مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

تایید 47 درصد رشته شهرهای بدون مجوز دکتری آزاد

در یک سال گذشته تنها یک مورد مجوز راه اندازی دوره  دکتری تخصصی  به دانشگاه های غیرانتفاعی  کشور داده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، معاون آموزشی وزارت علوم از اعمال سختگیری برای راه اندازی رشته های دکتری خبر داد.

مجتبی شریعتی نیاسر در نشست خبری در وزارت علوم افزود: در کمیته ۵ نفره مشترک وزارت علوم و دانشگاه آزاد پرونده ۲ هزار و ۹۸۱ رشته محل فاقد مجوز دانشگاه آزاد از  ۱۵ آذرماه سال گذشته بررسی شد و تا پایان اردیبهشت ماه تعداد هزار  و ۴۰۸ مورد از رشته محل های این دانشگاه تاییدیه لازم را از شورای گسترش آموزش عالی دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۴۷درصد رشته محل های بررسی شده این دانشگاه تاییدیه لازم را دریافت کردند و مابقی رشته محل های این دانشگاه باید متناسب با شاخص ها و استانداردهای موجود رفع نقص شوند تا مجوزهای وزارت علوم را دریافت کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: از دانشگاه آزاد انتظار داریم همراه با آموزش عالی کار و تنها در رشته محل های مورد تایید شورای گسترش فعالیت کند.

شریعتی نیاسر با بیان اینکه وزارت علوم بر کیفیت آموزش عالی تاکید دارد، گفت: باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص کیفی سازی آموزش عالی در حوزه اعطای مجوز راه اندازی دوره های تحصیلات تکمیلی به خصوص دوره های دکتری حساسیت های زیادی داشته ایم و مجوزها برای راه اندازی این دوره ها به راحتی اعطا نمی شود.

وی تاکید کرد: به طور مثال طی یک سال گذشته تنها یک مورد مجوز راه اندازی دوره دکتری به دانشگاه های غیرانتفاعی اعطا شده و این امر نشان دهنده حساسیت وزارت علوم برای راه اندازی مقاطع مختلف در دانشگاه ها است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. روح اله گفت:

  باسلام ادب و احترام
  دوستان من ارشدتکنولوژی آموزشی هستم، ولی دکتری مشاوره شرکت کردم،22از159شدم، روزمه خوبی ندارم، مصاحبه ام هم تعریفی نداشت، احتمال قبولیم هست؟

 2. محمد گفت:

  باسلام خدمت دوستان عزیز وگرامی معدل من بین 18 و18/50بوده که پژوهش محور مجاز شده ام ولی بدون آزمون مجاز نشده ام بنظر شما اگه تکمیل ظرفیت اعلام کنن امکانش هست شانس داشته باشم جهت مجاز بودن مصاحبه یا تکمیل ظرفیت رو از همین قبولین مرحله اول میگیرن؟؟؟؟

 3. بهنام گفت:

  سلام کسی نمونه معرفی خود به زبان انگلیسی داره اینجا بزاره؟
  چون برای مصاحبه احتمال داره بگن خودتونو به انگلیسی معرفی کنید

 4. امیر گفت:

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: در این جلسه مقرر شد دانشگاه در رشته هایی که تا آخر شهریور تعیین تکلیف می شوند دانشجو جذب کند و اگر رشته ای بنا به هر دلیلی رفع نقص آن به تاخیر افتاد برای ترم بهمن جذب دانشجو داشته باشد.
  پس تکلیف ورودی های پارسال چی میشه؟؟

 5. نسیم گفت:

  یکصد و بیست و ششمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر میرزاده و با حضور اعضا برگزار شد.
  به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده در این جلسه با اشاره به اجرای طرح تجمیع 2 در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: طرح تجمیع 2 یک طرح سراسری در دانشگاه آزاد اسلامی است که از صدر تا ذیل دانشگاه را در بر می گیرد و تمام قسمت های دانشگاه باید نسبت به کاهش پست های مدیریتی خود اقدام کنند.
  وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر از لحاظ مالی دارای مشکلاتی است، گفت: صرفه جویی و کاهش هزینه ها امروز در دانشگاه آزاد اسلامی از مهمات است و اجرای طرح تجمیع 2 کمک قابل توجهی به این امر می کند.
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از معاونان دانشگاه خواست که با توجه به مسئولیت مشترک در اجرای طرح تجمیع 2 همکاری لازم را داشته باشند و در خصوص مدیریت هزینه، تلاش همه جانبه کنند.
  دکتر میرزاده در ادامه گزارشی از کمیسیون تخصصی تایید روسای دانشگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کرد و گفت: در این جلسه 7 نفر از روسای واحدهای مرکز استان های فارس، گیلان، مازندران، خراسان شمالی، لرستان، خراسان رضوی و مرکزی با رای اجماعی اعضای کمیسیون تائید شدند.
  وی با اشاره به برگزاری جلسه ای با وزیر علوم تحقیقات و فناوری در خصوص تصویب رشته ها ، عنوان کرد: خوشبختانه زمینه همکاری و تفاهم وزارت علوم تحقیقات و فناوری با دانشگاه آزاد اسلامی روز به روز بهتر می شود و مجموعه مدیریت وزارت علوم اذعان دارند که دانشگاه آزاد اسلامی توسعه کیفی، نظم و انضباط کاری و جذب نیروی انسانی توانمند را تقویت کرده و در چارچوب قانون عمل می کند.
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: در این جلسه مقرر شد دانشگاه در رشته هایی که تا آخر شهریور تعیین تکلیف می شوند دانشجو جذب کند و اگر رشته ای بنا به هر دلیلی رفع نقص آن به تاخیر افتاد برای ترم بهمن جذب دانشجو داشته باشد.
  وی با تاکید بر اینکه کیفی سازی و استفاده از اعضای هیات علمی توانمند در دانشگاه آزاد اسلامی اصل است: گفت اگر واحدی استانداردهای لازم را در این زمینه رعایت نکرده باشد رشته آن واحد ملغی می شود.
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: ظرف یکسال گذشته در مجموعه واحدهای تهران نزدیک به 950 نفر عضو هیات علمی در جهت کیفی سازی دانشگاه استخدام شده و این امر تداوم می یابد.
  دکتر میرزاده با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید توسعه پیدا کند، گفت: بی شک به زودی دانشگاه یکی از بازیگران اصلی تولید علم در منطقه خواهد شد.
  وی با بیان اینکه در حال حاضر 22 هزار دانشجوی PhD در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند و باید از این ظرفیت عظیم برای حل مشکلات کشور استفاده شود، تصریح کرد: اساتید دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید با تولید مقاله در مجله های معتبر بین المللی در ارتقای کیفیت دانشگاه و حل مشکلات کشور بکوشند.
  مصوبات جلسه:
  گزارش کمیسیون تخصصی شماره 1 هیات رئیسه توسط معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارائه و موارد مورد تصویب قرار گرفت.
  در این جلسه با پیشنهاد افزایش میزان تشویق فرزندان ممتاز همکاران موافقت شد همچنین با پیشنهاد اعمال حق مرتبه علمی اعضای هیات علمی در محاسبه حق بازنشستگی و باز خرید پایان خدمت آنها نیز موافقت به عمل آمد.
  همچنین مصوب شد معاونین دانشگاه جهت هماهنگی و ارتباط موثر با روسای واحدها و مخاطبین دیگر بعد ظهر روز دوشنبه را به این امر اختصاص دهند ضمنا روسای واحدها ابتدا جهت حل مشکلات خود به رئیس واحد استان مراجعه کنند و چنانچه ضرورت داشته باشد با معاونین دیدار کنند.
  گفتنی است موضوع برگزاری جشنواره لقمان حکیم با رعایت حداکثر صرفه جویی از بودجه معاونت پزشکی دانشگاه مطرح و مقرر شد سال آینده جشنواره نخبگان پزشکی نیز همزمان با برگزاری جشنواره فرهیختگان دانشگاه برگزار شود.
  همچنین مقرر شد هیات ممیزه حوزه پزشکی دانشگاه مشابه هیات ممیزه حوزه غیر پزشکی در چارجوب مقررات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تشکیل و در دانشگاه بطور مستقل اجرا گردد.
  لازم به ذکر است موضوع رتبه بندی دانشگاه آزاد اسلامی در وبومتریک جولای 2015 مطرح و مصوب شد این امر بصورت مستمر پیگری شود همچنین در خصوص آدرس دهی مقالات و رفع مشکل ایجاد شده توسط واحد های متخلف در خصوص آدرس دهی مقالات، پیگیری لازم صورت گیرد.
  اشتراک گذاری

 6. علیار گفت:

  وزارت علوم پس از انتشار گزارش «چراغ سبز وزارت علوم به دانشگاه آزاد» درخصوص بلاتكليفي رشته‌هاي بدون مجوز دانشگاه‌ آزاد در صفحه 17مورخ 16تير امسال و مقصر دانستن وزارت علوم در بروز وضعيت كنوني از سوي برخي اعضاي كميسيون آموزش مجلس، توضيحاتي ارسال كرده ‌است.

  در توضيحات وزارت علوم آمده ‌است: «در جلسه هماهنگي‌اي كه با حضور وزير محترم علوم، تحقيقات و فناوري و مسئولين دانشگاه آزاد اسلامي در تاريخ 1393/9/9برگزار شد، مقرر شد: دانشگاه آزاد اسلامي دفترچه نهايي آزمون‌ها براي سال تحصيلي 95-1394 در مقاطع كارشناسي‌ارشد و دكتري را جهت تأييد به وزارت علوم ارسال نمايد و دفترچه‌هاي تأييد شده ملاك پذيرش دانشجو در سال تحصيلي 95-1394قرار گيرد و هرگونه پذيرش دانشجو در سال تحصيلي 95- 94صرفا در كد‌رشته‌هايي كه مجوز خود را از شوراي گسترش آموزش عالي اخذ نموده‌اند صورت پذيرد. »

  براساس اين جوابيه همچنين مقرر شد دانشگاه آزاد اسلامي در سامانه معاونت سنجش و پذيرش دانشگاه به داوطلبان اعلام كند كه پذيرش دانشجو در پاره‌اي از رشته‌محل‌هاي اعلام شده به دلايلي ممكن است صورت نپذيرد و از اين طريق به داوطلبان اطلاع‌رساني شود كه امكان جابه‌جايي يا حذف برخي از رشته‌‌محل‌ها وجود خواهد داشت.
  http://www.hamshahrionline.ir/details/302062/Education/higher

 7. علی مدیریت دولتی گفت:

  منبع این خبر کجاست؟ من جایی پیدا نکردم؟ رییس دانشگاه آزاد کی گفته؟ نتایج که نیمه شهریور اعلام میشه.تا آخر شهریور؟

 8. مهرداد گفت:

  لینک خبرتونو میشه بزارید؟

 9. خبر مهم مهم مهم گفت:

  رییس دانشگاه آزاد :دانشگاه آزاد با وزارت علوم توافق کردکه تا پایان شهریور ماه مشکل مجوزها را حل کند،اگر احیانا برخی محلها نقص داشتند در بهمن ماه پذیرش کنند…..

 10. مگه میشه مگه داریم گفت:

  حتی اگه بعد از تحصیل مجوز نگیرن و مدرک توسط وزارت علوم تایید نشه بازم حق با دانشجو هست بنا به دلایل زیر
  اولا دانشگاه نباید پاییز ثبت نام می کرد اما این کار رو کرد
  دوما این حق شکایت از دانشگاه آزاد در دیوان عدالت اداری برای ما محفوظ هست
  سوما وزرات علوم می بایست لیست رشته محل های فاقد مجوز رو قبل از ثبت نام و آزمون دکترا آزاد اعلام میکرد نه بعد از اعلام نتایج اولیه
  چهارم دانشگاه آزاد خودش مدرک خودش رو قبول داره

  • hamid گفت:

   سلام. خیال اونایی که الان دانشجو هستند راحت
   طبق مقررات قانون عطف به ما سبق نیست.

   • امیر گفت:

    مطابق این اصل هرگاه مردم عملی را انجام داده باشند وسپس قانونی وضع شود نمی تواند اعمال قبلی مردم را باطل نموده ومطابق آن مردم وافراد را مسئول قلمداد کند این اصل یکی از ارکان اصلی وپایه ای حاکمیت قانون محسوب می گردد

  • مدرک بی اعتبار گفت:

   مراجعه شده به دیوان …درپاسخ فرمودند باید از مراجع قضایی پیگیری کنید دیوان عدالت اداری فقط سازمانهای دولتی رو رسیدگی میکنه

 11. میثم تبدیل انرژی گفت:

  سلام دوستان لطفا کمک کنید
  شهریه ثابت دکتری رشته های فنی ورودی ۹۳ چند بوده؟

 12. پ.ا.ی.ت.خ گفت:

  🙂

  چرا خودتونو می‌بازین.

 13. مگه میشه مگه داریم گفت:

  آقا وحید در هر حالت برگ برنده دسته دانشجو هست نگران نباش

 14. وحید گفت:

  یکی بیاد جواب ما که یکسال رو خوندیم بده از کارمندان دانشگاه شنیدم که میخان شما رو جابه جا کنند و بفرستن واحدهای دیگه همچنین گفتن ممکنه همه شما رو نخان یعنی یه تعدادی کلا رد بشین

 15. بهنام گفت:

  سلام دوستان برای روز مصاحبه باید متن مقاله ها که هر کدوم حدود 10 صفحه میشه ببریم یا فقط گواهی مقاله ها کافیه؟

  • تسنیم گفت:

   سلام، برای من فقط صفحه اول رو دیدن اما به نظرم ریسک نکنید همشو ببرید چون افرادیکه رزومه رو میبینن متفاوت هستن.

 16. کمک فوری گفت:

  1.من در رشته بازاریابی رتبه 96 شدم و رتبه اخریت فرد دعوت به مصاحبه 346
  2. نمره من 22.8 و نمره اخرین فرد 16.95
  3. مصاحبم خیلی خوب بود طوری که بعد مصاحبه یکی از اساتید گفت خوب بودی و نمره خوبی بهت دادن
  4. اولین انتخاب من متاسفانه مجوز نداره
  5. شش واحد مجوز گرفته
  6. دوتا سوال دارم اول اینکه احتمال قبولی من در کل چطوره و دوم اینکه اگر مجوزها لغو شوند اختنال قبولی من در شش واحدی که مجوز گرفته چقدره؟

 17. انصاف گفت:

  سالار جان باید خسارت معنوی این سال توسط دانشگاه آزاد پرداخت بشه

  • سالار گفت:

   منم نظرم همینه باید یک جواب درست و حسابی از مسئولان دانشگاه ازاد بخواهیم نمیشه که به راحتی بازیمون بدن هرچی هم زنگ میزنین میگن درست میشه انشالا خوب یک نفر از مسولان وزارت علوم مخصوصا شورای گسترش بیاد حرف شما رو تایید کنه تا خیال این همه ادم راحت بشه اخه یادمه پارسال دانشگاه ازاد تا بهمن مرتب میگفت تکمیل ظرفیت داریم ولی نذاشتن داشته باشه و همه حرفاشون الکی شد میترسم این قضیه هم همینجوری بشه

 18. انصاف گفت:

  بعدشم در جلسه اخیر تا اخر سال وقت دادن به دانشگاه آزاد و وقتی وقت دادن تا آخر پس میشه حتی در واحد های بدون مجوز هم خوند که اگه تا آخر سال مجوز گرفت که چه بهتر اگه نگرفت بازم دانشگاه مسؤل هست نه دانشجو

  • سالار گفت:

   دوست عزیز گفته شرایط رو ندارن یعنی اینکه دانشیار ندارن تازه دو تا داشتن دانشیار میز و کلاس و صندلی و ازمایشگاه نیست که بشه یکساله انجام بدی حداقل 7و8 سال طول میکشه تا یه استادیار بشه دانشیار پس الکی خودمون رو گول نزنیم وزارت علوم پس فردا میگه من هشدار دادم حالا اگه شما رفتی واحد بدون مجوز خوندی مشکلت رو خودت با دانشگاه ازاد حل کن

   • TEFL گفت:

    دوست عزیز داشتن یک دانشیار و 2-3 تا استادیارجهت برقراری دوره دکتری . بعدش هم برای ارتقا به دانشیار 4 سال بایستی از استادیاری بگذره و به غیر از داشتن چندین مقاله علمی و پژوهشی داشتن 3-4 مقاله ISC اجباری هستش.

 19. مکانیک تبدیل انرژی گفت:

  این مسئله که مدرک کسانی که پارسال در محل های بدون مجوز درس خوندن تایید می شه ولی برای ورودی های امسال تایید نمی شه توسط کدوم سرویس خبری به طور رسمی اعلام شده؟!

  • ایران گفت:

   توسط هیچ سرویس خبری تایید یا تکذیب نشده :).

   فقط امسال باید همه اونایی که میخوان مصاحبه بدن رشته/محل هایی که وزارت علوم وضعیتشون ناقص یا کامل اعلام میکنه بدونن.

  • hamid گفت:

   سلام. خیال اونایی که الان دانشجو هستند راحت
   طبق مقررات قانون عطف به ما سبق نیست.

 20. TEFL گفت:

  سلام دوستان. بیایید همه به دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد ایمل بزنیم. اگرهمه نگرانی خودمان رو ابراز کنیم ایشان ممکن است درباره مجوزهابطور شفاف اطلاع رسانی کنند.mirzadeh@iau.ac.ir

 21. صادق - نرم افزار گفت:

  این مسائل به داوطلبان مربوط نمیشه
  وزارت علوم داره به دانشگاه ازاد میگه ، داوطلب نباید هی پیگیر باشه، خود دانشگاه ازاد باید مشکل رو حل کنه

 22. WQG گفت:

  بچه ها واقعا، در حال حاضر تكليف چيست؟ جالبه كه هيچكسي هم جوابگو نيست!!

 23. SARA گفت:

  درسته خیلی از دوستان رفتن مصاحبه ولی من برای کسانی که نرفتن مینوسم. رشته من مهندسی کامپیوتر سیستمهای نرم افزاری بود ساعت 4 دعوت به مصاحبه بودم.
  از میدان آزادی اتوبوس بی آر تی خظ 10 سوار شدم و حدود یک ساعت و ربع تا علوم و تحقیقات راه بود. از اتوبوسها که پیاده شی جند قدم بیای پایین تر مینی بوسها ایستادن که میبرن هتل. روی یک بنر زرد هم نوشته که سرویس هتل برای مصاحبه کننده ها. مینی بوس که پر شود حرکت میکنه و 15 دقیقه طول میکشه تا به ساختمان هتل فرهیختگان برسه. در تابلو اعلانات طبقه و راهرو هر رشته مشخص شده است. از هر آسانسوری که بری طبقه نهم میبره.
  سالن طبقه نهم را صندلی چیدن. به راهرو مورد نظر میرید و یک فرم تحویل میدهند که اطلاعات زیر را باید در آن پر کنید:
  رتبه
  شهر انتخابی اول
  نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، دعوت به مصاحبه برای رشته و گرایش، دعوت به مصاحبه با آزمون یا بدون آزمون، آدرس و شماره تماس،
  مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد: دانشگاه محل تحصیل، عنوان رشته و گرایش تحصیلی، تاریخ شروع و اتمام تحصیل، معدل، عنوان پایان نامه، نام استاد راهنما
  سوابق پژوهشی:
  مشخصات ژورنال های isi به همراه نام ناشر و نام مقاله(کپی مقالات و مجلات پیوست باشد)
  مشخصات ژورنال غیر isi به همراه نام ناشر و نام مقاله (کپی مقالات و مجلات پیوست باشد)
  تعداد مقالات کنفرانس(کپی مقالات و کنفرانس پیوست باشد)
  مشخصات کتابهای منتشر شده(کپی صفحه اول پیوست باشد)
  مشخصات اختراعات و نو آوریها (کپی مستندات پیوست باشد)
  بعد کارت ملی رو چک میکنن یه برگه را امضا میکنی (برای حضور و غیاب). میری داخل اتاق کامپیوتر اونجا منتظر میمونی. اتاق یه در میخوره به اتاق مصاحبه. زمان مصاحبه من 8 آقا و یک خانم در اتاق بودند و هیچ کس رو من نمیشناختم. در مورد پایان نامه پرسیدن:
  موضوع، روش شبیه سازی، نوآوری و ایرادات متنوع به پایان نامه. مقالات رو هم فقط نگاه انداختن و شمردن. یه آی اس آی هم داشتم. گفتن از نظر ما این مجله آی اس آی نیست. گفتم تو بلک لیست وزارت نیست. گفت دانشگاه ما قبول نداره.
  سوالات دیگر:
  آیا برگزار کننده همایش بودید؟ گواهی ثبت اختراع دارید؟ کتاب دارید؟
  توصیه نامه رو خوندن.
  مدرک زبان پرسیدن.
  سوال زبان هم گفتن خودت رو معرفی کن.
  بعد هم تشکر کردن.

  سوالاتی که از دیگران پرسیده بودن:
  میخواهی روی چه موضوعی کار کنی، انگیزه ات از ادامه تحصیل چیه؟
  اگر کسی تدریس داشت ازش سوالات درسی هم میپرسیدن.

  از phd هم به خاطر همراهیش تشکر میکنم. به خصوص جزوه آمادگی مصاحبه دکترا خیلی به من کمک کرد.

  • علی گفت:

   تشکر از شما
   یه نمونه معرفی خود به انگلیسی تو سایت بود
   هرچی می گردم پیدا نمیشه

   لطفا لینکشو برای من بگذارید
   تشکر

   • سحر گفت:

    Thank you for giving me this opportunity to introduce myself My name is …………I am ……… years old and I live in ……..I received my bachelor”s degree in Physics from Ferdowsi University of Mashad in 2009 I completed my master”s degree in Nuclear Physics at University of Isfahan in 2012 with a dissertation on ……… under the supervision of Prof. …… My purpose for pursuing a PhD in Physics is to expand my knowledge of theory and research methods pertaining to this field of study and improve my qualifications and skills for conducting more advanced researches and projects My primary research interests include: A, B, C After graduation, I would like to pursue an academic career and continue to do research…

   • سحر گفت:

    Sample Brief Introduction for PHD Interview:
    Hi,…
    It is really thank you for giving me this opportunity to introduce myself
    I hope I can make a good performance today. Please allow me introduce myself briefly .
    my name is ………
    I am … years old, born in…
    I received my bachelor”s degree in ……I was graduated from……. college of…….. University of ………in ……. My major is ……….. I completed my master”s degree in …….at University of …….in ……. with a dissertation on ……… under the supervision of Prof. …… and I’m interested in research and development ……. I published some thesis in journals.I try to spend most of my time on study and research.
    My purpose for pursuing a PhD in ……is to expand my knowledge of theory and research methods pertaining to this field of study and improve my qualifications and skills for conducting more advanced researches and projects My primary research interests include: ……..
    After graduation, I would like to pursue an academic career and continue to do research…
    That’s all. Thank you for giving me the chance
    معرفی برای مصاحبه دکتری: یک نمونه
    سلام
    من واقعا برای دادن این فرصت به معرفی خودم ً تشکر می کنم ،من امیدوارم که من امروز بتوانم عملکرد خوبی را داشته باشم.
    من( نام ونام خانوادگی)،من…. سال….. م است.من متولد شهر ….من در رشته …… مدرک لیسانس رو دریافت کردم ،مدرک رو از دانشکده …..و دانشگاه…… در سال ….
    مدرک کارشناسی ارشد در سال…..از دانشگاه …..پایان نامه ام تحت راهنمایی وهدایت دکتر…
    من علاقمندم به پیشرفت و توسعه در … .بخشی از پایان نامه ام در مجلات منتشر شده است.من سعی می کنم بیشتر وقت م رو صرف مطالعه و پژوهش کنم.
    هدف من برای پیگیری دکترا در رشته….. که به توسعه دانش خودم در نظریه و پژوهش روش مربوط در زمینه مطالعه و بهبود شرایط و مهارت های خودم برای انجام تحقیقات و پروژه های پیشرفته تر می باشد ،
    علایق پژوهشی اولیه من عبارتند:
    ……..
    بعد از فارغ التحصیلی، من می خواهم به دنبال شغل دانشگاهی و همچنین انجام تحقیقات باشم.
    باتشکر برای این فرصتی که به من دادید.
    این متن ها قبلا دوستان در سایت پی اچ دی تست گذاشته بودند

  • طهورا-نرم افزار گفت:

   با سلام، خیلی متشکرم. دوستان دیگر که مصاحبه نرم افزار رفتن لطفا اگر ممکنه بگن چه سوالاتی ازشون پرسیدند. ممنون

   • hamid گفت:

    سلام. منم نرم افزار بودم. از درسهایی که تدریس میکنین میپرسن. جوش اصلا خوب نیست. خیلی مقرور هستن

    • ثنا گفت:

     سوال از من می پرسیدند تا می خواستم حرف بزنم یکی دیگه میرومد تو حرفم . آیا لازمه 8 نفر مصاحبه کننده باشه ؟ من که اصلا حس خوبی نداشتم

 24. انصاف گفت:

  مگه میشه من با رتبه عالی چون انتخاب اولم مجوز نداره تایید نگیرم ولی اونی که پارسال با رتبه 400 قبول شده تو اون که مجوز نداره براش مشکلی پیش نیاد این با انصاف جور در میاد اصلا اگه قراره تایید نشه باید اونا یی که پارسال هم خوندن تایید نشه تا حق ما ضایع نشه

 25. مهرداد گفت:

  واقعا دیگه خسته شدیم از این همه حرفایه ضد و نقیض
  یکی از این مسولان جوابگو نیست؟

  • phd گفت:

   ولی به همه میگم از الان وارد رشته هایی که وزارت علوم مشخص کرده ناقصند نشین.

   برای دانشجویان سال های گذشته مشکلی وجود نداره. پس انقدر جوسازی نکنین.

 26. علی گفت:

  بچه ها فردا همه تلفن کنیم شورای گسترش وضعیت را بپرسیم ببینیم باید چیکار کنیم
  شمارش اینه: خانم پورهادی مسیول امور دانشگاه آزاده
  ۸۲۲۳۳۹۸۳-۸۲۲۳۳۹۷۲

 27. امیر گفت:

  من از مدیریت این سایت تقاضا دارم
  که خواهشا این سوال رو مطرح کنند که تکلیف دانشجویان حین تحصیل بدون مجوز ازاد مقطع ارشد چیه؟؟؟
  از وزارت علوم از کسی…من تعجب میکنم خبرنگارا تو جلسه وزیر علوم نپرسیدن تکلیف ما چی هست

 28. علی - آموزش زبان گفت:

  دوستان
  اینجور که معلومه دانشگاه ازاد طبق دفترچه می خواد پذیرش کنه. یعنی تمام رشته محلهایی رو که تو دفترچه اورده بود. اگر غیر از این بود حتما تا حالا اطلاعیه میداد که دوباره انتخاب رشته کنیم. چون بعضی ها فقط یه جا رو انتخاب کردن و همون یه جا هم مجوز نگرفته. پس مطمئن باشید طبق دفترچه پذیرش میکنه. البته نمیگم که اینکار خوبه یا بده. فقط میخوام بگم که با یه کم دقت میشه همین مسئله پذیرش رو فهمید.

 29. ساناز گفت:

  سلام دوستان میشه به این سوال جواب خواهشا
  بنده پنج کد رشته محل انتخاب کردم که انتخاب اولم مجوز نداره بقیه داره چون انتخاب اولم تو شهر خودم هست اما رتبه ام طوری هست که چهار جای دیگه که مجوز هم دارن قبول شم حالا می تونم از انتخاب اولم صرف نظر کنم و بمونم برا تکمیل ظرفیت واحد های دیگه برم؟

 30. منصور گفت:

  سلام دوستان
  سهمیه شاهد و … تو کنکور دانشگاه آزاد در آخر اعمال میشه یا در رتبه اولیه تآثیر گذاشته؟

 31. سالار گفت:

  سلام دوستان بنده هم از وزارت علوم و هم از شورای گسترش پرسیدم گفتن مدارک دانشجویان دکتری که در واحدهای بدون مجوز تحصیل کنند حتی اگه بعدا هم مجوز بگیره تایید نمیشه چون یکسال هست داریم هشدار می دیم ولی مدارک ارشد رو داریم بررسی می کنیم اگه بشه تایید کنیم ولی گفتن به علت اطلاع رسانی مطبوعاتی از سال قبل دیگه نمی ذاریم مدارک بدون مجوز دانشجویان دکتری 93 به بعد تایید بشه گفتم مسئولان دانشگاه ازاد گفتند مشکلی نیست گفت پس تایید مدارک هم از اونا بگیرین

 32. مهدیه گفت:

  امیدوارم خدا به همه ی ما صبر و به وزارت علوم سرعت عمل بدهد.

 33. مهدیه گفت:

  سلام
  تمام مشکلات فقط زمانی حل میشه که یک خبر در مورد وضعیت دانشگاه های بدون مجوز و دانشجویانی که مشغول به تحصیل هستند به ما بدید.به خدا پرسیدن این سوال سخت نیست.
  واقعا کسانی هستند که هنوز مدرک نگرفتند؟!یعنی چی!مگه داریم!
  من نمیدونم وزارت علوم میخواد اجازه گرفتن دانشجو به دانشگاه ازاد رو بده یا نه فقط سوال من اینه تکلیف کسانی که بدون اطلاع در دانشگاه های فاقد مجوز ثبت نام کردن،2 ترم هزینه کردن و درس خوندن چیه؟

 34. مهرداد علوم سیاسی گفت:

  دوستان ، لطفا با منطق بگید تکلیف بچه هاییکه سال پیش در محلهای بدون مجوز پذیرفته شدن و الان دو ترم از تحصیلشون گذشته چی میشه؟ مدرک معتبر نمی گیرن؟ انصراف بدن؟؟؟
  لطفا خواهش میکنم پاسخ بدید مهمه

  • امیر گفت:

   سلام من هم شرایط شمارو دارم ارشد میخونم بدبخت شدیم طبق حرف آقا مهران

  • مهران گفت:

   وزارت علوم به دانشگاه آزاد توصیه کرده اولا در کدرشته های فاقد مجوز دانشجو نپذیرد(معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: از دانشگاه آزاد انتظار داریم همراه با آموزش عالی کار و تنها در رشته محل های مورد تایید شورای گسترش فعالیت کند.) و دوم دانشجویانی که سال گذشته و معدودی دانشجو سال های قبل تر را به واحد های دارای مجوز منتقل کند
   ظاهرا دانشگاه آزاد به جهت تامین منابع مالی بیشتر، به توصیه اول عمل نمیکند که خوب عواقبش متوجه خود دانشجویان است(با توجه به هشدارهای مکرر مسیولان وزارت علوم)
   و در مورد توصیه دوم هم زمزمه هایی شنیده می شود

   • امیر گفت:

    خب ما فقط پایان ناممون مونده کجا انتقالمون بدن در ضمن آقا مهران من واحد علوم تحقیقات کرمانشاه هستم که تجمیع شد یعنی باز اون هم زیر نظر علوم تحقیقات تهران بوده بدون مجوز؟؟؟

    • نگار گفت:

     سلام آقا امیر من پارسال از دانشگاه کرمانشاه دفاع کردم و تمام هم کلاسی هایم با مدرکشون ارتقا شغل پیدا کردن اگر مجوز نداشت چطور تونستن ارتقا پیدا کنند اونم در سازمان آموزش وپرورش ؟خودتونو ناراحت نکنید همشهری میتونید برید تحصیلات تکمیلی بپرسید اصلا جای نگرانی نیست موفق باشید..

    • سالار گفت:

     شما چجوری تو یکسال درس خوندید و جامع رو امتحان دادید که میگین فقط پایان نامه دارین در ضمن از افرادی که پارسال قبول شدن قبل از ازمون جامع یه امتحانی به عمل میاد و تقریبا30 درصد به واحدهای دارای مجوز منتقل میشن

     • امیر گفت:

      من ارشد میخونم اقا سالار ..مطمئنید خداکنه اینطور باشه من شکی از خودم ندارم برا اینکه شهر خودمون باشه زدم رتبم 37 شد

   • hamid گفت:

    خیال اونایی که الان دانشجو هستند راحت
    طبق مقررات قانون عطف به ما سبق نیست.

 35. امیر گفت:

  بنده خودم ارشد میخونم یک محل بدون مجوز خوب اگه مجوز نداشت چطور دوستای ورودی قبل ما دانشنامه گرفتن بعدشم نگران نباشید دوستان
  معاون آموزشی وزارت علوم به مهر گفته است: «ما نمی‌گوییم ۱۴۰۰ رشته‌محل باقی مانده فاقد مجوز هستند، بلکه می‌گوییم به لحاظ شاخص‌هایی که در آموزش عالی تعریف شده دارای نقص هستند و دانشگاه آزاد اسلامی باید نسبت به رفع نقص آنها اقدام کند.»‌

  • مهران گفت:

   آقای امیر دانشگاه آزاد مدرک میده عین یک چک بدون پشتوانه
   این دوستای شما برای مثلا استخدام دولتی یا اخذ پروانه و … آیا مجبور به استعلام نشدن؟
   برید درد دل اونها را بشنوید.

   • امیر گفت:

    نشدن میگم دانشنامشونو دیدم زمانی دانشنامه میدن که وزارت علوم تایید کنه

    • مهران گفت:

     دانشنامه را خود دانشگاه آزاد صادر میکنه ولی وزارت علوم تایید نمیکنه
     وزارت علوم صرفا استعلام مدارکی را تایید میکنه که مجوز کدرشته را خودش صادر کرده باشه

     مثلا برای استخدام هر نهاد دولتی و هر پروانه و… (مثلا رتبه بندی شرکت ها)، با توجه به اینکه احتمال جعل مدرک وجود داره تمام ارگان ها هر مدرکی را از وزارت علوم استعلام میکنند که در آنموقع وزارت علوم کدرشته هایی را که مجوز نداشته باشند تایید نمیکند
     ضمنا سایتی با این عنوان برای استعلام مدارک دانش آموختگان وجود دارد
     http://padak.mporg.ir/Guest/HomePG.aspx
     سایر ارگان ها هم چنین سازکاری برای استعلام مدارک دانش آموختگان دارند

 36. مهران گفت:

  دوستانی که میگن رشته های بدون مجوز دانشگاه آزاد مشکلی نداره
  برادر و خواهر من کاری نداره یه تماس با شورای گسترش وزارت علوم بگیرید و از عدم تایید مدارک آگاه شوید
  دانشگاه آزاد درسته یه ارگان غیر دولتیه ولی مملکت قانون داره
  طبق قانون موسسات غیر دولتی و خود اساسنامه دانشگاه آزاد این دانشگاه قبل از پذیرش دانشجو باید مجوز آن رشته را برای هر مقطع از شورای گسترش وزارت علوم بگیره.
  ضمنا طبق استعلام بنده از وزارت علوم مدرک فارغ التحصیلانی مورد تایید است که بعد از اخذ مجوز در رشته و مقطع مزبور پذیرفته شده باشند و نه کسانی که قبل اخذ مجوز پذیرش شده باشند و این کاملا طبیعیه دقیقا مثل هزاران مجوز و پروانه کسب سایر مشاغل.
  دوستان عزیز تمام این موارد را حضورا و یا با تلفن از شورای گسترش وزارت علوم میتوانند جویا شوند

  • مدیریت گفت:

   دانشگاه میگه شما بیا تحصیل کن و برای ما پول بیاور (همانطور که مستحضرید درآمد حاصل از شهریه در چند سال اخیر بشدت کاهش یافته) و ما بعدا مجوز ها رو خواهیم گرفت در صورتی که با نگاه به وضعیت مبتلا یان و گرفتار شده ها اینطور نیست . کسایی رو میشناسم دو سال ونیم مدرک بدون مجوز گرفتن ولی خبری از تایید نیست چون انگیزه ای برای دانشگاه و کارمنداش نیست چون شهریه ها اخذ شده و مشمول مرور زمان میشه .حتما جایی رو انتخاب کنیم برای تحصیل که مجوز داشته باشه البته کسانی که مجوز براشون مهم نیست و فقط علاقه مند تحصیل هستند مشکلی بوجود نمیاد.

  • ناشناس گفت:

   پس انتظار داشتی شورای گسترش بگه همه این هاالکی بوده؟!!!!!!

 37. ■■■■■■■■جامعه شناسی■■■■■■■■■ گفت:

  دوستان بنظر شما من با این شرایط تهران قبول میشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ● سهمیه فرزند جانباز دارم

  ●رتبه ام از ۱۹۱ ، ۱۱۱ بوده (برای غیرسهمیه ها ۹۹ )

  ●توی کارنامم در صد منفی نداشتم

  ●رزومه نداشنم (سابقه تدریس، مدرک زبان، کتاب، مقاله ،،، )

  ●ارشدم رو هم آزاد تهران گذروندم… یکی از مصاحبه کننده ها استاد دوره ارشدم بود.

  ●اینم اولویت هام :

  °°°° تهران شمال
  °°°° علوم تحقیقات
  °°°° تهران مرکز
  °°°° بابل
  °°°°° دهاقان

  ♢بخاطر دوری راه و مصائب رفت و امد خیلی برام مهمه تهران قبول بشم… ممنون از نظراتتون ♡♡♡♡♡♡♡

  • ■■■■■■■■جامعه شناسی■■■■■■■■■ گفت:

   مصاحبه ام هم زیاد خوب نبود…. ممکنه واسه اول مهر تهران شمال پذیرش داشته باشه؟

 38. سیامک برق قدرت گفت:

  بچه ها الکی به اینا که میان میگن مجوز نمیگیره اینا گوش ندین، دانشگاه آزاد یه ارگان پولیه و با وزارت علوم کاری نداره و اقدام به پذیرش دانشجو تو کل محل های رشته تعیین شده توی دفترچه میکنه، و تا سالهای بعد مدارک مورد تائید صادر خواهد کرد

 39. جامعه شناسي ـ بررسي مسايل گفت:

  جامعه شناسان عزيز بازم كه ازتون خبري نيست
  مصاحبه هاتون چطور بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 40. وحید گفت:

  سلام دوستان منم حرف فاقد مجوز رو تایید می کنم هرچند خودم تا الان اصرار داشتم که یه عده میخان جو رو متشنج کنند ولی الان با شورای گسترش تماس گرفتم گفتن اولین و آخرین مرجع تایید مدرک ما هستیم که مدرک محلهای فاقد مجوز رو تایید نمی کنیم حتی اگر در زمان قبولی فاقد مجوز باشند و بعدا مجوز بگیرند بازم مدرکشون تایید نمیشه

  • مهشاد گفت:

   مدرك ارشد من همين مشكل داشت(بدون مجوز) الانم كارمند رسمي بهزيستي شدم دو ساله با همون مدرك به قول شما فاقد مجوز و نتيجه استعلام هم مشكلي نداشت مشخص كه وقتي زنك ميزنيد نميان به شما بكن كه حرف ما ارزشي نداره و الكي اينجا نشستيم

   • وحید گفت:

    خوش به حال شما الان استخدام شدید و دیگه مشکلی ندارین ولی من میدونم برای هیئت علمی شدن امکان نداره با مدرک فاقد اعتبار بشه هیئت علمی بشی دانشگاه ازادم که دیگه قطعا نیرو نمی گیره پس هرکی استخدام یا کارمند جایی هست محلهای فاقد مجوز هم درس بخونه مشکلی پیش نمیاد

   • فاقد مجوز گفت:

    سازمان بهزیستس از وزارت علوم استعلام نمیکنه و فقط استعلام از سازمان مرکزی دانشگاه انجام میده و طبیعی که آزاد مدرک خودشو تایید کنه.

   • فاقد مجوز گفت:

    سازمان بهزیستس از وزارت علوم استعلام نمیکنه و فقط استعلام از سازمان مرکزی دانشگاه انجام میده و طبیعی که .آزاد مدرک خودشو تایید کنه.

  • مجوز گفت:

   درست نیست . مدارک اونایی که داخل هستند تایید شده است و طبق شرایط جدید مزایای بیشتری هم دارن.

  • مجوز گفت:

   ولی اونایی که جدیدا (سال 1394) وارد شن مشکلاتی براشون ممکنه ایجاد شه.

 41. کنکور دکترا گفت:

  بدترین حالت ،حالت تعلیق هست که ما همه در اون حالت هستیم و تکلیف ما مشخص نیست

 42. مهشاد گفت:

  دوستان حواستون باشه يه جو جديدي داره ايجاد ميشه كه الكي يه عده ميان ميكن الان دانشجو رشته محل هاي بدون مجوز هستن و مدركشون رو كفتن به درد نميخوره و بيخودي دارن درس ميخونن كه استرسي ايجاد كنن واسه بجه ها كه اونوقت حتي ده درصدم كه ادم هاي ساده اي باشن بكن با وجود قبولي نميرن ثبت نام كنن و اونوقت واسه اين عزيزان جا بيشتر باز بشه و راحت تر قبول بشن.دوست عزيز شما اكه دانشجو هستي برو انصراف بده و اونوقت نامه انصرافتو بيا واسه ما بذار تو سايت نه نامه اينكه بهتون كفتن رشتتون بدون مجوزه كه با هيج عقل سليمي جور در نمياد

  • فاقد مجوز گفت:

   در مثال جای مناقشه نیست تلفن وزارت علوم -گسترش (تنها مرجع تایید)هم گذاشتم که دوستان هوشمندانه عمل بکنند و بحث های انجام شده رو استعلام کنند.تا مثل بنده و هزاران نفر دیگرگرفتار نشوند که دو سال شد ارشد بدون مجوز دانشگاه آزاد گرفتیم و همچنان دنبال تایید هستیم وبا نامه نگاری و تحصن .و…کار به جایی نبرده ایم فعلا.مخصوصا عزیزانی که کارمند هستند دقت ویژه داشته باشند که می خواهند مدرک رو به سازمانشون ارایه بدهند.

  • آسمان گفت:

   عزیزم شما بیرون گودی ما چند بار خواستیم انصراف بدیم گفتن باید نه میلیون بدین ما موندیم بین اره دو سر سفته هم دادیم شما بگو چه کنیم؟

   • رضا گفت:

    شما برو اصل مدرک لیسانس و فوق لیسانستو که دادی به دانشگاه بگیر (حالا با یه ترفندی)، بعدش دیگه نرو دانشگاه. 9 میلیونم نمیخواد بدی

 43. مهدیه گفت:

  سلام
  پی اچ دی تست عزیز ممنون از اطلاع رسانی خوبتون لطفادر مورد وضعیت دانشجویانی که در محل های فاقد مجوز هستند اطلاع رسانی بفرمایید.
  تکلیف ما چیه؟با خیال راحت درس بخونیم یا انصراف بدیم؟خواهش می کنم در مورد وضعیت ما اطلاع رسانی بفرمایید.

  • فاقد مجوز گفت:

   مهدیه خانم، نامه فاقد اعتبار بودن مدرکم رو که از طرف وزارت علوم دادند نمی دونم چطور بذارم اینجا که اعضا ببینند .

   • استادیار گفت:

    این حرفا چیه
    چرا شایعه سازی میکنید.
    من عضو هیات علمی دانشگاه آزادم و اطلاع کامل از وضعیت مجوزهای اعطایی دارم.
    وزارت علوم تابحال به هیچکس و از هیچ دانشگاه آزادی نامه فاقد اعتبار بودن نداده و نخواهد داد.این حرفا چیه.
    تمام رشته محل هایی که دانشجو میگیره کاملا معتبره و با خیال راحت درس بخونید و فارغ التحصیل شوید .
    در ضمن مشکل رشته شهرهای فاقد مجوز برای مقطع تحصیلی دکترا رو هم وزارت علوم نمیتونه حل نکنه و مجوز نده به این خاطر که 1) انقدر به دانشگاههای غیرانتفاعی بدون حتی یک نفر هیات علمی تو دولت قبل مجوز پذیرش مخصوصا تو مقطع ارشد داده که الان نمیتونه به این سادگیا جمعش کنه .
    و 2) چون سال قبل دانشگاه آزاد پذیرش دانشجو داشته در اون دانشگاه زیرساخت اون رشته رو بوجود آورده درنتیجه امکان حذفش براش میسر نیست.
    البته دوستانی که تو دانشگاه آزاد مخصوصا تو سالهای اخیر تحصیل میکنن میدونن که امکانات دانشگاه آزاد خیلی ادانشگاههای سراسری بهتر شده و همینطور تو مصاحبه ها برخلاف دانشگاه سراسری تبعیض کمتری قائل میشن .
    در ضمن اگر از چیزی اطلاع کامل ندارید سعی نکنید افکار عمومی را با اطلاعات غلط گمراه کنید .

    • مهشاد گفت:

     خدا خيرتون بده حرف دل منو زدين نميدونم جرا يه عده دنبال شايعه سازي و اذيت كردن خودشون و ديكرانن

    • رضا گفت:

     آقای استادیار خیلی از واحدهای دانشگاه آزاد امکانات آزمایشگاهی ندارن. لطفا نگین این حرفارو.

    • داوطلب گفت:

     آقای استاد یار فرض کنیم بچه ها شایعه سازی میکنند! پس این خبر بالایی رو که مشابهش کم هم نیست و مدام از مسئولین مختلف منتشر میشه رو کجا بزاریم

    • سید ابوالفضل دولت آبادی گفت:

     با سلام عرض ادب فراوان میخواستم بدانم امسال مثل سال گذشته به همان تعداد دانشجویی دکتری میگیرند یا نه در زمان مصاحبه مصاحبه کنندها خیلی ما را ناامید کردند

   • مهشاد گفت:

    كي بهتون نامه بدون مجوز داده؟من سالي كه ارشد بودم رشته محلم بدون مجوز بود تا درسم تموم شد يك سال بعدش مجوز كرفت و من استخدامي بهزيستي شركت كردم و مدركم هم مورد قبول واقع شد با اينكه تو طول تحصيل ارشدم بدون مجوز بود اما مشكلي واسه كارم بيش نيومد و تو استعلام ارشدم تاييد شد..بيخودي به اين شايعات كوش نكنين مجوز ها صادر ميشه

 44. مهشاد گفت:

  من روز مصاحبه ام از خانوم هايي كه مدارك چك ميكردن پرسيدم واسه مجوزا گفت خيالتون راحت همشون مجوز ميگيرن .اكه اينطور نبود دليلي نداشت دروغ بگه بهم .من كه اميدوارم به شايعات هم توجه نميكنم

  • رضا گفت:

   خب بگه مجوز نمیگیره بعد شما طلبکار بشی و بهش بگی که چرا یه سال وقت و هزینمو هدر دادین و از همون اول فقط مجوز دارها رو تو دفترچه میزاشتین؟؟ خب معلومه به شما میگه نگران نباش همه مجوز میگیرن

 45. مدیریت اموزشی گفت:

  سلام به تمامی دوستان .میشه لطف کنید بگید کسی از هزینه دقیق هر ترم دانشگاه ازاد اطلاع دقیق داره ؟کلا چقدر این چهار سال اب میخوره واسمون؟ممنون

 46. Civil گفت:

  دانشگاه ازاد ميتونه از استاد دانشگاه سراسوي به صورت پاره وقت استفاده كنه واساتيد بازنشسته نيز ميتوانند هئت علمي دانشگاه ازاد شوند

  • اسد گفت:

   این اساتید برای راهنمایی دانشجویان و تدریس در دانشگاه آزاد میتوانند بکار گرفته شوند
   ولی شرط وزارت علوم برای مجوز هر کدرشته دکتری 2دانشیار و 3 استادیار “تمام وقت” هست

 47. محمد جواد گفت:

  دوستانی که میگن وزیر علوم گفته 54 مورد اشتباه می کنند وزیر علوم گفته 54 درصد رشته – محلها مجوز نداره تازه این درصد برای ارشد و دکتری هست که برای دکتری 72درصد رشته – محلها مجوز نداره و گفته باید شرایط هیئت علمی جور باشه یعنی داشتن حداقل دو دانشیار که امکان نداره طی دو سه سال اینده حل بشه چون هر استادیار تقریبا باید 8و9 سال طول بکشه تا دانشیار بشه و استادیارای دانشگاه ازاد اکثرا دو سه سالی هست استادیارن

 48. مریم صنایع غذایی گفت:

  بخدا خسته شدم از بس اخبار ضد و نقیض شنیدم خدا جون ترا خدا واحدها مجوز بگیرن لطفا لطفا

 49. Civil گفت:

  فكر كنم تنها را پيشرفت ايران اسلامي توجه به سخنان رهبر عزيز ميباشد
  ان هم توجه به توسعه وتحقيق در زمينه هاي كه كشور به ان نيازمند است واين امر با توسعه تحصيلات تكميلي و فراهم سازي بستر امكان پذير است

 50. Civil گفت:

  145 نفر دعوت به مصاحبه ميشن 120 فارغ التحصيل سراسري واقعا بايد دانشگاه ازاد اين امتياز استفاده كنه براي متقاعد كردن وزارت علوم كه چرا شرايط را براي ادامه تحصيلان فارغ التحصيلان خود فراهم نميكنيد ؟
  چرا با وجود پرديس دوستان علاقه به تحصيل در دانشگاه ازاد دارن؟
  من معتقدم دانشگاه ازاد واقعا يك فرست را بطور عادلانه براي ادامه تحصيل فراهم ميكند و مسولين باييد همكاري لازم را انجام دهند ..

 51. Civil گفت:

  با سلام خدمت دوستان
  من در ازمون مصاحبه دانشگاه ازاد شركت كردم يك نكنه كه برام قابل توجه بود اين بود كه با وجود اينكه دوستان در وزارت علوم و دانشگاه هاي ديگر به نحوه پذيرش دانشگاه ازاد ايراد ميگيرن ودانشجويان فارغ التحصيل ان را بيسواد معرفي مسكننا لازم است چند نكته را ذكر كنم در رشته من اكثر كساني كه در ازمون مصاحبه شركت كرده بودن از دانشگاه اميركبير – تهران و… با معدل عالي و رزومه خوب حال سوال اين است اگر دانشگاه ازاد خوب نيست چرا اين دانشجويان به تحصيل در دانشگاه ازاد علاقه دارن واين ظرفيت پذيرش غالبا به اين افراد اختصاص ميدهد ؟؟؟

 52. زبانیهای عزیز گفت:

  کرج موفق شد مجوز برای آمزش زبان بگیره یا نه؟

 53. زیست سلولی به آقا رضا گفت:

  دلیل ندارم برای کتمان حقیقت….شما برید تو سایت این دانشگاه ها که نام بردم و اگر هییت علمی مامایی پرستاری ارشد نبودند اون وقت اعتراض کنید. اگر شما با دکتری هنوز هیت علمی نشدید پس من دو دستی رشته خودم بچسبم….

 54. نسترن گفت:

  آره آقا امیر انگار جای امید واری هست

 55. زیست سلولی گفت:

  حتی دوستای خودم با ارشد پرستاری و ارشد مامایی الان هییت علمی هستند میتونید تحقیق کنید

 56. زیست سلولی گفت:

  بله دکترای مامایی خیلی کمه… دانشگاه جهرم و فیروز آباد به من تماس گرفتند…

 57. امیر گفت:

  وزیر علوم در خصوص تعیین تکلیف رشته‌های بدون مجوز دانشگاه آزاد گفت: جمع بندی مسیر قانونی خود را طی کرده و در کمیته مورد نظر بررسی شده است تعداد زیادی از رشته‌ها تایید شده و تعدادی از آنها که نقص داشته به دانشگاه آزاد اعلام شده باید نقص‌های آن از جمله کمبود هیئت علمی و سایر موارد را برطرف کرده و در شورای گسترش عالی مورد بررسی قرار گیرد وگرنه ادامه فعالیت این رشته‌ها متوقف خواهد شد.

  وی ادامه داد: ۲۵۸۱ رشته فاقد مجوز بودند که مورد بررسی قرار گرفتند و تنها ۵۴ مورد نقص دارد که باید اصلاح شود.

  • روانشناس به مهشاد گفت:

   خبر كاملا صحت داره . جاى تعجبه كه آنقدر اخبار ضد و نقيض وجود دارد و سه هفته مانده به اعلام نتايج هنوز تكليف مشخص نيست

 58. سرباز گفت:

  ای کاش می رفتم سربازی سریع تمومکنم بیام بخونم برا وکالت
  با رتبه 50 از 449 اشتباه کردم فقط لاهیجان رو زدم که اونم مجوز نداره ای کاش تهران مرکز میزدم که حداقل مجوز داشت و احتمال قبولی داشتم دیگه خسته شدم دارم میرم دفترچه سربازی رو پست کنم

 59. امیر گفت:

  http://snn.ir/mobile/mobiledetail/News/431137/76
  بچه ها این خبر رو بخونید مجوزهاحل میشه

  • آسمان گفت:

   چه ربطی به مجوزها داره

  • علی گفت:

   گفته 53 درصد از کل نقص داره نگفته که 53 مورد:
   خبرگزاری فارس:
   فرهادی گفت: شورای گسترش آموزش عالی باید برای ایجاد رشته‌محل‌ها مجوز صادر کند که قبل از حضور من در وزارت علوم تصمیماتی گرفته شد و ما هم بر آن صحه گذاشتیم و کمیته مشترکی تشکیل شد که دانشگاه آزاد پرونده رشته‌محل‌ها را به این کمیته آورده و پس از تایید به دانشگاه ابلاغ می‌شد که قرار بود تا پایان اردیبهشت ماه این کار صورت گیرد و تعدادی هم نقص پرونده بود که به دلیل کمبود استاد صورت گرفت و قرار شد اگر مجوز بگیرند به کار خود ادامه دهند.

   در ادامه شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم گفت: کمیته 5 نفره‌ای برای بررسی وضعیت رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد تشکیل شد و 2 هزار و 981 پرونده رشته‌محل‌های فاقد مجوز از 15 آذر 93 تا پایان اردیبهشت 94 بررسی شد که در مجموع هزار و 408 پرونده مورد تایید قرار گرفت یعنی 53 درصد پرونده‌ها به عنوان رفع نقص به دانشگاه آزاد برگردانده شد که دانشگاه آزاد باید متناسب با شاخص‌های دستگاه‌های آموزش عالی آن را اصلاح کند و اگر انجام نشود، مجوز ندارند.

   وی افزود: در مجموع دانشگاه آزاد باید تابع ضوابط و شاخص‌های مورد تایید شورای گسترش باشد و انتظار داریم این دانشگاه فقط به رشته‌های مورد تایید اجازه کار بدهد.

 60. حسام گفت:

  عجیبه آقا هومن کجاست نظر بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 61. زیست سلولی گفت:

  خیلی جالب هست اون اول که تازه اسامی مجوز ها اعلام شده بود دانشگاه آزاد دنبال فراخوان جذب به شکل خیلی دستپاچه بود در این حد که به من فوق لیسانس زنگ زدند و گفتند میخواهی هییت علمی بآشی مدارک بیار البته من ارشدم مامایی هست. ..بعد انگار خودشون متوجه شدند که نمیشه کلا فراخوان رو کنسل کردند…این نشون میده که این وسط وزارت علوم کار خودشو کرده و دانشگاه آزاد هم شهریور حتی اگر مثل دفترچه پذیرش کنه نتوانسته مجوز رو بگیر. .وگرنه این همه سکوت دربرابر این موضوع مهم چه معنی داره؟ یک معنی اونا متاسفانه شکست….وآسه خودم متاسفم که زمان و هزینه رو صرف یه بالماسکه علمی کردم

  • رضا گفت:

   به شما زنگ زدن و ازتون خواستن با فوق لیسانس هیئت علمی بشین؟؟ پس چرا منو حق التدریسی هم نمیخوان میگن باید دانشجو دکتری باشم؟؟!!!

  • reza گفت:

   من دانشجو دکترا سال چهار رشته فنی هستم اقدام کردم حتی حق التدریس هم نمیگیرن اونوقت چه جوری شما با فوق لیسانس بهتون زنگ زدن

   • دانشجو دکترای علوم تحقیقات گفت:

    حق التدریس منم رو هواست دارند عذر دانشجوهای دکترا رو میخواند برای حق التدریس فقط دکتر تمام!

 62. ساسان گفت:

  همشون مجوز میگیرن نترسید . اقای استاندارد جهانی با این منابعی که برا سراسری اعلام کرد همشونو مجوز میده

 63. محمدجعفر گفت:

  به نظرم کاملا درسته که جلوی افزایش بی رویه ظرفیت رو بگیرند … مگه ما چقد رشد علمی و اقتصادی داریم که میخاییم این دکترا رو جذب کنیم ؟؟؟ پس باید وزارت علوم شدیداً جلوی این رویه رو بگیره

 64. علی محمد گفت:

  دوستان امسال پذیرشها فقط در حد دفترچه است مسئولان وزارت علوم گفتن در غیر اینصورت کار رو به شورای عالی انقلاب فرهنگی واگذار می کنند یعنی مطمئننا اونا هم نمیان خودشون مسئولیت الکی بر عهده بگیرن من امسال رتبم خوب شد و رفتم مصاحبه و قبولم میشم ولی نمیرم

 65. نگار گفت:

  سلام دوستان من هرشب به امید قبولی خوابم میبره رزومه و رتبه خوبی داشتم و مشکلی برای هزینه ندارم فقط آرزوم ادامه تحصیل وگرفتن مدرک دکتراست..ولی این محل های غیر مجوز واقعا نگرانم کرده چون من فقط محل زندگی خودمون امکان ادامه تحصیل دارم آیا بعدا مشکلی پیش خواهد آمد؟؟خواهشا راهنمایی کنید ممنونم

  • 1 گفت:

   سلام. من دانشجوی دکتری هستم . یک از دوستام توی واحدی بود که مجوز نداشت گفته بودن در اینکه بلاخره مدرک رو می تونید بگیرید شکی نیست. ولی من فکر می کنم مجوز نداشتن مدرک رو زیر سوال می بره چون اگه بخوای استخدام شید استعلام می گیرن.

 66. حقوق جزا گفت:

  دوستان میگه باید رفع نقص شوند و همان طوری که تا سال 96 دانشگاه آزاد وقت داره برا مجوز گرفتن پس تا سال 96 اکثر رشته محل ها مجوز خواهند گرف

 67. حسابدار گفت:

  دوستان عزیز مطمئن باشید دانشگاه ازاد امسال پذیرش آنچنانی نخواهد داشت. خبرها نشون میدن که ظاهر قضیه یک مقدار حفظ شده و گرنه قضیه خیلی جدیه در خصوص محدود کردن پذیرش دانشگاه آزاد . بحث اصلی اینه که سیاست کلی وزارت و …مخالفت با پذیرش زیاد دکتری است نه موضوع موردی دانشگاه ازاد. چون دکتری مقطعی نیست که بشود سیل عظیم فارغ التحصیلات بیکار باشد و باعث بروز مشکلات رسانه ای و……برای ان جامعه نشود.

 68. زبانشناسی گفت:

  حالا مدرک ارشد تایید شد. کو کار؟ تایید نکنن. اصلا کلا وزارت علوم حساس شده. مخصوصا امسال که اعلام کرد اونایی هم که امتحان کنکور کارشناسی ندادن هم بیان انتخاب رشته!

 69. س.م گفت:

  سلام
  به نظر من بهتره واقع بین باشیم.
  امسال دانشگاه آزاد بدون توجه به اولتیماتوم های وزارت علوم دانشجو می گیرد و این دانشجو هست که پس از صرف هزینه و زمان، چهار سال آینده باید بدود به دنبال تایید مدرکش!
  آن زمان دانشگاه قطعاً پاسخگو نخواهد بود و وزارت علوم هم می گوید ما از ابتدا گفته بودیم.
  شاید هم در طی این مدت مجوزها درست شود ولی به هر حال باید چهار سال نگرانی و استرس مجوز داشتن یا نداشتن رشته امان را هم تحمل کنیم!
  من به همین دلیل برای مصاحبه اصلاً نرفتم که بعد از اعلام نتیجه دو دل نشوم 🙂

 70. ماهان گفت:

  چرا سعی می کنید باقی شرکت کنندگان رو نسبت به دانشگاه آزاد سر کنید؟
  یک دانشجوی کارشناسی به طور متوسط ترمی 2 میلیون شهریه میده و بسیار بسیار زیاد برای دانشگاه آزاد هزینه داره(هزینه استاد و امکانات)… در حالیکه یک دانشجوی دکتری بین 6 تا7 میلیون در ترم شهریه میده و کلا هزینه ای برای دانشگاه آزاد نداره…
  با این توصیف فکر کردید که دانشگاه آزاد اجازه میده این همه پول رو از دست بده؟
  چی فکر کردید؟
  همه رشته محل ها امسال پذیرش دارن.
  شک نکنید.
  سال آینده شاید محدودیت بیشتر بشه… ولی امسال تا جایی که بتونه میگیره….

  • 1 گفت:

   من فوق لیسانسم رو جایی بودم که مجوز نداشت وقتی دیدم دوستام که دکتری قبول شدن یا کسایی برای استخدام میرن میگن استعلام گرفتن، مدرکشون تایید نشده. دوباره آزمون دادم و دانشگاهی که مجوز داشت درس خوندم. یه خورده بیشتر فکر کنید به این موضوع

  • مجوز اولویت است گفت:

   جناب ..همه رشته محل ها به قول شما پذیرش دارند.. اصلا وزارت علوم میگه هر چقدر دوست داری پذیرش کن ولی برای تایید مدرک مامجوز دارهارو تایید میکنیم .. شاید یک کسی فقط دوست داره بره دانشگاه و تحصیل کنه برای خودش. و نیازی به تایید نداره…ما مشکل پذیرش نداریم جناب ماهان ما بحثمون مجوز هست که تو متن پایین عرض کردم دو سال هست مدرک دستمه و تایید نمیشه و وزارت علوم میگه در نهایت می تونی علیه آزاد شکایت کنی

 71. یکی میخاد به وزارت علوم مجوز بده!!! گفت:

  یکی میخاد به وزارت علوم مجوز بده!!!

 72. علی محمد گفت:

  با سلام مشخصه که وزارت علوم داره با ماها اتمام حجت می کنه که بعدا شاکی نشیم چرا مدارکمون تایید نمیشه بنده دیدم هرجا میشه مصاحبه می کنن که ما تعیین تکلیف کردیم برای دانشگاه ازاد و بقیه با خودشون یعنی پس فردا اگه مدرک ما تایید نشد شاکی نشیم حالا اگه تایید نشده خدا کنه دانشگاه ازاد هم نگیره که ما الکی 4 سال الاف نشیم

 73. کاوه گفت:

  واقغا خسته شدیم از اظهار نظرهای غیر شفاف که باعث سرگردانی عده زیادی از قشر تحصیل کرده جامعه شده لطفا یک بار بیایید مسوولانه اظهار نظر کنید خستمون کردید

 74. کاظم گفت:

  تا اوخر مرداد مصاحبه ها تمام میشه ، بعدشم یکی دو هفته بعد نتایج نهایی اعلام میشه..

 75. کاظم گفت:

  قطعا اگر دانشگاه آزاد نخواد تو همه رشته محل ها دانشجو بگیره ، خیلی وقت پیش میگف دوباره انتخاب رشته کنین.. و الان هم دیگه وقتی برا انتخاب رشته مجدد نیست..
  پس تو تمام رشته محل ها پذیرش صورت خواهد گرفت..

  • س.م گفت:

   خب دانشگاه آزاد که دلش نسوخته. چهار سال دیگه شما 80 میلیون هزینه کرده اید و یک مدرکی دارید که مورد تأیید وزارت علوم نیست. فکر می کنید اون زمان دانشگاه جواب میده؟!

  • مجوز اولویت است گفت:

   جناب عرض کردم دوساله مدرک دستم هست و دنبال تایید هستم ولی فقط امید واهی و امروز برو فردا بیا … حالا گیرم دانشگاه آزاد یک میلیون نفر هم پذیرش کنه…

 76. کاظم گفت:

  سلام
  دوستان مطمئن باشید دانشگاه آزاد یا همه رشته محل ها رو پذیرش میکنه یا هم اگر نتوانست این کار بکنه قطعا این همه داوطلب دوره دکتری که درآمد خوبی برای دانشگاه هست رو از دست نخواهد داد ، عوضش ظرفیت مجوز دار ها خییییلی افزایش میده..
  پس نگران نباشین..

 77. علی5 گفت:

  سلام بردوستان عزیز بر خدا توکل کنیم وبه دنبال کسب فضایل اخلاقی وعلمی باشیم اگر واقعا قصد ما خد مت باشد خدا یار می کند یقین بدانیم یاحق

 78. سیامک برق قدرت گفت:

  همین طور که از حرفاشون تو این خبر معلومه داشنگاه آزاد قراره طبق دانشگاه هایی که تو درفترچه زده پذیرش کنه و با وزارت علوم کاری نداره .
  بچه نگران نباشید همه محل رشته ها دانشجو میگیرن

 79. توانا گفت:

  منظورش چیه دقیقا؟
  47 درصد از کل رشته شهرها؟ یا 47درصد از بدون مجوزها؟

 80. سردر گم گفت:

  به نظرتون اگه یکی از این واحدهای بدون مجوز قبول شم برم برا ثبت نام؟
  من یه انتخاب زده بودم اونم شهرمون.رتبم هم خوب بود ولی امکان اینکه برم جای دیگه نبود.
  فک می کنین بعدا برا این بدون مجوزا مشکلی پیش بیاد؟ یعنی برا مدرکایی که صادر می کنن؟
  نکنه بعدا بگن خب می دونستین نمیرفتین بخونین.
  بخدا دارم دیونه میشم. اینم از شانس منه.

  • WQG گفت:

   اصرار داريم كه قبول نكنيم، تكليف معلومه

  • مجوز اولویت است گفت:

   من دو سال از فارغ تحصیلی ام در واحد بدون مجوز دانشگاه آزاد میگذره و از همون موقع دنبال تایید مدرکم تو وزارت علوم هستم ولی به جایی نرسیدم و مدرک فاقد اعتبار اعلام شده . من عاجزانه از شما و دوستانی که این متن می بینند خواش میکنم در واحد فاقد مجوز به امید اخذ مجوز در آینده ثبت نام نکنند. دانشگاه شهریه ها رو میگیره و بعد بیخیال امور دانشجو میشه و باعث گرفتاریهای خیلی زیاد میشه.اگر دوستانی خواهان راهنمایی بیشتر هستند من در خدمتم چون این دوسال انقدر رفتم وزارت علوم که فکر کنم شغل دومم حساب بشه.

  • مجوز اولویت است گفت:

   متن زیر برای شما بود اشتباه شد

 81. ASDFG گفت:

  همونهایی که بیست و هفتم خرداد امسال اعلام کردن؟

 82. علی گفت:

  این تعداد 1400 رشته اغلب کاردانی کارشناسی و ارشد بوده است در مقطع دکتری همان 200 کدرشته که در لیست اضافه شده مجوز گرفته