مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

عدم تغییر در پذیرش دکتری پژوهش محور وزارت علوم

درحال حاضر پذیرش و تحصیل دانشجویان در دوره های دکتری پژوهش محور طبق روال سال گذشته و از طریق آزمون دنبال می شود.

وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: درحال حاضر تغییری در پذیرش دانشجو در دوره های دکتری پژوهش محور ایجاد نشده و روند پذیرش طبق آیین نامه موجود در وزارت علوم که شیوه نامه اجرایی آن به دانشگاه ها ابلاغ شده دنبال می شود.

معاون پژوهشی وزارت علوم درخصوص ظرفیت پذیرش دانشجو دکتری پژوهش محور تاکید کرد: پذیرش دانشجو برای این دوره محدودیتی ندارد و پذیرش براساس استانداردهایی مانند استاد، تجهیزات و طرح صنعتی دنبال می شود.

احمدی با اشاره به بحث هایی درخصوص تغییراتی در آیین نامه پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور گفت: این موضوعات تنها به اندازه بحث است و نهایی نشده اند بنابراین درحال حاضر پذیرش و تحصیل در دوره دکتری پژوهش محور طبق روال سال گذشته دنبال می شود.

وی با بیان اینکه صنایع کشور نسبت به ارائه طرح صنعتی برای پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور تمایل بیشتری پیدا کرده اند، گفت: تحصیل در این دوره ها ماموریت گرا است و بسیاری از مشکلات صنعت را رفع کرده است؛ بنابراین صنایع اشتیاق بیشتری برای ارائه طرح های خود به دانشگاه ها پیدا کرده اند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. میثم تبدیل انرژی گفت:

  دوستان من پردیس علم و صنعت و علوم تحقیقات قبول شدم.به نظرتون کدوم رو برم؟ ممنون میشم اگه نظرتون رو بگید

 2. samad گفت:

  سوال اینه که شرایط پذیرش تغییر نکرده به چه معنیه ؟ تا امسال کنکور، رتبه و مصاحبه بود حالا که منابع کنکور و رتبه بندی در کنکور 95 کلا فرق کرده و اساسا رتبه بندی وجود ندارد، پذیرش دکترای پژوهش محور از چه مجرایی اجرا میشه؟ یعنی یه کنکور جداگانه برای پژوهش محور برگزار میشه که شرایطش مثل قبله ؟ من که گیج شدم… این مسئولین چرا بدون ایهام صحبت نمیکنند…

  • داوطلب دکترا گفت:

   دقیقا سوال منم همینه! اگه قصد ادامه تحصیل در پژوهش محور را داشته باشیم چطور باید خودمونو آماده کنیم؟ چی بخونیم؟

 3. علیرضا گفت:

  دکترا پژوهش محور هیچ ارتباطی به دکترای دانشگاهها و ظرفیت پذیرش دانشگاهها نداره. دکترای پژوهش محور بر اساس پروژه های تعریف شده در صنعت میباشد که مستقل از ظرفیت پذیرش دکترای دانشگاههاست.
  به عبارتی کل هزینه به همراه سربار هزینه را پروژه تعریف شده به دانشگاه میدهد.
  بنابراین میشه بگی این یک طرح بسیار خوبی هست که اصل گرفتن دکترا که در دانشگاههای اروپایی نیز اجرا میشه به همین شیوه هست.
  البته باید گفت گرفتن دانشجو میبایست بر عهده استاد باشه. چون این پروژه باید پاسخ صنعت را بدهد مطمئنا استاد هم میبایست دانشجویی را انتخاب کند که بتواند از عهده پروژه برآید.

 4. محمد گفت:

  نه geology جان تو ارشد که نامه ای از دانشگاه به همراه ادرس مراکز پلیس +۱۰ که کلی تو صف برای تحویل مدارک بودیم که اینترنت جواب نمیداد و چند روز کارمون گیر بود اخرش مدارکو گرفتند و گفتند شما برید ما به دانشگاتون میفرستیم؟

 5. سهراب گفت:

  این خبر یعنی چی؟ مگه پژوهشی ها کنکور نمیدن ؟ اگه کنکور وزارت علوم داره تغییر میکنه و دیگه رتبه معنی نداره ، پس چه طور در مورد پژوهش محورها همه چیز مثل قبله ؟

 6. داوطلب دکترا گفت:

  یعنی مثل پارسال دقیقا؟؟ همون مطالب و رتبه و….؟
  مثل امسال نیستش که حدنصاب بیاریم و مصاحبه 100% باشه؟؟

  • رهگذر گفت:

   بله ظاهرا کاملا مثل پارساله. تا یک قانون بخواد عملی بشه زمان زیادی طول میکشه. به نظرم همین قانون بهتر از قانون جدیده