مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

تایید رسمی عدم اعلام تکمیل ظرفیت بهمن ماه دکتری آزاد

انتخاب رشته محل براي مرحله تكميل ظرفيت دكتري تخصصي دانشگاه آزاد اسلامی  بهمن ماه 93 انجام نخواهد شد.

به گزارش پی اچ دی تست ، دكتر علوي فاضل در پاسخ به سوالات بسياري از داوطلبان مقطع دكتري تخصصي جهت تكميل ظرفيت جديد، گفت: انتخاب رشته محل مرحله تكميل ظرفيت دكتري تخصصي ويژه بهمن ماه نخواهيم داشت. لذا به كليه متقاضياني كه به هر دليلي براي انتخاب رشته محل در انتظار اعلام تكميل ظرفيت بهمن ماه بودند، اعلام مي شود كه هيچ انتخاب رشته محلي براي بهمن وجود نخواهد داشت.

وي تأكيد كرد: باتوجه به اينكه جذب دانشجو در مقطع دكتري تخصصي مبتني بر ظرفيت هاي اعلام شده توسط وزارت علوم تحقيقات و فناوري انجام مي شود، در حال حاضر امكان ايجاد ظرفيت جديد وجود ندارد.

علوي فاضل افزود: هدف ما ارتقاء كيفي تحصيلات تكميلي است، لذا در پذيرش متقاضيان اين مرحله ضمن رعايت الزامات وزارت علوم تحقيقات و فناوري به رشد كيفي واحدها در زمينه پژوهش و تحقيق نيز توجه ويژه اي داريم.

وي در پايان بر قانون گرايي دانشگاه آزاد اسلامي صحه گذاشت و خاطرنشان كرد: دانشگاه آزاد اسلامي گام هاي بلندي در راستاي تقويت نيروي متخصص با توجه به سند چشم انداز ايران 1404 و سياست هاي كلي علم و فناوري ابلاغ شده مقام معظم رهبري، برداشته است كه بيانگر هماهنگي و تطبيق فعاليت دانشگاه با اهداف اسناد بالادستي نظام است

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

69
افزودن دیدگاه جدید

avatar
maryam
maryam

سلام.من مهر قبول شدم نرفتم.بهمن رفتم گفتن واسه یه نفر کلاس تشکیل نمیشه.صبر کن مهر 94.یعنی جای منم پر میشه؟توروخدا بگید چیکار کنم؟

خدیجه غفاری
خدیجه غفاری

سلام. از دوستان کسی هست اموزش زبان تربت حیدریه باشه. بپرسم کلاسها کی شروع میشن؟ از طریق تلفن نمیتونم جوابی بگیرم. اگه کسی هست خبر بده .ممنون میشم

ali
ali

دانشگاه آزاد اعلام کرده سالی چهار هزار هیات علمی در سال پذیرش خواهد کرد با این اوصاف اگر دانشگاه آزاد تا سه سال دیگرهم دانشجوی دکتری نگیرد باز هم نمی تواند همه قبولی های امسال را جذب نماید

حقیقت
حقیقت

واقعا این 12000 نفری که دوستان دانشگاه آزاد اعلام کردند، با هیچ آماری که خودشون هم اعلام کردند، جور در نمیاد. مگه میشه 8000 نفر دعوت بشند و تازه بعد از عدم قبولی عده ای از این افراد، دوستان بگن که 12000 نفر برای دکتری گرفتیم!!! من هم با توجه به اینکه خودم هم جزو ردشدگان بعد از مصاحبه بودم مطمئنم که در خوشبینانه ترین حالت، نهایتا 6000 نفر قبول شدند که قطعا عده ای از این ها هم اصلا ثبت نام نکردند.

امید برنامه ریزی روستای
امید برنامه ریزی روستای

با عرض سلام من و سایر منتظران تکمیل از نمایندگان محترم مجلس و به خصوص اعضای کمیسیون آموزش و آقای دکتر زاهدی درخواست داریم تا آمار ۱۲۰۰۰ اعلام شده به عنوان قبول شدگان دکتری ۹۳ را از این دانشگاه درخواست کنند تا معلوم شود که نهایتادر خوشبینانه ترین حالت ۶ هزار نفر از مجرای کنکور قبول شدند!

کمالی
کمالی

من و سایر منتظران تکمیل از نمایندگان محترم مجلس و به خصوص اعضای کمیسیون آموزش و آقای دکتر زاهدی درخواست داریم تا آمار ۱۲۰۰۰ اعلام شده به عنوان قبول شدگان دکتری ۹۳ رو از این دانشگاه درخواست کنند تا معلوم بشه که نهایتادر خوشبینانه ترین حالت ۶ هزار نفر از مجرای کنکور قبول شدند!

omid
omid

آقای کمالی کاملا درست میفرمایید. دانشگاه ازاد باید اطلاع رسانی کنند چه افرادی با چه نمره ای در کدام شهر پذیرفته شدند و چه تعداد دانشجو در هر محل رشته پذیرش داشته اند!!!!!

مسایل ایران
مسایل ایران

آقایان عزیز من شهردوری قبول شده بودم ومهرماه مرخصی گرفتم والان که بهمن ماه هست به واحدشهرخودم منتقل شدم ودرواحدشهرخودم تنهاسه نفر ثبت نام کرده اند!لازم به ذکر است که دربعضی ازشهرهای کوچک تنها یک نفر ویا اصلا کسی ثبت نام نکرده است.

نازنین
نازنین

سلام دوست عزیز، شما چطور انتقالی گرفتید؟؟میشه جواب بدید،منم مهر شهر دور قبول شدم ثبت نام نکردم، این ترم دارم میرم ثبت نام کنم،ولی خیلی برام سخت رفت و آمد،22 ساعت،خواهش میکنم جواب بدهید، متشکرم

مسایل ایران
مسایل ایران

سلام نازنین خانم
بنده بااستفاده ازقانون ایثارگران منتقل شدم ولی یه همکلاسی وارم که ایشون ا تهران مرکز منتقل شدند! ازایشون سوال می کنم وخبرش رابه اطلاعتون خواهم رسوند !

نازنین
نازنین

متشکرم دوست عزیز، منتظرم،من بسیج فعال فرهنگیان هم کارتشو دارم،به نظرتون تاثیر گذار؟؟

نازنین
نازنین

خیلی خیلی لطف می کنید.

مسایل ایران
مسایل ایران

سلام دوست عزیز
همکلاسیم که به شما گفتم ازتهران مرکز منتقل شده !براساس نتایج مرحله دوم بوده ونه انتقالی! من هم براساس ماده6(فرزندان شهدا وایثارگران)منتقل شدم؛حالاشما به بنیادشهید شهرخودتون مراجعه کنید وسوال بفرمایید ان شاء الله کارتون راه بیفته!

نازنین
نازنین

خیلی خیلی متشکرم دوست خوبم،انشالله ،با ارزوی موفقیت برای شما.

مدیریت آموزشی شمال
مدیریت آموزشی شمال

سلام .
اقا یا خانم کمالی
با کسب اجازه از شما ،از مطلب شمااستفاده می نویسم .
من و سایر منتظران تکمیل از آقای دکتر زاهدی درخواست داریم تا آمار ۱۲۰۰۰ اعلام شده به عنوان قبول شدگان دکتری ۹۳ را از این دانشگاه درخواست کنند تا معلوم شود که نهایتادر خوشبینانه ترین حالت ۶ هزار نفر از مجرای کنکور قبول شدند!

مدیریت آموزشی خرم آباد
مدیریت آموزشی خرم آباد

کسی هست این ترم مدیریت آموزشی اهواز قبول شده باشه؟؟؟

برمک خان
برمک خان

حیف که ظرفیت تکمیل اعلام نشد
واقعا نمیدانم چه بگویم

مهندسي
مهندسي

با سلام، دوستان از اونجايي كه 10 ساله از درس و دانشگاه دور بودم نظر شما رو ميخوام بدونم لطفا راهنمايي كنيد: بنده امسال در دكتري يك رشته مهندسي در آزاد علوم تحقيقات پذيرفته شدم،‌ ترم مهر ماه به خاطر زياد بودن هزينه و ترديد نرفتم اما اين ترم دانشگاه قبول كرده ثبت نام كنم، بابت شهريه هم بعضي قول مساعدت و كمك رو دادن، با توجه به اينكه بنده متاهلم و مشكل شغلي هم ندارم و اگه درسي هم بخونم فقط بخاطر علاقه است، آيا اصلا خوبه وقت و انرژي و پول واسه خوندن phd مهندسي دانشگاه آزاد بذارم؟… ادامه نظر»

مهندسي
مهندسي

خدا رو شكر خانواده قبول كردن در حدود يك سوم شهريه كمك كنن اما بيشترشو بايد خودم بدم، لطفا با توجه به اين موارد نظرتون رو بگين چون بايد تا امشب تصميممو بگيرم، اونهايي كه رفتين؟ آيا اصلا ارزش يا فايده اي داره؟ اگه وسطاي درس بخاطر شغل يا هزينه يا سنگيني درسها منصرف بشيم هزينه اي داره؟..ممنون

س.
س.

جناب مهندسی، به نظرمن که حتما ثبت نام کنید

مريم
مريم

با سلام، من دكتري مخابرات ميخونم و من هم مشكل شغلي ندارم، واقعا هرچي حقوق ميگيرم ميدم دانشگاه ، من هم بخاطر علاقه خوندم ولي با ظرفيت هاي فعلي ديگه دلم به درس خوندن نميره ، ولي اگر ظرفيت ها مثل چند سال پيشي بود كه قبول شده بودم با جديت مي خوندم. حالا شما متاهل هستيد يه خورده خرج بالا ميره ولي خوبيش اينه خونتون نزديك دانشگاه و رفت و آمد نداريد اگر در محيط كار باعث ارتقا ميشه و بخونيد

ترانه های بهاری
ترانه های بهاری

دوست عزیز قدم گذاشتن توی این مسیر واسه همه ما مشکلات زیادی داره همین که 4 سال از وقتمون رو باید به شدت درس بخونیم . تازه شما که خداروشکر بهتون کمک می شه به من که کمکی نمیشه تقریبا 95 درصد از حقوقم صرف هزینه دانشگاه می شه ولی بازم حسم از کاری که می کنم مثبته چون من ذاتا عاشق تحصیل علمم و تا اخر عمرم شاگردم. برای من درس خوندن مثل ساز زدن می مونه واسه همین همه سختیهاش واسم لذت بخشه اگه شما شخصیت آکادمیکی نداشته باشین همیشه مقایسه می کنید و در نهایت جیزی عایدتون… ادامه نظر»

phd
phd

درود برجناب مهندسی.من هم شرایط شماراداشتم .دررشته ی موردعلاقه ام که البته ربطی به شغلم ندارد پذیرفته شدم .قلبا راضی هستم . گرچه شهریه اش سنگینه ولی برای من دریچه ای به دنیایی تازه است. ارزش دارد به نظرمن که قدم دراین راه بردارید.پیروز باشید.

جزا
جزا

تبریک می گم،جای شما بودم تردید در ثبت نام نمی کردم،موفق و پیروز باشید.

هومن
هومن

بستگی به هدفتون از دکتری خوندن داره.اگه دنبال هیات علمی و جذب هستید و یا دنبال این هستید که بعد از دکتری بتونید برای خارج از کشور کار یا ادامه تحصیل یا پژوهش اقدام کنید خوبه.اما اگه نه همینجوری میخواین بخونید که فقط یه اسم دکتر روتون باشه با توجه با اینکه از نظر مالی و شغلی مشکلی ندارید و اگه مدرک از نظر کاری تاثیری توی پیشرفت شغلیتون نداره وقت و هزینتونو تلف نکنید.

دریا
دریا

از این فرصت استفاده کنید

علی
علی

با سلام حتما بخونید.

دکترای سابق
دکترای سابق

با سلام دوست عزیز فقط به شهریه فکرنکنید با توجه به تجربه ای که دارم پیشنهاد میکنم قبل از همه ببینید وقتشو دارین یا نه .من سراسری بودم مجبور به انصراف شدم دکترا واقعا وقت و انرژی می خواد مثل سایر دوره ها نیست واقعا باید کار کنید

زبان شناسی
زبان شناسی

سلام دوستان

کسی اطلاع نداره کلاسای دکتری علوم تحقیقات تهران جمعه هام برگزار میشه یا فقط پنجشنبه هاست؟ در طول ترم چند جلسه باید رفت؟

اهورا
اهورا

تا اونجایی که میدونم علوم و تحقیقات پنج شنبه ها و جمعه ها تعطیله.

رها
رها

سلام از لينك زير بصورت دانشجوي مهمان وارد شو ورشته ات را انتخاب كن روزهاي درسي علوم تحقيقات را مشاهده كن
http://webedu.srbiau.ac.ir/login.aspx

حمید
حمید

دانشگاه آزاد باید علاوه بر اینکه فکر خود باشد
باید فکر آینده شغلی و اعتبار. مدرک کسانی که پذیرش می کند باشد
به هر حال مدرک دکتری آخرین مدرک تحصیلی است و امسال ظرفیتها بیش از حد بالا رفت
که این باعث اثرات وحشتناکی در آینده خواهد شد.

اموزشی
اموزشی

اونهایی که قبول شدن ثبت نام نکردن برن ثبت نام بکنن منتظر سال بعد نباشین سیب که از اسمون میافته 1000 تا غلت میخوره

زهرا
زهرا

لطفا امسال هم مثل سالهای قبل تکمیل ظرفیت بهمن بگیرید با توجه به حرفای زده شده مگر سالهای گذشته اينطور نبوده که امسال این تکمیل طرفیت بهمن ماه را حذف می کنید شانس ما امسالیاست

omid
omid

نوشنه انتخاب رشته محل نخواهیم داشت و این به این معنی است که جاهای خالی هر جا با تکمیل ظرفیت پر میشوند منظور این است که هر کسی هر جا قبول شده ثبت نام کنه در غیر این صورت از نفرات ذخیره استفاده میشود

اهورا
اهورا

این هممه انتظار کشیدیم وعده دادید خوب از همون اول میگفتین که انقد دلخوش نباشیم.

مدیریت آموزشی شمال
مدیریت آموزشی شمال

اسمش انتظار نبود بلکه امید واهی بود مثل کف روی آب

سوگلي ـ جامعه شناسي
سوگلي ـ جامعه شناسي

بچه ها يعني همه چي تموم شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حقوقي
حقوقي

من قبول شدم و نرفتم ، پس جاي خالي من چي ميشه؟؟!!!!

مهردادPR
مهردادPR

توسط پژوهش محور پر میشه

رها
رها

شما الان ميتونيد بريد مشكلي نيست همين ترم ثبت نام كنيد

پریسا
پریسا

چرا امسال که به ما رسید اینجوری شد؟

سارا مدیریت آموزشی
سارا مدیریت آموزشی

امیر مدیریت آموزشی کاملا موافقم
باز امسالم باید کلی استرس کشید واسه نتایج اولیه بعد مصاحبه بعد تغییر زیاد رتبه مون- جالبه کسیکه رتبه کتبیش 150 تا بیشتر از من بود الان داره ترم دوم رو شروع میکنه و من در انتظار ….
این معنیه کیفیته لابد

مدیریت آموزشی اهواز
مدیریت آموزشی اهواز

تکلیف این رشته هایی که مجوزشون مشروط هست چیه؟؟
مثلا یک ترم خوندیم گفتن تایید نشده…چی میشه اونوقت؟؟؟

مدیریت آموزشی شمال
مدیریت آموزشی شمال

ای خدای چاره ساز چاره ای بساز

رها
رها

از قبل هم اعلام شده بود كه تكميل ظرفيت دكتري بهمن نداريم بعضي از دوستان اخبار را خوب نمي خوانند چند ماه قبل علوي فاضل اين خبر را داد واعلام كرد ظرفيت 500تا 700نفر باقيمانده براي پژوهش محور است كه به احتمال زياد تا پايان بهمن نتايج بررسي اوليه واسامي دعوت به مصاحبه اعلام ميشود

مدیریت اموزشی - امیر
مدیریت اموزشی - امیر

خیلی ممنون که تصمیم گرفتید به کیفیت توجه کنید و قوانین را بخوبی اجرا کنید !!!! ولی جناب مقام مسوول افزایش چهار واحد به بیست و شش واحد را قبول کنیم یا این حرفتان را ؟ من در اعلام نتایج 5 نفر با فرد قبول فاصله داشتن و در تکمیل ظرفیت 3 واحد دیگر اضافه کردید چون همه حق انتخاب داشتند توانستند به اون 3 شهر یعنی تهران غرب گرمسار و تنکابن برند و ما بازماندیم الان میشه بفرمایید اون 30 نفر ظرفیت خالی شده چی شده است ؟

PHD93
PHD93

واقعا ممنون از مجلس امیدوارم کسانی که واقعا استحقاقشو دارند وارد دوره دکترا شوند

مدیریت آموزشی شمال
مدیریت آموزشی شمال

واقعا نمی دونم وسط این دعوا ،به شما چی می رسه ، که دایه ی عزیزتر از مادر شدید!!!!!!!

PHD93
PHD93

آقا یا خانم عزیز امسال بیش از چهار برابر دانشگاه آزاد دانشجو برداشت اونم از طریق واحدهایی که اصلاً شرایطشو نداشتن .

PHD93
PHD93

آقا یا خانم عزیز شما چرا تا این حد ناراحت شد؟؟؟ من نظرمو گفتم

مدیریت آموزشی شمال
مدیریت آموزشی شمال

سلام .شما به جای من بودید ناراحت نمی شدید.وقتی منتظرباشید یکی از راه برسد وبگوید ،بی خیال ،اتفاقی نیفتاد .سال دیگر جبران می شود.عمری گذشت.بی خیال.من قبول شده بودم آن هم با رتبه خوب.اما .امیدم به جابجایی و تکمیل ظرفیت بود…

PHD93
PHD93

ظاهرا کسانی که قبلا قبول شده اند می توانند ثبت نام کنند پیگیری کنید موفق باشید

حسن
حسن

شماها واقعااز کجا میدونید که ما استحقاقش را نداشتیم. واقعا همه اینها که در مقطع دکترا هستند برحسب لیاقت هستند؟؟؟انشاالله که اینطوری باشه ولی دوست عزیز رو زخم ادما نمک نریزيد.

بوشهری
بوشهری

سلام
پس حداقل برای دانشگاههایی که چندسال هست در مقطع دکترا دانشجو میگیرن و هر سال هم تکمیل ظرفیت داشتند اعلام کنید

nemi
nemi

خدا رو شکر

احمدرضا
احمدرضا

بیشتر از این هم انتظار نمی رفت

مدیریت آموزشی شمال
مدیریت آموزشی شمال

اگر غیر از این بود جای تعجب داشت…

علیرضا
علیرضا

بعد از چند ماه میان میگن تکمیلی در کار نیست.ما برنامه ریخته بودیم رو این تکمیل ظرفیت حساب کرده بودیم

برمک خان
برمک خان

متاسفانه مسئولین دانشگاه آزاد با احساسات جوانان این مملکت بازی می کنند؟!

آخه کسی نیست بپرسد وقتی تکمیل ظرفیت در کار نبوده چرا وعده دادید؟!

مدیریت آموزشی شمال
مدیریت آموزشی شمال

اینجا همه اتفاقات مجاز است مگر آنکه خلاف آن ثابت شود

محمد
محمد

از نتایج پژوهش محور خبری نشد؟

نگار
نگار

سلام اتفاقا منم سخت منتظرم چجوری میشه فهمید؟

دریا
دریا

من نمیدونم این رشته ها جدید که مجوز گرفتن از کجا باید دید و فهمید

nemi
nemi
دریا
دریا

یعنی اون رشته ها که پارسال مجاز شدند. امسال آیا نیست دیگه و مجوز نگرفتن. پس افزایش ظرفیت نداریم امسال

منتظر تکمیل ظرفیت
منتظر تکمیل ظرفیت

جدا خسته نباشند ………..