مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

اجرای آیین نامه پشتیبانی از دانش آموختگان بر‌تر کارشناسی ارشد

در آیین نامۀ جدید شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان بر‌تر کارشناسی ارشد تسهیلات ویژه ای برای ادامه تحصیل این افراد در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابلاغ آیین نامه جدید شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر دانشگاهی در راستای اجرای بند 1 ماده 3 از اساسنامه بنیاد ملی نخبگان و به منظور اجرای اقدام های ملی  1-1-1، 2-1-2، 2-1-3، 3-1-2 و 3-1-5 از سند راهبردی‌کشور در امور نخبگان، از سوی رئیس بنیاد ملی نخبگان ابلاغ شد.

پرویر کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اعلام این خبر گفت: هدف از تدوین این‌آیین نامه، ایجاد چارچوبی برای شناسایی برترین دانش آموختگان نظام آموزش عالی‌کشور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و ایجاد تمهیدات لازم برای «تسهیل رشد و هدایت آنها در حوزه تخصصی» و نیز « به کارگیری و اثرگذاری آنان در اجتماع تخصصی مرتبط» است.

به گفته وی بر اساس این آیین نامه دانش‌آموختگان دوره‌هاي «دكتري حرفه‌اي» و نيز دوره‌هاي «تخصصي باليني، پزشكي و فلوشيپ» مورد تاييد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي؛ به ترتيب معادل با دانش‌آموختگان دوره «كارشناسي ارشد» و دوره «دكتري تخصصي» محسوب مي‌شوند.

تعیین معیارهای شناسایی دانش آموختگان

کرمی درباره معیارهای شناسایی دانش آموختگان این آیین نامه افزود: دانش‌آموختگان برتر از میان دانش آموختگان نظام آموزش عالی کشور در مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري و بر اساس معیارهایی شامل فعالیت های آموزشی، فعالیت های پژوهشی و فناورانه، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شناسایی می شوند.

وی اضافه کرد: بر اساس آیین نامه فعالیت های آموزشی شامل پیشینه تحصیلی،کسب موفقیت های آموزشی و موارد مشابه، فعالیت های پژوهشی و فناورانه شامل پیشینه پژوهشی و نوآورانه، کسب موفقیت های پژوهشی و فناورانه و موارد مشابه آن و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شامل ايفاي نقش فرهنگي و اجتماعي در موسسه علمي، اشتهار اخلاقي در زمان تحصيل،كسب موفقيت‌هاي ادبي، هنري، قرآني و مشابه آن می شود.

ارائه تسهیلات به نام مفاخر تمدن اسلامي ـ ايراني

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان تاکید کرد: بر این اساس بنیاد هرساله به تعدادی از دانش آموختگان برتر، تسهیلاتی را برای «هدايت و تواناسازي» و نيز «اشتغال و اثرگذاری» و به نام مفاخر تمدن اسلامي ـ ايراني اعطا می کند.

وی افزود: تسهیلات هدایت و تواناسازی شامل ادامه تحصيل برای پذیرش دانش آموختگان برتر دوره های‌کارشناسی ارشد در مقطع دکتری تخصصی و دوره پسادكتري برای هدایت دانش آموختگان برتر دوره دکتری تخصصی در دوره های پسادکتری، خدمت نظام وظيفه تخصصي برای بهره مندی دانش آموختگان برتر دوره های‌کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی از خدمت نظام وظیفه تخصصی، تسهيلات فرهنگي برای بهره مندی جذب دانش آموختگان برتر از تسهیلات عمومی (مانند وام مسکن، هدیه ازدواج، سفرهای زیارتی و مشابه آن) ارائه می شود.

کرمی درباره تسهیلات اشتغال و اثرگذاری گفت: از جمله این تسهیلات می توان به جذب در نهادهاي فناورانه برای جذب دانش آموختگان  برتر در نهادهاي صنعتي ‌و فناورانه، جذب در موسسه‌هاي علمي  برای جذب دانش آموختگان برتر دوره دکتری تخصصی به عنوان عضو هیات علمي در موسسه های علمي‌کشور، جذب در دستگاه‌هاي اجرايي برای استخدام دانش آموختگان برتر در دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد.

به گفته وی مشمولان این آیین نامه حداکثر ظرف مدت سه سال از تاریخ رسمی دانش آموختگی مجازند از مزایای این آیین نامه بهره مند شوند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

23
افزودن دیدگاه جدید

avatar
nadia
nadia

این میشه ک ما و امثال ما باید nبار کنکور بدیم بعد با 70درصد مصاحبه با کلی ناحقی رد شیم و دوباره و دوباره کنکور و کنکور.من دبیر اموزش و پرورشم و میدونم استعداد به معدل نیست .دانش اموز بیست شیمی گرفته ولی عربی 12 و کلیم معدلش پایین اومده.ولی همین دانش اموز مخ شیمی و فیزیک و ریاضی هم هست. به امید روزی که عدالت در همه جا دیده شود.

لیلا
لیلا

حرف دلمو زدید…چقد من بخاطر همین درس عربی کل مسیر زندگی علمیم عوض شد … از اون موقع ها کلی گذشت … کلی وقفه افتاد بین کارشناسی و ارشد … تمام انرژی و شور و شوق درسخوندن و موفقیتم از بین رفت با اینکه الان دانشجوی دکتری با پذیرش بدون آزمون هستم اما توی رشته ای که علاقه ای بهش ندارم همش بخاطر کم بودن درصد عربی توی کنکور و کسی اون 80 درصد درسهای ریاضی و فیزیک و شیمی رو ندید…..

nadia
nadia

اگه قراره کسی به عنوان استعداد برتر و یا نخبه معرفی بشه معدل ملاک درستی نیست.با اینکه هستند کسایی هم ک به حق معدل بالا دارند .ولی اندک.حداقل در دوران ارشد ملاک باید کار پژوهشی و مقالات با اعتبار و مهم باشه.نواوری و خلاقیتی ک در کار پژوهشیش داشته.

ستار
ستار

سلام به همه میشه یکی توضیح بده که جریان از چه قراره اخه سر درگم شدیم خیلی مبهم بیان کردند

سارا
سارا

مرسی.نا امید نشید شاید تو رشته شما فرق داشته باشه.یکی از کارکنان میگفت اصلا نمیگن علت عدم پذیرش چیه. چون شما رو با چند متقاضی دیگه مقایسه میکنن شانس فرد کم میشه توکلتون به خدا سریع بفرستید ایشال..قبول بشید

متقاضی
متقاضی

سلام. سارا خانوم.
آخه از یک پایان نامه مگه چند تا مقاله درمیاد. چه جور میشه 10 تا مقاله اماده کرد. یعنی الان من با 2 ای اس ای 2 مقاله در مجلات داخلی و یک همایش بین المللی ای ین شانس رو ندارم که عضو بشم!توی شرایطش که گفته 2 مقاله!

سارا
سارا

سلام من در مورد شرایط اولیش نگفتم که .گفتم چون رزومه شما با چند نفر مقایسه میشه و به بالاترین فرد امتیاز میدهند بهتر با رزومه قوی اقدام کنید حواستون باشه بیشتر از دو سال هم نباید از تاریخ فارغ التحصیلی گذشته باشه. من دلسردتون نمی کنم شاید تو رشته شما با این شرایط بتونید پذیرش دکتری بگیرید . من برای روانشناسی بالینی در خواست داده بودم. نفر اول کارشناسی و کارشناسی ارشد .4 جلد کتاب که اول گفتن چون چاپ دانشگاهی نیست قبول نمی کنیم بعد قبول کردن مقالات پوستر را قبول نکردن.سخنرانی را قبول کردن.اکسپت قبول کردن و… ادامه نظر»

متقاضی
متقاضی

سپاسگزارم از راهنمایی تون.آفرین رزومه خوبی داشتید.ولی خوب اینا همش از پایان نامه ارشدتون هست یا این که کارشناسی هم کار کردید.راستش نا امید شدم. من همین چن مقاله رو از پایان نامه ارشدم دراوردم. من 1 سال از فارغ التحصیلیم میگذره.همیشه برام جای سواله بعضیا رو دیدم که موضوع خیلی روتینی رو کار کردن پایان نامه ارشدشون ساده بوده اما کلی مقاله دادن!آخه باید چجور رزومه رو قوی کرد؟

شهاب
شهاب

سلام

فکر کنم از سال بعد 3 سال شده. ولی تا آخر امسال 2 سال باید از فراغتت گذشته باشه
در ضمن مقالاتتون را امتیازبندی میکنن بالاترینش 7 تا داره. صرفا ISI کافی نیست.
در ضمن، فکر نکنم واسه تحصیل دکتری دانشگاههای خوب بفرستن. چون تا اونجای که میدونم مثلا شریف توسط دانشکده بررسی میشه

سارا
سارا

با سلام شما باید در سایت بنیاد ملی نخبگان ثبت نام کنید و سپس مدارک خود را برای آن سازمان بصورت اینترنتی ارسال کنید پس از بررسی به شما می گویند بیایید مدارک را برابر اصل کنید سپس از میان کسانی که برای آن رشته درخواست دادن کسی را انتخاب میکنن که بیشترتین امتیاز داشته باشه خیلی سخته ولی سعی کنید با مقالات بالای 10 تا ثبت نام کنید

متقاضی
متقاضی

سلام. مدیریت محترم سایت یا هر کدوم از بچه هایی که اطلاع دارند ممنون میشم اگه جواب سوالم رو بدید و راهنماییم کنید.

صالحی
صالحی

سلام
برای دریافت تسهیلات کجا باید اقدام کنیم؟
تو سایت شون که نمیشه عضو شد! از طریق دانشگاه خودمون باید اقدام بشه؟

متقاضی
متقاضی

سلام.
من رتبه 3 کارشناسی بودم که از طریق استعدادهای درخشان به مقطع کارشناسی ارشد راه پیدا کردم. الانم نفر 3 کارشناسی ارشدم. 2 مقاله ای اس ای 2 مقاله در مجلات داخلی ومقاله در یک همایش بین المللی دارم. به عنوان پزوهشگر برتر کارشناسی ارشدم شناخته شدم. میخواستم ببینم با این شرایط میتونم برای بنیاد نخبگان درخواست بدم یا اینکه اینا کافی نیست و حتما باید نفر اول هر مقطع باشی ؟ لطفا راهنماییم کنید؟
——————-
باسلام
در حال حاضر جزییات طرح به طور دقیق اعلام نشده است.
در صورت تمایل می توانید با بنیاد نخبگان تماس بگیرید.

دوست
دوست

لطفا توضیحوبدین.این ایین نامه شرایطی مثله مقاله و مدرک زبان هم میخواد؟

مارینا
مارینا

سلام؛من با رتبه اول از کارشناسی ارشد، شهریور امسال فارغ التحصیل شدم، مقالم هنوز چاپ نشده، میتونم از این تسهیلات استفاده کنم؟

سینا
سینا

خیلی مبهم گفته شده. اولش فکر کردم مربوط به بحث پذیرش بدون کنکور دانشگاه‌ها میشه اما از کامنت‌ها فهمیدم که به تهسیلات بنیاد ملی نخبگان ربط داره!!!

hh.zand
hh.zand

یعنی اگر هنوز عضو بنیاد نباشیم ولی شرایط این آیین نامه رو داشته باشیم به ما تسهیلات میدن؟؟؟؟ لطفا یکی پاسخ بده

mehrnaz
mehrnaz

با سلام
می خواستم بدونم شناسایی این افراد از چه طریقی انجام می شود؟
چون به نظرم شرایط این آیین نامه رو دارا هستم، اما نمیدونم از چه طریقی باید اقدام کنم!

مریم
مریم

من اصلا متوجه نشدم شرایط چیه ؟ لطفا بیشتر توضیح بدید.

م م ع
م م ع

من تو سایت بنیاد ملی نخبگان مطالعه کردم نباید لیش لز دوسال از تاریخ فارغ التحصیلی گذشته باشه. من شرایط نخبگی رو پیدا کردم اما بیش از دو سال فارغ التحصیل شدم:(

م م ع
م م ع

سلام لطفا متن و مفاد ایین نامه را نشر بدین

اعتراض به نمره زبان
اعتراض به نمره زبان

سلام
phdtestاین مطلب چیه؟
کی منتشر شده
اخبار بیشتر داری؟

سلام
در اولین فرصت ممکن متن کامل آیین نامه را بر روی سایت قرار خواهیم داد.

منتظر یک رتبه خوب
منتظر یک رتبه خوب

مدیر محترم سایت مفاد این آن نامه رو میشه ذکر کنید؟