مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

تسریع صدور مجوزهای جدید دانشگاه آزاد با تمدید ماموریت کمیته 5 نفره

معاون دانشگاه آزاد از فعالیت مجدد کمیته 5 نفره رسیدگی کننده به پرونده رشته محل‌های جدید دانشگاه آزاد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آنا، چندی قبل شورای گسترش آموزش عالی در اطلاعیه‌ای از پایان ماموریت کمیته 5 نفره رسیدگی‌کننده به رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی خبر داده بود، اما دکتر حسین غریبی معاون آموزشی در این‌باره به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: اخیرا جلسه‌ای با وزیر محترم علوم و معاون ایشان آقای دکتر شریعتی داشتیم و پس از رایزنی‌های صورت گرفته مقرر شد کمیته 5 نفره مجددا فعالیت خود را آغاز کند تا روند رسیدگی پرونده‌های دانشگاه آزاد ادامه یابد.
دکتر غریبی در ادامه گفت: « به امید خدا اولین جلسه این کمیته 5 نفره در هفته آینده تشکیل خواهد شد».
معاون آموزشی دانشگاه آزاد هم چنین تاکید کرد برخی از نواقص شورای گسترش آموزش عالی به برخی رشته‌-محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی رفع شده و موارد دیگر نیز قابل رفع است.
غریبی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به اِعمال شاخص‌های علمی و آموزشی مصوب وزارت علوم متعهد است، به دانشجویان اطمینان داد که هیچ گونه نگرانی در این باره نداشته باشند.
پیش‌تر، دکتر شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم نیز، وجود «نقص» در برخی رشته-محل‌های دانشگاه آزاد را، نقص بر مبنای شاخص‌های تعریف‌شده در آموزش عالی اعلام و تاکید کرده بود:« مدیریت دانشگاه آزاد در این زمینه با وزارت علوم هماهنگ است و هم چنین برای رفع نقص، هنوز فرصت باقی مانده است».
به همین دلیل تمدید مهلت «کمیته 5 نفره» را می توان در راستای ادامه تلاش‌های مدیران وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی برای بستن پرونده رشته-محل‌های این دانشگاه ارزیابی کرد.
ماموریت کمیته 5 نفره
همچنین 29 خرداد، دکتر غریبی در یک کنفرانس خبری به تشریح وضعیت بررسی رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی در کمیته 5 نفره و شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم پرداخته بود.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد با اعلام این خبر که سال گذشته کمیته 5 نفره و شورای گسترش در مجموع 1477 رشته-محل دانشگاه آزاد را تصویب کرده اند، پیشرفت در این موضوع را به دلیل پتانسیل دانشگاه آزاد اسلامی، تامین نظر وزارت علوم در رابطه با جذب هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت، و هم چنین تعامل و اعتماد مدیران وزارت علوم به دانشگاه آزاد اسلامی اعلام و ابراز امیدواری کرد: «به امید خدا بقیه رشته ها هم به تصویب وزارت علوم خواهد رسید.»

در این میان با توجه به نزدیک شدن زمان آغاز سال تحصیلی 94-95 نقش کمیته 5 نفره بیش از همیشه پررنگ شده است.

دکتر شریعتی نیاسر (معاون آموزشی وزارت علوم)، دکتر ذکایی (رئیس مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم) و دکتر حسینی (مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم) و دکتر غریبی (معاون آموزشی دانشگاه آزاد) و دکتر علوی فاضل(معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد) اعضای کمیته 5 نفره رسیدگی‌کننده به پرونده‌ رشته های دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

این کمیته پس از آن تشکیل شد که در ابتدای دوره مدیریت دکتر میرزاده، دانشگاه آزاد اسلامی با هماهنگی وزارت علوم بیش از 42 واحد علوم تحقیقات در واحدهای هم جوار یا بزرگتر ادغام و بنابر توافق میرازده و وزیر وقت علوم، مقرر شد دانشگاه آزاد اسلامی با معرفی رشته های جدید در مقاطع ارشد و دکتری در واحدهای تجمیع شده به برخی نگرانی‌ها پایان دهد.

در این میان کمیته 5 نفره ماموریت یافت تا روند اجرایی توافقات میان وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی و تسریع در سامان دادن به رشته‌های اعلام شده در دوره مدیریت قبل دانشگاه را پیگیری کند.

تمدید مهلت فعالیت این کمیته 5 نفره تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید می‌تواند نقطه مهمی برای پایان خط شایعات و فضاسازی‌هایی باشد که در ماه‌های اخیر جز ایجاد نگرانی در برخی دانشجویان، نتیجه دیگری نداشته است. آن هم در شرایطی که منابع این فضاسازی، موضعی کاملا متضاد در زمینه اعطای بورسیه‌های غیرقانونی در دولت قبل داشته‌اند. بورسیه‌هایی که حتی نمایندگان زیادی در مجلس شورای اسلامی نیز تصریح دارند در پذیرش آنها، تخلف کاملاً محرز است و دستگاه‌های نظارتی نیز به این نتیجه رسیده‌اند که پرونده‌های آنها دچار مشکل است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. یه بدبخت گفت:

  سلام، من یه سوال دارم، ما امسال94، ارشد قبول شدیم نیشابور بالینی، الان که اخر ترم شده خبراومده که می خوان ما رو یهویی بکنن اموزش محور!!!!!! مگه میشه، مگه داریم، ما با نیت پژوهش محور اومدیم ثبت نام کردیم، الان تکلیف ما چیه؟

 2. علی گفت:

  سلام.تسلیت به مناسبت ماه محرم .یک ساله در دانشگاه علوم و تحقیقات اهواز در رشته کارشناسی ارشد مهندسی خاکشناسی گرایش کشاورزی فارغ التحصیل شده ام .بعد از دفاعیه پایان نامه دانشگاه ما رو با دانشگاه آزاد اهواز قاطی کردند. اول مشکل این بود که چرا به جای 32 واحد 33 واحد پاس کردید؟؟؟؟؟؟ مگه واحدها رو دانشجو ارایه میده؟؟؟کار اون یک واحد 9 ماه طول کشید تکرار میکنم یه واحد ک حذف بشه 9 ماه. که رفع بشه.الان یک سال است که هیچ مدرکی حتی مدرک موقت به ما نداده و میگویند ک مشکل جدید اومده رشته شما در علوم و تحقیقات تهران وجود نداره تهران مدارک و برگشت داده.نمیشه مدرک بدیم.خب این یعنی چی؟؟؟ مگه میشه؟؟؟؟پس مرجع از کجا آوردن ؟؟اصلا کسی پاسخگو نیست مشکل رو به گردن هم میندازن.میپرسم کی مشکل درست میشه میگن معلووووم نیست.یعنی چی؟؟ و میگن باید دست به دامن دانشگاههای دیگه مثل خوراسگان اصفهان یا شیراز بشیم برای صدور مدرک.با وجود راه دور صد ها بار مراجعه کردم فایده ای نداشته.چون تلفن جواب نمیدن.نتونستم سر کار برم بدون مدرک عضو هیچ جا هم نتونستم بشم.در شرف ازدواجم خدا رو خوش نمیاد.تو رو خدا این خبروووو پیگیری کنید این مشکلات چه ربطی به دانشجو داره که باید بسوزه

 3. نگین گفت:

  سلام
  عضو کمسیون مجلس لطفا بگید کجا دانشجوی ارشد و البته منظورم بیشتر دکتری ست بدون آزمون میگیرند واسه جبران هزینه ها
  تا ما دیگه اینقد درگیر آزمون و مصاحبه و پژوهش و…نباشیم یه دفعه ام ما راحت برسیم به یه کنکور
  در ضمن خیلی شلوغش کردید 8 سال پیش که ما ارشد آزمون دادیم
  حتی تو آزاد رتبه بالاتر از 15 رسما حذف بود
  حالا اون زمان که ما با چنگ و دندون یه صندلی دانشگاه و واسه خودمون گرفتیم
  کجا بودید که نذارید همینطور فقط تکمیل ظرفیت پشت هم بیاد
  هر چه ما خودمون میرفتیم به روسای دانشگاه میگفتیم
  چه خبره آخه شما که امکانات ندارید چرا دانشجو اینقد ؟
  میگفت دست ما نیست مجوز دادن
  حالا همه رو متوقع کردید یه مدرک ارشد دادید دستشون
  حالا از هر داانشگاهی و هر رشته ای
  حالا که قراره به یک بهره برداری برسیم میخوان بفهمید کارتون ایرادش کجاست ؟
  بعد این همه جووون سرخورده ای که تا دو سه سال دیگه اگه استخدام نشن رسما واسه یک پست کارمندی ساده هم باید بمونن
  و واسه همیشه با استخدام خداحافظی کنند یادتون اومده
  که چه کاری بود کردیم
  والا من که دیگه هرروز این اخبار و میشنوم و بس که …..
  بهتره نگم
  اینارو هم که از دلتنگی زیاد گفتم

 4. امیر گفت:

  من حالا می خوام بدونم مدارک علوم تحقیقات شهرستان ها توسط مرکز تهران بوده رشته هاش اومدن…پس یعنی مجوز داره چون تهران مجوز گرفته درست میگم؟؟؟؟؟ این جز خبر بوده

  ۴٫مدارک دانش‌آموختگان واحدهای علوم و تحقیقات که پیش از طرح تجمیع دارای موافقت اصولی و رشته‌های مصوب بوده‌اند، بر اساس نام واحد پذیرش شده، صادر شود. برای ورودی‌های پس از آن باید مطابق تصمیمات اتخاذ شده در بخشنامه واحدهای تجمیع شده اقدام کنند.

 5. امیر گفت:

  سوال: کسی جوابمو دقیق نداد
  من ارشد علوم تحقیات کرمانشاهم ورودی ۹۳ مکانیک که گرایش ساخت رو داره علوم تحقیقات تهران هم داره یعنی مشکلی نیست؟ مدرک من مورد تایید وزارت علوم هست ….یا نه ؟؟آیا مدرک من چون علوم تحقیقات تهران مجوز داره ازونجا صادر میشه ….رو مدرک م چی مینویسن علوم تحقیقات کرمانشاه یا تهران

 6. ماری بیوشیمی به فرزاد فعال گفت:

  کدوم دو شرط میشه بیشتر توضیح بدی؟

  • فرزاد گفت:

   یکیش طرح دوساله در بیمارستان و دیگری زبان خاص دانشگاه علوم پزشکی،
   اطلاعات دقیق در این زمینه از چندتا دوستان دانشجوی دکتری ویروس شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی تبریز میگیرم و بهتون اطلاع میدم

   • ماری بیوشیمی گفت:

    ممنون لطف میکنی

    • فرزاد گفت:

     سلام گفتند که: در مورد زبان، اینکه باید در روز مصاحبه دکتری باید زبان خاص وزارت بهداشت رو داشته باشید و در مورد طرح اينکه تمامی دانشجویان پزشکي یک طرح 2ساله بالاجبار اونم با حقوق کامل در بیمارستان ها می گذرانند،
     و دانشجویان آزاد و سراسری اصلا گفتند حق چنین طرحی در بیمارستان رو ندارند و فقط دکتری بيوفيزيک هست که در دانشگاه سراسری تحصیل کرده و بعدا میتونه هم در دانشگاههای آزاد و دانشگاههاي سراسری و دانشگاههای علوم پزشکی هم تدریس بکنند و هم به پژوهش خودشون برسند، ولی شرکت در آزمون دکتری پزشکی برای همه آزاد میباشد ولی مصاحبه اون دوتا شرط لازم میباشد متأسفانه!هرچند سال پیش در مصاحبه دکتری فیزیولوژی دانشگاههای علوم پزشکی دوتا شرط رو از من خواستند ولی زیاد نمیدونستم اهمیت دارد ولی نگو دو شرط اصلی بوده که اگه بخصوص اون طرح دوساله رو نداشتی باشی قبولی برات مقدور نمی باشد متاسفانه!

     • ماری بیوشیمی به فرزاد فعال گفت:

      آقا فرزاد ممنون. سرچ کردم مطلبی راجع به رشته های ارشد که باید طرح بگذرونن پیدا نکردم !!!

   • سلام اقای دکتر فرزاد با تشکر از زحمات شما میشه بگید تقریبا حداکثر تاثیر نمره ی مصاحبه در جابجایی رتبه چند نفر میشه؟ من رتبم از مجموع ۲۵۰ نفر دعوت مصاحبه من ۲۹ شدم رزومه من بد نیست اما مصاحبم واقعا بد بود و۵ شهر هم مجوز گرفتن ایا قبول میشم؟

 7. زیست سلولی به اقا فرزاد گفت:

  من حتی با مدرک کارشناسی هم میتوانم مطب بزنم ولی علاقمند به علوم پایه هست و البته بیولوژی تولید مثل جزو گرایش دکتری ارشد مامایی در وزارت بهداشت هست… یه میکس از بیولوژی و جنین شناسی و مامایی و ناباروری…امیدوار هستم مرودشت مجوز بگیرد ممنون

  • فرزاد گفت:

   پس باید گفت: دکتری مامایی- بیولوژی تولید مثل، درسته?
   هرچند امیدوارم از دکتری زیست شناسی سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد مرودشت قبول بشید ان شاالله، هرچند باید بدونيد که اشتغال و هیئت علمي شدن بیوشیمی و ژنتیک نسبت به سلولی و مولکولی در ارجحیت میباشد چون امسال سر خودم اومد متاسفانه، هرچند سلولی و مولکولی برای خیلی سخت است نسبت به بیوشیمی

   • فرزاد گفت:

    ولی رشته فقط فیزیولوژی!
    که در هر زمینه ای الویت اول فیزیولوژی رو در دانشگاههای علوم پزشکی و بیمارستانها قلمداد میکنند!
    سال پیش در آزمون دکتری فیزیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شرکت کردم با رتبه 9 مثل آب خوردن پذيرشم نکردن و از وزارت بهداشت بدجوری دلزده شدم چون سال پیش به خاطر آزمون دکتری فیزیولوژی دانشگاه علوم پزشکی در آزمون دکتری بیوشیمی دانشگاه سراسری شرکت نکردم و برای آزمون دکتری زیست شناسی سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد همینطوری شرکت کردم و قبول شدم و حالا هرچی خدا بخواد!

 8. زیست سلولی به اقا فرزاد گفت:

  من سلولی بودم و رتبه 19…والا نمیدن آمار دقیق رو ولی خب من خودم ارشدم مامایی بوده و این رشته رو خیلی دوست دارم البته وآسه سراسری هم بیولوژی تولید مثل رو امتحان مقدم انشاالله وزارت بهداشت…تو مصاحبه دکتر مجد خیلی از سوال پرسید و منم 60 درصدش رو جواب دادم و انگلیسی هم کلی از پرسیدن که خوب انگلیس عالیه و کلا صحبت کردم واسم ون که هدف از تغییر رشته چیه به انگلیسی البته..فقط هم مرودشت رو زدم که اون مجاز نشده حالا شما نسبت به من خوشبین یا نه… البته 6 تا مقاله هم داشتم که از قبول کردن…

  • فرزاد گفت:

   ارشد مامایی هستید و اومدید دکتری زیست شناسی سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد و دکتری بیولوژی تولید مثل دانشگاه علوم پزشکی رو آزمون دادید??!!!!!!!!!!!
   والله ارشد مامایی موقعیت اشتغالش از دکتری سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد و از دکتری بیولوژی تولید مثل دانشگاههای علوم پزشکی چشم بسته که خیلی خوبست، در دکتری فیزیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شرکت میکردید خیلی برنده بودید بخدا! هرچند قبولی از دکتری فیزیولوژی دانشگاههای علوم پزشکی هست،

 9. زیست سلولی به اقا فرزاد گفت:

  ممنون آقا فرزاد حرکت انسان دوستان ای بود….و از آون بهتر تقسیم کردنش با بچه ها…. با اینکه از ته قلبم میخوام که همه مجوز گرفته بشه ولی اگر هم نشد خدای ناکرده این هم دلی و صمیمیتی که بین بچه ها دیدم و دوستای مجازی خوبی که پیدا کردم واسم یه خاطره خوب میسازه و یه حس قشنگ….انشاالله که خدا گره از کامرون باز کنه ….و دل همگی ما رو شاد کنه

  • فرزاد گفت:

   سلام
   شما در آزمون دکتری زیست شناسی سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد شرکت کردید?! در صورت بله، چند درصد از بچه های مجاز شده که مجاز شدگان حدوده 100 نفر بودند در مصاحبه شرکت کردن?! من خودم از دکتری زیست شناسی سلولی و مولکولی دانشگاه آزاد همدان انصراف دادم در بهمن ماه اینا، چون متأسفانه زیست شناسی سلولی و مولکولی در بیشتر دانشگاهها و پژوهشگاهها و دیگر سازمانها و ادارات برای اشتغال جذب نمیشن چون در الویت اول به بیوشیمی و ژنتیک بیشتر اهمیت میدن با اینکه سلولی و مولکولی خیلی سخت و پیچیده میباشد حداقل برای من نسبت به بیوشیمی و ژنتیک!
   حتی یک ترمي که دکتری سلولی و مولکولی در دانشگاه آزاد همدان میخوندم تو کلاس در بحث ها و مباحث سخت دروس زیست شناسی سلولی پیشرفته و زیست شناسی سلولی پروکاريوتها و زیست شناسی سلولی يوکاريوتها کم می آوردم

 10. فرزاد، فرق دانشگاه ازاد علوم و تحقیقات با پردیس علوم وتحقیقات?!! گفت:

  بین اسم دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات واحدx و پردیس آزاد علوم و تحقیقات واحدx اصلا تفاوتی نمی باشد و مدرک هر دو دانشگاه آزاد به اسم دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات صادر میشود، چرا به برخی از واحد های علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات و بعضی هاشون پردیس علوم و تحقیقات می گفتند?! با اینکه دانشگاه های آزاد علوم و تحقیقات شهرستانها یا پردیس های علوم و تحقیقات شهرستانها با دانشگاه آزاد مادر ادغام شده یعنی حذف شده ولی تفاوت رو بدونيد بهتره!
  دانشگاه های آزاد علوم و تحقیقاتی که در شهر xای که امکاناتشون اعم از دانشگاه و دانشکدش مستقل از دانشگاه آزاد همان شهر موردنظر یعنی x باشد این دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقاتی همان دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات x میباشد ولی اگر در یک شهری مثلا y واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد از امکانات و دانشگاه و دانشکده دانشگاه آزاد اون شهر مورد نظر یعنی شهرy استفاده کند این دانشگاه آزاد علوم وتحقيقاتي بنام پردیس واحد علوم و تحقیقات y ذکر میکنند، پس هیچ فرقی بین دانشگاههای آزاد و دانشگاههای آزاد علوم تحقیقات و پردیس های علوم و تحقیقات از نظر ارزش آموزشی و پژوهشی نمی باشد!

  • فرزاد، فرق دانشگاه ازاد علوم و تحقیقات با پردیس علوم وتحقیقات?!! گفت:

   منظور از پردیس علوم و تحقیقات همان پردیس آزاد علوم و تحقیقات میباشد!

  • رضا گفت:

   لطفا اطلاعات غلط ندهید
   6 واحد که به طور مستقل از شورای گسترش وزارت علوم مجوز تاسیس داشتند به عنوان واحد علوم تحقیقات (استان)بودند و واحدهایی که مصوبه شورای گسترش وزارت علوم مبنی بر تاسیس واحد دانشگاهی و پذیرش دانشجو را نداشتند به نام پردیس معرفی شدند
   در وحله اول هر دانشگاه باید مجوز برای تاسیس واحد از شورای گسترش بگیرد و در وحله دوم برای تک تک کدرشته ها نیز باید از شورای گسترش مجوز اخذ شود

   ضمنا با فشارهای وزارت علوم، دانشگاه آزاد مجبور به تجمیع(انحلال) پردیسها نمود که از قبل آن متاسفانه واحدهای دارای مجوز علوم تحقیقات نیز تجمیع شدند

   • فرزاد گفت:

    من این اطلاعات رو از یکی از اساتید دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات شنیدم و از طرفی دانشگاههای آزاد واحد علوم و تحقیقات شهرستانها هیچکدوم مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم رو نداشتندببرای همین کل دانشگاههای آزاد یا پردیس آزاد علوم و تحقیقات حذف شدن بجز دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران، دلیل تجمیع یا حذف دانشگاههای آزاد علوم و تحقیقات یک چیز دیگر بود

 11. تاریخ به دکتر فرزاد گفت:

  هرچند من اون مشکلات رو ندارم حرکت خداپسندانه جنابعالی قابل تقدیر است اییییی کاش در مورد ظرفیت کلاس ها هم می پرسیدی آنوقت تکمیل تکمیل میشد ( شاهین دژ)

  • فرزاد گفت:

   سقف کلاس قانونیش 7نفر در مقطع دکتری و 14_20 نفر در مقطع ارشد میباشد ولی همه می دونن دانشگاههای آزاد در طول 3_4سال هست که در مقطع ارشد 30_35 نفر پذیرش میکنن و در مقطع دکتری 10_20 نفر و در برخی رشته ها 20_30نفر میباشد!!!!
   من خودم یکی از دانشگاههای آزاد رو ميشناسم که هم در دکتری حقوق و دکتری حسابداری به تربیت 30 و 35 نفر پذیرش کرده!!!!

 12. فرزاد به دوستان در مورد مجوز دکتری ازاد گفت:

  باتوجه به اینکه اینجانب به عنوان اردبیلی فعلا این ماه رو تهران هستم اونم با زبون روزه و خدا روزه همه رو قبول حق کند، و مشکل و نگرانی داوطلبین دکتری آزاد در مورد مجوز میباشد امروز حضوری از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد از قسمت معاونت سنجش و پذیرش پرسیدم که:
  برخی رشته های دانشگاه آزاد در مقطع ارشد و دکتری مجوز ندارن تکلیف دانشجویان فارغ التحصیل یا در حین تحصیل در مقطع ارشد و دکتری چیست؟
  جواب: دانشجویان فارغ التحصیل ارشد و دکتری دانشگاه آزاد عدم مجوز اصلا نگران نباشند در صورت وجود هرگونه مشکلی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مسئول میباشد و خودش حل خواهد کرد،
  دانشجویانی که در مقطع ارشد و دکتری دانشگاههای آزاد عدم مجوز در حال تحصیل میباشند اونها هم اصلا نگران نباشند باز سازمان مرکزی دانشگاه آزاد خودش مسئول میباشد و حل خواهد کرد،
  و در مورد دکتری آزاد که بسیاری از دانشگاههای آزاد مجوز نگرفتند تکلیف این دانشگاهها چی میتونه باشه?! گفتند هر آنچه در دفترچه آزمون دکتری آزاد هست ملاک هست و هیچ نگرانی نیست و در صورت وجود هر مشکلی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مسئول میباشد و کسی نگران و آشفته نباشد،
  پس دوستان اینقدر از همدیگر سوال دیگه در این زمینه نپرسید هم خودتونو و هم بقیه دوستان رو نگران و آشفته نکنيد پس حله دیگه!
  در ضمن اونقد برای سوالم و گرفتن جوابم پافشاری میکردم که گفتن اگر خبرنگار بودم مشهور میشدم گفتم ممنون خبرنگار آزاد اردبیل هستم!

  • ماری بیوشیمی به فرزاد فعال گفت:

   آقا فرزاد واسه دکتری بیوشیمی بالینی هم تحقیق کن لطفا
   درصدها و رتبه .ممنون

   • فرزاد به ماری خانم گفت:

    به نظرم و با توجه به چیزهایی که دیدم میتونم بگم که:
    دانشگاه علوم پزشکی متاسفانه فقط دانشجوهای خودشو پذیرش میکند بدون توجه به وزن مصاحبه و آزمون از بچه های دانشگاه سراسری و بخصوص دانشگاه آزاد پذيرشي انجام نمیدن متأسفانه،
    شما اگه میخواهید در عرض یک آلی دو سال به نتیجه برسید سعی کنید به دکتری بیوشیمی دانشگاه گیلان یا دانشگاه فردوسی مشهد ویا دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات مثل من فکرتونو متمرکز کنید همین، من دردشو چشیدم تا کشیدم و دارم به شما هم اطلاع جزئی میدم

    • عادل گفت:

     نه آقا این طوری هم نیست. من دیدم کسی دانشجوی آزاد بود و قبول شده

    • ماری بیوشیمی به فرزاد فعال گفت:

     اصلا حاصر نیستم وزارت علوم شرکت کنم آزاد ترجیح میدم

    • ماری بیوشیمی به فرزاد فعال گفت:

     آقا فرزاد میگن اون قانون که بهداشت فقط از ارشدهای خودش میگیره از طرف مجلس رد شده و اجازه همچین کاری نداره .میتونی اطلاعات دقیق ش پیدا کنی؟

     • فرزاد گفت:

      سلام دانشگاه های علوم پزشکی دوتا شرط برای حضور در مصاحبه دکتری خودشون گذاشتند که فقط اون دوتا شرایط رو فقط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دارند متأسفانه

 13. تاریخ گفت:

  سلام خدمت دوستان ؛ نتایج نهایی دقیقا در مرحله اول برای خود سازمان و در مرحله بعد برای داوطلبان کی مشخص میشه؟

 14. ماری بیوشیمی به سما و سایر بیوشیمیست ها گفت:

  دوستان من سوال کردم ازمرکز سوال و پاسخ دانشگاه آزاد برای کد رشته محل های بدون مجوز تکلیف ش چیه؟ جواب دادن ملاک دفترچه راهنمای ثبت نام میباشد
  لطفا شما هم بپرسین
  همین جواب میدن؟؟!!!

 15. ماری بیوشیمی به سپهر گفت:

  سپهرخان نمره کتبی ت چند شده؟؟

 16. امیر گفت:

  توجه
  بچه ها اقا فرزاد اقارضا همتون …گوش کنید

  با توجه به فارغ التحصیل شدن دانشجویان ورودی سال های 88 و 89 رشته مهندسی عمران – مکانیک خاک و پی و سازه دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات مرکزی – اراک و با توجه به پیگیری های مکرر از سوی دانشجویان جهت صادر شدن مدرک گواهی موقت و دانش نامه، متاسفانه هیچگونه پاسخی از سوی مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات مرکزی – اراک، داده نشده است و همچنین این موضوع از طریق دانشجویان به معاونت آموزشی و بازرسی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ارجاع داده شده است که پاسخ آنها حاکی از این بوده است که به دلیل اینکه دانشگاه های واحد پردیس علوم تحقیقات استانها که مستقل نشده اند و فاقد اعضای هیئت علمی می باشند مجوز صدور مدرک را ندارند و فقط به رشته هایی که در دانشگاه علوم تحقیقات تهران در مقطع کارشناسی ارشد موجود می باشند مجوز صدور گواهی موقت داده می شود.

  لذا جهت یادآوری داوطلبین تکمیل ظرفیت ارشد کنکور سراسری دانشگاه آزاد اسلامی واحد های پردیس علوم تحقیقات می رساند که چنا نچه تمایل به انتخاب رشته ارشد در تکمیل ظرفیت دارید از رشته هایی انتخاب نمایید که در مقطع ارشد دانشگاه علوم تحقیقات تهران موجود باشد تا وقت شما بیهوده تلف نشود، چرا که بعد از فارغ التحصیل شدن فقط باید انتظار طولانی جهت فقط صدور گواهی موقت بکشید.

  • عاطفه گفت:

   امير آقا، واحدهاي علوم و تحقيقات كلا با احتساب تهران ٨ واحد بودند كه رشته هايشان همه داراي مجوز بودند، اما بقيه پرديس علوم و تحقيقات بودند كه خيلي از رشته هايشان مجوز نداشت و همه اين پرديسها به جز چند مورد اندك ، فقط در مقطع ارشد دانشجو پذيرش ميكردند و بعد از ادغام اين پرديسها در واحدهاي مركز استان نحوه صدور مدرك به شرح زير است كه دانشگاه آزاد آنرا ابلاغ نموده است: در ضمن از شوراي گسترش هم بپرسيد همين جواب رو خواهند داد .

 17. امیر گفت:

  من ارشد علوم تحقیات کرمانشاهم ورودی ۹۳ مکانیک که گرایش ساخت رو میخونم.همین گرایش علوم تحقیقات تهران داره یعنی مشکلی نیست؟مدارک مجوزشون تایید میشه یا نمیشه…اگه نمیشه راه حل…

 18. از سعید به فرزاد و بقیه اساتید گفت:

  یه سوال مهم.
  من رتبه 12 بیوشیمی شدم. انتخاب اولم علوم تحقیقات و دوم تهران شمال و از 9 دانشگاه 7 دانشگاه مجوز نگرفتن. اگه من انتخاب دومم یعنی تهران شمال قبول شم که مجوز نداره و رتبه های تک رقمی که احتمالش هست بعد از قبولی در علوم تحقیقات به دلایلی ثبت نام نکنن و علوم تحقیقات ظرفیتش خالی بشه، اونوقت برای تکمیل ظرفیت من علوم تحقیقات قبول میشم یا رتبه های بعد از من که جایی قبول نشدن علوم تحقیقات قبول میشن؟؟!!!!!
  این انصافه به نظرتون؟ کسی میدونه چی میشه؟
  با تشکر

  • الهه گفت:

   چه قبول شده ها و چه نشده ها همه میتونن در تکمیل ظرفیت شرکت کنن…منم همین مشکل شما رو دارم…

   • سعید گفت:

    اونوقت اگه همون انتخاب دومم رو هم از دست بدم چی؟!!!!

    • الهه گفت:

     نه قبولی قبلی محفوظ میمونه هر کدومو که خواستی ثبت نام میکنی…فقط باید دعا کنیم که تکمیل ظرفیت در رشته مورد نظرمون باشه….

     • سعید گفت:

      شهریور ماه بعد از زمان ثبت نام چون یه عده ثبت نام نمیکنن تکمیل ظرفیت هست ولی اینکه مهر ماه و بهمن هم تکمیل ظرفیت باشه معلوم نیست.

 19. رضا گفت:

  دوستان بجای گرفتن اخبار ناقص و شایعاتی مبنی بر صدور مجوز برای دانشگاه های هم تراز برای واحدهای فاقد مجوز توصیه دوستانه میکنم با رجوع به وزارت علوم دفتر شورای گسترش خانم پورهادی(ایشان مسؤول مربوط به دانشگاه آزاد هستند) اخبار صحیح را از ایشان دریافت کنید

 20. سپهر به سما گفت:

  خانم سما با توجه به صحبت یکی از اساتید علوم تحقیقات برای رتبه های برتر تمرکز اساتید رو رتبه علمی افراد است. مطمئنن یه دانشجو با رتبه 10 تا 20 با یه رزومه متوسط رو ترجیح میدن به یه دانشجو با رتبه 40 یا 50 و رزومه عالی.

  • سعید گفت:

   دقیقا…به نظر من هم همینطور باید باشه…

   • سما گفت:

    اما من برعکس شنیدم. میگن رزومه خیلی مهمه. اساتید براشون مهمه که بفهمند چقدر دانشجوشون تحقیق و پژوهش بلده. چون ممکنه کسی روز آزمون تو شرایط عادی نبوده باشه!!! مثل من!!!! البته رتبه هم مهمه. سالهای قبل خیلیا بودن با ی مصاحبه خوب رتبشون خیلی جابجا شده.

    • سپهر گفت:

     چون جابجایی رتبه در مصاحبه خیلی برام مهم بود سوالای زیادی پرسیدم. جابجایی زیاد رتبه در رتبه های 70،60،50 و … هست که طرف با مصاحبه 20 تا جابجا میشه. به فرض رتبه 20 تو بهترین حالت (چندین ISI و …) نهایتش 3 یا 4 رتبه جابجا بشه، البته گفتم بهرتین حالت. به همین دلیل هیچوقت نباید انتظار داشته باشیم به طور مثال رتبه 14 بیاد و تک رقمی شه.
     بله دانشجو براش مشکل پیش اومده و رتبش شده 60، یه رزومه خیلی خوب هم داره، یهو دیدی شد 40.

 21. رها گفت:

  دوستان سلام کسی میدونه بقیه رشته کی زمان مصاحبه اش اعلام میشه ؟؟؟؟؟؟

 22. فرزاد گفت:

  دوستانی که ارشدشونو در دانشگاه آزادی میخونن یا خوندن و دانشگاه موردنطرشون مجوز ندارد نگران نباشن در صورت مشکل دار شدن سازمان مرکزی بنام یک دانشگاه آزاد دیگه همتراز با دانشگاه آزاد خودشون بهشون ارشد مجوز دار میده پس اصلا نگران نباشند و حتی بچه هایی که دکتری خودشونو در دانشگاه آزاد عدم مجوزدار میخونن اونا هم همین وضعیت رو دارن به هرحال دانشگاه آزاد سطح علميش خیلی بیشتره فقط شهریه هاي سنگین موقعيتشو نارضایتمند کرده متأسفانه!

  • امیر گفت:

   امیر هستم اقا فرزاد عزیز این حرفا که مینویسم آقا رضا گفتن به نظرتون درسته:
   واحدهای علوم تحقیقات(اغلب بیش از ۹۵% تا قبل از سال ۹۲) مجوز داشتن که رشته هاشون به واحدهای مادر استان منتقل شدن و مجوزشون مشگلی نداره
   مشکل برای کسانی هست که پارسال و امسال در واحدهای بدون مجوز قبول شدن و می شوند
   در ضمن دکتر غریبی برکنار شدن
   مهم وزارت علوم هست که میتونید تماس بگیرید و بپرسید

   • سعید گفت:

    از سال 89 یکسری از دانشگاه ها شروع به گرفتن دانشجو در رشته های بدون مجوز کردن. اتفاقا اکثر رشته ها بعد از انتقال به دانشگاه مادر مشکل مجوزشون حل شد و تا قبل از اون مشکل داشتن. من چون کاملا در جریان هستم بهتون میگم الان مشکل اینجاست که مدرک این دانشجو ها به نام واحد علوم تحقیقات تهران (نام واحد استانی) صادر بشه یا به نام واحدی که دانشجوها به اونجا انتقال پیدا کردن.

    • امیر گفت:

     یعنی تایید میشه مدرکم؟ ورودی 93ام

    • رضا گفت:

     محض اطلاع عرض کنم که انتقال دانشجویان واحدهای علوم تحقیقات سابق تاثیری در اخذ مجوز های رشته های فاقد مجوز نداشت چرا که در لیست اخیر وزارت علوم مجوزها به نام همان واحدهای علوم تحقیقات استان ها صادر شده با این توجه که در واحدهای مادر تجمیع شده اند
     از طرفی کل واحدهای فاقد مجوز واحدهای علوم تحقیقات استانها تا سال گذشته (92) کمتر از 50 کدرشته دکتری بود در حالی که در سال گذشته ناگهان بیش از 1000 کد رشته بدون مجوز دکترا اضافه شد که باعث عکس العمل مجلس، وزارت علوم و شورای انقلاب فرهنگی شد

     • امیر گفت:

      اقا رضا من ارشد علوم تحقیات کرمانشاهم ورودی 93 مکانیک که گرایش ساخت رو داره علوم تحقیقات تهران یعنی مشکلی نیست؟همین گرایش رو کرمانشاه میخونم

  • nazanin گفت:

   سلام اقا فرزاد من محیط زیستم ابتدا تو هشت شهر پذیرش داشت الانبعد از این اتفاقات شد سه شهر رتبه ام پنجاه و چهار اخرین نفر صدوبیست و پنج یه مقاله ای اس ای دارم و شش مقاله کنگره و همایش داخلی شاغل هستم و اولین باره از سهمیه ایثارگران استفاده میکنم چون تو مقاطع قبلی اصلا استفاده نکردم به نظر شما احتمال قبولیم چنددرصده نمره پایان نامه ام نوزده و نیم ودرجه عالی بود لطفا اگه میشه راهنماییم بفرمایی

   • سعید گفت:

    با سهمیه احتمال زیاد قبولی شما. چون برای ایثارگران 20 درصد به ظرفیت پذیرش اضافه میشه.البته به نوع سهمیه هم بستگی داره. حالا امکان داره شما سهمیه فرزند جانباز 25 داشته باشی و چند نفر هم سهمیه فرزند شهید یا جانباز 70، در این حالت اونا در اولویت قرار دارند.
    ولی توجه داشته باش که باید 80 درصد نمره نفر آخر رو کسب کنی تا 20 درصد افزایش ظرفیت شامل حال شما بشه

 23. الهه گفت:

  با سلام..آقا فرزاد میشه لطفا منم راهنمایی بفرمایین..من رشتم صنایع غذایی هست انتخاب اولم علوم تحقیقاته دوم تهران شمال که مجوز نداره و سوم تبریز که اونم مجوز نداره به نظر شما از نظر رتبه علمی و ارزشی تهران شمال سطحش بالاتره یا تبریز ؟ حالا اگه من تهران شمال پذیرفته بشم منو به تبریز انتقال میدم یا تبریز بالاتر از تهران شماله؟ممنون میشم راهنمایی کنین…

  • فرزاد گفت:

   طبیعیه که سطح علمی دانشگاه آزاد تهران شمال خیلی خیلی بیشتر از دانشگاه آزاد تبریز هست حتی از دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات هم در رشته های شیمی و فیزیک و زیست شناسی سرتره!

  • فرزاد گفت:

   در ضمن اگه از دکتری مهندسی کشاورزی-علوم و صنایع غذایی دانشگاه ازاد تهران شمال قبول شدید حتما بريد ثبت نام و انتخاب واحد بکنید حتی اگه مجوز هم ندادن چون بعدا ترازبندي میکنن و دکتری دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات رو به احتمال قوی براتون مدنظر قرار میدهند!

   • الهه گفت:

    ممنون آقا فرزاد از راهنماییتون لطف کردین…انشالا همیشه موفق باشین…فرمایش شما کاملا صحیحه فقط تهران شمال از محل زندگیم دوره خودم ساکن ارومیه هستم برای همین انتقال به تبریز مد نظرم بود…

 24. سما گفت:

  بیاین امشب همدیگه رو دعا کنیم. دعا کنیم قادر بی همتا بهترینا رو برامون رقم بزنه. راهی رو پیشرومون بزاره که پشیمانی توش نباشه.” همون خیر دنیا و آخرت”

 25. فرزاد حقوق بين الملل گفت:

  سلام چقدر بچه هاي بين الملل كم هستند سال پيش بچه ها بعد از مصاحبه همه اينجا تجربياتشون را مي نوشتند كه شد اون كتاب .اما امسال خير من از دوستان بين الملل خواهش مي كنم جو مصاحبه را توضيح دهند چند نفر بودند سوالات چي بود ؟ توي چند اتاق برخورد چجور بود از پايان نامه چي پرسيدند، ممنون ميشم دوستان بين الملل كه امروز رفتند يا فردا مي رند مطالبشون را بنويسند مرسي،

 26. تاریخ به آقا فرزاد عزیز گفت:

  از باسخ تان سپاسگزارم دکتر فرزاد عزیز. بدرود

  • فرزاد گفت:

   رتبتون خوبه اگه دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات انتخاب کردید احتمال قبوليتون از دکتری تاریخ مقدور نمی باشد ولی اگه دانشگاه آزاد مثلا شیراز یا مشهد یا کرمان یا تبریز یا هر واحد دیگر بجز دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات رو زده باشید قبوليد حتی از دانشگاه ازاد تهران شمال