مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد
و حسابداری کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و
مهندسی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات استاد پرچ کتابخانه فرهنگ

فرصت یک ماهه دانشگاه آزاد برای اخذ مجوز های دکتری

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: جهت اخذ مجوز رشته محل های دکتری دانشگاه آزاد، یک ماه دیگر فرصت باقی است.

دکتر محمد مهدی زاهدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: فرصت تعیین شده جهت اخذ مجوز رشته محلهای دانشگاه آزاد در پذیرش چند هزار نفری در مقطع دکتری تا اردیبهشت ۹۴ است و لذا دانشگاه ازاد باید تا یک ماه آینده این مجوزها را بدست آورد.

وی ادامه داد: البته مجلس از ۲ ماه گذشته نظارت خود را بر این موضوع با جدیت دنبال کرده است و امیدواریم دانشگاه آزاد بتواند با کسب رضایت شورای گسترش مجوز رشته محلها را کسب نماید اما اگر رشته محلی تایید نشد این دانشگاه باید از پذیرش دانشجو در آن رشته محل خودداری نماید.
عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۵)

 1. امین می‌گه:

  با مصوبه نهایی وزارت علوم صورت گرفت:

  راه اندازی ۷ رشته دکتری و ۳ رشته کارشناسی ارشد در واحد اصفهان(خوراسگان)

  روابط عمومی و اطلاع رسانی: معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) از اخذ مصوبه نهایی هفت رشته دکتری و سه رشته کارشناسی ارشد از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

  غلامرضا قلمکاری گفت: با پیگیریهای صورت گرفته و مجوز سازمان مرکزی دانشگاه و نیز تصویب شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) از نیمسال آتی در هفت رشته دکتری و سه رشته کارشناسی ارشد جدید دانشجو خواهد پذیرفت.

  قلمکاری اظهار کرد: با اخذ مصوبه نهایی از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که با پیگیریهای مستمر دکتر فروغی، ریاست واحد، مجموعه حوزه معاونت آموزشی و اداره مطالعات و برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) انجام پذیرفت از نیمسال آینده این واحد دانشگاهی در ۷ رشته دکتری؛ علوم اقتصادی ـ اقتصاد بین الملل، مدیریت آموزشی، روانشناسی عمومی، ریاضی کاربردی، اصلاح نباتات، تغذیه دام، حشره شناسی کشاورزی و ۳ رشته کارشناسی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی گرایش صنایع غذایی، زمین شناسی زیست محیطی و مهندسی منابع طبیعی ـ مدیریت مناطق بیابانی گرایش خاکشناسی از مهر ماه اقدام به پذیرش دانشجو خواهد کرد.

 2. حقوق بین الملل می‌گه:

  حقوق بین الملل فایزه میشه کمکم کنید بگید چندتا مقاله داشتین و چه رزومه ای که دکترا قبول شدین والان کدوم دانشگاهید؟
  وشهریتون چه قدرشدترم اول؟
  ومعدلتون چند بود پذیرفته شدین

 3. حقوق بین الملل فایزه می‌گه:

  اگه مجوز نگیره همه میریم علوم تحقیقات تهران..

 4. سرگشته می‌گه:

  با سلام.دوستان چرا فقط از عدم مجوز دکتری دانشگاه آزاد سخن گفته میشه همانگونه که آقا رضا گفتند من ام مثل ایشون ۱۸ ماه از دانشگاه تسویه کردم بعد مدتها یک مدرک موقت دادند بعد دانشگاهمون اعلام کرد اون مدرک فاقد اعتباره یک مدرک موقت دیگه دادند با تغییراتی که تو عنوان دانشگاه عنوان شده!!!

 5. احمد می‌گه:

  خبرگزاری تسنیم: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حضور حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد در جلسه روز سه‌شنبه هفته جاری کمیسیون متبوع خود خبر داد.

  قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم از حضور رئیس دانشگاه آزاد در جلسه روز سه‌شنبه هفته جاری کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از آقای میرزاده دعوت کرده است تا وی در روز سه‌شنبه هفته جاری در جلسه کمیسیون حاضر شود و به سئوالات و دغدغه‌های اعضای کمیسیون در رابطه با مسائل مربوط به دانشگاه آزاد و آموزش عالی پاسخ دهد.

  به گزارش تسنیم، در روزهای پایانی سال ۹۳ محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با‌ تسنیم از ‌دعوت حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد به کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: بعد از تعطیلات عید نوروز از آقای میرزاده دعوت خواهیم کرد تا به کمیسیون آموزش و تحقیقات بیایند.

  وی در مورد دستور جلسه کمیسیون در روز حضور میرزاده نیز اظهار داشت: مسائل زیادی در مورد دانشگاه آزاد وجود دارد که باید در مورد آن صحبت کنیم؛ از جمله این مباحث، مسئله شهریه دانشگاه آزاد و مباحث مربوط به تحصیلات تکمیلی است. قرار بود دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد تا اردیبهشت‌ماه ساماندهی شود تا بتوانند اعضای هیئت علمی مورد نظر را جذب کنند تا مشکلی پیش نیاید؛ برهمین اساس با دعوت از آقای میرزاده می‌خواهیم از آخرین کارهای صورت گرفته اطلاع کسب کنیم.

 6. مهسا می‌گه:

  دانشگاه یزد دکترای زیست گیاهی داره

 7. رضا می‌گه:

  بنده شهریور ۹۲ کارشناسی ارشد از علوم تحقیقات شهرستان گرفتم و تا به امروز به علت جواب منفی استعلام سازمان محل کارم دستم مونده و دارای اعتبار نیست. وزارت علوم در جواب استعلام سازمان محل کارم یک نامه زد و اعلام نمود مورد تایید نمی باشد.شاید بالاخره درست شود ولی این دوسال مدت زمان زیادی هست …

 8. محسن می‌گه:

  دوستان اگه نهایتشم مجوز نگرفتن تو همون واحد درسو ادامه میدین تا مجوزش صادر بشه نگران نباشین.اگه باز هم مجوز نگرفتن باز در همون واحد ادامه میدین مدرکتون به یه داتشگاهی که هم ردیف دانشگاه شما هست صادر میشه و هیچ انتقالی در کار نیست.پس درستونو بخونین و گوش به حرف کسی هم ندین اینایی که حرف می زنن تا شما رو نگران میکنن خودشون قبول نشدن حسودی میکنن پس با قدرت هر چی بیشتر جلو برین و نگران هیچی نباشین.

 9. دانشجو دکترا می‌گه:

  عجب کاری که بدون مجوز دانشجو جذب کرده

 10. ماری می‌گه:

  اوووووف تو رو خدا ماها یک سال درس خوندیم تلاش کردیم
  حالا اینا اگه مجوز نگیرن تکلیف ما چی میشه

 11. دانشجوی دکترای می‌گه:

  بزارن تا ترم سوم همینجا بخونیم …. بعدش مارو منتقل کنن به تهران

 12. محمد می‌گه:

  امیدوارم این مشکل تا آخر توسط مجلس پیگیری بشه.

 13. آرش- درشا می‌گه:

  مگن تعداد رشته محلها درامسال دردکترب یه ۴۰۰محل مرسد؟

 14. رضا می‌گه:

  مسولین دانشگاه آزاد باید بدانند مقطع دکتری آخرین مدرک تحصیلی است
  و هر گونه خدشه در این مقطع غیر قابل جبران است.

 15. علی م می‌گه:

  تکلیف رشته شهرهایی که انتخاب کردیم در صورتی که مجوز نگیرن چی میشه ؟

 16. ali می‌گه:

  آهومنش رئیس اتحادیه موسسات غیر انتفاعی در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران گفت: با توجه به آخرین وضعیت دانشگاه تاکنون ۲۴۰ رشته مورد تایید قرار گرفته است.

  وی افزود: تایید رشته‌های دانشگاه آزاد از سوی دفتر شورای گسترش آموزش عالی انجام می شود.
  چنانچه با توجه به اینکه هر دانشگاه چه میزان امکاناتی را دارا است، رشته‌های درخواست شده را مورد تایید قرار می‌دهند.

  آهومنش تصریح کرد: بنابراین با توجه به اینکه تاکنون از میان هزار رشته تنها ۲۴۰ رشته مورد تایید قرار گرفته است به نظر می‌آید این پروسه دانشگاه آزاد قرار بود در اردیبهشت ماه به پایان برسد

 17. دانشجو دکتری می‌گه:

  تکلیف ما که ترم دوم هستیم چی میشه ؟

 18. دریا می‌گه:

  به نظر من همه رو نمیتونه بگیره

درج نظر