مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

اعلام نتایج اولیه تکمیل ظرفیت دکتری ۹۳

فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت مرحله تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی نیمه متمرکز۱۳۹۳ اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، داوطلبانی که کدرشته محل‌های انتخابی خود را برای شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۳ در سایت اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نموده‌اند، می توانند اسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت برای شرکت در مرحله مصاحبه آزمون مذکور را به همراه کارنامه مربوط بر روی ‌سایت اطلاع رسانی این سازمان مشاهده نمایند.

لذا آن ‌دسته از داوطلبانی که در یک و یا چند کدرشته محل تحصیلی (حداکثر ۵ کدرشته‌محل) از رشته امتحانی ذیربط در ردیف معرفی‌‌شدگان چند برابر ظرفیت برای شرکت در مصاحبه قرار گرفته‌اند، لازم است با توجه به نکات زیر و مطابق برنامه زمانی مشخص شده مربوط به هر کدرشته محل و همچنین جداول مندرج در سایت اطلاع‌رسانی مربوط به موسسه ذیربط، با همراه داشتن مدارک اعلام شده برای شرکت در مصاحبه و سایر مراحل پذیرش به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است عدم مراجعه برای شرکت در مراحل فوق، به منزله انصراف داوطلب از پذیرش در کدرشته‌محل یا کدرشته‌محلهای انتخابی مربوط تلقی می‌گردد، ضمناً توجه داوطلبان را به موارد ذیل معطوف می‌دارد.

۱- داوطلبانی که اسامی آنان در سایت این سازمان به عنوان معرفی شده یک و یا چند کد رشته محل از رشته امتحانی مربوط درج شده، لازم است قبل از مراجعه به محل مصاحبه برای هریک از موسسات مبلغ ۲۵۰٫۰۰۰ (دویست و پنجاه هزار) ریال به شماره حساب مشخص شده (مربوط به موسسه محل برگزاری مصاحبه) واریز و اصل فیش واریز شده را به همراه مدارک مورد نیاز به همراه داشته باشند و آن را هنگام شرکت در مصاحبه به مسئول ذیربط تحویل دهند.

تبصره ۱ - درصورتیکه برای چند کدرشته‌محل در یک دانشگاه، منحصراً از داوطلب یک نوبت مصاحبه بعمل آید می‌بایست بدون توجه به تعداد کدرشته‌ها مبلغ ۲۵۰٫۰۰۰  (دویست و پنجاه هزار) ریال پرداخت گردد.

تبصره ۲ - معرفی‌شدگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای اطلاع بیشتر از شرایط، ضوابط و همچنین شماره حساب دانشگاه‌های مربوط لازم است به وب سایت اطلاع رسانی موسسات مراجعه نمایند.

۲- به هنگام گزینش نهایی در هر کدرشته محل اعلام شده برای داوطلب در این اطلاعیه، داوطلبانی شرکت داده خواهند شد که نمره مصاحبه آنان توسط موسسه ذیربط به سازمان اعلام گردد و داوطلبانی که نمره‌ای برای مصاحبه آنان اعلام نشود از پذیرش در کدرشته آن موسسه حذف خواهند شد.

۳- بدیهی است پس از انقضای مهلت مقرر برای شرکت در مصاحبه، بررسی مدارک و یا هر روش دیگر مطابق آئین‌نامه مربوط، هیچ‌گونه تقاضایی قابل پذیرش نمی‌باشد. لذا به داوطلبان اکیداً توصیه می‌شود که در مهلت مقرر تعیین شده به محل ذیربط، مراجعه نمایند.

۴- آن‌ دسته از داوطلبانی که در مصاحبه شرکت و پس از گزینش نهایی در ردیف پذیرفته شدگان نهایی مرحله تکمیل ظرفیت دوره دکتری سال ۱۳۹۳ (اعم از دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان و یا بین‌الملل) قرار گیرند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری سال ۱۳۹۴ نخواهند بود.

۵- کلیه داوطلبانی که اسامی آنها در ردیف معرفی‌شدگان برای انجام مصاحبه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در این مرحله قرار گرفته می‌بایست به منظور تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی با مراجعه به لینک مربوط که در سایت سازمان در ذیل کارنامه داوطلب قرار داردحداکثر تا تاریخ ۲۵/۸/۱۳۹۳ ضمن پرداخت مبلغ ۲۱۲٫۰۰۰ (دویست و دوازده هزار) ریال بصورت اینترنتی، فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت دارند. بدیهی است داوطلبانی که نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی اقدام ننمایند از گزینش نهایی حذف خواهند شد.

تبصره- داوطلبانی که قبلاً در ردیف معرفی‌شدگان برای انجام مصاحبه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی قرار گرفته بودند و در اردیبهشت ماه امسال (سال ۱۳۹۳) نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت عمومی اقدام نموده‌اند، در این مرحله نیازی به پرداخت وجه و تکمیل فرم ندارند.

۶- کارنامه اعلام نتایج گزینش این مرحله از آزمون همزمان با این اطلاعیه بر روی سایت اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد که داوطلبان می‌توانند نسبت به پرینت آن اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز معرفی‌شدگان برای انجام مراحل مصاحبه :

۱- اصل مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس).

توجه – معرفی‌‌شدگانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد بوده‌اند، می‌بایست تا تاریخ ۳۱/۶/۱۳۹۳ فارغ‌التحصیل شده ‌باشند.

(اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه ۴۴ دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و یا فرم مندرج در صفحه ۹۵ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون مذکور.)

۲- اصل مدرک کارشناسی (لیسانس).

تبصره ۱- آن‌دسته از معرفی‌شدگانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می‌بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره ۲- معرفی‌‌شدگانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک‌ مندرج در بندهای ۱ و ۲ فوق نمی‌باشند، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.

۴- اصل شناسنامه و یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی این سازمان.

۵- مدرکی که وضعیت نظام وظیفه معرفی شده را با توجه به بند «مقررات وظیفه عمومی» مندرج در صفحه ۳ دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور (برای برادران).

۶- اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیأت علمی رسمی- قطعی و یا رسمی- آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن دسته از معرفی‌شدگانی که امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده‌اند.

تذکرات مهم :

۱- نظر به اینکه برخی از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی علاوه بر مدارک لازم برای مصاحبه و همچنین در خصوص ساعت و زمان حضور در مصاحبه اطلاع‌رسانی لازم را در سایت خود مشخص می‌نمایند لذا به داوطلبان گرامی تأکید می‌شود که حتماً به وب سایت موسسه‌ای که قرار است در مصاحبه آن شرکت نمایند به منظور اطلاع از تاریخ، زمان و مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه مراجعه کنند.

۲- داوطلبانی که اسامی آنها در ردیف معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت کدرشته محل‌های مربوط به بورسیه موسسات درج گردیده، لازم است علاوه بر شرکت در مصاحبه موسسه یا دانشگاه محل معرفی، به ارگان بورس دهنده نیز مراجعه و هماهنگی لازم را به عمل آورند. بدیهی است درصورت قبولی و عدم ارائه بورس توسط ارگان ذیربط، هیچ‌گونه اقدامی از سوی این سازمان میسر نمی‌باشد.

۳- به اطلاع داوطلبان شرکت کننده در مجموعه مدرسی معارف اسلامی (کدرشته ۲۱۵۱) که با توجه به کارنامه نتیجه انتخاب رشته برای شرکت در مرحله مصاحبه به یک یا چند کدرشته محل مربوط به گرایش مدرسی معارف اسلامی معرفی‌ گردیده‌اند می‌رساند؛ از آنجائیکه شرط ورود داوطلبان متقاضی در کدرشته‌محل‌های مذکور به دانشگاه علاوه بر کسب نمره علمی لازم، احراز شرایط عمومی رشته مدرسی معارف اسلامی و نتیجه مصاحبه‌ای که توسط معاون آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها انجام خواهد شد، می‌باشد، لذا این دسته از داوطلبان لازم است علاوه بر دارا بودن شرایط فوق و همچنین شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور (دفترچه شماره ۱)، حداکثر تا ۱۰ روز پس از اعلام نتایج (حداکثر تا تاریخ ۲۱/۸/۱۳۹۳)، برای طی مراحل پذیرش به سایت معاون آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی (به نشانی www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذکور باشند. بدیهی است عدم ثبت نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌گردد.

۴- درخصوص داوطلبانیکه به رشته بورسیه دستگاهها و سازمانهای مختلف معرفی شده‌اند، لازم است تاکید گردد که علاوه بر شرکت در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه) که توسط دانشگاه پذیرنده صورت می‌گیرد می‌بایست شرایط و ضوابط مربوط به ارگان بورس دهنده را نیز دارا بوده و از طریق دانشگاه مربوط مراتب تایید ارگان ذیربط به سازمان اعلام شود.

۵- باتوجه به اعلام انصراف دانشگاه شیراز از پذیرش دانشجو در دوره روزانه رشته زبان و ادبیات فارسی (کدرشته ۵۴۵۳)، کدرشته محل مذکور از ردیف رشته‌های مرحله تکمیل ظرفیت حذف گردید.

چنانچه داوطلبان درخصوص کارنامه نتایج انتخاب رشته‌سوالاتی داشته باشند می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۲۰/۸/۱۳۹۳ منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان تقاضای خود را ارسال نمایند. به تقاضاهایی که به نحو دیگری و یا بعد از تاریخ فوق ارسال گردد، پاسخ داده نخواهد شد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۱۶)

 1. فرید می‌گه:

  به فقه ومبانی حقوق:ممنون از راهنمایی های شماامیدوارم موفق وموید باشید

 2. محسن می‌گه:

  سلام دوستان قبولی در پردیس از طریق آزمون سراسری چه تفاوتی با قبولی در پردیس از طریق آزمون دکتری پردیس داره؟

  • مینا می‌گه:

   آره بچه ها
   کسی میدونه؟
   این پردیس بهتره؟

  • به محسن می‌گه:

   سلام هیچ فرقی نداشت اما درازمون سراسری اونایی که رتبه خوب می آوردن علاقه ای به رفتن به پردیس نداشتند ولی به مصاحبه نمی رفتند بخاطر همین ازمون جدا برگزار شد که فقط اونایی که تمایل واقعی دارند شرکت کنند تا پردیس هم ظرفیتش پربشه البته این صرفا نظر منه

 3. reza می‌گه:

  بچه ها من نمیتونم فایلهای مربوط به تأیید صلاحیت عمومی را آپلود کنم تمامی سایز و اندازه و فرمتش هم درسته. میشه بگید باید چیکار کنم لطفا جواب بدید چرا آپلود نمیشه میگه عرض شناسنامه از ۷۰۰ پیکسل بیشتره.

 4. آویسا می‌گه:

  به نظر شما ارزش داره شبانه برم مصاحبه؟ یا بمونم سال بعد عنوانم حداقل بشه روزانه؟ برای هزینه اصلا مشکل مالی ندارم، ولی دوست دارم بهتر بخونم با رتبه عالی روزانه قبول بشم

 5. مهرانا مدیریت می‌گه:

  سلام
  دوستان خواهش میکنم اگر کسی از زمانبندی مصاحبه پیام نور اطلاعی پیدا کرد اینجا هم اعلام کنه. طبق اعلام سازمان سنجش از چهارشنبه شروع میشه اما سایت پیام نور نه شماره حسابی اعلام کرده نه برنامه دقیقی ؟؟؟ از سردرگمی هلاک شدیم نمیدونیم کی باید بلیط تهیه کنیم حتی؟

 6. حسن می‌گه:

  سلام دوستان
  کسی درباره مصاحبه پیام نور اطلاعی داره؟
  پیام نور در مقایسه با پردیس و آزاد چطوریه؟
  از هزینه و نحوه برگزاری کلاسها اطلاعی دارید؟

 7. مردد می‌گه:

  ب نظرتون صرف نظر از پول شبانه که جور هست برام، اصلا شبانه رفتن واسه دکتری ارزش داره؟ من موندم برم یا نه دوشنبه مصاحبه دارم، خیلی مردد شدم، هیچی هم حاضر نکردم و نمیدونم…….

  • نا امید می‌گه:

   سلام اگه فقط دنبال عنوان هستید برید مصاحبه اگر به فکر کار هستید با پولتون توی یک کاری سرمایه گذاری کنید و به فکر آیندتون باشید.

  • مهسا می‌گه:

   اگه پولش براتون مسئله ای نیست، چون هم اساتید مثل روزانه هستن و بنابراین کیفیت آموزش یکسان ه و هم در مدرک عنوان شبانه قید نمیشه، تردید نکنید! چون در این صورت فرقی با روزانه برای شما نداره. فرق روزانه و شبانه فقط هزینه ش ه و بس!

   • مردد به مهسا و بقیه دوستان می‌گه:

    ممنونم خانم مهسا و ناامید. من نمیتوانم این پول را صرف رفتن ب دکتری خارج کنم. خانواده ناراضی هستند، از نظر مالی مشکلی اصلا برای پرداخت ندارم، مشکل فقط اینه چون دو مقطع دولتی بودم و روزانه برای دکتری شبانه مشکل دارم. از طرفی فکر میکنم دید اساتید به شبانه خوب نیست، در ضمن اگر خواستم روزی هیئت علمی بشم البته اگر. .. با توجه به وضعیت بد پیش آمده، آیا شبانه بودن امتیاز منفی نسبت به روزانه بودن داره یا نه؟ الان خیلی گیجم و ۲ شنبه هم مصاحبه دارم. ممنونم کسی میدونه بیشتر برام شرح بده.

    • نا امید می‌گه:

     به نظر من از الان بشینید برای آزمون ۹۴ آماده بشید و رزومتون را قوی کنید چون قطعا سال آینده هم میتونید مجاز شبانه بشید با این حال یک سال دیگه تلاش کنید تا بلکه روزانه قبول بشید از طرفی تکمیل ظرفیت نتیجش نامعلوم هست و ممکنه فرصت دوباره آزمون دادن را از خودتون بگیرید امیدوارم در تموم مراحل زندگی موفق باشید و روزی استاد مفیدی در رشته علمی خودتون بشید
     با احترام

     • به نا امید می‌گه:

      راستش توی دوراهی بدجور گیر کردم، از طرفی میترسم به امید تکمیل ظرفیت شانس کنکور ۹۴ رو هم از دست بدم

     • نا امید می‌گه:

      پس الان با قاطغیت تصمیم بگیرید من جای شما باشم به مصاحبه نمیرم و میشینم برای سال ۹۴ برنامه ریزی میکنم لا اقل سال دیگه با قاطعیت اگه روزانه قبول نشم برای شبانه و شاید پردیس سرمایه گذاری میکنم اگه مشکل شهریه نداشته باشم بهرحال تصمیم نهایی باشماست اینم بگم تجربه نشون میده امسال هم میتونید شضبانه مجاز بشید پس لا اقل فرصت امتحان برای روزانه خوندن را از دست ندید امیدوارم موفق بشید دکتر آینده و استاد فردا

 8. مینا می‌گه:

  آره الهه جون سایت پردیس گیلان چیه
  تو سایتش هیچی درباره مصاحبه ننوشته
  حتی نمیدونم زمانش کیه
  اسم سایتش هم پردیس بین الملله.نه؟

 9. الهه فیزیک می‌گه:

   سلام مدیر محترم
  من انتخاب پنجم پذیرفته شدم
  اما نمیدونم چی بوده
  از کجا باید بفهمم؟زمان مصاحبه پردیس گیلان چه زمانیع.سایتش چیه

 10. فاطمه فلسفه تعلیم و تربیت می‌گه:

  سلام.
  من روزانه الزهرا به مصاحبه دعوت شدم.
  فرم صلاحیت عمومی را از کجا باید پر کنیم؟؟؟؟
  لینکی تو سایت سنجش نداره.
  کسی هست راهنمایی کنه؟
  از پاسخ دهندگان صمیمانه ممنونم

 11. سپیده می‌گه:

  سلام بچه ها
  کسی می دونه پیام نور برای دوره دکتری حضوریه یا غیر حضوری؟

 12. فرید می‌گه:

  اساتیدودوستانی که این سایت رو مطالعه میکنند.لطفا مارابرای پیداکردن طرح و استادی که برای شرکت در دکتری پژوهش محورقرارداد میبنده راهنمایی نمایند

 13. فرزانه می‌گه:

  دوستان اعتبار علوم تحقیقات بیشتره یا بردیس سمنان
  با اظهار نظراتتون کمکم کنید

 14. مهرانا مدیریت می‌گه:

  سلام
  پس چرا دانشگاه پیام نور در مورد مکان مصاحبه و مدارک چیزی اعلام نمیکنه انگار نه انگار که ۲۲ آبان مصاحبه است.تو رو خدا اگر کسی اطلاعی داره بگه.

 15. حمید می‌گه:

  سلام
  من با اینکه تیرماه دفاع کردم ولی به خاطر چاپ نشدن مقالم نمره پایان نامم ثبت نشده و مدرک ارشد آماده نیست. به نظر شما اگر پذیرش برای ترم دوم باشد مشکلی پیش خواهد آمد یا خیر.
  ضمنا بدون تعصب بگید که آیا خواندن دکتری در پیام نور و صرف هزینه حدود ۵۰ میلیون ارزش داره با نه؟

 16. مهرداد حقوق کیفری می‌گه:

  سلام دوستان من ازاد تهران مشغول تحصیل هستم وحالاپردیس مازندران دعوت به مصاحبه شدم به نظر شماکدام را انتخاب کنم.

  • مهتاب می‌گه:

   ازاد برو . پردیس اونم مازندران ارزش رفتن نداره

   • رضا می‌گه:

    دوستان لطفا بی اطلاع حرف نزنید.پردیس ها همه از ازاد بهترند.این رو وزارت علوم هم اعلام کرد.چه هیات علمی بخواهید بشید چه هر جا کار کنید مدرک پردیس مدرک اصلی هر دانشگاه از طرف وزارت علوم است حتی اکثر جاها کلاس با همه یک جاستو اصلا فرق نداره فقط شهریه میدهند همین.امسال هر کس وارد دانشگاه ازاد شده پشیمان است و در نهایت با این همه پذیرش ورودی های سال ۹۳ انگشت نما هستند تا اخر عمر .پس اشتباه نکنید.من خودم ازاد علوم تحقیقاتم.اما دوستان پردیسم خیلی خیلی راضی هستند و حتی در سایت جذب هیات علمی هم پردیس را در کنار روزانه جذب کرده است اما دانشگاه ازاد در انتها .حالا خود دانید من که اگر پردیس قبول شوم حتما میرم و از این کلاسهای ازاد دکتری ۳۱ نفره نجات پیدا میکنم.تمام بچه ای ما همین تصمیم را دارند.تصمیم با شما.

    • فرزانه می‌گه:

     یعنی بین علوم تحقیقات و بردیس سمنان کدوم بهتره؟

     • رضا می‌گه:

      دوستان من در پردیس سمنان هستند که همه راضی هستند و هر کلاس ۳تا ۴ نفر یعنی اساتید به اندازه دانشجو برای پایان نامه هست و حتی بیشتر .نه مثل ازاد در علوم تحقیقات که ۲تا و نصفی استاد دارد ان هم همه مهمان و پایان نامه رو هوا.

 17. مهرنوش -مدیریت می‌گه:

  سلام دوستان
  من مجموعه مدیریت بودم و برای دو کد رشته به پیام نور دعوت شدم. اگر از تاریخ و زمان دقیق مصاحبه و مدارک مورد نیاز پیام نور اطلاعی داشتین لطفا بذارید.راستی از دوستانی که از نحوه مصاحبه پیام نور هم اطلاع دارن خواهش میکنم تجربیاتشون رو بذارن که ما استفاده کنیم. البته من خودم دوره ارشد دانشجوی پیام نور بودم.

 18. فرید می‌گه:

  به فقه ومبانی حقوق:من هم رشته ای شما هستم اتفاقا زاهدان را انتخاب کردم ای کاش من را به مصاحبه انتخاب می کردندچون رزومه ام بد نیست ومعدلم هم بالاست.ای کاش مسولین تجدید نظر می کردند.راستی به جای اونایی که نمیرن رتبه های بعدی را دعوت نمی کنند؟

  • فقه و مبانی حقوق می‌گه:

   کسی که دعوت به مصاحبه نشده دیگه شانسی نداره
   من با اینکه روزانه دعوت شدم اما مرددم برم مصاحبه یا نه چون راهش خیلی دوره ۱۲۰۰ کیلومتره

   • فرید می‌گه:

    رتبه تون چقدره؟منابعتون رو از کجا تهیه کردید؟برنامه مطالعات روزانه تون برای آزمون رو لطفا بفرمایید.از کی شروع به مطالعه کردید؟زبانتون در آزمون چطور بود؟خواهشا راهنماییم کنید

    • فقه و مبانی حقوق می‌گه:

     رتبم ۱۳۰ بود
     منابع رو از دوران ارشد داشتم
     از اول تابستان شروع به مطالعه کردم متوسط روزی ۴ ساعت
     زبان رو سفید گذاشتم و استعداد رو ۵۰ درصد زدم و دروس تخصصی رو ۲۲درصد
     اگر دروس تخصصی را ۳۰ درصد بزنید مطمئن باشید رتبه زیر ۵۰ رو کسب می کنید
     من که دیگه شرکت نمی کنم چون الان دانشجوی دانشگاه ازادم و دیگه حال اینکه دوباره بخونم رو ندارم

     • فرید می‌گه:

      منابعتون جزوه است؟مال کدام موسسه؟اگرکتابه نویسنده اش کیست؟

     • فقه و مبانی حقوق می‌گه:

      منابع من کتابه و جزوه رو اصلا توصیه نمیکنم
      ۱- شرح لمعه با ترجمه حمید مسجد سرایی یا پرفسور زراعت یا علی شیروانی
      من هر سه ترجمه رو دیدم و بهترین ترجمه از دکتر زراعت است از مبحث قضا تا اخر را باید خواند
      ۲- شرح اصول فقه در ۴ جلد از علی محمدی خراسانی انتشارات دارالفکر . اگر این ۴ جلد رو که متن روان و به زبان فارسی هم هست رو خوب بخونید من تضمین می کنم بالای ۷۰ درصد اصول رو خواهید زد
      ۳- عربی رو من چون نرسیدم بخونم منبعی هم نمیتونم معرفی کنم و من اصلا عربی رو جواب ندادم تمرکز من بر روی فقه و اصول بود

 19. پریسا می‌گه:

  تکمیل دانشگاه ازاد کی میاد من که اصلا دولتی شرکت نکردم

 20. حمید می‌گه:

  سلام
  من هم مشکل احمد رو دارم. یعنی با اینکه تیرماه دفاع کردم ولی به خاطر چاپ نشدن مقالم نمره پایان نامم ثبت نشده و مدرک ارشد صادر نشده است. به نظر شما اگر پذیرش برای ترم دوم باشد مشکلی پیش خواهد آمد یا خیر.
  ضمنا خواندن دکتری در پیام نور چطور؟

 21. احمد می‌گه:

  سلام
  من اسمم به عنوان نفر دوم از ۶ نفر اومده و دعوت به مصاحبه شدم. اما یه مشکل بزرگی دارم اونم اینه که من ۲۶ مهر دفاع کردم و هنوز مراحل تسویه و فارغ التحصیلیم تموم نشده. البته دانشگاه مهر ماه رو هم ترم ۴ محسوب کرده بود و از نظر دانشگاه ۴ ترمه دفاع کردم. حالا با توجه به اون بند الزام فارغ التحصیلی تا ۳۱ شهریور ، نمیدونم وضعیتم چطور میشه. نمیدونم برم مصاحبه یا نه؟

 22. en می‌گه:

  دوستان لطفا راهنمایی کنید.در مورد مدرکه شبانه واژه ی شبانه ذکر میشه رو مدرک دکتری یا نه؟

 23. english می‌گه:

  من به مصاحبه دانشگاه غیر انتفاعی دعوت شدم. ارزش داره؟

  • به شما می‌گه:

   مدرک مهم نیست سواد مهمه
   اگه علاقه داری وفکر می کنی می تونی دردوره دکترا مقاله خوب بدی مطمئن باش می ارزه ولی اگه صرفا بخوای یه تک مقاله بدی وبیای بیرون این دیگه به خودت بستگی داره

 24. چکاوک می‌گه:

  من مرحله قبل قبول شدم.الان دو جلسه است که دارم میرم دانشگاه.دوستمون راست می گه اگه پولش مشکلی نیست که حدود ۵۰ میلیون تموم میشه برو و وقتت و هدر نده .ولی اگر فکر می کنی با کمی تلاش روزانه قبول می شی به نظر من چون تو دوره دکتری عملا همه چیز بر عهده خودته پول دادن یک کمی زور داره! موفق باشی

 25. سروش می‌گه:

  بچه ها من یه مشکل دارم! تو قسمت تکمیل فرم صلاحیت عمومی شهر و استان محل تحصیل کارشناسی و ارشد رو بدرستی انتخاب میکنم ولی سایت ارور میده که شهر کارشناسی و شهر ارشد را بدرستی وارد کنید!!!! بنظر شما چه کنم؟!!

 26. قدیمی می‌گه:

  شهریه ی پیام نور ترمی پنج میلیون و هشت صد هزار تومنه

 27. سئوال می‌گه:

  اگه کسی شرایط دکتری پژوهش محور رو میدونه لطفا ی اطلاع رسانی کنه؟؟ مدرکش معتبره؟

 28. نینا- مدیریت دولتی منابع انسانی می‌گه:

  دوستان سلام.از تکمیل ظرفیت دکترای آزاد چه خبر؟…امیدی هست؟

 29. علی.مدیریت می‌گه:

  من تعجب میکنم چرا دعوت نشدم مصاحبه رشته مدیریت…
  رتبم ۵۵۰ .خیلی ناراحت کنندس

 30. علو م أجتماعی می‌گه:

  جکاوک وهمین الان ممنون از باسختون,فقط میخواستم بدونم ترمی جنده وجطوره؟وام داره واماش جطوره؟

 31. اسدی می‌گه:

  من به جای دکتری عزمم را جزم کردم کار پیدا کنم هر کاری شده برام مهم نیست فقط یک نون بخور و نمیر داشته باشه برام کافیه دیگه دکتری با این وضعیت جذب هئیت علمی اصلا برام آینده واضحی نداره امیدوارم همه شما موفق باشید

 32. محمد می‌گه:

  سلام رشته آمار روزانه کسی دانشگاه های تهران کسی قبول شده؟ امسال برنامه ریزی کردم که بخونم یکم مشاوره میخوام…

 33. شیمی می‌گه:

  دوستان من دانشگاه گیلان، روزانه دعوت شدم. اما آخرین رتبه ی قبولی ۸ هست و من ۷ هستم. حدود ۱۷ ساعت هم تا رشت فاصله داریم، ظرفیت پذیرشه هم یک نفره . به نظرتون ارزش داره برم مصاحبه؟ هم به لحاظ مسافت و هم به لحاظ اینکه آیا این یه نفر از قبل معلوم نیست؟!!

 34. متالورژیست می‌گه:

  سلام

  من روزانه پژوهش محور به سازمان پژوهشهای علمی و صنتی دعوت شدم. کسی میدونه شرایطش چطوریه؟ خوبه؟ بهتر نیست بمونم یک سال دیگه بخونم؟

 35. آوا می‌گه:

  من هم پردیس از ۲۰ نفر دعوت شده رتبه ام ۱۳ هس آیا شانس قبولی دارم آیا ارزش داره؟؟

 36. سارای سردرگم می‌گه:

  دوستانی که دانشگاه دولتی شبانه قبول شدن یا خبر دارن، بنظر شما دید اساتید و دیگر دانشجویان روزانه نسبت به شبانه دکتری چیه؟ ارزش داره با فرض داشتن هزینش رفت؟ کلاسها با روزانه یکیه؟ یا فرق میذارن بینمون؟! ارزش داره یه سال دیگه بخونم و قید شبانه رو بزنم یا برم؟ خبر دارین برا هیئت علمی اصلا شبانه رو قبول دارن؟ چند درصد اختلاف بین مدرک شبانه و روزانه قاءل میشن؟ خواهشا منو از گیجی در بیارین چون فرصتی نمونده برام… باید تصمیمو بگیرم. ممنونم

  • باران می‌گه:

   سلام دوست عزیز. من دانشجوی روزانه هستم.و تو کلاس ۲ تا شبانه داریم. هیچ فرقی با روزانه ها ندارن و هیچ فرقی هم قیل نمیشن. فقط اونا شهریه میدن. حالا بستگی به خودتون داره اگه واقعا هزینش براتون سخت نیست که برید ولی رشته تونو بسنجید. مثلا من کشاورزی می خونم دوست عزیز واقعا توصیه نمیکنم برید شبانه بخونید چون بازار کارش واقعا خرابه حالا اگه روزانه باشی کمتر دلت میسوزه. ولی بازم بستگی به خودتون داره و جیبتون. والا به خدا تو دکتری هیچی نیست. کار مهمه و خیلی مهم.

  • shamim می‌گه:

   دوست عزیز ما ۱۰ نفر پذیرش داشتیم امسال که از این تعداد ۷نفر روزانه ۲ نفر شبانه و ۱ نفر هم استعداد بوده. هیچ مشکلی هم با بچه های شبانه ندارند فقط بحث هزینه است در مورد هیئت علمی شدن هم که رزومه خیلی اهمیت داره و نمره و معدل و … باز هم میتونین بپرسین

  • راحله می‌گه:

   سلام اگر فقط نگران موقعیت و تفاوت شبانه و روزانه هستید بهتون اطمینان میدم که هیچ مشکلی نیست. در ضمن مدرک شما با روزانه هیچ فرقی نداره و به هیچ وجه در مدرکتون قید نمیشه که شما شبانه بودید. تنها فرقش همون پولی هست که باید هر ترم پرداخت کنین ولی واسه کسی که وضعش خوبه و ۵۰ ، ۶۰ میلیون پولی نیست خوب وضع فرق میکنه…

   • فریبرز می‌گه:

    با سلام در سال ۹۲ قانونی مبنی بر درج شبانه در مدرک دانشجویان دکتری وضع شده است.

    • رضا می‌گه:

     امسال تمام موارد حذف شد و اعلام شده است دانشگاههای وزارت علوم چهار دسته هستند اما مدرک همه مدرک رسمی دانشگاه صادر میشود.روزانه-پردیس-شبانه-مجازی.حالا یه موضوع جالب میدونید کارمندان دولت برای ماموریت اموزشی گرفتن اگر روزانه و پردیس باشند ماموریت میگیرند اگر شبانه و مجازی و پیام نور این ماموریت اعطا نمیشود.این قانون استخدامی است.

 37. ارام می‌گه:

  سلام کلاسهای قبولی این مرحله(تکمیل ظرفیت ) از بهمن است ؟

  من پیام نور قبول شدم ارشدم هم از پیام نور گرفتم ولی اخرین فرد دعوتی هستم آیا شانسی برای قبولی دارم ؟

  کسی از شهریه پیام نور خبر داره؟

  ممنون

  • خواهش میکنم جواب بدین خیلی دپرسم می‌گه:

   منم آخرین فرد دعوتی هستم، نمیدونم چقدر شانس داریم.. ولی قطعا یه تعدادی نمیان جلسه مصاحبه

  • راحله می‌گه:

   سلام قبولی شما هیچ ارتباطی به اینکه چندمین فرد دعوت به مصاحبه شدید نداره. این مرحله فقط واسه رفتن به مصاحبه بود در مصاحبه تنها چیزی که مهمه شرایط علمی شما و سایر شرکت کننده هاست. حتی اگر آخرین فرد هم باشید ولی از نظر علمی برتر از بقیه باشید شما قبولید.

 38. خواهش میکنم جواب بدین خیلی دپرسم می‌گه:

  بچه ها من شبانه دعوت شدم، رتبم بین افراد دعوت شده ۱۰ شده و من دهمین هستم. از نظر رتبه، البته فقط یک نفر رو میخواد، حالا موندم ۱__اگر بخوام برم مصاحبه و تقریبا رزومم عالیه و بخاطر مصاحبه و نتبجش امسال رو از دست بدم و دلم خوش بشه به مصاحبه….۲… با وجود اینکه از نظر مالی مشکل شبانه ندارم ولی بخاطر جذب بعدا دچار مشکل بشم… آیا بمونم سال بعد روزانه قبول بشم و برم؟ یا نه.. شبانه ارزش داره؟ حالا سواای پولش…. چون آزادم با رتبه ۲ نرفتم و اصلا این چیزها منو راضی نمیکنه … از طرفی میترسم به امید شبانه تا موقع نتایج تکمیل ظرفیت تعلل کنم و از آزمون امسال بمونم… خیلی دپرس و استرسی شدم

  • علی ملکی می‌گه:

   سلام
   بنظرم بین مطالعه برای آزمون امسال و شرکت در مصاحبه تعارضی وجود ندارد.

   • خواهش میکنم جواب بدین خیلی دپرسم می‌گه:

    ممنونم و بنظر شما بر فرض شرایط هیئت علمی خوب بشه و خوب جذب کنن.. آیا شبانه خوندن مشکلی ایجاد میکنه؟

    • خواهش میکنم جواب بدین خیلی دپرسم می‌گه:

     ممنوم آقای ملکی آخه میترسم تنبلی کنم و دلم خوش بشه به جواب مصاحبه… کیا هم برا آزمون میخونن خوب و هم مصاحبه شرکت میکنن؟

     • علی ملکی می‌گه:

      ارادتمندم
      تا جایی که من میدونم بیش تر رزومه در جذب هیئت علمی موثر است تا شبانه و روزانه بودن مدرک.

 39. Ram. می‌گه:

  با سلام.
  لطف کنید بچه ها پاسخ بدید. من برای مصاحبه تو اعلام نتیجه ی قبلی برای مصاحبه رفتم ولی رد شدم الان دوباره تو همون دانشگاه به مصاحبه دعوت شدم. آیا لازم هست دوباره مصاحبه بروم؟
  فکر کنم خیلی از بچه ها این مورد را داشته باشند. مرسی

  • مهتاب می‌گه:

   اره منم این مورد داشتم . به نظر من دیگه واقعا ارزش رفتن نداره چون اگه میخواستیم قبول بشیم همون مرحله اول قبول شده بودیم

 40. همین الان می‌گه:

  اگه ۵ برابر دعوت شده باشه احتمال قبولی نسبت به مصاحبه اصلی بیشتر میشه. چون تو مصاحبه اصلی حدود ۸ یا ۹ برابر دعوت به مصاحبه شده بود

  • atoosa می‌گه:

   من اینطور فکر نمی کنم. یک دانشگاهی که یکدفه اعلام ظرفیت روزانه در تکمیل ظرفیت می کنه قطعا دانشجوی خودش را می خواهد بگیرد. این بار رقیبان عموما کسانی هستند که بار اول مجاز نشدندولی در شرف مجاز شدن بودند معمولا کسانی هستند که رزومه بالایی دارند و وقت درس خوندن نداشتند. کلا نباید امیدوار بود چون من با یکی از اساتید دانشگاهی که تکمیل ظرفیت داده بود می خواستم صحبت کنم گفت ما اصلا نمی گیریم!!! وقت خودتو تلف نکن!!! به سنجشن نامه زدم که چرا اینها میگن نمیگیریم ولی شما تو دفترچه زدین میگیرن؟ سنجش گفت ملاک دفترچه است. یک کلام:نتایج از قبل معلومه.

 41. atoosa می‌گه:

  فکر کنم ۵ برابر ظرفیت اعلام شده!!!

 42. سمانه می‌گه:

  بچه ها کسی از مصاحبه دانشگاه شاهد خبر داره؟کسایی که قبول شدن و قبلا اونجا مصاحبه رفتن لطف کنن کمک کنن.

 43. فقه و مبانی حقوق می‌گه:

  منم یه دانشگاه روزانه دعوت شدم اما زاهدانه خیلی برام دوره

 44. اخترفیزیکی می‌گه:

  من هم که در مرحله اول دوره روزانه بهترین دانشگاه ها رو دعوت شده بودم حالا فقط به دو کد رشته شبانه و یک پیام نور توی فیزیک دعوت شدم. نمی دونم ارزش داره برممصاحبه یا بشینم برای سال بعد بِخونم!

  • م-م می‌گه:

   خوب چرا همون اول نرفتین؟ امسال وضعیت فیزیک خیلی فرق میکرد با سال های قبل. تقریبا همه کسانی که به مصاحبه دعوت شده بودن پذیرش هم شدن.

 45. همین الان می‌گه:

  کسی میدونه چند برابر هر کد رشته دعوت به مصاحبه شده؟

 46. علوم اجتماعی می‌گه:

  سلام بچه ها من پردیس قبول شدم کسی در مورد شهریه اش چیزی میدونه، ببینم ارزش داره که برم؟

  • همین الان می‌گه:

   پول داری برو
   ارزش یعنی پول

  • چکاوک می‌گه:

   من مرحله قبل قبول شدم.الان دو جلسه است که دارم میرم دانشگاه.دوستمون راست می گه اگه پولش مشکلی نیست که حدود ۵۰ میلیون تموم میشه برو و وقتت و هدر نده .ولی اگر فکر می کنی با کمی تلاش روزانه قبول می شی به نظر من چون تو دوره دکتری عملا همه چیز بر عهده خودته پول دادن یک کمی زور داره! موفق باشی

  • مهتاب می‌گه:

   من رفتم مصاحبه پردیس. وقت و پولتو هدر میدی میری بعدش میگن قبول نیستی

 47. نا امید می‌گه:

  اینقدر خوشحالم رتبم بین کسایی که قراره برن مصاحبه یک شده امامصاحبه نمیرم

 48. شیرین می‌گه:

  من یک نفر با نفر آخر اختلاف داشتم.قسمت نبود………..

 49. ریاضی کاربردی می‌گه:

  ریاض کاربردی کسی علم و صنعت دعوت شد؟

 50. fahim می‌گه:

  اما هنوز زمان مصاحبه ها اعلام نشده. البته اول توی سایت فایل پی دی افی بود که به محض باز کردن. دفترچه رشته های کارشناسی ارشد باز میشد!!!

 51. درس می‌گه:

  ما هم پذیرفته شدیم در دورذه روزانه و دکتر شدیم تا چه پیش آید!!!!!!!!!!!

درج نظر