مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی رویکردهای پژوهشی در مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم انسانی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

اعلام برنامه زمانی مصاحبه های دکتری ۹۴ از سوی سازمان سنجش

جدول  برنامه زمانی برگزاری مصاحبه های معرفی شدگان چند برابر ظرفیت آزمون دکتری ۱۳۹۴ از سوی سازمان سنجش منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست ، سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای ضمن اعلام برنامه زمانی مصاحبه های دکتری ۹۴ برخی نکات مهم را به داوطلبان تذکر داد. در بخشی از این اطلاعیه آمده است:

بدین‌وسیله به اطلاع داوطلبانی که براساس کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۴ مجاز به انتخاب رشته گردیده و اولویت‌های انتخابی خود را در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان ثبت نموده‌اند، می‌رساند: کارنامه نتیجه انتخاب رشته که براساس آن معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت برای شرکت در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی وپژوهشی (مصاحبه) آزمون مذکور مشخص می‌باشد بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار دارد. لذا از آن‌دسته از داوطلبانی که در یک و یا چند کد رشته محل تحصیلی (حداکثر ۵ کدرشته‌محل) از رشته امتحانی ذیربط در ردیف معرفی‌‌شدگان چند برابر ظرفیت  قرار گرفته‌اند، دعوت می‌نماید با توجه به نکات زیر و مطابق برنامه زمانی مشخص شده مربوط به هر کدرشته محل و همچنین جداول مندرج در ذیل این اطلاعیه و با همراه داشتن مدارک اعلام شده برای شرکت در این مرحله (بررسی سوابق علمی، آموزشی وپژوهشی) و سایر مراحل پذیرش به موسسات ذیربط مراجعه نمایند. بدیهی است عدم مراجعه برای شرکت در مراحل فوق، به منزله انصراف داوطلب از پذیرش در کدرشته‌محل یا کدرشته‌محلهای انتخابی مربوط تلقی می‌گردد، ضمناً توجه داوطلبان را به موارد ذیل معطوف می‌دارد.

(۱)- داوطلبانی که براساس کارنامه منتشره در سایت این سازمان به عنوان معرفی شده یک یا چند کدرشته محل از رشته امتحانی مربوط مشخص شده‌اند، لازم است قبل از مراجعه به محل مصاحبه به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه ذیربط مراجعه و نسبت به پرداخت مبلغ تعیین شده در سایت دانشگاه برای شرکت در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه) اقدام نمایند و اصل فیش واریز شده را به همراه مدارک مورد نیاز به همراه داشته و آنرا هنگام شرکت در مصاحبه به مسئول ذیربط تحویل دهند.

ضمناً هزینه مربوط به این مرحله توسط هیات امناء هر دانشگاه تعیین و در سایت دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

(۲)- معرفی‌شدگان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی برای اطلاع بیشتر از شرایط و ضوابط، روز و ساعت مراجعه و همچنین شماره حساب دانشگاههای مربوط لازم است به پایگاه اطلاع رسانی موسسات مراجعه نمایند.

(۳)- به هنگام گزینش نهایی در هر کدرشته محل اعلام شده برای داوطلب در این اطلاعیه، داوطلبانی شرکت داده خواهند شد که نمره مصاحبه آنان توسط موسسه ذیربط به سازمان اعلام گردد و داوطلبانی که نمره‌ای برای مصاحبه آنان اعلام نشود از پذیرش در کدرشته آن موسسه حذف خواهند شد.

(۴)- بدیهی است پس از انقضای مهلت مقرربرای شرکت در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه)، بررسی مدارک و یا هر روش دیگر مطابق آئین‌نامه مربوط، هیچ‌گونه تقاضایی قابل پذیرش نمی‌باشد.لذا به داوطلبان توصیه می‌شود که در مهلت مقرر تعیین شده با به همراه داشتن مدارک و مستندات لازم به دانشگاه مربوط مراجعه نمایند. به مراجعات و یا ارائه مدارک پس از تاریخ مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد.

(۵)- وضعیت علمی داوطلبان در کارنامه در کدرشته محلهای معرفی‌شده (حداکثر در ۵ کدرشته) و کدرشته‌محلهای قبل از آن مشخص شده است و آن دسته از داوطلبانی که در کمتر از ۵ کدرشته محل معرفی شده‌اند و یا اصلاً در ردیف معرفی‌شدگان قرار نگرفته‌اند وضعیت علمی آنها در کارنامه درکلیه کدرشته‌محل‌های انتخابی منعکس گردیده است.

(۶)- داوطلبان معرفی شده در رشته‌های تحصیلی دانشگاه امام صادق(ع)، برای اطلاع از شرایط و ضوابط تحصیل در این دانشگاه، به توضیحات مندرج در صفحه ۸۸ دفترچه راهنمای انتخاب رشته مراجعه نمایند. ارائه گواهی قبولی در آزمون معارف اسلامی که از سوی این دانشگاه برگزار میشود، برای ورود به مرحله مصاحبه الزامی می‌باشد. (ضمناً معرفی‌شدگان دانشگاه مذکور شامل معرفی حداکثر تا ۵ کد نمی‌باشند).

(۱۱)- داوطلبان معرفی شده در رشته‌های تحصیلی دانشگاه شهید مطهری برای اطلاع از شرایط و ضوابط و سایر مراحل پذیرش لازم است به وب سایت دانشگاه به آدرس: www.motahari.ac.ir  مراجعه نمایند.

مدارک مورد نیاز که می‌بایست معرفی‌شدگان برای انجام مراحل مصاحبه همراه خود داشته باشند.

تذکرات مهم : 

۱- به اطلاع آندسته از داوطلبانی که علاقه‌مندی خود را به بورس اعزام به خارج از کشور در فرم انتخاب رشته محلهای تحصیلی اعلام نموده‌اند، می‌رساند که باتوجه به ظرفیتهای اعلام شده درهرکد رشته امتحانی، افرادی که از نظر علمی در ردیف ۲ برابر ظرفیت قرار گرفته‌اند درکارنامه اعلام نتایج این مرحله به عنوان معرفی‌شده بورسیه اعزام به خارج از کشور مشخص شده‌اند که هماهنگی لازم جهت انجام مصاحبه و سایر مراحل به طریق مقتضی از طریق اداره کل بورس و اعزام به خارج از کشور سازمان امور دانشجویان با آنها بعمل خواهد آمد لذا از مراجعه حضوری به این سازمان و اداره کل مذکور خودداری فرمایند.

۲- چنانچه داوطلبان درخصوص کارنامه نتایج انتخاب رشته سوالاتی داشته باشند لازم است حداکثر تا تاریخ ۹۴/۰۲/۳۱ منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در پایگاه اطلاع رسانی سازمان تقاضای خود را ارسال نمایند. به تقاضاهایی که به نحو دیگری و یا بعد از تاریخ فوق ارسال گردد، پاسخ داده نخواهد شد.

۳- به اطلاع داوطلبان شرکت کننده در رشته امتحانی مدرسی معارف اسلامی (کدرشته ۲۱۵۱) که با توجه به کارنامه نتیجه انتخاب رشته برای شرکت در مرحله مصاحبه به یک یا چند کدرشته محل مربوط به گرایش مدرسی معارف اسلامی معرفی‌ گردیده‌اند، می‌رساند؛ از آنجاکه شرط ورود داوطلبان متقاضی در کدرشته امتحانی مذکور به دانشگاه، علاوه بر کسب نمره علمی لازم، احراز شرایط عمومی رشته مدرسی معارف اسلامی و نتیجه مصاحبه‌ای که توسط معاون محترم آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها انجام خواهد شد، می‌باشد، لذا این‌دسته از داوطلبان لازم است علاوه بر دارا بودن شرایط فوق و همچنین شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور (دفترچه شماره ۱)، حداکثر تا ۷ روز پس از اعلام نتایج اولیه، برای طی مراحل پذیرش به پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان (به نشانی www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذکور باشند. بدیهی است عدم ثبت‌نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌گردد. در پایان لازم به ذکر است که در گزینش نهایی وضعیت علمی این قبیل داوطلبان که مبادرت به تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی خود در موعد مقرر ننمایند و یا نتیجه مراحل مذ

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۱)

 1. ماندانا می‌گه:

  خواهش میکنم جواب سوال منو بدین بچه ها…به مشکل بزرگی برخوردم…جهارشنبه ۲۹ اردیبهشت مصاحبه اصفهان هست و من نمیدونم برم یا نه؟

 2. ماندانا می‌گه:

  و یه سوال دیگه..چرا من تو سایت دانشگاه تهران هیچ اطلاعیه ا ی در مورد زمان مصاحبه نمیبینم؟

 3. ماندانا می‌گه:

  سلام دوستان.
  من رشته مدیریت روزانه بابلسر و شبانه تهران و اصفهان دعوت به مصاحبه شدم.ولی اصفهان رو بالاتر از بابلسر زده بودم .کسی میدونه اگه هر دو رو قبول بشم میتونم خودم بینشون انتخاب کنم یا نه؟یا حتما باید شبانه اصفهان برم؟

 4. ریاضی محض می‌گه:

  سلام
  کسی دعوت شده به دانشگاه شاهد تهران هست؟
  چرا توی سایت دانشگاه هیچ اطلاعیه ای در مورد زمان و مکان مصاحبه و مدارک مورد نیاز نزده؟
  لطفا راهنمایی کنید

 5. ict می‌گه:

  سلام
  آیا کسی اطلاع داره وام دانشجویی به پردیس ها هم تعلق میگیره یا نه؟

 6. مژگان می‌گه:

  با سلام. مهسا خانم، من معدل کارشناسیم ۱۴/۶۱ هست ولی اشتباهی ۱۴/۴۶ وارد کردم.الان چیکار کنم؟ الان میشه اصلاح کرد؟ تو مصاحبه برام مشکلی پیش میاد؟

 7. بهار می‌گه:

  هزینه دکتری پیام نور چقدرمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید
  همچنین تاریخ مصاحبه ش مشخص نکرده

 8. نازگل می‌گه:

  سلام دوستان
  من فقط شبانه و پیام نور تهران دعوت به مصاحبه شدم . نمیدونم برم یا نرم . آخه سال بعد کنکور دو مرحله ای میشه ودست انتخاب دانشگاهها خیلی بازتر میشه توی انتخاب دانشجو . بد جور یموندم سر دوراهی چکار کنم .میشه راهنماییم کنین ؟

 9. محسن می‌گه:

  دوستانی که دکتری اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد قبول شدند نمی دونند توی جلسه مصاحبه چی براشون مهمتره.ممنونم اگر راهنمایی ام بکنید

 10. حبیب می‌گه:

  من پردیس خودگران علامه رشته علوم ارتباطات دعوت به مصاحبه شدم /اما نمی دانم پردی ۱یا ۲ است. در سایت دانشگاه هم مطلبی نگذاشته اند . گویا برای مصاحبه هم باید مبلغی پرداخت کنیم.لطفل راهنمایی کنید

 11. لیلی_ روانشناسی می‌گه:

  من ۲ تا نوبت دوم شهرستان و ۳ تا پردیس توی تهران دعوت شدم. میخوام مصاحبه شهرستانها رو نرم. آخه هزینه نوبت دوم همچین کمتر از پردیس نیست. ولی همه میگن مدرک پردیس زیاد اعتبار نداره. درسته؟ شما چی میگین؟

 12. ممد110 می‌گه:

  سلام
  من باید ۳ روز پشت سر هم برم مصاحبه.
  به ترتیب: شاهرود – سمنان – بابل
  دانشگاه بابل یک تاریخ مصاحبه جبرانی گذاشته ولی شرط گذاشته که باید غیبت در جلسه اول مصاحبه موجه باشه. حالا به نظرتون اینکه من دو روز قبلش مصاحبه داشتم ، غیبتم رو در جلسه اول موجه میکنه؟ آخه واقعا آدم از لحاظ روحی و جسمی خسته میشه.

 13. ﻟﻴﻠﻴﺎ می‌گه:

  ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ.ﺑﺒﺨﺸﻴﺪ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﻫﺎ ﻛﺠﺎ ﺑﺮﮔﺰاﺭ ﻣﻴﺸﻪ.ﻣﻦ ﭘﺮﺩﻳﺲ ﻛﺮﺝ ﻗﺒﻮﻝ ﺷﺪﻡ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﻭﻟﻲ ﻛﺪ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﺧﻮاﺭﺯﻣﻲ ﺭا ﺯﺩﻩ و ﺷﻬﺮ ﻛﺮﺝ..ﻳﻌﻨﻲ ﺳﺎﻳﺖ ﭘﺮﺩﻳﺲ ﻛﺮﺝ ﺭا ﺑﺮﻡ ﻳﺎ ﺳﺎﻳﺖ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﺧﻮاﺭﺯﻣﻲ…ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ اﺵ ﻛﺠﺎﺳﺖ ﻳﻌﻨﻲ ﺑﺮﻡ ﺗﻬﺮاﻥ ﻳﺎ ﻛﺮﺝ ..ﻟﻂﻔﺎ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﻛﻨﻴﺪ اﻭﻟﻴﻦ ﺩﻓﻌﻪ ﺳﺖ…ﻣﻤﻨﻮﻥ

 14. رئوف می‌گه:

  من هم سایت دانشگاهها رو دیدم برنامه شون با برنامه سازمان سنجش برای مصاحبه یکی نیست .

 15. سازه می‌گه:

  بچه ها اگه برای یه دانشگاه هم روزانه هم شبانه دعوت شده باشیم شباهنه رو نخوایم بریم باید کجا اعلام کنیم؟

 16. امیری می‌گه:

  بچه ها این برنامه که با برنامه دانشگاهها جور نیست که رو سایتشون گذاشتند!!! جریان چیه کدومشون درسته؟

 17. حامد می‌گه:

  صفحه رو با IE (اینترنت اکسپلورر) باز کنید و روی لینک کلیک راست کنید و گزینه‌ی Save target as‌ رو انتخاب کنید.

درج نظر