مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

احتمال لغو ظرفیت پذیرش دکتری دانشگاه آزاد

عدم ارائه مستندات از سوی دانشگاه آزاد در خصوص افزایش ظرفیت پذیرش دکتری، ممکن است منجر به لغو مجوز پذیرش گردد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: با توجه به اینکه هنوز هیچ مستنداتی از سوی مسئولین دانشگاه آزاد در خصوص مجوز پذیرش چند هزار نفری دوره دکتری عنوان نشده است، ممکن است در حین طی مراحل قانونی این پرونده نیاز باشد مجوز پذیرش، لغو گردد.
وی گفت: البته در این زمینه عجله نمی‌کنیم و به این دانشگاه فرصت می‌دهیم در این زمانی که مجلس درگیر بررسی بودجه است، مدارک و مستنداتی اگر دارند، ارائه دهند تا بعدها جای بهانه‌جویی باقی نماند.
وی تصریح کرد: اگر نیاز باشد که ماده ۲۳۶ در مورد دانشگاه آزاد اجرا شود، ادامه کار به قوه قضائیه سپرده می‌شود و پس از آن قانون در خصوص فعالیت این دانشگاه تصمیم‌گیری می کند و حتی ممکن است در صورت اثبات قانونی بودن پذیرش این دوره، لغو گردد.
عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۰۱)

 1. Ali1 می‌گه:

  اگه دانشگاه ازاد طی سالیان زیادی که فعالیت می کنه نتونسته شرایط مناسبی برای دکتری ایجاد کنه با چه مکانیزمی طی یک ماه این شرایط رو برای دو هزار رشته تحصیلات تکمیلی ایجاد خواهد کرد؟

 2. Fati می‌گه:

  نظر شورای گسترش آموزش عالی عادلانه تره اون رشته محل هایی که تو سایت شورای گسترش هست ملاک هست و کارهای غیر قانونی دانشگاه آزاد هیچگونه توجیه شرعی قانونی عرفی و عقلانی نداره. از شورای گسترش آموزش عالی عاجزانه خواستاریم که بر روی موضع اصولی و برحق خود استوار باشند و حامی جامعه علمی کشور اسلامیمان باشند. از داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد هم خواستاریم که در انتخاب رشته محل هایشان دقت کافی داشته باشند.من الله التوفیق

 3. مهدی می‌گه:

  چرا سالهای قبل اونایی که تو مرحله تکمیل ظرفیت قبول میشدن اعتراض نمی کردن امسال همه اعتراض کردن نوبت ما که رسید و تنها بااختلاف چند نفر قبول نشدیم حتی تو مصاحبه هم خیلی خوب بودیم چرا کسی نیست جواب بده دلیلش چی بوده لا اقل اونایی که دعوت شدن مصاحبه را بردارن همه اونا خوب بودن علاقه دارن و زحمت کشیدن چه اشکال داره اگه تو ۲۰۰۰هزار نفر نفر ۱۵۰م بشی وقبولت نکنن خیلی سخته واقعا مسولین خودشون باعث میشن همه برن خارج پولهاشونو هدر بدن باعثش فقط تصمیم های غلط مسئولین که بعدا پشیمون میشن انشاالله اک حرفشون را پس بگیرن ومصلحت ها را ببینن باور کنن که همه میرن پیش اجنبی ها…………. با تشکر ……..

 4. Ali می‌گه:

  از مسولان متعهد و متخصص مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی عاجزانه خواستاریم تا در خصوص اقدامات غیر قانونی و پذیرش های دانشگاه آزاد در مقطع دکتری تخصصی که بیشترین صدمه ممکن را به جامعه علمی و تحصیل کرده کشور وارد می سازد.تصمیمات عادلانه و بر حقی اتخاذ نمایند تا به حول و قوه الهی دیگر شاهد چنین اقدامات از سوی دانشگاه آزاد نباشیم و علم و پژوهش و مقام استاد و مقطع دکتری را قربانی زیاده خواهی های که صدمات جبران ناپذیری بر پیکر جامعه علمی کشور بیش از این وارد نسازیم.من الله التوفیق

 5. حسن نظری می‌گه:

  شما که ثبت نام می کردید امسال باید فکر اونجا هم می کردید بنده با رتبه ۵۰۰ و بدون حتی یک مقاله واحد زاهدان حسابداری قبول شدم ولی نرفتم چون با عقلم جور در نمی یومد رشته ای که تا سال قبل با رتبه ۵۰ کسی قبول نمی شد وسه تا واحد بیشتر شزایط پذیرش را نداشت چطور بنده با رتبه ۵۰۰ قبول شدم و ۳۴ تا واحد تو یکسال شرایط پذیرش پیدا کرده حتما یه مشکلی هست دیگه

 6. مریم می‌گه:

  توسایت دانشگاه و روابط عمومی مرکز آزمون نزده که تکمیل دکتری نداریم

 7. تصویب دو رشته تحصیلی در مقطع دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده می‌گه:

  با جلسه ای که با معاونین سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی داشتیم، رشته های زبانشناسی همگانی و تاریخ گرایش بعد از اسلام در مقطع دکتری و رشته مهندسی هسته ای گرایش پرتوپزشکی و حقوق عمومی در مقطع کارشناسی ارشد برای این واحد دانشگاهی به تصویب رسید.

  وی اظهار داشت: شهرستان آباده با دارابودن پنج مرکز آموزش عالی و ۱۴هزار دانشجو، مستعد اخذ مجوز برای ارائه رشته های جدید تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است.

  منبع: سایت نماینده آباده دکتر رحیم زارع

 8. هوا می‌گه:

  پارسالم که خود من از ظرفیت تکمیل دکتری ژنتیک قبول شدم. گفتن دیگه ظرفیت تکمیل نداریم بعد ده روز ظرفیت تکمیلم باز زدن. دانشگاه آزاد قدرت و سیاستش خیلی آنتیکه!
  بچه ها نگران نباشن
  ان شاءالله حل میشه ان شاءالله

 9. راه‌اندازی نخستین رشته دکتری تخصصی در واحد شیروان می‌گه:

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیروان، هدف از این فعالیت‌ها و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و مرکز کارآفرینی را خدمت به جامعه و کاهش وابستگی این واحد دانشگاهی به شهریه دانشجویان عنوان کرد و از پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در رشته گیاهان داروئی از بهمن ۹۳ برای واحد شیروان خبر داد.

 10. علی می‌گه:

  واقعأ در طی یکسال ظرفیت ها را این چنین بالا بردن صحیح نیست و باعث شوک به جامعه می شود و از طرفی مگر چند نفر به دنبال دکتری در دانشگاه های پولی هستند؟؟؟
  هفتاد ملیون پول کمی نیست.
  واقعأ دوازده هزار نفر بسیار زیاد است باید کاهش یابد. حداکثر شش هزار نفر

 11. مریم می‌گه:

  فکر کنم دانشگاه آزاد میخوادمهلت ثبت نام دکتری تموم بشه بعد بگه تکمیل نداریم چون واسه ارشد که گفته تکمیل داریم گفته مهلتش بیشتر می شه

 12. پایان استرس می‌گه:

  امیدوارم با پایان پائیز ، این استرس مزمن هم پایان یابد ، از مسئولین محترم دانشگاه آزاد در خواست داریم ، تکمیل ظرفیت را اعلام نمایند ، تا این استرس هم پایان یابد.

 13. مدیریت می‌گه:

  آخه این چه وضعیه …

  بخدا نمیتونن یک آزمون و پذیرش رو ساماندهی کنن …

  تا تهش بخونین

 14. رضا می‌گه:

  باعرض خسته نباشید خدمت نمایندگانی که دلسوز جامعه ی دانشگاهیان هستند امیدوارم بطور جدی نظارت روی دانشگاه آزاد را ادامه بدهند.

 15. علی می‌گه:

  مسولان دارند می گویند نیمی از قبولی های مهر ماه هم غیر قانونی و … بوده اما بعضی هنوز می گویند تکمیل و…
  در ضمن دانشگاه آزاد مهرماه دو بار تکمیل داشته است.

  • آرتین می‌گه:

   اون که تو مهر ماه بود تکمیل نبود چند تا رشته شهر بود که تازه برای بار اول دکترا آورده بودن حالا نمیدونم چرا اسمشو گذاشته بودن تکمیل!!!!!!!!

   • مریم/ آموزش زبان می‌گه:

    بله درسته، اون اصلا تکمیل ظرفیت نبود، فقط واحدهایی ک مجوز پذیرش دکتری شون دیر صادر شده بود. واحدهای قدیمی اصلا تکمیل ظرفیت برنداشتن، غیر از علوم تحقیقات هیچ واحدی واسه بهمن ورودی جدید نداره (اگه تکمیل برندارن)

 16. میترا می‌گه:

  سلام پریسا جان چیزهایی هست که نمیشه گفت. آرام باش و منتظر هنوزهم امید زیادی هست بخاطر یک خبر این جوری نباید بهم بریزیم! فعلا منتظر باشیم چون تکمیل میاد

 17. پریسا به میترا می‌گه:

  میترا خانم سلام عزیزم خودشون گفتن تکمیل داریم؟یعنی منتظر بمونیم بخدا من ناراحتی قلبی گرفتم از استرس کارای امسال دانشگاه آزاد.یه روز امیدوار میشیم یه روز ناامید بلاتکلیفی سخته

 18. سیدجواد-مدیریت آزاد می‌گه:

  با عزض سلام خدمت دوستان محترم.یکی از دوستان که این ترم توی دکترای رشته مدیریت دولتی قبول شده میشه لطف کنه و بگه شهریه ثابت و متغبر به چه صورتی هستش و به طور متوسط ترمی چند میشه؟

 19. مجید می‌گه:

  با سلام….استرس ازمون از یک طرف و عدم روشن ساختن و بیان افزایش یا عدم افزایش ظرفیت از طرف دیگر واقعا کلافه کرده مسئولین محترم لطفا چاره اندیشی نموده و در مورد اتخاذ تصمیم درست نهایی در مورد ظرفیت هر چه سریعتر اطلاع رسانی فرمایید.

 20. مهردادPR می‌گه:

  واقعاً دیگه خسته شدم، ای کاش زودتر این روزای سخت بگذره. این بلاتکلیفی و گذشتن بی ثمر هفته ها واقعا برام غیر ممکن شده
  :-(

  • مهناز می‌گه:

   آره به خدا. والا راضیَم فردا پس فردا به صورت رسمی توی سایت دانشگاه آزاد اعلام کنن تکمیل ظرفیت نداریم. حداقل خیالمون راحت میشه

   • حسین می‌گه:

    من بر خلاف شما اصلا دلم راضی نمیشه که بعد از این همه مدت بیان و بگن که تکمیل ظرفیت نداریم. تازه الان هم که از بیشتر رقیبای امسال عقبیم و مشخص نیست سال بعد بتونیم همین رتبه رو بیاریم.

  • محمد می‌گه:

   اقا مهرداد توکلت به خدا باشه خدا خودش جواب اینهمه استرس و انتظار میده و هممون به هدفمون خواهیم رسید

 21. صنایع غذایی می‌گه:

  چه کسی جوابگوی این همه سر در گمی و استرس ما و خانواده های ماست.

 22. اهوازی می‌گه:

  بنده با انتقالم موافقت شد. مهرماه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم حالا سوال اینجاست که اگر بهمن ماه ثبت نام کنم شهریه مهرماه رو باید پرداخت کنم؟
  لطفا جواب دهد هرکس اطلاع دارد.

  • مهناز می‌گه:

   بله شهریه ثابت مهرماه رو کامل باید پرداخت کنی.

  • Parichehr می‌گه:

   سلام. اقای اهوازی
   میشه لطفا راهنمایی کنید چطوری با انتقالیتون موافقت کردن؟ منم مهر قبول شدم اما ثبت نام نکردم تا بهمن از ی واحد نزدیکتر قبول شم. چیکار باس کنم تا با انتقالیم موافقت بشه؟ ی بارم تو سایت ثبت انتقال کردم اما رد کردن.

 23. رضا می‌گه:

  سلام
  امیدوارم این خبر درست باشد

  • حسین می‌گه:

   متاسفم براتون.

  • مهناز می‌گه:

   والا دروغ نمیگم چون خودم مهر رفتم شیرینی قبول شدنشون رو خوردم و با هم کارنامه مون رو گرفتیم.
   خب الان چرا میگن علوم و تحقیقات دیگه نمیگیره؟!
   تا رتبه ۴۲ توی علوم تحقیقات قبول شدن ولی خودشون میگفتن فقط ۲۰ نفر سر کلاسن

   • میترا می‌گه:

    ممکنه باشه تو بعضی رشته ها بعضیهاش نیست

   • leyla می‌گه:

    دلیلی نداره که هرکی رتبه بالا بیاره علوم تحقیقات بزنه. یکی رو میشناسم با رتبه ۵ داره شهر خودش رشت میخونه

   • ali می‌گه:

    سلام.دوست عزیز، ممکنه آخرین رتبه فرد قبولی ۴۲ باشه ولی این دلیل بر این نیست که ۴۲ نفر علوم تحقیقات برداشته.با توجه به افزایش رشته محل ها ممکنه رتبه های پایین شهرهای محل یا اطراف سکونتشون رو انتخاب کرده باشند.۲۰ نفر ثبت نام کردند یعنی دیگه ظرفیتش همین بوده و الان دیگه تکمیله.

 24. دکتری می‌گه:

  میشه اونایی که ثبت نام کردن بگن هزینه ترم اولشون چند بوده

 25. مهناز می‌گه:

  حداکثر تا چه تاریخی مشخص میشه تکمیل ظرفیت هست یا نیست؟
  خیلی خبرها رو دنبال کردم. پارسال کی ثبت نام تکمیل ظرفیت شروع شد؟

 26. علی می‌گه:

  چرا اخباری که به نفع دانشگاه آزاد نیست رو سانسور می کنید!!!
  واقعأ اگر این خبر درست باشه عالیه

 27. مهناز می‌گه:

  آخه علوم و تحقیقات همیشه ورودی بهمن واسه دکترا میگرفته. امسال چی شده که نمیگیره؟ الان با ۲ تا از دوستام حرف زدم که مهر علوم و تحقیقات قبول شدن ولی نرفتن پس ۲ نفر جای خالی داره حالا چرا دانشگاه تکمیل ظرفیت نمیگیره؟

 28. الناز می‌گه:

  سلام تا انجا که من اطلاع دارم میشه ازبهمن ثبت نام کرد چون شنیدم که کسانی که نتونستند مهرماه ثبت نام کنند بهمن میتونند ثبت نام کنند وموفق باشید التماس دعا

 29. علی می‌گه:

  انشاالله که خبر درست باشه

 30. حقوق جزاوجرمشناسی می‌گه:

  باسلام-دوستان سوالی داشتم که بنده درتکمیل ظرفیت ۲۶ شهریورقبول شدم اما به امیداینکه در واحد نزدیکتر درتکمیل ظرفیت یاجابجائی قبول بشم ثبت نام نکردم حالاتکلیف چیه؟ بهمن میشه ثبت نام کرد؟ بایدشهریه ثابت ترم مهر پرداخت کنم؟ پیشاپیش ازراهنمائیتون ممنون

 31. الناز می‌گه:

  سلام اوایل دی مصاحبه شروع میشه ونتایج راهم اواسط اعلام میکنند نگران نباشید من معدلم۱۷٫۷۸بوده وعلوم انسانی هستم میترسم دعوت به مصاحبه نشم برام دعا کنید

 32. مهردادPR می‌گه:

  از مهر در خیال پژوهش محوریم
  مثلا قراره از بهمن کلاس شروع شه
  پس مصاحبه رو کی برگزار میکنن؟ نتایج؟ واقعاً باید چه کرد

 33. بیزار شدم از هر چی ادامه تحصیل
  بسکه واسه این تکمیل ظرفیت استرس کشیدم
  دیگه هم نمیخونم
  به درک

 34. محمدحسین می‌گه:

  دوستان توکلتون به خدا باشه و خوب بخونید. انشالله سراسری قبول میشید. من خودم پارسال همین حال رو داشتم و ارشدم آزاد بود. خدارو شکر سراسری روزانه قبول شدم. فکر نکنید که محکوم به قبولی دکترا در آزاد هستید
  یاعلی

 35. محمد می‌گه:

  بچه ها امیدتون بخدا باشه انشا الله فردا خبرهای خوب را در این سایت ملاحظه میکنیم

 36. محمد می‌گه:

  سلام بچه ها مطمن باشید دانشکاه ازاد قانونی عمل کرده نگران نباشید ارگانی که ۴۰درصد بار علمی کشور را به دوش کشیده غیر قانونی عمل نمیکنه تکمیل ظرفیت دکتری هم حتما داریم شک نکنید چون قرار بود تکمیا ظرفیت ارشد هفته قبل منتشر بشه که نشد پس حتما با زکتری با هم منتشر مبشود حتما این چند روزه له دکتر میر زاده ایمیل بزنید

 37. هومن می‌گه:

  آقا مهرداد چه خبر؟ جدیدا از این دوستت خبری نمیدی برامون؟

  • مهردادPR می‌گه:

   حقیقتش خبری نیست
   منم دارم میخونم راستش
   البته با این استرسهای تمام نشدنی

   راجع به تکمیل ظرفیت، در حال حاضر که هیچ گونه خبری نیست. حداقل بخونیم که از آزمون عقب نمونیم

   • غزل می‌گه:

    شما که میگفتین صد در صد مییاد حداقل بکید هنوزم رو حرفتون و خبرتون هستید ?! آقا آرمین میگن اطمینان دارن میاد شما چی دیگه نمیدونید ارتباطی با دوستتون ندارید یا دیگه نمیخوایین چیزی رو مطرح کنید?

    • مهردادPR می‌گه:

     هر خبری که من دادم برخاسته از تصمیمات و اخبار موثق دورن سازمان دانشگاه بود
     حالا هیچ خبری وجود نداره. یعنی در این برهه هیچی معلوم نیست.
     خودتون دیدید که دکتر علوی فرمودند اواخر هفته (یعنی دیروز) ثبت نام تکمیل ارشد شروع میشه. اما این اتفاق هم نیفتاد.
     واقعاً این بار، هیچی معلوم نیست و چون خبری نیست، بنابراین منم نمیتونم حدس و گمان خودمو بیان کنم.
     لذا همواره پیگیر هستم تا بلکه بشه اخبار جدیدی بدست آورد

   • غزل می‌گه:

    شما که میگفتین صد در صد مییاد حداقل بکید هنوزم رو حرفتون و خبرتون هستید ?! آقا آرمین میگن اطمینان دارن میاد شما چی دیگه نمیدونید ارتباطی با دوستتون ندارید یا دیگه نمیخوایین چیزی رو مطرح کنید??

    • یاس سفید می‌گه:

     سلام
     غزل خانم چرا اصرار داری که اقا مهرداد یه حرفی هرچند غیر موثق بزنه
     خوب تو این اوضاع واحوال بلبشو کسی خودش نمیدونه میخاد چیکار کنه اقا مهرداد بدونه

   • یاس سفید می‌گه:

    ممنون از صداقت شما

 38. میترا می‌گه:

  زودتر تکمیل ظرفیت را بعد ثبتنام ها اعلام کنید

 39. علی می‌گه:

  سلام.به شما که وارد شدید کاری ندارن.مگه یادتون رفته سال ۸۲سوالهای دانشگاه آزاد لو رفت هیچ کاری نکردن.شما که بدتر از ماجرا نیستید.شما درس خوندید زحمت کشیدید وارد شدید دیگه کارتون ندارن.اگه قراره کاری کنن فقط ظرفیتشو میارن پایین.همین.

 40. ایمان می‌گه:

  قبولی ما رو که نمیتونن لغو کنن؟؟ نهایتا مجوز دانشگاه های جدید لغو میکنند و بقیه رو در دانشگاه های دارای مجوز ثبت نام میکنند. بعد هم خیلی از رجال بند پایه در دانشگاه ازاد هستند به این اسانی و با حرف این اقا قرار نیست اتفاقی بیفتد

  • قبولی امسال می‌گه:

   سلام. ما دیروز از دانشگاه پرسیدیم…دانشگاههایی که از قبل دکترا داشتند و ظرفیت بیشتر گرفتند لغو نمیشه..ولی اونهایی که امسال بدون دانشیار و استادیار کافی و بدون مجوز دکترا گرفتن به احتمال زیاد لغو میشه و گفتن پول ترم اول رو بر می گردونن…

 41. ماندگار می‌گه:

  فقط میخوان مارو جون به سر کنن خب اگه به این صورته چرا اجازه میدن دانشگاه آزاد برای آزمون سال بعد ثبت نام کنه. شما ببینین ۱۴۰۰۰۰ هزار نفر برای دکترا شرکت کردند خب ۸۰۰۰ نفر از این متقاضیان حاضرن برن دانشگاه ازاد پول بدن و درس بخونن . این دیگه چه کاریه که کلا مجوز لغو بشه

 42. مینا می‌گه:

  یعنی ممکنه که ما که داریم ترم اول رو تموم میکنیم یک دفعه بگن قبولی تون کان لم یکن است ؟ خدایا تا کی استرس؟؟؟

 43. میترا می‌گه:

  لغو بشه تکلیف دانشجوها جیه ?! کجا نیرن کدوم دانشگاه?!

 44. مهردادPR می‌گه:

  خدایا خودت به دادمون برس. با چه انگیزه ای برای آزمون آماده شیم؟؟

درج نظر