مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

اعلام زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دکتری برخی دانشگاه ها

با توجه به انتشار نتایج نهایی آزمون دکتری 94، شش دانشگاه بزرگ زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان خود را اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، فرآیند ثبت‌نام اکثر دانشگاه‌ها در دو مرحله الکترونیکی و حضوری و در یک بازه زمانی یک ماهه و تا قبل از مهرماه جاری صورت می‌گیرد.

آغاز ثبت نام دانشجویان دکتری دانشگاه تهران از 5 شهریور

پذیرفته‌شدگان مقطع دکتری آزمون سال 1394(دوره‌های روزانه و نوبت دوم دانشگاه تهران)، باید توجه داشته باشند ثبت‌نام الکترونیکی از روز پنجشنبه 5 شهریورماه آغاز شده و تا روز یکشنبه 8 شهریورماه ادامه دارد و ثبت‌نام حضوری نیز از روز شنبه هفتم شهریورماه آغاز شده و تا روز سه‌شنبه دهم شهریورماه ادامه دارد.

پذیرفته شدگان باید بر اساس برنامه تعیین‌شده، برای ثبت‌نام، به سامانه مربوط به نشانی: reg.ut.ac.ir مراجعه نمایند و توجه داشته باشند ثبت‌نام حضوری با مراجعه به محل پردیس و دانشکده مربوط و بر اساس کد رشته محل قبولی، در موعد تعیین شده و با ارایه «اصل مدارک لازم» صورت می‌پذیرد.

آغاز ثبت نام الکترونیکی دانشجویان دکتری علامه از روز سه‌شنبه

ثبت‌نام و تشکیل پرونده دانشجویان پذیرفته شده در آزمون دوره دکتری(ph.D) در دانشگاه علامه طباطبائی در دو مرحله انجام می پذیرد. مرحله اول به صورت الکترونیکی بوده و از روز سه‌شنبه سوم شهریورماه آغاز شده و تا روز جمعه،ششم شهریورماه ادامه دارد.

پذیرفته‌شدگان ضرورت دارد در مهلت تعیین شده با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی www.atu.ac.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند و مدارک خود شامل صفحه اول شناسنامه(در صورت دارا بودن توضیحات صفحه آخر)، روی و پشت کارت ملی، عکس، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد یا گواهی موقت فراغت از تحصیل که معدل در آن قید شده باشد، پذیرفته شدگانی که قادر به ارایه اصل مدرک کارشناسی ارشد نیستند، گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ کارشناسی ارشد دال بر فراغت از تحصیل تا 31 شهریور 94 با ذکر معدل در پایگاه اینترنتی دانشگاه بارگذاری نمایند.

کلیه پذیرفته شدگان پردیس خودگردان دانشگاه علامه موظفند شهریه خود را به مبلغ 600 میلیون ریال پرداخت کنند که 30 درصد از کل مبلغ شهریه باید در مرحله اول ثبت‌نام و 70 درصد مابقی شهریه در پنج نیمسال و در هر نیمسال به میزان 14 درصد پرداخت شود.

داوطلبان ضرورت دارد پس از انجام مرحله اول، اصل مدارک اسکن شده فوق را به همراه مدارک دیگر شامل پوشه، اصل مدرک کارشناسی ارشد مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت یا شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن معدل قید شده باشد،( پذیرفته شدگانی که قادر به ارایه اصل مدرک کارشناسی ارشد نیستند باید گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک کارشناسی ارشد دال بر فراغت از تحصیل تا تاریخ 31 شهریور94 (فرم الف) و دو برگ فتوکپی آن) را ارائه نمایند.

مدارک دیگر شامل اصل شناسنامه و چهار برگ فتوکپی از تمام صفحات آن،12 قطعه عکس تمام رخ 3 در 4 تهیه شده در سال جاری (پشت عکسها مشخصات درج شود)، اصل و سه برگ تصویر کارت ملی (دائم – موقت)،اصل فیش واریزی به مبلغ 80 هزار ریال به حساب 98722866 به نام حسابهای متفرقه نزد بانک تجارت شعبه شهید کلانتری (کد 985)بابت صدور کارت دانشجویی، معرفی نامه از ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یا وزارت جهاد کشاورزی برای پذیرفته شدگان سهمیه رزمنده و جهادگران داوطلب بسیجی،معرفی‌نامه از معاونت آموزشی دانشگاه محل خدمت مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل و حکم کارگزینی سال 1393 برای پذیرفته شدگان سهمیه مربی می‌شود.

دانشجویان باید توجه داشته باشند تشکیل پرونده از پذیرفته شده فقط بر اساس برنامه اعلام شده و با حضور خود فرد و با ارایه اصل شناسنامه و اصل کارت ملی و پس از شناسایی و تایید واحد مربوطه انجام می‌گردد. بدیهی است ثبت‌نام پس از طی دو مرحله (اینترنتی و تشکیل پرونده) قطعیت می‌یابد و در صورتی که هر یک از مراحل طی نشود انصراف تلقی خواهد شد.

دانشجویان دکتری پیام نور از 5شهریور ثبت نام می‌کنند

زمان ثبت‌نام دانشجویان پذیرفته شده در آزمون دوره دکتری(ph.D) سال تحصیلی 95_94 در دانشگاه پیام نور از تاریخ پنجم شهریورماه 94 لغایت هشتم شهریور ماه بوده و پذیرفته شدگان لازم است در مهلت اعلام شده با آماده کردن فایل اسکن شده مدارک خود به سامانه ثبت نام دانشگاه (گلستان) به آدرس اینترنتی http://reg.pnu.ac.ir مراجعه و ثبت نام نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت نام «مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد»، «تصویر شناسنامه و کارت ملی»،«مدرک مشخص کننده نظام وظیفه (ویژه آقایان)»،«عکس با زمینه روشن» و « تائیدیه استفاده از سهمیه» ( برای داوطلبانی که از سهمیه استفاده نموده اند)، است.

 

دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی پیشگام در ثبت نام دانشجویان دکتری

انجام ثبت نام الکترونیکی پذیرفته‌شدگان دکتری در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی از ساعت ۱۶ روز شنبه 31 مردادماه در سایت آموزشی دانشگاه به آدرس http :// golestan.kntu.ac.ir امکان پذیر شد.

مدارک لازم برای پذیرش نهایی در مرحله تحویل مدارک شامل پرینت گواهی مربوط به انجام ثبت نام الکترونیکی( گواهی پذیرش غیرحضوری )، اصل و یک برگ کپی مدرک تحصیلی کارشناسی، اصل و یک برگ کپی مدرک کارشناسی ارشد برای فارغ‌التحصیلان،( در صورت داشتن مدرک کارشناسی ناپیوسته ارائه مدرک تحصیلی مقطع کاردانی الزامی است )، (دانشجویان سال آخر کارشناسی ارشد گواهی تأیید شده با قید معدل کل واحدهای گذرانده تا 31شهریور 93 یا 30 بهمن‌ماه 93 )، فرم مخصوص معدل و تعداد واحد گذرانده مندرج در صفحه ۹۴ دفترچه راهنمای انتخاب رشته ( دفترچه شماره ۲ ) آزمون دکترای سال ۹۴،اصل و یک برگ تصویر کارت پایان خدمت/کارت‌ معافیت (کارت معافیت بایستی با فرمت کامپیوتری ارائه شود) / برگه اعزام به خدمت فاقد مهر غیبت ، اصل و یک برگ تصویر ( پشت و رو ) کارت ملی،اصل و یک سری تصویر از کل صفحات شناسنامه، گواهی موافقت با ادامه تحصیل تمام وقت از ارگان محل خدمت ( مخصوص کارکنان دولت و پرسنل شاغل رسمی در نیروهای نظامی و انتظامی کشور) است.

پذیرفته‌شدگانی که در زمان ثبت‌نام موفق به ارائه مدرک زبان نشوند، حداکثر تا تاریخ 30 دی‌ماه 94 موظف به تحویل آن به مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه هستند.

ثبت نام دانشجویان دکتری شهیدبهشتی از 14 شهریور

به گزارش ایسنا، ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری نیمه متمرکز سال 1394 دوره‌های روزانه و پردیس خودگردان مقطع دکتری دانشگاه شهید بهشتی در سال تحصیلی 95-94 در دو مرحله صورت می‌پذیرد، مرحله اول ثبت نام غیرحضوری بوده و از روز شنبه 14 شهریورماه آغاز شده و تا روز پنجشنبه 15 شهریورماه ادامه دارد.

پذیرفته‌شدگان ضرورت دارد در این مرحله به سیستم آموزش جامع گلستان دانشگاه شهید بهشتی به آدرس http://www.sbu.ac.ir مراجعه و کلیه مراحل ثبت نام غیرحضوری (اینترنتی) خود را با دقت کامل به انجام رسانند.دریافت گواهی پذیرش غیرحضوری از سیستم الزامی است. در صورت عدم ثبت نام غیرحضوری (اینترنتی) در مرحله اول و عدم دریافت گواهی پذیرش ثبت‌نام غیرحضوری، ثبت نام حضوری امکان‌پذیر نخواهد بود.

مرحله دوم ثبت‌نام حضوری است که از روز شنبه 21 شهریورماه آغاز شده و تا روز دوشنبه 23 شهریورماه ادامه دارد.

مدارک موردنیاز در زمان ثبت‌نام حضوری شامل گواهی پذیرش ثبت‌نام غیرحضوری (اینترنتی) اخذ شده از سیستم گلستان در مرحله ثبت نام غیرحضوری، فرم مشخصات دانشجو اخذ شده از سیستم گلستان در مرحله ثبت نام غیرحضوری، مدرک کارشناسی که تاریخ فراغت از تحصیل و معدل مقطع کارشناسی در آن قید شده باشد، اصل مدرک کارشناسی ارشد که تاریخ فراغت از تحصیل حداکثر تا 31شهریور و معدل مقطع کارشناسی ارشد در آن قید شده باشد (خاص دانشجویانی که زمان ثبت نام در آزمون، فارغ‌التحصیل بوده‌اند)،اصل فرم گواهی معدل اتمام تحصیلات حداکثر تا 31 شهریور94 (مربوط به سازمان سنجش آموزش کشور) تایید شده توسط دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد (خاص دانشجویانی که زمان ثبت‌نام در آزمون، دانشجوی سال آخر بوده‌اند)،اصل فرم گواهی معدل زمان ثبت‌نام در آزمون (مربوط به سازمان سنجش آموزش کشور) تایید شده توسط دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد (خاص دانشجویانی که زمان ثبت‌نام درآزمون، دانشجوی سال آخر بوده‌اند)، اصل شناسنامه و اصل کارت ملی،6 قطعه عکس 3.4 می شود.

دیگر مدارک شامل اصل مدرک نظام وظیفه (مطابق مقررات وظیفه عمومی مندرج در دفترچه شماره 1 سازمان سنجش آموزش کشور)،اصل مدرک ایثارگری (خاص دانشجویان شاهد و ایثارگر)،آخرین حکم استخدامی رسمی و موافقت دانشگاه معرفی کننده (خاص سهمیه مربیان)،کم مرخصی یا موافقت کتبی سازمان مربوطه جهت ادامه تحصیل (خاص کارکنان دولت)،فرم‌های تکمیل شده مورد نیاز جهت ثبت‌نام (اخذ شده از سیستم گلستان در مرحله ثبت‌نام غیرحضوری) است. 

ثبت نام دانشجویان دکتری دانشگاه الزهرا در تاریخ 10 و 11 شهریور

به گزارش ایسنا، دانشگاه الزهراء (س) اعلام کرد: ثبت نام الکترونیکی (غیرحضوری)  پذیرفته شدگان مقطع دکتری سال تحصیلی ۹۵-۹۴  در تاریخ۱۰ و ۱۱ شهریورماه انجام می شود.

همچنین در اطلاعیه این دانشگاه آمده است: اطلاعیه و دستورالعمل مربوط به مدارک مورد نیاز برای ثبت نام الکترونیکی و نحوه تشکیل پرونده، (ثبت نام حضوری) متعاقبا از طریق سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. پروانه به physics گفت:

  از http://sabtenam.azaruniv.edu واردسیستم ثبت نام امور دانشجویی بشید. هنوز فعاله

  • physics گفت:

   سلام مرسی. جواب خوابگاه اومده خداروشکر تایید شده. شما هم همینطور؟

   • پروانه به physics گفت:

    بله خوابگاه من هم تایید شد.فکرمی کنید انتخاب واحد همون 28ام باشه؟
    با دانشگاه تماس گرفتم جواب درستی ندادند. گفتند هرچی لازمه تو اطلاعیه زدیم. اما چیزی راجع به انتخاب واحد تو اطلاعیه نبود

    • Geotechnical Engineer گفت:

     درود بر پروانه.

     معمولا در اکثر دانشگاه ها (و در تمام مقاطع) رسم بر این است که برای ترم اول، انتخاب واحدی در کار نیست، بلکه خود دانشگاه برای دانشجوی تازه وارد، انتخاب واحد می کند و روز ثبت نامِ فیزیکی، پرینت آن را تسلیم او می کند.
     در مقطع دکتری نیز چنین است و معمولا خودشان برای شما 6 واحد را انتخاب می کنند (برای ترم اول شما) و نظر شما و ترجیح شما را نیز نمی پرسند!
     موفق باشید.

 2. Geotechnical Engineer گفت:

  دوستان گرامی:

  در سطور زیرین، نتیجه تحقیقات خود درباره خوابگاه ها و وسایل لازم برای زندگی در آنها را آورده ام.
  این مطالب را از طریق مطالعه دهها وبسایت و وبلاگ به دست آورده ام، هرچند احتمال خطا در آن وجود دارد زیرا خود من تا کنون در خوابگاه زندگی نکرده ام. لازم به ذکر است، شرایط از یک خوابگاه به خوابگاه دیگر به شدت متفاوت است و لوازمی که در یک خوابگاه لازم است ممکن است در خوابگاه دیگر نیاز نباشد (به دلیل مجهز بودن). اطلاعات زیر، کلی است، از شما که تجربه و اطلاعات بیشتری دارید ملتمسانه خواهشمندم اگر دیدگاه یا تصحیحی بر نقل قول های من دارید در همینجا بیان کنید تا اطلاعات همه ما بالاتر رود. همچنین از شما عزیزان می خواهم: تجربیات خود از زندگی در خوابگاه های مختلف را (با ذکر نام خوابگاه) بیان کنید. همچنین از شما خواهشمندم اگر از خوابگاهای دانشگاه زنجان هر گونه اطلاعاتی دارید در همینجا بیان کنید. بینهایت سپاسگزارم:

  حداقل وسائل لازم برای زندگی در خوابگاه دانشجویی:
  1- ماشین ریش تراش و تیغ و خمیر ریش و قیچی موچین
  2- برس، شانه
  3- ناخن گیر
  4- حوله برای دست و صورت، حوله برای حمام (حوله کم حجم)
  5- چندین عدد پلاستیک فریزر، انواع نایلکس در ابعاد مختلف (به تعداد کافی)
  6- جانماز و مهر و یک قرآن کوچک
  7- مام، ادکلن و اسپری
  8- اتو مسافرتی
  9- نبات (برای رفع دل درد، سردی و گرمی)
  10- دستمال پارچه ای (برای آشپزی و گرفتن دسته قابلمه و ماهیتابه داغ)
  11- فلش مموری (حداقل 8 گیگا بایتی و ترجیحا 16 گیگیا بایتی)
  12- گوشی موبایل و لپ‌تاپ به همراه شارژرهایشان (هشدار بسیار بسیار بسیار مهم: طبق تحقیقات من، متاسفانه آمار سرقت لپ‌تاپ و تا حدود کمتری، موبایل، در خوابگاه های دانشجویی نسبتا زیاد است! بنابراین موکدا توصیه شده است که 1- در یک ماه اول زندگی در خوابگاه، لپ‌تاپ همراه خود نیاورید، دقت کنید ببینید دیگران چه می کنند (شاید اصلا نیازی به آوردن لپ‌تاپ نباشد چون برخی خوابگاه ها اتاق کامپیوتر نسبتا مجهز دارند) و پس از 1 ماه وقتی به فضا و جو خوابگاه کاملا آشنا شدید و شناختی نسبی از اطرافیانتان پیدا کردید، اگر به لپ‌تاپ نیاز مبرم پیدا کردید و جایگزینی برای آن نیافتید، آنگاه لپ تاپ خود را بیاورید (این توصیه خیلی از بچه های خوابگاه دیده بود)! 2- اگر گوشی تلفن همراه هوشمند گران قیمتی دارید حتی الامکان نزدیک خودتان نگه دارید!
  13- کارت عابر بانک، مقداری پول نقد (پول نقد را همیشه پیش خود نگه دارید و در چمدان و … نگذارید)
  14- چند عدد چوب لباسی نازک (برای آویزان کردن لباس)
  15- نخ و سوزن و قیچی
  16- قرص های ضروری مثل استامینوفن، سرماخوردگی و آلرژی
  17- لباسی که با آن در خوابگاه راحت باشید؛ + چند زیرپوش
  18- چند دست لباس زیر (برای آقایان ترجیحا چند عدد شرت جیب دار که می توانند از فروشگاههای لوازم حج و زیارت وبرخی از فروشگاه های البسه نظامی، این نوع شرت ها را تهیه کنند (در پادگان های نظامی، برخی نظامیان، پول نقد و تراول و … خود را درون یک پاکت نایلونی قرار می دهند و درون جیب این شرت ها قرار می‌دهند )
  19- چند جوراب
  20- عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب
  21- حداقل 2 عدد ملحفه، یک بالشت، و حداقل 2 عدد پتوی مسافرتی
  22- لباس زمستانی و گرم؛ + چند دست لباس عادی برای بیرون رفتن از خوابگاه
  23- ماهی تابه ترجیحا دردار
  24- قابلمه کوچک
  25- بشقاب نشکن (مثلا لاکی)، قاشق و چنگال، لیوان نشکن (مثلا لاکی یا فلزی)، کنسروبازکن، کارد و چاقو
  26- کتری و قوری کوچک، فلاسک کوچک
  27- بطری آب
  28- چند کتاب غیردرسی (برای اوقات فراغتتان)
  29- کلیه لوازم لازم برای رشته-گرایشتان از جمله لوازم التحریر
  30- مسواک، خمیر دندان، نخ دندان
  31- کبریت و فندک
  32- چراغ قوه
  33- آئینه جیبی
  34- صابون، جاصابونی، شامپو، لیف حمام، تاید، خودتراش یا داروی نظافت حمام و …
  35- دمپایی؛ یک جفت کفش اضافه
  36- چاقوی بزرگ برای آشپزی و چند عدد هم کارد میوه خوری
  37- چند عدد گیره لباس (از آنهایی که لباس را روی بند، محکم نگه می دارد) و یک کلاف کوچک طناب نازک (برای پهن کردن لباس بر رویش)
  38- چتر برای باران و برف
  39- چمدان بزرگ قفل دار (حتی اگر قفل دار هم بود، باز هم شما حتما یک قفل کوچک به زیپ یا دیگر قسمت مناسب آن اضافه و متصل کنید و کلید قفل کوچک را همواره پیش خود نگه دارید تا به راحتی قابل باز شدن نباشد؛ همچنین اگر چمدان شما رمز دار است، مواظب باشید رمز آن را کسی نفهمد) (نکته: بهتر است شما یک چمدان بزرگ قفل دار داشته باشید تا چندین ساک کوچک، زیرا حمل آن راحت تر است)
  40- اسکاچ، مایع ظرفشویی، صابون مایع (مایع دست‌شویی)، پودر لباس شویی و ….
  41- یک تشک کوچک (اکثر خوابگاه ها، تشک دارند ولی اگر نداشت، در همان شهر محل خوابگاه یک عدد تشک کوچک بخرید)
  42- قفل برای چمدان ها (که توضیح داده شد)؛ یک قفل برای کمد و یک پیچ گوشتی نسبتا کوچک (توضیح: دوستان خوابگاه دیده، موکدا توصیه کرده اند که به محض اسکان در اتاق، بلافاصله به کمک پیچ گوشتی، قفل کمدتان را باز کنید و از جا درآورید، و سپس با قفلی که همراه خود آورده اید و کلید آن را منحصرا خودتان دارید، جایگزین کنید و مطلقا به قفل قبلی اعتماد نکنید (زیرا ممکن است کلید آن را دیگران نیز داشته باشند یا از رویش ساخته باشند!) البته به شرطی که در اتاقتان، کمدی وجود خارجی داشته باشد!
  43- کلاه، شالگردن، دستکش بافتنی
  44- کیف دستی؛ کیف پول؛ کیف پشتی
  45- خودکار، مداد، مداد فشاری، پاک‌کن، کاغذ آ4 به مقدار کافی، تراش، کاغذ چرک نویس، دفتر، سررسید، تقویم، جامدادی، منگنه، خطکش، کاغذ کلاسور، سوزن ته گرد و ….
  46- یک عدد سطل زباله کوچک برای اتاقتان
  47- جارو دستی
  48- زیر انداز برای کف اتاق (توضیح: موکت کف اتاق های خوابگاه، غیربهداشتی و کثیف است، لطفا برای نماز خواندن و نشستن و … از زیرانداز خودتان استفاده کنید)
  49- کتب درسی رشته-گرایشتان؛ سی دی ها و دی وی دی های نصب نرم افزار های عمومی و تخصصی رشته-گرایشتان (برای نصب بر روی کامپیوترهای اتاق کامپیوتر خوابگاه و اتاق کامپیوتر دانشگاهتان)
  50- سه راهی برق (توضیح: به علت محدود بودن پریز های برق درون هر اتاق، و تعدد افراد و تنوع وسایلشان که به شارژ نیاز دارند، سه راهی برق در هر اتاق واجب است!)
  51- روغن، رب، نمک، زردچوبه، چایی، قند، شکر، صافی، آبکش، برنج، آرد، کنسروهای خوراکی، ادویه و …
  52- دستمال توالت، دستمال کلینکس، دستمال پارچه ای به مقدار لازم
  53- چشم بند برای خواب (توضیح: در اتاق های خوابگاه مواردی پیش می آید که شما تمایل به زودتر خوابیدن دارید (مثل سردرد) و لکن هم اتاقی هایتان نه، در اینگونه موارد، چشم‌بند نعمتی آسمانی خواهد شد!)
  54- گوشی (برای جلوگیری از سر و صدا) (توضیح: متاسفانه در سالن های مطالعه خوابگاه، برخی مواقع دوستانتان سکوت را رعایت نمی کنند و شما نیز مثلا امتحان دارید، که گوشی به دادتان می‌رسد، منظور از گوشی، گوشی های صنعتی ضدصوت است که می توانید از مغازه های لوازم صنعتی فروش، خریداری نمایید که برای دسی بل های مختلف صدا طراحی شده اند، به مغازه دار بگویید برای مطالعه در کتابخانه می خواهم، خود او نوعی که برای فرکانس های پچ پچ افراد لازم است را به شما معرفی خواهد کرد)
  55- چندین فتوکپی از: شناسنامه ، کارت ملی، کارت پایان خدمت و ….(توصیه گردیده اصل مدارک خود را در خانه نگه دارید و به خوابگاه نیاورید، بلکه به تعداد کافی از تمام آنها کپی بگیرید و کپی ها را به خوابگاه آورید)؛ حداقل 6 عدد عکس 3 در 4 جدید گرفته شده
  56- چند عدد کش چادر برای بانوان چادری
  57- کلیه لوازم لازم برای زندگی که خود صلاح می دانید در حجم معقول و کم، دقت کنید قرار است در خوابگاه زندگی کنید!

  منتظر دیدگاه های ارزشمند شما عزیزان هستم.
  بدرود و پاینده باشید.

  • شیمی گفت:

   سلام.خیلی ممنون به من که خیلی کمک شد مخصوصا قفل برای چمدان که نمیدونستم!!!

  • رها میم گفت:

   خیلی ممنون دوست گرامی.
   با اینکه تجربه زندگی خوابگاهی رو دارم و لوازم مایحتاجم رو تقریبا دیگه جمع و جور کردم، نگاه کردن به لیست جامع و کامل شما باعث میشه خرده ریزی رو از قلم نندازم.
   موفق باشید

 3. بابک گفت:

  دوستان کارنامه سلامت جسم رو همون روز ثبت‌نام تحویل بدیم یا بعدا هم میشه این کار رو انجام داد؟

 4. لیلا گفت:

  سلام بدوستان. خواهشا اگر کسی از خوابگاه دختران بلوک 5 یا 6 دانشگاه بهشتی خبر داره که وضعیتشون به چه شکله چندنفره هستن ممنون میشم پاسخ بدین و من رو از نگرانی در بیارین

 5. دانشگاه شهید رجایی گفت:

  دوستان کسی می دونه ثبت نام حضوری دانشگاه رجایی کی هست؟ و چطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟

 6. پروانه گفت:

  ممنون سارای عزیز.
  علاوه بر این قسمت ثبت خوابگاه استان و شهر محل اقامت را نامشخص زده و وضعیت سکونت را بومی . اطلاعاتش قابل ویرایش هم نیست. در خواست خوابگاه را ثبت کردم آیا مشکلی ایجاد می کنه؟
  کسی با نام کاربری physics تو این صفحه پذیرفته شده شهید مدنی بود. شما چنین مشکلاتی نداشتید؟

  • physics گفت:

   سلام پروانه جان. دقیقا منم همین مشکل رو دارم. واسه منم محل اقامت را نامشخص زده ولی وضعیت رو بومی زده در حالی که من از یک استان دیگه هستم! دیروز تماس گرفتم ولی میگفتن ما از خوابگاه اطلاع نداریم و به ما مربوط نمیشه. احتمالا مشکل خاصی نیست. ولی کمی منو نگران کرده!

   • physics گفت:

    از طرفی من همون اول موقع ثبت اطلاعات به اشتباه گزینه بومی استانی رو زده بودم چون زیر اطلاعات کارشناسی وضعیت رو خواسته بود فکر کردم منظور دانشگاه کارشناسیم هست که بومی بودم. و بعد از اتمام کدرهگیری و ورود به قسمت خوابگاه دیدم قسمت وضعیت رو بومی زده اما محل سکونت رو نامشخص! دیروز کلا درگیر تماس با دانشگاه بودم اما کسی جواب مشخصی نمیداد.شما کدوم گزینه رو زدید؟ به نظرم باید چک کنن ببینن آدرس کجاست اونوقت میفهمن این یه اشتباه بوده! فکر کنم باید صبر کنیم تا جواب درخواست خوابگاه بیاد ان شاءالله که خوابگاه بهمون تعلق میگیره وگرنه باید با هم اعتراض کنیم. لطفا بعد از اومدن جواب اینجا برام پیام بزارید من خیلی نگران وضعیت خوابگاه هستم. ممنون

    • پروانه گفت:

     من با راهنمایی دوستان گزینه بومی رو انتخاب کردم صفحه دریافت کد رهگیری برام غیربومی زد.همون رو ثبت کردم. بهرحال هر چی زدید مشکلی نیست از دانشگاه سوال کردم گفتند اشکالی نداره موقع ثبت نام حضوری درست می کنند. در مورد خوابگاه من هم نگرانم هنوز جواب ندادند.
     در ضمن در مورد تاریخ انتخاب واحد اطلاعی دارید؟

     • physics گفت:

      برای من که بومی استانی رو زده بودم صفحه کدرهگیری نامشخص زده. ولی برای صفحه خوابگاه همون بومی زده بود. برای شما هم صفحه خوابگاه همین بود؟ نوشته بودن برای خوابگاه دور روز بعد از قسمت پیگیری ببینید جواب چی شده. اما الان دیگه اون صفحه فعال نیست. الان چطور پیگیری کنیم پس؟

 7. پروانه گفت:

  از دوستانیکه شهید مدنی ثبت نام می کنند اگر می تونید کمک کنید.
  برای ثبت نام اینترنتی مشکل پیدا کردم. من غیر بومی هستم ولی وقتی تو فرم غیر بومی می زنم صفحه آخر که اطلاعاتم رو میاره برام بومی استانی نشون میده. برای همین اطلاعاتم رو نمی تونم ثبت نهایی کنم.از طرفی برای ثبت نام خوابگاه اطلاعات استان و محل سکونتم را نامشخص میاره.

 8. سیما گفت:

  سلام دکترای عزیز
  کسی از وضعیت خوابگاه های خواهران دانشگاه ارومیه برای دانشجویان دکترا اطلاعی داره خواهشاکمک کنید.

 9. پروانه گفت:

  از دوستانی که این صفحه هستند کسی شهید مدنی آذربایجان قبول شده؟ از فردا که ثبت نام شروع میشه اگه مشکلی بود بتونیم همدیگه رو راهنمایی کنیم؟

 10. نیاز به راهنمایی گفت:

  برای ثبت نام اینترنتی همه دانشگاهها فایل ریزنمرات لازمه؟ من اسکن ریزنمرات ارشد رو دارم اما مهرو امضا نداره .موقع رفتن به مصاحبه ها گرفته بودم اما دانشگاه گفت مهر و امضا نمیکنه. برای ثبت نام (اینترنتی یا حضوری) همون کافیه؟

  • mechanic گفت:

   نه اینترنتی ریز نمرات نمیخواد معمولا

  • physics گفت:

   دانشگاه که اصلا ریز نمرات رو با مهر و امضا نمیده به کسی. مگر اینکه مدرک گرفته باشی مٍثل لیسانس. ما هم که همه گواهی موقت ارشد داریم. مطمئناً مشکلی پیش نمیاد.

  • رهگذر گفت:

   برای ثبت نام ریز نمرات تایید نشده میخواند. ریز نمرات تایید شده فقط در صورتی که از طرف دانشگاه محل تحصیلت مثلا دانشگاه دکترات برای دانشگاه فوق لیساست نامه ببری میتونی ازشون بگیری

 11. لطفا راهنمایی کنید گفت:

  برای ثبت نام اینترنتی همه دانشگاهها فایل ریزنمرات لازمه؟ من اسکن ریزنمرات ارشد رو دارم اما مهرو امضا نداره .موقع رفتن به مصاحبه ها گرفته بودم اما دانشگاه گفت مهر و امضا نمیکنه. برای ثبت نام (اینترنتی یا حضوری) همون کافیه؟

 12. بابک گفت:

  دوستان دانشگاه آزاد میگه تاییده تحصیلی رو دانشگاه با مهر و امضا بفرسته دانشگاه یا رسمی بده به خودمون تا تاییده رو بفرسته دانشگاه!!!! در مورد فرم الف اون هم گفتن ما فقط ریز نمرات رو با مهر و امضا میدیم و فرم الف رو پر نمیکنیم (انگار میخوان قطعنامه شورای امنیت رو امضا کنن!!!) و متاسفانه یکی از جزء مدارک الزامی برای ثبت نام غیر حضوریه، آیا دوستان مشکل مشابهی دارن و راه حل داره یا نه؟

  • Geotechnical Engineer گفت:

   درود بر هم دانشگاهی جدید و عزیز من.
   1- من هر دو مقطع کارشناسی و ارشد را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بوده ام و مشابه شما در دانشگاه زنجان (روزانه) قبول شده ام.
   2- از سامانه گلستان، فرم الف را دانلود کردم، و چند روز پیش به دانشگاه آزادمان رفتم (در دانشکده خودمان، در واحد اداری دانشکده عمران) فرم الف را تکمیل کردم آنها نیز روی معدل چسب چسباندند و سپس در دفتر ریاست دانشکده عمران، مهر و امضا کردند! موقع ثبت نام حضوری، آن را خواهم برد. نمی دانم شما کدام واحد هستید که مهر و امضا نمی کنند؟!!!!!!!!! شاید باید به دانشکده (یا گروه) خود بروید و نه قسمت اداری کل دانشگاه!
   3- دانشگاه زنجان به هیچ وجه من الوجوه نگفته که تاییدیه تحصیلی را پر کنید و بیاورید بلکه گفته آن را از گلستان دانلود کنید، بخشی از آن را تکمیل کنید، و روز ثبت نام فیزیکی همراه آورید تا خودشان مابقی آن را تکمیل کنند و مهر و امضا کنند و برای دانشگاه ارشدتان رسما پست کنند یا در پاکت دربسته به خودتان دهد، تا حضوری به دانشگاه ارشدتان بیاورید و سپس دانشگاه ارشدتان، نامه ای رسمی در پاسخ، به دانشگاه زنجان بفرستد. یعنی دانشگاه آزاد به شما درست گفته که همینطوری پاسخ تاییده تحصیلی را نمی دهد.

   در نتیجه فقط شما یک مشکل دارید و نه دوتا، که آن فرم الف است. به دانشگاه ارشد بگویید که در واحد نجف آباد داده اند، چرا شما نمی دهید؟
   ضمنا اگر مرغشان یک پا داشت و پس از خواهش ها و اصرارهای فراوان شما به هیچ وجه راضی نشدند، نترسید، زنجان اخراجتان که نمی کند، روز ثبت نام فیزیکی زنجان ماجرا را تعریف کنید و از آنها بخواهید برای فرم الف نیز (مشابه تاییدیه تحصیلی) نامه رسمی به دانشگاه ارشدتان بفرستند.
   شاد شاد شاد شاد باشید.

   • بابک گفت:

    درود بر تو هم دانشگاهی عزیزم، تاریخ ثبت نام حضوریت کی هست؟

    • Geotechnical Engineer گفت:

     درود بر بابک نازنین.
     پاسخ این پرسش حضرتعالی را در پایین همین صفحه (همانجایی که پرسیده بودید) داده بودم:

     سیستم گلستان، تاریخ ۲۱ شهریور ساعت ۱۷ را زمان مراجعه حضوری من اعلام کرده است. شما چطور؟
     همچنین، آغاز کلاس را ۲۸ شهریور اعلام کرده است.
     شاد شاد شاد شاد باشید.

     • بابک گفت:

      برای من ۲۲ شهریور ساعت ۱۶، به نظرت صبح بریم کارمون انجام میشه؟ نمیگن سروقت باید بیاین؟

     • Geotechnical Engineer گفت:

      درود بر بابک.
      والا نمی دانم، خودم نیز عزا گرفتم!
      چون پس از ثبت نام ظاهرا باید به اداره امور خوابگاه‌ها بریم که اگر ثبا نام ما عصر باشد قاعدتا آن اداره می بندد (چون مراحل ثبت نام یکی دو ساعت طول می کشد که ساعت، 7 شب می شود!) و باید صبح فردا دوباره به دانشگاه برویم!
      من که صبح می روم اگر ثبت نام کردند فبها و اگر نکردند، عصر؛ و شب به مسافرخانه می روم و صبح برای پیگیری خوابگاه!!!!!!!!!
      مکافاتی شده!!!!!!
      تازه همه اینها با فرض این است که خوابگاه بدهند و بازی در نیاورند!
      شما چکار می کنید؟
      موفق باشید.

     • بابک گفت:

      دکتر، من چون از رشت میام سعی میکنم 12 اونجا باشم شاید کارم زودتر راه افتاد

    • Geotechnical Engineer گفت:

     موفق باشی داداشم.

 13. pari گفت:

  دوستانی که دانشگاه شهید مدنی قبول شدند لطفا راهنمایی کنید. لینک ثبت نام دانشگاه شهید مدنی فعاله و وارد سیستم سما میشه. یعنی از امروز میتونیم ثبت نام کنیم یا باید تا شنبه که اعلام کردند صبر کنیم.؟

 14. آزاده گفت:

  بچه ها همه باید فایل تایید ریزنمرات و تائیدیه تحصیلی رو داشته باشن، یا فقط کسایی که تازه فارغالتحصیل شدن؟

 15. بابک گفت:

  دوستان اگر تاریخ فارغ التحصیلی در مشخصات اشتباه وارد بشه و تایید نهایی بشه توی سامانه گلستان امکان داره پروفایل رو باز کنن و ویرایش کنم؟

  • Geotechnical Engineer گفت:

   درود بر شما.
   1- تا انجایی که من اطلاع دارم، اگر تایید نهایی کردید، دیگر نمی توان در گلستان اصلاحی صورت داد! (که البته به نظر شخصی من، این موضوع، یک اشکال بزرگ برنامه نویسی (باگ) در سامانه گلستان است). 2- احتمالا برای تصحیح، باید هنگام ثبت نام حضوری، به مسئولین مربوطه اطلاع دهید، تا ویرایش کنند.
   موفق باشید.
   3- ای کاش بیشتر دقت می کردید، چون در گلستان، چندین مرتبه در چند جای مختلف، تهدید کرده بود که اگر تایید نهایی کنید، قابل ویرایش نیست (که البته من دلیل این همه هشدار و تهدید را نمی فهمم، زیرا دانشجوی تازه وارد در حال ثبت نام اینترتی بود، و نه در حال جایگذاری چاشنی بمب هیدروژنی!!!!!!!!!!!!!!!!)
   4- بابک خان: اطلاع دارید که برای گرفتن خوابگاه، چه باید بکنیم (غیر از درخواست در هنگام ثبت نام اینترنتی) لطفا اگر می دانید، با جزئیات شرح دهید، در سایت دانشگاه زنجان که چنین نوشته بود:

   ماده ۴ – ضوابط پذیرش و اسکان دانشجو در خوابگاه‌های دانشجویی
   شرایط واگذاری خوابگاه دانشجویی و نحوه امتیاز‌بندی آن با توجه به امکانات موجود دانشگاه برای دانشجویان پذیرفته شده روزانه غیربومی که امکان تردد روزانه از محل سکونت به محل دانشگاه را ندارند، طبق آیین‌نامه‌های موجود صندوق رفاه دانشجویان خواهد بود.
   ۴-۱- دانشجوی واجد شرایط اسکان در خوابگاه در بدو ورود به دانشگاه می‌تواند پس از اتمام مراحل ثبت نام آموزشی به اداره امور خوابگاه‌ها مراجعه و پس از اخذ مجوز و با ارائه مدارک به شرح ذیل در خوابگاه اسکان یابد:
   الف- فرم تکمیل شده سکونت در خوابگاه (دانشجویان می‌بایست آدرس و شماره تلفن دقیق محل سکونت خانواده به انضمام شماره تلفن همراه خود را قید نمایند.)
   ب-اصل و فتوکپی تمامی صفحات شناسنامه
   ج- فتوکپی برگ انتخاب واحد
   د- عکس جدید ۳×۴ پشت‌نویسی شده (یک قطعه)
   ه- اصل فیش‌های واریز شده بانکی مطابق تعرفه
   و- فتوکپی مدارک معتبر برای دانشجویان شاهد، ایثارگر، تحت پوشش کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی
   ی- فرم ۱۸۰۰ از سامانه گلستان
   تبصره۱: مدارک فوق فقط یکبار در بدو ورود به دانشگاه اخذ گردیده و در ترم‌های بعدی صرفاً تکمیل فرم تقلضا و تعهد و ارائه برگ انتخاب واحد به سرپرستی خوابگاه الزامی است.
   ۴-۲- دانشجویان فاقد شرایط اسکان عبارتند از:
   الف- دانشجویان میهمان.
   ب- دانشجویان بومی
   ج- دانشجویانی که طبق آیین‌نامه صندوق رفاه مجاز به استفاده از خوابگاه نباشند(دانشجویان مشغول به تحصیل در سنوات مازاد از دیدگاه صندوق رفاه دانشجویان).
   د- دانشجویان نوبت دوم (شبانه)
   ه- دانشجویان مأمور به تحصیل و بورس
   و- دانشجویان شاغل
   ز- دانشجویانی که انتخاب واحد و تسویه مالی شهریه دانشگاه و خوابگاه خود را انجام نداده باشند.
   ۴-۳- دانشجویانی که قبلاً ساکن خوابگاه بوده‌اند، در زمان تعیین شده از سوی اداره امور خوابگاه‌ها نسبت به واریز هزینه و تکمیل فرم تمدید درخواست سکونت اقدام نکنند.
   ۴-۴- دانشجوی متقاضی خوابگاه باید در نیم‌سال تحصیلی مربوطه، حداقل ۱۲ واحد درسی اخذکرده باشد.
   تبصره۲- اجاره بهاء و مبلغ ودیعه سکونت در خوابگاه توسط صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه هرساله متناسب با امکانات و نوع خدمات خوابگاهی تعیین می‌شود.
   ۴-۵- انصراف از سکونت در خوابگاه تنها با درخواست کتبی دانشجو انجام‌پذیر است.
   ۴-۶- درصورت وجود خوابگاه و امکانات برای دانشجویان روزانه غیر‌بومی، حداکثر مدت اسکان در خوابگاه از شروع سال تحصیلی به شرح زیر است:
   الف) برای دانشجویان دوره کارشناسی (پیوسته) ۴سال تحصیلی (۸ نیم‌سال)
   ب) دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد (ناپیوسته) ۲ سال تحصیلی (۴ نیم‌سال)
   ج) دانشجوی دکترای تخصصی (غیر‌بورس و غیر شاغل ) ۴ سال تحصیلی (۸ نیم‌سال)
   تبصره۳- هرگونه افزایش زمانی در موارد فوق در شرایط خاص صرفاً با موافقت معاونت دانشجویی امکان‌پذیر خواهد بود.
   ۴-۷- زمان مراجعه جهت اسکان دانشجویان دو هفته اول نیم‌سال است.
   ۴-۸- دانشجو حق واگذاری اتاق و اموال خوابگاه به دیگران (حتی سایر دانشجویان مقیم درخوابگاه ) را ندارد.
   ۴-۹- جابجایی دانشجو از اتاقی به اتاق دیگر و یا از خوابگاهی به خوابگاه دیگر فقط با مجوز کتبی رئیس اداره امور خوابگاه‌ها، پس از احراز شرایط و پرداخت هزینه امکان‌پذیر است.
   ۴-۱۰- تعیین و هرگونه تغییر ظرفیت اتاق‌های خوابگاه دانشجویی به عهده اداره خوابگاه‌ها است.
   ۴-۱۱- خوابگاه برای سکونت دانشجویان فقط در طول سال تحصیلی است و در تابستان که خوابگاه تعطیل است، حضور دانشجو در خوابگاه غیر قانونی نمی‌باشد.
   تبصره۴- در طول تابستان خوابگاه‌ها در صورت آماده بودن صرفاً به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دانشجویان دوره‌های کارورزی، کارآموزی و دانشجویانی که دارای مجوز اسکان از معاونت دانشجویی باشند تعلق خواهد گرفت.
   تبصره۵- پس از اتمام تحصیل، ترک تحصیل، و یا اتمام سقف استفاده از خوابگاه، دانشجو موظف است ظرف مدت یک هفته اتاق را تخلیه نماید. در غیر این‌صورت اداره امور خوابگاه‌ها طبق آیین‌نامه می‌تواند نسبت به صدور مجوز تخلیه محل سکونت دانشجو، معرفی ایشان به کمیته انضباطی و کسر خسارت اقدام نماید.
   تبصره۶- براساس مجموعه قوانین و مقررات خوابگاه‌های دانشجویی، معاونت دانشجویی مجاز است خوابگاه‌های مازاد بر ظرفیت خود را بر اساس مصوبات قانونی و در ابتدای هر نیم‌سال، در اختیار دانشجویان متقاضی فاقد شرایط اسکان درخوابگاه قرار دهد.

   و همچنین آیا درباره خوابگاه های دانشگاه زنجان اطلاعات جزئی و دقیقی دارید؟ اگر کسی اطلاع دارد، خواهشمندم جواب دهد.
   موفق باشید.

   • بابک گفت:

    Geotechnical Engineer عزیز
    مشکلم رو با تماس حل کردم، در مورد خوابگاه اطلاع دقیقی ندارم ولی در سامانه گلستان اعلام نیاز کردم، سیستم چه تاریخی رو برای تحویل فیزیکی مدارک بهت داده؟

    • Geotechnical Engineer گفت:

     درود بر بابک نازنین.
     سیستم گلستان، تاریخ 21 شهریور ساعت 17 را زمان مراجعه حضوری من اعلام کرده است. شما چطور؟
     همچنین، آغاز کلاس را 28 شهریور اعلام کرده است.
     شاد شاد شاد شاد باشید.

 16. fatemeh گفت:

  به رضا
  وای چه بد منم دانشگاه اصفهان قبول شدم زیرزمین که خیلی بد هستش اتاق هاش چند نفره هست؟

 17. پری گفت:

  سلام.دوستانی که دانشگاههای مختلف ثبت نام اینترنتی کردید چه مدارکی موقع ثبت نام اینترنتی لازم بود؟ هزینه خوابگاه در ثبت نام حضوری پرداخت میشه یا اینترنتی؟

 18. pari گفت:

  ازاطلاعیه جدید شهید مدنی کسی خبر داره؟ هر کاری می کنم باز نمیشه.

 19. کممممممممممک گفت:

  دوستان این فایل تاییده ریز نمرات و تاییده تحصیلی رو از کجا باید بیاریم؟؟؟

 20. ایلیا گفت:

  سلام بچه ها کسی از امکانات جزئی خوابگاه اصفهان برای بچه های دکترا خبر داره؟
  میخوام وسیله بردارم کسی می دونه حالت سوئیت داره یانه؟هراتاق برای بچه های دکترای روزانه سرویس بهداشتی و حمام. یخچال و…داره؟

  • رضا گفت:

   سلام
   تبریک به جهت قبولی شما در آزمون دکتری و دانشگاه اصفهان
   دانشگاه بسیار خوبی قبول شده اید. من چهار سال در خوابگاه های اصفهان زندگی کردم.
   خوابگاه های این دانشگاه به صورت اتاقی بود و سوئیت ندارد (البته برای دانشجویان متأهل خارجی، سوئیت هایی خارج از مجموعه خوابگاه وجود دارد ). در هر طبقه یک سرویس بهداشتی و یک آشپزخانه هست و حمامِ کل خوابگاه دکتری طبقه زیر زمین قرار دارد. یک نمازخانه و سالن مطالعه هم در زیر زمین قرار دارد.