مدرسان شریف پنجمین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی کنفرانس رویکردهای نوین در علوم انسانی چهارمین کنفرانس پژوهش های نوین در علوم انسانی کنفرانس بین المللی مدیریت و اقتصاد در قرن 21 ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت اقتصاد و حسابداری کنفرانس علوم کشاورزی و محیط زیست پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی پژوهش در هنر کنفرانس بین المللی علوم مهندسی و تکنولوژی موسسه ابن یمین کتابخانه فرهنگ

کاهش ۲۰۰ نفره ظرفیت دکتری دانشگاه تهران

معاون آموزشی دانشگاه تهران از عدم پذیرش دانشجو در مقطع دکتری  پردیس ارس این دانشگاه در سال تحصیلی جدید خبر داد .

دکتر سید مهدی قمصری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عدم پذیرش دانشجو در پردیس ارس دانشگاه تهران در سال تحصیلی جدید، علت این مساله را سیاست دانشگاه تهران در سال جاری اعلام کرد.

وی با اشاره به کاهش ظرفیت های پذیرش در دانشگاه تهران در سال آینده تحصیلی گفت: کاهش ظرفیت پذیرش دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری خواهد بود.

معاون آموزشی دانشگاه تهران ادامه داد: بیشترین کاهش ظرفیت در مقطع کارشناسی ارشد و مختصری هم در مقطع دکتری خواهد بود.

وی در خصوص اینکه این کاهش ظرفیت در کدام رشته ها خواهد بود گفت: این کاهش ظرفیت در تمام رشته ها خواهد بود .

قمصری درباره اینکه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری چقدر کاهش ظرفیت پذیرش برای سال آینده تحصیلی اعمال خواهد شد گفت: ظرفیت های پذیرش نسبت به ظرفیتی که همکاران ما در دانشگاه اعلام کردند کاهش یافته است ولی در مورد اینکه چه تعداد ثبت نام خواهند کرد باید منتظر نتیجه باشیم.

وی افزود: براساس ظرفیت اعلامی همکاران دانشگاه ۶۰۰ نفر کاهش ظرفیت را در مقطع کارشناسی ارشد و ۲۰۰ نفر را نیز در مقطع دکتری اعمال کرد و سپس به سنجش اعلام کردیم.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۴)

 1. س.م می‌گه:

  یعنی واحد ارس در لیست رشته محل های امسال بوده و متقاضیان انتخابش کردند و حالا حذف شده؟!!!!

 2. حقوق خصوصی ،تینا می‌گه:

  واااااااااا

  • ارشد پاور پوینتی می‌گه:

   بله وقتی که در خیلی رشته ها اصلا پذیرش نداشته باشی این اتفاق می افتد امسال دانشگاه تهران و تربیت مدرس و مشهد در رشته برنامه درسی دانشجو نگرفتند در حالی که همین دانشگاها پارسال ۱۷ نفر پذیرش داشتند.

درج نظر