مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

آغاز ثبت نام دکتری تخصصی طلاب دانشگاه ادیان و مذاهب سال 95 – 94

ثبت‌ نام آزمون مقطع دکتری تخصصی ویژه طلاب  دانشگاه ادیان و مذاهب سال تحصیلی 1394-95 در هجده رشته مختلف  آغاز شد.

به گزارش پی اچ دی تست، معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی، با صدور اطلاعیه‌ای، زمان، شرایط ثبت‌نام و منابع آزمون دکتری اختصاصی طلاب سال تحصیلی 94 – 95 را اعلام کرد.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

دانشگاه غیردولتی ـ غیرانتفاعی ادیان و مذاهب بر اساس مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور از طریق آزمون اختصاصی؛ از میان طلاب اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در رشته‌های ذیل می‌نماید:

1. شیعه‌شناسی 2. تاریخ تشیع اثنی‌عشری 3. فرق تشیع 4. مذاهب کلامی 5. تصوف و عرفان اسلامی 6. عرفان اسلامی و اندیشه‌های امام خمینی(ره) 7. مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی(مذاهب فقهی) 8. ادیان و عرفان 9. فلسفه 10. فلسفه و کلام اسلامی 11. مطالعات تطبیقی ادیان گرایش الهیات مسیحی 12. ادیان غیرابراهیمی 13. حکمت هنر دینی 14. نقد وهابیت 15. مطالعات و تحقیقات زنان گرایش حقوق زن در اسلام 16. مطالعات و تحقیقات زنان گرایش مطالعات نظری جنسیت 17. مطالعات و تحقیقات زنان گرایش مطالعات تطبیقی زن در ادیان 18. مطالعات و تحقیقات زنان گرایش زن و خانواده.

الف: شرایط:

1. کسب امتیاز لازم در آزمون کتبی و مصاحبه

2. دارا بودن مدرک کارشناسی‌ارشد مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات وفناوری همراه بامدرک حوزوی و یا دارا بودن مدرک سطح3 حوزه

3. نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر قانون وظیفه عمومی

ب: چگونگی و زمان ثبت‌نام:

1. واریز مبلغ 500.000 ریال بصورت الکترونیکی از طریق سامانه ثبت نام.

2. مراجعه به سایت اینترنتی www.urd.ac.ir   یا سامانه ثبت نام دانشگاه به آدرس www.Azmoon.Urd.ac.ir   و انجام مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی.

3. پر کردن فرم ایثارگران برای متقاضیان استفاده از سهمیه و ارائه آن هنگام دریافت کارت ورود به جلسه .

4. ثبت‌نام از تاریخ 93/11/18  لغایت  93/12/25 می‌باشد .

ج: زمان و نحوه برگزاری آزمون:

آزمون رأس ساعت 9  صبح روز جمعه مورخ 94/02/25 در دانشگاه ادیان و مذاهب، واقع در قم: شهرک پردیسان، مقابل مسجد امام صادق(ع) برگزار می‌گردد. داوطلبان باید روزهای چهارشنبه و پنج شنبه مورخ 94/02/23  و 94/02/24  با مراجعه به سایت اینترنتی www.urd.ac.ir یا سامانه ثبت نام دانشگاه به نشانی Azmoon.Urd.ac.ir  نسبت به گرفتنن پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

د: سهمیه:

1) رزمندگان:

هریک از متقاضیان سهمیه رزمندگان می‌توانند بر اساس شرایط خود که در بندهای ذیل آمده است متقاضی این سهمیه شوند.

الف) رزمندگانی که براساس ماده 1 و تبصره‌های چهارگانه ماده مذکور در آیین‌نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی از تاریخ 1367/06/31  حداقل شش ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشته‌اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تأیید نهایی قرار گیرد.

ب) جانبازان 25% و بالاتر، فرزند و همسر جانبازان 50% و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنین فرزندان و همسران شهداء، مفقودان و اسرای مورد تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران، برای استفاده از سهمیه رزمندگان بایستی گواهی معتبر از مراجع مربوطه را هنگام ثبت‌نام ارائه دهند.

تذکر: جانبازان با درصد جانبازی 25% و آزادگان درصورت دارا بودن مدت حضور در جبهه، به ارگان ذیربط مراجعه و با ارائه کارت جانبازی و یا آزادگی، فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تکمیل نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از ثبت نام توسط نهاد مربوطه مورد تأیید نهایی قرار گیرد و در گزینش نهایی به مدت جبهه معادل شده با درصد جانبازی و مدت اسارت اضافه گردد.

2) آزاد:

بر اساس قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب مورخ 89/01/29  مجلس شورای اسلامی ده درصد (10%) سهمیه مازاد بر ظرفیت (حداقل یک نفر) برای مربیان آموزشی رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به شرط کسب حداقل 80% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه ازاد اختصاص می‌یابد.

هـ: تـذکرات:

1. داوطلبان ایثارگر طبق مقررات سازمان سنجش آموزش کشور از سهمیه برخوردار می‌باشند.

2. طلاب خارجی واجد شرایط، بر اساس ضوابط و مقررات تعیین شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پذیرفته خواهند شد.

3. دانشگاه تعهدی نسبت به تأمین خوابگاه دانشجویی ندارد.

4. پذیرفته‌شدگانی که به هر نحوی از امکانات دانشگاه بصورت رایگان استفاده می‌کنند،  به دانشگاه تعهد می‌سپارند که پس از اتمام دوره در صورت درخواست دانشگاه دو برابر مدت زمان تحصیل در دانشگاه خدمت نمایند.

5. داوطلب باید حداکثر تا تاریخ 94/06/31  تحصیلات کارشناسی ارشد و یا سطح 3 خود را به اتمام رسانیده و در صورت قبولی، هنگام ثبت نام باید اصل گواهی مربوطه را به دانشگاه ارائه نماید.ن با نتایج آزمون کتبی اعلام می­‌شود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. ریحانه گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد فلسفه اسلامی دانشگاه اصفهان هستم.میخواستم برای دکترا دانشگاه ادیان ثبت نام کنم .چه موقع ثبت نام دارید و چه رشته هایی?

 2. هیوا گفت:

  سلام خسته نباشید. من دانشگاه علوم قرانی ایلام ارشد گرفته ام این امکان برای من هم هست در این آزمون شرکت کنم یا باید حتماً طلبه باشم ممنون میشم راهنمایی کنین

 3. فاطمه گفت:

  با سلام بنده سطح سه حوزه دارم میخواستم در آزمون دکتری دانشگاه ادیان شرکت کنم اما نمیدانم منابع چی رو باید بخونم اگر امکان داشته باشه منابع را اعلام نمایید . در ضمن دوست دارم در رشته مطالعات زن و خانواده تحصیل کنم باید چه منابعی را بیشتر بزنم تا قبول بشم خیلی برام مهمه لطفا برام منابع را اعلام نمایید با تشکر.