بچه ها جون ممنون میشم اگه اونایی که جواب سؤالای منو میدونن پاسخ بدن!!!!

  • بورس گفت:

   سوالاتت کدومه

   • بورس گفت:

    باید خودمون بگردیم اما اونها هم در جایابی کمک میکنن.
    معمولا خودمون باید دانشگاه و کشور را انتخاب کنیم اما باید مورد تایید آن ها باشه مثلا دانشگاه های رده C مورد پذیرش نیست.

   • سلام گفت:

    با سپاس از تو دوست عزیز
    ما خودمون باید دنبال دانشگاهی که قراره بعد از برگشت جذبمون کنه بگردیم؟
    در چه صورت کشور اعزامی رو خودمون میتونیم تعیین کنیم و سازمان بورس هم بی چون و چرا قبول کنه؟

    • محمد گفت:

     دستتون خیلی تو انتخاب دانشگاه محل تحصیل بازه ولی بسته به کشورش نوع هزینه هایی که میدند متفاوته. نظرات را بخونید کمک میکنه بهتون تو این زمینه

    • بورس گفت:

     بله معمل اینه. اما از انجایی که لیست بورس داخل و جذب اعضای هیئت علمی از طرف دانشگاه ها هر ساله به وزارت علوم (جذب)اعلام میشه و بعد اونا فراخوان میدن کمک میکنن در جذب و جایابی
     معمولا اکثر کشورهای اروپایی به جز بریتانیا(انگلستان، اسکاتلند و …) و کانادا و آمریکا جز بورس هستن البته با تغییر دولت نمیدونم چه رویکردی نسبت به انگلیس و آمرکا وکانادا دارن.
     باید از گروه خاصی از دانشگاه ها بورس گرفت. لیست دانشگاه های رده A مورد قبول ایران در سایت وزارت علوم هست. لیست مقرری ها هم تو اینترنت سرچ کنید. مثلا مالزی تقریبا کمترین میزان مقرری را داره

 3. حامد گفت:

  سلام..کسی هست رفته باشه حضورا پرسیده باشه؟ من از یک نفر که حضورا پرسیده بود شنیدم که اولین و سخت ترین مرحله ی کار اینه که تا آخر شهریور یک اعلام نیاز از یک دانشگاه بگیریم که بخوان ما رو هیئت علمی کنن!!! آخه کدوم دانشکاه به این راحتی این کارو میکنه آخه!!بعدشم گفتند خرج دانشگاهو نمیدند!!و اینکه تعهدی هم نیست واسههیئت علمی شدن! خدا بخیر کنه…

  • بورس گفت:

   به جز امریکا وانگلیس، اکثر کشورها را میدن.
   جایابی معمولا قبل از اعزام انجام میشه خودشون هم معمولا کمک می کنند. مسلما وقتی سند میگیره و پول خرج میکنه شما متعهد میشید.
   وگرنه همه از خداشونه بدون تعهد برن خارج درس بخونن.

  • محمد گفت:

   اینقدر نگران نباشید. ناسلامتی شما جز بهترین نخبه های این کشور هستید و از دو تا فیلتر سخت رد شدید. تو بعضی از رشته ها فقط 1 نفر را میخواسته این یعنی شما نفر اول رشتتونید. چرا نباید جایابی شید؟!! از خداشون باید باشه. این که تا شهریور باید جایابی شید درست نیست ولی پروسش 1 ی 2 ماه طول میکشه. نیاز به برگزاری جلسه توی دانشگاه مورد نظر است.
   3 تا گزینه که معمولا راغبند شما را انتخاب کنند عبارتند از :
   1- دانشگاه لیسانس یا فوق لیسانس
   2- دانشگاه های شهری که در آن مقیم هستید
   3- دانشگاهی که قبلا یا الان با اون ها ارتباطی داشتید ( مثلا کار علمی با یک استاد مرتبط که تو گروهش حرفش بورو داشته)

 4. سلام گفت:

  با سپاس از بورس 93 و عزیزان دیگه
  دوستان ما خودمون باید دنبال دانشگاهی که قراره بعد از برگشت جذبمون کنه بگردیم؟
  در چه صورت کشور اعزامی رو خودمون میتونیم تعیین کنیم و سازمان بورس هم بی چون و چرا قبول کنه؟

 5. ؟؟؟ گفت:

  بچه ها بورس شدن از طریق وزارت علوم به کشورایی مثل هند و مالزی و چین و … هست.
  در این صورت موندن تو ایران ارزشش بیشتر نیست؟!؟!!

  • محمد گفت:

   خیر کشورهایی که گفتید نیست
   همه کشورها غیر ایرلند اسرائیل و انگلستان
   البته کشورهای مختلف شرایط مختلف دارند که میتونید تو نظرات همین پست مطالعه کنید

 6. محمد گفت:

  بدین وسیله به اطلاع واجدین شرایط اولیه بورس دکتری خارج از کشور می رساند که جلسه توجیهی با حضور تمامی واجدین شرایطی که اسامی آنها از طریق سایت سازمان سنجش اعلام شده است روز سه شنبه مورخه 1393/6/4 ساعت 14 در محل سازمان امور دانشجویان به آدرس ذیل برگزار می شود

  لذا از داوطلبان عزیز دعوت می شود در صورت تمایل در این جلسه حضور یابند.

  آدرس: تهران -میدان فردوسی -خیابان شهید موسوی-پلاک 27-سازمان امور دانشجویان

  منبع :
  http://scholarship.saorg.ir/News/%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%DB%8C%D9%87-%D9%81%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%AC%DB%8C%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B7%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%A7%D8%AC%D8%AF-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-93

 7. سارا گفت:

  سلام دوستان
  اگه از طریق دانشگاه بورس بشیم نه از طریق وزارت علوم باز هم شرط سنی داره ؟

 8. دوست گفت:

  ممنون از بورس 93 و دوستان دیگه

  تو رشته ی ما 3 نفر دعوت به مصاحبه شده بود که انگار هر سه نفر هم پذیرفته شده اند در حالیکه فقط 1 نفر ظرفیت اعلام کرده بودند جالبه نه؟!!!
  من چندین کامنت روزهای قبل گذاشته بودم که متاسفانه تایید نشده. من چون از شهرستان باید بیام فردا نمیتونم به سازمان بروم اگر اطلاعات جدیدی هم چون کشور و مقدار هزینه پیدا کردین لطفا با من هم در میان بگذارین.

  ممنون

  • بورس 93 گفت:

   بله همینطوره و لازم به ذکره که تو بعضی رشته ها هیچ قبولی ای ندادن. اصولا اونچیزی که مهمه اینه که بودجه ی تعداد افراد ثابته و به همون اندازه بودجه تخصیص یافته از وزارت علوم میتونن بورس کنن. حالا یه رشته ای هیشکی نمیفرستن و جبرانش رو با فرستادن تعداد بیشتری تو یه رشته دیگه اعمال میکنن. اونطوری که شنیدم بعضی از انسانی ها هیشکی قبول نشده(غیر قابل تایید). اطلاعات موجود در کامنت های دیگه گذاشته شده و مقرری ها هم جدولشون تو گوگل سرچ کنی میاد که چنده. سوال خاصی دارید در خدمتیم.

   • دوست گفت:

    امسال شرایط رو خیلی سخت کردند نسبت به سال قبل واقعا من موندم بورس یعنی فقط تعهد؟!!!سالهای قبل حتی اگه فرد اعزام نمیشد تبدیل به داخل میکردند که حقش ضایع نشه حالا تواین شرایط که ماها اول های رشته مون هستیم و کنکور دادیم و کلی مصیبت, ازمون این حق رو میگیرند. حتی اعزام نشدن محرومیت داره! به نظرم شرایط خیلی اسفناکه
    از همه ی دوستانی که قبول شدند درخواست میکنم که بیاین یه در خواستی بنویسیم که حداقل برااونایی که تونستن دانشگاه داخل هم قبول شدند لااقل شرط تبدیل به بورس داخل رو داشته باشن. نه اینکه اگه نتونستیم اعزام هم بشیم کلا محروم بشیم!
    باید ازشون بخوایم شرایط رو به نفع ما تغییر بدن …
    اگه شرایط این طور باشه باید تحریمش بکنیم اگه کسی نره و موضوع رسانه ای بشه ممکنه تاثیر گذار بشه…
    اگه خوانندگان خاموش که مثل من حس میکنند این شرایط عادلانه نیس کامنت بدن که فکر اساسی بکنیم.

    • محمد گفت:

     تبدیل به بورس داخل از دید من اصلا کار خوبی نیست. یه کار اشتباه که قبلا انجام میشده. به راحتی میشه تو اروپا اپلای کنی و حتی فاند بگیری نگران نباش. خواسته ای که من دارم اینه که مدرک بهمون بدند که بورس خارج قبول شدیم. خیلی ارزشمنده واسه سنگین کردنه رزومه
     و راحت تر شدن پذیرش

     • دوست گفت:

      چرا کار خوبی نیس؟ پروسه ی پذیرش و بعدش اخذ ویزا کار آسونی نیس و امکان داره در هر مرحله ای به مشکل بخوره در اینصورت اگه کسی که الان پذیرش دانشگاه داخلی رو داره یک ساله نتونه پذیرش بگیره خیلی ضرر میکنه و یک سال هم محروم میشه. الان انتخاب کردن بورس خارج یک ریسک بزرگه!

   • محمد گفت:

    فایلی داری که قوانین اینا توش باشه من یکی گرفتم ولی مال 84 است

 9. محمد گفت:

  سلام
  آيا بورس گرفتن به جز از طريق آزمون هم مكمنه؟ چون من چند نفر رو مي شناسم كه سال گذشته بدون اينكه تو آزمون شركت كنند جايابي شدند اون هم واسه ايرلند يكيشون هم انگليس. بلا فاصله هم كه برگردن هيئت علمي مي شن. آيا امكان داره واسه رشته اي كه تو ايران وجود نداره بورس خارج بگيرم ولي بدونم كه حداقل وقتي برگشتم جذب هيئت علمي مي شم يا فقط واسه رشته هايي كه الان داريم بورس مي كنن. اگه كسي مي دونه لطفا راهنمايي بفرماييد

  • بورس 93 گفت:

   بله دو راه داره. یکی اینکه به همراه 3000 نفر سالیان قبل که آزمون ندادن بری داخل لیست بورسیه ها و دیگری اینکه یک دانشگاهی تو ایران شما رو بورس کنه به جای وزارت علوم. یعنی یه مصاحبه علمی ازت میکنن و بعد میگن شما برو خارج برگشتی مال خودمونی(تعهد میگیرن ازت). اینکارو 5-10 سال قبل میکردن و عموما دانشگاه های پایین که کسی تعهدی بهشون نمیده اینکارو میکردن ولی الان حتی غیرانتفاعی هم این کارو نمیکنه(انقده دکترا زیاد شده)

 10. سعید گفت:

  دوستان کسی نمیدونه شرایط چطوره؟
  چرا هنوز نوشته “اولیه”؟
  کدوم کشورها میفرستن؟
  امروز شنیدم میگفتن واسه کانادا و امریکا باید فول فاند بگیری!!!
  خب اگه اینطوره ادم مگه خله با بورس بره تعهد بده!

  • بورس 93 گفت:

   اولیه نوشته چون نمیخوان فردا حقی برامون ایجاد شه اگه تو هر کدوم از مراحل بعدیش ناکام موندیم. زیاد این کلمه رو جدی نگیر. شرایط رو که زیر اعلامیه نوشته دوست عزیز!. والا ما هم همینو میگیم اگه اینطوریه پس چرا بورس شده اسمش؟ ببینید پول هر کدوممون رو دولت به وزارت علوم داده و الان وزارت علوم داره با ماها چونه میزنه که فلان کنید بهمان کنید تا بتونن از اون بودجه صرفه جویی کنن تو بدهی های دیگه شون. ما نباید سر این موضوع که حقمونه کوتاه بیایم. بورس چیز خوبیه. شما خرجتو میکشن بعد میای هیئت علمی میشی. ولی اگه این دو مورد اجرا نشه نباید گفت بورس به درد نمیخوره. پیگیری کنید که چرا اجرا نمیشه. در ضمن امریکا و کانادا نگفتن فول فاند. گفتن فقط شهریه رو معافیت بگیرید.

 11. بورس 93 گفت:

  تشکیل پرونده تو مراجعه حضوری من به سازمان امور دانشجویان اواسط هفته بعد شروع میشه.

 12. دوست گفت:

  دوستان هنوز کشورهای اعزامی مشخص نشده؟ کی برای تشکیل پرونده تشریف میبرین؟ اگه کسی رفته لطفا اطلاعاتشو با ما در میان بذاره..ممنون

  • بورس 93 گفت:

   دوست عزیز کشور رو شما با گرفتن پذیرش انتخاب میکنید. ببینید مراحل به صورت زیر هستش:
   1-اول مدرک زبان
   2-بعد پذیرش از یه دانشگاه معتبر خارجی
   تو این مرحله باید حواست باشه وزارت علوم برای کشورهای امریکا، کانادا، بریتانیا، استرالیا و نیوزیلند شهریه نمیده و باید خودتون به نوعی از اون دانشگاه فاند بگیرید.
   بقیه جاها هم شهریه میدن و هم مقرری ماهانه
   3-اخذ موافقت اعلام نیاز از یه دانشگاه داخلی
   4-اخذ ویزای کشور خارجی مربوطه
   5-گزینش و هیات جذب وزارت و …
   حالا اونچیزی که جالبه اینکه اگه شما فول فاند باشید از یه دانشگاهی وزارت علوم نه شهریه میده و نه مقرری ماهانه. یعنی عملا به نفعتونه که شما تنبل تشریف داشته باشید. اونوقت رییس سازمان دانشجویان میاد میگه ما برای هر دانشجوی بورسیه خارج یک میلیارد خرج میکنیم!! کجا دقیقا این یه میلیارد خرج شده و یا میشه نمیدونم واقعا. این موضوع جای اعتراض داره. لطفا هر کدومتون راهتون اونجا افتاد سرتونو پایین نندازین هی بگین چشم چشم. این حق ماست که با رتبه برتر اومدیم بورس شدیم و منت خاصی به سرمون نیست و این مطالب رو با مدیرکل بورس و اگر نشد با معاونش مطرح کنید که ما بچه‌های درسخونی هستیم و مطمئنا فول فاند پذیرش میگیریم و محروم کردن ما از چیزی که به تنبلا میدین درست نیست. حداقل نمیدین لطفا تبلیغاتشو نکنید.

   • محمد گفت:

    جالبه دقیقا همینی هست که میگی
    استادای ما میگفتند که ما از ترم دوم فاند میگرفتی. آخه پذیرش بدون فاند که اصلا کاری نداره!!! دیگه چه کاریه که کلی تعهد بدیم و کلی جایابی و غیره.
    به نظرم بد نیست یه جایی را پیدا کنیم، وبلاگی، گروهی چیزی که هم اطلاع رسانی کنیم هم با همدیگه مرتبط باشیم

    • بورس 93 گفت:

     بزن وبلاگ رو معرفیش کن تا بیایم تو. دوستان باز هم میگم شنبه مدیرکل بورس ملاقات داره از 8 صبح تا بعد از ظهر. لطفا همگی اون روز تشریف بیارید تا در این موارد ذکر شده باهاشون صحبت کنیم. اینو بگم که فقط شنبه ها ملاقات مردمی داره.

     • اعزام به خارج گفت:

      آخه اگه فول فاند بخوایم بگیریم که دیگه این همه وثیقه و تعهد را چرا قبول میکنیم مستقیم میریم اقدام میکنیم و زیر این همه تعد نمیریم دیگه
      اینجوری چه امتیازی داره اخه؟؟؟؟؟؟؟؟

  • علی گفت:

   آمریکا، کانادا و استرالیا فول فاند( شهریه و مقرری) انگلیس، ایرلند و اسرائیل ممنوع، کشورهای اروپایی باید شهریه نداشته باشند ( فقط مقرری)
   برعکس سال های قبل دست دانشجوها خیلی بازه
   برای تشکیل پرونده هم از حالا تا 30 شهریور وقت هست. و این که نمیشه همزمان دانشجوی داخل بود و اقدام کرد

 13. محمدرضا گفت:

  خدا را شکر چیزی که میخواستم قبول شدم

 14. محمد گفت:

  الان اینهایی که بورس خارج پذیرفته شدند حتما در جای دیگر هم پذیرش شدند
  چون اسامی جدا اعلام شده است
  یعنی اگر اعزام شوند جایشان خالی می شود؟
  اگر تکمیل ظرفیت اعلام شود در حق افراد رقیبشان که نتوانستند در آن دانشگاه قبول شوند و جای دیگری قبول شده اند اجحاف صورت نمی گیرد؟

  • محمدرضا گفت:

   بله کسانی که قصد استفاده از بورس را دارند ( چون مخیرند تو انتخابشون)نباید در رشته پذیرفته شده خود ثبت نام کنند.
   یعنی ظرفیتای خالی ایجاد میشه. نکته ای که میمونه اینه که شورای بورس حدود تیر انجام شده و تعجبی بوده که الان اعلام کردند. خود من اگه میدونستم قبول شدم اصلا جایی واسه مصاحبه نمیرفتم چون اینجوری حق بقیه ضایع میشه

  • بورس 93 گفت:

   بله من برای روزانه داخل هم پذیرش شدم ولی این رو اجحاف نبینید. واقعا این حق بچه های رتبه برتره که اختیار انتخاب دو تاش براشون باشه تا اخرین لحظه‌ای که ممکنه. دیگه اکه واقع بین باشیم رقابتیه که یه نفر بیشتر نصیبش میشه و دیگری کمتر. هرچند که این موضوع از بی‌فکری سنجش هم ناشی میشه.