مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی رویکردهای پژوهشی در مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم انسانی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

اعتراض دانشجویان به آیین نامه جدید پذیرش دکتری بدون آزمون

جمعی از داوطلبان ورود به دوره دکتری نسبت به آیین نامه جدید پذیرش دکتری بدون آزمون استعداد درخشان اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجو؛ جمعی از دانشجویان نخبه مقطع کارشناسی ارشد نسبت به آیین نامه جدید پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان اعتراض کردند.

براساس آیین‌نامه جدید دانشگاه اختیار دارد حداکثر معادل ۲۰ درصد از ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی- پژوهشی دوره‌ روزانه دکتری خود در هر کد رشته محل تحصیل را از بین دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ارشد داخل کشور و مورد تأیید وزارت به صورت مازاد بر ظرفیت، با رعایت شرایط زیر، پذیرش کند:

۱٫ داشتن میانگین کل ۱۶ و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل ۱۷ و بالاتر بدون احتساب نمره پایان‌نامه در دوره کارشناسی ارشد

۲٫ بیش از دو سال از تاریخ دانش‌آموختگی متقاضی نگذشته باشد.

۳٫ کسب حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست (کسب حداقل ۱۰ امتیاز از ردیف شماره ۱ بخش امتیازات پژوهشی و کسب حداقل ۴ امتیاز از ردیف شماره ۱۱ مربوط به مدرک زبان، بخش امتیازات آموزشی الزامی است.)

این قانون شامل دو تبصره به شرح زیر است:

تبصره ۱: دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی- غیرانتفاعی و پردیس‌های بین‌الملل (خودگردان) مجاز به استفاده از این آیین‌نامه برای پذیرش استعداد درخشان در دوره دکتری نیستند.

تبصره ۲: پذیرش دانش‌آموختگان حائز شرایط این آیین‌نامه بدون پرداخت شهریه تحصیلی است.

همچنین براساس آیین‌نامه جدید دانشگاه می‌تواند فقط یک بار تا اول شهریور ماه هر سال نسبت به پذیرش حائزین شرایط، اقدام نماید. اسامی پذیرفته‌شدگان باید توسط معاون آموزشی دانشگاه برای تأیید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال شود و قطعی شدن ثبت نام منوط به تأیید سازمان مذکور است.

امکان‌پذیر بودن پذیرش افراد مشمول این آیین‌نامه، در همان رشته تحصیلی یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی‌ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای آموزشی دانشگاه از دیگر موارد این آیین‌نامه است.

لازم به ذکر است تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین‌نامه، مجاز نیست و همچنین مسئولیت حسن اجرای این آیین‌نامه و هرگونه پاسخگویی قانونی مترتب بر آن بر عهده دانشگاه پذیرنده است، نظارت بر اجرا بر عهده سازمان سنجش و شرح و تفسیر مفاد آن بر عهده معاونت آموزشی وزارت خواهد بود

بر اساس این گزارش؛ عده ای از دانشجویان در اعتراض به این آیین نامه، خواستار لغو حدنصاب ۷۰ برای پذیرش در مقطع دکتری هستند.

یکی از دانشجویان معترض در گفتگو با«خبرگزاری دانشجو»؛ گفت:حد نصاب ۷۰ باعث شده، ظرفیت استعدادهای درخشان در بسیاری از دانشگاه ها خالی بماند و حتی یک دانشجوی رتبه برتر هم نتواند  از این تسهیلات استفاده کند.

وی افزود: سال های پیش این امتیاز برای دانشجویان برتر در هر رشته و دانشگاه  حساب می شد که می توانند بدون کنکور وارد مقطع بعدی شوند.

اعتراضات این دانشجویان و تماس با«خبرگزاری دانشجو»، برای پیگیری این موضوع همچنان ادامه دارد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۹۸۷)

 1. آینده ساز می‌گه:

  بنظرتون تبریز با این نتایج حداقل ‏۶٠‏ رو اعمال کرده؟؟؟

 2. آینده ساز می‌گه:

  تبریز داره جکار میکنه؟ یعنی رو سایت کذاشتن اسامی انقد مشکله

 3. آینده ساز می‌گه:

  میکم حالا تبریز سهمیه داخل و خارج دانشکاه رو رعایت میکنه؟ یا در کل هرکی امتیازش بالا بود باتوجه ب ظرفیت میکیره؟؟

 4. 1991 می‌گه:

  سلام
  کسی از استعداد درخشان علامه خبر داره که نهایتش چه اتفاقی میافته؟

 5. منتظر می‌گه:

  از دانشگاه کاشان کسی خبر نداره؟

 6. سرگردان می‌گه:

  از دانشگاه کاشان کسی خبر نداره؟

 7. استعداد درخشان تبریز می‌گه:

  دوستانی که منتظر نتایج تبریز هستن
  من امروز دفتر استعداد بودم وارد پورتال سنجش کردن و روز چهارشنبه طی اطلاعیه ای چاز طریق سایت دانشگاه اعلام میشود. ضمنا ثبت نام شنبه هفته آینده خواهد بود.
  با آرزوی موفقیت

 8. 145 می‌گه:

  دانشگاه شاهد گویا دوشنبه هفته پیش اسامی را وارد سایت کرده و لیست قبولی هاشم مشخص شده… متاسفانه من با اینکه نمرم بالای ۶۰ بود و نفر اول با من تماس نگرفتن و متوجه شدم که قبول نشدم… فردا میخوام برم دانشگاه

  • . می‌گه:

   از کجا فهمیدید؟

  • mohammad می‌گه:

   منم با اینکه بالای ۶۰ بودم بخاطر ندادن ۷ امتیاز بند ۱-۱ آیین نامه (بخاطر چاپ نکردن مقاله با ایشون)و نوشتن عدم کسب حداقل ۷ امتیاز ردیف ۱-۱ من رو رد کردن… در صورتیکه امتیازم بالای ۶۴ بود…

 9. آینده ساز می‌گه:

  خبر جدیدی از تبریز نیست؟

  • در انتظار می‌گه:

   الان دیگه اخبار رو باید از سایت دانشگاه پیگیری کنیم.

   • آینده ساز می‌گه:

    دیکه خسته شدم ازبس سایت ها رو جک کردم،از کار و زندکی افتادیم حالا معلوم هم نیست ک قبول بشم یا نشم
    زودتر تکلیفمون مشخص کنن

 10. آینده ساز می‌گه:

  حالا تبریز کی نتایج اعلام میکنه؟
  خسته شدیم،صبرایوب نداریما

  • در انتظار می‌گه:

   این هفته اعلام می شه. فرصتی نمونده دیگه. تا آخر هفته باید تو پورتال ثبت کنن.

   • آینده ساز می‌گه:

    یعنی تا آخر هفته باید منتظر باشم؟
    نمیشه اول هفته بکن دیکه انتظار عذاب آور شده

    • در انتظار می‌گه:

     چی بگم والا. هر وفت پرسیدم همیشه گفتن به محض آماده شدن اطلاعات روی سایت می ذارن.
     من خودمم دل تو دلم نیست.

 11. ؟ می‌گه:

  آقای mohammad از دانشگاه شاهد با شما تماس گرفتن؟

 12. ‏*‏‏*‏‏*‏ می‌گه:

  دوستان اکه دانشکاهی اسم یکی رو ب عنوان نفر ذخیره وارد برتال کنه بازم دانشکاه دیکه ای نمیتونه اسمش رو وارد برتال کنه؟

 13. mohammad می‌گه:

  دوستان من از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی سازمان سنجش سوال پرسیدم ، الان جواب دادن…محض اطلاع….

  پاسخ سازمان سنجش آموزش کشور به درخواست شما
  عنوان درخواست :
  عمومی | دکتری – اخرین مهلت ورود اسامی دکتری استعداد درخشان دانشگاه ها در سایت سنجش

  متن درخواست :
  با توجه به نامه شماره ۲/۱۲۱۷۰۷ مورخ ۹۴/۰۶/۲۳ وزارت علوم(با امضاء دکتر شریعتی نیاسر) مبنی بر کاهش حدنصاب امتیاز از ۷۰ به ۶۰ و بررسی مجدد و اعلام نظر دوباره دانشگاه در این خصوص و ارسال اسامی به سازمان سنجش برای متقاضیانی که با این تعدیل امتیاز، حدنصاب لازم را کسب می نمایند، اخرین مهلت ورود اسامی جدید و پذیرش شده چه تاریخی می باشد؟ چون در تماس با دانشگاه ها بعضاً می گویند پرتال سازمان سنجش برای ورود اسامی جدید بسته است؟
  ممنون
  تاریخ ارسال پاسخ :
  ١٣٩۴/٠٧/٠۶-١۶:۴١

  پاسخ :

  با سلام
  با سلام و احترام.دانشگاهها تا ۱۵ مهر فرصت دارند تا اسامی واجدین شرایط استعدادهای درخشان مقطع دکتری را وارد پرتال نمایند
  با سپاس

  • در انتظار می‌گه:

   خیلی ممنون.
   تا آخر هفته بعد همه چی مشخص می شه.

  • مینا می‌گه:

   خیلی خیلی ممنون
   خیلی نگران این تاریخ بودم

  • ستاره 33 می‌گه:

   سلام. ممنون. اما از این تاریخ قبلا برخی از دوستان مطلع بودند. مشکل اینه که نمیدونیم تا کی این تایید سنجش طول میکشه. چون متاسفانه دانشگاه ما میگفت تازه سنجش بعد از ۱۵ شروع به بررسی میکنه

   • در انتظار می‌گه:

    تایید مهم نیست. معمولا دانشگاها به صورت مشروط ثبت نام رو شروع می کنن بعد ثبت توی پورتال.

    • ستاره 33 می‌گه:

     نه به طور مطلق هم اینطور نیست! الان دانشگاه شیراز هفته قبل اسامی رو وارد کرده اما فقط به دانشجوها گفته برید سر کلاس که عقب نمونید و هیچ نوع ثبت نامی هم از استعداد انجام نداده

    • صادق می‌گه:

     نه دانشگاه فردوسی هم گفته فعلا برید سر کلاس بشینید، ولی تا وقتی تایید از سنجش نیاد، خبری از ثبت نام و کارت دانشجویی و … نیست!!

 14. تینا می‌گه:

  دوستان کسی از گیلان خبری نداره؟

 15. شاهرود می‌گه:

  یعنی هیجکس از شاهرود خبر نداره؟
  با کسی تماس نکرفتن؟

  • یلدا می‌گه:

   سلام، دانشگاه شاهرود، امروز به اونایی که قبول شدن زنگ زد و گفتند تا زمانی که تاییدیه سازمان سنجش بیاد شما بیایید برای ثبت نام مشروط تا از کلاسا جا نمونید.

   • شاهرود می‌گه:

    ب همه زنگ زدن؟ امتیاز من بالا بود،اما هردفه دفتر استعداد امتیازم کم میکرد،آخرین بار گفت دوباره حساب میکنم امتیازت برسه بهت زنگ میزنیم اما تا حالا زگک نزدن،خیلی ازاین کارشون ناراحتم،امتیاز ‏پژوهشیم هردفه ک زگک زدم کمتر از قبل میکرد،همش توش دست میبرد،هرکز نمیبخشم

    • در انتظار می‌گه:

     مگه استعداد می تونه خودش امتیازا رو عوض کنه؟!

     • شاهرود می‌گه:

      آره این کارو کرد امتیازم ‏۶٢‏ بود ذره ذره ازش کم کرد تا شد ‏۵٩‏ و خوردی،با یکی از اساتیدی ک اونجا میخواست استاد راهنمام بشه صحبت کردم،بنده خدا چندبار رفت دفتر استعداد و ب شدت عصبانی شده بود،میگفت کل دانشکده خواهان این بودن ک من جذب بشم ولی دفتراستعداد با اینکه خوش اخلاق بود هر دفه تو امتیازم دست برد فقط نتونست توامتیازمصاحبه ک ٣٠ گرفتم دست ببره،نمیفهمم جرا اینکارو کرد؟
      خودم ‏ دقیقا امتیازم براساس نحوه امتیازدهی دانشکاه حساب کردم بیشتر از۶٠‏ شد،نمیبخشمش

 16. ‏@‏‏@‏ می‌گه:

  کسی میدونه تبریز رشته اکولوزی کیاهان زراعی جه کسانی قبول شدن؟

  • zz می‌گه:

   من گروه خاکشناسی هستم رفتم مستقیم دفتر استعداد برای پیگیری دوستم. نمیدونم اسمی مثل گلچین به گوشم خورد حالا راست و دروغش با خودشون. دوستان کسایی که قبول شدن رفتن ثبت نام مشروط کردن و بهشون زنگ زدن. یکی از دوستام فیزیولوژی کشاورزی قبول شد الان سر کلاسا میره

   • در انتظار می‌گه:

    وقتی امروز زنگ زدم و گفتن که هنوز نتایج رو ثبت نکردن شما چطور می گید ثبت نام مشروط انجام شده؟ یه سری به سایت دانشگاه تبریز بزنید. تازه یکی دو روز قبل آگهی ثبت نام مشروط بچه های ارشد رو زده.
    اینکه دوست شما رفته سر کلاس نشسته دلیل بر این نیست که ثبت نام کردن. همونطور که قبلا گفتم خودشون می گن اگه از امتیازتون مطمئنید برید سر کلاسا بشینید.
    شاید دانشکده کشاورزی به دانشجوهای خودش زنگ زده و خبر داده که قبول شدن. اما تماسی از طرف استعداد درخشان دانشگاه گرفته نشده.

    • zz می‌گه:

     دوست عزیز خود مسئول استعداد درخشان به دوستم زنگ زد و گفت شما قبولید شیرینی ما یادتون نره. کلا قبولی ها مشخص شدن. تقریبا یک هفته است

     • در انتظار می‌گه:

      اینکه آشنا داشتن یا به اصرار دانشکده سریع خبر دادن یه موضوع جدا هست. ولی مسلمه که این دانشگاه به صورت عمومی اقدام به اطلاع رصانی یا ثبت نام نکرده. وقتی دانشکده ما هیچ نفری به اسم استعداد سر کلاس نمی ره یعنی کلا کسی خبر نداره از نتایج. وگرنه حتی اگه من قبول نشده بودم یکی دیگه باید جای من الان سر کلاسا می رفت.

   • مسعود می‌گه:

    من خودم می‌رم سر کلاسا می‌شینم. ولی هنوز ثبت نام نکردیم و نگفتن هم که کی هست. اگر هم نتایج مشخص بود و من قبول نشده بودم به من اجازه‌ی حضور در کلاس رو نمی‌دادن یا حداقل می‌گفتن که نتیچه چی بوده.

   • ‏@‏‏@‏ می‌گه:

    گلجین؟؟ اون ک اوضاع رزومه اش افتضاح بود،‏ یعنی همه دانشجوهای تبریز تو این کرایش رزومه ضعیفی داشتن حتی تو بلک لیست بودن،تعجب میکنم،‏ رشته فیزیولوزی فامیلیش نوید بود؟
    گرایش اکولوزی فقط اسم گلجین رو شنیدین؟ کس دیکه ای قبول نشد؟
    ازقبل همه میگفتن ک این قبول میشه ولی هیجکدوم ب گرد رزومه من نمیرسن،البته من اصلا مصاحبه تبریز رو قبول نداشتم،سوالات درسی ک ازهمه برسیده میشد و بعدش قرنطینه بودی ک مبادا ب کسی بکی

    • zz می‌گه:

     والا دیگه خبر ندارم من دنبال پرونده دوستم بودم اونم اتفاقی به گوشم خورد. لابد بین بد و بدتر بد رو انتخاب کردند دیگه

    • zz می‌گه:

     شما داخل دانشگاه بودید یا خارج؟ فکر کنم گلچین داخل بوده باشه انشالله خبر قبولی شما رم میشنویم

     • ‏@‏‏@‏ می‌گه:

      من از خارج دانشکاه بودم،‏ اکه اسم دوستتون نوید هست اون منو میشناسه روز مصاحبه ازمن و خانوادم بذیرایی کرد،اکه امکان داره میشه ازش بخاین ببینه قبول شدم یا نه ب من اینجا اطلاع بدین؟
      ممنون ‏
میشم

     • zz می‌گه:

      خب خانوم یا آقای محترم اگه شما خارج دانشگاه باشید و رزومه تون هم از بقیه خیلی بهتر باشه احتمال قبولیتون بالای ۸۰ هست. من این رو شخصا بهتون قول میدم. اگه قبول شدید تو این صفحه بیاید اطلاع بدید و ما رو هم در خوشحالیتون سهیم کنید.

     • ‏@‏‏@‏ می‌گه:

      ممنون دوست عزیز،إن شاالله و حتما،‏ فقط چندروزه احساس میکنم نکنه اصلا نخان از خارج دانشکاه بگیرن حالا به هر دلیلی،‏ براهمین کنجکاو بودم ک اسامی رو بدونم

    • در انتظار می‌گه:

     سهمیه داخل دانشگاه و خارج دانشگاه جداست.

 17. معصومه می‌گه:

  سلام.از استعداد تبریز فعلا به کسی زنگ نزدن بنده در تبریز بالای ۶۰ هستم فقط استادم زنگ زده گفته قبولی، بنده با دفتر استعداد تماس گرفتم گفتش فعلا در حال جمع بندی پرونده ها از دانشکده ها هستیم و همچنین دوستم از سنجش پرسیده گفته نتایج نهایی استعداد ۲۰ اعلام میشه.

 18. 145 می‌گه:

  دوستان خواهشا اگر کسی از دانشگاه شاهد باهاش تماس گرفته اینجا اعلام کنید تا دیگران منتظر نمانند

 19. ویولت می‌گه:

  ای هادی ره گم کردگان به سوی حق؛علی بن محمد هادی
  صلوات و درود خدا بر توباد
  مادام که خورشید بر می آید
  و آسمان آبی است
  مولا جان ما را در پناه نام هدایت گسترت بگیر…

 20. z می‌گه:

  سلام، کسی از دانشگاه زنجان خبر نداره؟

 21. شاهرود می‌گه:

  کسی از شاهرود خبر نداره؟؟
  افسرده شدم

 22. العبد می‌گه:

  از دانشگاه سمنان و مازندران و شیراز و اصفهان چه خبر

  از طریق سایت نمیخوان این هخ اعلام کنن ببینم نتایج چی شدش

 23. مریم می‌گه:

  دوستان قبل هم گفتم هفته پیش به دوستم زنگ زدند و گفتند که قبولی.خواهر خودمم زنگ زد به دانشکده و پرسی گفتند قبول نشدی.البته خود استاد به دوستم زنگ زده و گفته.

 24. به امید پروردگار می‌گه:

  امروز با تبریز تماس گرفتم ، گفتند ما به کسی زنگ نزدیم و هنوز همه دانشکده ها برامون اسامی رو نفرستادند…

  • آینده ساز می‌گه:

   من یه سوال دارم،چرا پرونده ها رو دوباره فرستادن دانشکده ک الان دوباره منتظر برگشتش باشن؟

   • در انتظار می‌گه:

    ممکنه کسانی باشن که نمره بالا ۶۰ داشتن و دانشکده نمی خوادش. ممکنه هم کسانی باشن که بشه امتیازشون رو بالای ۶۰ برد که قبول شن.

   • ستاره 33 می‌گه:

    چون قراره دق بدن ما رو و اینکه ما از کلاس ها عقب بمونیم. الان کلاس ها شروع شده توی چند دانشگاه. من پیگیر بودم.

    • در انتظار می‌گه:

     کلاسای تبریز هم شروع شده. اگه اشتباه نکنم هفته سوم آموزشیه! یکی دو هفته هم پیچونده باشن اصولا باید این هفته کلاس شروع شده باشه.

 25. 145 می‌گه:

  از دانشگاه شاهد خبری نشد؟؟؟

  • mohammad می‌گه:

   من امروز زنگ زدم، آقای نقدی گفت دیگه پیگیری تلفنی نفرمایید؛ قراره جمع بندی نهایی انجام بشه برای تمامی دانشکده ها و با اسامی نهایی تماس میگیرند…

   • 145 می‌گه:

    یعنی هنوز جمع بندی نهایی انجام نشده؟؟؟ آخه تا کی صبر کنیم؟

    • mohammad می‌گه:

     شما کدوم دانشکده هستین؟ انسانی رو میدونم همون چهارشنبه اعلام کردن… جمع بندی فک نکنم، اگه اشتباه نکنم تحصیلات تکمیلی میخاد تو همه رو یه جا و تو یه روز ثبت نام کنه… شما استاداتون بهتون نگفتن در مورد قبولی یا ؟؟؟؟

    • mohammad می‌گه:

     علوم پایه هم باید تا الان جواب داده باشن، امتیازتون میدونید قبل از این بخشنامه تعدیل چند بوده؟؟؟

     • 145 می‌گه:

      من با استادم تماس گرفتم و گفت دانشگاه سفارش اکید کرده که اصلا هیچی نگیم و خودشون تصمیم نهایی را بگیرن که ایا دانشجو میخوان بگیرن یا نه!! گرایش ما فقط ۱ نفر روزانه گرفته، یعنی میتونن بگن که ۲۰% شامل حالمون نمیشه؟؟؟ میگن انگار باید ۵ دانشجوی روزانه بگیرن تا بتونن ۱ نفر استعداد بگیرن!!

    • mohammad می‌گه:

     اینطوری که من شنیدم گروه ها درخواستشون برای دکتری حداقل ۳ الی ۵ نفر بوده و با این وضع حتماً تکمیل ظرفیت خواهند داشت برای ترم دوم…

     • 145 می‌گه:

      گروه خود ما ۴ نفر ظرفیت داده بود، اما اینها ۱ نفر روزانه و یک نفر شبانه گرفتن…. الان هم گروه دیگه برای تکمیل ظرفیت تقاضا نداده!! شما تو گروهتون نفر اول شدید؟؟ باهاتون هنوز تماس نگرفتن؟؟… من تا قبل بررسی مجدد میدونم که نفر اول بودم ولی نمرم ۷۰ نبود

  • ؟ می‌گه:

   ینی دانشکده ها به کسایی که با تعدیل قبول میشدن اطلاع دادن؟

  • mohammad می‌گه:

   گروه ما ۵ نفر درخواست داده بود که دو نفر فعلاً گرفتن و روز مصاحبه هم مطمئنم که یکی از دو نفر شبانه بود… در تماس با اساتید اذعان کردند که درخواست ۵ نفر کرده بودند و گفت درخواست تکمیل ظرفبت دادیم… و میگن با دونفر نمیشه کلاس تشکیل داد…منم مثل شمام وضعیتم… ولی میدونم نمرم بالای ۶۳ بود.
   بایکی از کارمندای تحصیلات تکمیلی صحبت کردم گفتند دارند نهایی میکنن و تماس میگیرن… شمام اگه باهاتون تماس گرفتن لطفاً خبر بدین

 26. آینده ساز می‌گه:

  حوصله ام سر رفت

 27. شاهرود می‌گه:

  کسی از شاهرود خبر داره؟
  به قبولی ها زنک زدن یا هنوز مشخص نیست؟

 28. به امید پروردگار می‌گه:

  منم خبر دارم که دانشگاه تبریز داره اطلاعات رو از دانشکده ها جمع آوری میکنه، خب باید اسامی رو توی سایت بزنن، چشممون به سایت دانشگاه خشک شددددد

 29. مریم می‌گه:

  دوستان دانشگاه تبریز قبولی ها رو تلفنی اعلام کرده.منتظر اعلام نتایجش نباشید

  • أینده ساز می‌گه:

   با ما شوخی میکنی

  • در انتظار می‌گه:

   از کجا مطمئنید؟ من خبر دارم که اطلاعات دانشکده‌ها رو جمع و جور می کنن.

  • در انتظار می‌گه:

   این شماره استعداد درخشان تبریز هست:
   ۰۴۱-۳۳۳۹۲۹۷۳
   به نظرم بهترین روش اطمینان از حرفتون اینجاست. چند باری که من تماس داشتم اکثرا جواب دادن. فقط ممکنه فاصله دوازده تا دو به خاطر نماز و نهار جواب ندن.

   • أینده ساز می‌گه:

    منم باهات موافقم بنظرم تبریز ب کسی زنک بزن نیست،این دوستمون حتما نا امید شده ک اینو کفته

    • در انتظار می‌گه:

     آره ایشون قبلا هم کامنت داده بودن که تماس گرفته شده و گفتن قبول هستی. اما معلوم نشد این تماس از خود دانشکده (پیش پیش) بوده یا استعداد درخشان تماس گرفته.
     منطقی به نظر نمی رسه استعداد درخشان دانشگاه بزرگی مثل تبریز که حتما پذیرش بالایی داره یکی یکی قبولی مشروط دانشجوها رو وسط این شلوغی و نبود وقت با تماس تلفنی خبر بده. تازه باید به نحوی اونایی هم که قبول نمی شن اطلاع داده بشه که منتظر نمونن.

     • بانو می‌گه:

      دانشگاه شیراز و الزهرا و سمنان هم به قبدلی ها زنگ زدن. چون افداد پذیرش شده ها خیلی کم هست دیکه تو سایت نمیزنن تا باعث حرف و حدیث هم نشه.

  • آخرین خبر می‌گه:

   حرفتون درست نیست. من خودم دانشجوی دانشگاه تبریزم.

 30. f140 می‌گه:

  دوستان کسی از مدارک ثبت نام مورد: حکم مرخصی سالانه یا موافقت بدون قید و شرط سازمان اطلاع داره؟ یا حداقل یک متن برا موافقت سازمان بزاره…
  ممنون.

 31. mitra می‌گه:

  سلام دوستان میدونم این مطلب شاید به این قسمت ربطی نداشته باشه اما واقعا برام سواله و میخام کسی راهنماییم کنه.. من پارسال دکترای پردیس دانشگاه بهشتی قبول شدم و نرفتم و به خاطر حرفهایی که در مورد پردیس میگفتن رفتم دانشگاه آزاد تهران.اما الان پشیمونم و میخوام از صفر شروع کنم و برگردم دوباره به پردیس اما خب باید هفت میلیون شهریه دو ترمی که نبودم رو بدم و این دو ترمی که توی آزاد خوندم هیچی میشه لطفا راهنماییم کنید خیلی دو دلم

 32. 313 می‌گه:

  دانشگاه تهران اطلاعیه ثبت نام مشروط رو زد رو سایت:
  http://ut.ac.ir/fa/news/1/bodyView/2371/قابل.توجه.پذیرفته‌شدگان.سهمیه.استعدادهای.درخشان.مقاطع.دکترای..تخصصی.و.کارشناسی‌ارشد.ناپیوسته.سال.۱۳۹۴٫html

 33. بهزاد می‌گه:

  سلام
  کسی از تکمیل ظرفیت دکتری امسال خبری نداره؟؟؟

 34. mohammad می‌گه:

  کسی از دانشگاه شاهد خبر داره؟؟؟؟

  • 145 می‌گه:

   من چهارشنبه هفته پیش تماس گرفتم، گفتن منتظرن تا بقیه دانشکده ها هم پرونده ها را بدن و یک جلسه تشکیل بشه و نتایج را تجمیع کنن… اقای نقدی گفت احتمالا این فرایند ۲-۳ روز اول هفته را شامل میشه

 35. بانو می‌گه:

  دوستان من شیراز شرکت کرده بودم و قبول نشدم اما الان وسیو قبول کردن که باباش عضو هییت علمی یه دانشگاهیه و داور نقالات مجله مربوط به دانشگاه شیراز هست. اینها در صورتیه که ایشون فقط یک کتاب داشت با کمک پدرش نوشته بود. نمیدونم چی بگم خدا جای حق نشسته خیلی حقمون خورده شده. خدا خودش کمکمون کنه.

  • ستاره 33 می‌گه:

   برای بنده هم موردی مشابه در شیراز بوجود اومد. البته اون شخص هم نتونست قبول بشه چون شرایط اولیه رو نداشت فقط خیلی شیک و مجلسی دعوت به مصاحبه شده بود . از اونجایی هم که اساتید فهمیدند که نمیتونن قبولش کنن و ضایع میشه قضیه، امتیازات من رو هم کم دادند که اون بنده خدا و خودشون هم اذیت نشن!!!!!!

   • بانو می‌گه:

    چی بگم ستاره جوون. خدا ارحم الراحمینه. حتما خیریتی در این اتفاقی که برامون افتاده هست

 36. bahar می‌گه:

  منظورم امسال بود امروز اشتباه شده ببخشید

 37. bahar می‌گه:

  سلام بچه ها لطفا جواب منو بدین. من ترم سه دکتری هستم روزانه میخوام امروز مجددا شرکت کنم باید حتما انصراف بدم یا نه کنکور شرکت کنم اگه قبول شدم بعد انصراف بدم اصلا کلا میتونم کنکور دکتری شرکت کنم. جریمه انصرافی چقد است. تورو خدا جواب بدین

 38. أینده ساز می‌گه:

  کاش از فردا صبح دانشکاههاشروع ب اعلان عمومی کنن،تبریزم صبح علی طلوع اعلان کنه خسته شدیم

  • در انتظار می‌گه:

   دعا کنید این هفته تبریز اعلام کنه! اینطور که بوش می یاد ممکنه تا اونیکی هفته هم طول بکشه.

   • أینده ساز می‌گه:

    ای بابا من نمیفهمم دارن چکار میکنن

    • در انتظار می‌گه:

     تنها توصیه شون اینه که اگه از امتیازتون خبر دارید و می دونید قبول می شید برید سر کلاس بشینید که عقب نمونید.

     • أینده ساز می‌گه:

      خوب من از کجا بدونم جند شدم ک حتی بشت تلفنم ‏ نمیکن تازه من ‏١۵‏ ساعت تا اونجا فاصله دارم برفرض ک امتیازم آورده باشم رو جه حسابی برم اصلا کجا بمونم بخابم؟جواب تلفنم نمیدن آدم تکلیفش بدونه

    • ستاره 33 می‌گه:

     منم متاسفانه توی یکی از دانشگاه ها که با بدبختی و چندین و چند بار تماس تونستم امتیازم رو از زیر زبونشون بکشم و بشنوم، البته فقط گفتند بالای ۶۰؛ اما چون تمدید شده، هنوز وارد نکردند. منم ۱۴ ساعت مسیرم طول میکشه. آخه یکی نیست بگه ما چطوری بریم با این وضعیت سر کلاس!!!!!

 39. العبد می‌گه:

  استعداد درخشان زیاد جالب نبود و خوشم نیومدسش
  میشینم میخونم برای سال دیگه با کنکور

  • اسماعیل می‌گه:

   از هر روشی که فکر میکنید بهتون میچسبه و خوشتون میاد و جالبه براتون اقدام کنید…… کنکور ، استعداد درخشان….
   هیچ ترتیبی و آدابی مجوی … هر چه میخواهد دل تنگت بگوی…..
   موفق باشید

 40. معصومه می‌گه:

  مرسی از همه بچه ها .به نظر شما قبل تایید سنجش از همدان انصراف بدهم یا منتظر باشم بعد از تایید سنجش،از همدان که از طریق کنکور قبول شدم انصراف بدهم؟به نظر شما چون بنده از طریق کنکور روزانه همدان قبول شدم احتمال داره سنجش قبولی بدون کنکور من را در تبریز تایید نکنه؟

  • 145 می‌گه:

   فکر کنم تا شما دانشجوی یک دانشگاه دیگه ای باشید، سنجش قبولی شما را در جای دیگه تایید نکنه. تا جایی که من اطلاع دارم تایید سنجش هم به خاطر این هست که یک نفر در دوجا قبول نشده باشه. باز هم میتونید سوالتون را از خود سازمان سنجش بپرسید

 41. معصومه می‌گه:

  جمله قبلی رو اصلاح می کنم ایا بعد از تایید سنجش از همدان انصراف بدهم؟

 42. معصومه می‌گه:

  مرسی.ان شاالله همه بچه ها موفق باشند.یعنی باید من از همدان انصراف بدهم برم تبریز یا منتظر تایید سنجش باشم بعد از تبریز انصراف بدهم؟ممنون از جوابتون

 43. علی می‌گه:

  سلام خدمت دوستان
  منم پریروز بانمره ۶۲ برای دانشگاه تهران در رشته مدیریت قبول شدم و نامه ام به دست مدیر تحصیلات تکمیلی رسید و گفت امروز و فردا بقیه دانشکده ها هم بفرستن و بعد برای سنجش ارسال کنبم- و اساتید و دانشکده بهم گفتن تو توی کلاسا شرکت کن تا انشالله ۱۰ روز دیگه که جواب اومد ثبت نامت میکنیم
  بنظرتون تاییدیه سنجش چیه و نکنه ما رو رد کنند:)

  • اسماعیل می‌گه:

   سلام، اول از همه بهتون تبریک میگم…. دوم اینکه سنجش ظرفیت ها رو چک میکنه که اسامی داده شده با ظرفیت دانشگاه میخووونه یا نه… همین… احتمال رد شدن شما بسیار ضعیفه…. سر کلاس ها حضور داشته باشید که عقب نمونیدددد…. موفق باشید

  • ویولت می‌گه:

   سلام تبریک فراوان
   حتما تایید میشید جای نگرانی نیست
   فقط صندلی رو محفوظ نگه دارید :-)

 44. أینده ساز می‌گه:

  دانشکاها جرا اعلام اسامی نمیکنن؟ حداقل تو این صفحه هیجان ایجاد میشه

  • در انتظار می‌گه:

   هیجان؟! سکته می کنیم! همه با هم اعلام کنن!

   • أینده ساز می‌گه:

    مرگ یه بار شیون هم یه بار،‏ حداقل تکلیفمون زودتر معلوم میشه

    • در انتظار می‌گه:

     من امروز با دانشگاه تبریز تماس داشتم. گفتن شاید هفته بعد اعلام شه!

    • ستاره 33 می‌گه:

     اره بابا اعلام کنن. تازه این تمدید زمان بوسیله سنجش هم باعث تنبلی دانشگاه ها میشه. بعضی دانشگاه ها میخوان اوایل مهر تازه اسامی رو وارد کنن!!!

     • در انتظار می‌گه:

      آره انگار. قرار بود زودتر از اینا جمع و جور کنن. هی داره کش می‌یاد. معلومم نیست فرستادن و منتظر تایید سنجش هستن که یهویی اعلام کنن یا نگه می دارن تا پونزدهم و تازه بعدشم سنجش باید تایید کنه!

 45. به منتظر می‌گه:

  سلام، من هفته پیش با ریاست دانشگاه زنجان و همچنین با مسئول استعداد درخشان دانشگاه زنجان صحبت کردم و هر دوشون گفتن که حد نصاب به ۶۰ تعدیل پیدا کرده

 46. فرشته می‌گه:

  بچه ها دانشگاه فردوسی، مازندران، علامه و…هیچ بازنگری انجام ندادن…….

 47. هدی می‌گه:

  من زنگ زدم دانسگاه تهران
  گفت علوم با کاهش امتیازا موافقت نکرده.

 48. mohammad می‌گه:

  از دانشگاه شاهد:
  دانشکده علوم انسانی نتایج بررسی مجدد رو به تحصیلات تکمیلی دانشگاه اعلام کردند… بقیه دانشکده هارو خبر ندارم…