مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

تأیید یا رد مجوز رشته محل‌های دکتری آزاد در اردیبهشت ماه

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تایید یا رد مجوز برخی رشته محل های دکتری آزاد در اردیبهشت ماه 1394 خبر داد .

محمد مهدی زاهدی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طی ماه‌های قبل با حضور وزیر علوم و ریاست این دانشگاه موضوع افزایش بی‌رویه رشته‌های دانشگاه آزاد را بررسی کرده و مجلس منتظر عملکرد دانشگاه آزاد در این خصوص است.
وی تاکید کرد: ریاست دانشگاه آزاد اسلامی قول افزایش 6 هزار نفری هیات علمی این دانشگاه را دادند و تعهد کردند که تمامی قواعد پذیرش دانشجو در مقطع دکتری را رعایت و مجوزهای شورای عالی گسترش را در نظر بگیرند اگر این شرایط بر اساس انچه شورای گسترش تعیین کرد پیش نرود مطابق قانون با دانشگاه آزاد برخورد خواهد شد.
وی گفت: البته هنوز برای اظهار نظر در این خصوص زود است و بايد ببینیم مسوولین این دانشگاه بر اساس آنچه به شورای گسترش و مجلس قول داده‌اند عمل می‌کنند یا نه.
وی ادامه داد: وزیر علوم تحقیقات و فناوری و همچنین مسئولانی از شورای عالی گسترش و رئیس دانشگاه آزاد برای ارایه توضیحاتی در خصوص پذیرش بی ضابطه دانشجو در مقطع دکتری در دانشگاه آزاد در یکی دو ماه پیش که هنوز بحث بودجه بررسی نمی‌شد میهمان کمیسیون بودند و
جمع بندی این جلسه این بود که تا اردیبهشت ماه سال آتی رشته‌ محل‌هایی که دانشگاه آزاد تاسیس کرده اما مجوز شورای گسترش ندارد به سرعت تعیین تکلیف شود.
وی با بیان اینکه جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ضرورت دارد، خاطر نشان کرد: تعداد اساتید مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه کافی نیست و تا زمانیکه حد نصاب لازم برای اساتید مقطع اثر گذاری همچون دکتری فراهم نگردد نمیتوان به پذیرش در مقطع دکتری این دانشگاه مجوز داد.
 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. علی گفت:

  سلام من نه مقاله دارم نه هیچ چیز دیکه از پایانامم شهریور دفاع میکنم فقط معدلم ۱۸ هست رشتمم مکانیک جامدات هست.
  امیدی هست؟؟البته با آزمون رو میگم ها نه پژوهشی.

  تشکر از پاسختون

 2. دریا گفت:

  بدون آزمون نیز بر اساس اولویت انتخاب می کنند و مدارک شما هم نیز کافی است تا حدودی جناب

 3. دریا گفت:

  واقعا اینقدر استرس نیاز نیست . افرادی که این سایت حضور دارند شاید دکتر های آینده هستند.نباید اینقدر استرس و نگرانی وارد شود. تا سه ماه دیگر با اخبار های مختلف و نگرانی باید چی کار کنیم

 4. پارسا گفت:

  با سلام
  می خواستم بدونم همه افرادی که در ثبت نام بدون آزمون دکترای دانشگاه آزاد شرکت کردن دعوت به مصاحبه می شوند یا نه ؟
  (معدل 19/56- 10 تا مقاله – یک کتاب – البته فقط یکی از مقالات را در سایت فرستادم )
  لطفا” اگر کسی اطلاعی داره خبر بده مرسی.