مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

ظرفیت ۱۲ هزار نفری دکتری آزاد در سال جاری

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با رد ادعای مخالفان دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص افزایش غیرقانونی ظرفیت ها در این دانشگاه، گفت: حرف آقای میرزاده در خصوص آمار افزایش ظرفیت ها دقیق تر است.
به گزارش ایسنا ، نجفی در خصوص افزایش ظرفیت دانشگاه آزاد و مجوز نداشتن برخی رشته محل ها در دانشگاه آزاد اعلام کرد:  در این باره باید بالاخره مرجعی بررسی دقیقی صورت دهد و نتیجه آن اعلام می‌شود. در شورای عالی انقلاب فرهنگی جلسه قبل این مسئله مطرح شد و قرار شد در این شورا کمیته‌ای با حضور نمایندگان دانشگاه آزاد و وزارت علوم، بهداشت و درمان و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شود تا ظرفیت‌های دوره دکترای دانشگاه آزاد بررسی شود.

وی افزود: رئیس دانشگاه آزاد چند بار اعلام کرد که رشته‌های دکترای پذیرفته شده نسبت به سال قبل ۱٫۷ برابر است. یعنی ۷۰ درصد اضافه شده است اما آقایان و مدعیان مخالف دانشگاه آزاد می‌گویند که این رقم ۷ یا ۸ برابر است. به نظر می‌رسد حرف آقای میرزاده دقیق‌تر است اما چون در شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از آقایان نظر ۷ برابری را مطرح کرده قرار شد تا کمیته‌ای به این مسئله رسیدگی کند.

نجفی درباره رشته محل‌های دکترا نیز افزود: ما یک ظرفیتی را در حد ۱۲ هزار نفر در دوره دکترا برای دانشگاه آزاد در سال تحصیلی جدید معلوم کرده‌ایم و هر کدام از رشته‌ها کاملا معلوم بود اما در مورد محل‌ها چون دانشگاه آزاد تغییراتی داشت محل‌ها را ما تعیین نکردیم اما قرار ما با دانشگاه آزاد این بود که بعد از اینکه رشته محل‌ها مشخص شدند آن را به ما اعلام کنند و تا اردیبهشت ۹۴ فرصت دارند در تمام رشته‌محل‌هایی که پذیرش دکترا دارند تمام شرایط حداقلی استاندارد را از نظر استاد و تجهیزات جنبی فراهم کنند. از این رو ما نگران وضعیت دانشگاه آزاد نیستیم .

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳۰)

 1. مینا می‌گه:

  اگه دانشگاه آزاد همت کنه و با نظارت وزارت علوم حد نصاب برای قبولی قرار بده مثلا بگه باید ۵۰ درصد سوالات رو جواب درست بدهید مطمئن باشید که ده درصد این افراد بیشتر قبول نمیشن امسال تو پردیسها خیلی از جاها اعلام کرده بودن که مثلا ۵ نفر میخان اما در نهایت سه نفر گرفتن بعد که اعتراض کردیم گفتن ما تو مصاحبه حد نصاب نمره گذاشتیم و گفتن اگر کسی بیاد و از نظر علمی ضعیف باشه هم خودش اذیت میشه هم اساتیدمون نمیتونن باهاش کنار بیان و در نهایت دانشجو ضرر میکنه . این فرق پردیس و دانشگاه آزاده

 2. نقل و انتقال می‌گه:

  جوابای نقل و انتقال کی میاد

 3. بورس بی بورس می‌گه:

  خلاصه شرایط بورس داخل :

  ۱٫ شرط “معدل” رو داشته باشید (کارشناسی۱۵ و ارشد۱۷)
  ۲٫ “جزو ۱۰%” اول ورودی خودتون باشید
  ۳٫ شیوه آموزشی تون “مجازی” یا “الکترونیکی” نباشه
  ۴٫ شرط “سنی” رو داشته باشید
  ۵٫ اولویت با “ایثارگران”، “بومی” و “متاهل” است

  مشکل این آیین نامه :
  در مقطع ارشد دانشگاه آزاد، معمولاً ۱۰۰ نفر گرفتن …
  خب، ۱۰% اول ورودی میشن ۱۰نفر!!!
  ولی تو دولتی، ۱۵ نفر میگیرن، ۱۰% اول میشن ۱٫۵ نفر = ۲ نفر …!

 4. بورس بی بورس می‌گه:

  خلاصه شرایط بورس داخل :

  ۱٫ شرط “معدل” رو داشته باشید
  ۲٫ “جزو ۱۰%” اول ورودی خودتون باشید
  ۳٫ شیوه آموزشی تون “مجازی” یا “الکترونیکی” نباشه
  ۴٫ شرط “سنی” رو داشته باشید
  ۵٫ اولویت با “ایثارگران”، “بومی” و “متاهل” است

  مشکل این آیین نامه :
  در مقطع ارشد دانشگاه آزاد، معمولاً ۱۰۰ نفر گرفتن …
  خب، ۱۰% اول ورودی میشن ۱۰نفر!!!
  ولی تو دولتی، ۱۵ نفر میگیرن، ۱۰% اول میشن ۱٫۵ نفر = ۲ نفر …!

 5. امید برنامه ریزی روستای می‌گه:

  سلام از مسولین محترم دانشگاه همیشه سر فراز ازادبه خاطر زحماتی که برای بالا بردن سطح علم وفرهنگ ایران زمین کشیده اند قدردانی میکنم وخواهشمندم تکمیل ظرفیت بهمن ماه را با قدرت هر چه بیشتر علام کنید وبه کنایه های یک عده ادم حسودوکوته بین گوش نکنید۰چرا باید سالانه میلیاردها دلار پول از کشورمان خارج شود تا دانشگاهای بی کیفیت ترکیه ۰اذربایجان ۰ارمنستان وغیره اباد شود۰همین پولها رادر دانشگاههای داخلی خرج کنیم۰

  • مینا می‌گه:

   عزیزم کسی که پول داره مطمئن باش میره و دانشگاه آزاد رو جزو دانشگاهها به حساب نمیاره اونی که پول نداره هم بازم آزاد نمیتونه بیاد.

 6. منتظر5 می‌گه:

  هر چیزی که برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند . هیچکس جای دیگری را نمی گیرد اگر سطح سواد در جامعه بالا رود ارتقا همه جانبه خواهد بودپس جناب آقای میرزاده کار خوب خودتان را ادامه دهید و تکمیل ظرفیت دکتری را در بهمن اعلام نمایید از زحمات خوب شما قدر دانی می کنیم

 7. منتظر4 می‌گه:

  درس خواندن جرم نیست تکمیل ظرفیت رو بگذارید

  • pasha می‌گه:

   چه کسی گفته ادامه تحصیل جرم است؟ این ورود افراد بدون توانایی وشرایط لازم به بالاترین مقطع تحصیلی و سپس خرید پایان نامه و… به علت همین عدم توانایی است که جرم و آزار دهنده است.

 8. ali می‌گه:

  دانشگاه آزاد واحد … بدون داشتن مقطع کارشناسی ارشد با دو تا استادیار که به تازگی از دانشگاه ازاد فارغ التحصیل شدند دکتری مدیریت ورزشی آورده.
  دوستانی که از دانشگاه آزاد حمایت می کنند قضاوت کنند کیفیت و استاندارد دوره دکتری یعنی چی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. نیلوفر می‌گه:

  بعضی از افراد بهتره درس بخونند و رزومه علمی خود را تقویت کنند که اینطور منتظر تکمیل ظرفیت نباشند و به این صورت از اقای میرزاده التماس افزایش یا تکمیل ظرفیت نفرمایند

 10. الهام می‌گه:

  به نظر من بازم یه تکمیل ظرفیت بی نتیجه ست…برای قبلی کلی زمان رو از دست دادیم تمام مهرو منتظر موندیم حالا هم داریم به این امید آبانو از دست می دیم..وقتو از دست ندید برای درس خوندن دوستان…اگه مثله تکمیل ظرفیت قبلی باشه که شرکت می کنیم و بازم مردود اعلام می کنن…

 11. سایه می‌گه:

  هر کسی باید هدفشو از دکتری خوندن مشخص کنه,به نظر من ظرفیت بالا خیلی بهتره ,چون در اینصورت ملاک مدرک نیستش بلکه توانایی فرد و اون معلوماتی هستش که هر فردی به تناسب توان و علاقش می تونه کسب کنه و لا اگه کسی صرفا برا کاریابی بخواهد دکتری بخون اشتباه محضه چون خیلی از مشاغل احتیاجی به مدرک دکتری نداره ودر آمد بالایی هم داره.پس در حقیقت منافع ملی ایجاب میکنه که محقق و دکتر بیشتری داشته باشیم تا کارگر و رفتگر.

 12. معماری می‌گه:

  دکتر میرزازاد برای دکترا تکمیل ظرفیت بذارین و به این حرفها اهمیت ندید.درس خواندن جرم نیست.

 13. نابغه خسته می‌گه:

  دوستان
  همه برای جلوگیری از افزایش بی رویه و بی حساب کتاب دکتری آزاد اعتراض کنید

  • علوم تحقیقات می‌گه:

   جناب نابغه سال گذشته
   من با رتبه ۲۶ دکترا واقعا نتونستم قبول بشم
   خیلی هم بی حساب و کتاب نیست
   من فقط علوم تحقیقات را میخام و برای همین هیچ شهرستان دور تازه دکترا اورده ای رو نمی زنم
   برای همین به این رتبه خیلی خوب قبول نشدم ..
   نتیجه بگیر که علوم تحقیقات بی حساب و کتاب نیست
   سال گذشته رشته من در سه گرایش ۱۲ نفر گرفته امسال فقط ۸ نفر …
   به نظر شما این بی حساب و کتاب است ..

   اعتماد به نفس زیادی داری نابغه گرامی …

   • واقع بین، ،،،،،،،، می‌گه:

    سلام علوم تحقیقات عزیز چرا نمیگین قبلا رشته شما رو ۳ شهر میگرفته الان شده ۳۰ تا شهر حتماً میخوای با وجود این ۳۰ تا شهر هر کدوم ۱۲ بگیره نه دوست عزیز ۸ تا میگیره بعد میگن ما ظرفیت رو بالا نبردیم درست میگن ولی به جاش ۳۰ تا شهر رو با ظرفیت کم اضافه کردند.
    علوم تحقیقات جون افتاد.

   • دانشگاه تهران می‌گه:

    دو نفر از اشناهای نزدیکم در سراسری رتبه بالای ۲۰۰۰دوهزار در بین ۴ هزار آوردند ولی در دانشگاه ازاد همشون تک رقمی شدند. الانم میگن ۱۸ نفر وو بعضی کلاسا تا ۳۰ نفر هستند.ماتوی کلاسمون ۶ نفر بودیم استاد از کلاس بیرون رفت.و دیگر دو کلاس شد. متوجه میشین تفاوت را…

 14. مدیریت می‌گه:

  نگاه ها باید به تحصیل فرق کنه …

  نباید اینقدر دکتری پذیرش بشن …

  دانشگاه دولتی، ظرفیتاشو کم کرده، آزاد هم باید ظرفیاتاشو تا حد ۳-۵ نفر در هر واحد کم کنه …

  اکثر رشته ها چند برابر افزایش داده شدن …

  ایشالا، جلوی این وضعیت گرفته بشه

 15. اشکان 1 می‌گه:

  تکمیل ظرفیت دکترا ازاد نوبت دوم هفته دیگه اطلاع رسانی می شود.منبع دوستم مرکز ازمون

  • alii می‌گه:

   شما میدونی اونایی که دفه قبل به مصاحبه دعوت نشدن میتونن تو بهمن شرکت کنن؟؟؟؟
   مربیان تمام وقت که دعوت نشدن چی میشن؟؟؟؟

 16. دکتری می‌گه:

  جناب آقای میرزاده لطفا در تکمیل ظرفیت بهمن امسال که در آبان ماه اعلام می شود دانشجویان استعداد درخشان را که دارای شرایط بدون آزمون هستند امادر کنکور شرکت نکردند دریابید چون حضور این افراد با توجه به سابقه در خشانشان می تواند افتخاری دیگر برای دانشگاه آزاد باشد.
  با تشکر (جمعی از فارغ التحصیلان استعداد درخشان)

 17. مدیریت می‌گه:

  امیدوارم وزارت علوم اجازه تکمیل ظرفیت در بهمن ماه رو برای آزاد نده …
  و از سال آینده ظرفیت هر کد رشته محل رو ۳-۵ نفر اعلام کنند …

 18. معماری می‌گه:

  ما واسه بهمن تکمیل ظرفیت می خواهیم.

  • م.ح می‌گه:

   برای رسیدن به مقطع دکتری نیازمند تلاش و صلاحیت علمی است نه شانس واقبال و توسل به اقای میرزاده برای افزایش ظرفیت دکتری!!
   در صورتی که واقعا تمایل به ادامه تحصیل دارید سعی کنید معلومات و دانش فنی خودتان را افزایش دهید نه انکه از اقای میرزاده التماس دعا داشته باشید!!!

درج نظر