مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

برگزاری آزمون دکتری دانشگاه آزاد در بهمن ماه

معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی در بهمن ماه خبر داد.

دکتر علوی فاضل در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا، درخصوص زمان برگزاری کنکور دکترای تخصصی دانشگاه آزاد بدون اشاره به تاریخ دقیقی گفت: کنکور دکترای تخصصی بهمن ماه امسال برگزار می شود.

وی با اشاره به آمادگی زیرساخت های دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت در تحصیلات تکمیلی، تصریح کرد: باتوجه به اقدامات انجام شده برای افزایش ظرفیت، نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می‌شوند.

وی همچنین افزود: درخصوص میزان پذیرش دانشجویان دکتری هم اگر رشته جدیدی اضافه نشود، تعداد پذیرفته شدگان طبق اعلام قبلی ۵۰۰۰ نفر خواهد بود، اما هیات امنا در جلسات بعدی درمورد میزان پذیرش دانشجویان این مقطع تصمیم گیری می‌کند.

علوی فاضل در پایان افزایش شهریه برای سال آتی را منوط به تصویب هئیت امنا دانست و اظهارکرد: اعضای هیئت امنا هنوز درخصوص افزایش شهریه در سال آینده تصمیمی نگرفته‌اند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۳۵)

 1. اشکان می‌گه:

  اطلاعیه ثبت نام واسه کنکور ۹۴ اومدو خبری از تکمیل ظرفیت و جابجایی نشد !!!!!!

 2. هومن می‌گه:

  دوستان اطلاعیه جدید دانشگاه ازاد در مورد ثبت نام دکتری ۹۴ : http://www.azmoon.net

 3. حسن می‌گه:

  آقا مهرداد ممنون به خاطر زحماتت

 4. ارشد گیاهی می‌گه:

  سلام لطفا یکی جواب نو بده دارم از استرس میمیرم اگه باهنر کرمان در رشته ی فیزیولوژی گیاهی دانشجوی دکترا میگیره چرا اسمش توی لیست سازمان سنجش نیست

 5. چعفر ریاضی کاربردی می‌گه:

  کی میدونه ریاضی گرایش آنالیز عددی کدوم شهرا داره؟

 6. حسین می‌گه:

  دوستان توکلتون به خدا باشه و امیدوار باشید. در ضمن من هم از تمام دوستان پیگیر و به خصوص آقا مهرداد تشکر میکنم و امیدوارم به هرچی که میخوان و به صلاحشونه برسن.

 7. سلام می‌گه:

  زمان ثبت نام دکترى أزاد کى هست؟

 8. Ph.D می‌گه:

  تشکر از مهرداد عزیز ، از زحمتی که متقبل شدین ممنون ، امیدوارم موفق باشی .

 9. احمدی می‌گه:

  بسم الله شروع شد باز هفته اول شد دهه اول بعد میشه نیمه اول بعد میشه هفته آینده یک هفته هم بی خبری تا میره تو ماه دی

 10. مینا می‌گه:

  مباحث مطرح شده از طرف اقا مهرداد عینا مانند نظرات اقای اریک سهاکیان است، ایشان هم اگر دوستان حضور ذهن داشته باشن دو هفته پیش رفته بودن مرکز ازمون و همین حرف ها را میزدند، جالبه!

 11. به آقا مهرداد و دوستان می‌گه:

  باسلام و تشکر از آقا مهرداد و هومن و سایر دوستانی که خودشون رو به زحمت می اندازند و همه را تا حدی که میتونند در جریان قرار میدهند. در مقابل وظیفه خود دانستم که تشکر کنم

 12. مهردادPR می‌گه:

  به هومن جان
  بله عزیزم درست میفرمایید

 13. چعفر ریاضی کاربردی می‌گه:

  من با نفر آخر قبولی ۳تا فاصله دارم . تورو خدا اگه تکمیل ظرفیت قبول نمیشم بشینم بخونم . تکمیل ظرفیت قبلی ک جا به جایی بود!!!

 14. حمید می‌گه:

  سلام نگفتند نتایج پژوهش محور کی اعلام میشه؟

 15. مهردادPR می‌گه:

  سلام خدمت همه
  امیدوارم خوب و سلامت باشید
  همانطور که عرض کرده بودم، برای اینکه اطلاعاتی بدست بیارم، مراجعه کردم به معاونت سنجش و پذیرش.
  و آخرین اخبار بشرح زیر است:
  - یک سری از بچه ها مدام نگران اون ۵۰۰ نفری هستند که دکتر علوی فاضل گفته بودند. ببینید جریان از این قراره که از اعلام نتایج مهر + تکمیل ظرفیت مهر، تقریبا ۵۰۰ صندلی خالی باقی مانده. صندلی خالی یعنی این ۵۰۰ نفر قبول شده اند، اما برای ثبت نام اقدام نکردند، لذا ۵۰۰ ظرفیت دست نخورده داریم.
  - تا امروز که من رفتم اونجا، علاوه بر آن ۵۰۰ نفر، برخی واحد های دانشگاهی اعلام ظرفیت مجدد (علاوه بر ۵۰۰) نموده اند. حالا چقدر؟ فعلا معلوم نیست.
  - یه تعداد از واحد های دانشگاهی، رشته های جدید التأسیس آورده اند و به تصویب رسانده اند، که این هم به ظرفیت بهمن ماه اضافه میشود.
  - راجع به تاریخ اعلام فراخوان ثبت نام، هیچ کس نمیدونه، حتی بالاترین مقام مسوول.
  هر وقت که ظرفیت ها و نیاز های واحدها به معاونت سنجش و پذیرش واصل و کامل شد، فراخوان زده میشه.
  - پژوهش محوری ها هم از بهمن کلاسشون شروع میشه.
  * خلاصه اینکه تاریخ قطعی معلوم نیست، شاید چند روز دیگه شایدم چند هفته دیگه. اما دارن همه برنامه ریزی شونو برای پذیرش بهمن انجام میدن.

  یه گلایه ای هم از اون دوست عزیز بی اعتماد دارم که گویا تلویحاً، اشکان۱ و من و بقیه دوستانی رو که به نحوی میتونن اطلاعاتی کسب کنن، رو “آدمایی سرکاری” خطاب کرده. نه دوست گرامی. من کسی رو سرکار نزاشتم، خالی بندی و دروغم نداریم. ما هممون یه هدفو دنبال میکنیم و خوشحال خواهم شد اگر بتونم به نحوی اطلاعاتم رو با بقیه به اشتراک بزارم. این اخباری که اعلام کردم رو بصورت دقیق بدست آوردم. اگرم اشکان۱ گفته بود آبان اعلام میشه، اما نشد، این تقصیر اشکان۱ نیست. بنده هم این اخبار رو از خودم نگفتم، همش عین حقیقته، اما بر فرض مثال، دانشگاه ۲روز بعد بگه تکمیل نداریم، نه تقصیر منه و نه باعث میشه که بهم صحبت ناروا و ناصحیح زده بشه

  امیدمون به خداست، با آرزوی موفقیت و قبولی شما و خودم

  • پریسا می‌گه:

   سلام آقا مهرداد خسته نباشید.ممنون از زحمتی که کشیدید.امیدوارم خداوند بهترین را در تمام مراحل زندگی کاری شخصی تحصیلی ،براتون رقم بزنه.

  • ؟-مدیریت آموزشی اهواز به مهرداد PR می‌گه:

   خدا رو شکر … پس ۵۰۰ نفر مربوط به ظرفیت باقی مانده مهر هست و به تعداد کل پذیرفته شدگان مهر واسه بهمن پذیرش دارن؟؟؟

  • میترا می‌گه:

   ممنون آقا مهرداد لطف کردی من به شخصه از شما ممنونم

  • مریم/ آموزش زبان می‌گه:

   ممنون، زحمت کشیدید.

  • هومن می‌گه:

   مرسی آقا مهرداد.لطف کردی.خیلی ممنون بابت اطلاعات. این چیرزی که گفتین به نظر من منظقیه.چون من با چند تا از مدیر گروه ها تو واحد های مختلف که حرف زدم اونا هم گفتن که برای بهمن تقاضا دادیم. پس با این حساب تکمیل بهمن میشه افرادی که قبول شدن توی یک واحد و نرفتن که ۵۰۰ نفرند + واحد هایی که تقاضای دانشجو برای ترم بهمن دادن.

  • هوشنگ به مهرداد عزیز می‌گه:

   دوست مهربون و هم مسیر من تشکر .به امید جبران.

  • پارسه به مهرداد pr می‌گه:

   باسلام
   ازاینکه زحمت کشیده واطلاعات را در اختیار ما گذاشتید ی سپاسگزارم بعضی اوقات اطلاعات دریافتی وتصمیم گیری ها تحت تاثیر سیاستگزاری های کلان وجو روانی تغییراتی در آن ها ایجادویا از نظر زمانی به زمان دیگری موکول می شوند که این مسئله قابل تامل است وفرد اطلاع دهنده مقصر نیست . به هرحال زحمت شما در اطلاع رسانی وارتباط با مرکز آزمون قبل تقدیر می باشد

  • جعفر می‌گه:

   باتشکر از اقا مهرداد عزیز و دیگر دوستان و منتظران تکمیل ظرفیت دکتری برای ترم بهمن ماه لطفا صبور باشید و دعاکنید التماس دعا دارم جعفر فقه و حقوق اسلامی

 16. ؟-مدیریت آموزشی اهواز به مهرداد PR می‌گه:

  داداش چه خبر؟؟
  رفتی مرکز آزمون؟؟؟
  منتظریم ..

 17. میترا می‌گه:

  مهرداد خان هنوز برنگشتین لطفا سریعتر پبام بزارید لطفا لطفا لطفا تحمل این وضع غیر ممکن شده

 18. مریم/ آموزش زبان می‌گه:

  بچه ها کسی خبر جدید نداره؟؟؟
  مردیم از انتظار

 19. مریم/ آموزش زبان به صبا می‌گه:

  من متوجه هستم منظورت چیه عزیزم، دلیلش بعد مالی قضیست، یعنی بعد اینکه همه واسه سال بعد ثبت نام کردن فراخوان تکمیل ظرفیت میدن، شایدم همینطور باشه که شما میگی، بالاخره نفری ۱۰۰ هزارتومن… پول کمی نیست براشون

  • عصبانی می‌گه:

   اگه بخاطر ۱۰۰ هزار تومن توتکمیل ظرفیت همین ۱۰۰ تومن قرار بدن .ولی این پروسه به تعویق نندازند.

   • مریم/ آموزش زبان می‌گه:

    جناب عصبانی، همه ی ما سه ماهه که عصبانی هستیم، هیچی بدتر از بلاتکلیفی نیست، خدا کنه عاقبت این قضیه خیر باشه واسه هممون

  • صبا می‌گه:

   خدا رو شکر بالاخره یکی متوجه منظور من شد به هر حال بیاید برای هم دعا کنیم در ضمن فرصت رو هدر ندیم بشینیم بخونیم تا بعد خدای نکرده پشیمون نشیم. من الله توفیق.

 20. جامعه شناسی بررسی مسایل اجتماعی می‌گه:

  دوست عزیز مهرداد PR
  ممنون از امیدی که به ما میدی
  امیدوارم تکمیل ظرفیت بهمن ما باشه

 21. ادیانی می‌گه:

  با سلام
  دوستان کسی اطلاع داره تاریخ شروع ثبت نام دکتری آزاده چه روزی خواهد بود؟

  • هوشنگ می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   تا لیست واحدهای جدید از طرف معاونت آموزشی به مرکز آزمون برای درج در دفترچه آزمون نیاد،روز ثبت نام مشخص نمیشه! اگر خود مرکز آزمون میدونست که چه وقت هست در عنوان خبر بالا هم نیز،تتیرش عوض میشد.

 22. Sogand می‌گه:

  دوستان منتظر سلام
  من واقعا نمیدونم جرا بعضی از دوستان علاقه دارنددر این موقعیت بر از فشار برای همه دنبال دلیل تراشی برای خودشون هستن
  طبق اخبار قبل افزایش ظرفیت امسال ١٢٠٠٠ نفر بوده و فقط ٨٠٠٠ نفر دعوت به مصاحبه شدن وبسیاری از دوستانی که بعد از مصاحبه مجاز به انتخاب شهر و رشته جدید شدن مثل بنده هنوز هیج جا قبول نشدن و همینطور که همه میدونیم خیلی از شهرها هم ظرفیتاشون کامل نشده حالا جرا تکمیل ظرفیت اعلام شده ۵٠٠ نفره فقط به نظر من تنها دلیلش اینه که دانشکاه ازاد نتونسته جلوی مجلس دلیل موجه بیاره یا باز مثل دفعه قبل میخوان باز جند شهر جدید و اعلام کنند اسمش هم بزارن تکمیل ظرفیت

 23. محمد می‌گه:

  به نظر من ظرفیت بیشتر از این حرفهاست کمی صبر کنید با مناظره دیشب کفه ترازو به سمت دانشگاه ازاد چربیده توکل کنید بخدا اقا مهرداد از شما هم تشکر میکنم امیدوارم فردا خبرهای خوبی داشته باشید

 24. هوشنگ به مهرداد عزیز می‌گه:

  مهرداد جان اگ رفتید از معاونت آموزشی سازمان مرکزی لیست اعلام نیازهای واحدها رو کپی و … و یا بطریقی اطلاع کسب بکنی،خیلی خوب میشه.

 25. هوشنگ به مهرداد عزیز می‌گه:

  مهرداد از اینکه در دادن اطلاعات به دوستان دریغ نمیکنی و تلاش میکنی تا اطلاعات کامل و دقیق بدست بیاری ،نهایت تشکر و سپاس رو دارم.امیدوارم بهره این نیت پاکت رو همین امسال ببینم.قربانت

 26. مهردادPR می‌گه:

  فردا انشاءا… به ۲ جا سر خواهم زد
  اول- معاونت سنجش و پذیرش
  سپس – میرم سازمان مرکزی، نیستان
  میرم دنبال یافتن تاریخ اعلام فراخوان

  • شهرساز به مهردادPR می‌گه:

   مهرداد عزیز .. لطفا در صورت امکان بپرسید که این ۵۰۰ نفر + تعداد ظرفیت های خالی از مهر ماه به عنوان ظرفیت اصلی اعلام میشود؟ و دوم اینکه چند روز بعد از اعلام نتایج این تکمیل ظرفیت جواب پذیرش تعلام میشود؟؟ با ارزوی موفقیت برای شما دوست عزیز

  • آزاد می‌گه:

   ممنون
   خدا خیرتون بده از بلاتکلیفی در بیام به امید خدا

 27. مهردادPR می‌گه:

  سلام
  کمی صبور باشیم
  فراخوان تکمیل ظرفیت بهمن بزودی اعلام میشود
  دوست و همراهتون / مهرداد

 28. کاظمی می‌گه:

  شهرسازی کرمان ۴ نفر ثبت نام کردن

 29. حمید می‌گه:

  دوستان صبر….. سحر نزدیک است.

 30. حمید حسابداری می‌گه:

  دوستان صبر داشته باشید، من مطمئنم که اعلام میشه و ظرفیت بیشتر از این حرفا خواهد بود، اجازه بدید یه کمی این جو متشنج آروم شه، همه چیز اونجوری که ما میخوایم میشه مطمئن باشید؛-)

 31. من اعتماد ندارم می‌گه:

  جالبه هر از گاهی یک نفر با یه اسمی میاد یه چند روز اخباری رو با قاطعیت اعلام میکنه و دوستان رو سر کار میزاره و دوستان هم اعتماد می کنند و هی تحویل میگیرن!!
  خب شما اینقدر با بچه های بالا در ارتباطین حتما میدونید خودتون قبولین یا نه!!!
  واقعا که !!!
  شماها چرا اعتماد میکنید؟؟؟؟!!!!

 32. شهر می‌گه:

  دوستان شهرساز
  از ظرفیت شهرسازی خبری دارید؟ الان کلاسا چند نفره هست؟

 33. هومن می‌گه:

  اشکان ۱ و آقای مهرداد کجا هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • امیدوار روانشناس می‌گه:

   بیان چى بگن آخه هومن جان ،همه سردرگم موندیم.اوناهم خداخیرشون بده انرژى مثبت میدادن الان هم شما.ایشالله هممون به خواسته هامون برسیم.

 34. احمد می‌گه:

  دوستان اگر پذیرش زیاد باشه در آینده بلند مدت به ضرر همه خواهد بود

  • هومن می‌گه:

   همچین زیادم نیست.با استاندارد های جهانی نسبت استاد به دانشجو خیلی فاصله داریم . در بهترین حالت در دانشگاه های دولتی ایران الان نسبت ا به ۳۵ هستش که باز هم تا استاندارد جانی فاصله زیادی داریم. این تعدادی که پذیرش میشن عدهایی جذب مرکز تحقیقاتی برای کارهای پژوهشی و تولید ثروت و عده ایی هم جذب دانشگاه میشن . حتی اگه طرف با مدرک دکتری کارمند بشه مطمئنا داری یک سمت و پست خواهد شد و دیگه شاهد حضور افراد بی سواد و نالایق و ناکارامد در سیستم اداری نخواهیم بود. و همچین اشخاصی اگه در سازمان ها و ادارات و سیستم اموزشی اداری ما قرار بگیرند حتما بهای بیشتری به افراد تحصیل کرده خواهند داد و اونوقت دیگه شاهد این نخواهیم بود که طرف بدون سواد پستی رو تصاحب کرده باشه.

   • پاشا می‌گه:

    اصلا طرز فکر دوستان را درک نمی کنم، می فرمایند یک کارمند ساده با مدرک دکترا!!! شما هزینه تربیت یک دکتر را برای مملکت می دانید؟ ضربه روانی که فردی با مدرک دکترا که کارمند ساده شود را می توانید درک کنید؟ عزیزان این منطق قشر تحصیل کرده نیست.

 35. مریم/ آموزش زبان می‌گه:

  الان دیگه اومدن تکمیل ظرفیت مهم نیست، تعدادش مهمه،
  اگه همون ۵۰۰ باشه دیگه اومدن یا نیومدنش چندان فرقی نداره

 36. اموزشی می‌گه:

  سلام به نظرتون مرکز ازمون منفجر شده – جمع کرده چی شده دکتر علوی فاضل مسافرت خارج از کشور رفته یه چند وقتیه اصلا نه اطلاعیه ای نه خبری قبلا هر روز چندتا چندتا خبر میداد کم کم دارم نگرانش میشم ؟؟؟؟اقلا این جابجایی هارو اعلام بفرمایید

 37. پاییز می‌گه:

  لطف بفرمایید مثل سازمان سنجش که برای تکمیل طرفیت بهمن ماه از همه حتی مصاحبه نشده ها که خیلی ها چه به لحاظ بار علمی چه قدرت نشر و بیان شاید از مصاحبه شده ها حتی بهتر باشن و تنها بخاطر عدم داشتن شرایط در روز امتحان و یا یکی دوتا تست از بقیه عقب افتادن هم پذیرش بفرمایید .

  • هومن می‌گه:

   خیلی ها؟؟؟؟ یعنی به نظر شما خیلی از دعوت نشده ها از دعوت شده ها بهترن ؟؟؟؟؟ اینجوری که شما کل آموزش عالی رو زیر سوال بردین که . خیر اینجوری نیست اصلا.کسی که شایسته باشه حتما وارد مصاحبه شده مخصوصا امسال. حالا یکی دو مورد استثنا هم هست اما نه قول شما خیلی ها !!!!!
   در ضمن رقابته.همین یکی دو تست تعیین کننده هستش.
   تو مسابقه فوتبال یک تیم با اختلاف یک گل قهرمان جهان میشه. فکر نمیکنم در ک این مسئله زیاد سخت باشه؟؟؟؟؟!!!!!!

 38. پارسا می‌گه:

  با سلام
  ثبتنام تکمیل ظرفیت دکتری آزاد آخر هفته ۴شنبه یا ۵شنبه تو سایت Azmoon.org میاد، با هزینه ۲۵۰۰۰ تومن همه اونهایی که دعوت به مصاحبه شدن میتوون شرکت کنند. منبع موثق

 39. پریسا به ali می‌گه:

  آفرین فارس نیوز دقیقا همین برنامه نگاه یک رو با عکسای برنامه دیشب کار کرده پس اون قبلی چی بود گذاشتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 40. پریسا به ali می‌گه:

  هروی گفت: گزارش شما در آبان ۹۳ ارائه شده اما چرا قضایای دو سه سال اخیر را در این گزارش نیاوردید؟ این یک تفصیل تاریخی و نه بررسی شرایط موجود است و اگر این گزارش دقیق و به روز است چرا از دو سه سال اخیر یک کلام در گزارش خود نیاورده اید.

  وی افزود: یکی از نکاتی که در گزارش روی آن بحث شده، بی ضابطه بودن جذب دانشجو است، اگر دانشگاه آزاد این قدر بی ضابطه است و ۳۳ سال هم به جلو آمده باید برای آموزش عالی کشور نگران باشیم.

  هروی تصریح کرد: براساس برنامه توسعه پنجم، ظرفیت تکمیلی باید ۲۰ درصد افزوده شود و با احتساب افزایش هایی که اشاره شد هنوز با این رقم فاصله داریم.

  وی گفت: دانشگاه قرار است امسال ۵۰۰۰ هزار عضو هیئت علمی جدید جذب کند که این تعداد در ۴ سال به ۲۰ هزار عضو خواهد رسید، شماری که نیاز به هیئت علمی و موضوع پایان نامه ها را پوشش خواهد داد دیشب تو برنامه نگاه یک اینجوری صحبت کرد امروز تغییر موضع داده؟

 41. ali می‌گه:

  دکتر جواد هروی رئیس کمیته آموزش عالی مجلس در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه سکان کشتی آموزش کشور بخصوص وزارت علوم به علت نبود سکاندار به هر سمتی کشیده شده است و در این یک ساله اخیر شاهد اقدامات بی‌ضابطه‌ای همچون افزایش بی‌حد ظرفیت پذیرش دکتری دانشگاه آزاد بودیم که نتیجه غفلت مسئولان از نظارت بر بخش‌های دانشگاهی است.

  وی با بیان اینکه متاسفانه هنوز مشکل این نوع از افزایش ظرفیت رفع نشده است، خاطر نشان کرد: باید ابتدا وزیر علوم مشخص شود تا بتوان تعاملی سازنده در جهت ساماندهی آموزش عالی فراهم ساخت.

  وی افزود: علیرغم اینکه قرار بود رشد کمی آموزش متوقف شود اما با توجه به نبود نظارت‌ها شاهد تمرکز دانشگاه‌ها بخصوص دانشگاه آزاد بر توسعه کمی هستیم عاملی که به شدت بدنه علمی کشور از خود متاثر کرده و تبعات منفی آن طی سال‌های آینده نمایان خواهد شد.

 42. پریسا می‌گه:

  آقا اشکان بابا کجا رفتی؟؟؟؟؟؟آقا مهرداد کجاییییییی؟اخبار جدید چی داری برامون؟

 43. پریسا می‌گه:

  دوستان بنظر من تا تکلیف وزیر علوم مشخص نشه تکمیل اعلام نمیشه با توجه به حمایت آقای میرزاده از دکتر فرهادی دانشگاه آزاد منتظر انتصاب ایشون هستن تا مجلس دست از سر دانشگاه آزاد برداره به امید خدا تکمیل با ظرفیت قبلی هست.

 44. ساناز . می‌گه:

  در ضمن هیشکی پژوهش محور ثبت نام نکرده .یا تعداد ثبت نام کنندش کمه.ولینک ش هنوز بازه به خاطر اون شاید تکمیل بهمن و نزنن .که یه تعداد برن به طرف پژوهش محور .

 45. امید می‌گه:

  اینقدر لفت میدن تا دفترچه دکتری ۹۴ بیاد .اون موقع هم میگن تکمیل باطل شد .ظرفیت زیاده .
  چون هنوز نتایج جابه جاییها رو نزدن .پس تکمیل طول میکشه اونم اگه باشه

 46. عمران سازه می‌گه:

  بنده ثبت نام کردم یه ماههم کلاس رفتم ولی وقتی زمان چکها رسید نتونستم برسونم انصراف دادم

 47. هژیر می‌گه:

  سلام به همه دوستان.من تکمیل ظرفیت قبلی کیش قبول شدم.به خاطر دوریه مسیر و شاغل بودنم نرفتم.هنوزم شروع نکردم برای کنکور بهمن.واقعا کلافم کرده.واقعا تکمیل ظرفیت میدن؟بنظرتون من جای بهتری قبول میشم؟حسابیم آیندم به این قبولی گیره

 48. عمران می‌گه:

  سلام دوستان من بخاطر وضع مالی نتونستم مهر ثبت نام کنم حالا که با هزار زحمت یه وامی جور کردم که بهمن ثبت نام کنم ، با دانشگاه تماس گرفتم گفتند بایستی نصف شهریه ثابت مهرو باید بدی ، من موندم پس چطور آقای دکتر میرزاده تو سایت های خبری میگن قبولین مهر مشکلی برای ثبت نام بهمن ندارند ، من از مدیریت سایت تقاضا میکنم این مورد را رسیدگی کنند . با تشکر

 49. مصاحبه ؟؟ می‌گه:

  در کارنامه رشته ما قید شده بود آخرین رتبه دعوت به مصاحبه ۳۵۰ ولی با کمال تعجب رتبه های ۶۰۰ به بالا هم در مصاحبه حضور داشتند، مشکوکم که از اونها قبول شده باشند و ما با رتبه های خیلی بهتر پشت در دانشگاه بمونیم !!!!

 50. محمد می‌گه:

  فقط اونایی که مصاحبه رفتن و مرحله قبل قبول نشدند در تکمیل شرکت کنند و بقیه در جابجایی سریعا به دکتر میر زاده ایمیل بزنید وقت نداریم فرصت اخر ایمیل بزنید توکل به خدا

  • به محمد می‌گه:

   احسنت به شما ، دقیقا به اصل مسئله اشاره کردید. امیدوارم همواره موفق باشید.

  • هومن می‌گه:

   جابجایی شرط نمره آخرین نفر رو داره.این چیزی که میگین عملی نیست.

   • شرط نمره ؟ می‌گه:

    تکمیل ظرفیت مگه شرط نمره آخرین نفر را نداره ؟؟ جابجایی و تکمیل ظرفیت ، هر دو شرط نمره آخرین نفر را دارد وگر نه کل ماجرا زیر سئواله… ( جهت اطلاع ) عزیزانی که قبول شدند لطفا فقط جابجایی شرکت کنند مطمئن باشید حقتون ضایع نخواهد شد.

    • هومن می‌گه:

     خب شمایی که سری قبل قبول نشدی تو این مرحله هم شرکت کنی که قبول نمیشی . چون نمره اخرین نفر رو نیاوردی وگرنه همون سری قبل قبول میشدی. به نظرم استدلالت کاملا اشتباهه.

     • لیلا می‌گه:

      افرین اقا هومن.منم همین رو میگم.تکمیل قضیه اش با جابه جایی فرق می کنه.من یکی رو می شناسم پارسال ارشد خمین قبول شد نرفت،بهمن تکمیل شرکت کرد اومد تهران.حالا همه می فهمن چی می گم و چرا مایی که قبول شدیم داریم تکمیل شرکت می کنیم.

     • به هومن می‌گه:

      شما که در مرحله اول یه جای دور قبول شدی ( حقوق تهران علوم و تحقیقات )چطور در مرحله دوم و سوم یه جای نزدیک و بهتر قبول نشدی ؟؟ پس نتیجه میگیریم باید در جابجایی شرکت میکردی نه در تکمیل ظرفیت .

  • لیلا می‌گه:

   جا به جایی شرایطش اصلا مناسب نیست. کسی که رتبه ی بهتر داره باید جای بهتر درس بخونه.برای هزارمین بار.

  • پاشا می‌گه:

   این دوستانی که قبول شدگان را به جابجایی تشویق می کنند، آیا نمی دانند که جابجایی به تهران ممنوع است و تنها راه باقی مانده برای ما شرکت در تکمیل ظرفیت است که به شهر خودمان بیاییم و با جابجایی امکان ندارد؟

 51. صادق می‌گه:

  دوستان چرا اینقدر نسبت به ۵۰۰ تا تکمیل ظرفیت اعتراض دارید؟
  خب معلومه که اگه خیلی زیاد بگیره ارزش مدرک آزاد میاد پایین
  امسال سراسری روزانه، شبانه، پردیس، غیر انتفاعی و پیام نور روی هم کمتر از ۶۰۰ تا تکمیل ظرفیت گرفت.

  • هومن می‌گه:

   الان شما واقعا نگران ارزش مدرکی ؟؟؟؟؟؟!!!!!

   • صادق می‌گه:

    فرض کنید مثل گواهینامه رانندگی به همه گواهینامه بدهند، واقعا الان داشتن گواهینامه رانندگی چه ارزشی داره
    از طرفی اگه مثلا از هر ۱۰ نفر ۲ نفر میتونست گواهینامه بگیره، چه ارزشی گواهینامه رانندگی پیدا میکرد
    حالا اینجا بحث روی مدرک دکترا هست که اصالتا ارزشی به مراتب بیشتر از گواهینامه رانندگی داره و اگه روند مناسبی برای تعداد پذیرش نداشته باشه، ارزشی معادل گواهینامه رانندگی پیدا میکنه…. این رو شما در نظر داشته باش

   • nemi می‌گه:

    بله دوست عزیز ما نگران پایین آمدن ارزش مدرکیم
    با این همه بد بختی دکترا قبول شدیم یهو کلی آدم بی سوادو بریزن تو دانشگاه ها براى گرفتن دکترا

 52. دهه 60 می‌گه:

  اینا همش به این دلیله که ما دهه ۶۰ متولد شدیم.بعد از ما صندلی های دکترا خالی می مونه و التماس می کنند که ثبت نام کنید.
  خلاصه ببخشید که ما بچه های دهه ۶۰ دوست داریم دکتری بخونیم!!!!

 53. هومن می‌گه:

  اشکان ۱ کجاست ؟؟؟؟؟ چرا دیگه کامنت نمیزاره؟
  یعنی واقعا سر نزده اینجا ببینه چه خبره؟؟؟؟

 54. علی می‌گه:

  با سلام خدمت همه دوستان. اگه یادتون باشه یه کسی بنام اشکان ۱ خبرهای جدید و امیدوار کننده ای به مخاطبان می داد. پس الان کجاست؟ یعنی همه ی اون چیزایی که میگفت الکی بود.به نظر من اگه الکی میگفت گناه بزرگی مرتکب شد.

 55. محمد می‌گه:

  به نظر من تنها کاری که میتونیم در حال حاصر انجام دهیم ایمیل به دکتر میرزاده است باور کنید اثر داره خداوکیلی کسانی که ساکن تهرانن حضوری برن مرکز ازمون

  • صبا می‌گه:

   اما به نظر من الکی وقتتون رو حروم نکنید برید تو این فرصت باقی مونده برین بشینین درس بخونین که مبادا بعداٌ پشیمون بشید

 56. هومن می‌گه:

  تکمیل میاد نمیاد میاد نمیاد میاد نمیاد میاد نمیاد میاد نمیاد……. همه رو روانی کردن…..

 57. میترا می‌گه:

  آقا هومن چکار کنیم شنبه هم تموم شد این هفتم به سرعت میره و باز هیچی به هیچی

  • هومن می‌گه:

   اومدنش به کنار مسئله دیگه اینه که ظرفیت چقدر باشه و کجاها تکمیل بردارن. اگه ۵۰۰ نفر باشه که عملا شانسی وجود نداره. خداکنه رشته محل های قبلی حداقل واحد های اصلی باشن . نیان ۲ ۳ واحد الکی اضافه کنن و اسمشو بذارن تکمیل. اعصاب همه رو به هم ریختن.خیلی بی برنامه عمل میکنه دانشگاه ازاد.واقعا اطلاع رسانیشون خیلی ضعیفه.

 58. مریم/ آموزش زبان می‌گه:

  خداوندا، پناهم باش و یارم باش
  جهان تاریکی محض است
  میترسم، کنارم باش

 59. مریم/ آموزش زبان می‌گه:

  من که از این آمارایی که از شهریور تا حالا میدن و هی کم و زیادش میکنن رسما خل شدم.
  خدا کمکمون کنه

 60. میترا می‌گه:

  آقا مهرداد یعنی تا آخر هفته میاد تکمیل? مهرداد خان هر هفته اولش هیچ خبری نیست آخر هفتم میگن هفته بعد

  مهرداد خان جکار کنیم من یکی کم آوردم
  تورو خدا ی راهی پیدا بشه این هفته تموم شه

  • مهردادPR می‌گه:

   آرامش خودتونو حفظ کنید.
   من خودم هم آینده ام بدجوری به این نتایج گره خورده.
   دانشگاه آزاد یه جوریه که هیچوقت اعلام زمان رسمی و دقیق نمیکنه برای اینطور مواقع.
   بالاخره اعلام میشه، شما دعا کنید قبول شیم

 61. میترا می‌گه:

  نخیر قرار بود ۱۲۰۰۰نفر را در دو نوبت مهر و بهمن بگیرند حدود ۷۰۰۰ نفرش مهر پذیرش شدن
  بهمنش مونده که امیدوارم باقیشو بگیرند داستان امسالو ببندن فقط سال استرس و غم و تشویش شد

 62. سحر می‌گه:

  امسال قبل از مصاحبه یعنی بعد از امتحان کتبی ۸۰۰۰ نفر دعوت به مصاحبه شدند که بعد از اعلام نتایج نهایی عده ای مردود اعلام شدند حالا این ۱۲۰۰۰ نفری که میگن برای دکتری گرفتن کیا هستند من جزء قبول شدگان بعد از مصاحبه هستم ولی هنوز بلاتکلیفم جایی قبول نشدم مطمئنم خیلی ها مثل من هستند پس نمی تونیم بگیم هرکس شرکت کرد قبول شد

 63. بهروز می‌گه:

  دوستان دانشگاه آزاد می خواهد از زیر فشار مجلس و وزارت علوم بیرون بیاد برایه همین گفته ۵۰۰۰ نفر میگیریم

 64. حمید می‌گه:

  سلام اقا مهرداد میشه یک موسسه خوب به منمعرفی کنی برای خرید جزوات دکتری ؟غیر از مدرسان شریف البته واسه کنکور آزاد ممنون

 65. سر گردنه می‌گه:

  زنگ زدم یکی از واحدها، گفتم من نتونستم مهرماه بیام ثبت نام آیا میتونم بهمن بیام ثبت نام کنم؟

  گفته، مرخصی ترم اولتو باهات حساب میکنیم، بعد میتونی از ترم دوم بری سر کلاس!!!!!

  همین کارا رو میکنن که کسی نمیره

  • عمران می‌گه:

   سلام – منم مشکل شمارو دارم – من بخاطر وضع مالی نتونستم مهر ثبت نام کنم حالا که با هزار زحمت یه وامی جور کردم که بهمن ثبت نام کنم ، با دانشگاه تماس گرفتم گفتند بایستی نصف شهریه ثابت مهرو باید بدی ، من موندم پس چطور آقای دکتر میزاده تو سایت های خبری میگن قبولین مهر مشکلی برای ثبت نام بهمن ندارند ، من از مدیریت سایت تقاضا میکنم این مورد را رسیدگی کنند . با تشکر

  • مریم/ آموزش زبان می‌گه:

   منم زنگ زدم همینو بهم گفتن، هم یه ترم عقب افتایم هم حدود ۴ میلیون پول الکی باید بدیم، همش بخاطر قول بیخود تکمیل ظرفیت! آدم زورش میاد.

 66. محمد می‌گه:

  سلام به همگی به نظر من این قضیه ۵۰۰ فقط بخاطر اینه که از حساسیت کم بشه دانشگاه ازاد کارشو بلده به امید قبولی همه

 67. مریم 2 می‌گه:

  کسب مجوز راه‌اندازی ۲۴ رشته از وزارت علوم در حوزه تفکر امام(ره)
  حجت الاسلام قلی‌زاده عضو شورای سیاست گذاری این مرکز در سخنانی ،گفت: با تشکیل جلسات مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، ۲۵ دستاورد نصیب دانشگاه آزاد شده است که در مراحل اجرایی قرار دارد که از آن جمله ساماندهی درس وصایا و نوشتن طرح درس آن می‌باشد چرا که اندیشه‌های حضرت امام برای بقای دین اسلام و تشیع بسیار ضروری است و باید از افرادی به منظور تدریس استفاده شود که به مباحث فقهی و سیاسی مسلط و مطلع باشند.

  وی افزود: کسب مجوز ۲۴ رشته از وزارت علوم در مقاطع کار‌شناسی ارشد و دکتری در حوزه تفکر امام راحل و پذیرش دانشجو از نیمسال دوم از جمله دیگر موفقیت‌ها می‌باشد.

 68. میترا می‌گه:

  آقا هومن مریم جون آقا هومن بازاریابی وبقیه لطفا دست به کار بشیم بابا بگیم چرا نمیاد فشار بیاریم شنبه زودددددد چهارشنبه میشه ها

 69. میترا می‌گه:

  من فکر نمیکنم تا آخر هفته تکمیل بیاد
  همش از این هفته به اون هفته
  اوایل هفته که اصلا نمیزنن
  آخر هفتم زنگ میزنی میگن هفته بعد میاد
  دوستان اگر میتونیددد زنگ بزنیم مرکز آزمون اگه الان فشار نیاریم زود چهارشنبه میشه و میوفته هفته بعد

  تورو خدا اهمیت بدین

 70. احمد حسابداری می‌گه:

  دانشگاه ازاد هر دفعه یک چیزی میگه با توجه به گزارش تحقیق و تفحص به نظرتون میشه باور کرد ۵۰۰۰ نفر بگیره من که باور ندارم ؟؟؟

 71. بازاریابی می‌گه:

  دوستان الان مرکز ازمون تماس گرفتم گفتند نتایج درخواستهای جابجایی ۱الی۲هفته دیگه آماده میشه یعنی بعد تکمیل ظرفیت(با فرض صحت این موضوع که تکمیل ظرفیتی باشه)

 72. محمد می‌گه:

  دوستان ببخشید ثبت نام آزمون دکتری ازاد ۹۴ از کی شروع میشه؟

 73. مهردادPR می‌گه:

  به آقا هوشنگ
  من فاصلم از آخرین نفر بیشتر از این حرفهاست. اما هنوزم امیدوارم
  شما که اوضاعت خوبه عزیزم، شانس خوبی داری.

 74. مهردادPR می‌گه:

  دوستان منتظر تکمیل:
  به امید خدا، روشنی در راهه، آزمون آزاد ۹۴ هم که اواخر بهمن برگزار میشه.
  در تکمیل شرکت میکنیم، در آزمون هم شرکت خواهیم کرد، من از فردا میخوام برای آزمون بهمن هم شروع کنم به مطالعه، انشاءا… که همه به خواستمون میرسیم

 75. مهردادPR می‌گه:

  به پاشا
  پاشا جان، دقیقاً و یقینا، کلاس جدید است

 76. محمد می‌گه:

  سلام تکمیل طرفیت چی شد یعنی تموم سد من ۴ نفر با اخرین قبولی فاصله دارم اگه قبول نشم دیگه سراغ دکتری نمیرم؟

 77. میترا می‌گه:

  مهرداد خان میخواستم ببینم مانند قبل که گفته بودید همه شهر ها و رشته ها خواهند بود در استان تهران همه دانشگاهها در تکمیل بهمن هستند ؟

 78. فرناز می‌گه:

  دوستان روانشناسی کسی اطلاع داره دکتری روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد عناوین دروسش چی هست؟

  • مهردادPR می‌گه:

   عناوین دروسِ چی؟
   آزمون؟ یا دوره تحصیلی؟

  • دانشجوی عصا به دست می‌گه:

   سلام خانم فرناز بنده هم لیسانس ام و هم ارشد ام روانشناسی بالینی هست در مورد روانشناسی عمومی هم اطلاع دارم عنواین دروس علم النفس متون تخصصی ،روانشناسی رشد،انگیزش هیجان و روانشناسی فیز یلوزیک،روانشناسی شخصیت و مرضی ،کودکان استثنایی آمار و روش تحقیق

 79. علی می‌گه:

  اگر ظرفیت کارشناسی ارشد به بیش از سی صد هزار نفر هم برسد وحتی بدون کنکور بشود، نباید تعداد دکتری را بیش بیست تا بیست پنج هزار در کل دانشگاه های دولتی (روزانه، شبانه و پردیسهای دولتی، پیام نور) و آزاد کرد.
  توجه کنید یک فارغ التحصیل دکتری حداقل سی سال سن دارد، و این شخص (به درد شغلهای ساده مثل کارمند ساده و تحویلداری بانک و کارگر ساده که احتیاج به نیروی تازه نفس نو جوانی و جوانی بیست تا نهایت بیست پنج ساله دارد)، نیست
  زیرا دکتری به درد اداره ویا کارخانه برای مشاغل ساده نمی خورد ۱- دارای سن بالایی است و تراوت جوانی را ندارد ۲ – حقوق بیشتری می خواهد
  در ثانی نیاز به این همه صرف وقت و هزینه برای این مشاغل نیست اما می شود از یک کارشناسی ارشد این مشاغل را خواست توجه کنید بیش از نود درصد مشاغل از این نوع هستند.
  ثالثأ کسانی باید به دوره دکتری راه یابند که حداقل سطح علمی را داشته باشند، نه اینکه مثل امسال که تقریبأ هر کس در آزمون شرکت کند، پذیرش شود.
  رابعأ دکتری بیشترأ به درد تدریس در دانشگاه ها می خورد و معمولأ در ادارات مطلوبیت کمی دارد.

  • هومن به مهردادPR می‌گه:

   شما نگران نباش. هدف دوره دکتری پرورش پژوهشگر و محقق هستش. وقتی پژو هشگر و محقق زیاد داشته باشیم مراکز تحقیقاتی ایجاد میشن و میشه مثه کشورهای اروپایی و امریکا تولید دانش کرد.

  • مهردادPR می‌گه:

   تحصیل در دوره دکتری حق همه است…من شخصاً بعلت علاقه میخوام وارد این مقطع بشم، مشکلات کار و اشتغال، هیچ ربطی به این مقطع نداره

   • رضا می‌گه:

    همه به خیلی چیزها علاقه دارند ولی ….
    علاقه به هیچ وجه تنها کافی نیست باید تلاش کرد
    نمی شود بخاطر علاقه عده ای زحمات عده دیگری را به باد داد.
    در آن دنیا هم به هر کس بیشتر تلاش کنه پاداش می دهند.

    • مهردادPR می‌گه:

     مسلماً تلاش خواهیم کرد تا وارد دکتری شویم، دلیلش هم اینه که علاقه مندیم. پس تلاش میکنیم و انشاءا… پاداشمان را که همان قبولیست خواهیم گرفت.
     نکته بعدی اینکه هر کس مزد کار خود را میگیره.
     ما طلب علم داریم، به زحمات دیگران هم کاری نداریم

 80. میترا می‌گه:

  از شما بعیده قضیه ۵۰۰ و ۵۰۰۰ تا را باور کنید
  از تابستون تا الان اخبارو پیگیری میکنم و کاملا اوضاع رو فهمیدم که به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست و اینکه جا برای ما در نظر گرفتن
  هم تکمیل بهمن خوب خواهد بود و هم ازمون سال اینده حتی بهتر و پر و پیمون تر از امسال
  فقط صبر کنید تا ببینید
  عددها هم فقط عددند

 81. هوشنگ می‌گه:

  مهردادعزیز سلام
  حالا نمیشه از دایره نفوذت مطلع بشی که واقعاًتکمیل ظرفیت بهمن ۵۰۰نفره؟ ظرفیت کنکور۹۴ – ۵۰۰۰نفره؟ممنون

 82. مهردادPR می‌گه:

  اگر واقعا میخواید خودتونو برای کنکور بهمن آماد کنید، خواهشاً اعصاب خودتونو با ظرفیت و امثالهم داغون نکنید. ظرفیت هیچ وقت کاهش پیدا نمیکنه. این همه واحد دانشگاهی دارن روز بروز مجوز میگیرن. کاهش ظرفیت = تعطیلی واحدها.
  به نظر شما این منطقیه؟
  بنابراین دوستانی که میخوان برای کنکور اواخر بهمن آماده شن، وقت خوتونو با فکر کردن به این مسائل نگیرید.
  وقتی ۲۷ تا واحد در رشته مدیریت بازرگانی پذیرش دانشجو داره، به نظرتون ظرفیت باید کم بشه یا زیاد؟ در حالیکه تا پارسال ۳ تا واحد در این رشته پذیرش داشت.
  قضاوت با شما

 83. مهردادPR می‌گه:

  سلام
  دوستان عزیز، بزودی اسامی معرفی شدگان به مصاحبه پژوهش محور اعلام میشه

 84. leyla می‌گه:

  خنده داره امسال ۱۲۰۰۰ نفر سال دیگه ۵۰۰۰ نفر . حتی کمتر از نصف امسال. دستشون درد نکنه واقعا خسته نباشن . من دیگه دکتری شرکت نمیکنم

  زیاد روی این اعداد حساب نکنید.
  با تمام توان مطالعه کنید.
  اعداد اعلامی برای ظرفیت ها تا سال آینده بارها تغییر خواهد کرد.

 85. مریم/ آموزش زبان می‌گه:

  دوستان به دکتر میرزاده ایمیل میزدید جواب میدادن؟
  اگه آره، لطف کنید ایمیلشونو بزارید. ممنون

 86. تنها امید : جابجایی می‌گه:

  سلام دوستان
  با این حساب تنها امیدمون جابجایی هست.
  اگر امکانش هست یا حضورا یا کتبی پیش دکتر میرزاده بریم.باور کنید اونام خودشون دوست دارن این ظرفیتای خالیشون یه جوری پر بشه.
  تکمیل ظرفیت که نمی تونن بگیرن.
  پس خودشون هم به نظرم مایل باشن تو جابجایی به صورت نامحسوس! بچه ها توی شهر مورد علاقشون جابجا شن.
  یکی بانی شه یه کاری کنیم.
  من شهرستانم بازم ببینم چی میشه.

 87. پشیمان می‌گه:

  این وسط هم وقتمون برای درس خوندن از بین رفت هم اعصابمون.

 88. سالاری می‌گه:

  دوستان نگران نباشید تلاش کنید انشالله با رتبه خوب دانشگاه دولتی و یا نهایت آزاد با رتبه خوب قبول شوید و منتظر تکمیل ظرفیت اینقدر نباشید. موفق باشید

 89. سالاری می‌گه:

  ممنونم از دانشگاه آزاد که ظرفیت رو داری کاهش میدهد، بلاخره باید بفکر کار و اوضاع بعدش هم بود، بگذارید هر کلاس واقعا تلاش کرده بشه دانشجوی دکتری
  امید به اینکه برای سالهای بعد دانشگاه آزاد با برنامه تر دانشجو بگیره، موفق باشید

 90. مریم/ آموزش زبان می‌گه:

  چرا اشکان۱ پیداش نیست؟؟!!

 91. عاشق زبان انگلیسی می‌گه:

  سلام بر همگی من فقط یک سوال دارم میشه لطف کنید جواب بدید؟ برام خیلی مهمه با مدرک شهرستان و دانشگاه آزاد و شبانه و پردیس و پیام نور کسی میتونه هیئت علمی بشه ؟؟

 92. میترا می‌گه:

  چه طوری این خبرارو باور میکنین؟!

 93. مهدی دکترا می‌گه:

  گیج شدم. هر یک ثانیه یک شوک چی بگم.فقط خدا را شکر میکنم با اینکه جایی با مسافت بالا قبول شدم و ثبت نام کردم. هر روز یک شوک میخانشما را از درس خوندن بندازن برید درس بخونین خدا بزرگه

 94. جابجایی می‌گه:

  سلام دوستان
  با این جوی که حاکم شده و این ظرفیت کم برای سال بعد، بیایید بگیم شرط جابجایی رو یکم پایین بیارن تا بتونیم تو شهر نزدیکتر و یا شهر خودمون قبول شیم.
  من با شهر محل سکونتم یک نفر اختلاف دارم.
  بعد موندم این همه جای خالی مونده رو چه جوری میخوان پر کنن.به قول بعضی دوستان بعضیا دو تا سه جا قبول شدن ولی نرفتن.
  ۵۰۰ نفر تکمیل واسه بهمن کفاف نمیدده که!! حداقل جابجایی رو بهتر کنن تا جاهای خالی برای آخرین بار پر شه چون دیگه ماشالله همه تو ترازا و شهرها خبره شدیم و کافیه یه کم تراز شهرها رو کم کنن که حداقل خیلیا راضی شن.
  چون اگر واقعا ترازمون میرسید که همون بار اول توی انتخاب محل قبول بودیم نیازی به جابجایی نداشتیم. و عملا این جابجایی یه جورایی به نظر من حرف بود تا واقعیت.
  این هفته اگر کسی به دکتر فاضل یا میرزاده دسترسی داره دریغ نکنه. باور کنید میشه یه فکری کرد. این دوستان هم هر روز یه جایی سخنرانی دارن شاید بشه پیداشون کرد و صحبت کرد.

  • مریم/ آموزش زبان می‌گه:

   چقدن حرف ما رو گوش میکنن!!!!!

  • پاشا می‌گه:

   چرا فکر می کنید باید تراز را برای شما پایین بیاورند؟ به جای این تقاضاهای عجیب برای سال آینده برنامه ریزی کنید تا هم بار علمی و هم رزومه قوی داشته باشید. این راهش نیست که تراز را پایین بیاورند و ارزش مدرک را از این هم کمتر کنند.

 95. جلال می‌گه:

  آخه نوشته ظرفیت ۵۰۰۰ نفر؟

  • تراز می‌گه:

   سلام
   ۵۰۰۰ نفر ظرفیت کل برای تمام رشته ها توی آزمون دکتری سال جدیده.
   امسال ظرفیت ۱۲۰۰۰ نفر بود ولی سال بعد ۵۰۰۰ نفر.
   ۵۰۰ نفر هم صحبت آقای فاضل برای تکمیل ظرفیت بهمن ماه امسال برای پذیرفته شده های آزمون پارسال بود.

 96. م.ا می‌گه:

  آقا هوشنگ یعنی ۵۰۰ نفر برای تمام رشته ها در تمام محل ها یا برای هر رشته ۵۰۰ نفر

 97. هوشنگ می‌گه:

  پس با این خبر دیگه تکمیل ظرفیت همون ۵۰۰ نفره!!!! یعنی هیچ بشنیم دوباره بخونیم وقتمون هدر نره.

 98. آتنا می‌گه:

  سلام.ممنون از لطف شما.به خاطر ظرفیت ۵۰۰۰ نفرش شک کردم.
  بازم ممنون

درج نظر