مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

پایان اولتیماتوم بهارستانی ها به میرزاده

در حالی که رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از اخذ مجوز برای کلیه کد رشته‌ها سخن می‌گوید، بهارستانی‌ها از پایان یافتن روز شمار خبر می‌دهند.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران، سال گذشته بود که دانشگاه آزاد تعداد زیادی دانشجو را در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا پذیرا بود، به طوریکه شاهد رشد 138 درصدی در مقطع کارشناسی ارشد و رشد 271 درصدی در مقطع دکترای این دانشگاه این اتفاق با جنجال رسانه ای و پیگیری رسانه‌ها ادامه پیدا کرد تا جایی که پای وزارت علوم نیز به این ماجرا باز شد و وزارت‌خانه ناظر بر مجوز کد رشته دانشگاه‌ها افزایش ظرفیت رشته‌های دانشگاه آزاد را بدون مجوز دانست.
پس از اعتراض نمایندگان مجلس با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به این موضوع کمیته‌ای برای بررسی ماجرا تشکیل شد و مقرر شد تا پایان اردیبهشت سال 94 رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد تعیین تکلیف شود.
700 کد رشته بدون مجوز در دانشگاه آزاد 
این درحالی است که شنیده‌ها حاکی از این مساله بود که 700 کدرشته دانشگاه آزاد بدون مجوز صادر شده و دانشجویان در حال پرداخت شهریه برای رشته‌هایی هستند که مجوز دریافت نکرده ‌است و در صورتیکه به نهادهای حقوقی معترض می‌شدند، دانشگاه آزاد به عنوان متخلف ماجرا شناخته می‌شد.
دانشگاه آزاد رشته بدون مجوز ندارد 
حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد گفت: بحث این رشته‌ها در کمیسیون مشترک وزارت علوم و دانشگاه آزاد در حال بررسی است و قسمت عمده‌ای از این رشته هابه تصویب این کمیسیون رسیده است.
وی با اشاره به اینکه از مهر 94 تمامی رشته ها دارای مجوز قانونی خواهند بود، افزود: دانشگاه آزاد رشته بدون مجوز ندارد و طی توافقاتی که با مسئولین وزارت علوم داشتیم کلیه این رشته‌ها بر اساس تفاهم بوده است، البته اختلاف نظر کارشناسی در این زمینه وجود داشته که بعد از بررسی در کمیسیون کلیه رشته‌ها دارای مجوز شد.
جلوگیری از پذیرش دانشجو در کد رشته‌های بدون مجوز
این درحالی است که قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از پایان یافتن فرصت دانشگاه آزاد برای اخذ مجوز خبرداده و اعلام کرده در صورتی که مجوز رشته‌محل‌ها اخذ نشود، بنابر قانون با دانشگاه آزاد برخورد می‌شود و از پذیرش دانشجو در آن کدرشته جلوگیری خواهد شد.
اما آنچه که حائز اهمیت است دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد هستند که با شهریه گزاف مشغول به تحصیل در کد رشته‌هایی هستند که مجوز قانونی ندارند و در انتظار انحلال به سر می‌برند.
 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. نیروانا گفت:

  بچه های روانشناسی عمومی کی میدونه از اون ۳۰ تا دانشگاه که در دفترچه برای انتخاب بود کدوما مجوز نگرفتن؟ تو رو خدا هرکی میدونه جواب بده خواهشا!!!:’( :’(

 2. فیزیک گفت:

  تکلیف اونایی که دو ترم هست دارند شهریه میدن درس می خونن چی میشه؟یعنی مجوز ندن ما هم کنار زده می شیم؟/؟؟؟؟/

  • تحلیل گر گفت:

   با عرض سلام و عرض ادب.و همچنین خسته نباشید به سایت پی اج. تی تست که اخبارها رو هر چه سریع تر اطلاع رسانی می کنند. یک موضوع مهم ذهنم رو به شدت مشغول کرده و اون این است که از سال 90 دانشگاه های بدون مجوز(علوم تحقیقات ها به غیر از تهران) تو مقطع ارشد به گرفتن دانشجواقدام کردند و ادامه داره!!!سوال خیلی مهم ام اینه که چرا باید تو این چند ماه وزارت علوم لیست دانشگاههای مورد تایید اش رو منتشر کرده؟؟؟!!!!چرا حداکثر تو اون یک سال اول اطلاع رسانی نشده بود بعد سه سال و نیم منتشر میشه،چرا دانشگاه هایی که دکتری گرفتند و مجوز نداشتند سریع تر اطلاع رسانی شد!!!اگه سر صحبت بدون مجوز دکتری نبود دیگه متوجه نمی شدیم که ارشدمون فاقد اعتباره!!! البته تا این لحظه! ولی جالب اینجاست که خیلی از فارغ التحصیل ها و اونایی که ارشد رو تو همچین دانشگاه هایی می خوانند این موضوع بسیار مهم رو بهشون گوشزد می کنم یا اصلا باور نمی کنند در جوابم می گویند دانشگاه آزاد است و دانشگاه معروف و امتحان دادیم… و گروه دوم کسایی هستند که خودشون رو به خواب زدند هر چقدر می گم می دونند ولی کاملا بی اعتنا و مدر گرا.امیدوارم این مشکلات با رایزنی مسولین محترم حل شود.سپاس.

 3. مجید گفت:

  سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه مقرر بود دانشگاه آزاد تا پایان اردیبهشت مجوزهای رشته محل دکتری را از شورای گسترش اخذ نماید، گفت: نمایندگان مجلس خبر از پایان این روز شمار می دهند.

  قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران با اشاره به پایان یافتن فرصت دانشگاه آزاد ادامه داد: شورای گسترش وزارت علوم پایان اردیبهشت را تاریخ اعلام مجوزهای این دانشگاه در مقطع دکترا اعلام نموده است.

  وی تصریح کرد: لذا با توجه به پایان یافتن فرصت چند ماهه دانشگاه آزاد هیئت رئیسه کمیسیون استعلام موضوع از دانشگاه آزاد را آغاز کرده است و در صورتیکه مجوز رشته‌محل‌ها اخذ نشود و یا استاندارد‌های لازم برای اخذ مجوز مهیا نباشد بنابر قانون دانشگاه آزاد از پذیرش در آن رشته محل‌ها باید خودداری کند.

 4. saleh گفت:

  سلام عزیزان
  ما دو ترم دکتری تموم کردیم و الان شما دارین از مجوز حرف میزنین؟؟؟؟!!!!

 5. هادی گفت:

  رشته های دارای مجوز تو سایت وزارت علوم هست. بقیه رشته ها مثل فارغ التحصیلان واحدهای علوم تحقیقات شهرستان ها مدارکشون تایید نخواهد شد. الان بیش از دوسال که فقط مدرک موقت دانشگاه ازاد رو دارند.

  • دانشجوی دکتری فقه و مبانی حقوق دانشگاه ازاد دامغان گفت:

   درست می فرمائید
   توصیه اکید من با داوطلبان اینه که حتما رشته محل مجوز دار برن و گرنه در اینده پول میدن و زحمت هم می کشن ولی مدرک بی اعتباره
   فقط مجوز دار مجوز دار مجوز دار

  • فریبرز گفت:

   سلام.آقای هادی درست می گن ما دو سال ارشدمون تموم شده فقط مدرک موقت دادن اونم بعد یک سال و جالب اینجاست که دوبار مدرک وقت باعناوین متفاوت دادند. این در حالی است که کسی از دانشگاه اش تصویه حساب می کنه نهایتش تا سه ماه مدرک موقت و 6 ماه دانشنامه اش رو اخذ می کنه. من که دانشجوی فعالی بودم واقعا با این کار از تحصیل منصرف شدم.

 6. انيتا گفت:

  سلام از كجا بفهميم كدوم رشته ها مجوز دارن

  • تحلیل گر گفت:

   سلام خانم آنیتا برید به این سایت وزارت علوم به این آدرس msrt.ir وقتی رفتین به اون آدرس سمت راست گزینه ارشد و دکتری رو کلیک کنید و جدوال دانشگاه های مورد تایید رو می تونید ببینید.

 7. هادی گفت:

  دکتر فرهادی در برنامه نگاه یک امشب اعلام کرد بیش از 160 رشته دانشگاه ازاد رد شده و گزارش این امر هفته اینده به شورای انقلاب فرهنگی داده خواهد شد.

 8. هادی حقوق جزا و جرم شناسی گفت:

  با سلام به همگی
  دوستان عزیز خبر جدید
  علوی فاضل: نتایج دکتری تا ۶ خرداد اعلام می شود

  http://phdtest.ir/1394/03/%D8%AA%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-94-95/

 9. صادق گفت:

  بنده هم زنگ زدم و گفتن اواسط خرداد
  خب تا دهم که درگیر ازمون ارشدن شاید بخاطر اون هم باشه

 10. خانوم دکتر زهرا گفت:

  دوستان الان تماس گرفتم با مرکز آزمون. ی آقایی جواب دادن وگفتن اواسط خرداد پیگیر باشید انشالا اعلام میشه.
  بعد سوال کردم مجوز رشته محل ها در چه وضعیتیه، چون توو سایت وزارت علوم هنوز رشته محل جدیدی اعلام نشده که، جواب دادن: خانم همه رشته محل ها مجوز میگیرن، نگران نباشین.
  خدایا عیدی امروز مارو، قبولی امسال دکترای دانشگاه دلخواهمون قرار بده… الهی آمین

  • چشم انتظار گفت:

   الهی آمین !!!!

   ممنون از انرژی مثبتی که به مامیدین

   • خانوم دکتر زهرا گفت:

    خواهش میکنم دوست عزیز. منم مثل همه شما چشم انتظار اومدن نتایج و دیدن نوشته قبولی در کارنامم هستم. ما الان باید کنار هم باشیم و بجای استرس وارد کردن به هم، برا هم دعای خیر کنیم و سعی کنیم حرفای مثبت و امیدوارکننده بزنیم. انشالا که نتیجه قبولی دکترامون هم، بزودی از راه میرسه و این انتظار، نتیجه ای خوش و شیرین داره برامون…

 11. دانشجوی دکتری فقه و مبانی حقوق گفت:

  بله دوستان درست می فرمایند که قدیمی است
  اما با تغییرات اندکی که صورت گرفته می توان یک نتیجه ای گرفت که این نتیجه برای همه قابل درکه
  از طرفی هم این سایت رسمی وزارت علومه و هیچ منبع دیگری به جز این سایت قابل اعتماد نیست لذا تا تغییری صورت نگرفته معنایش این است که در مجوز رشته ها هیچ اتفاقی رخ نداده
  در ضمن از این پس با عنوان دانشجوی دکتری فقه و مبانی حقوق دانشگاه ازاد دامغان نظر می گذارم
  پارسال به این سایت خیلی سر میزدم با نام فقه و مبانی حقوق اما خدا را شکر امسال در یک رشته محل مجوز دار قبول شدم

 12. باوکی آرتین گفت:

  دوستان مسئولین کشورنیز بااستراتژی دانشگاه آزادمبنی برجلوگیری از خروج ارزوجوان از کشورموافقند .

 13. باوکی آرتین گفت:

  باسلام
  امیدواریم با همت وتلاش دکترمیر زاده وتیم همراهشان ونیز مساعدت ،سعه صدروهمکاری کارشناسان وزارت علوم و..مشکل فرارمغزوارزازکشوربه یکباره حل شده وبا تحصیل جوانان وجویندگان علم در سراسر کشورباعث ایجاداشغال وگردش نقدینگی درداخل میهن عزیزمان شوندوبا این مهم مشکلات مهاجرت ودوری خانواده هااز فرزندانشان و… (درصورت عزیمت به کشورهایی که ازنظر علمی درحد واحدهای قدردانشگاه آزاددربسیاری از استانهانیزنسیتند)حل شود.دوستان مسئولین کشورنیز بااستراتژی دانشگاه آزادمبنی بر خروج ارزوجوان از کشورموافقند ان شاا…اکثر مراکزاستان ها درسطح دکتری مجوزخواهند گرفت.امیدوارم

 14. مریم.س گفت:

  خوب من که همون روز اول گفتم تماس گرفتم گفتن که دهه سوم خرداد می زنیم !!!!
  اما هیچکی حرفمو باور نکرد !

 15. ندا گفت:

  ازصبح تا حالا همش حس روز اعلام نتایج رو دارم.خدایا خودت شاهدی برا یه اعلام نتایج چه به روز ما میارن

 16. علی - آموزش زبان گفت:

  سلام به همه دوستان
  همین الان با مرکز ازمون تماس گرفتم و یه اقایی بهم گفت که اواسط خردادماه پیگیری کنید. ازشون پرسیدم که ایا اواسط خرداد نتایج رو اعلام می کنید.؟ گفت نه. هنوز به ما تاریخی اعلام نکردند و همچنان پیگیر باشید.
  اینجور که معلوم هست نتایج دهه سوم خرداد میاد.
  یعنی حد اقل بیست روز دیگه انتظار …

 17. مریم.س گفت:

  وایییی من که بدبخت شدم رفت !!

  فقط کرمان و قزوین مجوز دارن ! این همه شهر که من انتخاب کردم پس چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس روفوزه ام دیگه
  خوب از اول می گفتین من اصلا مدیریت شرکت نمی کردم

 18. کسی می دونه کی اعلام میشه نتایج؟

 19. چشم انتظار گفت:

  دانشجوی دکتری فقه و مبانی حقوق عزیز!!!

  این لینک که مال چندماه پیشه بروز نشده …

 20. امیر بازاریابی گفت:

  سلام و صبح همه دوستان بخیر و شادی

  دوست عزیز بنام ” ناامید ” ، اگر که خبر موثق داری که منبع آن را اعلام کنید در این شرایط همه باید امیدوار باشیم نه ناامید .
  با احترام

 21. دانشجوی دکتری فقه و مبانی حقوق گفت:

  لینک رشته های مجوز دار رو برای اطلاع دوستان می گذارم
  http://www.msrt.ir/fa/gostaresh/Pages/CertifiedCenter4Tab.aspx

 22. مديريت گفت:

  من فك مي كنم فردا خبرايي بشه آخرش

 23. ناامید گفت:

  متاسفانه هیچکدوم مجوز نگرفتند.

 24. مسعود گفت:

  چه سكوتي حاكم شده

  ………..

  لابد كسي خبر نداره كه جواب بده

 25. صابر گفت:

  صبر كنين همه چي حل ميشه

 26. نوید گفت:

  کسی نمیدونه جواب آزمون دکتری کی مییاد؟

 27. بهار گفت:

  انشاء الله همه كد رشته ها مجوز مي گيرن وبزودي هم اعلام ميشه

 28. azad گفت:

  ما همچنان اميدواريم به حل اين مشكل

 29. من گفت:

  این رشته محل های بدون مجوز لیستش کجاست؟ از کجا ببینیم کدوما مجوز ندارن؟

 30. ندا گفت:

  دیگه ازاین همه انتظار خسته شدم،هیچ کس به فکرما نیست

 31. روانشناسي عمومي گفت:

  مطمئن باشيد تمام شهرها مجوز خواهند گرفت،من ارشدم رو شهري گرفتم كه فعلن مجوز نداره،نتايج بياد كمي از بلاتكليفي در ميايم

 32. کیومر ث گفت:

  انشالله آخرش
  خوب میشه

 33. ماری گفت:

  اگه مبخوان مجوز نگیرن باید بهمون حق بدن دوباره انتخاب رشته کنیم

 34. زمین شناسی اقتصادی ۲ گفت:

  بچه ها دکتر ميرزاده مجوز تمام رشته محلها را خواهد گرفت

 35. مدیریت آموزشی اهواز گفت:

  حالا تکلیف چیه…. حالم بده

 36. پانته آ گفت:

  دوستان این خبر منظورش چی بود؟
  خیلی مبهم بود

 37. قاصدك گفت:

  نتايج چي شد آخرش
  اي خدا

  بازم بلاتكليفي

 38. علوم تربيتي گفت:

  چي شده دوستان عزيز …..ما اوميدم خبر رشته محلارو ببينيم امروز …!!

 39. مسعود گفت:

  لطفاً مجوز دارها رو اعلام كنيد خلاص!!!

  اين حداقل انتظاري هست كه براي بعد از 4ماه وعليرغم قول صريح براي تعيين تكليف مجوزرشته محل ها تا پايان امروز ميتوانيم داشته باشيم …..

 40. دریا گفت:

  این حرف منظور چیه .

 41. سولماز گفت:

  بچه هاى صبور چيزى به اعلام نتايج نمونده.

 42. آتنا گفت:

  واقعا.بالاخره تکلیف چیه؟مجوزها؟نتایج؟

 43. مسعود گفت:

  نتايج رشته هاي مجوز دار كه قرار بود امروز مشخص بشه از طرف وزرات علوم چي شد؟؟؟؟؟؟؟
  يكي جواب بده !!!!!

 44. دکتر الناز گفت:

  سلام حالا تکلیف چیه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!