مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

توافق دانشگاه آزاد و وزارت علوم برای تجمیع پردیس ها

جلسه ی کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی  با موضوع  “تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی”  برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، در این جلسه که به بررسی موضوع “تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی” اختصاص داشت، دکتر طه هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه و دکتر علوی فاضل رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی پیرامون این موضع ارائه کردند.

در این گزرش با اشاره به تکلیف مقرر در اسناد بالادستی حوزه علم و فناوری مانند سیاست های کلی ابلاغی از جانب مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، نقشه جامع علمی کشور و… و اعلام توافق دانشگاه آزاد اسلامی با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر تجمیع پردیس ها و واحدهای علوم تحقیقات؛ حذف تعداد 213 رشته و همچنین گزینش دانشجو در 1429 رشته محل مقطع دکتری و 5225 رشته محل مقطع کارشناسی ارشد هچنین اعلام شد تا طبق همین توافق باید تا پایان اردیبهشت ماه 1394 رشته محل های فاقد مجوز برای جذب دانشجو مجوز لازم از شورای گسترش آموزش عالی اخذ کرده باشند.

در ادامه این گزارش و براساس آمار اعلام شد حدود 67 هزار نفر با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری علمی دارند که از این میان تعداد 31 هزار نفر به صورت تمام وقت و بقیه به صورت پاره وقت و حق التدریس با این دانشگاه همکاری می کنند.

در بخش دیگری از این گزارش با اعلام این موضوع که 70 درصد شهریه دریافتی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای پرداخت حقوق اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه مصرف می شود، از زیان ده بودن 235 واحد دانشگاهی به دلیل نبود دانشجو مطابق ظرفیت این واحدها خبر داده شده است.

در ادامه گزارش دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به شاخص های جذب دانشجو در این دانشگاه اعلام شد از 322 هزار داوطلب ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی در سطح کشور، 23 هزار نفر موفق به ورود به این مقطع شده اند که سهم دانشگاه آزاد اسلامی از این تعداد 12000نفر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پایان جلسه مقرر شد تا در جلسه آینده موضوع تحصیلات تکمیلی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

دیدگاه ها بسته شده اند.