مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام برنامه زمانی مصاحبه های دکتری 94 از سوی سازمان سنجش

جدول  برنامه زمانی برگزاری مصاحبه های معرفی شدگان چند برابر ظرفیت آزمون دکتری 1394 از سوی سازمان سنجش منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست ، سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای ضمن اعلام برنامه زمانی مصاحبه های دکتری 94 برخی نکات مهم را به داوطلبان تذکر داد. در بخشی از این اطلاعیه آمده است:

بدين‌وسيله به اطلاع داوطلباني كه براساس كارنامه نتايج اوليه آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» نيمه‌متمركز سال 1394 مجاز به انتخاب رشته گرديده و اولويت‌هاي انتخابي خود را در پايگاه اطلاع رساني اين سازمان ثبت نموده‌اند، مي‌رساند: كارنامه نتيجه انتخاب رشته كه براساس آن معرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت براي شركت در مرحله بررسي سوابق علمي، آموزشي وپژوهشي (مصاحبه) آزمون مذكور مشخص مي‌باشد بر روي پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قرار دارد. لذا از آن‌دسته از داوطلباني كه در يك و يا چند كد رشته محل تحصيلي (حداكثر 5 كدرشته‌محل) از رشته امتحاني ذيربط در رديف معرفي‌‌شدگان چند برابر ظرفيت  قرار گرفته‌اند، دعوت مي‌نمايد با توجه به نكات زير و مطابق برنامه زماني مشخص شده مربوط به هر كدرشته محل و همچنين جداول مندرج در ذيل اين اطلاعيه و با همراه داشتن مدارك اعلام شده براي شركت در اين مرحله (بررسي سوابق علمي، آموزشي وپژوهشي) و ساير مراحل پذيرش به موسسات ذيربط مراجعه نمايند. بديهي است عدم مراجعه براي شركت در مراحل فوق، به منزله انصراف داوطلب از پذيرش در كدرشته‌محل يا كدرشته‌محلهاي انتخابي مربوط تلقي مي‌گردد، ضمناً توجه داوطلبان را به موارد ذيل معطوف مي‌دارد.

(1)- داوطلبانی که براساس کارنامه منتشره در سایت این سازمان به عنوان معرفی شده یک یا چند کدرشته محل از رشته امتحانی مربوط مشخص شده‌اند، لازم است قبل از مراجعه به محل مصاحبه به پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاه ذیربط مراجعه و نسبت به پرداخت مبلغ تعیین شده در سایت دانشگاه برای شرکت در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه) اقدام نمایند و اصل فیش واریز شده را به همراه مدارک مورد نیاز به همراه داشته و آنرا هنگام شرکت در مصاحبه به مسئول ذیربط تحویل دهند.

ضمناً هزینه مربوط به این مرحله توسط هیات امناء هر دانشگاه تعیین و در سایت دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

(2)- معرفی‌شدگان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی برای اطلاع بیشتر از شرایط و ضوابط، روز و ساعت مراجعه و همچنین شماره حساب دانشگاههای مربوط لازم است به پايگاه اطلاع رسانی موسسات مراجعه نمایند.

(3)- به هنگام گزينش نهايي در هر كدرشته محل اعلام شده براي داوطلب در اين اطلاعيه، داوطلباني شركت داده خواهند شد كه نمره مصاحبه آنان توسط موسسه ذيربط به سازمان اعلام گردد و داوطلباني كه نمره‌اي براي مصاحبه آنان اعلام نشود از پذيرش در كدرشته آن موسسه حذف خواهند شد.

(4)- بديهي است پس از انقضاي مهلت مقرربراي شركت در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه)، بررسي مدارك و يا هر روش ديگر مطابق آئين‌نامه مربوط، هيچ‌گونه تقاضايي قابل پذيرش نمي‌باشد.لذا به داوطلبان توصيه مي‌شود كه در مهلت مقرر تعيين شده با به همراه داشتن مدارک و مستندات لازم به دانشگاه مربوط مراجعه نمايند. به مراجعات و یا ارائه مدارک پس از تاریخ مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد.

(5)- وضعيت علمي داوطلبان در كارنامه در كدرشته محلهاي معرفي‌شده (حداكثر در 5 كدرشته) و كدرشته‌محلهاي قبل از آن مشخص شده است و آن دسته از داوطلباني كه در كمتر از 5 كدرشته محل معرفي شده‌اند و يا اصلاً در رديف معرفي‌شدگان قرار نگرفته‌اند وضعيت علمي آنها در كارنامه دركليه كدرشته‌محل‌هاي انتخابي منعكس گرديده است.

(6)- داوطلبان معرفي شده در رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه امام صادق(ع)، براي اطلاع از شرايط و ضوابط تحصيل در اين دانشگاه، به توضيحات مندرج در صفحه 88 دفترچه راهنماي انتخاب رشته مراجعه نمايند. ارائه گواهي قبولي در آزمون معارف اسلامي كه از سوي اين دانشگاه برگزار ميشود، براي ورود به مرحله مصاحبه الزامي مي‌باشد. (ضمناً معرفي‌شدگان دانشگاه مذكور شامل معرفي حداكثر تا 5 كد نمي‌باشند).

(11)- داوطلبان معرفي شده در رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه شهيد مطهري براي اطلاع از شرايط و ضوابط و ساير مراحل پذيرش لازم است به وب سايت دانشگاه به آدرس: www.motahari.ac.ir  مراجعه نمايند.

مدارك مورد نياز كه مي‌بايست معرفي‌شدگان براي انجام مراحل مصاحبه همراه خود داشته باشند.

تذكرات مهم : 

1- به اطلاع آندسته از داوطلبانی که علاقه‌مندی خود را به بورس اعزام به خارج از كشور در فرم انتخاب رشته محلهاي تحصيلي اعلام نموده‌اند، می‌رساند كه باتوجه به ظرفيتهاي اعلام شده درهركد رشته امتحاني، افرادي كه از نظر علمي در رديف 2 برابر ظرفيت قرار گرفته‌اند دركارنامه اعلام نتايج اين مرحله به عنوان معرفي‌شده بورسيه اعزام به خارج از كشور مشخص شده‌اند كه هماهنگی لازم جهت انجام مصاحبه و سایر مراحل به طريق مقتضي از طریق اداره کل بورس و اعزام به خارج از كشور سازمان امور دانشجويان با آنها بعمل خواهد آمد لذا از مراجعه حضوری به این سازمان و اداره كل مذكور خودداری فرمايند.

2- چنانچه داوطلبان درخصوص كارنامه نتايج انتخاب رشته سوالاتي داشته باشند لازم است حداكثر تا تاريخ 94/02/31 منحصراً از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي در پايگاه اطلاع رساني سازمان تقاضاي خود را ارسال نمايند. به تقاضاهايي كه به نحو ديگري و يا بعد از تاريخ فوق ارسال گردد، پاسخ داده نخواهد شد.

3- به اطلاع داوطلبان شركت كننده در رشته امتحاني مدرسی معارف اسلامی (كدرشته 2151) كه با توجه به كارنامه نتيجه انتخاب رشته براي شركت در مرحله مصاحبه به يك يا چند كدرشته محل مربوط به گرايش مدرسي معارف اسلامي معرفي‌ گرديده‌اند، مي‌رساند؛ از آنجاكه شرط ورود داوطلبان متقاضي در كدرشته امتحاني مذكور به دانشگاه، علاوه بر كسب نمره علمي لازم، احراز شرايط عمومي رشته مدرسي معارف اسلامي و نتيجه مصاحبه‌اي كه توسط معاون محترم آموزشي و پژوهشي استادان و دروس معارف اسلامي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها انجام خواهد شد، مي‌باشد، لذا اين‌دسته از داوطلبان لازم است علاوه بر دارا بودن شرایط فوق و همچنين شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و شركت در آزمون مذکور (دفترچه شماره 1)، حداكثر تا 7 روز پس از اعلام نتايج اوليه، براي طي مراحل پذيرش به پايگاه اطلاع رساني معاونت امور دفاتر، اساتيد و مبلغان (به نشاني www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام در اين سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوي معاونت مذكور باشند. بديهي است عدم ثبت‌نام در اين سامانه به منزله انصراف از تحصيل در اين رشته تلقي مي‌گردد. در پايان لازم به ذكر است كه در گزينش نهايي وضعيت علمي اين قبيل داوطلبان كه مبادرت به تكميل فرم انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اينترنتي خود در موعد مقرر ننمايند و يا نتيجه مراحل مذ

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. ماندانا گفت:

  خواهش میکنم جواب سوال منو بدین بچه ها…به مشکل بزرگی برخوردم…جهارشنبه 29 اردیبهشت مصاحبه اصفهان هست و من نمیدونم برم یا نه؟

 2. ماندانا گفت:

  و یه سوال دیگه..چرا من تو سایت دانشگاه تهران هیچ اطلاعیه ا ی در مورد زمان مصاحبه نمیبینم؟

 3. ماندانا گفت:

  سلام دوستان.
  من رشته مدیریت روزانه بابلسر و شبانه تهران و اصفهان دعوت به مصاحبه شدم.ولی اصفهان رو بالاتر از بابلسر زده بودم .کسی میدونه اگه هر دو رو قبول بشم میتونم خودم بینشون انتخاب کنم یا نه؟یا حتما باید شبانه اصفهان برم؟

 4. ریاضی محض گفت:

  سلام
  کسی دعوت شده به دانشگاه شاهد تهران هست؟
  چرا توی سایت دانشگاه هیچ اطلاعیه ای در مورد زمان و مکان مصاحبه و مدارک مورد نیاز نزده؟
  لطفا راهنمایی کنید

 5. ict گفت:

  سلام
  آیا کسی اطلاع داره وام دانشجویی به پردیس ها هم تعلق میگیره یا نه؟

 6. مژگان گفت:

  با سلام. مهسا خانم، من معدل کارشناسیم 14/61 هست ولی اشتباهی 14/46 وارد کردم.الان چیکار کنم؟ الان میشه اصلاح کرد؟ تو مصاحبه برام مشکلی پیش میاد؟

 7. بهار گفت:

  هزینه دکتری پیام نور چقدرمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید
  همچنین تاریخ مصاحبه ش مشخص نکرده

 8. نازگل گفت:

  سلام دوستان
  من فقط شبانه و پیام نور تهران دعوت به مصاحبه شدم . نمیدونم برم یا نرم . آخه سال بعد کنکور دو مرحله ای میشه ودست انتخاب دانشگاهها خیلی بازتر میشه توی انتخاب دانشجو . بد جور یموندم سر دوراهی چکار کنم .میشه راهنماییم کنین ؟

 9. محسن گفت:

  دوستانی که دکتری اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد قبول شدند نمی دونند توی جلسه مصاحبه چی براشون مهمتره.ممنونم اگر راهنمایی ام بکنید

 10. حبیب گفت:

  من پردیس خودگران علامه رشته علوم ارتباطات دعوت به مصاحبه شدم /اما نمی دانم پردی 1یا 2 است. در سایت دانشگاه هم مطلبی نگذاشته اند . گویا برای مصاحبه هم باید مبلغی پرداخت کنیم.لطفل راهنمایی کنید

 11. لیلی_ روانشناسی گفت:

  من 2 تا نوبت دوم شهرستان و 3 تا پردیس توی تهران دعوت شدم. میخوام مصاحبه شهرستانها رو نرم. آخه هزینه نوبت دوم همچین کمتر از پردیس نیست. ولی همه میگن مدرک پردیس زیاد اعتبار نداره. درسته؟ شما چی میگین؟

 12. ممد110 گفت:

  سلام
  من باید 3 روز پشت سر هم برم مصاحبه.
  به ترتیب: شاهرود – سمنان – بابل
  دانشگاه بابل یک تاریخ مصاحبه جبرانی گذاشته ولی شرط گذاشته که باید غیبت در جلسه اول مصاحبه موجه باشه. حالا به نظرتون اینکه من دو روز قبلش مصاحبه داشتم ، غیبتم رو در جلسه اول موجه میکنه؟ آخه واقعا آدم از لحاظ روحی و جسمی خسته میشه.

 13. ﻟﻴﻠﻴﺎ گفت:

  ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ.ﺑﺒﺨﺸﻴﺪ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﻫﺎ ﻛﺠﺎ ﺑﺮﮔﺰاﺭ ﻣﻴﺸﻪ.ﻣﻦ ﭘﺮﺩﻳﺲ ﻛﺮﺝ ﻗﺒﻮﻝ ﺷﺪﻡ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﻭﻟﻲ ﻛﺪ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﺧﻮاﺭﺯﻣﻲ ﺭا ﺯﺩﻩ و ﺷﻬﺮ ﻛﺮﺝ..ﻳﻌﻨﻲ ﺳﺎﻳﺖ ﭘﺮﺩﻳﺲ ﻛﺮﺝ ﺭا ﺑﺮﻡ ﻳﺎ ﺳﺎﻳﺖ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﺧﻮاﺭﺯﻣﻲ…ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ اﺵ ﻛﺠﺎﺳﺖ ﻳﻌﻨﻲ ﺑﺮﻡ ﺗﻬﺮاﻥ ﻳﺎ ﻛﺮﺝ ..ﻟﻂﻔﺎ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﻛﻨﻴﺪ اﻭﻟﻴﻦ ﺩﻓﻌﻪ ﺳﺖ…ﻣﻤﻨﻮﻥ

 14. رئوف گفت:

  من هم سایت دانشگاهها رو دیدم برنامه شون با برنامه سازمان سنجش برای مصاحبه یکی نیست .

 15. سازه گفت:

  بچه ها اگه برای یه دانشگاه هم روزانه هم شبانه دعوت شده باشیم شباهنه رو نخوایم بریم باید کجا اعلام کنیم؟

 16. امیری گفت:

  بچه ها این برنامه که با برنامه دانشگاهها جور نیست که رو سایتشون گذاشتند!!! جریان چیه کدومشون درسته؟