مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

بازنگری بیش از ۵۰ درصد آیین‌نامه آموزشی تحصیلات تکمیلی

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم در مورد آخرین تغییرات اعمال شده در آیین‌نامه آموزشی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اطلاعاتی ارائه کرد.

دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، با بیان اینکه بررسی آیین نامه آموزشی از ماه‌ها قبل آغاز شده بود، افزود: در طول هفته‌های گذشته چندین جلسه با معاونان برخی از دانشگاه‌های تهران برگزار کردیم و تقریبا بیش از ۵۰ درصد این آیین‌نامه  بررسی شده و اصلاحاتی که لازم بود، انجام شده است.

وی ادامه داد: امیدوارم این آیین‌نامه هرچه زودتر نهایی شود تا آن را برای تصویب به شورای عالی برنامه‌ریزی ارائه کنیم.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم به این پرسش که این تغییرات شامل چه مواردی می‌شود، پاسخ داد: تغییرات هم از نظر مفهوم جملات و کلمات انجام شده و سعی در برطرف کردن ابهامات موجود شده است. سایر تغییرات شامل مقرراتی از قبیل اینکه دانشجویان قادر به گرفتن چند واحد هستند یا اگر دانشجویان در ترم آخر درسی را رد شوند چه تصمیم قانونی برای آنها اتخاذ می‌شود، همچنین ابقاء یا حذف نمره ردی در کارنامه دانشجویان و… می‌ شود.

نوه‌ابراهیم در ادامه در مورد زمان اجرای این آیین‌نامه اظهار کرد: اگر اصلاحات به زودی تمام شود، این آیین نامه را برای ترم آینده به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌کنیم. زیرا طی بازدید از دانشگاه‌ها و جلساتی که با مسوولان آموزشی دانشگاه‌ها داشتم متوجه شدم مشکلات زیادی در این مورد وجود دارد. بنابراین اگر این آیین‌نامه نهایی شده و به امضای وزیر برسد، برای ترم دوم سال تحصیلی جاری اجرا می‌شود، در غیراینصورت اجرای آن از آغاز سال تحصیلی آینده صورت خواهد گرفت.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳)

 1. واران می‌گه:

  سلام دوستان ببخشید من یه راهنمایی میخواستم
  من ارشد مدیریت آموزشی هستم وکارشناسیمم مدیریت آموزشی بوده.حالا میخوام ارشد بالینی بخونم ولی شنیدم به کسایی که کارشناسی روانشناسی نبودن مجوز کار نمیدن.ایا همچین چیزی صحت
  داره

  • مهدی می‌گه:

   سلام.من در حد اطلاعات خودم میدونم که اگه با کارشناسی ارشد روانشناسی مدرک کارشناسی غیر مرتبط داشنه باشین باید در آزمونی شرکت کنید و با قبولی تو اون امتحان مجوز میگیرین.اما اگه دکترا داشته باشین نیازی به اون آزمون هم نیست وبا مدرک دکترای روانشناسی کارشناسی غیر مرتبط مشکلی ایجاد نمیکنه.

 2. ماری می‌گه:

  اخی اقای نوه ابراهیم یه دوره ریاست دانشگاهمون رو داشتن موفق باشن هر جا هستن ازشون راضی بودیم خدا ازشون راضی باشه

درج نظر