مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

اعلام شرایط و ویژگی های دکتری پژوهش محور از سوی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی با انتشار اطلاعیه ای شرایط  جذب و ویژگی های دوره دکتری تخصصی پژوهش محور خود را تشریح کرد .

به گزارش پی اچ دی تست، در این اطلاعیه آمده است:

دانشگاه آزاد اسلامی به منظور توسعه پژوهش‌های کاربردی تقاضا محور و تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و خدمات و تربیت پژوهشگران متعهد، متخصص و کارآفرین در زمینه‌های مختلف علوم و فناوری و بر اساس مجوز مورخ ۹۱/۱۲/۳ وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در واحدهایی که مجوز قانونی پذیرش دوره های دکتری تخصصی را دارند، اقدام به پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی پژوهش محور (Ph.D by Research) در رشته های غیرپزشکی در چارچوب آیین نامه شماره ۷۰/۲۵۲۶۸ مورخ ۱۳۹۳/۲/۱۰ می‌کند.

- معرفی دوره دکتری تخصصی پژوهش محور:

 ۱- دوره دکتری تخصصی پژوهش محور بالاترین دوره تحصیلی آموزش عالی است که به اعطای مدرک تحصیلی «دکتری تخصصی پژوهشی (Ph.D by Research)» می‌انجامد و رسالت آن تربیت افرادی است که با نو‌آوری، خلاقیت و کارآفرینی در زمینه‌های مختلف علوم و فناوری در رفع نیازهای کشور و گسترش مرز‌های دانش نو موثر باشند. به عبارت دیگر مجموعه‌ای هماهنگ از فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی است که در آن محور اصلی کسب دانش و مهارت از طریق پژوهش هدفمند و نوآوری است.

 ۲- مجموع واحدهای دوره دکتری تخصصی پژوهش محور در برنامه درسی مصوب هر رشته ۳۶ واحد شامل ۲۸ تا ۳۳ واحد رساله مربوط به طرح پژوهشی و ۳ تا ۸ واحد باقی مانده مربوط به واحدهای درسی آموزشی مورد نیاز است که بنا به نظر استاد یا استادان راهنما دانشجو موظف به گذراندن آن (ترجیحاً در نیمسال اول تحصیل خود) خواهد بود.

 ۳- مدرک دکتری تخصصی پژوهش محور (Ph.D by Research) مانند مدرک دکتری تخصصی آموزشی ـ پژوهشی معتبر است و دانش‌آموختگان در این شیوه از مزایای استخدامی مترتب بر آن (از جمله عضویت در هیأت علمی دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی و پژوهشی با رعایت سایر مقررات) بهره‌مند خواهند شد.

۴- مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری تخصصی پژوهش محور حداقل ۳ سال و حداکثر چهار و نیم سال است. در صورت ضرورت به پیشنهاد استاد (استادان) راهنمای اصلی و تأیید گروه ذیربط حداکثر تا یک نیمسال تحصیلی به این مدت افزوده می‌شود.

- شرایط و چگونگی جذب دانشجوی دکتری تخصصی پژوهش محور:

۱- کلیه متقاضیانی که دارای حداقل معدل کارشناسی ارشد ۱۸/۰۰ در رشته های علوم انسانی و ۱۷/۰۰ در رشته های غیر علوم انسانی هستند مجاز به ثبت نام و شرکت در مراحل بررسی و پذیرش دوره دکتری پژوهش محور می باشند.

تبصره ۱- دارندگان مدرک دکتری عمومی پزشکی یا داروسازی که دارای حداقل معدل ۱۷ باشند، مجاز به ثبت نام در مراحل پذیرش این دوره هستند و در چارچوب این دستورالعمل در مورد ایشان عمل خواهد شد.

تبصره ۲- اگر واحد جامع دانشگاه آزاد اسلامی یا دانشگاه مادر دولتی در میان ۱۵ دانشگاه برتر تولید کننده علم منطبق با بانک اطلاعاتی Scopus قرار داشته باشد، ضریب معدل فارغ التحصیلان این دانشگاه ها معادل ۱/۱ برای رشته های با حداقل معدل قابل قبول ۱۷ و ۱/۰۵ برای رشته های با حداقل معدل قابل قبول ۱۸ خواهد بود داوطلبان لازم است در زمان ثبت‌نام معدل دقیق خود را ثبت‌ نمایند و به هیچ عنوان ضریب مذکور را بر روی معدل خود اعمال نکنند. مغایرت معدل ثبت شده در زمان ثبت‌نام با مدارک ارائه شده توسط داوطلب در زمان مصاحبه منجر به محرومیت فرد از دوره دکتری پژوهش محور خواهد شد.

فهرست دانشگاه‌های حائز شرایط فوق در همین سامانه قابل مشاهده می باشد.

۲- داوطلبان حائز شرایط بند ۱ لازم است توسط استاد راهنمای اصلی که باید عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و حداقل استادیار با سابقه داشتن دانشجوی دکتری باشد و نیز دارای طرح برون دانشگاهی مصوب یا طرح تحقیقاتی مورد حمایت دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی با تأمین اعتبار حداقل نیمی از هزینه کل دوره باشد به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه معرفی شوند.

تبصره – افزون بر استاد راهنمای اصلی، استاد راهنمای دوم می تواند از میان اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و متخصصان دارای مدرک دکتری تخصصی داخل یا خارج از کشور حسب مورد انتخاب شود. استاد راهنمای اصلی می تواند در صورت امکان و تعهد استاد راهنمای دوم از اعتبار پژوهشی استاد راهنمای دوم هم استفاده کند. در این صورت تعهد استاد راهنمای دوم باید توسط استاد راهنمای اول تضمین شود.

۳- متقاضی موظف است در زمان ثبت‌نام فرم مربوط به پذیرش این دوره را از پایگاه ثبت‌نام الکترونیکی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس www.azmoon.orgدریافت و پس از تکمیل به همراه مستندات دیجیتالی مربوطه در این خصوص شامل مشخصات اشخاص با موسسات و شرکت های حقیقی یا حقوقی دستگاه اجرایی و یا نهاد عمومی حمایت کننده از طرح پژوهشی، استاد راهنما و طرح تحقیقاتی را در قالب فایل pdf آماده نماید. سپس متقاضی لازم است با مراجعه به پایگاه ثبت‌نام الکترونیکی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس www.azmoon.org نسبت به ثبت‌نام در دوره دکتری تخصصی پژوهش محور اقدام نماید.

۴- پذیرش دانشجو در این شیوه براساس مجموع امتیازات حاصل از معدل ، مصاحبه علمی و ارزیابی طرح تحقیقاتی توسط گروه تخصصی مربوطه و با توجه به ظرفیت پذیرش رشته/محل انتخابی در این دوره می‌باشد.

تبصره- حداقل توانایی لازم در زبان انگلیسی متقاضیان، دارا بودن نمره ۶۵ برای (TOEFL(IBT یا نمره ۶ برای IELTS و یا نمره ۵۰ برای EPT و یا نمره ۵۲۰ برای (TOEFL(Paper Base و نمره ۶۵ برایMCHE و نمره ۵۴۰ برای TOLIMO پیش از دفاع نهایی از رساله دکتری تخصصی است.

۵- حداقل هزینه دوره دکتری پژوهش محور ، به عنوان نیمی از هزینه های کل دوره ، معادل شهریه دوره دکتری تخصصی آموزشی و پژوهشی است که در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ مطابق مصوبه هیات امنای دانشگاه محاسبه و از محل اعتبارات طرح تحقیقاتی استاد راهنما در طول دوره (با در نظر گرفتن افزایش سالانه نرخ شهریه) باید پرداخت شود. معادل هزینه های مذکور، دانشگاه آزاد اسلامی هم دیگر هزینه های دوره های پژوهش محور را از محل امکانات، تجهیزات آموزشی و پژوهشی و تأمین اساتید مورد نیاز این دوره را تأمین خواهد کرد. به هر حال دانشجویان این دوره بجز مبالغ مذکور که از طریق طرح تحقیقاتی استاد تامین می شود، وجه دیگری پرداخت نمی کنند.

۶- چنانچه به هر علت هزینه های دوره دکتری پژوهش محور توسط استاد راهنما از محل اعتبارات طرح تحقیقاتی برون دانشگاهی پرداخت نشود، ادامه تحصیل دانشجوی پذیرش شده برای اجرای این طرح منوط به پرداخت هزینه های مربوط توسط خود دانشجو است و ابتدای ثبت نام تعهدی مبنی بر آن از استاد و دانشجو به طور جداگانه اخذ می شود.

۷- دانشجویان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور فقط در واحدی که پذیرفته می شوند و تحت نظر استاد راهنمایی که تامین اعتبار پژوهشی دانشجو را تعهد می کند، ادامه تحصیل خواهند داد و به هیچ وجه به واحد دیگری منتقل نمی شوند.

۸- شرط دفاع از رساله دکتری پژوهش محور، ارائه پذیرش یا چاپ دو مقاله علمی پژوهشی برای دانشجویان رشته های علوم انسانی و هنر و دو مقاله ISI دارای ضریب تأثیر یا ثبت یک اختراع بین المللی برای دانشجویان سایر رشته ها است.

تبصره- ارائه یک اثر بدیع هنری می تواند جایگزین یک مقاله علمی پژوهشی برای دانشجویان رشته هنر شود.

۹- متقاضیان دوره دکتری پژوهش محور لازم است در رشته ای همنام و یا متجانس با رشته مدرک کارشناسی ارشد خود در این دوره ثبت نام نمایند. تشخیص تجانس رشته در زمان مصاحبه و توسط گروه تخصصی مربوطه انجام خواهد شد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۸۸)

 1. روشا می‌گه:

  سلام. دوستان دکتری پژوهش محور رشته ی هوش مصنوعی رو هم داره؟
  ممنون میشم اطلاع بدین خیلی مهمه و از جایی نتونستم متوجه بشم.
  بازم ممنون

 2. مهدی می‌گه:

  ضمن عرض سلام ادب احترام محضر مبارک وباسعادت دوستان
  احتراما به استحضار می رساند جهت مساعدت در رابطه با اینکه اینجانب با معدل ۱۵چگونه وبا چه ترتیبی می توانم وارد این مقطع شوم
  با ارزوی سلامت سعادت شما عزیزان
  سپاسگذارم

 3. رامین می‌گه:

  تمامی دوستان من که پارسال دکتری پژوهش محور شرکت کردند ۱۰۰ در ۱۰۰ قبول شدند و البته این مدل دکتری که بنده از نزدیک شاهدش بودم به نظرم از ابتدا که ثبت نام میکنی و پروپزال میدی تا انتها همش صوری است ..دانشجو کلا ۵ تا ۸ واحد میگذرونه و بعد هم با استادی پایان نامه دارد که بیشتر این اساتید تا به حال حتی یک دانشجو دکتری نداشته اند و گاها کم سابقه هستند …جالب اینجاست که دوستان من کارمند تمام وقت هستند حالا چطور وقت میزارن خدا میداند ..

  • گندم می‌گه:

   چه رشته هایی بودند دوستان شما؟ و چه جاهایی قبول شدند؟ منم استادی که پیدا کردم دانشجوی دکترا نداره، یعنی امیدوار باشم؟

  • صنم می‌گه:

   سلام
   برادر گرامی امسال از یک سوم هم کمتر قبولی داشتیم.اصلا هم صوری نیست باید حداقل ۲ مقاله علمی پژوهش تحویل بدن

 4. گندم می‌گه:

  بچه ها به من کمک میکنید؟! اگه استاد راهنمایی که من باهاشون صحبت کردم دارای مدرک معتبر و مرتبه علمی بالا و گرید خوب باشه اما دارای طرح برون دانشگاهی مصوب, یا طرح تحقیقاتی مورد حمایت موسسه یا سایر نهادها نباشه. چیکار میتونم بکنم؟؟؟

 5. مهسا می‌گه:

  سلام دوستان من میخوام ثبت نام کنم همه شرایط رو هم دارم ولی استاد راهنمایی که دانشجوی دکتری داشته باشه پیدا نکردم میتونم با استاد راهنمایی که فقط هیأت علمی دانشگاه ازاد باشه شرکت کنم؟

 6. بهار می‌گه:

  سلام یه سوال از دانشجویان عزیزی که مشغول تحصیل به صورت پژوهش محور هستن دارم، آیا استاد راهنما باید از همون واحد دانشگاهی که در الویت اول انتخاب میکنیم باشه؟ یا میتونه از واحدهای دیگه هم باشه؟

 7. معماری سیستم های کامپیوتری می‌گه:

  به مدیریت دولتی ق :
  طرح پژوهشی بیرون از دانشگاه را چطور پیدا کردید؟

 8. مدیریت دولتی ق می‌گه:

  سلام دوستان عزیز
  من سال قبل پژوهش محور شرکت کردم و در حال تحصیلم
  هزینه برابر اموزش محور است و استاد راهنما هم تعهد میگیرد که در قبال پرداخت هزینه ها تعهدی ندارد و اگر دانشجو نتواند پروژ های بگیرد خودش شخصا باید تقبل کند.
  ۳-۸ واحد به تشخیص استاد راهنما واحد نظری میدهند و بقیه ترمها روی رساله کار میشود.
  ارزش و اعتبار فرقی با اموزش محور ندارد
  سخترین مرحله پذیرش در سال قبل هماهنگی و حضور استاد راهنما در زمان تععین شده برای مصاحبه بودکه بخصوص از شهرستان بسیار هزینه بر و سخت بود و ریزش در قبولی دوستان به همین دلیل بود.
  هر کسی از دوستان سوالی دارند من در خدمتم

  • زیبا می‌گه:

   ببخشید اگه کسی نتونه با جایی قرار داد ببنده میزان شهریش به چه صورته ؟ بازم برابره آموزش محوره؟در واقع برای رشته های علوم انسانی جایی برای قرارداد بست وجود نداره، الان یه دانشجوی حقوق که با جایی قرار داد هم نداره چقدر باید شهریه بده، نحوه پرداخت به چه صورته؟مشمول وام هم میشه یا نه؟ تشکر از راهنماییتون

   • Urbanity می‌گه:

    میزان شهریه معادل میزان شهریه اموزشی پژوهشی می باشد و در ابتدای ثبت نام مقدار کل شهریه در قرارداد نوشته می شود ولی شهریه به صورت ترمی مثل اموزشی پژوهشی پرداخت می شود..وأم به دوره های پژوهش محور تعلق نمی گیرد ..
    موفق باشید

  • شهروند می‌گه:

   سلام.
   من سوالی داشتم. مقاله ای اس ایی دارم که فکر نمی کنم اکسپتش تا ٩ دی که اخرین منلت ارسال دفترچه هاس بیاد. به نظرتون تفاوتی داره که این مقاله رو با دفترچ بفرستم یا روز مصاحبه امادش کنم؟ منظورم اینه تزومه ما وقتی که برار دعوت به مصاحبه بشیم وزن می شه با زمانی که داریم مصاحبه می شیم.
   پیشاپیش ممنونم.

  • گندم می‌گه:

   سلام میشه به من کمک کنید؟
   من استاد راهنمایی پیدا کردم که سابقه تدریس دکترا داشت اما هیات علمی دانشگاه آزاد نبود!
   یک استاد دیگه پیدا کردم که هیات علمی دانشگاه آزاد هست و دکترا داره، اما دانشجوی دکترا تابحال نداشته!! چیکار کنم؟ ایراد نداره همین استاد را انتخاب کنم

  • بیتا می‌گه:

   سلام شما تقریبا ترمی چند پرداخت میکنین

 9. وبگرد می‌گه:

  دوستان سلام
  بار دیگر تاکید می کنم دوره پژوهش محور دانشگاه آزاد اساساً مورد تایید وزارت علوم نیست.
  لیست رشته محل هی جدید وزارتخانه هم مربوط به شیوه آموزش محور…
  شهریه رو هم رو غالباً خود دانشجو پرداخت می کنه… خبری از آموزش هم نیست…
  احتمالا استاد نیز همه امور رو به خود دانشجو محول کنه
  با دفتر گسترش تماس بگیرین و جویا باشین
  ممنون

 10. رادمهر می‌گه:

  معدل من ۵۰ /۱۷ هست. آیا ارفاق نمی کنند… دانشگاه ما هم جزء ۲۰ دانشگاه نیست

 11. دانشگاه ازاد می‌گه:

  با مرکز ازمون تماس گرفتم و سوال پرسیدم که من با هر استادی که می شناختم تماس می گیرم در زمینه ی پژوهش محور استاد راهنمایی را قبول نمی کنند.

  جواب مرکز ازمون. اگر استاد راهنما پیدا نکردید شرکت نکنید.

  من در تمام عمرم جواب به این زیبایی نشنیده بودم. اخر مسئولان محترم اساتید که راهنما هستند را معرفی می کردید تا ما انتخاب کنیم. به نظر من هر کسی میره اولین استاد راهنمای دم دست را انتخاب می کند و این انتخاب براساس توانایی ها نخواهد بود. و پروژه ای از ان در خواهد امد که نگو. و در اخر هم این هفتاد هشتاد میلیون روی دست ما خواهد ماند. حالا کنکور قبول نشیم مهم نیست ولی قبول بشیم و استاد راهنما شهریه رو نده و ما دستگیر بشیم بده.

  • مهرداد می‌گه:

   حالا چرا دستگیر؟
   نهایتا انصراف میدهید
   هزینه انصراف یک و نیم برابر شهریه ثابت

  • Reza می‌گه:

   دوست عزیز کسی اصلا قرار نیست شهریه شمارو بده. ایناهمش فرمالیتس. من الان دارم پژوهش محور میخونم. استاد راهنما فقط بصورت صوری اون فرم هارو امضا کرده و تعهد محضری میگیرن که پولی پرداخت نمیکنن. درنهایت خوده شما هستین که شهریه رو پرداخت میکنین. اگر منطقی فکر کنین اینا مسایلی هستن که کاملا واضح و روشنن و نیازی به این همه سوال و جواب و سردرگمی نداره. استاد هم خودتون از بین استادایی که میشناسین انتخاب کنین. کاری نداره!!!

 12. زهرا می‌گه:

  ابلاغ دستورالعمل ثبت‌نام دکتری پژوهش محور دانشگاه آزاد اسلامی

  دستورالعمل ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور دانشگاه آزاد اسلامی به واحدها ابلاغ شد.

  به گزارش خبرگزاری مهر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس مرکز سنجش و پذیرش و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای خطاب به رؤسای واحدهای مرکز استان (دبیران هیأت امنای استان‌ها)، رؤسای واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور را ابلاغ کردند.

  این بخشنامه با تأکید بر بخشنامه‌های ۱۰ اردیبهشت، ۱۷ دی و ۲ مهر ۹۳، دستورالعمل‌های لازم‌الاجرایی را برای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور الزامی دانسته و اعلام کرده است: «کلیه قراردادهای رسمی واحد مجری با استاد راهنما و دانشجوی دکتری تخصصی پژوهش محور باید مطابق مفاد قرارداد پیوست بخشنامه‌‌های اشاره شده انجام شود.»

  در بند دوم این بخشنامه آمده است: «مبلغ کل قرارداد حداقل معادل شهریه ثابت و متغیر با افزایش ۱۵درصد برای هر سال برای یک دوره تحصیلی ۴ ساله محاسبه و در قرارداد مربوط درج شود.»

  همچنین بند سوم این بخشنامه به شرح زیر اعلام شد: «شهریه هر ترم تحصیلی باید صرفاً توسط استاد راهنما یا کارفرما حسب مورد به حساب واحد مجری واریز شود. ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دکتری تخصصی پژوهش محور پس از بستن قرارداد رسمی و پرداخت شهریه نیز بر همین اساس صورت می گیرد و عدم رعایت آن تخلف محسوب می‌شود.»

  در ادامه عنوان شده است: «ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دکتری تخصصی پژوهش محور که بدون رعایت بندهای ۲ و ۳ انجام گرفته است، رسمیت ندارد.»

  در این بخشنامه تاکید شده است: «چنانچه به هر علت هزینه‌های دوره دکتری تخصصی پژوهش محور پس از شروع به تحصیل دانشجو به علت عدم اجرای مفاد قرارداد توسط استاد راهنما یا کارفرما پرداخت نشود، مطابق بند ۶ شرایط پذیرش و چگونگی جذب دکتری پژوهش محور در بخشنامه مورخ ۲مهر ۹۳ اقدام شود.»

 13. زهرا می‌گه:

  دوستان لطفا مشاوره اشتباه ندین
  آیین نامه شهریه پژوهش محور توی این سایت هست
  هزینه مانند آموزشی هست
  نگران نباشید

  • Reza می‌گه:

   شهریه دقیقا برابره با شهریه اموزش محور. فقط یک موضوع رو گویا همه فراموش میکنن. وقتی میگن مساوی یعنی ثابت و متغییر مساوی.اما در شیوه پژوهش محور دانشجو ۳۰واحد پایاننامه داره و در اموزش محور ۱۸واحد. خب این یعنی تا همینجاش ۱۲ واحد پایاننامه بیشتر که حدود ۱۲ میلیون میشه.
   من دانشجوی پژوهش محور هستم درنهایت شهریه تفاوت چندانی نمیکنه چون در پژوهش محور دروس جبرانی و ازمون جامع نیست و این تاحدودی تعادل ایجاد میکنه. اگر استاد خوب پیداکنین از هر جهت از اموزش محور بهتر هست و مسلما باسوادتر خواهید بود دراینده

 14. هیئت علمی می‌گه:

  منظور از پذیرش هیئت علمی با شرایط خاص چیست ؟

 15. معماری سیستم های کامپیوتری می‌گه:

  سلام
  از مرکزآزمون سوالی پرسیدم و جوابی به شرح ذیل گرفتم:
  سئوال:
  توضیحاتی که فرموده اید کلی است . می خوام بدانم اساتیدی که دارای طرح پژوهشی هستند را از کجا باید پیدا کنم؟ برای دسترسی به این اساتید باید به به کجا مراجعه کنم؟
  جواب:
  این موارد را خود باید پیگیری نمایید/.

 16. دوستان عزیز می‌گه:

  دانشگاه ما استادی که عضو هیت علمی و استادیار باشه و دانشجوی دکترا داشته باشه نداریم. نمی شه بدون استاد ثبت نام کنیم. چه کنیم استاد راهنما و موضوع نداریم.

  • مهسا می‌گه:

   خیر نمیشه. سال گذشته این افراد قبول نشدن و بعدا اعلام شد که اگه مشکل استاد راهنماشون حل بشه، امکان پذیرششون هست. اما بدون استاد راهنما ممکن نیس.

 17. دوستان عزیز می‌گه:

  این استاد راهنمای گرانقدر را از کجا پیدا کنیم؟ ایا تمامی استادان این بودجه را دارند که شهریه ۲ دانشجو را بپردازند. من که به هر کسی گفتم کسی پذیرشم نکرد. خدایا من بدون استاد راهنما چه کنم….

 18. ناصری می‌گه:

  دوستان نوشته نیمه
  یعنی نصف شهریه آموزشی پژوهشی
  نگفته که دو برابر
  نیم چیزی یعنی نصف آن ،
  موفق باشید.

  • مهسا می‌گه:

   «حداقل هزینه دوره دکتری پژوهش محور ، به عنوان نیمی از هزینه های کل دوره ، معادل شهریه دوره دکتری تخصصی آموزشی و پژوهشی است»

   یعنی نیمی از هزینه های کل دوره دکتری پژوهش محور (که حداقلِ هزینه هستش)، معادل شهریه دوره دکتری تخصصی آموزشی و پژوهشی هستش!

 19. (2)m می‌گه:

  باسلام وآرزوی موفقیت برای همه ، لطفا راهنمایی فرمایید : استاد راهنمای اصلی حتما باید هیات علمی دانشکاه آزاد باشند اکر هـیات علمی دانشگاه معتبر دولتی باشند پذیرفته نمی شه؟ متشکرم

 20. نظر می‌گه:

  ۱۶ میلیون می شود ولی قرار است استاد راهنما بپردازد ما پژوهش کنیم. ولی واقعا جور در نمیاید. کدام استاد عاقلی همچین کاری را انجام می دهد و چه پروژه ای باشد که اینقدر ارزش داشته باشد که صنعت اینقدر پول برایش بپردازد. از طرف دیگر سوال پیش می اید که ایا خواهند توانست همچین پروژه ی عظیم ۱۴۰ میلیونی را انجام دهند اگر اینگونه بود….

 21. دکتر می‌گه:

  حداقل هزینه دوره دکتری پژوهش محور ، به عنوان نیمی از هزینه های کل دوره ، معادل شهریه دوره دکتری تخصصی آموزشی و پژوهشی است که در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ مطابق مصوبه هیات امنای دانشگاه محاسبه و از محل اعتبارات طرح تحقیقاتی استاد راهنما در طول دوره (با در نظر گرفتن افزایش سالانه نرخ شهریه) باید پرداخت شود. 
  یعنی دو برابر شهریه اموزش محور هست یعنی ۱۴۰ میلیون تومان یعنی ترمی ۱۶ میلیون تومان

 22. مینو می‌گه:

  سلام لطفا یک نفر بگه شهریش چقدره؟و چطور میشه؟ و به نظرتون از دکتری نظری بهترهه یا کمتره مخصوصا اگر بعدش بخواهی استاد دانشگاه بشی کدوم بهتره؟

  • مهسا می‌گه:

   سلام
   شهریه دو برابر دوره آموزشی-پژوهشی هستش.
   مدرک دوره پژوهش محور مشابه مدرک دوره آموزشی پژوهشی هستش قانونا و مشکلی برای هیات علمی نداره.

 23. زیبا می‌گه:

  سلام منظورش از اینکه معدل را بدون ضریب درج کنیم چیه؟یعنی منی که معدلم ۱۸٫۳۰ شده همون ۱۸٫۳۰ رو بنویسم؟دیگه ضرب در ۱٫۵ نکنم؟ خب پس واسه ضریب گذاشتن؟؟؟!!،

 24. Hamid می‌گه:

  سلام دذر مورد کارت و ثبت نام تو سایت کامل توضیح دادن.. نهایتش یه تماس با سازمان بگیرید

 25. مرجان می‌گه:

  سلام من کارت اعتباری را خریدم حالا متوجه شدم معدلم پایینتر از نمره اعلام شده هست و نمی خوام ثبت نام کنم حالا کارتم رو چه کار کنم کسی هست که بخواد.

 26. Hamid می‌گه:

  سلام دوستان از نتایج تکمیل ظرفیت شهریور ماه چه خبر…. جامعه شناسی

 27. نظر می‌گه:

  من یک سوال دارم. خواهشا جواب بدهید. تجانس رشته ای یعنی چی؟ یعنی حتما باید رشته ارشد با دکترا پژوهش محور همنام باشد. اگر مرتبط باشد نمی شود.
  من از لحاظ پاهام مشکل دارم. و احتیاج به منشی دارم. منشی روز ازمون چه کاری انجام میدهد برای من. اگر کسی اطلاعاتی در این مورد دارد راهنماییم کند. کلا در مورد منشی

 28. دکتر لیلا می‌گه:

  سلام دوستان من دانشجوی دکترای پژوهش محور هستم شما وقتی که شهر و رشته خود را ثبت نام کردید اول باید برید دانشگاه أستادی که هیأت علمی دانشگاه آزاد باشه صحبت کنید و موضوع را با استادتون هماهنگ کنید البته این موضوع باید از إدارات دولتی یا شرکتها یا ارگانی یا جایی باشه سازمان مدیریت هم موضوعات تمام إدارات را داره میتونید مراجعه کنید قسمت پژوهش بعد در مورد این موضوع با استادتون هماهنگ کنید سپس یک فرم پی دی اف هست از سایت بگیرید پر کنید خودتون و استادتون إمضاء کنید و موقع ثبت نام فایل این فرم را بفرستید پروپوزال الان نمیخواد وقت هست باشه بعد ثبت نام . البته أینا بگم که من راضی نیستم از پژوهش محور و مدل آموزش محور را دوست دارم

 29. هستی می‌گه:

  آیا رشته ى زبان انگلیسی زیر مجموعه علوم انسانی است یا شاخه جدا میباشد؟

 30. دانشجو می‌گه:

  سلام دوستان
  ایا کسی اطلاع داره شیوه بورسیه رشته ها دکترا دانشگاه ازاد بشکلی هست
  یعنی دیگه شهریه پرداخت نمیکنن

 31. saeed می‌گه:

  سلام دوستان
  موضوعی که برای پژوهش انتخاب میکنید حتما باید دارای توافق نامه با اداره دولتیه خاصی باشه؟
  یعنی باید قرارداد تنظیم بشه با یک اداره یا می توانیم نسبت به یک موضوعی که در ذهنمون هست روی یک اداره بدون توافق کار کنیم؟

 32. اصغر می‌گه:

  یکی لطفا جواب بده
  این فرمو از الان باید استاد راهنما امضا کنه؟
  اونوقت چطور پی دی اف کنم؟

  • الهام فیزیولوژی شیراز می‌گه:

   اصغر اقا اسکن کن از فرم بعد ببر توی کامپیوتر بازش کن فرمتش رو عوض کن

  • شهروند می‌گه:

   بله از الان باید استاد راهنما امشا کنه.
   واسه پی دی اف کردن می تونید بعد از امشا شدمش اسکن بگیرید و اسکن رو یا مستقیم پی دی اف کنید اگه می شه یا به صورت جی پی جی ذخیره سپس تو ورد کپی پست و بعد ورز رو پی دی اف کنید.

 33. مرتضی می‌گه:

  سلام
  من خودم دکتری پژوهش محور در یکی از دانشگاه های ازاد تحصیل میکنم
  شرایط به صورت زیرهستش
  ١- کل دوره حداقل ٣ سال و حداکثر ۴ سال
  ٢- معدل بایستی ١٧ به بالا باشد
  ٣- این روش – ازمون ندارد فقط مصاحبه هستش و شرط قبولی مصاحبه داشتم چندین مقاله داخلی و خارجی- کتاب و .. می باشد
  ۴- شما بایستی یک استاد راهنما با مرتبه استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه ازاد که دارای سابقه داشتن دانشجوی دکتری باشد و ایشان به شما یک موضوع میدهد و پروپوزال نوشته و تمامی تعهد عدم پرداخت شهریه توسط دانشجو را بصورت کاملا محضری تایید میکند
  این یعنی اینکه اگر شما نتوانستید کار تحقیقاتی از ادارات دولتی بگیرید خودتان باید شهریه بدهید بنابرین هر استادی چنین کاری نمیکند
  ۶- تعداد واحد نظری که بایستی سر کلاس بروید ٣ الی ٨ واحد هستش و بعد از ترم اول فقط پایان نامه
  ٧- در زمان دفاع رساله دکتری بصورت الزامی بایستی ٢ مقاله خارجی isi با ایمپکفکتور ٢ ارایه دهید این ارایه مقاله فوق العاده سخت هستش

  • مهرداد می‌گه:

   استاد، عدم پرداخت دانشجو را تعهد نمیکند
   دانشجو، تعهد میکند که اگر شهریه از محل طرح تحقیقاتی استاد تامین نشود، خودش بپردازد، در غیر اینصورت از ادامه تحصیل محروم میشود

  • نادیا می‌گه:

   سلام. ممنون از توضیحات- فرمودید باید مقاله داشته باشیم- اگر رزومه پژوهشی پر بار نباشه رد میشیم؟ من شنیدم خیلی ها قبول می شن

  • شهروند می‌گه:

   سلام.
   می شه بگید پروپوزال رو تو چه مرحله ای تحویل می دیم؟
   چرا ٢ تا مقاله ای اس ای با ای اف ٢ سخته؟ سختیش چیه؟
   پیشاپیش ممنونم.

   • شهروند می‌گه:

    با عرض پوزش یک سوال دیگه: به نظرتون با یک کتاب و ٢ تا مقاله ای اس ای که هردوشون ای اف دارن و پایان نامه ٢٠ و یک پوستر در یک همایش داخلی قبول می شم؟ پروپوزالمم از الان حاضر فقط نمی دونم کی باید بفرستمش؟ با این رزومه کجا رو بزنم بهتره؟ مشکلم اینه استاد راهنمام هیت علمی دانشگاه دولتی. رشتم مهندسی.

 34. معماری سیستم های کامپیوتری می‌گه:

  ایا با محاسبه ضریب ۱٫۱ فارغ التحصیلی از دانشگاه برتر(تبصره ۲) در دکتری پژوهش محور می شود ثبت نام کرد یا اینکه حداقل معدل باید ۱۷ باشد؟

 35. معماری سیستم های کامپیوتری می‌گه:

  برای تکمیل فرم ثبت نام، اساتیدی که می توانند به عنوان استاد راهنما باشند که دارای طرح پژوهشی باشند را از کجا باید بدست بیاوریم؟

 36. رضا it می‌گه:

  سلام
  این پذیرش برای بهمن ماه هست یا سال دیگر مهرماه
  مبلغ طرح پژوهشی باید چقدر باشد هفتاد میلیون ؟

  • مهسا می‌گه:

   پذیرش برای دکتری ۹۵ هستش، بنابراین برای مهر سال آینده هستش.
   حداقل معادل هزینه دوره دکتری آموزشی پژوهشی که فکر کنم همین حدود باشه.

 37. رضا کامپیوتر می‌گه:

  دو سوال
  این پذیرش برای بهمن ماه هست یا سال دیگر مهرماه
  مبلغ طرح پژوهشی باید چقدر باشد هفتاد میلیون ؟

 38. نرم افزار می‌گه:

  من نمی فهمم یعنی چه؟ یعنی پژوهش محور درس نمیخونه فقط یه پرژوه با استاد راهنما میده. وقتی ماهنوز دانشگاه نرفتیم چه طوری استاد راهنمامون رو الان معرفی کنیم. بعد پژوهش محور شهریه را استاد راهنما می دهد. و پزوهش محور پایان نامه ندارد و طول دورش کمتره؟ یکی توضیح بده لطفا.

  • مهسا می‌گه:

   سلام
   ۳ تا ۸ واحد درسی دارند دانشجویان این دوره و بقیه تز دکتری هستش (یعنی تز دکتری ۳۳ تا ۲۸ واحد ممکنه داشته باشه!!). طول دوره حداقل ۳ سال هستش و تقریبا یک سال کمتر از شیوه آموزشی پژوهشی.
   استاد راهنما رو باید خودتون پیدا و معرفی کنید.
   اگر قرارداد نداشته باشید، هزینه رو باید استاد راهنما بده (که امکانش کمه و خودتون باید در نهایت بپردازید!).

 39. اصغر می‌گه:

  سلام دوستان
  مقالات isi و کتابامونم باید بفرستیم یا همون فرم که استاد راهنما امضا میکنه کفایت میکنه؟

 40. Amir می‌گه:

  ببخشید الان برای ثبت نام فقط از طریق سایت اقدام کنیم؟ یعنی با فرض اینکه فایلی رو که داخل سایت گذاشته استاد راهنما امضا کنه. همون رو وارد کنیم. ؟؟

درج نظر