مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

کاهش پذیرش دوره دکتری دانشگاه خوارزمی

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی از کاهش ظرفیت پذیرش در دوره  دکتری تخصصی این دانشگاه در سال تحصیلی جدید خبر داد.

دکتر جعفر کیوانی در گفتگو با خبرگزاری مهر درخصوص ظرفیت‌های پذیرش دانشجو در دانشگاه خوارزمی در سال تحصیلی جدید گفت: این کاهش ظرفیت در راستای متناسب سازی ظرفیت پذیرش دانشجو با امکانات و منابع دانشگاه صورت گرفت و دانشگاه خوارزمی با الحاق دانشکده علوم اقتصادی دارای  ۱۴ دانشکده و ۱۴ هزار دانشجو است.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی جدید یک هزار و ۶۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی، یک هزار و ۵۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و ۳۶۰ دانشجو در مقطع دکتری دانشگاه پذیرش شدند.

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی افزود: با توجه به ارتقای کیفیت در تمام دوره‌ها اصلاحاتی در ظرفیت پذیرش دکتری صورت گرفت. به خاطر متناسب سازی ظرفیت پذیرش دانشجو با امکانات و منابع دانشگاه مقداری از ظرفیت دوره  دکتری کاسته شد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. فاطمه سادات گفت:

  دانشکده ریاضی دانشگاه خوارزمی واقعا فوق العادست اگر با استادای دانشکده پیش برین و درس بخونید واقعا نسبت به بقیه دانشگاه ها با سواد تر میشین من ۴ ترم دانشکده ریاضی درس خوندم ولی به خاطر علاقه به رشته عمران انصراف دادم و دوباره کنکور دادم ریاضیم در حدی قوی شد که تو کنکور سال ۹۴ به اندازه رتبه یک کنکور ریاضی جواب دادم.
  رشته های علوم پایه دانشگاه خوارزمی بیش تر ین امار انصرافی و اخراجی داره ولی اگه تنبلی نکنین و با استادا پیش برین واقعا با سواد میشین .

 2. شکوفه گفت:

  من دانشجوی این دانشگاه بودم در رشته ادبیات انگلیسی و می تونم بگم بهترین دانشگاه از نظر علمیه. شاید زیاد سروصدایی نداشته باشه اما اگر دنبال دانش و فراگرفتنش هستید باید برید اونجا

 3. علیرضا گفت:

  رشته عمران در مقطع دکتری در این دانشگاه چطوره؟ من انتخاب پنجم اینجا رو زدم چون نمیخوام شهرستان برم

 4. kharazmi گفت:

  خوارزمی لایک داره به خدا. لاییییییییییییییییک

 5. امید گفت:

  دو تکه بودن خوارزمی آن را فلج کرده کرج و تهران مانند دانشکده کشاورزی تهران که در کرج است و بسیار مظلوم واقع شده

 6. امید گفت:

  تربیت مدرس فقط تحصیلات تکمیلی است و جامع نیست و اصلا نباید با سایر دانشگاه های جامع مقایسه شود در رشته ما اصلا استاد تمام ندارد و فقط دو دانشیار که تازه دانشیار شده اند دارد و از اساتید سایر دانشگاه ها کمک می گیرد بخصوص اساتید خوارزمی که استاد تمام هستند

 7. دانشجوی دکتری گفت:

  من در خوارزمی دکتری حقوق خصوصی میخونم و میتونم ادعا کنم اساتید اونجا رو دانشگاه تهران نداره اساتیدش وحشتناک قوی هستند و کاملا هم رویکردشون پژوهشی هست .

 8. خالقی ( دانشجوی دکتری خوارزمی) گفت:

  دانشگاه خوارزمی با داشتن اساتید مجرب یکی از معتبرترین دانشگاههای کشور است .

  • اوژن (قبولی دکتری 93 ژئومورفولوژی گفت:

   من ارشدمو خوارزمی بودم. و به جرأت میتونم بگم که دانشگاه خوارزمی یکی از بهترین دانشگاه های بود که من توش تحصیل کردم. مخصوصا(اساتید گروه ژئومورفولوژی) جزء بهترین و عالی ترین اساتید اون دانشگاه از لحاظ علمی و پژوهشی هستن. یه بیگ لایک بزرگ برای دانشگاه خوارزمی.

 9. روانشناسی تربیتی سارا گفت:

  دوستان چند مورد دیدم که در صحبتاشون دانشگاه آزاد رو مثال زدن که بنظرم کار درستی نیست!
  دانشگاهی مثل علوم تحقیقات تهران بمراتب قویتر از دانشگاهای دولتی هستش که شماها نام بردید وتنها تفاوتش با اونها این هستش که خود دانشجو هزینه تحصیلشو متقبل میشه پس صرف اینکه هزینه با خود دانشجو هستش دلیل بر ضعف علمی نیست!
  پس لطفا قدری با تامل و احتیاط نظر بدید

  • dr.f گفت:

   کاملا موافقم.دانشگاه علوم وتحقیقات واقع دانشگاه خوبیه. تقریبا تمامی اساتید ما دانشگاه شریف تدریس میکنند.لایککککککککک.

 10. محمدرضا گفت:

  زبان انگلیسی اونجا خیلی قویه مخصوصا” ارشد و دکتری

 11. s.math گفت:

  اساتید ریاضی این دانشگاه انقدر سخت گیرند که من ارشدمو ریاضی محض اون دانشگاه قبول میشدم ولی از ترس ترجیح دادم برم شهرستان کاربردی بخونم ولی محض اونجا نخونم

  • مریم گفت:

   من ریاضی محض خوارزمی ارشد و کارشناسیمو خوندم.تو مصاحبه دکترا تا شنیدن فارغ التحصیل اونجا هستم کلی تحویلم گرفتند و قبول شدم.حیف بخاطر دوری مسافت نتونستم دکترا رو هم اونجا باشم.

 12. دکتری گفت:

  مورد توجه محمد حسین و رسول ،اینکه میگید درجه 3هست خیلی خنده داره و نشان دهنده اینه که شناختی نسبت به دانشگاهها و شیوه رتبه بندی اونها ندارید، دانشکده علوم پایه خوارزمی فوق العاده هست.

  • رییسی گفت:

   دوستان دانشگاه بخصوص در دوره تحصیلات تکمیلی بلااخص دکتری دبیرستان نیست که بخواهی مقایسه اش کنی مثلا دبیرستا ن تیزهوشان بهتره از دولتی ایه در دوره دکتری 99درصددانشجو تلاش داره یک درصد استاد پس دانشگاه فقط یک برند است شکی نیست که دانشگاهی تهران بهترین در ایران هستند چون از نظر سخت افزاری وامکانات و قدمت در حد اعلا هستند

  • رسول گفت:

   دوست عزیز شما اگه شناخت کاملی از رتبه بندی دانشگاهها داشتید حتما متوجه می شدین که معیارای زیادی دارن که به یک دانشگاه امتیاز تعلق میگیره. صرفا داشتن یک یا چند رشته خوب نمیتونه معیاری واسه برتری کلی اون دانشگاه قرار بگیره.

   • ok گفت:

    چه معیارهایی مثلا ؟ مگه غیر این هست که سایت و یا محوطه دانشگاه یک امتیاز هست و ایا شما این مقولات رو دلیل بر توان علمی میدونید؟ در ضمن اساسا دانشگاهی مثل تربیت مدرس چون فقط تحصیلات تکمیلی میگیره اصلا نباید در کنار سایر دانشگاهها باشه و مثلا دانشگاه شیراز که مرکز isc که وظیفه رتبه بندی رو داره در درون اون هست مسلم هست که با تسامحی که به خرج میده نام خودش رو هم جز جند تا برتر میزنه.لطفا نظری بدید که با منطق جور در بیاد،اخه نمیدونم کی میتونه بپذیره خوارزمی با اون همه استاد تمامی که داره جز دانشگاههای برتر نباشه ولی به جاش شیراز و اصفهان وتبریز و فردوسی باشند

    • رسول گفت:

     اونا که رتبه بندی میکنن، سهم اون دانشگاهو تو تولید علم میسنجن و کاری ندارن این دانشگاه یه رشته داره یا هزارتا. مطمنم شما از وضعیت دانشگاههایی که نام بردین هیچ اطلاعی ندارین که اونارو پایینتر از خوارزمی میدونین.

     • ok گفت:

      خوب بنده خدا: دانشگاههای مثل تهران و شیراز و بهشتی و مدرس و …..به عنوان یک مجموعه کامل سنجیده میشن و همه شون هم دانشکده های علوم پزشکی داره ولی خوارزمی این تعداد دانشکده نداره پس این رتبه بندی صحیح نیست چرا که تواین رتبه بندی تمام واحد های دانشگاههای ازاد و پیام نور هم یک واحد محسوب میشن ولی در صورتی که این گونه نباید باشه پس با این تفاصیل اینگونه رتبه بندی بیشتر موجب وهن هست و ملاک خوبی برای ارزیابی نیست.

    • آرش گفت:

     به نظر من دانشگاه شیراز و فردوسی و اصفهان هر سه تاش از خوارزمی بهترند.شاید خواررمی توی چن رشته محدود از این سه دانشگاه قوی تر باشه ولی به لحاظ تمامی شاخص ها این سه دانشگاه بسیار بهتر از خوارزمی هستند.

 13. رسول گفت:

  دانشگاه خوارزمی رتبه 24 رو تو دانشگاه های کشور داره. اما جالبه واسه استعداد درخشان فقط چندتا دانشگاه برترو با خودشو قبول داشت. بنظرم بجای توهین به فارغ التحصیلای سایر دانشگاهها یخورده کیفیت خودشو بالا ببره.

  • تو گفت:

   در این رتبه بندی علامه 58 و الزهرا 34 هست حال دانشگاه سیستان و بلوچستان و شیراز و کاشان و مازندران و گیلان در این رتبه بندی جز ده تا اول هستند ، این نتیجه رو خودت می پذیری????!!!! به نظرم که خیلی نتیجه خنده داری هست.

   • رسول گفت:

    دوست عزیز. مطمنا این رتبه بندیارو شخص خاصی انجام نمیده که با کسی دشمنی داشته باشه. اینا معیارایی دارن که هرساله دانشگاههارو بر طبق اون مورد سنجش قرار میدن. از بین این دانشگاههایی هم که نام بردید فقط شیراز و گیلان جز ده دانشگاه برتر هستن که مطمنم زمین تا آسمون با خوارزمی و علامه فاصله دارن. شما نگاه تک رشته ای نداشته باشین.

    • فرزین گفت:

     جناب آقای رسول دانشگاه خوارزمی تعداد رشته هاش بسیار کمتر از دانشگاه های جامع که نام بردید هست و همینطور دانشگاه علامه. نگاه خود رو به رتبه بندی اصلاح کنید. هر چند این بحث ها زیاد جالب نیستن ولی ملاک رتبه ی کلی دانشگاه نیست(با این حساب دانشگاه آزاد و پیام نور جز بهترین ها هستن) بلکه رشته های موجود در اون دانشگاه هاست که کیفیت رو نشون میده. شما میتونید مثلا کیفیت مقالات اساتید در رشته های موجود دانشگاه خوارزمی رو با هم نوع خودش مقایسه کنید. در این صورت اکثر رشته های موجود در دانشگاه خوارزمی دارای یکی از بالاترین کیفیت ها هستن. مخصوصا در علوم پایه و علوم انسانی. شما نمیتونید و نباید دانشگاه جامعه و یا فنی محور رو با دانشگاه مثلا علوم انسانی محور مقایسه کنید. هر کدوم از این ها جایگاه خاص خودشون رو دارن.

     • قبوله گفت:

      نظر فرزین و میپذیرم لایییییییییییییییییییییک

     • رسول گفت:

      آقای فرزین عزیز اونا کاری ندارن یه دانشگاه چندتا رشته داره یا تو چه حیطه ای داره سرمایه گذاری میکنه. رتبه بندیا بر اساس تولید علم توسط اون دانشگاه صورت میگیره.

   • سلطان گفت:

    رتبه بندی درسته.
    خب دانشگاه خوارزمی که تا چند سال پیش تربیت معلم بود و معلومه رتبش 24 باید باشه. چندسالی است که جزء انتخابهای داوطلبان اومده اونهم چون توی تهران است.

    • فرهان گفت:

     البته جناب سلطان یک نکته رو هم بگم که دانشگاه خوارزمی وقتی که نامش تربیت معلم بوده هم هیچ ربطی به آموزش و پرورش نداشته. در واقعا الان از 20 سال بیشتر هست که این دانشگاه دیگه با تربیت معلم هیچ ارتباطی نداره. ولی متاسفانه اکثر داوطلب ها به اشتباه فکر میکردن که این دانشگاه برای آموزش پرورش هست و اون رو انتخاب نمیکردن. در کل خیلی خوب شده که نام دانشگاه هم تغییر کرده و با کاربری اون تناسب داره.

  • دانشجو گفت:

   منم با شما موافقم. این طرز رفتار دانشگاه خوارزمی مناسب نیست. سبب رشد سطحی عملیش هم نمیشه!

 14. استاد گفت:

  ببینید عزیزان من..ً.
  دانشگاه دانشگاست… دانشگاه نهران و جای دیگه نمیشناسه… تهران فقط هزینه ها بالاست….. شاید کلاسش بیشتر یاشه اما مدرک نه….
  پس برا درس خوندن به فکر روان خودتون هم باشین

 15. Man گفت:

  من دانشجوی فوق لیسانس زبان انگلیسی بودم، سوالات ترم و از آمریکا می آوردن ،اصلا اینقدر ادبیاتش سنگین بود منی که کارشناسی دانشگاه بهشتی بودم ،معنی جملات سوال و به سختی می فهمیدم ،نهایتا من و دو نفر دیگه دیدیم نمیشه ، انتقالی گرفتیم برای دانشگاه علامه.

  • ادبیات انگلیسی گفت:

   منم ارشدمو اونجا بودم ولی تجربه ی شما برای من بسیار عجیبه!! من که همیشه حسرت دانشگاه بهشتی رو میخوردم

 16. موافقم گفت:

  کاملا موافقم، من یه رفیق داشتم که تو اون دانشگاه دانشجو دکترا شیمی بود ، یه جوری بهشون تو کلاس گیر میدادن که اون بنده خدا به افسردگی مزمن دچار شد ، نصف شب فکر میکرد درس های ترم و افتاده و مدام کابوس میدید.به سختی تونستن اندکی درمانش کنن.

 17. a گفت:

  از بس اساتید ریاضی این دانشگاه سخت گیر هستن تا دانشجو فلج نشه از فرط درس خوندن بی خیالش نمیشم.

 18. a گفت:

  ورود تو دانشکده ریاضی خوارزمی با خودته ولی فارغ التحصیل شدنت با خداست وحشتناک سخت گیرن

 19. ok گفت:

  دانشگاه خوارزمی یکی از برترین دانشگاههای ایران هست.