مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

ارایه مجوزهای پذیرش دکتری آزاد از سوی مسئولین دانشگاه

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه امضای مسئولان گذشته و فعلی وزارت علوم پای تمام مجوزهای رشته های این دانشگاه وجود دارد از برخی اقدامات دفتر گسترش، انتقاد کرد و گفت : فردا مجوزهای لازم را ارائه خواهیم کرد.

مجتبی علوی فاضل به خبرنگار مهر، گفت: اعضای کمیسیون آموزش خودشان مباحثی را درباره مجوزهای پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد مطرح کرده بودند و از طریق معاون پارلمانی این دانشگاه پیام دادند که تا چهارشنبه مجوزهای دریافت شده را به این کمیسیون ارائه دهیم.

وی ادامه داد: این مجوزها بر اساس درخواست اعضای کمیسیون آموزش، فردا در اختیارشان قرار می گیرد. این در حالیست که دانشگاه آزاد بارها از اعضای کمیسیون آموزش درخواست کرده به مذاکره بنشینند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد بار دیگر با رجوع به اقدامات صورت گرفته در تجمیع واحدهای علوم تحقیقات، اظهار داشت: دانشگاه آزاد هیچ نکته پنهانی ندارد؛ تمام اتفاقاتی که در دانشگاه آزاد برای ادغامها و پذیرشها رخ داد بر اساس درخواستی بود که وزارت علوم در مدیریت گذشته و حال از این دانشگاه داشت. بر این اساس، تمام واحدها و پردیسهای علوم تحقیقاتی که شعب واحد تهران به شمار می آیند باید ساماندهی می شدند. در همین زمینه صورت جلساتی نوشتند و مهلت هایی دادند که دانشگاه آزاد 42 واحد علوم تحقیقات از جمله تهران را ساماندهی کند.

علوی فاضل با بیان اینکه دانشگاه آزاد به احترام درخواست وزارت علوم با دید مثبت وارد مذاکره شد، ادامه داد: واحدهای علوم تحقیقات این دانشگاه، تحت پوشش واحد تهران دانشجوی کارشناسی ارشد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می پذیرفتند اما این امر مطلوب وزارت علوم نبود. رئیس دانشگاه آزاد تاکید می کرد با توجه به سیاست، اقدامات لازم در چارچوب استانداردهای وزارت علوم صورت گیرد.

معاون دانشگاه آزاد با انتقاد از عملکرد شورای گسترش در ادوار گذشته برای ارائه مجوز رشته به این دانشگاه، تاکید کرد: هیچ وقت کسی نمی پرسد چرا دانشگاه آزاد در سالهای گذشته 41 پردیس علوم تحقیقات راه اندازی کرد. علت این بود که شورای گسترش وزارت علوم وظایف قانونی خود را در زمان متعارف انجام نمی داد و فرایند تصویب رشته بسیار کند و ناکارآمد بود. با وجود آنکه یک رشته تمام شرایط سخت گیرانه دفتر گسترش را فراهم کرده بود به ما اعلام کردند بهتر است این رشته در یک دانشگاه دولتی راه اندازی شود.

وی ادامه داد: انتظارمان این بود دفتر گسترش در وظایف قانونی خود نگاه یکسان به همه دانشگاهها داشته باشد، حتی اگر از تمام مسئولان واحدهای دانشگاه آزاد هم سوال کنید، از زمان بر بودن دریافت مجوزها توسط دفتر گسترش گله دارند. در برخی موارد حتی روسای واحدها برای گرفتن حق قانونی خود به کارشناسان دفتر گسترش التماس می کردند.

علوی فاضل با بیان اینکه وقتی دانشگاه آزاد دید در تصویب رشته ها به مشکل خورده از ظرفیت علوم تحقیقات استفاده کرد، افزود: مدیر کل دفتر گسترش در جریان تمام اقدامات سالهای 91 تاکنون در خصوص ادغام واحدها و مجوزهای این دانشگاه است و امضایش پای تمام توافقات درج شده، فراتر از مدیر کل دفتر گسترش امضاء و نظر وزیر علوم وقت، فرجی دانا، سرپرست وزارت علوم، حتی مدیرکل و معاونان سابق آموزشی وزارتخانه و دانشگاه آزاد وجود دارد.

وی در پاسخ به این پرسش مهر که چرا وزارت علوم خبر از مجوز نداشتن برخی کد رشته های ارشد این دانشگاه می دهد، گفت: ما پشت پرده این مسائل را می دانیم، برخی مسئولان که هم اکنون در دانشگاه آزاد سمتی ندارند اخبار و اطلاعات دروغ را در اختیار وزارت علوم گذاشته اند. باید یادآوری کنم تمام مجوزهای رشته های علوم تحقیقات تهران در گذشته با امضای حسینی میان واحدهای علوم تحقیقات تا پیش از ادغام پخش شد.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با بیان اینکه به نظر می رسد حرفها در وزارت علوم عوض شده، اضافه کرد: حرفها عوض می شود اما کاغذها و امضاها که عوض نشده، مگر می شود مسئولی زیر حرفی که شش ماه پیش زده، بزند. اگر شرایط وزارت علوم به گونه ای شده که باید از حرفهای قبلی خودش بازگردد بحث دیگری است. مدیر کل دفتر گسترش اول هفته جاری به دانشگاه آزاد آمد و در فضایی بسیار مثبت و دوستانه صحبت کردیم.

علوی فاضل با انتقاد از اینکه چرا وقتی سال گذشته 5 هزار نفر به ظرفیت پذیرش دکتری دانشگاه آزاد افزوده شد کسی انتقاد نکرد، گفت: در آن زمان هیچ کدام از واحدهای علوم تحقیقات ادغام نشده بودند و هیچ کسی مدعی نشد این ظرفیتها افزایش یافته است. امسال که دانشگاه آزاد تعهد داده، واحدهای علوم تحقیقات را تجمیع کرده و حتی قرار است هرسال 5 هزار استاد پذیرش کند این موضوع تبدیل به مشکل و معضل شد و در چارچوب استاندارد حرکت کردن واقعاً آزار دهنده است.

وی با بیان اینکه هر دانشگاه دولتی سه تا چهار پردیس خودگردان تاسیس کرده، تاکید کرد: چرا کسی نمی رود و کلاسهای درس پردیسهای این دانشگاهها را در مقطع دکتری مشاهده کند؟ از استادان این پردیسها پرسیده شود که در یک کلاس دکتری چند دانشجو می نشینند.

این مقام مسئول دانشگاه آزاد از برخی نمایندگان مجلس هم انتقاد کرد و اظهار داشت: متاسفانه تمام نمایندگان معترض به دانشگاه آزاد، نمایندگان تهران هستند و نمایندگان شهرستانی انتقادی از عملکرد ما ندارند. ما بارها از نمایندگان درخواست کرده ایم با دانشگاه آزاد به مذاکره بنشینند حتی من به برخی از آنان پیامک داده ام که دعوت ما را بپذیرند اما این درخواستها بی پاسخ مانده است. در حالیکه ما می خواستیم با آنان مشورت کنیم و راهنمایی بگیریم که اگر ما اشتباه کردیم، اصلاح کنیم.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

27
افزودن دیدگاه جدید

avatar
حسنی
حسنی

سلام آیا از کسانی که تاکنون دکتری آزاد گرفته اند کسی هست که در دانشگاه دولتی عضو هیت علمی استخدام شده باشد یا در جای دیگری دعوت به کار شده اطلاع رسانی کنید ممنون

خوش سحن
خوش سحن

باسلام من لیسانس از پیام نور وفوق از دانشگاه ازاددارم امریه سربازی رو برای دانشگاه پیام نور گرفتم وپس از اتمام طر ح سربازی دوباره دردانشگاه به عنوان هیات علمی جذب شدم وبعد به دلیل فاصله محل کار ومحل زندگی دوباره در فراخوان 90شرکت ودوباره در مرکز استان جذب شدم پس ناامید نباشید وتوکل بر خدا داشته باشید اگر تلاش کنید به خواسته هاتان می رسید

aref
aref

سلام دوست عزیز.
ایشون سوال کردند دانشگاه دولتی نه پیام نور.

اشکان 1
اشکان 1

تکمیل ظرفیت بهمن برج 8می باشدوعلوم تحقیقات تهران ترم بهمن تکمیل ظرفیت داره.خطاب به اقا رضا مجوزهای کلیه رشته ها از وزارت علوم اخذ شده است.

ترانه(ادبیات فارسی)
ترانه(ادبیات فارسی)

آخه چرازمان تکمیل ظرفیت بهمن ماه رواعلام نمیکنن؟
کاش اعلام کنن که ثبت نام کرده ها دیگه نمیتونن تکمیل بهمن شرکت کنن.آخه بازهم اونا که شرکت کنن ما میوفتیم توو دور باطل وآخرشم هیچ جاقبول نمیشیم.آخه یکی نیست بهشون بگه:دکترهای عزیز شماکه لااقل ی جاقبول شدین وثبت نام هم کردین بذارین ماهایی که سرمون بی کلاه مونده ی جا قبول شیم.آخه من نمیتونم شهرای دوربرم:(

پريسا
پريسا

خواهرم واحد سننندج ميخونه 8نفرن چرا ميگين40نفر تو كلاسها هستن.رشته مديريت دولتي

جغرافیا وبرنامه ریزی شهری
جغرافیا وبرنامه ریزی شهری

ماهم منتظر تکمیل ظرفیت هستیم علوم تحقیقات هم داره یا نه

یاشار
یاشار

اقا اشکان خبر خوش بده بهمون .

مربی دانشگاه آزاد
مربی دانشگاه آزاد

سلام کسی میدونه اعضا هیئت علمی دانشگاه ازاد که با توجه به سهمیه مربیان در مصاحبه دعوت نمیشن و قبلا در زمان استخدام مصاحبه مفصلی داشتن هم میتونن تو تکمیل ظرفیت بهمن شرکت کنند یا نه؟ اگه بله چگونه؟

ساناز روانشناسی
ساناز روانشناسی

آقا اشکان یعنی ممکنه علوم تحقیقات تهران روانشناسی رو تکمیل ظرفیت بگیره؟

رضا
رضا

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی در وزارت علوم، پس از بررسیهایی که به عمل آورده، اعلام کرد که دانشگاه آزاد تنها در 407 رشته مجوز پذیرش دانشجو داشته و در سایر رشته های این مقطع غیرقانونی اقدام به پذیرش دانشجو کرده است.

اميدوار روانشناس
اميدوار روانشناس

ايشالله زودترتكميل ظرفيت بهمن اعلام بشه تاازسال ديگه عقب نيفتيم

Jahanbani
Jahanbani

سلام اشکان آقا با تشکر از شما برای ارسال اخبار

نارین مدیریت آموزشی
نارین مدیریت آموزشی

آقااشکان ممنون از روحیه دادنت

مربی
مربی

سلام
من مربی دانشگاه آزادم. اونایی که مثل من ۴ تا ISI دارند و به دلیل مشغله دانشگاه نتونستند برای مصاحبه برن. اونا چی میشن؟ آیا اجازه تکمیل ظرفیت بدون مصاحبه میدن؟؟؟؟
من میدونستم اینجوری میشه می رفتم مصاحبه. سهمیه هم داشتم. خیلی ناراحتم. الان نمیدونم چجوری از سهمیه ام میتونم استفاده کنم؟؟؟ میشه از دوستتون برا من راهنمایی بگیرید؟؟؟؟

اشکان 1
اشکان 1

تکمیل ظرفیت دکترا ازاد ترم بهمن برج 8اطلاع رسانی میشود.وعلوم تحقیقات تهران برای تکمیل ظرفیت هستش. خبر من موثقه دوستم در مرکز ازمون.

علی
علی

امکان نداره.الانشم میگن تو کلاسای علوم تحقیقات 40 نفر آدم نشسته استادام اکثرا اعتراض کردن و نمیرن سر کلاس

آزاد
آزاد

سلام
واقعیت دوستای ما که رشته های فنی قبول شدن اکثرا 4 تا 5 نفرن
چیزی که بجه های میگن

به امید خدا ان شا الله خدا دست همه رو بگیره
یا حق
التماس دعا

نصیحت
نصیحت

نیست الکی امیدوار نباشید .اگه در واحدی قبول شدید برید ثبت نام .اگر نشدید برید بخونید واسه سال بعد

معماری
معماری

اقا اشکان اونایی که ثبت نام کردن میتونند تو تکمیل ظرفیت شرکت کنند؟

اشکان 1
اشکان 1

تکمیل ظرفیت دکترا ازاد ترم بهمن برج 8می باشد.خطاب به دوست شایعه پراکنی دروغ نکنید.

علی
علی

اشکان جان سلام خدا خیرت بده داداش. یعنی واسه بهمن بازم علوم تحقیقات ظرفیت اعلام میکنه؟ میدونی رشته مهندسی شیمی اعلام میکنه یا نه؟

مربی
مربی

سلام
من مربی دانشگاه آزادم. اونایی که مثل من 4 تا ISI دارند و به دلیل مشغله دانشگاه نتونستند برای مصاحبه برن. اونا چی میشن؟ آیا اجازه تکمیل ظرفیت بدون مصاحبه میدن؟؟؟؟
من میدونستم اینجوری میشه می رفتم مصاحبه. سهمیه هم داشتم. خیلی ناراحتم. الان نمیدونم چجوری از سهمیه ام میتونم استفاده کنم؟؟؟ میشه از دوستتون برا من راهنمایی بگیرید؟؟؟؟

pasha
pasha

اگر این دوره برای شما اهمیت داشت حداقل یک روز مشغله کارتان را کنار می گذاشتید و مصاحبه می کردید، با این مشغله چطور کل دوره را می گذرانید؟

صالحی
صالحی

ممنون از تون که با امیدواری پیام می گذارید.

دوست
دوست

فکر سال دیگه باشید تکمیل ظرفیت نداریم

نفس
نفس

تکمیل ظرفیت بهمن چی شد؟اگه هست پس کی اعلام میشه ؟