مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

تصویب رشته حقوق زن در اسلام در مقطع دکتری

رئیس کارگروه مطالعات زنان شورای تحول علوم انسانی از افزایش ظرفیت دکتری و گرایش های رشته مطالعات زنان خبر داد.

محمد اسحاقی در خصوص آخرین وضعیت بازنگری رشته مطالعات زنان در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: هم اکنون دو گرایش در مقطع کارشناسی ارشد تحت عنوان گرایش “حقوق زن در اسلام” و  گرایش “زن و خانواده” اصلاح و بازنگری شده و آماده ابلاغ از سوی وزارت علوم است.

وی افزود: همچنین سرفصل دکتری گرایش “حقوق زن در اسلام” برای اولین بار تدوین شده و در شورای تحول علوم انسانی به تصویب رسیده است.

رئیس کارگروه مطالعات زنان شورای تحول علوم انسانی گفت: این سرفصل برای وزارت علوم نیز ارسال شده و در مرحله آماده سازی برای ابلاغ است.

رئیس کارگروه افزود: تا کنون دکتری گرایش “حقوق زن در اسلام” به صورت عمومی نبوده و فقط در دانشگاه تربیت مدرس به صورت موردی برگزار شده است برهمین اساس سرفصل های آن بازنگری اصلاح و تکمیل شد و بعد از ابلاغ وزارت علوم دانشگاه هایی که بخواهند مجری این دوره باشند باید مجوز اجرای آن را دریافت کنند.

وی افزود: همچنین سرفصل های دیگری نیز در دست بررسی و تصویب است که یکی از آنها گرایش زن و خانواده در مقطع دکتری است که قبلا نبوده و اکنون سرفصل های آن درحال تدوین است.

اسحاقی همچنین از افزایش ظرفیت دوره دکتری و گرایش های رشته مطالعات زنان و خانواده خبر داد و در خصوص برنامه های آینده این کارگروه افزود: رشته مطالعات خانواده در مقطع کارشناسی در حال بازنگری بوده و چند رشته هم در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دست بررسی کارگروه تخصصی مطالعات زنان و خانواده است.

وی افزود: رشته مطالعات خانواده سال 76 دایر شده بعد از آن، این رشته در مقاطع بالاتر تداوم نیافته است بنابراین در حال بررسی و ایجاد ارتباطات بین مقاطع دیگر هستیم.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

2
افزودن دیدگاه جدید

avatar
فائزه
فائزه

رشته بسیار خوبی هست اما به شرط اینکه واقعبینانه دنبال بشه و توش غرض و جهت گیری نباشه. باید یادمون بیاریم که اسلام به زن حق داد اما زن ها گاهی خودشون این حق رو نخواستن!

موت احمر
موت احمر

بسیار عالی