مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی رویکردهای پژوهشی در مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم انسانی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

اعلام زمان مصاحبه ۳ رشته دیگر دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام زمان انجام مصاحبه سه رشته دیگر دکتری تخصصی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر علوی فاضل با اعلام این مطلب گفت: جدول زمان‌بندی مصاحبه دوره دکتری تخصصی ۳ رشته دیگر بر روی سایت www.azmoon.net قرار گرفت.

علوی فاضل درخصوص رشته‌های اعلام شده برای مصاحبه خاطر نشان کرد:‌ در حال حاضر ۳ رشته شامل: مهندسی عمران- سازه، مهندسی عمران- زلزله، مهندسی عمران- مدیریت ساخت در سایت اعلام شده است.

علوی فاضل در ادامه افزود : دعوت‌شدگان به مصاحبه می‌توانند با مراجعه به این سایت از زمان مصاحبه خود مطلع شوند.

معاون سنجش و پذیرش تأکید کرد : دعوت شدگان می ‌بایست در زمان تعیین شده در جلسه مصاحبه حضور به هم رسانند و اگر هر واجد شرایطی به هر دلیلی نتواند در زمان مقرر در جلسه مصاحبه حضور داشته باشد امکان مصاحبه مجدد وجود نخواهد داشت، لذا عدم حضور به معنی انصراف از پذیرش تلقی می‌شود.

علوی فاضل در ادامه در پاسخ به این سوال که دعوت شدگان چه مدارکی را باید به همراه داشته باشند گفت : دعوت شدگان می‌بایست هرگونه سوابق علمی و تحقیقاتی مانند پروژه، مقاله، ترجمه و تألیف را در زمینه رشته خود به همراه داشته باشند. همچنین به همراه داشتن اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات و پایان‌نامه کارشناسی ارشد ضروری است.

علوی فاضل خاطر نشان کرد : با توجه به این که دعوت متقاضیان بدون آزمون براساس معدل و نمره پایان‌نامه ملاک عمل قرار گرفته است، چنانچه در بین معدل و نمره پایان‌نامه زمان ثبت‌نام و زمان مصاحبه فرد مغایرتی وجود داشته باشد، مطابق ضوابط برخورد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، وی در ادامه در مورد زمان مصاحبه سایر رشته‌ها گفت : زمان مصاحبه سایر رشته‌ها نیز متعاقباً اعلام خواهد شد. اما اگر هر واجد شرایطی در مورد زمان مصاحبه با سوالی مواجه شد، می‌تواند با مراجعه به سایت www.azmoon.org و طرح سوال خود در قسمت پرسش و پاسخ در اسرع وقت پاسخ لازم را دریافت کند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳۴)

 1. سلام
  دوره آموزشی ۹۶ از کی شروع میشه؟

 2. عمران سازه می‌گه:

  سلام مصاحبه سازه دو گروه بودن سخت گیر ولی خوش اخلاق از پایان نامه سوالات درسی زبان …

 3. sahar می‌گه:

  بچه های سازه لطفا اونایی که مصاحبه رفتن بیاین بگین شرایط چطور بود؟چیا پرسیدن؟اوضاع چطور بود؟

 4. زیست سلولی به آقا اشکان می‌گه:

  آقا اشکان شما مطمینید؟ منبع؟

  • اشکان می‌گه:

   مطمئن باشید خود میرزاده در سایت انا گفته
   قسمت اخبار دانشگاه ازاد در مورد جذب هـیت علمی در تهران گفته ودر انتها به أین موضوع اشاره کرده

 5. اشکان می‌گه:

  براساس توافق سازمان مرکزی دانشگاه ازاد با وزرات علوم در رشته محل های دارای مجوز پذیرش مهر صورت میگیرد و رشته محل های فاقد مجوز بهمن پذیرش میکنند.

 6. مهندسی جامدات می‌گه:

  سلام دوستان هزینه ی مصاحبه ۵۰۰۰۰ تومن که نوشتن برا بدون ازمونی هاست؟

 7. ساخت-مطمئن می‌گه:

  از مصاحبه های مدیریت ساخت چه خبر؟

 8. منصور می‌گه:

  سلام دوستان
  سهمیه شاهد و … تو کنکور دانشگاه آزاد در آخر اعمال میشه یا در رتبه اولیه تآثیر گذاشته؟

 9. پویا می‌گه:

  یه سوال داشتم
  به نظر شما گرفتن دکتری تو واحدهایی مانند ساری، رودهن و .. به صلاح می باشد؟
  از نظر اعتبار میگم.

 10. کاغذ دیواری می‌گه:

  رشته غیر مجاز یعنی مدرکش قابل قبول نیست؟ پطور باید فهمید

 11. مجوز اولویت است می‌گه:

  من دو سال از فارغ تحصیلی ام در واحد بدون مجوز دانشگاه آزاد میگذره و از همون موقع دنبال تایید مدرکم تو وزارت علوم هستم ولی به جایی نرسیدم و مدرک فاقد اعتبار اعلام شده . من عاجزانه از شما و دوستانی که این متن می بینند خواش میکنم در واحد فاقد مجوز به امید اخذ مجوز در آینده ثبت نام نکنند. دانشگاه شهریه ها رو میگیره و بعد بیخیال امور دانشجو میشه و باعث گرفتاریهای خیلی زیاد میشه.اگر دوستانی خواهان راهنمایی بیشتر هستند من در خدمتم چون این دوسال انقدر رفتم وزارت علوم که فکر کنم شغل دومم حساب بشه.

 12. مهندسی عمران - ژئوتکنیک می‌گه:

  متاسفانه وضعیت مصاحبه تو رشته عمران ژئوتکنیک افتضاح بود و بی عدالتی در آن بیداد می کرد .
  از ۲ گروه مصاحبه کننده گروهی که به سرپرستی دکتر رزمخواه بود بسیار سختگیر بودن و هر نفر رو حداقل ۲۰ تا۳۰ دقیقه نگه میداشت ولی گروه دکتر گنجیان بسیار راحت برگزار شد حداکثر۱۰ دقیقه
  اینکه عدالت نیست
  اونهایی که تو گروه سخت افتادن نمرشون خراب شه
  متاسفم برای اینهمه تبعیض

  • sahar می‌گه:

   یعنی چی؟ یعنی دو گروه مختلف از بچه ها مصاحبه میگیرن؟این که خیلی بده اصلا منصفانه نیست..گرایشهای دیگه هم قراره همینطور باشه؟

   • مهندسی عمران - ژئوتکنیک می‌گه:

    دو گروه مصاحبه کننده بودن با دو سلیقه مختلف تو مصاحبه
    تبعیض از زمین تا آسمون
    این چه وضعشه
    حتما فقط باید یک گروه مصاحبه بگیره که عدالت آموزشی برقرار بشه
    مسئولان به این بی عدالتی در گروه مصاحبه کننده عمران ژئوتکنیک لطفا رسیدگی کنند

    • sahar می‌گه:

     واقعا این دیگه نوبره..اولین باره همچین چیزی میشنوم.بعد چطور همچین نمراتی رو میخوان با هم مقایسه کنن؟وقتی به دو شیوه مختلف مصاحبه گرفتن خب معلومه نمرات اصلا قابل مقایسه نخواهند بود با هم

     • مهندسی عمران - ژئوتکنیک می‌گه:

      تو چند تا رشته ازجمله حسابداری و عمران و … دو گروه مصاحبه کننده بودند و متاسفانه اختلاف سطح معلومات مورد پرسش در مصاحبه که از زمین تا آسمان بود .

  • sahar می‌گه:

   ببخشید دوست عزیز میشه بگین سوالات درسی که میپرسن چطوریه؟منظورم اینه که مثلا در حد اینکه فرمولها و روابط رو هم باید حفظ باشیم یانه؟اخه من الان واقعا نمیدونم مثلا از درسی مثل تحلیل یا دینامیک چجور میخوان سوال شفاهی بپرسن این درسا همه سوالاتشون حل کردنیه و باید از روابط و فرمولها استفاده کرد.اگه میشه یه کم توضیح بدین لطفا

   • اشکان می‌گه:

    از من ریاضی مهندسی و خاک پیشرفته سوال کردن
    ریاضی مهندسی که سری فوریه بود
    خاک پیشرفته سطح ورسلف
    داغون شدیم داغون

    • sahar می‌گه:

     ریاضی مهندسی؟ یعنی حتی ریاضیم میپرسن:)ای بابا مگه کنکوره که اینجوری میکنن؟ پس هیچی دیگه…اخه کی ریاضی میخونه واسه مصاحبه..مگه ما رشته ریاضی هستیم؟!!!!

  • hossein می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   منم توی گروه دکتر رزم خواه بودم
   شما از وضعیت اون گروه دیگه اطلاع دقیق دارید؟
   چون من که اونجا منتظر بودم هرکی هم که از اون اتاق میومد بیرون ناراضی بود.

 13. اسدی می‌گه:

  خبرگزاری فارس:

  رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد در دست بررسی است

  فرهادی گفت: شورای گسترش آموزش عالی باید برای ایجاد رشته‌محل‌ها مجوز صادر کند که قبل از حضور من در وزارت علوم تصمیماتی گرفته شد و ما هم بر آن صحه گذاشتیم و کمیته مشترکی تشکیل شد که دانشگاه آزاد پرونده رشته‌محل‌ها را به این کمیته آورده و پس از تایید به دانشگاه ابلاغ می‌شد که قرار بود تا پایان اردیبهشت ماه این کار صورت گیرد و تعدادی هم نقص پرونده بود که به دلیل کمبود استاد صورت گرفت و قرار شد اگر مجوز بگیرند به کار خود ادامه دهند.

  در ادامه شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم گفت: کمیته ۵ نفره‌ای برای بررسی وضعیت رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد تشکیل شد و ۲ هزار و ۹۸۱ پرونده رشته‌محل‌های فاقد مجوز از ۱۵ آذر ۹۳ تا پایان اردیبهشت ۹۴ بررسی شد که در مجموع هزار و ۴۰۸ پرونده مورد تایید قرار گرفت یعنی ۵۳ درصد پرونده‌ها به عنوان رفع نقص به دانشگاه آزاد برگردانده شد که دانشگاه آزاد باید متناسب با شاخص‌های دستگاه‌های آموزش عالی آن را اصلاح کند و اگر انجام نشود، مجوز ندارند.

  وی افزود: در مجموع دانشگاه آزاد باید تابع ضوابط و شاخص‌های مورد تایید شورای گسترش باشد و انتظار داریم این دانشگاه فقط به رشته‌های مورد تایید اجازه کار بدهد.

  • رضا می‌گه:

   در خیلی از این واحدها که حتی قابلیت پذیرش ارشد را هم ندارند ولی در کمال تعجب دانشجوی دکتری پذیرش کرده اند و خیلی از واحدهای داری مجوز هم، متاسفانه کلاسها با بیش از ۷ دانشجو تشکیل می شود.

درج نظر