مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد
و حسابداری کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و
مهندسی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات استاد پرچ کتابخانه فرهنگ

شرایط پذیرش تقاضای انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور به داخل

بیشتر درخواست ها در مقاطع ارشد و دکتری است که با توجه به تقاضای داخل کشور، درخواست ها با دقت زیادی بررسی می شود.

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم گفت: هرماه بیش از ۸۰ تقاضای انتقال به دانشگاه های داخل دانشجویان ایرانی خارج از کشور بررسی می شود و این تقاضاها، منهای تقاضاهایی است که به دانشگاه‌ها ارایه می شود.

سید ابوالحسن ریاضی در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به انتقال دانشجویان ایرانی از خارج از کشور به دانشگاه‌های داخل گفت: دانشجویان ایرانی مقاطع مختلف درخارج از کشور، اگر براساس آیین نامه انتقال، شرایط لازم را داشته باشند، به دانشگاه های داخل منتقل می شوند.

وی با اشاره به شرایط انتقال دانشجویان از دانشگاه‌های خارج به داخل افزود: از جمله این شرایط می توان به حضوری بودن تحصیل، داشتن پیشرفت تحصیلی، معتبر بودن دانشگاه محل تحصیل و پرداخت هزینه‌ تحصیل توسط دانشجویی که منتقل می شود اشاره کرد.

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم در خصوص اینکه سقف و کف شهریه ای که این دانشجویان باید پرداخت چه مبلغی است، افزود: هزینه تحصیل براساس مصوبات هیات امنای دانشگاه‌ها مشخص می شود.

وی ادامه داد: تحت شرایطی که اعلام شد درخواست انتقال مطرح می شود و افرادی که شرایط لازم را داشته باشند پذیرفته می شوند.  

ریاضی تاکیدکرد: در ضمن اگرفردی صرفا پذیرش از خارج از کشور داشته باشد، یا اینکه در دانشگاه غیر معتبر تحصیل کرده باشد، نمی تواند در دانشگاه دولتی ادامه تحصیل دهد.

وی در خصوص آمار درخواست انتقال دانشجویان ایرانی خارج به داخل گفت: تقریبا هرماه بیش از ۸۰ تقاضا بررسی می شود و این تقاضاها، منهای تقاضاهایی که به دانشگاه‌ها ارایه می شود.

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم افزود: عمده این تقاضاها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است که با توجه به وجود تقاضای داخل کشور با دقت و رعایت همه نکات با انتقال موافقت می شود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۸)

 1. س.م می‌گه:

  واقعا اگر با یک ترم رفتن اونطرف مشکل اینا حل میشه و میتونیم به داخل منتقل بشیم خب اقدام کنیم.
  پذیرش دانشگاه های اونطرف راحتتره.

 2. ارشیا می‌گه:

  ایا امکان انتقال دانشجوی دکتری واحد امارات دانشگاه ازاد به تهران وجود دارد

 3. رتبه ضعیف مکانیک جامدات 145 می‌گه:

  بابا من تو یک دانشگاه تو أمریکا بودم ول کردم اومدم اینجا سراسری تو مصاحبه رد شدم آزادم فقط تهران رو زده بودم و رد شدم الان تو تکمیل دوم قزوین رو زدم مگن بیا مصاحبه میگم نمیام همون مصاحبه اول رو خوب داری من اگه اینجا رو زده بودم خوب تا حالارفته بودم مگن اوکی نیا شما مشکلی نداری قبولی ولی دوستم با رتبه بدتر از من چون دانشگاههای دیگه رو زده بود تو جابجایی اومد تهران ولی من نمیتونم چون جایی قبول نشده بودم کلا اینا چیه ظلم نیست یعنی دانشگاههای خوب سراسری تهران بجز تافل و مقاله چی میخوان که ما ها رو آدم حساب نمیکنن من چجوری این کلامم رو بگوش این مدیران مردمی برسونم کاش قرض کرده بودم أمریکا مونده بودم

 4. یونس حسابداری می‌گه:

  الان من دوستام میرن ثبت نام و بعد یک ترم میارن داخل

 5. نیلوفر می‌گه:

  خوب ما داوطلبان دکتری بریم کشورهای همسایه ثبت نام کنیم و بعد انتقالی بگیریم داخل ایران ، میشه به نطرتون؟

درج نظر