مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

فرصت یک ماهه دانشگاه آزاد برای اخذ مجوز های دکتری

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: جهت اخذ مجوز رشته محل های دکتری دانشگاه آزاد، یک ماه دیگر فرصت باقی است.

دکتر محمد مهدی زاهدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: فرصت تعیین شده جهت اخذ مجوز رشته محلهای دانشگاه آزاد در پذیرش چند هزار نفری در مقطع دکتری تا اردیبهشت 94 است و لذا دانشگاه ازاد باید تا یک ماه آینده این مجوزها را بدست آورد.

وی ادامه داد: البته مجلس از 2 ماه گذشته نظارت خود را بر این موضوع با جدیت دنبال کرده است و امیدواریم دانشگاه آزاد بتواند با کسب رضایت شورای گسترش مجوز رشته محلها را کسب نماید اما اگر رشته محلی تایید نشد این دانشگاه باید از پذیرش دانشجو در آن رشته محل خودداری نماید.
 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. امین گفت:

  با مصوبه نهايي وزارت علوم صورت گرفت:

  راه اندازي ۷ رشته دكتري و ۳ رشته كارشناسي ارشد در واحد اصفهان(خوراسگان)

  روابط عمومي و اطلاع رساني: معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) از اخذ مصوبه نهايي هفت رشته دكتري و سه رشته كارشناسي ارشد از شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري خبر داد.

  غلامرضا قلمكاري گفت: با پيگيريهاي صورت گرفته و مجوز سازمان مركزي دانشگاه و نيز تصويب شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) از نيمسال آتي در هفت رشته دكتري و سه رشته كارشناسي ارشد جديد دانشجو خواهد پذيرفت.

  قلمكاري اظهار كرد: با اخذ مصوبه نهايي از شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري كه با پيگيريهاي مستمر دكتر فروغي، رياست واحد، مجموعه حوزه معاونت آموزشي و اداره مطالعات و برنامه ريزي آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) انجام پذيرفت از نيمسال آينده اين واحد دانشگاهي در ۷ رشته دكتري؛ علوم اقتصادي ـ اقتصاد بين الملل، مديريت آموزشي، روانشناسي عمومي، رياضي كاربردي، اصلاح نباتات، تغذيه دام، حشره شناسي كشاورزي و ۳ رشته كارشناسي ارشد علوم و مهندسي صنايع غذايي گرايش صنايع غذايي، زمين شناسي زيست محيطي و مهندسي منابع طبيعي ـ مديريت مناطق بياباني گرايش خاكشناسي از مهر ماه اقدام به پذيرش دانشجو خواهد كرد.

 2. حقوق بین الملل گفت:

  حقوق بین الملل فایزه میشه کمکم کنید بگید چندتا مقاله داشتین و چه رزومه ای که دکترا قبول شدین والان کدوم دانشگاهید؟
  وشهریتون چه قدرشدترم اول؟
  ومعدلتون چند بود پذیرفته شدین

 3. حقوق بين الملل فايزه گفت:

  اگه مجوز نگيره همه ميريم علوم تحقيقات تهران..

 4. سرگشته گفت:

  با سلام.دوستان چرا فقط از عدم مجوز دکتری دانشگاه آزاد سخن گفته میشه همانگونه که آقا رضا گفتند من ام مثل ایشون 18 ماه از دانشگاه تسویه کردم بعد مدتها یک مدرک موقت دادند بعد دانشگاهمون اعلام کرد اون مدرک فاقد اعتباره یک مدرک موقت دیگه دادند با تغییراتی که تو عنوان دانشگاه عنوان شده!!!

 5. احمد گفت:

  خبرگزاری تسنیم: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حضور حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد در جلسه روز سه‌شنبه هفته جاری کمیسیون متبوع خود خبر داد.

  قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم از حضور رئیس دانشگاه آزاد در جلسه روز سه‌شنبه هفته جاری کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از آقای میرزاده دعوت کرده است تا وی در روز سه‌شنبه هفته جاری در جلسه کمیسیون حاضر شود و به سئوالات و دغدغه‌های اعضای کمیسیون در رابطه با مسائل مربوط به دانشگاه آزاد و آموزش عالی پاسخ دهد.

  به گزارش تسنیم، در روزهای پایانی سال 93 محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با‌ تسنیم از ‌دعوت حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد به کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: بعد از تعطیلات عید نوروز از آقای میرزاده دعوت خواهیم کرد تا به کمیسیون آموزش و تحقیقات بیایند.

  وی در مورد دستور جلسه کمیسیون در روز حضور میرزاده نیز اظهار داشت: مسائل زیادی در مورد دانشگاه آزاد وجود دارد که باید در مورد آن صحبت کنیم؛ از جمله این مباحث، مسئله شهریه دانشگاه آزاد و مباحث مربوط به تحصیلات تکمیلی است. قرار بود دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد تا اردیبهشت‌ماه ساماندهی شود تا بتوانند اعضای هیئت علمی مورد نظر را جذب کنند تا مشکلی پیش نیاید؛ برهمین اساس با دعوت از آقای میرزاده می‌خواهیم از آخرین کارهای صورت گرفته اطلاع کسب کنیم.

 6. مهسا گفت:

  دانشگاه یزد دکترای زیست گیاهی داره

 7. رضا گفت:

  بنده شهریور 92 کارشناسی ارشد از علوم تحقیقات شهرستان گرفتم و تا به امروز به علت جواب منفی استعلام سازمان محل کارم دستم مونده و دارای اعتبار نیست. وزارت علوم در جواب استعلام سازمان محل کارم یک نامه زد و اعلام نمود مورد تایید نمی باشد.شاید بالاخره درست شود ولی این دوسال مدت زمان زیادی هست …

 8. محسن گفت:

  دوستان اگه نهایتشم مجوز نگرفتن تو همون واحد درسو ادامه میدین تا مجوزش صادر بشه نگران نباشین.اگه باز هم مجوز نگرفتن باز در همون واحد ادامه میدین مدرکتون به یه داتشگاهی که هم ردیف دانشگاه شما هست صادر میشه و هیچ انتقالی در کار نیست.پس درستونو بخونین و گوش به حرف کسی هم ندین اینایی که حرف می زنن تا شما رو نگران میکنن خودشون قبول نشدن حسودی میکنن پس با قدرت هر چی بیشتر جلو برین و نگران هیچی نباشین.

 9. دانشجو دکترا گفت:

  عجب کاری که بدون مجوز دانشجو جذب کرده

 10. ماری گفت:

  اوووووف تو رو خدا ماها یک سال درس خوندیم تلاش کردیم
  حالا اینا اگه مجوز نگیرن تکلیف ما چی میشه

 11. دانشجوی دکترای گفت:

  بزارن تا ترم سوم همینجا بخونیم …. بعدش مارو منتقل کنن به تهران

 12. محمد گفت:

  امیدوارم این مشکل تا آخر توسط مجلس پیگیری بشه.

 13. آرش- درشا گفت:

  مگن تعداد رشته محلها درامسال دردكترب يه 400محل مرسد؟

 14. رضا گفت:

  مسولین دانشگاه آزاد باید بدانند مقطع دکتری آخرین مدرک تحصیلی است
  و هر گونه خدشه در این مقطع غیر قابل جبران است.

 15. علی م گفت:

  تکلیف رشته شهرهایی که انتخاب کردیم در صورتی که مجوز نگیرن چی میشه ؟

 16. ali گفت:

  آهومنش رئیس اتحادیه موسسات غیر انتفاعی در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران گفت: با توجه به آخرین وضعیت دانشگاه تاکنون 240 رشته مورد تایید قرار گرفته است.

  وی افزود: تایید رشته‌های دانشگاه آزاد از سوی دفتر شورای گسترش آموزش عالی انجام می شود.
  چنانچه با توجه به اینکه هر دانشگاه چه میزان امکاناتی را دارا است، رشته‌های درخواست شده را مورد تایید قرار می‌دهند.

  آهومنش تصریح کرد: بنابراین با توجه به اینکه تاکنون از میان هزار رشته تنها 240 رشته مورد تایید قرار گرفته است به نظر می‌آید این پروسه دانشگاه آزاد قرار بود در اردیبهشت ماه به پایان برسد

 17. دانشجو دکتری گفت:

  تکلیف ما که ترم دوم هستیم چی میشه ؟

 18. دریا گفت:

  به نظر من همه رو نمیتونه بگیره