مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

56 درصد تحصیلات تکمیلی کشور بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی،  توسعه تحصیلات تکمیلی را از جمله اهداف استراتژیک این دانشگاه برشمرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رییس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه هیأت امنای این دانشگاه در خصوص توسعه تحصیلات تکمیلی گفت: در حال حاضر باید توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان هدف استراتژیک در دستورکار خود قرار دهیم و راهکارها و منابع لازم برای تحقق این هدف را تأمین کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید بتوانیم در دانشگاه آزاد اسلامی با فراهم کردن امکانات لازم و جذب اعضای هیأت علمی در واحدها، رشته های پرجاذبه ایجاد کنیم.

همچنین وی اظهار کرد: در حال حاضر تقاضا برای توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور بسیار بالاست و خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی توانسته در 2 سال گذشته با توسعه تحصیلات تکمیلی، ظرفیت های خالی موجود در دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاه را جبران کند.

دکتر میرزاده با بیان این که در حال حاضر 56 درصد تحصیلات تکمیلی کشور برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است، اظهار داشت: تا پایان سال جاری، حدود 60 درصد تحصیلات تکمیلی کشور در دست دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود که یک حرکت فوق العاده محسوب می شود.

وی افزود: اکنون حدود 28 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی تشکیل می دهد که این عدد تا پایان سال به 30 درصد خواهد رسید که درواقع هدف مندرج در سند چشم انداز 1404 است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: بخاطر وجود تقاضای اجتماعی بالا برای توسعه تحصیلات تکمیلی، بهتر است واحدها تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشند.

و درپایان این جلسه وی با اشاره به طرح بومی سازی و توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: بومی سازی در تحصیلات تکمیلی به کاهش ناهنجاری های اجتماعی کمک می کند و این طرح، طرح مفیدی برای تمامی جامعه و به نفع کشور است.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۷)

 1. ندا گفت:

  من که میگم دعوت به مصاحبه ها همه قبول. .انشالله

 2. ندا گفت:

  انشالله همه کسانی که مصاحبه رفتند قبول بشن..الهی آمین

 3. ندا گفت:

  سلام دوستان واقعا امسال اعصاب من بهم ریخته از استرس..هر روز میرم تو سایت تا ببینم خبر جدیدی اومده از جواب دکترا یا نه

 4. شهلا - روانشناسی گفت:

  مسئولین محترم دانشگاه آزاد لطفا تدبیری هم برای افرادی که در سال 93 پس از قبولی در مصاحبه بلاتکلیف رها شدند، بفرمایید.

 5. مرجان گفت:

  سلام دوستان ميشه خواهشا بريد تو سايت دانشگاه ازاد و در قسمت نظرات بخواهيد جواب جابجايي ها راهرچه زودتر اعلام كنن…اخه ديگه واقعا اعصاب همه داره خورد ميشه ..اگر جابجايي براي بهمن ماهِ پس چرا از الا ن سايت رو باز كردن ؟؟؟اگر هم براي ترم ِمهر ِخوب هرچه زودتره اعلام كنن..هم براي ارشد هم دكتري خسته شديم از بس رفتيم تو سايت ازمون و خبري نبود!!!!

 6. زیبا گفت:

  دوستان یه سوالی داشتم که به این موضوع ربط نداره ولی خیلی واسم مهمه ، کسی می دونه نمره پایان نامه 20 چند صدم رو معدل کل تاثیر داره؟اگه جوابمو بدید ممنون میشم

 7. سامی-صنایع غذایی گفت:

  این جمله اش اعتراف خیلی خوبی بود: “خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی توانسته در ۲ سال گذشته با توسعه تحصیلات تکمیلی، ظرفیت های خالی موجود در دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاه را جبران کند” خودشونم میدونن که کاردانی و کارشناسی دیگه متقاضی چندانی ندارن و متمرکز شدن به تحصیلات تکمیلی.

 8. رتبه ضعيف مكانيك جامدات 145 گفت:

  اين مصاحبه جديد رو پس چرا اعلام نميكنن زمانش رو

 9. فرزاد گفت:

  وزارت علوم میگه که: 40% دانشجویان دکتری رو دانشگاه های سراسری و 40% رو دانشگاه های آزاد و 20%رو دانشگاه های پیام نور پوشش میدهند و شاید منظور دانشگاه آزاد از 56% مجموع ارشد و دکتری باشد!

 10. سحر دانشجوی دکترای علوم و تحقیقات گفت:

  من فکر کنم از 56 درصد خیلی بیشتره !!!

 11. جواد گفت:

  کلاس های دکتری بدون استاد درست وحسابی و کلاسهای با بیش از 5 نفر در صورتی که کلاسهای مقطع دکتری باید دارای استاد برجسته و حداکثر 5 نفر باشند.

 12. منطق گفت:

  کاش علاوه برکمیت به کیفیت نیز توجه شودامسال که دانشگاه آزاددراعلام نتایج دوره دکترا واقعا بی نظم عمل کردوبااعصاب دانشجوها وخانواده ها بازی کرد کاهش می توانست یک بررسی آماری از نیاز وظرفیت دانشگاه واستقبال شرکت کنندگان وپذیرفته شدگان می کرد اینقدر بی نظم عمل نمی کرد

 13. محمد گفت:

  دوستان داوطلب مقطع دکترا سلام
  لطفا پیگیر اعلام نتایج تا پایان آبان باشید
  و از مرکز آزمون درخواست جابجایی قبول شدگان تکمیل ظرفیت را هم خواستار باشید .

 14. جنوب گفت:

  کی نتایج را میزنید بعد در مورد توجه دانشگاه حرف بزنید

درج نظر