مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

۵۶ درصد تحصیلات تکمیلی کشور بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی،  توسعه تحصیلات تکمیلی را از جمله اهداف استراتژیک این دانشگاه برشمرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رییس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه هیأت امنای این دانشگاه در خصوص توسعه تحصیلات تکمیلی گفت: در حال حاضر باید توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان هدف استراتژیک در دستورکار خود قرار دهیم و راهکارها و منابع لازم برای تحقق این هدف را تأمین کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید بتوانیم در دانشگاه آزاد اسلامی با فراهم کردن امکانات لازم و جذب اعضای هیأت علمی در واحدها، رشته های پرجاذبه ایجاد کنیم.

همچنین وی اظهار کرد: در حال حاضر تقاضا برای توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور بسیار بالاست و خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی توانسته در ۲ سال گذشته با توسعه تحصیلات تکمیلی، ظرفیت های خالی موجود در دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاه را جبران کند.

دکتر میرزاده با بیان این که در حال حاضر ۵۶ درصد تحصیلات تکمیلی کشور برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است، اظهار داشت: تا پایان سال جاری، حدود ۶۰ درصد تحصیلات تکمیلی کشور در دست دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود که یک حرکت فوق العاده محسوب می شود.

وی افزود: اکنون حدود ۲۸ درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی تشکیل می دهد که این عدد تا پایان سال به ۳۰ درصد خواهد رسید که درواقع هدف مندرج در سند چشم انداز ۱۴۰۴ است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: بخاطر وجود تقاضای اجتماعی بالا برای توسعه تحصیلات تکمیلی، بهتر است واحدها تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشند.

و درپایان این جلسه وی با اشاره به طرح بومی سازی و توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: بومی سازی در تحصیلات تکمیلی به کاهش ناهنجاری های اجتماعی کمک می کند و این طرح، طرح مفیدی برای تمامی جامعه و به نفع کشور است.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۷)

 1. ندا می‌گه:

  من که میگم دعوت به مصاحبه ها همه قبول. .انشالله

 2. ندا می‌گه:

  انشالله همه کسانی که مصاحبه رفتند قبول بشن..الهی آمین

 3. ندا می‌گه:

  سلام دوستان واقعا امسال اعصاب من بهم ریخته از استرس..هر روز میرم تو سایت تا ببینم خبر جدیدی اومده از جواب دکترا یا نه

 4. شهلا - روانشناسی می‌گه:

  مسئولین محترم دانشگاه آزاد لطفا تدبیری هم برای افرادی که در سال ۹۳ پس از قبولی در مصاحبه بلاتکلیف رها شدند، بفرمایید.

 5. مرجان می‌گه:

  سلام دوستان میشه خواهشا برید تو سایت دانشگاه ازاد و در قسمت نظرات بخواهید جواب جابجایی ها راهرچه زودتر اعلام کنن…اخه دیگه واقعا اعصاب همه داره خورد میشه ..اگر جابجایی برای بهمن ماهِ پس چرا از الا ن سایت رو باز کردن ؟؟؟اگر هم برای ترم ِمهر ِخوب هرچه زودتره اعلام کنن..هم برای ارشد هم دکتری خسته شدیم از بس رفتیم تو سایت ازمون و خبری نبود!!!!

 6. زیبا می‌گه:

  دوستان یه سوالی داشتم که به این موضوع ربط نداره ولی خیلی واسم مهمه ، کسی می دونه نمره پایان نامه ۲۰ چند صدم رو معدل کل تاثیر داره؟اگه جوابمو بدید ممنون میشم

 7. سامی-صنایع غذایی می‌گه:

  این جمله اش اعتراف خیلی خوبی بود: “خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی توانسته در ۲ سال گذشته با توسعه تحصیلات تکمیلی، ظرفیت های خالی موجود در دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاه را جبران کند” خودشونم میدونن که کاردانی و کارشناسی دیگه متقاضی چندانی ندارن و متمرکز شدن به تحصیلات تکمیلی.

 8. رتبه ضعیف مکانیک جامدات 145 می‌گه:

  این مصاحبه جدید رو پس چرا اعلام نمیکنن زمانش رو

 9. فرزاد می‌گه:

  وزارت علوم میگه که: ۴۰% دانشجویان دکتری رو دانشگاه های سراسری و ۴۰% رو دانشگاه های آزاد و ۲۰%رو دانشگاه های پیام نور پوشش میدهند و شاید منظور دانشگاه آزاد از ۵۶% مجموع ارشد و دکتری باشد!

 10. سحر دانشجوی دکترای علوم و تحقیقات می‌گه:

  من فکر کنم از ۵۶ درصد خیلی بیشتره !!!

 11. جواد می‌گه:

  کلاس های دکتری بدون استاد درست وحسابی و کلاسهای با بیش از ۵ نفر در صورتی که کلاسهای مقطع دکتری باید دارای استاد برجسته و حداکثر ۵ نفر باشند.

 12. منطق می‌گه:

  کاش علاوه برکمیت به کیفیت نیز توجه شودامسال که دانشگاه آزاددراعلام نتایج دوره دکترا واقعا بی نظم عمل کردوبااعصاب دانشجوها وخانواده ها بازی کرد کاهش می توانست یک بررسی آماری از نیاز وظرفیت دانشگاه واستقبال شرکت کنندگان وپذیرفته شدگان می کرد اینقدر بی نظم عمل نمی کرد

 13. محمد می‌گه:

  دوستان داوطلب مقطع دکترا سلام
  لطفا پیگیر اعلام نتایج تا پایان آبان باشید
  و از مرکز آزمون درخواست جابجایی قبول شدگان تکمیل ظرفیت را هم خواستار باشید .

 14. جنوب می‌گه:

  کی نتایج را میزنید بعد در مورد توجه دانشگاه حرف بزنید

درج نظر