مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

گزارش فارس از نحوه نظارت بر ظرفیت های جدید دانشگاه آزاد

نتیجه بررسی‌ وزارت علوم در مورد ارائه مجوز به کدرشته‌های تحصیلات تکمیلی مهر ۹۳ دانشگاه آزاد، اردیبهشت 94 اعلام می‌شود و در صورت عدم دریافت مجوز، دانشجویان پس از گذشت دو ترم از ادامه تحصیل در مرکزی که ثبت نام کرده اند،باز می مانند.

به گزارش خبرگزاری فارس، شهریور امسال بود که دانشگاه آزاد به یکباره تعداد زیادی دانشجو را در مقطع تحصیلات تکمیلی پذیرش کرد به طوریکه رشد 138 درصدی در مقطع کارشناسی ارشد و رشد 271 درصدی در مقطع دکتری را در این دانشگاه شاهد بودیم و همین مساله سبب شد تا جنجال رسانه‌ای در کشور به راه افتاد و حتی پای میرزاده رئیس دانشگاه آزاد به مجلس رسید تا در مورد این افزایش ظرفیت توضیح دهد.

وزارت علوم که مسئول نظارت بر مجوز کدرشته‌ها در دانشگاه‌هاست نیز اعلام کرد این افزایش ظرفیت بدون مجوز است ولی در عمل اقدامی در لغو پذیرش‌ها رخ نداد به طوریکه پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد هر چند با جنجال زیاد رسانه‌ای ولی در هر صورت جامه عمل پوشید.

در حالیکه پذیرش دانشجویان به صورت بدون مجوز در حال انجام بود، میرزاده در توضیحاتی که بیشتر به توجیه شبیه بود تا توضیح، افزایش یکباره و بسیار زیاد ظرفیت دانشگاه آزاد در رشته‌های دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد را الزام قانون برنامه پنجم توسعه دانست.

میرزاده توجیه نگه داشتن متقاضیان در کشور برای جلوگیری از خروج آن‌ها را به عنوان پاسخی در برابر منتقدانش اعلام کرده و می‌گفت: اگر متقاضیان ادامه تحصیل را در دانشگاه‌های داخل نپذیریم به ضرر منافع و مصالح اقتصادی کشور است.

با وجود اینکه فدا کردن کیفیت برای افزایش کمیت، خلاف سیاست‌های اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری است، ولی میرزاده در پاسخ به منتقدانش با اشاره به سیاست‌های علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری می‌گفت: برای شتاب رشد علمی در کشور راهی جز توسعه تحصیلات تکمیلی وجود ندارد، همچنین باید به این موضوع توجه شود که توسعه تحصیلات تکمیلی مانع از خروج سرمایه‌های مادی و انسانی از کشور است.

به هر حال مهر امسال به صورت بدون مجوز دانشجویانی در مقطع تحصیلات تکمیلی و دوره‌های الکترونیکی دانشگاه آزاد پذیرش شدند و دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم که مسئول ارائه مجوز و نظارت بر کدرشته‌های آموزش عالی است تنها به اعتراضاتی در سطح رسانه‌ها بسنده کرد تا اینکه پس از اعتراض نمایندگان مجلس و ورود شورایعالی انقلاب فرهنگی، کمیته‌ای برای بررسی این موضوع تشکیل و مقرر شد دفتر گسترش آموزش عالی، پرونده این کدرشته‌ها را تا اردیبهشت سال 94 بررسی کند.

یعنی پس از پذیرش دانشجو و حتی گذشت 2 ترم از تحصیل وی در یک کدرشته‌محل، نتیجه بررسی وزارت علوم در رابطه با اینکه آیا کدرشته محل مربوط مجوز پذیرش دانشجو داشته است یا خیر اعلام می‌شود.

* 700 کدرشته بدون مجوز در انتظار بررسی وزارت علوم

برای اطلاع از چگونگی تعیین تکلیف این کدرشته‌محل‌های بدون مجوز با حسینی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم گفت‌وگو کردیم که وی با اشاره به 700 کدرشته بدون مجوز دانشگاه آزاد گفت: تمام رشته‌های بدون مجوز این دانشگاه تا اردیبهشت تعیین تکلیف می‌شوند و اگر کدرشته‌ای واجد شرایط نباشد داوطلبان آن کدرشته باید در واحد دیگری مشغول به تحصیل شوند.

به گفته وی، رشته‌های آموزش الکترونیکی(مجازی) و رشته‌هایی که شهریورماه امسال در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پذیرش شده است مجوز ندارد و باید شرایط این رشته‌ها بررسی شود.

* دانشجویانی که برای تحصیل در رشته‌های بدون مجوز شهریه می‌پردازند

حسینی در پاسخ به این سوال که تکلیف دانشجویان پذیرش شده در این کدرشته‌محل‌ها چه می‌شود، گفت: این مشکل مربوط به دانشگاه آزاد است ما فقط نتیجه بررسی‌های خود در رابطه با امکانات دانشگاه برای پذیرش دانشجو در یک کدرشته را اعلام می‌کنیم. اگر کدرشته‌ای مجوز لازم را دریافت کند دانشگاه آزاد در آن کدرشته‌ می‌تواند به پذیرش دانشجو ادامه دهد و اگر کدرشته‌هایی واجد شرایط نباشند از ادامه پذیرش دانشجو بازمی‌مانند و دانشجویان مشغول به تحصیل در این کدرشته‌ها باید به واحد دیگری منتقل شوند.

* جعفری: در صورت تضییع حق دانشجویان با دانشگاه آزاد برخورد قضایی می‌شود

قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با چگونگی صدور مجوز برای ایجاد رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کشور، گفت: به طور معمولی شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم مسائلی نظیر نیاز کشور و میزان زیرساخت‌های یک دانشگاه را بررسی کرده و پس از آن اقدام به صدور مجوز برای یک رشته می‌کند ولی در مورد دانشگاه آزاد این مساله صورت نگرفته و به همین دلیل تخلف محسوب می‌شود.

وی در رابطه با شرایط دانشجویانی که در این رشته‌ها ثبت‌نام کردند نیز گفت: بالاخره یک کار غیرقانونی صورت گرفته و دانشجویان هم ناآگاهانه اقدام به ثبت‌نام کردند و ما کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که خواستار اجرای سریع قانون شویم که این مساله را از وزارت علوم درخواست کردیم و آنها موظف شدند تا اردیبهشت 94 پرونده رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد را بررسی کنند.

جعفری گفت: اگر بر اساس بررسی شورای گسترش، رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد مجوز نگرفت این دانشگاه موظف است به نوعی شرایط تحصیل دانشجویان را فراهم کند و اگر این دانشجویان به نهادهای حقوقی معترض شوند از طریق این نهادها با دانشگاه آزاد که تخلف انجام داده است، برخورد قضایی می‌شود.

به گزارش فارس، عده زیادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی با شهریه گزاف این دانشگاه در حال درس خواندن در کدرشته‌هایی هستند که مجوز قانونی ندارد و شاید به طور کلی منحل شود و این اقدام غیرقانونی در این حجم وسیع در دانشگاهی رخ داده است که مدعی توسعه آموزش کیفی در کشور است.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. بنده از دكتراي سازه دانشگاه آزاد انصراف دادم از يكي از واحدها كه واقعا شرايطش رو نداشت
  استاد ندارن اصلا
  تكليف بنده چيست؟

 2. Fati گفت:

  نظر شورای گسترش آموزش عالی عادلانه تره اون رشته محل هایی که تو سایت شورای گسترش هست ملاک هست و کارهای غیر قانونی دانشگاه آزاد هیچگونه توجیه ای نداره. از شورای گسترش آموزش عالی عاجزانه خواستاریم که بر روی موضع اصولی و برحق خود استوار باشند و حامی جامعه علمی کشور اسلامیمان باشند. از داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد هم خواستاریم که در انتخاب رشته محل هایشان دقت کافی داشته باشند.من الله التوفیق

 3. زهره گفت:

  یعنی همه توسعه های مدرن در جامعه بدون آسیب های اجتماعی هستند بخدا اینقدر جوانان را اذیت نکنید هرکی بخواهد ایندش بهتر باشه بیشتر تلاش می کنه حالا این دانشگاههای ازاد که قدمت پذیرش دکتری انها قدمت ده سال دارند باید بهمن امسال متضرزر بشند وقربانی دانشگاهدیگه بشند بخدا ظلم درحق اونایی شد اصلا تکمیل ظرفیت نداشتندفقط قولشو شنیدند نمیخواد یکی هم که پیدا میشه کار ی برای پیشرفت علم بکنه اینقدر عجولانه قضاوت کنید واهدافی که خود بسر دارید به او نسبت بدید هر فرد عاقل خودش تصمیم میگیره اونای هم که مخالف بیانات اقای دکتر با تجربه ای مثل اقای میرزاده هستند فرمایشات رهبر را نخوانده اند خواهش میکنم تکمیل ظرفیت بهمن رشته جامعه شناسی گرایش اقتصاد توسعه را اعلام کنید

 4. saleh گفت:

  به نظر بنده دانشگاه آزاد کا فوق العاده ای کرده و باید بهش آفرین گفت. داداش ما 4 سال پشت کنکور سراسری موندیم قبول هم میشدیم ولی تو مصاحبه ها خودتون شاهد هستین دیگر!!به نظر بنده بعضی از شهرهای کوچک مقطع دکتر میتونه حذف بشه ولی کلانشهرها و شهرهای بزرگ که این همه داوطلب دکتری دارند نباید حذف شود.

 5. م/ن گفت:

  چه خبرای بدی .از کجا باید بدونیم کدوم دانشگاه ها مجوز دارن یا ندارن؟

 6. مخالف دکتری ازاد گفت:

  دانشگاه ازاد هیچ مشکلی نداره فقط مجوز بهش نمیدن وسلام

 7. نفیس.ورامین گفت:

  اگر ممکنه یکی جواب بده.آیا دیگه سامانه ثیت جابجایی باز نمیشه؟

 8. دانشجوی دکتری گفت:

  سلام دوستان.
  بنده دانشجوی دکتری ورودی مهرماه 1393 هستم. چند مطلب را خدمت شما عرض کنم.
  1. قطعاً پذیرش بی برنامه و بسیار بیشتر از ظرفیت موردنیاز کشور و گروه های علمی، ضربه بسیار شدیدی به دانشجویان، بازار کار و از همه مهمتر علم و دانش در کشور خواهد زد. چرا که بنده اعتقاد دارم، نباید کیفیت را فدای کمیت کرد. دکتر میرزاده درست می فرمایند؛ این افزایش ظرفیت، باعث جلوگیری از خروج دانشجو و ارز از کشور خواهد شد، اما این نکته را در نظر نمی گیرند که دانشگاه های خارج از کشور، هر دانشجویی را پذیرش نمی کنند. لذا، باید حداقل در مورد آزمون یا مصاحبه، دانشگاه آزاد سخت گیری بیشتری به عمل می آورد.
  2. چند روز پیش در کلاس، استاد یک مفهوم بسیار ساده را از ما پرسیدند. باور کنید در سطح کارشناسی بود! هیچیک از ما 8 نفر نتوانستیم پاسخ ایشان را بدهیم!!!! لذا، اگر نیک بنگریم، بسیاری از ما در سطح دکترا و فیلسوف شدن در رشته خودمان نیستیم….!
  3. دوستان این افزایش بی برنامه، اول از همه به خودمان ضربه خواهد زد. شما اگر سری به فراخوان جدید جذب هیئت علمی بزنید، خواهید دید که ظرفیتها بسیار محدود و متقاضی ها بسیار زیاد هستند. اذا، دکترا به هر قیمتی را سیاست درستی نمیدانم!
  در نهایت؛ ایکاش 10 سال پشت کنکور دکتری می ماندم، اما سال یازدهم، با امید به آینده و خوشبینی به جذب در دانشگاه یا حداقل یک شغل آبرومند، گام به دوره حساس دکتری گذاشته و فیلسوف میشدم….
  موفق و بهروز باشید….

  • شاهين گفت:

   به نظر من شمايي كه ميگيد سوادتون از دوستاني كه منتظر تكميل ظرفيت هستند بيشتر پس نبايد نگران كار در اينده باشيد. چون اگر بخواهيد به عنوان مثال هيئت علمي بشيد به دانش و تخصص و رزومه شما نگاه مي كنند. با اين حساب كسي جاي كسيو تنگ نكرده

  • روانشناسی گفت:

   تذکر مهم دوستان عزیز:
   1- در شته ما بعد فارغ التحصیلی طرح نیروی انسانی داریم یعنی دانشجویانی که بعد از فارغ التحصیلی کارشناسی روانشناسی بالینی و ارشد بالینی هستند و مشمول طرح اند می توانند دو سال وارد طرح شونند و مشغول به کار ودرآمدی کسب کنند، حال آنکه دانشگاه آزاد اسلامی این همه دانشجوی ارشد جذب کرد(رتبه خیلی بد و خوب)،صدمه سنگینی رو به اشتغال زد چونکه یکی و دو سال پیش گرفتن نیروی طرحی به آسانی مقدور بود و رشته ما 7 کد شهر داشت(تا سال شهریور 90) از اون زمان به بعد یک افنجار بزرگ رخ داد حداقل هر استان و شهرستانهایش رشته ما(روانشناسی بالینی را جذب کردند) که حدال بییش از 10 برابر شد(تو گوگل قابل سرچ است). 2- برایم خیلی سوال برانگیزه؟!من یک مدت طولانی هست برای طرح ام اقدام کردم برای اولین بار در تاریخ طرح نیروی انسانی رزومه و سابقه کاری خواستند!!کسیکه می خواهد طرح بگذرونه یعنی سابقه کاری نداره یعنی می خواد کار یاد بگیره اخذ سابقه کاری و رزومه به جه معتاست!!؟؟کسی که رزومه درخشانی داره چرا متغاضی طرح است؟؟!!تو اون جایی که ازمون مصاحبه می کردند حداقل 50 نفر بودند اونقدر متقاضی زیاد بود که مصاحبه تو سالن آمفی تاتر بود(اگه قوانین سایت ایجاب می کرد مشخصات کلی از اون محل و تاریخ برگزاری مصاحبه می دادم)3- از همه مهمتر کسانی که پایان خدمت دارند مشمول طرح نیستند ولی قبلا اینطور نبود الان کسایی که معافیت دایم دارند مشمول طرح اند چرا مسولین محترم هر زمانی که به مشکل بر می خورند یک قانون و تبصره می زارن!؟؟؟؟4- همانگونه که عرض کردم رتبه خیلی بد و خوب هم پذیرفته شده بودند تو مقطع ارشد الان هر دو گروه دنبال اشتغال اند!!5- یک روز طرح رو از کارشناسی حذف کردند ودر مقطع ارشد اجباری کردند یک روز کلا طرح رو در هر دو مقطع کنسل کردند یک روز دیگر مثل الان اختیاری کردند!!6- نزدیک دو سال میشه از دانشگاه تصفیه کردم یک مدرک موقت هم ندادن!این همه خسارت رو اصلا قبول می کنند!؟؟؟7-از جملات بالا می خوام به یک نتیجه ای برسیم، کسانی که می خواهند تو مقطع دکتری ذانشگاه آزاد تحصیل کنند این مشکلات و مشکلاتی که اصلا پیش بینی ناپذیرند قطعا اتفاق خواهد افتاد به قول دوستمون فراخوان های هیت علمی رو سرچ کنید من دانلود هم کردم معدود افرادی رو یکی دو نفر از هر رشته رو بر می دارند اگه هم بر دارند شاید 4 تا 6 سال آینده قانون عوض شه به نقاط دورتری از شهرتان منتقل شوید ضمنا دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور و دانشگا های دولتی هم داریم که شاید در آینده که عرصه تنگ شده متقاضی جذب هیت علمی در دانشگاه آزاد باشند کما اینکه یکی از اساتید بنده هر سه مقطع(کارشناسی، ارشد و دکتری) فارغ التحصیل بهترین دانشگاه های دولتی ایران بودند ولی عضو هیت علمی دانشگاه آزاد شدند8- کسانی که دوست دارن فقط اسم دکتری داشته باشن باز بی اثر خواهد شد کما اینکه الان ارشد هم بی تاثیر شده من قصد دلسرد کردن شما رو ندارم بلکه می خواهم به خودمان یک نگاه عمیقی بیاندازیم شاید اونقدر متقاضی زیاد بشه که سن جذب هیت علمی رو بیارن پایین فقط خواستم تجربیاتم را در اختیار شما عزیزان قرار بدم چیزهای که اصلا فکرش هم نمی کردیم محقق شد ایام به کام

 9. سامان گفت:

  الان واحدهای بین الملل وپردیس دانشگاههای دولتی 1/5برابر دانشگاه ازاد شهریه میگیرن دانشگاه ازاد مشخصه پولیه ولی واحدهای بین الملل وپردیس دانشگاه دولتی چرا دوبله پول میگیرن

 10. سوگماد گفت:

  ایا کسی جوابگو هزاران دانشجوی منتظر تکمیل ظرفیت دکترا ازاد هست نمره علمی اوردیم پول هم میخواهیم بدیم التماس هم باید بکنم

 11. جابجایی گفت:

  دوستان عزیز …

  به نظرتون واسه رشته های خوندنی (علوم انسانی) واقعا چه امکاناتی لازمه!!!

  یک کلاس و چندتا مدرس و چندتا خط اینترنت لازمه …

  الکی قضیه رو بزرگش نکنید

  • ali گفت:

   مهم همون چندتا مدرسن، که وزارت علوم حداقل 3 استادیار و 2 دانشیاره که اگه این شرط هم نباشه همه دکترن، نیاز به دانشگاه رفتن نیست

   • دکتر گفت:

    تازه استادیار هم درجه داره که باید درجش به اون حد برسه نمره بندی داره . اونایی که استادیار هستند منظورمو متوجه شدن

 12. علي اكبر گفت:

  من هم با نظر عليرضا موافقم، شهريه ها رو به افراد برگردونند و افراد بروند براي آماده شدن دوباره، اصلا اين جابجايي يعني چه اونهم در مقطع دكتري و در واحدهاي كاملا متفاوت از لحاظ كيفي! مثلا واحد اصفهان، نجف آباد، علوم و تحقيقات تهران كه دوستان گفتند واقعا با واحدهاي امسال ، ( حتي واحدهاي تهران مركز و شمال و جنوب) قابل مقايسه نيستند، چه برسد به واحدهاي دور افتاده

 13. روانشناس گفت:

  اقا مهرداد ،اشكان،…..
  و بقيه دوستان كه خبرهاي تازه ميداد يد از تكميل ظرفيت واقعا خبري نيست؟؟؟

 14. reza گفت:

  بسم رب شهداو صدقین
  دوستان نا امید نباشيد حتما با توکل به خدا مشکلات حل خواهند شد.سعی کنیم جو حاکم بر دانشگاه آزاد را کنترل نماییم و از مطالبی که باعث سردرگمی همه میشوند بپرهیزیم.
  یا حق

 15. رضا دانشجوی دکتری گفت:

  با سلام
  می خواهم به همه قبول شدگان دلگرمی بدهم که خیالتان راحت باشه هیچ لغوی صورت نخواهد گرفت چون بایستی دانشجویان را جابجا کنند و هیچ دانشگاهی کنجایش این همه دانشجوی قبول شده را ندارد.

 16. alireza گفت:

  جابجا كردن معني نداره، اگه هم بشن خيلي از افراد مطمئن باشيد كه نميتونند درسها رو پاس كنند( از بچه هاي نجف آباد، اصفهان ، علوم و تحقيقات تهران يه سوالي بكنيد)، و ثانيا اين واحدها هم پراز دانشجو هستند، پس بهترين كار اينه كه شهريه بچه ها رو برگردونيد تا تكليف خودشون رو بهتر بدونن.

  • هومن گفت:

   چرا نتونن پاس کنن؟ خیلیم راحت پاس میکنن. یکی چون ۲ تا تست بیشتر زده یا مصاحبه چون میشناختن بهش نمره بالا دادن که تهران قبول بشه که حتما دانشجوی زبده ایی نیست..

 17. رضا گفت:

  امسال مهر به حدی. دانشگاه آزاد دانشجوی دکتری گرفت که تا سالها نمی تواند آنها را جذب هیات علمی نماید
  اگر اینها سالی چهار هزار نفر هم هیات علمی بردارند!
  باید سه سال صبر کرد تا کل دوازده هزار نفر رو جذب کنند.

  • na30m گفت:

   اکثر پذیرفته شدگان عضو هیئت علمی هستند. برای مثال از 10 نفر دانشجویی که در کلاس ما هستند 9نفر عضو هیئت علمی هستند …یک نفرهم شاغل هستند به صورت رسمی.

 18. دکترا گفت:

  سلام دانشگاه ازاد بهمن امسال تکمیل ظرفیت داره یا نه؟؟؟

 19. مریم گفت:

  واقعا تکلیف چیه؟ من میخواستم بهمن ثبت نام کنم ولی واحد قبولی من جزو مجو دارها نبود!

 20. بوشهری گفت:

  باسلام
  خوشبختانه گویا بحث بر سر دکترا نیست
  و فقط برخی رشته های کارشناسی ارشد بدون مجوز هستند
  که قطعن تا اردیبهشت مجوز انها گرفته خواهد شد

 21. سبا گفت:

  خطاب به هوا شناسي
  لطفاً از روي اغراض مطلب ننويسيد ما به اندازه کافي دلمان پره

  • هواشناسی گفت:

   خانم عزیز هیچ غرضی در کار نیست قرار نیست شما هرچه دلتان می خواهد به خاطر بی برنامگی ها زنده باد کنید و ما تماشاچی باشیم قرار نیست که فقط صدای شما شنیده شود مطمینا افزایش بی رویه و بی مجوز دانشگاه آزاد مخالفانی هم دارد.

 22. محمد 1 گفت:

  زنده باد دانشگاه ازاد و دکتر میرزاده

 23. الناز گفت:

  سلام
  دکتری ميکروبيولوزي سال پیش دانشگاه آزاد 5واحد دانشگاهی پذیرش داشت ولی الان 15واحد دانشگاهی پذیرش داره يهويي 75درصد افزایش پذیرش از سال92 به سال93، چه خبره، هرچند خودم دانشجوی ترم سوم دکتری ميکروبيولوزي دانشگاه آزاد مرودشت هستم

  • احمد گفت:

   محض اطلاعت همون واحد مرو دشت هم که مبخونی یکی از واحدهای بی مجوز هست.

  • تجدید نظر در افزایش بی رویه پذیرش ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی گفت:

   دوست عزيز کجا 15 تا هستند بعد اینکه دانشگاه مرودشت هم از همون بی مجوز هاست دوست عزیز

   • اسماعیل خطاب به آقای تجدید نظر بدون نام گفت:

    دوست عزیز و سایر دوستانی که اعلام نظر نموده اید ، چرا موضوعی را نمی دانید اعلام نظر بی مورد می کنید ، چرا ذهن دیگران را خراب می کنید ، اولا”: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت چندین سال است که در برخی از رشته های علمی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو جذب می نماید و هم استادان مورد نیاز را دارد و هم ساختمانها و محلهای آموزشی بسیار مناسبی برای آموزش دارد ثانیا”: برخی از رشته ها در علوم انسانی یا دیگر رشته هایی که هم اینک در دوره ارشد یا دکتری در این دانشگاه دانشجو جذب نموده مربوط به دانشگاه علوم و تحقیقات فارس بوده که این دانشگاه قبل از تجمیع از 10 سال پیش دارای مجوز برای برگزاری دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه بوده و تنها دانشگاهی است که در کنار دانشگاه علوم و تحقیقات تهران از بیش از 10 سال پیش دانشجو جذب می نمود و در دفترچه های کنکور ارشد آزاد سال 83 به بعد اسم این دانشگاه به چشم می خورد ضمن اینکه این دانشگاه قبلا” هم فضای آموزشی بسیار مناسبی برای تحصیل داشت هم از اساتید با نام دانشگاه شیراز و اساتید پروازی از دانشگاه تهران و سایر دانشگاههای برتر کشور بهره می جست . بنابراین تا چیزی را نمی دانید اعلام نظر نکنید . از طرف دیگر من مطمئن هستم مشکل بوجود آمده برای مقطع دکتری در برخی از واحد های جدید که دانشجو جذب نموده اند با مدیریت خوب جناب میرزاده و سایر هماهنگیهای دانشگاه آزاد مرتفع خواهد شد . انشال….

  • احمد گفت:

   اگر ملاکتون مجوز وزارت علومه و به اون استناد میکنید همون مجوز میگه فقط تهران شمال علوم تحقیات و جهرم فقط مجوز دارن محض اطلاع همه دوستان همین واحد مرو دشت در تکمیل ظرفیت دوم سال 92 پذیرش کرد یعنی افرادی که رشتشون نه مجوز داره و با تکمیل ظرفیت رفتن بیشتر سنگ ظرفیت دکتری آزاد رو به سینه میزنن.ما هم حرفی نداریم همه مجوزای به غیر از اون سه واحد باید لغو بشه. ولی آیا اولین نفری که معتزض میشه خود شما نیستی؟

 24. ستاره گفت:

  سلام
  رشته هاي گروه علوم انسانی و فنی مهندسی افزایش پذیرش چشمگيري در مقطع دکتری آزاد93 داشته اند ولی رشته های گروه علوم پایه که افزایشی نداشته است

 25. هواشناسی گفت:

  با تشکر از مسوولین انشالله که تا آخر پای حرفشان بایستند و فکری هم به حال کسانی که در حال تحصیلند بکنند به هر حال دانشجویان گناهی ندارند ولی با جدیت تمام اجازه ندهند بالاترین مقطع تحصیلی کشور اینطور با بی برنامگی دانشگاه آزاد و صرفا جهت دریافت شهریه و درامد بیشتر دچار بحران و بی ارزش شود

 26. یا زهرا گفت:

  باید شرایط جا به جایی را راحت تر کنند تا ما بتونیم جا به جا بشیم.