مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

نبود محدودیت زمانی در ثبت نام دكتري پژوهش محور دانشگاه آزاد

ثبت نام و تقاضا براي تحصيل در دوره هاي دکتری پژوهش محور دانشگاه آزاد اسلامی محدوديت زماني ندارد و هر داوطلب مي تواند در طول سال در هر زماني كه طرح خود را با استاد راهنما هماهنگ كرد، در سايت معاونت سنجش و پذيرش ثبت نام كند.
دکتر علوی فاضل با اعلام این خبر به روابط عمومي معاونت سنجش و پذیرش گفت: سايت www.azmoon.org براي ثبت تقاضاي داوطلبان دكتري پژوهش محور همواره باز خواهد بود.
علوی فاضل در ادامه افزود: با توجه به اينكه ممكن است، هماهنگي وسفارش طرح از سوي سازمان ها، مراكز صنعتي و خدماتي به اساتيد زمان نياز داشته باشد، لذا اين امكان و تسهيلات فراهم شده است كه داوطلبان بتوانند بدون نگراني و استرس، طرح پيشنهادي خود را در هر زماني كه ميسر شدبا هماهنگي استادراهنما در سايت معاونت سنجش و پذيرش ثبت نام كنند.
علوي فاضل اظهار داشت: پس از آنكه فايل داوطلبي در سايت معاونت سنجش و پذيرش ثبت شد، مدارك داوطلب به معاونت پژوهشي ارسال و زمان مصاحبه به وي اطلاع رساني خواهد شد.
وي در پاسخ به اين سوال كه زمان آغاز به تحصيل اين دسته از داوطلبان از چه زماني خواهد بود، گفت: در مورد زمان ثبت نام در سايت هيچ محدوديتي وجود ندارد اما در صورت پذيرفته شدن داوطلب پس از مصاحبه، زمان آغاز به تحصيل وي با توجه به ظرفيت واحدهاي پذيرفته شده در نيمسال اول و دوم سال تحصيلي (مهر و بهمن ماه) خواهد بود.
علوي فاضل خاطرنشان كرد: براي ثبت نام در دوره هاي دكتري پژوهش محور حداقل معدل كارشناسي ارشد 18 در رشته هاي علوم انساني و 17 در رشته هاي غيرعلوم انساني است .فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي ارشد 15 دانشگاه برتر كشور مطابق بانك اطلاعاتي SCOPUS و واحدهاي جامع دانشگاه آزاد اسلامي مي توانند با ضريب معدل فارغ التحصيلي معادل 1/1 براي رشته هاي باحداقل معدل 17 و 05/1 براي رشته هاي با حداقل معدل 18 حائز شرايط ثبت نام در اين دوره ها شوند.
مثلا اگر داوطلبي در رشته مهندسي عمران با معدل 16 از واحد تهران جنوب فارغ التحصيل شده است با لحاظ كردن ضريب 1/1به 6/17 افزايش يافته و مي تواند ثبت نام كند.
وي در پايان گفت: ماهيت دوره دكتري پژوهش محور ايجاد ارتباط ميان صنعت و دانشگاه مي باشد لذا با توجه به ماهيت اين دوره، شيوه ثبت تقاضاي دانشجو براي پذيرش در آن نيز با ساير دوره هاي تحصيلي متفاوت بوده و داراي قيد زماني نمي باشد.
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۷۱)

 1. جواد نظری گفت:

  آقا چرا اطلاع دقیقی از این پژوهش محور نمیدین

 2. حسنا فرامرزی گفت:

  دوستان برااستعدادهای درخشان شرط معدل چندشد

 3. حسنا فرامرزی گفت:

  سلام دوستان خواهشاجواب منوبدید.منارشدجغرافیاوبرنامه ریزی شهری هستم برا دکتری پژوهش محور از کی وکجا ثبت نام کنم.اصلاازکجاشروع کنم معدلمم18/10 هست.ضمنا طرح رو باید برم با دفاترمشاورین صحبت کنم یا سازمانها و طرح در حد طرحهای استانی کافیه یا باید ملی باشه چطور طرحی رو قبول می کنن.و نتیجه پذیرفته شدن کی میاد و هزینه دقیقش چقدره

 4. محسن گفت:

  در مورد همه چی حرف زدین بجز استادش و قبول کردن دانشگاه!!!!! آیا استادی قبول میکنه ؟ طرح تحقیقاتیشو از کجا بیاریم؟ و…. اینا مهمن معدل که مشخصه یا بالای 18 هست یانیست

 5. علی گفت:

  با سلام
  خواهشا یه نفر به من پاسخ بده که با معدل 16.35از واحد اراک تو رشته علوم انسانی میشه شرکت کرد واسه دکترای پژوهش محور یا نه؟درود بر شما

 6. آزاد گفت:

  شایعات حاکی از این است که حداقل معدل برای شرکت در دوره دکترای پژوهش محور برای رشته های انسانی به 18.5ارتقاخواهد یافت.

 7. سازگار گفت:

  به نظرم کار خوبی کردن که شرط معدل گذاشتن. اینجوری دکترای پژوهش محور اعتبار پیدا می کنه. من به همراه جمعی از دوستان به مسئولین دانشگاه آزاد پیشنهاد دادیم که حداقل معدل برای رشته های انسانی 19 و برای رشته های فنی 17.5 باشد.

 8. صبا گفت:

  آخر من نفهمیدم بالاخره جمع هزینه های پژوهش محور چقد میشه؟ خواهشاً هر کس متوجه شده به ما هم بگه.

  • رها گفت:

   60تا 75ميليون يعني معادل درس محور هزينه به دانشگاه پرداخت ميشود حالا دانشگاه هم ميگه با در اختيار گذاشتن استاد وآزمايشگاه به همين مقدار براي تحصيل شما هزينه كرده يعني كل دوره 120تا 150تومان هستش كه صنعت نصف مبلغ ودانشگاه نصف ديگه را تقبل ميكنند ودانشجو مبلغي نميدهد حالا اگه صنعت پرداخت نكرد نصف صنعت را بايد خودت بدي وسلام

 9. اکبر گفت:

  دوستان سلام
  آیا با معدل ۱۷.۹۳ شاخه علوم انسانی میشه شرکت کرد؟؟

 10. اکبر گفت:

  سلام دوستان
  با معدل ۱۷.۹۳ شاخه علوم انسانی میشه شرکت کرد؟
  دوتا مقاله و ۹تا مقاله بین المللی و ۴ سال سابقه تدریس دارم

 11. pardis oloom tahghighat گفت:

  سلام
  اقایون/خانوما یه سوال
  پردیس های علوم تحقیقات شامل ضریب معدل میشن؟
  من 16.75 فنی هستم

 12. باتجربه گفت:

  ااااااااحداکثر واحدهای دکتری ۳۶ واحد می باشد که متاسفانه در دانشگاه ازاد ۴۲ واحد می باشد
  واحدهای اموزشی هم حداکثر ۱۸ واحد می باشد که در دانشگاه ازاد ۲۲ واحد اموزشی و ۲۰ واحد پایان نامه داده می شود
  و هزینه دوره دکتری را بالاتر می برد و خلاف ایین نامه می باشد و هزینه اضافی حدود ۱۰ میلیون یا بیشتر به هر دانشجو تحمیل می شود
  همچنین طبق ایین نامه جدید دکتری
  حداکثر واحدهای جبرانی ۶ واحد می باشد
  در حالیکه در دانشگاه ازاد بعضا ۱۰ یا بیشتر واحد جبرانی گذاشته می شود
  لینک ایین نامه دکتری
  http://www.shahed.ac.ir/gradoffice/Lists/List1/DispForm.aspx?ID=5&ContentTypeId=0x0100792FB403FAC0C841A8CD9E5C2F5B86FC
  لینک یکی از رشته های دکتری ازاد علوم تحقیقات
  http://law.srbiau.ac.ir/fa/contents/education-board/sarfasl/%D8%B3%D8%B1%D9%81%D8%B5%D9%84.%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3.htm

 13. رستگار گفت:

  با سلام دوستان بجز 15 دانشگاه اعلام شده ۲۱واحد دانشگاه ازاد جامع هستند که برای معدل های این واحدها ضریب منظور میشود
  به شرح ذیل:

  اراک-تبریز-تهران پزشکی-تهران تحقیقات-تهران جنوب-تهران شمال

  تهران مرکزی-چالوس-خوراسگان-دامغان-رودهن-زنجان-سنندج-شهرکرد

  شوشتر-شیراز-قزوین-کرج-مشهد-نجف آباد-ورامین

 14. سلام گفت:

  واحد جامع یعنی چی؟

 15. مازیار گفت:

  باسلام من معدلم 17/28 درحوزه علوم انسانی آیامیتونم دردکتری پژوهش محور ثبت نام کنم اگه جوابما بدید ممنونم

 16. نازنین گفت:

  سلام
  هزینه دکترا پژوهش محور به چه صورت است؟؟ علاوه بر هزینه طرح، ترمی چقدر به دانشگاه باید داد؟؟؟

 17. رها گفت:

  با سلام دوستان 21واحد دانشگاه ازاد جامع هستند به شرح ذیل:

  اراك-تبریز-تهران پزشکی-تهران تحقیقات-تهران جنوب-تهران شمال

  تهران مرکزي-چالوس-خوراسگان-دامغان-رودهن-زنجان-سنندج-شهرکرد

  شوشتر-شیراز-قزوین-کرج-مشهد-نجف آباد-ورامین

 18. دکترسلام گفت:

  دست دست اندرکاران سایت پی اچ دی درد نکنه که فضای خوبی را برای تبادل اطلاعات دوستان در زمینه دانشگاهی فراهم اورده اند

 19. حسین بسط گفت:

  با سلام ه سلام آیا باید اول امتخاب رشته و گرایش شود بعد موضوع انتخاب کرد یا موضوع با گرایش انتخابی در همان رشته ایراد تداردمتشکرم

 20. شرط معدل باید باشه واگرنه انصاف نیست گفت:

  بچه ها واقعا”زشته،شما که میگین شرط معدل رو بردارن این دوره پژوهش محور در کل به درد کسانی میخوره که استاد آشنا سراغ دارند یا شاغل هستند پس اگه قرار باشه شرط معدل هم بردارن که همه دکتر میشن،اونایی که میگن مشکل پیش اومده براشون میخواستن تو آزمون پذیرفته بشن.این که نمیشه هر کی هوس کرد دکتری بخونه یه حرفی بزنه.یه کم تلاش کردن هم خوبه برا رسیدن به هدف.پس اون هایی که یکسال خوندن و مصاحبه دادن استرس کشیدن قبول شدن آشنا هم نداشتن حقشون ضایع میشه.

 21. سلام گفت:

  آخه باید جزئیات رو کامل بگن، این که طرح باید چه قدر هزینه داشته باشه، دانشجو چه قدر باید خودش هزینه بده، صنعت چه قدر، دانشگاه چه قدر. نمی شه تمام روز پشت تلفن بود و آخرش بگن ما هم در حد همین بخش نامه اطلاع داریم!

 22. ساناز گفت:

  لطفا ایمیل دکتر میرزاده را به منم بگید.مرسی

 23. لطفا راهنمایی گفت:

  پژوهش محور شامل رشته هایی مثل ادبیات فارسی هم میشه؟

 24. درخواست برای حذف شرط معدل گفت:

  سلام دوستان

  «رئیس واحد تهران جنوب گفت: البته شرط معدل برای دکتری پژوهش محور، شرط مناسبی نیست زیرا تجربه به خوبی اثبات کرده است که معدل کلی دانشگاه های معتبر کشور بسیار پایین تر از معدل کل دانشگاه های کوچک و غیر معتبر است و نمی توان سطح سواد و دانش دانشجویان را تنها با معدل سنجید.»

  دوستان به ایمیل دکتر میرزاده درخواست بفرستیم به صورت جمعی که شرط معدل را بردارند و به مقالات و طرح پژوهشی افراد نگاه کنند چون این دوره دوره پژوهش محور هست و باید بیشتر جنبه های پژوهشی فرد ملاک باشه تا آموزشی

 25. سعید گفت:

  از مسولین تقاضا می کنم شرط معدل را بردارند. معدل واقعا تعیین کننده نیست. بنده یک پیشامد ناگواری در زندگی داشتم که باعث افت معدل در مقطع ارشد شد که متاسفانه با این شرایط نمی توان شرکت کنم. خواهش دارم فقط به طرح پژوهشی و موارد علمی کار توجه فرمایید

 26. ضرر افراد با استعداد گفت:

  به نظر من این که در دانشگاه ها را باز کنند خوب نیست فقط به ضرر افراد علاقه مند و با استعداد میشه هر کس هوس کنه میخواد دکتری بخونه برا کم نیاوردن با اینکه عاشق درس خوندن نیست،اکثرا” هم شاغل هستند ، یه عده هم درجه یک آنها هم هیات علمی هست بعد هم طرف را با پارتی میکنه هیات علمی تازه طرف یه شغل دیگه هم داشته و چون درجه یک آنها از اساتید همون دانشگاه است مصاحبه هم که ردیف شده بوده از قبل.پس تکلیف اون بیچاره هایی که نه آشنا دارند نه یه شغل چی میشه؟

 27. سپیده گفت:

  سلام دوستان
  من معدلم 15.35 هستش،علوم انسانی
  دانشگاه تهران، با ضریب 1.5 بنظرتون میتونم پژوهش محور ثبت نام کنم؟

 28. hsn گفت:

  ممکنه شرط معدل رو بعدا تغییر بدن؟

 29. محسن فیزیکی گفت:

  سلام
  نتیجه تعیین جابجایی PHD دانشگاه آزاد اعلام شد. فقط جاهایی که میتونید جابجا کنید به غیر از تهران و کرج هستش. و اون رشته محلهای جدید در مرحله دوم تکمیل ظرفیت رو نمیتونید انتخاب کنید.

  اگر کسی رشته اش فیزیک هستش و جایی نزدیک تهران رو می خواهد شهر تاکستان بهترین گزینه هستش. چون همش ۱۶۰ کیلومتر با تهران فاصله داره و هم من تلفنی پرسیدم. مثل اینکه کلاسهاش همش آخر هفته(۵ شنبه و جمعه) هستش. کاش من هم امسال دعوت میشدم مصاحبه تا بتونم برم اونجا. ایشالله سال بعد.
  البته با جابجایی نمیتونید ثبت نام کنید و باید برید به لینک زیر جهت ثبت نام:
  http://78.109.199.208/Home/331959138/Loader

 30. sahand گفت:

  سلام من با معدل 17.78 در رشته مهندسي دانشگاه آزاد اراك فازغ التحصيل شدم به نظرتون ميتونم توي اين طرح شركت كنم؟؟؟

 31. رها گفت:

  توضيحات آقاي علوي فاضل : مثلا اگر داوطلبی در رشته مهندسی عمران با معدل ۱۶ از واحد تهران جنوب فارغ التحصیل شده است با لحاظ کردن ضریب
  ۱/۱ به ۶/۱۷ افزایش یافته و می تواند ثبت نام کند.

 32. پیام نور گفت:

  سلام اساتید میگن وقت نداریم و اطلاع زیادی هم نداریم ما چه جوری استاد برا طرح ژیدا کنیم در ثانی طرحها مونو از کجا بدونیم کدوم طرح قبول میشه و کدام ارگان غیر دانشگاه مبلغ طرح رو میده به استاد و اصلا هزینه کلش چقدره و هزاران سوال دیگه

 33. PIS گفت:

  حالا اگه طرح دو سه میلیونی تصویب شد که معوملا هم به علوم انسانی ها بیشتر از دو میلیمن دانشگاه ها نمیدن میشه ثبت نام کرد؟
  بقیه شهریه میشه یا همون هطینه طرحه؟

 34. asef گفت:

  سلام , خواهش میکنم یک نفر جواب منو بده. من معدلم 16,75 گروه علوم انسانی هستم . میتونم شرکت کنم .

 35. محمد گفت:

  استاد راهنما که دانشجو دکترا دارد ولی پروپوزال تصویب نکرده اند می تواند استاد راهنمای بنده شود؟

 36. PIS گفت:

  سلام من معدلم 16/27گروه علوم انسنای از تهران شمال می تونم ثبت نام کنم؟
  میشه پاسخ رو برام ایمیل کنید تشکر

 37. PIS گفت:

  سلام من معدلم 16/27گروه علوم انسنای از تهران شمال می تونم ثبت نام کنم؟

 38. مهناز گفت:

  آقای علوی فاضل میشه به این سئوال ما پاسخ بدین ؟ در رشته های علوم انسانی ارزش مالی طرح چقدر باید باشه ؟مثلا با طرح پنج یا شش ملیونی میشه ثبت نام کرد؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟( ارگانها بابت طرح های پژوهشی علوم انسانی قرارداد مبلغ بالا نمی بندند ).
  متشکریم

 39. مهیا-روانشناسی عمومی گفت:

  سلام من امروز رفتم معاونت پژوهش دانشگاه آزاد ، مسئولین گفتن که برای رشته های علوم انسانی شهریه حدودا 60 ملیون میشه ، حالا دوراه دارین : یا کل 60 تومان را طرح بردارین یا حداقل باید 30 تومان ارزش طرح باشه و 30 تومان هم از جیب مبارک پرداخت بشه و دانشگاه هم پولی نمیده فقط خدمات میده مثل آزمایشگاه ، سایت ،میز صندلی ….

 40. میثم گفت:

  یعنی زمانش تموم نمیشه برای ثبت نام؟

  • مهیا-روانشناسی عمومی گفت:

   نه نامشخصه ، امروز استادم که نمیخام اسمشو بیارم چون سرشناسه میگفت این طرح اولین باره که دانشگاه آزاد داره اجرا میکنه تغییر و تحول توش زیاده و گروه اول ثبت نامی تقریبا گروه آزمایشی هستن و از طریق اونها مزایا و معایب این طرح درمیاد .الله و اعلم

 41. شیرین گفت:

  سلام من با معدل 1788 در گروه علوم انسانی فازغ التحصیل شدم و دارای دو مقاله علمی و پژوهشی isc , isi هستم .ایا من میتوانم در دکتری پژوهش محور شرکت کنم؟

 42. ali گفت:

  از کجا بفهمیم کدوم واحدا جامع اند
  مثلا واحد زنجان جامع محسوب میشه یا نه

درج نظر