مدرسان شریف کتاب مصاحبه دکتری سومین کنفرانس سالانه مدیریت و اقتصاد کسب و کار کنفرانس سالانه پژوهش در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی کارگاه استعداد تحصیلی آزمون دکتری 97 استاد وکیلی نیکفال کنفرانس ملی دانش و فناوری نوین در علوم مهندسی در عصر تکنولوژی

شروع ثبت نام آزمون زبان دانشگاه تهران از 23 خرداد

آزمون زبان انگلیسی دانشگاه تهران با نام اختصاری UTEPT دوازدهم تیرماه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، این آزمون از سوی مرکز آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران به عنوان مجری سياست ها و آيين نامه های معاونت آموزشی و  تحصيلات تکميلی دانشگاه بوده و زيرمجموعه دانشکده زبان‌ها و ادبيات خارجی قرار دارد.

آزمون زبان انگلیسی UTEPT دانشگاه تهران در سطح آزمون تافل طراحی شده است و شامل ۱۰۰ سوال چهارگزينه‌ای است. از اين تعداد، ۳۰ سوال به گرامر و دستور زبان،‌ ۳۵ سوال به واژه و معنای كلمات و ۳۵ سوال به درك مطلب اختصاص می‌يابد.

ثبت نام در آزمون از روز ۲۳ خردادماه به صورت آنلاین در سامانه ثبت نام آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران انجام می گیرد. آزمون نیز در ۱۲ تیرماه برگزار خواهد شد.

نتایج این آزمون ۲۴ تیرماه اعلام می شود.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۸)

 1. رها گفت:

  سلام
  من UTEP آزمون دانشگاه تهران قبول شدم و اون سالی که من شرکت کردم هزینه 100 تومن بود ولی برای مصاحبه دکتری هیچ کدوم از دانشگاهها این مدرک رو قبول نکردند. کلا هم هزینه اش نسبت به بقیه آزمون داخلیها بیشتره و هم اعتبارش کمتره!

 2. آزمون utept گفت:

  تقسیم بندی سوالات این آزمون هم همونطور که تو دفترچه هست ترکیب سوالات گرامر ، واژگان و درک مطلب می باشد

 3. jj گفت:

  سلام.
  آیا شرط هیئت علمی شدن اینه که رشته ارشد و دکتری مرتبط باشند یا باید هم نام و یکی باشند
  پاسخ دادن

 4. تاریخی گفت:

  این ازمون نمره منفی هم داره ؟ چند نمره برای دانشگاهها اعتبار داره

درج نظر