مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

افزایش اختیار دانشگاههای برتر برای پذیرش دانشجو در پردیسها

رئیس دانشگاه تبریز  از تهیه پیش نویسی در رابطه با افزایش اختیار دانشگاه های بزرگ  در پذیرش پردیس ها خبر داد .

دکتر محمدرضا پور محمدی در گفتگو با خبرگزاری مهر در خصوص مسایل محوری که در چهارمین اجلاس روسای دانشگاه های برتر مطرح شد گفت: در این اجلاس که معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز حضور داشت در خصوص توسعه علم و فناوری مباحثی مطرح شد.

وی ادامه داد: درباره مشکلات توسعه شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه‌ها و تامین منابع مالی این شرکت ها مسایلی عنوان شد که معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اعلام کرد اختیارات بیشتری از طرف معاونت به دانشگاه‌ها دراین خصوص داده خواهد شد.

رئیس دانشگاه تبریز افزود: در این اجلاس درباره پذیرش دانشجو در پردیس‌ها نیز بحث شد و اینکه در رابطه با پردیس ها اختیارت بیشتری به دانشگاه‌های بزرگ واگذار شود.

 وی یادآورشد: بنابراین پیش نویسی دراین رابطه تهیه شد که ظرف هفته جاری به وزارت علوم منعکس می شود و در صورت تایید وزارت علوم، اختیارات دانشگاه های بزرگ در خصوص پذیرش دانشجوی خارجی مخصوصا دانشجویان ایرانی تبدیل به داخل افزایش می یابد.

رئیس دانشگاه تبریز عنوان کرد: اجلاس بعدی روسای دانشگاه های برتر اواخر آبان ماه برگزار می شود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. دکتری - 94 گفت:

  من شبانه دانشگاه تهران قبول شدم و با روزانه ها در یک کلاس هستیم و با توجه به اینکه پردیس البرز دانشگاه تهران از سه نفر پذیرفته شده فقط یک نفر ثبت نام کرده کلاسهای مجزا تشکیل نشده و باهم سر یک کلاس هستیم اما مدیر گروه اعلام کرد از ترم دوم و بعد از تکمیل ظرفیت کلاسهای پردیس در کرج و کاملا مجزا برگزار می شود.
  اگر اعلام می کنند که لفظ پردیس حذف می شودو سایر موارد صرفا به دلیل جذب دانشجو انجام میشه به هر حال شهریه های پردیس حداقل ترمی 7 میلیون است.

 2. میثم تبدیل انرژی گفت:

  دوستان من پردیس علم و صنعت و علوم تحقیقات قبول شدم.به نظرتون کدوم رو برم؟ ممنون میشم اگه نظرتون رو بگید

 3. نیلوفر گفت:

  سلام
  من پارسال پردیس البرز دانشگاه تهران قبول شدم و در سایت گلستان و پروفایل ما هم از همون سال گذشته روزانه شهریه پرداز زده بود

 4. سمیه گفت:

  احتمالا امسال دکتری تکمیل ظرفیت نداره! وگرنه مثل ارشدها توی سایت سنجش، حتما تاریخ اطلاع از تکمیل ظرفیت را اطلاع رسانی میکردند.

  • خانم میکروبیولوژیست گفت:

   وای نگید تورو خدا.
   من واقعا ناراحت شدم.
   اما فکرکنم هنوز مشخص نباشه.
   سال گذشته اواخرمهر تکمیل ظرفیت اعلام کردن

 5. امید گفت:

  ببخشید دوستان اونوقت اگه لفظ پردیس حذف بشه چه عنوانی داره؟ مسلما روزانه نیست چو به ترتیب اعتبار روزانه شبانه و سپس پردیس چطور ممکنه روزانه بگن ضمنا اکثر شبانه ها هم کلاسشون با روزانه ها تشکیل میشه روزانه شهریه پرداز بیشتر به اونها میاد تا پردیس

  • خانم میکروبیولوژیست گفت:

   پردیسها هم کلاسشون با روزانه هاست.
   شهید بهشتی شبانه امسال نگرفت فقط پردیس و روزانه که همه در یک کلاس مینشینند.

   • امید گفت:

    البته دانشگاه خودتان را به همه تعمیم ندید دانشگاه ما (یکی از دانشگاههای برتر تهران)کلا ساختمان پردیس ها بیرون از دانشگاهه و یک ساختمان دو طبقه کوچک و کاملا از روزانه و شبانه جدا حتی در موقع امتحانات و این رو هم بگم خیلی از دوستان میگن همون اساتید روزانه در پردیس تدریس می کنن در صورتی که در دانشگاه ما اساتید تازه جذب شده که هنوز استادیارن در پردیس تدریس می کنن و فقط یکی از اساتید مجرب که از لحاظ آموزشی و تفهیم دروس به بچه ها اصلا به پای بقیه اساتید پروفسور نمیرسه در پردیس تدریس می کنه!

    • فروزش گفت:

     جهت اطلاع هیات علمی پردیس البرز همون هیات علمی دانشگاه تهران هستش و کلاسای مدیریت هم همون دانشکده مدیریت تهران برگزار میشه…

     • امید گفت:

      گفتم که دانشگاه ما یعنی نمیشه به همه جا تعمیم داد دوست عزیز ضمنا الان حرف شما چیه؟اگه بچه های پردیس به اندازه روزانه ها قوی بودند چه آموزش و چه پژوهش خب بغیر از استثنا هایی كه شاید بدلیل کاری یا درجه یک بودن دانشگاه مورد نظرشان.. . مجبور به انتخاب پردیس شدند،خب همون اول روزانه قبول میشدند پس توقع زیادی هستش که بخوایم مدرکمون عین روزانه و شبانه باشه و اینکه امکان نداره یه جایی قید نشه دوره پردیس چون حتی موقع انتخاب واحد هر ترم هم نوع دانشگاه مشخصه یعنی نوشته دوره روزانه شبانه و پردیس اگه فرق نداشت که نمی نوشتن! حداقل اینه که در ریز نمرات حتما میاد اجازه بدید حقایق گفته بشه شاید کسی دوست نداشته باشه عنوان پردیس در مدرکش قید بشه و با امید دادن های از روی تعصب دوستان وارد دانشگاه بشه بعد که با حقیقت مواجه بشه اونوقت شما جوابگوی آن دوست هستید؟شاید با تلاش بیشتر بتونه روزانه یا شبانه بیاره!

   • امید گفت:

    دوست عزیز شما فعلا قبول نشدید ان شاالله نتیجه بگیرید بنده سال دوم دکتری هستم روزانه و با بچه های روزانه سایر دانشگاه های تهران در تماس و دوستی نزدیک پس حداقل در دانشگاه خودم به چشم دیدم نه بر اساس شنیده ها.

   • ش گفت:

    در دانشگاه فردوسی مشهد هم تمامی دانشجویان دکتری سر یک کلاس هستند (روزانه. شبانه.پردیس) و با هم رقابت میکنند و اساتید فرقی بین آنها نمی گذارند بنده سال دوم دکتری در این دانشگاه هستم و بسیار از برخورد اساتید راضی هستم ضمنا از دانشجویان پردیس هستم و میپذیرم که بچه های روزانه به دلایل متعدد از من قوی تر هستند ولی ما هم همون درسها رو با اونه خوندیم و جالبه که از بین ماها بیشرین معدل رو بعد از دوره آموزش یکی از بچه های پردیس آوردهو ما هم تونستیم با رقابت صحیح خودمون رو بالا بکشیم ولی برام جالبه که اصلا بچه های این دانشکده(ریاضی) تعصبی روی نوع پذیرش ندارن

 6. ماندانا گفت:

  سلام، امسال تکمیل ظرفیت داریم؟

 7. فروزش گفت:

  آره شده روزانه-شهریه پرداز

 8. علوم سیاسی گفت:

  با کمال مسرت به اطلاع میرسانم که لفظ کلمه خودگردان حذف شده است

 9. ali sargazi گفت:

  ای کاش در سربرگ مدرک فارغ التحصیلی از لفظ پردیس خودگردان استفاده نمیشد که باعث سو استفاده خیلی ها نمیشد

 10. خانم میکروبیولوژیست گفت:

  کاش زودتر تصمیم قطعی بشه واسه تکمیل ظرفیت پردیس ها اقدام بکنن من به پردیس راضی ام البته دانشگاه درجه 1. ارزش داره. خدایا کمک کن