مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد
و حسابداری کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و
مهندسی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات استاد پرچ کتابخانه فرهنگ

تعیین اعضای شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی در کمیسیون آموزش

اعضای شورای سنجش و پذیرش دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها، در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تعیین شدند.

قاسم جعفری در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: در جلسه روز گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ۷ عضو رسمی شورای سنجش و پذیرش در دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها و ۳ عضو غیر رسمی این شورا تعیین شدند.

وی خاطرنشان کرد: براساس این مصوبه ۷ عضو رسمی این شورا متشکل از وزرای بهداشت، علوم، رئیس سازمان سنجش، رئیس دانشگاه آزاد، رئیس دانشگاه پیام نور و رئیس دو دانشگاه معتبر کشور با پیشنهاد وزیر علوم هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: این شورا دارای سه عضو است که این سه عضو حق رای نخواهند داشت.

جفعری تاکید کرد: در جلسه روز گذشته این کمیسیون مباحث مربوط به تعریف از موضوعات سنجش و پذیرش نیز مطرح شد.

وی گفت: اعضای شورای سنجش و پذیرش و تعاریف مربوط به این موضوع در این جلسه مصوب شد و برای تصویب به صحن علنی مجلس ارسال می شود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۵)

 1. محمد می‌گه:

  خدا بخیر کنه .
  فقط امیدوارم به پردیس های پولی کاری نداشته باشند تا انشالله ما هم قبول شیم بعد …

 2. گلاره می‌گه:

  تو سوالتون نباید میگفتین منابع،باید میگفتین مواد امتحانی،چون مواد امتحانی یعنی از چه درسایی و منابع و سرفصل یعنی چه کتابایی

 3. فرهاد می‌گه:

  عنوان درخواست :عمومی | دکتری – ازمون
  متن درخواست :باسلام
  ایا منابع ازمون دکترا که قرار است اسفندماه برگزار شود طبق منابع معرفی شده تابستان که در سایت سنجش اطلاع رسانی شد تغییر خواهد کرد؟؟ شایعاتی مطرح شده که سهم مصاحبه و ازمون و منابع تغییرخواهد کرد اگر به این صورت باشد تکلیف کسانی که از تابستان به مطالعه دروس اعلام شده به عنوان منبع توسط سازمان سنجش پرداخته اند چه خواهد شد؟؟؟

  تاریخ ارسال پاسخ :١٣٩۴/٠٩/٣٠-١٢:٣۶
  پاسخ : با سلام
  سازمان سنجش اموزش کشور صرفا مواد امتحانی را مشخص میکند برای کسب اطلاع در خصوص سرفصلها و منابع امتحانی باید از دفتر گسترش شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم و یا دانشگاهها و موسسات اموزش عالی که رشته مورد نظر شما را پذیرش دارند پیگیری نمایید.
  با سپاس

 4. گلاره می‌گه:

  هر تصمیمی هم بگیرن مربوط به دو ماه دیگست و تا روال طی بشه حداقل کنکور ازاد که برگزار شده اسفندم منابع رو تغییر نمیدن و فقط وزن ازمون اونم اگر وقت بشه و شامل حالشون بشه و به ابان نیافته،که اونم تاثیرر در ازمون دادنشون نداره

 5. گلاره می‌گه:

  همه ی دوستانی که کنکور اسفند و ازاد امسال رو میدیم نه میشه گفت برد کردیم نه میشه گفت باختیم،از یه طرف ممکنه این کمیته جدید بیاشرایط رو راحت تر کنه برای سال بعد،یعنی وزن ازمون استاندارد بشه و…از یه طرفم ممکنه شرایط سختتر بشه،در مورد مجوزها نمیدونم چجوری میشه ولی اصلا نمیتونم بدبین باشم.

درج نظر