مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

شرایط پذیرش تقاضای انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور به داخل

بیشتر درخواست ها در مقاطع ارشد و دکتری است که با توجه به تقاضای داخل کشور، درخواست ها با دقت زیادی بررسی می شود.

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم گفت: هرماه بیش از ۸۰ تقاضای انتقال به دانشگاه های داخل دانشجویان ایرانی خارج از کشور بررسی می شود و این تقاضاها، منهای تقاضاهایی است که به دانشگاه‌ها ارایه می شود.

سید ابوالحسن ریاضی در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به انتقال دانشجویان ایرانی از خارج از کشور به دانشگاه‌های داخل گفت: دانشجویان ایرانی مقاطع مختلف درخارج از کشور، اگر براساس آیین نامه انتقال، شرایط لازم را داشته باشند، به دانشگاه های داخل منتقل می شوند.

وی با اشاره به شرایط انتقال دانشجویان از دانشگاه‌های خارج به داخل افزود: از جمله این شرایط می توان به حضوری بودن تحصیل، داشتن پیشرفت تحصیلی، معتبر بودن دانشگاه محل تحصیل و پرداخت هزینه‌ تحصیل توسط دانشجویی که منتقل می شود اشاره کرد.

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم در خصوص اینکه سقف و کف شهریه ای که این دانشجویان باید پرداخت چه مبلغی است، افزود: هزینه تحصیل براساس مصوبات هیات امنای دانشگاه‌ها مشخص می شود.

وی ادامه داد: تحت شرایطی که اعلام شد درخواست انتقال مطرح می شود و افرادی که شرایط لازم را داشته باشند پذیرفته می شوند.  

ریاضی تاکیدکرد: در ضمن اگرفردی صرفا پذیرش از خارج از کشور داشته باشد، یا اینکه در دانشگاه غیر معتبر تحصیل کرده باشد، نمی تواند در دانشگاه دولتی ادامه تحصیل دهد.

وی در خصوص آمار درخواست انتقال دانشجویان ایرانی خارج به داخل گفت: تقریبا هرماه بیش از ۸۰ تقاضا بررسی می شود و این تقاضاها، منهای تقاضاهایی که به دانشگاه‌ها ارایه می شود.

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم افزود: عمده این تقاضاها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است که با توجه به وجود تقاضای داخل کشور با دقت و رعایت همه نکات با انتقال موافقت می شود.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. س.م گفت:

  واقعا اگر با یک ترم رفتن اونطرف مشکل اینا حل میشه و میتونیم به داخل منتقل بشیم خب اقدام کنیم.
  پذیرش دانشگاه های اونطرف راحتتره.

 2. ارشیا گفت:

  ایا امکان انتقال دانشجوی دکتری واحد امارات دانشگاه ازاد به تهران وجود دارد

 3. رتبه ضعيف مكانيك جامدات 145 گفت:

  بابا من تو يك دانشگاه تو أمريكا بودم ول كردم اومدم اينجا سراسري تو مصاحبه رد شدم آزادم فقط تهران رو زده بودم و رد شدم الان تو تكميل دوم قزوين رو زدم مگن بيا مصاحبه ميگم نميام همون مصاحبه اول رو خوب داري من اگه اينجا رو زده بودم خوب تا حالارفته بودم مگن اوكي نيا شما مشكلي نداري قبولي ولي دوستم با رتبه بدتر از من چون دانشگاههاي ديگه رو زده بود تو جابجايي اومد تهران ولي من نميتونم چون جايي قبول نشده بودم كلا اينا چيه ظلم نيست يعني دانشگاههاي خوب سراسري تهران بجز تافل و مقاله چي ميخوان كه ما ها رو آدم حساب نميكنن من چجوري اين كلامم رو بگوش اين مديران مردمي برسونم كاش قرض كرده بودم أمريكا مونده بودم

 4. یونس حسابداری گفت:

  الان من دوستام میرن ثبت نام و بعد یک ترم میارن داخل

 5. نیلوفر گفت:

  خوب ما داوطلبان دکتری بریم کشورهای همسایه ثبت نام کنیم و بعد انتقالی بگیریم داخل ایران ، میشه به نطرتون؟