مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

تشریح علل تاخیر در اعلام نتایج دکتری آزاد 93

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام اینکه سه‌شنبه 18 شهریور نتایج دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد، گفت: یکی از علت‌های اجرایی تاخیر اعلام نتایج این است که با اجرای طرح تجمیع واحدها به طبع رشته محل‌های دانشگاه آزاد افزایش پیدا کرده و تعریف هر رشته محل جدید یک فرایند پیچیده و زمان‌بری را طلب می‌کند.

دکتر علوی‌فاضل در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به علل تاخیر اعلام نتایج کارشناسی ارشد و دکتری گفت: اعلام نتایج آزمون‌ها در سال‌های مختلف به فراخور شرایط در تاریخ‌های متفاوتی اعلام می‌شود. داوطلبان باید توجه داشته باشند که این مساله بسیار دقیق و حساس است و زمانی که حجم رشته محل‌ها افزایش پیدا می‌کند تخمین زمان با کمی تاخیر مواجه می‌شود.

علوی‌فاضل با تاکید بر اینکه این تاخیرها به هیچ وجه عمدی و با هدف خاصی نبوده است، گفت: نگاه‌مان این است که فرصت‌های بیشتری را برای دانشجویان ایجاد کنیم و همواره سعی شده امانتداری را به حد کمال برسانیم به ویژه امسال بر روی این مساله دقت بیشتری انجام شد و پیش از اعلام نتایج رسمی، هیچ‌کس در جریان نتیجه آزمون شخصی قرار نگرفته است.

وی افزود: برخی افراد که تمایل دارند زودتر نتیجه بگیرند، از آنجایی که مطلقا به هیچ‌کس اطلاعاتی داده نشده، مدام فشار می‌آورند که چرا نتایج اعلام نمی‌شود.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه شرایط دانشجویان را درک می‌کنیم اما کار باید با دقت صورت بگیرد، اظهار کرد: یکی از علت‌های اجرایی تاخیر اعلام نتایج این است که با اجرای طرح تجمیع واحدها به طبع رشته محل‌های دانشگاه آزاد افزایش پیدا کرده و تعریف هر رشته محل جدید یک فرایند پیچیده و زمان‌بری را طلب می‌کند.

علوی‌فاضل با اشاره به اینکه حدود 500 رشته محل در کارشناسی ارشد به رشته محل‌های دانشگاه آزاد اضافه شده است، گفت: کدگذاری کردن این رشته‌ها و سنجش دانشجویان کار زمان‌بری است. این امکان فراهم شده که برای مهرماه ظرفیت این رشته‌ها افزایش پیدا کند، اگر این مساله صورت نمی‌گرفت، عده بسیار زیادی محروم می‌شدند. با دو الی سه روز تاخیر، تغییری در نتایج به وجود نمی‌آید، اما تعداد بیشتری می‌توانند در دانشگاه آزاد پذیرفته شوند.

وی با اشاره به گستردگی رشته محل‌های کارشناسی ارشد و دکتری در سراسر کشور گفت: با افزایش رشته محل‌ها به سمت بومی‌گزینی حرکت کرده‌ایم و گسترش رشته‌ها را از حالت متمرکز به شکل گسترده انجام داده‌ایم.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به یکی دیگر از دلایل تاخیر اعلام نتایج اظهار کرد: از امسال امکان انتخاب رشته مجدد فراهم شده تا رشته محل‌های جدید نیز در لیست دانشجویان قرار گیرد؛ به طور مثال اگر یک رشته‌ای سه رشته محل داشته، اکنون به 10 رشته محل افزایش پیدا کرده و دانشجویان می‌توانند رشته محل‌های جدید را انتخاب کنند.

به گزارش ایسنا، همچنین علوی‌فاضل با اشاره به استعلام‌های انجام شده از مراجع ذیصلاح برای پذیرش اتباع بیگانه در دانشگاه گفت: این مساله یک امر کاملا عادی و طبیعی است و یکسری شرایط عمومی تعریف شده است. اگر کسی جزو اتباع بیگانه باشد، باید شناسایی شود و دانشگاه قدرت شناسایی آن را ندارد. آن افراد هم تابع ضوابط پذیرش دانشگاه‌های خودشان هستند. این کار مساله‌ای نیست که فقط در دانشگاه آزاد انجام گیرد بلکه در کل کشور و حتی در تمام دنیا نیز انجام می‌شود.

وی افزود: این مساله هیچ دغدغه‌ای برای داوطلبان ایجاد نمی‌کند و کاملا قانونی است و هیچ گونه سلب امتیازی از کسی صورت نمی‌گیرد و این استعلام‌ها به هیچ وجه در تاخیر اعلام نتایج نقشی نداشته است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. رضا گفت:

  نتایج ساعت 19 امروز اعلام میشه..البته اگه بشه!

 2. محمود گفت:

  به نظر من هر وقت نتیجه انتخابات افغانستانو اعلام کردن نتیجه ی دکتری دانشگاه آزاد رو هم اعلام می کنن. واللا با این نون پختنشون.
  موافقین لایک لطفا

 3. ليلا گفت:

  سلام آيا رشته هاي جديد كه ان شااله ساعت 2 اعلام ميشه باز هم مصاحبه داره؟

 4. سهيلا گفت:

  سلام
  من همين الان با مركز ازمون تماس گرفتم گفتند ساعت 14 امروز نتايج دكتري مي ايد

 5. banoo گفت:

  سلام دوستان
  دیشب اخبار اعلام کرد نتایج چهارشنبه میاد
  امروز منتظر نباشید.

 6. یه دکتره پشیمون گفت:

  نیاین نخونین من خودم ترم 3 دکتری آزاد ام چون میخواستم بیام علوم تحقیقات دوباره کنکور دادم تک رقمی هم شدم ولی اگه قبولم شم نمیرم سراسری هم قبول شدم نمیرم همینجا هستم ترم 3 مو ادامه میدم دارم موازی کار می کنم واسه اپلای کانادا و آمریکا… وقتتونو رو زبان بزارید برید اونور قشنگ درس بخونید دنیارو هم ببینید.. اینقدر هم منت کادر نالایق دانشگاه هارو نکشید و خودتونو از سنجش بکشید بیرون.. کاری که خیلی وقت پیش باید می کردید… پیر نشی نگی نگفتیا؟؟؟
  بدرود

 7. سایه .ادبیات گفت:

  آقای میثم و اونها که چون او فکر میکنن: اینقدر بخیل نباش برادر بزرگوار!چه اشکالی داره همه قبول شن؟آگهی نیازمندی که نزده بودن تا همه رو یه جا بفرستن دکتری.همه اونا که دعوت به مصاحبه شدن از نظر علمی گزینش شده اند .همینجور یرخی و تعاونی که نبوده که شما دچار ناراحتی شده ای.همه زحمت کشیدن درس خوندن چه بسا سالها منتها به دلیل مشکلاتشون نتونستن یا امکانش میسر نشده.دوم ازون شما انگار نگران بی اعتبار شدن مدرک دکتری هستی !نترس آقا جان کسی جای پیشرفت شما رو نخواهد گرفت هرکس جنم و مایه خودشو داره .شما اگه بار علمی ات از منه نوعی بیشتر باشه و حرف واسه گفتن داشته باشی در تخصص خودت،شک نکن بازار کار واسه جذبت سر و دست میشکنه .پس به اعتبار اینکه هرچه پذیرش کمتر باشه افاده امثال من و شما بیشتر فروش داره و میتونیم باد تو دماغمون بندازیم رضایت نداشته باش که زحمتکشی از مزد زحمتش وابمونه وبا این نیت و دیدگاه چراغ آرزوی کسی رو فوت نکن.نخیر آقاجان ازقضا با این افزایش جذب رقابت بیشتر و در نتیجه بار علمی مملکت افزونتر خواهد شد.شما تلاشت رو واسه موفقیت توی تخصص خودت بیشتر کن ودیدگاهت رو عوض کن .مرحمت عالی متعالی

 8. امید گفت:

  هجدهم شهریور هم فرا رسید و حدود 1 ساعتی ازش گذشت اما خبری از اعلام نتایج یا انتخاب رشته محل مجدد نشد که نشد !!

 9. ssss گفت:

  سلام
  دوستان ببخشید یه سوال دارم میدونم بی ربطه ولی لطفا اگه میدونید راهنمایی بفرمایید . به نظرتون برای کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی معتبر تره یا پیام نور؟

 10. روانشناسی تربیتی گفت:

  دوستان کسی نمی دونه نتیجه انتخاب رشته مجدد کی میاد؟

 11. دانشجو گفت:

  سلام کسی میدونه رشته ای که به غبر از علوم وتحقیقات جای دیگه ای نمیگیره،افزایش ظرفیت داره یانه
  اگه داره فکر میکنین چند نفر

 12. دانشجوي ذكتري مديريت مالي گفت:

  براي دريافت وام صندوق رفاه آزاد گواهي كسر از حقوق يا مدارك دارندگان شركت نيز مورد قبول است اما وام وزارت علوم تنها با ارايه گواهي كسر از حقوق كارمند دولت به همراه حكم كارگزيني قابل در يافت است.
  مبلغ وام وزارت علوم 2500000 تومان مي باشد كه 1000000 تومان به نسبت پارسال افزايش يافته است.
  ضمنا به همراه مدارك گفته شده كه تنها براي اولين بار ارايه مي شود براي دريافت وام هر بار يك و نيم برابر مبلغ وام چك يا سفته با امضاي ضامن نياز است(صندوق رفاه آزاد)

 13. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دیگه کلافه شدم....شما چطور؟ گفت:

  اما چرا اخبار شبکه 1 در ساعت 21 گفت نتایج دکترا چهارشنبه میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 14. علیرضا گفت:

  اخبار ساعت 10 ، گزارش حسینی بای گفت نتایج باآزمون آزاد روز پنجشنبه اعلام میشه. بخدا ما هنگ کردیم از دست این ها. بالاخره چی شد؟ ابهامات لحظه به لحظه در حال افزایشه. تکلیف این رشته محل های جدید چی میشه؟ اگر انتخاب مجددی هم صورت بگیره که دیگه وقتی برای ثبت نام نمی مونه. این داستان پژوهش محور چیه؟

 15. رضا - حسابداری گفت:

  بچه ها شما این جمله را چطوری تفسیر می کنید : “از امسال امکان انتخاب رشته مجدد فراهم شده تا رشته محل‌های جدید نیز در لیست دانشجویان قرار گیرد؛ به طور مثال اگر یک رشته‌ای سه رشته محل داشته، اکنون به ۱۰ رشته محل افزایش پیدا کرده و دانشجویان می‌توانند رشته محل‌های جدید را انتخاب کنند ”
  یعنی تا قبل از مهر ماه بازم انتخاب رشته داریم یا برا بهمن ماه تکمیل ظرفیت ؟ خلاصه یعنی چی ؟

 16. پریسا گفت:

  من که دارم گوله گوله شاک میریزمو
  کهمنتارو میخونم
  نفسم دگ در نمیاد
  خیلی میترسن
  زندگی و اینده من بخاطر یه سری مساعل وابسته به قبولیمه
  بچه ها تورو خدا برای من دعا کنید

 17. دکتر بی کار گفت:

  من می دووووونم که کارمووووون تمممموومه

 18. خانم دکتر گفت:

  الان اخبار گفت دکترا رو چهارشنبه با ارشد اعلام می کنن.داستان چیه؟؟؟؟؟؟؟

 19. معمار93 گفت:

  نکنه من غلط متوجه شدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 20. در سایت مرکز آزمون تا الان گفت:

  در سایت مرکز آزمون تا الان که ساعت 21 روز 17 شهریور است گفته نشده نتایج دکتری فردا اعلام می شود. ساعتی هم طبعا در کار نیست.
  به نظر شما این به معنی این نیست که فردا خبری نخواهد بود؟
  چون دیروز در سایت مرکز آزمون اعلان نتایج کارشناسی و ساعتش آمد

 21. معمار93 گفت:

  اخبار ساعت 21 که گفت چهارشنبه اعلام میشه . وااااااااااا متوجه نمیشم.

 22. علی گفت:

  7 ماه رفته
  17 ساعت مانده

 23. امید گفت:

  عزیزان ساعت دقیق اعلام نتایج امشب 12 به بعد هستش یا فردا ساعت 2 بعدازظهر?

 24. روانشناسي تربيتي ٣ گفت:

  خسته شدم اين ساعات پاياني هر دقيقش يك ساله برام

 25. دکترا رشته امار گفت:

  بنده هیات علمی هستم با رتبه 41 هز 52 نفر دعوت شده فقط تهران رشته داره ایاشانس قبولی دارم نمی دانم کجا اضافه شده لطفا راهنمایی کنید

 26. ساجد گفت:

  الهی
  این ساعات کی می گذرد! استرس …..!

 27. دانشجوي ذكتري مديريت مالي گفت:

  با سلام خدمت دوستان عزيز
  من ترم 7 رشته مديريت مالي دانشگاه علوم و تحقيقات تهران هستم.در مورد وام بايد بگويم كه 2 نوع وام موجود است:صندوق رفاه دانشگاه آزاد و صندوق وزارت علوم
  مبلغ وام صندوق رفاه نصف كل شهريه ترم با كارمزد2% و شروع وام از اول ماه بعد از گرفتن وام مي باشد(وامها حداكثر 3 ساله اند)
  وام وزارت علوم يك ترم در ميان و به مبلغ 2500000تومان با كارمزد4% و شروع اقساط پس از فارغ التحصيلي مي باشد.ضمنا در يك ترم از هر دو وام نمي توان استفاده كرد ولي وام صندوق رفاه آزاد را 7 ترم مي توان استفاده نمود.
  موفق باشيد

  • نگار گفت:

   ممنون از اطلاعتون دوست عزیز

  • محمد گفت:

   دوست عزیز این وامی که امسال دو و نیم میلیون تصویب شده همون وام دانشگاه آزاد بود که افزایش یافت؟

  • وحید حقوق گفت:

   ممنون رفیق
   خدا خیرت بده

  • بابک گفت:

   ضمن تشکر از توضیح شما
   اگر امکان دارد بفرمایید تضمین این دو نوع وام به چه صورت است؟
   آیا چک می گیرند؟
   اگر پاسخ مثبت است، امکان جایگزینی آن با سفته نیز وجود دارد؟

  • مهر بانو گفت:

   وای چه خوبه که شما مدیریت مالی هستید.شما اطلاع دارید این رشته رو دیگه کجاها اوردن؟ سخته تحصیل این رشته؟ تورو خدا جواب منو بدید
   من ارشدم بازاریابی بود مالی امتحان دادم چون این رشته رو دوست داشتم و قبول شدم حالا منتطر نتیجه فردام. اما نمی دونم تو این رشته چه جوریه ؟ سخته یا نه؟ مرسی ازتون

  • سلام ممنون بابت اطلاع رسانیتون
   ممکنه بفرمایید برای وام دانشگاه ازاد هم مثل صندوق رفاه وزارت علوم باید ضامن کارمند رسمی با گواهی کسر از حقوق داشت یا میشه سفته هم داد؟ و اینکه میشه چک و سفته به امضا دانشجو باشه ؟

  • ناديا گفت:

   سلام دوست عزيز شما مي دونيد غير از علوم تحقيقات چه واحدي ديگه امسال براي مدير يت مالي پذيرش دارد ، اخه خيلي من استرس دارم كه قبول نشم از 207 نفر دعوت شده من رتبم 170 است آيا قبولم به نظرتون ؟

 28. سجاد گفت:

  خدا وکیلی اگر کسی اطلاعاتی در مورد رشته شهر جدید داره بگه خودشون انتخاب کردن یا دوباره باید انتخاب رشته کنیم تورو خدا هر کی بلده بگه تا همه دعاش کنیم قبول شه

 29. على گفت:

  بچ ها چرا سختش ميكنين؟!
  خب گفته ديگه-اونايى كه دوست دارند ميتونن از دوباره رشته محل هاى جديد رو انتخاب كنند

 30. فرزانه گفت:

  توضیحات دکتر فاضل به هیچ وجه قانع کننده نیست. ایشان باید همه جوانب را درنظر می گرفتند بعدتاریخ اعلام می کردن. نه اینکه چند بار تاریخ را تغییر دهند. حرف های یک دکتر با صحبت های عوام باید فرق کنه.

 31. امیر حسابداری گفت:

  باز هم همه چیز مبهمه!!! هنوز نفهمیدیم انتخاب شهرهای جدید در کار هست یا خیر؟ اگر بله چرا انقدر دیر؟ پس نتایج بعدی کی میخواد اعلام بشه؟؟؟

 32. راهنمایی گفت:

  محل های جدید را باید بعد انتخاب کنیم یا خودشان انتخاب کردند

 33. انگيزه گفت:

  سلام بر همه. من رتبه كنكور دكتري ام خيلي خوب شده (تك رقمي)، اما موقع مصاحبه انگيزه اي نداشتم و حتي يه دونه مقاله اي رو هم كه داده بودم از حفظ براي اساتيد عنوانش رو گفتم و متنش همرام نبود و حتي توصيه نامه استاد فوق ليسانسم هم همرام نبود. از شهريه ميترسيدم و نداشتن وقت، كلا انگيزه اي نبود و بيخيال رفتم سر جلسه مصاحبه . اما الان كه به احتمال زياد اين فرصت از دست رفته سخت پشيمونم و ميخوام بگم انسان بايد قدر زمان حال و داشته هاي خودش رو بدونه و بدون توجه به اطراف در هر لحظه كارشو با انگيزه و خوب انجام بده.

 34. مجید حسابداری گفت:

  نمی دانستیم که در اطلاع رسانی هم گل طلائی وجود دارد.
  ولی باز هم از تلاش مدیران مچکریم.

 35. منتظرنتایییییییج گفت:

  سلام به همه ان شاالله همه قبولیم..دیگه انتظار داره تموم میشه…خوبه که مصادف شد با تولد امام رضا ع……….درخصوص وام اگه کسی اطلاع دقیق داره لطف کن و اطلاع بده..چقدر میدن بازپرداختش پایان ترمه..گفتن بعد از فراغت از تحصیل .. هر ترم 2/5ملیون میدن یا …

 36. محیط زیست گفت:

  خدایا ماهنوز نفهمیدیم چی به چیه خودت ما رو روشن بفرما….آمممییییین

 37. م.و گفت:

  باید انتخاب رشته کنیم 🙂 … امسال خدا لطف زیادی به هممون داشت که اکثریت قبولن همه با هم خدا رو شکر کنید
  شکر …

 38. حسن گفت:

  سلام یعنی دانشگاه ازاد هر ترم 2.5 وام میده؟
  بعد از فراغت پول رو میگیره؟
  یعنی کلا 20 تومن وام میدن بعداز فراغت میگیرن

 39. سامان (مدیریت آموزشی) گفت:

  فکر کنم اگه کسی شهر قبول شده رو نخواد و دوست داشته باشه شهری که جدید اضافه شده بره میتونه اون رو انتخاب میکنه

  • سپیده گفت:

   یعنی خودشون در واحد های جدید بررسی کردن داوطلبو و اعلام قبولی کردن یا فردا تازه شروع انتخاب مجدده؟

 40. سپیده گفت:

  یعنی چی؟
  باید فردا انتخاب رشته کنیم یا داوطلبارو خودش پذیرش کردن در کدرشته محل های جدید؟

 41. nemi گفت:

  خدایا به آبروی امام رضا همه قبول شن
  امیییییین