مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

تاثیر اختیارات دانشگاه‌ها در برگزاری مستقل آزمون دکتری

معاون آموزشی دانشگاه اصفهان گفت: روندی که  در برگزاری آزمون دکتری طی می‌شود  به نفع دانشجویان و دانشگاه‌هاست و به ارتقای سطح علمی ورودی‌های دوره دکتری کمک می کند.

سید ابراهیم میرشاه جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ایده‌ وزارت علوم با عنوان دانشگاه‌های برتر یا سطح یک که دانشگاه اصفهان نیز جزء این گروه از دانشگاه‌هاست، اظهار کرد: وزارتخانه می‌خواهد اختیاراتی را به دانشگاه‌های برتر بدهد که این امر قدمی برای استقلال بیشتر دانشگاه‌هاست.

وی افزود: افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان استعداد درخشان، برگزاری مستقل آزمون دکتری، اختیار در بازنگری منابع درسی و موارد دیگر از جمله اختیاراتی است که به دانشگاه‌ها واگذار می‌شود، البته دانشگاه اصفهان در گذشته نیز اختیار بازنگری در منابع درسی را داشت.

معاون آموزشی دانشگاه اصفهان تصریح کرد: مهمترین اختیاری که وزارتخانه به دانشگاه‌ها می‌دهد برگزاری مستقل آزمون دکتری است که ابلاغ شده است.

میرشاه جعفری اضافه کرد: آزمون‌های دکتری از ابتدا به صورت مستقل در دانشگاه‌ها برگزار می‌شد، اما پس از چند سال متمرکز شد. ارزیابی کارشناسی دانشگاه اصفهان و دیگر دانشگاه‌های بزرگ کشور نشان می‌داد که بسیاری از دانشجویان با سطح علمی متوسط و پایین در آزمون‌های متمرکز پذیرفته می‌شدند، اما متاسفانه دانشجویان خوب و قوی نمی توانستند قبول شوند.

وی با بیان اینکه استدلال‌ها و انتقادها به نحوه برگزاری متمرکز آزمون دکتری در وزارتخانه مطرح و منجر به ایجاد تغییر در نحوه برگزاری این آزمون شد، گفت: خوشبختانه برگزاری آزمون دکتری به سمتی می‌رود که اختیارات بیشتری به دانشگاه‌ها می‌دهد و شاهد برگزاری آزمونی با استانداردها و نتایج بهتری خواهیم بود.

معاون آموزشی دانشگاه اصفهان در پاسخ به سوالی مبنی بر نگرانی شرکت کنندگان در آزمون از نبود فرصت عادلانه برای پذیرش یک دانشجو در دانشگاهی غیر از دانشگاه خود، خاطرنشان کرد: برخی از دانشجویان نگران هستند که این استقلال منجر به برگزاری ناعادلانه آزمون دکتری شود و این شائبه در ذهن آنها آورده شده که هر دانشگاهی دانشجوی خود را می‌گیرد، اما این استدلال درست نیست.

میرشاه جعفری در توضیح بیشتر گفت: اولا اینکه آزمون عمومی توسط سازمان سنجش کشور برگزار می‌شود و دانشگاه‌ها تنها آزمون تخصصی برگزار می‌کنند. ثانیا ممکن است گزینش دست وزارتخانه باشد و دانشگاه‌ها تنها به سنجش تخصصی دانشجویان بپردازند، البته باید دستورالعمل نهایی بیاید تا ببینیم این امر در اختیار وزارتخانه قرار می‌گیرد یا دانشگاه‌ها.

وی ادامه داد: روندی که در برگزاری آزمون دکتری طی می‌شود به نفع دانشجویان و دانشگاه‌هاست و به ارتقای سطح علمی ورودی‌های دوره دکتری کمک می‌کند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. مهشید گفت:

  دانشجوی خوب و قوی یعنی کی؟!
  بسنگی داره منوقتی استعدادهای درخشان سهمیه جدا دارند ؛ پس دیگه کنکور واحد رو چرا به این شکل حذف میکنید؟
  یعنی حتی باهوش ترین افراد اگر به هر دلیلی در یکی از مقاطع قبلی در دانشگاه مورد نظر اساتید تحصیل نکردند، باید قید دکتری رو بزنند؟ یا راه دومی رو انتخاب کنند و به این ترتیب تمام افرادی که ذهن پویایی دارند از ایران خارج میشن و ضریب هوشی عمومی روز به روز پایین تر میاد.
  ما میمونیم و دانشجویان خوب و قوی که حتی نمیتونن چندتا سوال هوش و زبان و درسهایی که شش سال خوندن رو جواب بدن.

 2. fatemeh گفت:

  باسلام
  دوستان کامنت هاتونو خوندم من دانشگاه کارشناسیم پیام نور بود ارشدمم هم دانشگاه تبریز بودم رشته ام هم مدیریت امسال از دانشگاه اصفهان روزانه گرایش بازاریابی قبول شدم رزومه هم متوسط بود اصلا ناامید نباشین انقد که فک میکنین تبعض وجود نداره
  برا همگی آرزوی موفقیت دارم.

 3. سمیه گفت:

  امسال ظرفیتها که خیلی کم شده بود. به نظر میاد تکمیل ظرفیت هم وجود نداره. احتمالا همه ظرفیتها را نگه میدارن برای سال دیگه تا با اختیار 1000% فقط دانشجوی باسواد جذب کنند!!!!!!!

  • شکست خورده گفت:

   سلام
   از کجا میگید تکمیل ظرفیت نیست؟
   من تمام امیدم به تکمیل ظرفیت هستش!
   اگه منبع موثق دارید حتما بگید حداقل امید الکی نداشته باشم.
   ممنون

 4. ماندانا گفت:

  سلام، دوستان از تکمیل ظرفیت خبر ندارید؟

  • رییسی گفت:

   راحت ترین کار نوشتن مقاله است من امسال با رتبه خوب با زبان 60 درصدی فقط در مصاحبه یک دانشگاه درجه3 که محل زندگی ام شرکت کردم و قبول نشدم در حالی که رتبه 76 که سه برابر رتبه منه با زبان صفر با چمدانی از مقاله قبول شد من تابستان شروع کردم به مقاله از پایان نامه 3تا به به فارسی و3 تا انگلیسی که خودم آن ها را ترجمه کردم چون یک مدرک کارشناسی زبان هم دارم حال می بینم چه ظلمی برما میرود مسلما کسی که 10 سال پبش ارشد گرفته مقاله های زیادی دارد اما کسی سال اخر ارشد بوده ایا میتوان از او توقع یک چمدان مقاله را داشت

   • مینا گفت:

    سلام آقای رئیسی خوبین؟ من هم با شمادر مصاحبه همون شهر شرکت کردم. واقعا راست می گین حتما شروع کنین به مقاله نوشتن. برای من هم دعا کنین من هم فقط با اختلاف دو نفر از مصاحبه رد شدم. رتبه نهایی بعد از مصاحبه 7 بود ولی نفر 5 روزانه قبول شد

  • خانم میکروبیولوژیست گفت:

   نه عزیزم خبری نیست که نیست منکه فقط منتظر تکمیل ظرفیتم چون نفر قبل من پزیرفته شد. دیروز هم ثبت نام کرد ای کاش ظرفیت بزنن.

  • خانم میکروبیولوژیست گفت:

   با پیگیریهای فراوان امروز متوجه شدم اگر همه قبول شدگان در همه دوره ها ثبت نام کنن دیگه تکمیل ظرفیت ندان. واقعا نامید شدم.
   قانونا باید پردیس دوبرابر روزانه ظرفیت داشته باشه اما از شانس من کسی نمیدونه چرا سنجش امسال نصف زده؟

   چقدر سخته

 5. امیر گفت:

  سلام
  منم در بی عدالتی مصاحبه های امسال رد شدم، سال دیگه هم با این وضعیت امیدی ندارم
  فقط باید برم ، اشتباه کردم به رفتن فکر نکردم شما هم برید تو فکر رفتن با این وضعیت سال دیگه هم امیدی به قبولی نیست ، فقط باید رفت

 6. رضا گفت:

  همه ما و شما حتی خودشان هم میدونن مصاحبه های امسال نهابت اعمال سلیقه بود چه برسه به سال بعد که قراره صددرصد بشه باید از طریق نماینده های محترم مجلس اقدام کنین و صدای اعتراضمونو به گوش برسونیم وگرنه برای ما که هیچ اشنایی نداریم اوضاع همینه که هست و بدتر ازاین.

 7. به آقا پیام گفت:

  سلام چرا صنعتی اصفهان نتایج استعداد درخشان اعلام نمیکنه؟

 8. کشاورزی گفت:

  “ارزیابی کارشناسی دانشگاه اصفهان و دیگر دانشگاه‌های بزرگ کشور نشان می‌داد که بسیاری از دانشجویان با سطح علمی متوسط و پایین در آزمون‌های متمرکز پذیرفته می‌شدند، اما متاسفانه دانشجویان خوب و قوی نمی توانستند قبول شوند.”
  منظور ایشون از دانشجوی قوی کسی که یاد گرفته فقط مقاله تولید کنه و چاپش کنه دانشجوی با سطح علمی متوسط و پایین هم کسی که این تخصص دانشجوی قوی رو نداره و به نظرش مسخره است که با حدود 1 یا نهایت 2 سال کار بر روی یک پروژه ارشد نمیشه بالغ بر 10 تا مقاله! چاپ کرد!!مگه این دانشجوهای قوی چی کار کردند و چه نتایج شگفتی به دست اوردند که به 70 روایت!!! گزارشش می کنند؟؟؟

 9. اقتصاد گفت:

  واقعا نامردی محضه…
  امسال که اکثر دانشگاههای برتر از دانشجویان خودشون برداشتن بدون اینکه رزومه تحصیلیشونا نگاه کنن،دیگه معلومه سال بعد چه اتفاقی میخاد بیفته…

 10. فریما گفت:

  اگه لیسانس و ارشد آزاد تهران باشی چی امیدی هست دکترا کامپیوتر دولتی قبول شد؟؟؟؟؟

 11. علوم شناختی گفت:

  دوستان اگه یادتون باشه سنجش روز جلسه امتحان یه فرم نظر سنجی راجع به نحوه ارزیابی وسنجش داد تکمیل کردیم.اینکه نتایج این نظر سنجی رو اعلام نمیکنن محل سواله.با هم از سنجش بخوایم امار این نظر سنجی رو بگن و اعلام کنندچند در صد دانشجویان با این طرح موافق بودن؟مطمینا دانشجویان موافقت نمیکنن.خدایا خودت کمک کن

 12. m.k گفت:

  این راه سلیقه ای برخورد کردن رو باز میکنه برای اساتید. جلو چشم خودم تو جلسه مصاحبه یک استادی داشت سفارش یه دانشجویی رو به صورت تلفنی میکرد

 13. ناامید گفت:

  بچه ها تورو خدا بیاین همه با هم به این وضع اعتراض کنیم اخه تا کی سکوت ما هممون دست گذاشتیم رو دست که چی، که این اوضاع خودبخود خوب بشه! هرچی ما سکوت کنیم اوضاع بدتر میشه. آخه بالاخره باید یه کاری بکنیم یا نه؟! بالاخره باید از یه جایی اینا بفهمن که مام تو این مملکت حق زندگی داریم، مام آدمیم، مام آرزو داریم….

 14. المیرا گفت:

  من هم با این طرح مخالفم
  جز سلیقه ای شدن انتخاب دانشجو نتیجه ای نداره
  من چندبار در مصاحبه های استعداد درخشان قربانی این طرح ها شده ام

 15. امیر گفت:

  همه دانشگاه ها بعدش ازمون تخصصی می گیرند؟یعنی دستورالعمل هست یا ممکنه بعضی از دانشگاه ها ممکن هست نگیرند.این که خیلی بده یادمه داداشم سال 89 این ها بود کنکور داد…هر روز این دانشگاه اون دانشگاه بود که ببینه منابع ازمون هر دانشگاه چی هست

 16. @@ گفت:

  من نمیفهمم کسی که هنوزازپایان نامش دفاع نکرده بدون هیج رزومه ای برتریش نسبت به من چی بوده که دفاع کرده بودم و مقاله ISIو حضوردر سمیناروکارگاههای تخصصی و…
  من مردودیمو پذیرفتم حالا به هردلیلی..اما سال آینده آزمونشم غیرمنصفانه ست چه برسه به مصاحبه!!!!هردانشگاهی منابع خودشوداره که دانشجوهای خودشون بازیه قدم ازبقیه جلوترن..
  این چه برنامه ریزی هستش؟؟؟؟
  من به شخصه درهمینجا اعتراض خودمو با این شیوه گزینشی اعلام میکنم هرچند که صدام به هیچ جا نرسه…

  • ......... گفت:

   منم اعتراض دارم, واقعا شیوه مناسبی نیست, کاش قبل از اینکه این طرحو تصویب میکردن, به عواقبش هم می اندیشیدند, داوطلبانی رو که هیچ آشنایی ندارند و فقط امیدشون اینه که بادرس خوندن به جایی برسن رو هم در نظر میگرفتن, دیگه درس خوندنم آشنا بازی میشه دیگه, آخه باید اینارو به کی بگیم؟

 17. خانم میکروبیولوژیست گفت:

  از خداوند میخوام کمک کنه رشته من به 2نفر بسنده نکنه و تکمیل ظرفیت بزنه تا من از دست این ایین نامه هایی که یه باره میاد بالا راحت بشم. دکتر تقی زاده تابستون گذشته گفت که قراره روش گزینش عوض بشه.هرکه دکترا میخواد امسال نهایت تلاشش بکنه.
  ای کاش وزارت علوم ظرفیت را کم نکرده بود یا حداقل تکمیل بزنه.من تحمل قوانین جدید را ندارم

 18. احمد گفت:

  دانشجویان خوب و قوی که نتونن در حد دعوت به مصاحبه دانشگاه اصفهان از پس آزمون کتبی بربیان واقعا خوب و قوین.خب لابد اونی که من دوست دارم خوب و قویه

 19. مهندس شیمی گفت:

  معلومه اوضاع بعد از این خیلی سلیقه ای تر از قبل میشه…من رشتم مهندسی شیمی هست. لیسانسم شریف و ارشدم دانشگاه صنعت نفت. 3 سال سابقه کار تو عسلویه دارم. 3 تا مقاله آی اس آس. یک کنفرانس خارجی تو ژاپن. یک کتاب در دست چاپ دارم. فارغ التحصیل کانون زبان ایران و کاملا مسلط به انگلیسی. مصاحبه که رفته بودم امیرکبیر یکی از استادها ازم پرسید مقاله دارم یا نه…در حالی که 1 ماه قبل همه مدارک اعم از مقالاتم رو براشون پست کرده بودم…معلومه کمترین اهمیتی به رزومه طرف نمیدن…یکی از اساتید ازم پرسید نرم افزار چی بلدم جواب دادم کامسول و اسپن و هاسیس. یکیشون بهم گیر داد که اینا نرم افزار مهندسیه نه دانشگاهی…در حالیه که کامسول یه نرم افزار سی اف دی و دینامیک سیالاتی هست که پروژه های ارشد زیادی باهاش تعریف شده…مصاحبه دومم تو سهند تبریز بود… بهم گفتن چرا سهند رو بعد از دانشگاه های تهران زدی؟ آخه خداییش شما جای من بودید دانشگاه سهند تبریز رو به دانشگاه های تاپ تهران ترجیح می دادید؟؟؟اونم من که تهران بودم و با جو تهران آشنا… واقعا اکثر اساتید به صورت تشریفاتی میان سر مصاحبه و اکثر انتخاب هاشون رو از قبل کردند. خوب منی که نمرم به شریف نرسیده که همش 5 نفر ظرفیت داره گناهم چیه؟؟؟این چه عدل و انصافیه آخه؟؟؟نمره ای که به من تو سهند بابت مصاحبه دادن زیر حد نصاب بود… درحالی که روز مصاحبه از هر کس پرسیدم یا از شهرستان های دیگه مدرک گرفته بود یا از خود تبریز. اونوقت من با 3 تا مقاله و دانشگاه های معتبر باید زیر حد نصاب بگیرم… شما بگید با این سیستم گزینش چه تضمینی هست این همه وقت و انرژیم رو بزارم اما سال دیگه قربانی اساتیدی بشم که انتخاب هاشون رو کردن؟؟؟؟

 20. علوم پایه گفت:

  در کل مصاحبه تو ایران برای هر زمینه ای یعنی اعمال سلیقه
  من دانشگاه ارشدم (رنک یک) رفتم مصاحبه با اینکه استادم به من گفته بود هر کی بیاد تو رو برمیدارم و باهم بسیار صمیمی بودیم ۵ تا ISI با مدرک MSRT 60 داشتم معدلمم بالا بود ارشد با استعداد قبول شدم هم کارشناسی و ارشد یه جا بودم قبل مصاحبه و بعد مصاحبه گفتن قبولی ولی نشدم و بعدا فهمیدم اگه ۴ نفر می خواستن منو ۵ اعلام کردن در صورتی که ۱ بودم و برای اینکه نمرم رو بیارن پایین مصاحبه صفر داده بودن با اینکه ازم سوال نپرسیدن و گفتن ما کاملا می شناسیمت سوال نیاز نداره! اونایی که مصاحبه اومده بودن دیگه خوبشون دو تا مقاله داشته اونم قبول نشده بود. خدا رو شکر من قبول شدم جای دیگه و دو تا دانشگاه دیگه نمراتی که داده بودن یکی ۲۰ و دیگری ۲۸ نمره بالاتر از نمره دانشگاه خودم داده بودم. اینو گفتم که اعتماد نکنید حتی اگه گفتن بشین بخون ما بر میداریم و بعدش هم گفتن قبولی!

 21. برنامه ریزی شهری گفت:

  دانشگاه اصفهان با اون شرایط مثلا نظارتی که وجود داشت،فقط و فقط افراد موردنظر خودشون رو انتخاب می کرد،وای به روزی که مستقل عمل کنند..به نظرم بدترین دانشگاه ايرانه…

 22. آزاده م بیوتکنولوژی گفت:

  عجب!!
  عجب!!!!

 23. آزاده م بیوتکنولوژی گفت:

  دانشجویان خوب و قوی نمی توانستند قبول شوند!!!
  ممکن است این شاءبه در ذهن دانشجویان ایجاد شود که هر دانشگاهی دانشجوی خود را می گیرد . این استدلال درست نیست!!!!!

 24. @@ گفت:

  من فقط یه سوال دارم
  چرا دانشجویان خوب وقوی نمیتونستن با این سیستم قبول شوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  شما که اینومیدونستین چرا جلوگیری نمیکردین؟؟؟
  یعنی حالا میتونن قبول بشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بدون شک سال آینده بدتر از امسال خواهد بود و تعداد بیشتری از دانشجویان قوی و خوب پشت در دانشگاهها میمونن…
  اختیار صد در صد به دانشگاهها یعنی نابود کردن دانشجویان خوب وقوی…

 25. فاطمه گفت:

  طبیعی هست که این روند جدید خیلی به نفع اساتید و دانشگاههاست .بنابراین اونا هیچ وقت نمیان از این نحوه پذیرش جدید ایراد بگیرند و اونو زیر سوال ببرند.

 26. بیماری شناسی گفت:

  سلام آقا پیام لطفا کمک کنید
  زمانی که نتایج نهایی اومدمردود شدم بعد به دانشگاه انتخاب اولم که فردوسی بود زنگ زدم گفتن نفر اول منو انتخاب کردن بعد که رفتم دانشگاه فهمیدم مدیر گروه به جای اینکه نمرات از ۱۰۰ به سازمان سنجش اعلام کنه از ۳۰ اعلام کرده(سال اولش بوده مدیر گروه شده) و حد نصاب فردوسی ۳۵ اعلام کرده تمام بچه های گروه قبول نشدن بعد دانشگاه نامه زد سنجش در تاریخ ۲ شهریور که نمرات اصلاح کنه و بعد این همه مدت تازه الان سنجش گفته ۱۰-۱۲ روزه دیگه نتایج شایییید بدن الان ما هنوز داریم استرس و انتظار می کشیم ثبت نام اینترنتی تموم شده و چند روز دیگه هم انتخاب واحد و خابگاه اس و نیمه مهر هم آزمون زبان واسه ورودی جدیدا گذاشتن و ما مطمئن نیستیم حتما قبولیم یا نه؟ نمی دونیم هم چیکار باید بکنیم بریم؟ به سازمان سنجش اعتراض کنیم که نتایجو زودتر بدن؟؟ یا با رئیس دانشگاه صحبت کنیم پیگیر باشه؟؟؟؟؟

  • mechanic گفت:

   با همه صحبت کنید….حتما اصلاحش میکنند ..نگران نباش…وقت زیاده…درست میشه.نگران نباشید..دائم با سنجش هم درتماس باش….

   • بیماری شناسی گفت:

    ممنون که پاسخ دادین
    اتفاقاامروز هم زنگ زدم به دانشگاه گفتن منتظریم سنجش جواب بده به سنجش زنگ زدم میگه باید کمیسیون تشکیل بشه معلوم نیست چه تاریخی اعلام کنیم خوب بابا دو هفته اس نامه فرستاده شده چرا هیچ کاری نکردین !!! تا کی باید استرس بکشیم؟؟؟؟

 27. خانم میکروبیولوژیست گفت:

  توجه توجه:
  رفته بودم دانشگاه اصفهان، 2عصر مصاحبه داشتم 20 نفر بعداز من بودن 5 عصر نوبت من شد وقتی هم رفتم داخل گفتن نمیخواد خودت معرفی کنی. مدارکتون بدید برید.
  من همون موقع متوجه شدم. شمام متوجه شدید؟
  چندتااز دانشجویان خودشون بودن بهشون میگفتن اقا دکتر خانم دکتر بفرمایید
  بنده خدا گناهی نداره اینجوری بیانیه داده.
  کسی به دل نگیره

  • mechanic گفت:

   اره…کاشکی همین متنو برااین شخص بفرستی به ایمیل و بگی که این مورد رو میخواید به همه دانشگاهها گسترش بدید و….اینه ایین نامه نخبه گزینی و…

 28. خانم میکروبیولوژیست گفت:

  واقعا متحیر این امار دقیق و بی نقص را از کجا اوردن؟
  من به دلیل اصرا پدرم وارد دانشگاه ازاددرجه 3 شهرستان شدم . خب که چی؟
  با رتبه ی خوب برای دانشگاه درجه تهران حدنصاب را اوردم تو مصاحبه سوم شدم 2 گرفتن. مقاله هام پولی نبودن رزومه ام را همه خودم تلاش کردم

 29. محمد گفت:

  واقعا موندم دانشجوی خوب و قوی چرا قبول نمیشه!!

  • خانم میکروبیولوژیست گفت:

   دانشجوی خوب اونی نیست که معدلش بالا باشه اما تو امتحان تخصص رد بشه. حفظ کردن مطالب فقط برای یه بازده زمانی کوتاه پایان ترم ملاک خوب بودن نیست. استادا90درصدشون میبینن یه دانشجو یه نمره اش خوبه بهش نمره میدن اینو همه مون قبول داریم.
   کسی که تونسته با استعدادمعدل خوب بگیره پس نباید نگران باشه
   در هر صورت من باید وارد دانشگاه دولتی بشم اونم از نوع درجه یکش

 30. امیر برقی گفت:

  ا با توجه به این جمله “اما متاسفانه دانشجویان خوب و قوی نمی توانستند قبول شوند.”
  بنظر شما چطور ممکنه یه دانشجویی خوب و قوی باشه اما توانایی قبولی در آزمون متمرکز را نداشته باشه؟ مگه آزمون همون مطالب علمی نیست؟

 31. داوطلب دکترا گفت:

  سلام
  کسی اطلاع داره نتایج دکترای استعداد درخشان دانشگاه اصفهان کی و چطور اعلام میشه؟؟ :-/

 32. امیدوار گفت:

  دوستان این موضوع فقط نظر معاون آموزشی دانشگاه اصفهان نیست تمام اساتید دانشگاههای برتر این نظر رو دارن و از سال آینده با سلیقه خوشون و صد البته با اولویت دانشجویان خودشون رو برمیدارن.

 33. ......... گفت:

  من امسال بارتبه ۶رد شدم وقتی فهمیدم کسی قبول شده که زبانش صفره, چهارتا مقاله انگلیسی بلد نیست بخونه, رزومه رو با مقالات آی اس آی پولی تقویت کرده, خیلی هم مورد قبول اساتید بوده به لحاظ رفتاری و اخلاقی دیگه فهمیدم قبولی دکتری نه به رتبست نه به رزومه و فقط سلیقه اساتید مهمه, حداقل تو دانشگاهی من رفتم مصاحبه, امسالم که کلا به دانشگاهها واگذار شده, دیگه همین روند ادامه پیدا میکنه, ولی این جمله لاحول ولاقوه الابالله به من انرژی میده, که اگه خدا بخواد همه چیز شدنیه,پس بایدتلاشمونو بکنیم

  • فرشاد گفت:

   خب شاید معدل لیسانس و ارشدت کم بوده شاید روزمت خوب نبوده شاید کارشناسی دانشگاه آزاد بود و مصاحبه کننده ها گفتن شانسی زدی اومدی بالا ایناروهم درنظر بگیر

   • ......... گفت:

    معدل کارشناسی و کارشناسی ارشدم ۱۷به بالاست,هم کارشناسی و هم ارشد, روزانه دانشگاه های درجه یک تهران بودم, برای رتبم هم واقعا زحمت کشیدم, اگه شانسی میزدم نمیتونستم رتبه ۶بیارم, مقاله علمی پژوهشی و مدرک زبان هم داشتم

   • نرم افزار گفت:

    مهندس رتبه 6 شانسیه؟
    ولی چقدر دل ادم میسوزه با این رتبه بمونی و بخوای دوباره بخونی؟

   • mechanic گفت:

    شانسی رتبه6………من میپذیرم که سوالا رو خریده باشه و رتبه 6شده باشه ولی نمیپذیرم که شانسی و با سطح علمی پایین رتبه6شد……مگه میشه ..مگه داریم…

    • .. گفت:

     منم 6 بودم قبول نشدم فقط خدا میدونه که چقدر تلاش کردم جک نگین مگه میشه شانسی تک رقمی شد اونم با این ازمونی که امسال گرفتن که کاملا متفاوت با سالای گذشته بود فکر کنم آقای که گفتن شانسی رتبت 6 شده از اون دسته افرادی بودن که خودشون با رتبه بالا و فقط به علت روابط رفتن دکتری حالا میخوان خودشون را توجیه کنن تا شاید یکم از عذاب وجدانشون کم بشه

 34. بهشتی گفت:

  دوستان کسی میدونه برای ثبت نام باید در سیستم گلستان از چه نام کاربری و پسوردی استفاده کنیم؟ امروز روز ثبت ناممونه، ولی نه توی سایت گلستان و نه توی سایت خود بهشتی، هیچ راهنمایی نزدن. خواهشا اگه میدونید حواب بدین. مرسی

 35. داوطلب کنکور95 گفت:

  معاون آموزشی دانشگاه اصفهان در پاسخ به سوالی مبنی بر نگرانی شرکت کنندگان در آزمون از نبود فرصت عادلانه برای پذیرش یک دانشجو در دانشگاهی غیر از دانشگاه خود، خاطرنشان کرد: برخی از دانشجویان نگران هستند که این استقلال منجر به برگزاری ناعادلانه آزمون دکتری شود و این شائبه در ذهن آنها آورده شده که هر دانشگاهی دانشجوی خود را می‌گیرد، اما این استدلال درست نیست.

  آقای معاون سلام
  چطور این استدلال را رد می کنید با کدوم دلیل و مدرک؟؟

  در خصوص اینکه آزمون 95 نیز از سخنان شما این طور نتیجه گیری می شود که صرفا آزمون عمومی است در صورتیکه که این طور نیست ظاهرا !

 36. سهراب گفت:

  این روند در ایران کاملا به ضرر دانشجویان است . به طور حتم شانس قبولی دانشجویان در دانشگاه های غیر خودی به طور نمایی کاهش می یابد. مخصوصا در برگزاری آزمون تخصصی … که مشخصا منابع و نوع پرسش های تخصصی و همچنین تصحیح اوراق امتحانات تخصصی کاملا دست اساتید را برای اعمال سلایق خود باز خواهد گذاشت… به جای عوض کردن نحوه برگزاری آزمون ها ، انرژی را صرف ارایه امکانات آموزشی مناسب، بالا بردن کیفیت آزمایشگاه ها ، کتابخانه ها و … نمایند تا سطح علمی رشد نماید…

 37. امیر... گفت:

  این جمله من رو خیلی شگفت زده کرد:
  ارزیابی کارشناسی دانشگاه اصفهان و دیگر دانشگاه‌های بزرگ کشور نشان می‌داد که بسیاری از دانشجویان با سطح علمی متوسط و پایین در آزمون‌های متمرکز پذیرفته می‌شدند، اما متاسفانه دانشجویان خوب و قوی نمی توانستند قبول شوند.