مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

بررسی طرح سنجش تحصیلات تکمیلی در مرکز پژوهش های مجلس

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره سرنوشت طرح سنجش و پذیرش مجلس درباره تحصیلات تکمیلی گفت: در حال حاضر این طرح در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی پیگیری می شود.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: طرح سنجش و پذیرش درباره تحصیلات تکمیلی پیش از این در کمیسیون آموزش مجلس مطرح بود اما اکنون در مرکز پژوهش های مجلس پیگیری می شود.

وی افزود: مرکز پژوهش های مجلس نیز جلسات متعددی با سازمان سنجش داشته است و اکنون از نظرات سازمان سنجش در زمینه این موضوع استفاده می شود.

به گزارش مهر، طرح سنجش پذیرش در بخش تحصیلات تکمیلی طرحی است که از سوی کمیسیون آموزش به منظور ساماندهی نحوه پذیرش در کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی مطرح شده است.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. omid گفت:

  امیدوایم وزن آزمون 70 درصد شود

 2. ملیحه السادات گفت:

  سلام فقط اگر 30 به 70 بشه یعنی 70 ازمون موثره وگرنه اگر 50 50 بشه بازم میشه مثل امسال

 3. بیتا گفت:

  من نمی دونم اساس این طرح و مفاد اون چی هست؟ کسی اگه می دونه تو رو خدا راهنمایی کنه که در چه زمینه هایی قرار است تغییرات اعمال شود؟ یعنی قبل از اینکه بخواهیم آزمون دکتری بدهیم باید یکسری شرایط رو داشته باشیم؟

  • نرم افزار گفت:

   مثل اینکه قراره وزن آزمون بیشتر بشه اما جزئیات طرح مشخص نیست!
   این طرح در مجلس در حال بررسی می باشد.

 4. رضا گفت:

  واقعا دوستان این جوری نیست که خیلی ها فکر می کنن. نمره ازمون تاثیر گداره و تمایل اساتید هم به سمت کسایی هست که رتبه بهتری تو ازمون اوردن. ولی خوب مصاحبه هم مهمه وحداقل فرد باید توان پاسخ گویی معمول به سوالات را داشته باشه وزبان انگلیسی بلد باشه .بنده بر اساس تجربه می گم که حتی اگر دانشگاه ازاد خونده باشی یا پیام نور و…. /خیلی از ازادی ها وپیام نوری ها جاهای خوبی قبول شدن مثل بهشتی و…/

 5. nn گفت:

  لطفا در مورد وزن ازمون و مصاحبه و منابع ازمون اطلاع رسانی کنید.ممنون

 6. در آرزوی قبولی دکترای 94 گفت:

  ترو خدا طوری وزن مصاحبه و آزمون رو تعیین کنید که حق کسی ضایع نشه.

  • atoosa گفت:

   وزن مصاحبه هر چقدرم که کم بشه باز راه برای پایمال حق وجود داره. اگر اساتید محترم! نمره مصاحبه را 0.1 بدهند حالا اگر وزن مصاحبه به سمت صفر هم میل کرده باشه با توجه به اینکه 5 انتخاب بیشتر نداریم در اصل احتمال پذیرش نهایی نیز بنا بر اصل هم ارزی به سمت صفر میل می کند. شانس شانس شانس…

 7. سرگل گفت:

  خدا رو شکر، رسیدگی کنید. ممنونم

 8. نرم افزار گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت مدیرت محترم سایت و متقاضیان دکتری 94
  مدیریت محترم سایت آیا از جزئیات طرح اطلاعی دارید؟
  آیا امکان دارد وزن آزمون از 30 درصد بیشتر شود؟
  با تشکر