مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی رویکردهای پژوهشی در مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم انسانی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

پردیس‌های بین‌الملل؛ مانعی در برابر مهاجرت دانشجویان

پردیس‌های بین‌الملل جهت تکمیل ظرفیت دانشگاه‌ها ایجاد شده و تلاش می‌شود سیستم رسمی آنها را تحت‌الشعاع قرار ندهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پردیس‌های بین‌الملل از نظر قانونی فرصتی برای تکمیل ظرفیت داخلی دانشگاه‌ها از طریق آزمون است که البته سعی بر این است تا با دانشگاه‌های دولتی مخلوط نشوند.

وی با اشاره به اهداف راه‌اندازی پردیس‌های بین‌الملل ادامه داد: این دانشگاه‌ها به منظور جلوگیری از مهاجرت دانشجویانی است که قصد تحصیل فقط در دانشگاه‌های روزانه را دارند، ایجاد شده و هدف دیگر نیازهای مالی دانشگاه‌ها را تامین کنند.

صدیقی در پایان گفت: معمولا کلاس‌های پردیس‌های بین‌الملل با کلاسهای عادی مخلوط نمی‌شوند و سعی هم بر این است که تا سیستم رسمی دانشگاه‌ها تحت الشعاع پردیس‌ها قرار نگیرد. نظارت‌ها از سوی دانشگاه های مادر، وزارت علوم و شورای نظارت و ارزیابی همچنان ادامه دارد.
عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۰)

 1. موت احمر می‌گه:

  من پردیس خوارزمی درس میخونم رشته ما امسال سه نفر گرفت, استادها واقعا خوبن و از شرایط در کل راضی هستم من قبول دارم یکی از معیارها برای عضو هیئت علمی شدن محل تحصیل هستش ولی این ضعف رو میشه با ارائه مقاله و کارهای تحقیقاتی برطرف کرد.

 2. زهرا می‌گه:

  ببخشید کسی اطلاع داره پردیس کیش ثبت نامش تموم شد یا ادامه داره هنوز؟ ممنون میشم

 3. ل می‌گه:

  سلام
  اتفاقا خیلی هم خوبه این کار چون حداقل آواره ی کشورهای دیگه نمیشیم، فقط یک سوال اینکه جذب دانشجو از چه طریقی هست؟

  متشکرم

 4. رضا می‌گه:

  ما هم تو کلاس چهار نفریم فقط اسمش پردیسه کیفیت مثل روزانه ها هست و خیلی هم سخت میگیرن میگن چون پول میدید باید بیشتر از روزانه ها تلاش کنید.

 5. دانشجوی دکتری پردیس کیش می‌گه:

  من پردیس کیش دانشگاه تهران هستم.کلاس ۴ نفر هستیم.
  درجه اساتید استاد تمام(پروفسور) هست.کیفیت عالی.
  مدرک دانشگاه تهران با روزانه ها فرقی نمی کنه.فقط توی قسمت نام دانشکده اسم پردیس کیش نوشته میشه.
  با مهر و امضای رئیس دانشگاه تهران.کارت دانشجویی دانشگاه تهران و سایت دانشگاه تهران.
  در کل هیچ فرقی نمی کنه با روزانه ها.

 6. جواد می‌گه:

  در کشورهای خارجی معمولا دکتری شهریه دارد.
  اگه روزی در کشور ما نیز همه پذیرش دوره دکتری پولی شود جای تعجب ندارد.
  ولی کیفیت مهم است باید اساتید حداقل دانشیار و کلاسها زیر ۵ نفر یا حداکثر ۵ نفر باشند و کلاسها فعال و پویا باشند.

 7. میثم می‌گه:

  من که پشیمون شدم از ثبت نام پردیس و این کارو انجام نمی دم

 8. aaa می‌گه:

  ….هدف دیگر نیازهای مالی دانشگاه‌ها را تامین کنند…. اساس ایجاد پردیس کمبود بودجه دانشگاه هاست چون از زمانی که دانشگاه های دولتی هیأت امنایی(خودگردان) اداره می شوند(یعنی یه جورایی نیمه دولتی شده اند) دخل و خرجشون تقریباً با خودشونه و باید هزینه هاشونو در بیارند. مثلا همین دانشگاه تهران همه نوع پذیرش داره. روزانه(با ظرفیت کم البته)، شبانه، پردیس، مجازی، کارگاه و…!!! هدف هم از دکتری هیأت علمی شدن هستش والا این مدرک به درد کارای دیگه با توجه به هزینه منفعتش کمتر میخوره.
  موفق باشید

درج نظر