• مشاوره و اخبار آزمون دکتری 98 - 99 و دکتری بدون کنکور استعداد درخشان

 •   مدرسان شریف

  ابلاغ دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه جدید دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

  دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه جدید دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاداسلامی به واحدهای دانشگاهی ابلاغ شد.

  به گزارش خبرگزاری فارس، براساس دستورالعمل اجرایی جدید، گذراندن دروس جبرانی به تعداد 4 تا 10 واحد درسی در نیم‌سال اول یا دوم مقرر شده است، بر این اساس تمام دانشجویان دوره دکترا باید درس روش تحقیق، مقاله و رساله نویسی پیشرفته در 2 واحد و درس زبان تخصصی پیشرفته در 2 واحد را بگذرانند.

  تمام دانشجویان براساس این دستورالعمل باید دروس جبرانی را براساس نتایج آزمون قبولی که شامل دروس تخصصی دوره کارشناسی ارشد مدنظر در آزمون ورودی دکتری است را حداکثر تا 6 واحد درسی بگذرانند.

  پذیرفته‌شدگانی که در برخی از دروس امتحانی خود در آزمون دکتری تخصصی نمره خام کمتر از 33.33 کسب کرده‌اند، باید مطابق نظر گروه تخصصی مربوط از دروس مرتبط به میزان حداکثر 6 واحد (علاوه بر دروس جبرانی مشترک) به‌عنوان درس جبرانی بگذرانند.

  همچنین پذیرفته‌شدگان بدون آزمون دوره دکتری تخصصی نیز باید مطابق نظر گروه تخصصی از دروس مرتبط دوره کارشناسی ارشد به میزان حداکثر 6 واحد (علاوه بر دروس جبرانی مشترک تمامی رشته‌ها) به‌عنوان جبرانی بگذرانند.

  براساس این دستورالعمل نمره دروس جبرانی در محاسبه میانگین نیم‌سال و کل دوره دکتری تخصصی دانشجو تأثیری نخواهد داشت و محتوای دروس جبرانی نیز به تشخیص گروه آموزشی خواهد بود.

  تعداد کل واحدهای دوره دکتری آموزشی ـ پژوهشی در تمام رشته‌ها 36 واحد بود است.

  تعداد واحدهای رساله حداقل 18 و حداکثر 21 واحد، تعداد دروس تخصصی حداقل 15 و حداکثر 18 واحد براساس سرفصل مصوب هر رشته و نظر گروه آموزشی مربوط است.

  براساس این دستورالعمل، دانشجویان باید در نیمسال اول دروس جبرانی، نیمسال دوم تا سقف 10 واحد دروس تخصصی، نیمسال سوم تا سقف 10 واحد دروس تخصصی را بگذرانند، در نیمسال چهارم امتحان جامع دهند و در نیمسال پنجم تا هفتم، رساله خود را ارایه دهند.

  مطالب مرتبط

  اعتراض داوطلبان به نتایج نهایی دکتری بدون آزمون 97 دانشگاه آزاد... تعدادی از داوطلبان دوره بدون آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی طی تماس با ایسنا، نسبت به نتیجه نهایی دوره بدون آزمون دکتری تخصصی سال 97 دانشگاه آز...
  اعلام جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان دکتری بازمانده از تحصیل در دانشگاه ... معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات ادامه تحصیل دانشجویان مقطع دکتری بازمانده از تحصیل رشته های غیرپزشکی را به رؤسای واحدها، مراک...
  انتشار نتایج دکتری بدون آزمون 97 دانشگاه آزاد... نتایج نهایی دکتری بدون آزمون سال 1397 دانشگاه آزاد اسلامی هم‌ اکنون منتشر شد. به گزارش پی اچ دی تست، نتایج نهایی داوطلبان پذیرش بدون آزمون مقطع دکتری...
  انتشار راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری بدون آزمون 97 آزاد... پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی بدون آزمون سال 1397 دانشگاه آزاد اسلامی لازم است در روز چهارشنبه 18 مهرماه جهت ثبت نام به واحدهای دانشگاهی مراجعه نماین...
  لزوم اخذ واحدهای پیش نیاز دکتری دانشگاه آزاد در ترم اول و دوم تحصیل... معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دروس جبرانی در مقطع دکتری باید در ترم های اول و دوم تحصیل گذرانده شود. دکتر علیرضا رهایی م...
  کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
  avatar
  دکتری برق
  دکتری برق

  آخه چرا باید در دوره دکتری دانشگاه آزاد این همه دروس تکراری رو پاس کنیم. تاسف تاسف و صد تاسف. خداوکیلی این اقدام دانشگاه آزاد بر اساس کدوم قانونه. می دونم که اعتراضم به هیچ جایی نمی رسه فقط می تونم بگم متاسفم.

  سید
  سید

  شرط ارائه مقاله در ابتدای دفاع امری معقول نیست. باید از رساله دفاع شود اگر تأیید شد مقاله ای از آن ارائه شود . این شرط چیزی جز سنگ اندازی در کار دانشجویان نیست.

  شیرفرهاد
  شیرفرهاد

  نمره قبولی دروس جبرانی دوره دکتری چند؟

  elham
  elham

  سلام ببخشید من دانشجوی کارشاشی ارشد مدیریت هستم تعدادی از دروس را با نمره ی زیر ۱۴پاس کردم ولی مشروط نشدم و معدل کل بالای ۱۴ا ست ایا برای ورود به دکترا با مشگل بر میخورم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  حسن
  حسن

  سلام
  بنده دانشجوی رشته مدیریت در مقطع دکترای دانشگاه ازاد هستم. با معدل ۱۴ برای ورود به مقطع دکترا مشکلی نیست. بعد از قبولی در ازمون دکترا رزومه شما در مصاحبه تعیین کننده خواهد بود و معدل اهمیت خاصی نداره.
  موفق باشید . . .

  کوروش
  کوروش

  با سلام خدمت همگی بنده نیز دانشجوی دکتری ورودی مهر 94 هستم و از شنیدن خبر مقررات جدید گذراندن 10 واحد جبرانی شوکه شدم. دوستان این اقدام دانشگاه آزاد غیر منطقی و غیر قانونی است الان هیچکدام از دانشگاههای معتبر دولتی مثل دانشگاه تهران بهشتی علامه و غیره چنین رفتاری نداشته اند. خیلی خنده داره که بعد از کنکور و قبول شدن در مصاحبه و بقیه ماجرا و بعد از گذراندن تقریبا ترم اول تازه یادشون بیاد که باید 10 واحد جبرانی بگذارند. من زبان تخصصی 90 درصد زدم آیا باید دوباره زبان بگذرونم؟ این مسخره نیست. در طول ترم… ادامه نظر»

  شيمي الي
  شيمي الي

  دوستان عزيز حل اين مشكل بعد از توكل به خدا يك عزم و اراده و اعتراض همگاني رو ميطلبه
  اميدوارم اين اتفاق به همت دانشجويان با همت رقم بخوره

  تقاضا از مسولین سایت phdtest
  تقاضا از مسولین سایت phdtest

  با سلام و عرض ادب
  لطفا اعتراضات در مورد واحدهای جبرانی دوره دکتری دانشگاه ازاد را به گوش مسولین و وزارت علوم برسانید.ازتون خواهش میکنیم اگر کاری میتونین برا این قشر انجام بدین.بحث یک ترم عمر و هزینه دانشجویانه.لطفا پیگیری کنید

  اعتراض واحدهای جبرانی دکتری
  اعتراض واحدهای جبرانی دکتری

  ازدفاع حق بجای خودمون با هرروشی که میتونین اعتراض کنید لطفا.با ایمیلی به دکتر میرزاده چون هر چی اعتراض بیشتر بشه به فکر میافتن.از نظر قانونی هیچ جایگاهی نداره.لطفا اعتراض کنید.

  محمد
  محمد

  چگونه این اعتراض را پیگیری کنیم… گذراندن این ده واحد که نمره آن تاثیری در معدل نخواهد داشت چه سودی دارد .جز اینکه وقت و هزینه بسیاری از ما را تلف خواهد کرد.وقتی دانشگاه از ما نمره زبان ایلتس و……میخواهد چه لزومی بر گذراندن درس زبان تخصصی هست…آیا واقعا دانشجوی دکترا باید پیش نیاز بگذراند و درس دوره ارشد را دوباره بگذراند….. وقتی هر واحد درسی دکترا 350 هزار تومان و شهریه ثابت پنج ملیون و دویستی داریم…. چرا از همان اول ترم و موقع ثبت نام به ما اعلام نکردن تا ما تصمیم درستی بر ثبت نام یا عدم… ادامه نظر»

  bahman
  bahman

  ارائه دروس جبرانی به دانشجویان دکترا کاملا غیر قانونی است. خصوصا اینکه دستورالعمل غیر قانونی مذکور پس از ثبت نام آزمون، پس از برگزاری آزمون، پس از مصاحبه و پس ثبت نام پذیرفته شدگان تصویب شده. فقط یک شکایت به دیوان عدالت اداری برای لغو این مصوبه کاملا غیر قانونی کافی است

  مهدی برق قدرت
  مهدی برق قدرت

  دوستان حتما از هر طریقی اعتراض کنید…
  واقعا بی عدالتی هست…
  ده میلیون این بخشنامه واسه ما آب می خوره

  حمزه
  حمزه

  سلام
  من در مقطع ثبت نام برای دکترا دانشگاه ازاد ثبت نام کردم ولی به دلیل مشکل نتونستم در ازمون شرکت کنم امکان داره دانشگاه در ورودی های جدید تکمیلی اینجانب را ثبت نام کنند

  در ضمن من دانشکاه ازاد علی اباد کتول را انتخاب کردم لطفا راهنمایی کنید

  مهدوی
  مهدوی

  سلام .من مدیر گروه ادبیات فارسی واحد علی آباد کتول هستم.مشکل چیست تا راهنمایی کنم؟

  سارا
  سارا

  منم ورودی مهر 94 هستم دکترا
  یعنی باید پیش نیاز بگذرونیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟این قانون شامل ورودی های امسال هم میشه یا از سال بعد اجرا میشه…کسی میدونه…لطفا جواب بدین

  بهار
  بهار

  بله حتما.میشه 28واحد نظری….خیلی مسخرس….گروهی مثل ما ک ترم اول بهمون پیش ندادن الان دیگه میشیم 4ترمه…

  سجاد
  سجاد

  سلام
  کسی از دوستان جواب سوال منو میدونه؟
  تو جابجایی آبان که جواباش احتمالا آذر میاد تکلیف ترم مهر ما چی میشه؟ آیا در واحد فعلی ترم رو تموم میکنیم و تطبیق واحد میدن یا کلا آذر ماه انصراف میدیم و بهمن به عنوان ترم اولی در محل جدید شروع میکنیم؟
  ممنون میشم جواب بدین

  اعتراض
  اعتراض

  10 واحد جبرانی به دانشجویان دکتری = یک ترم هدر رفتن پول و عمر دانشجوی دکتری

  اعتراض
  اعتراض

  تنها راه برداشتن واحدهای جبرانی رسانه ای کردن اونه و اعتراض با ایمیل به دکتر میرزاده

  پژوهش محور
  پژوهش محور

  این آیین نامه برای پژوهش محور نیست. لطفا شایعه نکنید. برای اینکه ما ورودی مهر 94 هستیم و در واحد ما گفتن جبرانی لازم نیست و ما هم نگرفتیم.

  مشاور ادبیات فارسی. دانشجوی دکترای ادبیات دانشگاه تهران
  مشاور ادبیات فارسی. دانشجوی دکترای ادبیات دانشگاه تهران
  f
  f

  سلام

  دوستان دانشگاه ازاد واسه بهمن ماه هم دکتری تکمیل ظرفیت اعلام میکنه؟؟؟؟
  کسی اطلاع داره؟؟؟؟

  سارا
  سارا

  آقای سامان
  شما مطمئن هستیداین ابلاغ برا دکترا پژوهش محور هست؟؟؟؟؟

  محمد
  محمد

  با سلام کسی رفته مصاحبه دانشگاه خمینی شهر رشته مکانیک گرایش طراحی کاربردی

  حمید
  حمید

  سلام نه تماس نگرفتن
  شما از کجا هستید دوست عزیز

  سامان عفيفي
  سامان عفيفي

  سلام دوستان
  اين دستورالعمل براي دكتري آموزشي – پژوهشي و پژوهش محور مي باشد و از ورودي مهر ٩٤ الزامي است.

  دكتررها
  دكتررها

  نخير اين براي آموزش محور با كنكور و بدون كنكور است به پژوهش محور ربطي نداره

  سامان عفيفي
  سامان عفيفي

  سلام
  بله شما كاملا درست ميگوييد ولي زماني كه من آن مطلب را گفتم هنوز متمم بخشنامه نيامده بود. در متمم اين بخشنامه اعلام شد كه دروس جبراني ندارند.

  reza
  reza

  وقتی دانشجوی دکترا آزمون ept میده و برای امتحان جامع احتیاج به نمره این آزمون داره چه لزومی داره که زبان جبرانی بگذرونه؟؟؟؟؟؟؟

  مهسا
  مهسا

  زبانی که میگذرونید زبان تخصصیه دوست عزیز و ept مدرک زبان عمومی.

  صبا
  صبا

  این واحد زبان تخصصی رو برای رشته های زبان هم اجباری کردن؟؟؟
  ما دو واحد تحقیق پیشرفته داریم و دو واحد تحقیق مختلط تو دکتری. یعنی عملا 4 واحد.
  ارشدم 2 واحد خوندیم کارشناسیم 2 واحد. الان یعنی بازم تحقیق و مقاله نویسی ؟؟!
  از گروه زبان کسی اطلاع داره که چطوریه؟؟؟؟؟؟

  بهار
  بهار

  گروه زبان اومدن زبان تخصصیشو کردن زبان عمومی پیشرفته…بالخره باید 10واحد بدن…

  عمران سازه
  عمران سازه

  اجبار به کن درس مهندسی زلزله داده اند در حالی که بیش از 33.33 پاسخ داده ام می گویند چون درس دیگری ارائه نشده شما بابد این سه واحد را بگذارنید.

  نازنین
  نازنین

  سلام . نتایج مصاحبه هایی که اخیرا انجام شد کی میاد؟

  مهسا
  مهسا

  سلام
  هنوز تاریخ دقیقی اعلام نشده.

  علی
  علی

  به نظر من هم باید اعتراض کرد بهتر هست دانشگاه آزاد این فوق برنامه ها رو برای دوره کارشناسی بذاره در ضمن هر کسی با نمایندگان محترم مجلس ارتباطی داره از ایشون بخواد که با دیگر همکارانشون جلوی این اشتباه رو بگیرند الان بهترین موقع هست چون بعدا نمایندگان جدیدی میان وتا بخوان پیگیری کنند دو سه ترمی میگذره

  علی
  علی

  دانشگاه آزاد هم گرفتاری دانشجویان دکتری رو مورد توجه قرار نمیده که بیشتر این بیچاره ها شاغل هستند و برای همون کلاسهای معمولی هم وقت نمیکنند

  حسابداریییییییییییییییییییی
  حسابداریییییییییییییییییییی

  تنها واحدی که این بخشنامه رو قبول نداره واحد علوم تحقیقات تهران است و به کارنامه اهمیتی نمیدهد.دروس غیرمرتبط با رشته را به صورت جبرانی به دانشجوها میدن وکسی هم نیست که معترض به این امر بشه

  هلشی
  هلشی

  من علوم تحقیقاتم.اینجام اجرا شده

  علی
  علی

  عزیزی که اینقدر استرس رشته غیر مرتبط داری چندتا نکته وجود داره که میتونه کار گشا باشه یکی اینکه اونقدر سطح علمیت رو تو رشته ایی که می خواهی شرکت کنی بالا ببری که از خود بچه های اون رشته بالاتر باشی و دوم چندتایی مقاله معتبر یا کتاب تو اون رشته تالیف کرده باشی در ضمن اونطوری که من متوجه شدم شما بیشتر مشکل گرایش دارید نه رشته که خیلی مهم نیست بجای فکر منفی مقاله بنویس که تو مصاحبه دستت خالی نباشی

  فرشته
  فرشته

  دوستان قبولیهای سال پیش هم باید این زبان و روش تحقیق رو بگذرونن؟؟

  مهسا
  مهسا

  آیین نامه برای امسال ابلاغ شده دوست عزیز. دوستان سال های گذشته که دیگه واحدهای درسی شون تمومه.

  اعتراض کنید
  اعتراض کنید

  لطفا اعتراض کنید.به دکتر میرزاده ایمیل بزنید.موضوع رو رسانه ای کنین.داره حقمون ضایع میشه.یک ترم پول و عمرمون تلف میشه

  اعتراض کنید
  اعتراض کنید

  به سایتی که برای شبکه یک هست پیام بدین تا گزارش تهیه کنن.من این پیامو براشون فرستادم.اگه نیاز به تکمیل داره تکمیل کنین و بفرستین لطفا با عرض سلام و ادب و خسته نباشید موضوع : ارایه 10 واحد دروس جبرانی به دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه ازاد از ورودی 94 به بعد اضافه کردن این 10 واحد علاوه بر واحدهایی که دانشجویان دکتری باید بگذرانند هیچ فایده ای ندارد بجز اینکه یک ترم شهریه اضافی از دانشجو بگیرن. 1)مثلا زبان پیش رو واحد جبرانی اعلان کردن در صورتی که دانشجوی دکتری باید مدرک زبان ارایه بدهد و تا امتحان… ادامه نظر»

  رز روانشناسی به آقا فرزاد
  رز روانشناسی به آقا فرزاد

  سلام و تشکر از راهنمایی های شما آقا فرزاد شما در این مورد اطلاع دارید که میشه با ارشد روانشناسی بالینی بدون آزمون در یک گرایش دیگه مثل عمومی یا استثنایی شرکت کرد یا نه بچه‌ها لطف کردند و پاسخ دادند ولی میگن هم میشه و هم نمیشه میشه شما هم اگر اطلاع دارید راهنمایی بفرمایید بسیار ممنونم

  اعتراض
  اعتراض

  لطفا از هر طریقی که میدونید اعتراض کنید.یکی از اعضای سازمان گفته اعتراض جواب میده.به میرزاده ایمیل و نامه بدید و حتی اگه کسی میتونه بحث رو رسانه ای کنه و مثلا تو 20:30مطرح بشه حتما جواب میده.10واحد جبرانی یعنی یک ترو هدر رفت عمر و سرمایه دانشجوی دکتری

  الهام
  الهام

  با سلام
  کدام دانشگاه (بدون آزمون پردیس یا آزاد و پیام نور و…) می تونم دکتری حقوق ثبت نام کنم ؟ لطفاً راهنمایی کنید .

  فرزاد
  فرزاد

  هیچ دانشگاهی

  مهسا
  مهسا
  مدیریت آی تی
  مدیریت آی تی

  من هم فکر می کنم این ده واحد درس جبرانی به منظور افزایش شهریه و جبران کاهش واحدهای کل دوره دکترا انجام شده است

  دکتر
  دکتر

  این ایین نامه واسه پژوهش محور ها هم هست؟

  علی
  علی

  این آیین نامه برای ورودی های سال آینده اعمال می شه یا شامل ما، ورودی های امسال هم می شه؟

  دکتر
  دکتر

  گفتن برای 84ی ها و به بعده

  علی
  علی

  بری ما این ترم هیجکدوم از دروس جبرانی نامبرده(زبان،مقاله نویسی،روش تحقیق) ارائه نشده که!! یعنی ترم آینده هم علاوه بر این دوس جبرانی که این ترم گذروندیم باز باید این دروس پاس کنیم؟

  نرم افزاری
  نرم افزاری

  سلام
  84 یا 94؟؟؟

  مریم
  مریم

  این آیین نامه از مهر ماه امسال اجرایی شده.

  رامین
  رامین

  سلام همه اعتراض کنیم وقتی ما امتحان زبان میدهیم و باید مدرک زبان ارائه دهیم دیگر زبان تخصصی معنی ندارد و همچنین در دوره ارشد روش تحقیق پاس نموده ایم و ازطرفی کفتند حداکثر 10 وهح جبرانی – پس تفاوت رشته های مرتبط با غیر مرتبط فرقی ندارد – که جای بسی سوال است

  ندا
  ندا

  رز عزیز فقط باید رشته متجانس قبل رو.در بدون آزمو. شرکت کنید. وگرنه مردود میشوید.

  رز روانشناسی
  رز روانشناسی

  سلام ندا جان رشته متجانسه یعنی همش روانشناسی است ولی گرایش متفاوت است متوجه نشدم میتونم گرایش دیگه شرکت کنم در بدون آزمون یا نه؟

  سارا
  سارا

  دقیقا همینه….اگه دانشجو دکترا اینقدر ضعیف بوده که نیاز به درس پیش نیاز داشته چرا پذیرش شده….این جریان دروس جبرانی هم
  بیشتر به خاطر بالا بردن شهریه است هر سه واحد درس جبرانی یعنی حدود یک ملیون و دویست هزار تومن…….

  قاسم
  قاسم

  سلام.یه راهنمایی می خواستم اگه کسی می دونه کمکم کنه لطفاً.می خواستم بدونم واسه پژوهش محور هم اینطره یا نه؟

  سرور
  سرور

  چه باید گفت …دروس جبرانی انهم در مقطع دکتری که کنکور داده و مصاحبه شده ..اگه واقعا دانشجویان مقطع دکتری ضعیفن چرا پذیرش میکنید و در مصاحبه هم قبول میکنید که بخواید پس از پذیرش دروس جبرانی بزارید …هر ترم اضافه به معنای 9 میلیون تومان شهریه بیشتر مسئله اصلی این است !!!!

  رز روانشناسی
  رز روانشناسی

  سلام بچه‌ها من یه سوالی دارم که مرکز آزمون هم درست بهم پاسخ نمیده امسال میخوام هم بدون آزمون شرکت کنم و هم با آزمون رشته ام ارشد روانشناسی بالینی است میخوام بدونم من در بدون آزمون میتونم گرایش روانشناسی عمومی یا استثنایی را شرکت کنم یا نه اخه بعضیها میگن اگر شرکت کنم میزنند مردود و غیر مرتبط تو رو خدا اگر کسی شرایط من را داشته یا کسی را میشناسه که با ارشد بالینی بدون آزمون مثلا عمومی یا استثنایی قبول شده به من بگید چون زمان زیادی تا آزمون نمونده خواهش میکنم بهم پاسخ بدید بینهایت ممنونم

  سرور
  سرور

  نگران نباشید با اندک تلاشی قبول میشوند .

  mehran
  mehran

  سلام میتونی روانشناسی عمومی یا هر گرایش دیگه ای رو انتخاب کنی چه ربطی داره که مردود بزنه روانشناسی روانشناسیه.

  رز روانشناسی به مهران
  رز روانشناسی به مهران

  سلام به مهران شما مطمئن هستید که میشه اخه دوستان دیگه میگن اگر گرایش عوض بشه مردود اعلام میکنند میشه بگید آیا کسی بوده با این شرایط؟ ممنون میشم جواب بدید

  زیبا
  زیبا

  عزیزم گرایشت باید با مقطع ارشدت یکی باشه، من گرایش های روان شناسی رو نمیشناسم،ولی به عنوان مثال در رشته حقوق کسی که گرایش ارشدش حقوق جزاست دکتری هم باید حقوق جزا بزنه کسی که گرایش ارشدش حقوق خصوصی است دکتری هم باید حقوق خصوصی بزنه، بقیه ی رشته ها هم به همین منواله

  رز روانشناسی
  رز روانشناسی

  ممنونم از شما زیبا جان که پاسخ دادی اخه گرایش من را دکترا نداره

  دانشجوی دکتری
  دانشجوی دکتری

  اگر گرایشت در دکترا وجود نداره میتونی گرایش دیگه شرکت کنی(ترجیحا در نزدیکترین گرایش که بتونی در جلسه مصاحبه پاسخگوی سوالات اساتید باشی). من رشته شما رو نمی دونم ولی در رشته عمران فارغ‌التحصیل های گرایش سازه‌های هیدرولیکی رو میشناسم که دکتری بدون آزمون عمران-منابع آب قبول شدند.

  رز روانشناسی
  رز روانشناسی

  خیلی ممنونم که پاسخ دادید باید تا اومدن دفترچه صبر کنم ببینم چیزی مشخص شده یا نه چون عده‌ای میگن میشه یه عده دیگه هم میگن نمیتونی شرکت کنی

  دکتری ورودی 94 روانشناسی
  دکتری ورودی 94 روانشناسی

  سلام
  میتونین بدون ازمون شرکت کنین
  یکی از بچه های کلاسمون امسال بدون ازمون اومده با اینکه گرایش ارشدش بالینی بوده اما بدون ازمون روانشناسی عمومی قبول شده

  رز روانشناسی به آقا فرزاد
  رز روانشناسی به آقا فرزاد

  سلام به دکترای روانشناسی 94 واقعا این طوره؟ شما مطمئن هستید؟ میشه یه لطفی بکنید ازشون بپرسید اخه از بس بچه‌ها میگن اگر شرکت کنی مردود اعلام میکنند میخوام مطمئن بشم خیلی از شما ممنونم

  پری
  پری

  هر دم از اين باغ بري ميرسد تازه تر از تازه تري ميرسد !!!! دیگه چی