مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری ۹۴ مجموعه علوم و صنایع غذایی (۱) کد ۲۴۱۲

دفترچه سوالات کنکور دکتری مجموعه علوم و صنایع غذایی (۱) جهت دانلود رایگان خدمتتان تقدیم می گردد.

این رشته شامل گرایش تکنولوژی مواد غذایی است.

دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری مجموعه علوم و صنایع غذایی (۱) ۱۳۹۴

کلید سوالات دفترچه سوالات کنکور دکترا مجموعه علوم و صنایع غذایی (۱)

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

32
افزودن دیدگاه جدید

avatar
صصصصصص
صصصصصص

کسی خبر داره نفر اول امسال گرایش تکنولوژی از کدوم دانشگاست؟

893
893

دانشگاه تهران

صصصصصص
صصصصصص

به نظر شما کلید نهایی سوالات 37،54،و29 اشتباه نیست،؟

صصصصصص
صصصصصص

دوستان نظرتون در مورد پژوهشکده صنایع غذایی مشهد چیه؟
افرادی که پژوهش محور بخونن میتونن، جذب دانشگاه به عنوان هیئت علمی بشن؟

893
893

کسی نیست اینجا برای انتخاب رشته؟؟!!

مشاور
مشاور

سلام
می توانید سؤال خود را مطرح نمایید. در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد.

صنایع غذایی- تکنولوژی
صنایع غذایی- تکنولوژی

بر اساس دفترچه F سوال66- گزینه 4 صحیح است. آخرین پذیرنده الکترون در تنفس بی هوازی (تخمیر) ترکیبات آلی می باشند. این سوال در چندین آزمون کارشناسی ارشد با این پاسخ تکرار شده است و در تمامی این تکرار ها جواب ترکیبات آلی بوده است. به عنوان مثال آزمون کارشناسی ارشد سال 1386 (سوال 100) سوال29- گزینه 3 صحیح تر به نظر می رسد زیرا Foot شامل صمغ و فسفاتید موجود در روغن می باشد که در وهله اول حتما باید طی صمغ گیری از روغن خارج شوند. سوال54- گزینه 4 صحیح است. بار منفی پلی فسفات ها مد نظر… ادامه نظر»

893
893

در مورد سوال 66 منظور شما فرایند تخمیر است که ترکیبات آلی به عنوان اخرین پذیره الکترون عمل می کنند، اما طراح سوال فرایند تنفس یعنی زنجیره انتقال الکترون رو مد نظر داره، در اینجا ترکیبات مانند نیترات و سولفات به جای اکسیژن به عنوان اخرین پذیرنده الکترون عمل می کنند

صنایع غذایی- تکنولوژی
صنایع غذایی- تکنولوژی

مگر تخمیر به عنوان تنفس بی هوازی شناخته نمیشه؟

صنایع غذایی- تکنولوژی
صنایع غذایی- تکنولوژی

در متن سوال گفته شده تنفس بی هوازی نه تنفس

893
893

تخمیر متفاوت از فرایند تنفس بی هوازی هست، همانطور که گفتم برخی باکتری ها برای استفاده بیشتر از انرژی نوعی از زنجیره انتقال الکترون را استفاده می کنند که متفاوت از فرایند ساده تخمیر هست

893
893

در مورد سوال 24، 29، 37، و 54 کاملا با شما موافقم و اعتراضم رو در سایت سازمان سنجش نوشتم در مورد سوال 21 هم من گزینه ای که شما انتخاب کردی رو انتخاب کردم ولی مث اینکه تعریف واقعی بریکس مقدار ماده محلول در 100 گرم حلال هست که در این صورت به چگالی مربوط میشه سوال 77 چون گفته شده همواره بیشتر است، کمی این گزینه رو غلط میکنه، چون در مورد مواد متراکم چگالی واحد با چگالی واقعی برابر هستند سوال 23 مربوط به درس قند هست و در این مورد در کتاب مصباحی نوشته شده است… ادامه نظر»

893
893

سوال 27 در مورد امینو اسید هایی منحصر به فرد گلوتن هم بیشتر به نظر میرسه گزینه 3 درست باشه نه گزینه دو، چون ویژگی های منحصر به فرد گلوتن مربوط به پرولین، گلوتامین و اسپارژین هست، در حالیکه که کلید اولیه میگه گزینه 2 یعنی گلوتامیک اسید و تیروزین درسته، این در حالی هست که تیروزین جز امینواسید های منحصر به فرد گلوتن نیست از طرفی گلوتامیک اسید در گلوتن به صورت گلوتامین وجود داره

صنایع غذایی- تکنولوژی
صنایع غذایی- تکنولوژی

دوستان سوالی اگر به نظرتون اشتباه میاد تو قسمت نظرات منعکس کنید تا همه دوستان بتونن اعتراض کنن ممنون

داوطلب
داوطلب

1) سوال 29 دو گزینه قابل قبول دارد.
2) سوال 54 گزینه 4 درست است.

893
893

من این دو سوال رو در قسمت اعتراض نوشتم، شما هم همین کارو انجام بدین شاید ترتیب اثر دادند

پژمان
پژمان

سلام. بچه ها درصدتون در چه حدی بوده ؟ من که افتضاح دادم. مثل پارسال شد درصدم.

من
من

سوال 2 گزینه 2 درست است. رادیومتری جواب درست است.

893
893

رادیومتری جز روش های اندازه گیری شیمیایی هست، بدین صورت که یک ترکیب نشان دار مانند گلوکز حاوی کربن نشان دار به محیط کشت باکتری اضافه می کنند، باکتری گلوکز را طی متابولیسم به دی اکسید کربن و اب تبدیل کرده و که این دی اکسید کربن توسط یک شناساگر شناسایی میشه

الهه
الهه

پارسال با چه درصدهایی بچه ها قبول شدن ؟

الهه
الهه

میشه بگین درصدتون چند بوده و با چه درصدی معمولا قبولی امکان داره

داوطلب
داوطلب

سلام
نمیشه مطابق درصدای پارسال رتبه امسالو تخمین زد. من پارسال هم ازمون دادم.اما امسال نسبت به پارسال خیلی سخت تر بود. من پارسال با 43% تخصصی و 43% زبان و 24% استعداد حدود 20 شدم. به نظرم درصدای امسال کمتر از پارسال باشه. یعنی من با اینکه پارسال خیلی کم خوندم و امسال جدی خونده بودم از پارسال فقط 3-2 درصد بیش تر زدم.

893
893

امسال به نظر میرسید سوالات منبع خاصی نداشتن، همچنین مثلا از دروس تکنولوژی لیسانس سوالات خیلی کم بود، حتی من به طور مستقیم سوالی در مورد لبنیات ندیدم، سوالات دیگه هم انگار منبع غیر از اونجه تو سال های گذشته استفاده می کردند داشت.
شما با رتبه 20 کجاها مجاز به انتخاب رشته شدین؟

داوطلب
داوطلب

من فقط دانشگاه تهران و تربیت مدرس را برای مصاحبه انتخاب کردم چون فقط میخواستم تهران قبول شم. برای مصاحبه فقط تربیت مدرس دعوت شدم.

893
893

به نظرم اگه گرایش تکنولوژی هستید همون تربیت مدرس برید بهتره!!

893
893

کلید سوال 54 هم مشکل داره انگار.
با افزودن ترکیبات پلی فسفاته به گوشت این ترکیبات با داشتن بار های منفی با ایجاد دافعه در بین رشته های بافتی گوشت باعث افزایش قابلیت جذب و نگهداری اب در این محصولات و فراوده های گوشتی می شوند.

من
من

بله من هم با نظر شما موافقم. بار منفی درسته

893
893

من سوالایی که مشکل داشته رو در قسمت اعتراض به کلید سوالات نوشتم، شما هم اگه سوالی رو به نظرتون پاسخ نامه اشتباه داره، اعلام کنید تو سایت سنجش

893
893

سوال 41. در تماس بسته بندی با کدام نوع غذا احتمال ورود ترکیبات با وزن مولکولی کم و فرار بیشتر است؟
به نظرم مواد با وزن مولکولی کم و فرار معمولا در سیستم های آبی محلول می باشند بنابراین در احتمال ورود آنها از ماده بسته بندی به سیستم های غذایی آبی و نوشابه ها وجود دارد. بنابراین گزینه 4 صحیح هست نه گزینه دو مربوط به غذا های خشک.

893
893

سوال 37 که مربوط به طرح دو مرحله ای نمونه گیری با استفاده از جدول نظامی می باشد، داده های مسئله ناقص می باشد. زیرا تعداد نمونه های نقض دار انتخابی را مشخصص ننموده است تا بر اساس ان تعداد و با توجه به داده های سوال در مورد قبول یا رد این محموله اظهار نظر کنیم

893
893

سوال: منظور از اصطلاح فوت (foot) چیست؟
اصطلاح فوت به رسوبات جمع شده در ته تانک در مرحله صمغ گیری یا مرحله مرحله تصفیه قلیایی گفته می شود. بنابراین سوال دارای دو گزینه صحیح 1 و 3 می باشد.

893
893

انگار سوال متن سوال بدین صورت است: کاهش اندازه ذرات چربی و افزایش مواد جامد در یک ماده امولسیونی مانند شیر چه تاثیری روی راندمان جداسازی سانترفیوژ دارد؟ در مورد کاهش اندازه ذرات چربی بدون شک باعث کاهش راندمان جداسازی چربی می شود. اما در مورد افزایش مواد جامد به دلیل اینکه با افزایش مواد جامد دانسیه یا چکالی فاز مایع بدون چربی افزایش می یابد، نتیجه ان افزایش اختلاف در چگالی فاز مایع بدون چربی و فاز چربی می شود که به معنی افزایش راندمان سانترفیوژ می باشد. البته اگه از جنبه افزایش ویسکوزیته نگاه کنیم ممکنه گزینه هر… ادامه نظر»