مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

ابلاغ شیوه نامه مصاحبه آزمون دکتری 94 به دانشگاه ها

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم از ابلاغ شیوه نامه مصاحبه آزمون دکتری سال 94 به دانشگاه ها خبر داد.

دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم  مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جزئیات شیوه نامه مصاحبه علمی و پژوهشی آزمون دکتری 94 گفت: این شیوه نامه یک فرم 100 امتیازی است که به دو قسمت آموزشی پژوهشی و مصاحبه تقسیم شده است در بخش آموزشی و پژوهشی، مقاله، کنفرانس، کتاب، ترجمه داوطلب را لحاظ کرده و به آن امتیاز می دهند و بخش مصاحبه نیز امتیاز خود را دارد.

وی یادآورشد: شیوه نامه مصاحبه آزمون دکتری سال 94 یک شیوه نامه واحد است که براساس آن مصاحبه داوطلبان استاندارد می شود.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: البته این شیوه نامه سال های قبل نیز اجرا می شده است اما اکنون اصلاح شده و امتیاز بندی ها معقول تر و عادلانه تر شده است.

وی افزود: براساس این شیوه نامه اساتید در مصاحبه متوجه شوند که یک داوطلب چه مقدار توانایی دارد چون این نمره با نمره کتبی داوطلبان جمع می شود و در مجموع براساس این شیوه نامه یک وحدت رویه در مصاحبه آزمون دکتری در دانشگاه ها ایجاد می شود که همه دانشگاه ها امسال ملزم هستند براساس آن عمل کنند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. سام گفت:

  دوستان خیالتون تخت که روال به همون شکل قبله, با ۷۰ درصد مصاحبه دانشگاه بیشترین تأثیر رو در قبولی داوطلب داره, پس به ظاهر قضیه نگاه نکنید که فقط ی کم دانشجو پسندش کردن, باطنش همونیه که بوده!

 2. سامان گفت:

  سلام
  لطفا اگه جایی این شیوه نامه رو دیدید آدرس بدید تا بقیه هم بتونن این شیوه نامه رو مطالعه کنن و از امتیاز بندی ها مطلع بشن.
  متشکرم

 3. نیما گفت:

  با سلام
  یه پیشنهاد هم به دوستان داشتم هم به مدیر سایت. همانطور که خبر دارین برای پذیرش بدون آزمون شرط معدل کارشناسی 16 رو گذاشتند.
  البته امسال ابلاغ شده و از سال دیگه اجرا میشه. من و خیلی از دوستان امیدمون به بدون آزمون بود. میخواستم پیشنهاد بدم دوستانی که ذینفع هستن هماهنگ کنیم تا به وزیر ایمیل بزنیم که این شرط رو اصلاح کنن یا حداقل یه سال دیگه اجرا نکنن. از مدیر سایت هم خواهش دارم که یه پست برای این موضوع درنظر بگیرن.
  باتشکر

  • امیرعلی گفت:

   سلام
   بله این کار باید انجام شود البته در صفحه
   مربوط به “آیین نامه جدید پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان” و “پذیرش دکتری بدون آزمون” بچه ها اعتراضاتشان را گذاشته اند که این اعتراضات در وبلاگ دکتر نوه ابراهیم منعکس شده است (WEB: navehebrahim.blogsky.com) که هر کس اعتراض دارد آنجا نظر دهد. اما تا الان کاری انجام نشده است و دارد دیر می شود و من هم فکر می کنم باید به وزیر ایمیل داده شود. این شرط خیلی غیر منصفانه هست

 4. سئوال گفت:

  دانشگاه امیر کبیر پارسال نمره 0.5 داد به خیلیا که جاهای دیگه نمره های خیلی بالاتری گرفتن تقریبا ی انتخاب از 5 انتخاب رو ضایع کردن که اگه قبلش شرایط اختصاصیشونو اعلام کرده بودن حداقل اخلاقی تر بود!! یعنی با این وحدت رویه درست میشه؟؟؟

 5. کریم گفت:

  آفرین این شد یه چیزی حیف در زمان ما از این شیوه نامه ها خبری نبود و استادا به هر که هر نمره ای می خواستن می دادن ولی باز هم نتونستن حریف رتبه من بشن از این بابت خیییییییییییییییییییییییییییلی خوشحالم
  دوستان طوری نمره بیارین نتونن بندازنتون نمیدونین اون وقت چه حال میده

 6. دکترا گفت:

  سلام
  لطفا اگه جایی این شیوه نامه رو دیدید آدرس بدید تا بقیه هم بتونن این شیوه نامه رو مطالعه کنن و از امتیاز بندی ها مطلع بشن.
  متشکرم

 7. رحمان گفت:

  سلام
  درستش اینه که با کارنامه نهایی این لیست به همراه امتیازاتش هم گذاشته بشه که کسی جرات نکنه حق دیگران را ضایع کنه

 8. من گفت:

  به نظرتون این شیوه نامه مصاحبه رو روی سایت هم می ذارن که تکلیف داوطلبین مشخص بشه؟