مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

ورود بدون آزمون به دکترا؛ مهم ترین امتیاز نخبگان

در حال حاضر مهمترین امتیازی که نخبگان در عرصه تحصیل دارند ورود بدون آزمون  به مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است.

به گزارش ایسنا، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره برنامه‌های وزارت علوم برای حمایت از نخبگان، گفت: سیاست کلی دولت این است که شرایط را به گونه‌ای فراهم کند که نخبگان توانمند شوند و بتوان از استعدادهای آنان استفاده کرد. این محیط را در دانشگاه، شرکت‌های دانش بنیان و هر کدام از موسسات به گونه‌ای خاص باید اجرا کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی دکتر نجفی خاطرنشان کرد: ما هم‌اکنون در زمینه تحصیل نخبگان آیین‌نامه‌ای به نام تحصیل استعدادهای درخشان داریم که شامل لیسانس به کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد به دکترا می‌شود و نخبگان می‌توانند بدون کنکور وارد این دوره‌ها شوند. امیدواریم تا سال آینده تعدادی رشته‌های بین رشته‌ای ایجاد شود و ما امیدواریم بتوانیم جهشی در این زمینه ایجاد کنیم و از سال تحصیلی آینده رشته‌های جدید نیز پذیرای نخبگان خواهند بود اما هم‌اکنون مهمترین امتیازی که نخبگان در عرصه تحصیل دارند ورود بدون آزمون به مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

36
افزودن دیدگاه جدید

avatar
مینا
مینا

سلام.من فارغ التحصیل اردیبهشت سال 92 ام آیا قبل از اینکه دوسال از زمان فارغ التحصیلی ام بگدزه آیا دانشگاهها اعلام پذیرش دکترا میکنن؟ در ضمن دانشکاه تبریز برا مامایی پذیرش دکترا نداره آیا در دانشگاههای دیگه با این شرایط میتونیم شرکت کنیم ؟ وخودمون مدارک برا درخواست بفرستیم یا منتظر باشیم دانشگاهها اعلام کنن؟ متشکرم

فرزانه
فرزانه

سلام من در رشته کارشناسی طراحی لباس مشغولم میخواستم ببینم بهترین فرصتها برای تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا چه دانشگاههایی و چه کشورهایی ( برای دکترا ) است و باید چه شرایطی داشته باشم اگر جواب منو بدین خیلی ممنونتون میشم چون توی این رشته کسب اطلاعات سخته .خیلی ممنون منتظرم

Maryam
Maryam

سلام دوستان
1سوال، من ورودی ارشد 90 بودم و اسفند92، 5ترمه فارغ التحصیل شدم و رتبه اول ورودی های خودم با معدل 18/30 بودم، هنوز برای ثبت نام بنیاد اقدام نکردم چون جواب مقاله هام نیومدند. لطفا راهنماییم میکنید اینکه گفته میشه تا 2سال بعد از فارغ التحصیلی یعنی من تا اسفند 94 برای ثبت نام وقت دارم یا نه؟

ممنون
امیدوارم همتون موفق باشید و پیروز

کامران
کامران

آیا کسی که در ارشد از این امتیاز استفاده کرده در مقطع دکترا هم می تواند از این امتیاز بهره مند شود؟

میلاد
میلاد

سلام
اینجا پاسخ هم میدن بهمون؟؟؟؟
یه سوال دارم
معدل کارشناسیک 15.99 هستش
یک صدم مونده تا 16
همه شرایط رو دارم جز این یه مورد
با تنها یک صم اختلاف
میشه قبول شم یا نه؟؟
اگه معددل موثر باشه حل میشه
اگه میشه جوابشو برام ایمیل کنین ممنون

پری
پری

سلام. شرایط استعداددرخشان رشته فیزیک رو میخواستم بدونم. اگه کسی میدونه لطفاٌ بگه.ممنون

saman
saman

چه جالب! بیش از 90 درصد نخبگانی که در این مورد نظر دادن دختر هستن! یعنی ما نخبه پسر نداریم؟!

سعیده
سعیده

سلام بی زحمت شرایط بدون کنکور ارشد به دکترا را می گید؟ رشته علوم ارتباطات دانشگاه آزاد یزد

مهياركررمي
مهياركررمي

باسلام .من عضوبنیادنخبگان هستم منتهادرزمینه ادبی وچاپ کتابهای مختلف.ولی معدل ارشدم 15.76است وسن ام هم سی وهفت است ورشته ام هم برنامه ریزی درسی است اماچه کنم که نخبگیم درزمینه ادبیات است.حال بااین شرایددوستان عزیزمدیرمحنرم من می تونم تودکتری باشرایط نخبگان پذیرفته بشم.وانوقت تورشته خودم برنمیدارند ومجبورم ادبیات بخونم ممنون ازراهمایی بی دریغ تون.
اشتباهات تایپی ناشی ازثبت باگوشیم هست.

میترا
میترا

منظورم شرایط دکتری بدون آزمون هست؟

میترا
میترا

با سلام
دوستان لطف میکنند شرایط پذیرش در مقطع دکتری را بنویسند؟
با تشکر

عباس
عباس

سلام من ورودی89بودم و آذر91 فارغ التحصیل شدم آیا برا سال 94 میتونم از امتیاز بدون آزمون استفاده کنم یانه؟

به عباس
به عباس

تو آیین نامه نوشته 2 سال یعنی اگه 6 ترمه شده باشین میتونین.البته این برداشت منه خودتون باز بپرسین

marjan
marjan

این آیین نامه جدید را برای دانشجویان حداقل دو سال آینده اجرایی کنند چرا که ما دانشجویانی که از قبل از مفاد این آیین نامه مطلع نبودیم حقمان کاملا ضایع می شود

به مرجان
به مرجان

ورودی 89 و 90 در هنگام تحصیل این آیین نامه بدون مدرک زبان رو داشتند آیین نامه قبلی سه شاگرد اول سال 91 تصویب شد حرف شما در صورتی درسته که ورودی 91 و 92 باشین تازه آیین نامه 91 هم سه شاگرد اول با 2 مقاله بود که هی تبصره خورد و مقاله کم شد

زهرا
زهرا

شرایط استفاده از بنیاد نخبگان چیه؟؟

حامد
حامد

متاسفانه همین امتیاز نیم بند نخبگان هم با آیین نامه جدید دکتری بدون آزمون عملا از بین رفته است.چرا که 1- نمره زبان در نظر گرفته شده کاملا سخت گیرانه است 2- علی رغم برنامه ریزی های بسیاری از دانشجویان درس خوان شرط نفر اول تا سوم بودن حذف شده است و نمره پایان نامه همم اصلا محسوب نمی شود؛ 3- امتیاز مقاله عملا غیر قابل دسترس است و همچنین سقف کلی امتیاز درنظر گرفته شده. لذا از مسولین عاجزانه درخواست می کنیم که این آیین نامه جدید را برای دانشجویان حداقل دو سال آینده اجرایی کنند چرا که ما… ادامه نظر»

به حامد
به حامد

شما اگه ورودی 89 و 90 باشین در زمان تحصیل شما آیین نامه معدل بالای 17 و دو مقاله isi بوده بعد از اتمام دروس آیین نامه 3 شاگردی به روی کار آمد پس حداقل برای ما 89 و 90 ای ها خیلی خوب شد.شمام یکم تلاش کن

حامد
حامد

من ورودی 91 هستم دوست عزیز

به حامد
به حامد

خب دوست عزیز امسال سال آخری هست که بچه های 89 و 90 میتوانند استفاده کنند پس آیین نامه بر گشته به حالت زمان تحصیل آن ها فقط یک کم سخت شده دور از دسترس نیست. شما تا سال دیگه امتیاز هات رو پر کن تا جا نمونی بیشتر از یکسال وقت داری پس چرا نگرانین شما

رضا
رضا

نگرانم چون باید دوباره کاری کنم و حیف بر این عمری که بیهوده تلف می شود

نغمه
نغمه

با سلام
من در دانشگاه علوم و تحقیقات دورهی ارشد را با بالاترین معدل گذراندهام ایا نخبه بودن شامل ما میشود برای ورود به مقطع دکترا؟

ناشناس
ناشناس

نه، دانشگاههای بزرگ حتی دانشگاههای دولتی شهرستان رو هم قبول ندارند چه برسه به دانشگاه آزاد. اگر چه کلا در قانون، آیین نامه نخبگان شامل دانشجویان دانشگاه آزاد نمی شود.

سعیده
سعیده

سلام. برای تایید نخبه بودن باید در سایت نخبگان ثبت نام کنیم و مدارک بدهیم کافیست؟
اگر بنیاد نخبگان تایید کند بعد برای ورود به دورۀ دکترای بدون کنکور چه اقداماتی باید بکنم؟
من شرایط ورود به این دوره را دارم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

.............
.............

سلام
از اواخر فروردین ماه تا مردادماه دانشگاهها فراخوان دکتری بدون آزمون میزنند. شما مدارکتونو به آدرسی که میدن ارسال میکنی، بعد از بررسی دانشگاههااگه شرایط کامل داشتید به اطلاع میرسونند برید مصاحبه و…..
موفق باشید . التماس دعا

قلندری
قلندری

باسلام دیشب اقای دکتر نجفی اعلام کردند که امسال تکمیل ظرفیت نخواهیم داشت ایا برای دانشگاههایی که در ترم بهمن مجاز به دایر نمودن رشته جدید کارشناسی ارشد هستند مشمول این موضوع می باشند یا خیر که امیدواریم امسال همانند سال های قبل تکمیل ظرفیت صورت پذیرد

صصصصصصصص
صصصصصصصص

سلام دوستان
کسی میدونه نفر اول کنکور دکتری ،نخبه محسوب میشود، ومیتواند عضو بنیاد ملی نخبگان شود؟

مکانیک (دینامیک، کنترل و ارتعاشات)
مکانیک (دینامیک، کنترل و ارتعاشات)

شرایطشو که چه کسانی می تونن عضو بشنو تو سایتش زده

معصومه
معصومه

با سلام من عضو نخبگان دانشگاه علوم و تحقیقات تهران هستم در حالی که اون موقعی که ما ثبت نام کردیم فرموده بودند تا 30 سال حالا سن اگر از 30 سال بگذره من که جز استعداد درخشان هستم چگونه می توانم در دانشگاه سراسری اون هم روزانه پذیرفته شوم من اگر دکتری هزینه اش داشتم الان ترم 2 بودم چون قبول شدم اما نرفتم دلم می خواهد سراسری بخوانم در حالی که ثبت ژن دارم دو مقاله در بهترین همایش دارم مقاله IsI هم نوشتم چاپ نشده تکلیف من چیست؟ خواهشی که دارم واقعا به استعداد درخشان برسید نه… ادامه نظر»

دکتری
دکتری

جناب آقای میرزاده لطفا در تکمیل ظرفیت بهمن امسال که در آبان ماه اعلام می شود دانشجویان استعداد درخشان را که دارای شرایط بدون آزمون هستند امادر کنکور شرکت نکردند دریابید چون حضور این افراد با توجه به سابقه در خشانشان می تواند افتخاری دیگر برای دانشگاه آزاد باشد.
با تشکر (جمعی از فارغ التحصیلان استعداد درخشان)

بهار
بهار

باز حالا خوبه شما هفت نفر بوديد در يكي از دانشگاهها براي مصاحبه دعوت شدم بين دو نفر هيچ كدوم پذيرش نشديم.مسئولين محترم جواب ما رو كي ميده؟؟؟؟؟

کنکور
کنکور

من هم پیام نور هستم اما برای تسهیلات استعداد درخشان، دانشگاه ها، رسماً اعلام کرده اند که پیام نوری ها ثبت نام نکنند.
گویا این قوانین برای پیام نوری ها نیست و نخبگی در اینجا معنی پیدا نمی کند. فقط عمری است که رفته و آرزوهایی است که بر باد رفته.

پیام نوری
پیام نوری

سلام خدمت شما این حرف درست نیست چون من خودم پیام نوری بودم ودرحال حاضر از طریق ثبت نام درسازمان سنجش با سهمیه استعداد درخشان پذیرفته شدم

زهرا
زهرا

من حائز شرایط استعدادهای درخشان هستم ولی هیچ اطلاعیه ای از هیچ کدام از دانشگاههای کشور مبنی بر پذیرش دانشجویان نخبه منتشر نمی شود و فقط دانشگاه ها از دانشجویان خودشان برای بهره گیری از این امتیاز استفاده می کنند. زمانی اطلاعیه ها منتشر می شود که از آخرین مهلتشان سه یا چهار ماه گذشته است.

نخبه ی ازاد
نخبه ی ازاد

ما دانشگاه ازادی ها با بالاترین معدل حقی برایمان قائل نیستند. اگر شامل دانشگاه ازدی ها هم بشه عادلانه است.

لهام
لهام

من با امتیاز نخبگان مرداد امسال مصاحبه دادم ۷ نفر بودیم فقط یک نفر رو پذیرفتند. کدوم حق ورود؟