مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

بررسی طرح سنجش تحصیلات تکمیلی در مرکز پژوهش های مجلس

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره سرنوشت طرح سنجش و پذیرش مجلس درباره تحصیلات تکمیلی گفت: در حال حاضر این طرح در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی پیگیری می شود.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: طرح سنجش و پذیرش درباره تحصیلات تکمیلی پیش از این در کمیسیون آموزش مجلس مطرح بود اما اکنون در مرکز پژوهش های مجلس پیگیری می شود.

وی افزود: مرکز پژوهش های مجلس نیز جلسات متعددی با سازمان سنجش داشته است و اکنون از نظرات سازمان سنجش در زمینه این موضوع استفاده می شود.

به گزارش مهر، طرح سنجش پذیرش در بخش تحصیلات تکمیلی طرحی است که از سوی کمیسیون آموزش به منظور ساماندهی نحوه پذیرش در کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی مطرح شده است.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

11
افزودن دیدگاه جدید

avatar
omid
omid

امیدوایم وزن آزمون 70 درصد شود

محمد
محمد

امیدوارم وزن آزمون حداقل 50 درصد شود 30 درصد عادلانه نیست.

ملیحه السادات
ملیحه السادات

سلام فقط اگر 30 به 70 بشه یعنی 70 ازمون موثره وگرنه اگر 50 50 بشه بازم میشه مثل امسال

بیتا
بیتا

من نمی دونم اساس این طرح و مفاد اون چی هست؟ کسی اگه می دونه تو رو خدا راهنمایی کنه که در چه زمینه هایی قرار است تغییرات اعمال شود؟ یعنی قبل از اینکه بخواهیم آزمون دکتری بدهیم باید یکسری شرایط رو داشته باشیم؟

نرم افزار
نرم افزار

مثل اینکه قراره وزن آزمون بیشتر بشه اما جزئیات طرح مشخص نیست!
این طرح در مجلس در حال بررسی می باشد.

رضا
رضا

واقعا دوستان این جوری نیست که خیلی ها فکر می کنن. نمره ازمون تاثیر گداره و تمایل اساتید هم به سمت کسایی هست که رتبه بهتری تو ازمون اوردن. ولی خوب مصاحبه هم مهمه وحداقل فرد باید توان پاسخ گویی معمول به سوالات را داشته باشه وزبان انگلیسی بلد باشه .بنده بر اساس تجربه می گم که حتی اگر دانشگاه ازاد خونده باشی یا پیام نور و…. /خیلی از ازادی ها وپیام نوری ها جاهای خوبی قبول شدن مثل بهشتی و…/

nn
nn

لطفا در مورد وزن ازمون و مصاحبه و منابع ازمون اطلاع رسانی کنید.ممنون

در آرزوی قبولی دکترای 94
در آرزوی قبولی دکترای 94

ترو خدا طوری وزن مصاحبه و آزمون رو تعیین کنید که حق کسی ضایع نشه.

atoosa
atoosa

وزن مصاحبه هر چقدرم که کم بشه باز راه برای پایمال حق وجود داره. اگر اساتید محترم! نمره مصاحبه را 0.1 بدهند حالا اگر وزن مصاحبه به سمت صفر هم میل کرده باشه با توجه به اینکه 5 انتخاب بیشتر نداریم در اصل احتمال پذیرش نهایی نیز بنا بر اصل هم ارزی به سمت صفر میل می کند. شانس شانس شانس…

سرگل
سرگل

خدا رو شکر، رسیدگی کنید. ممنونم

نرم افزار
نرم افزار

با سلام و خسته نباشید خدمت مدیرت محترم سایت و متقاضیان دکتری 94
مدیریت محترم سایت آیا از جزئیات طرح اطلاعی دارید؟
آیا امکان دارد وزن آزمون از 30 درصد بیشتر شود؟
با تشکر