مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام شرایط و ویژگی های دکتری پژوهش محور از سوی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی با انتشار اطلاعیه ای شرایط  جذب و ویژگی های دوره دکتری تخصصی پژوهش محور خود را تشریح کرد .

به گزارش پی اچ دی تست، در این اطلاعیه آمده است:

دانشگاه آزاد اسلامی به منظور توسعه پژوهش‌های کاربردی تقاضا محور و تقويت ارتباط دانشگاه با صنعت و خدمات و تربیت پژوهشگران متعهد، متخصص و کارآفرین در زمینه‌های مختلف علوم و فناوری و بر اساس مجوز مورخ 91/12/3 وزارت علوم،تحقيقات و فناوري در واحدهايي كه مجوز قانوني پذيرش دوره هاي دكتري تخصصي را دارند، اقدام به پذیرش دانشجوی دوره دکتری تخصصی پژوهش محور (Ph.D by Research) در رشته هاي غيرپزشكي در چارچوب آيين نامه شماره 70/25268 مورخ 1393/2/10 می‌كند.

معرفی دوره دکتری تخصصی پژوهش محور:

 1- دوره دکتری تخصصی پژوهش محور بالاترین دوره تحصیلی آموزش عالی است که به اعطای مدرک تحصیلی «دکتری تخصصی پژوهشی (Ph.D by Research)» می‌انجامد و رسالت آن تربیت افرادی است که با نو‌آوری، خلاقیت و کارآفرینی در زمینه‌های مختلف علوم و فناوری در رفع نیازهای کشور و گسترش مرز‌های دانش نو موثر باشند. به عبارت دیگر مجموعه‌ای هماهنگ از فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی است که در آن محور اصلی کسب دانش و مهارت از طریق پژوهش هدفمند و نوآوری است.

 2- مجموع واحدهای دوره دکتری تخصصی پژوهش محور در برنامه درسی مصوب هر رشته 36 واحد شامل 28 تا 33 واحد رساله مربوط به طرح پژوهشی و 3 تا 8 واحد باقی مانده مربوط به واحدهای درسی آموزشی مورد نیاز است که بنا به نظر استاد یا استادان راهنما دانشجو موظف به گذراندن آن (ترجیحاً در نیمسال اول تحصیل خود) خواهد بود.

 3- مدرک دکتری تخصصی پژوهش محور (Ph.D by Research) مانند مدرک دکتری تخصصی آموزشی ـ پژوهشی معتبر است و دانش‌آموختگان در این شیوه از مزایای استخدامی مترتب بر آن (از جمله عضویت در هیأت علمی دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی و پژوهشی با رعایت سایر مقررات) بهره‌مند خواهند شد.

4- مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری تخصصی پژوهش محور حداقل 3 سال و حداکثر چهار و نیم سال است. در صورت ضرورت به پیشنهاد استاد (استادان) راهنمای اصلی و تأیید گروه ذیربط حداکثر تا یک نیمسال تحصیلی به این مدت افزوده می‌شود.

شرایط و چگونگی جذب دانشجوی دکتری تخصصی پژوهش محور:

1- کلیه متقاضیانی كه دارای حداقل معدل کارشناسی ارشد 18/00 در رشته های علوم انسانی و 17/00 در رشته های غیر علوم انسانی هستند مجاز به ثبت نام و شرکت در مراحل بررسی و پذیرش دوره دکتری پژوهش محور می باشند.

تبصره 1- دارندگان مدرك دكتري عمومي پزشكي يا داروسازي كه داراي حداقل معدل 17 باشند، مجاز به ثبت نام در مراحل پذيرش اين دوره هستند و در چارچوب اين دستورالعمل در مورد ايشان عمل خواهد شد.

تبصره 2- اگر واحد جامع دانشگاه آزاد اسلامي يا دانشگاه مادر دولتي در ميان 15 دانشگاه برتر توليد كننده علم منطبق با بانك اطلاعاتي Scopus قرار داشته باشد، ضريب معدل فارغ التحصيلان اين دانشگاه ها معادل 1/1 براي رشته هاي با حداقل معدل قابل قبول 17 و 1/05 براي رشته هاي با حداقل معدل قابل قبول 18 خواهد بود داوطلبان لازم است در زمان ثبت‌نام معدل دقیق خود را ثبت‌ نمایند و به هیچ عنوان ضریب مذکور را بر روی معدل خود اعمال نکنند. مغایرت معدل ثبت شده در زمان ثبت‌نام با مدارک ارائه شده توسط داوطلب در زمان مصاحبه منجر به محرومیت فرد از دوره دکتری پژوهش محور خواهد شد.

فهرست دانشگاه‌های حائز شرایط فوق در همین سامانه قابل مشاهده می باشد.

2- داوطلبان حائز شرایط بند 1 لازم است توسط استاد راهنمای اصلی كه بايد عضو هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي و حداقل استاديار با سابقه داشتن دانشجوي دكتري باشد و نيز دارای طرح برون دانشگاهی مصوب یا طرح تحقیقاتی مورد حمایت دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی با تأمین اعتبار حداقل نیمی از هزینه کل دوره باشد به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه معرفی شوند.

تبصره – افزون بر استاد راهنماي اصلي، استاد راهنماي دوم مي تواند از ميان اعضاي هيأت علمي دانشگاه ها و متخصصان داراي مدرك دكتري تخصصي داخل يا خارج از كشور حسب مورد انتخاب شود. استاد راهنماي اصلي مي تواند در صورت امكان و تعهد استاد راهنماي دوم از اعتبار پژوهشي استاد راهنماي دوم هم استفاده كند. در اين صورت تعهد استاد راهنماي دوم بايد توسط استاد راهنماي اول تضمين شود.

3- متقاضی موظف است در زمان ثبت‌نام فرم مربوط به پذیرش این دوره را از پایگاه ثبت‌نام الکترونیکی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس www.azmoon.orgدریافت و پس از تکمیل به همراه مستندات دیجیتالی مربوطه در این خصوص شامل مشخصات اشخاص با موسسات و شركت هاي حقيقي يا حقوقي دستگاه اجرایی و یا نهاد عمومی حمایت کننده از طرح پژوهشي، استاد راهنما و طرح تحقیقاتی را در قالب فایل pdf آماده نماید. سپس متقاضی لازم است با مراجعه به پایگاه ثبت‌نام الکترونیکی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس www.azmoon.org نسبت به ثبت‌نام در دوره دکتری تخصصی پژوهش محور اقدام نماید.

4- پذیرش دانشجو در این شیوه براساس مجموع امتیازات حاصل از معدل ، مصاحبه علمی و ارزیابی طرح تحقیقاتی توسط گروه تخصصی مربوطه و با توجه به ظرفیت پذیرش رشته/محل انتخابی در این دوره می‌باشد.

تبصره- حداقل توانايي لازم در زبان انگليسي متقاضیان، دارا بودن نمره 65 براي (TOEFL(IBT يا نمره 6 براي IELTS و يا نمره 50 براي EPT و يا نمره 520 براي (TOEFL(Paper Base و نمره 65 برايMCHE و نمره 540 براي TOLIMO پيش از دفاع نهايي از رساله دكتري تخصصي است.

5- حداقل هزینه دوره دکتری پژوهش محور ، به عنوان نیمی از هزینه های کل دوره ، معادل شهریه دوره دكتري تخصصي آموزشی و پژوهشی است که در سال تحصیلی 94-93 مطابق مصوبه هیات امنای دانشگاه محاسبه و از محل اعتبارات طرح تحقیقاتی استاد راهنما در طول دوره (با در نظر گرفتن افزایش سالانه نرخ شهریه) باید پرداخت شود. معادل هزينه هاي مذكور، دانشگاه آزاد اسلامي هم ديگر هزينه هاي دوره هاي پژوهش محور را از محل امكانات، تجهيزات آموزشي و پژوهشي و تأمين اساتيد مورد نياز اين دوره را تأمين خواهد كرد. به هر حال دانشجويان اين دوره بجز مبالغ مذكور كه از طريق طرح تحقيقاتي استاد تامين مي شود، وجه ديگري پرداخت نمي كنند.

6- چنانچه به هر علت هزینه های دوره دکتری پژوهش محور توسط استاد راهنما از محل اعتبارات طرح تحقیقاتی برون دانشگاهی پرداخت نشود، ادامه تحصیل دانشجوی پذیرش شده برای اجرای این طرح منوط به پرداخت هزینه های مربوط توسط خود دانشجو است و ابتداي ثبت نام تعهدي مبنی بر آن از استاد و دانشجو به طور جداگانه اخذ مي شود.

7- دانشجويان دوره دكتري تخصصي پژوهش محور فقط در واحدي كه پذيرفته مي شوند و تحت نظر استاد راهنمايي كه تامين اعتبار پژوهشي دانشجو را تعهد مي كند، ادامه تحصيل خواهند داد و به هيچ وجه به واحد ديگري منتقل نمي شوند.

8- شرط دفاع از رساله دكتري پژوهش محور، ارائه پذيرش يا چاپ دو مقاله علمي پژوهشي براي دانشجويان رشته هاي علوم انساني و هنر و دو مقاله ISI داراي ضريب تأثير يا ثبت يك اختراع بين المللي براي دانشجويان ساير رشته ها است.

تبصره- ارائه يك اثر بديع هنري مي تواند جايگزين يك مقاله علمي پژوهشي براي دانشجويان رشته هنر شود.

9- متقاضیان دوره دکتری پژوهش محور لازم است در رشته ای همنام و یا متجانس با رشته مدرک کارشناسی ارشد خود در این دوره ثبت نام نمایند. تشخیص تجانس رشته در زمان مصاحبه و توسط گروه تخصصی مربوطه انجام خواهد شد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. زینب گفت:

  سلام
  دوستان کسی اطلاع داره کلاس های دکترا پزوهش محور و اموزش محور دانشگاه علوم احقیقات با هم تشکیل میشه؟

 2. روشا گفت:

  سلام. دوستان دکتری پژوهش محور رشته ی هوش مصنوعی رو هم داره؟
  ممنون میشم اطلاع بدین خیلی مهمه و از جایی نتونستم متوجه بشم.
  بازم ممنون

 3. مهدی گفت:

  ضمن عرض سلام ادب احترام محضر مبارک وباسعادت دوستان
  احتراما به استحضار می رساند جهت مساعدت در رابطه با اینکه اینجانب با معدل 15چگونه وبا چه ترتیبی می توانم وارد این مقطع شوم
  با ارزوی سلامت سعادت شما عزیزان
  سپاسگذارم

 4. رامین گفت:

  تمامی دوستان من که پارسال دکتری پژوهش محور شرکت کردند 100 در 100 قبول شدند و البته این مدل دکتری که بنده از نزدیک شاهدش بودم به نظرم از ابتدا که ثبت نام میکنی و پروپزال میدی تا انتها همش صوری است ..دانشجو کلا 5 تا 8 واحد میگذرونه و بعد هم با استادی پایان نامه دارد که بیشتر این اساتید تا به حال حتی یک دانشجو دکتری نداشته اند و گاها کم سابقه هستند …جالب اینجاست که دوستان من کارمند تمام وقت هستند حالا چطور وقت میزارن خدا میداند ..

  • گندم گفت:

   چه رشته هایی بودند دوستان شما؟ و چه جاهایی قبول شدند؟ منم استادی که پیدا کردم دانشجوی دکترا نداره، یعنی امیدوار باشم؟

  • صنم گفت:

   سلام
   برادر گرامی امسال از یک سوم هم کمتر قبولی داشتیم.اصلا هم صوری نیست باید حداقل 2 مقاله علمی پژوهش تحویل بدن

 5. گندم گفت:

  بچه ها به من کمک میکنید؟! اگه استاد راهنمایی که من باهاشون صحبت کردم دارای مدرک معتبر و مرتبه علمی بالا و گرید خوب باشه اما دارای طرح برون دانشگاهی مصوب, یا طرح تحقیقاتی مورد حمایت موسسه یا سایر نهادها نباشه. چیکار میتونم بکنم؟؟؟

 6. مهسا گفت:

  سلام دوستان من ميخوام ثبت نام كنم همه شرايط رو هم دارم ولي استاد راهنمايي كه دانشجوي دكتري داشته باشه پيدا نكردم ميتونم با استاد راهنمايي كه فقط هيأت علمي دانشگاه ازاد باشه شركت كنم؟

 7. بهار گفت:

  سلام یه سوال از دانشجویان عزیزی که مشغول تحصیل به صورت پژوهش محور هستن دارم، آیا استاد راهنما باید از همون واحد دانشگاهی که در الویت اول انتخاب میکنیم باشه؟ یا میتونه از واحدهای دیگه هم باشه؟

 8. معماری سیستم های کامپیوتری گفت:

  به مدیریت دولتی ق :
  طرح پژوهشی بیرون از دانشگاه را چطور پیدا کردید؟

 9. مدیریت دولتی ق گفت:

  سلام دوستان عزیز
  من سال قبل پژوهش محور شرکت کردم و در حال تحصیلم
  هزینه برابر اموزش محور است و استاد راهنما هم تعهد میگیرد که در قبال پرداخت هزینه ها تعهدی ندارد و اگر دانشجو نتواند پروژ های بگیرد خودش شخصا باید تقبل کند.
  3-8 واحد به تشخیص استاد راهنما واحد نظری میدهند و بقیه ترمها روی رساله کار میشود.
  ارزش و اعتبار فرقی با اموزش محور ندارد
  سخترین مرحله پذیرش در سال قبل هماهنگی و حضور استاد راهنما در زمان تععین شده برای مصاحبه بودکه بخصوص از شهرستان بسیار هزینه بر و سخت بود و ریزش در قبولی دوستان به همین دلیل بود.
  هر کسی از دوستان سوالی دارند من در خدمتم

  • زیبا گفت:

   ببخشید اگه کسی نتونه با جایی قرار داد ببنده میزان شهریش به چه صورته ؟ بازم برابره آموزش محوره؟در واقع برای رشته های علوم انسانی جایی برای قرارداد بست وجود نداره، الان یه دانشجوی حقوق که با جایی قرار داد هم نداره چقدر باید شهریه بده، نحوه پرداخت به چه صورته؟مشمول وام هم میشه یا نه؟ تشکر از راهنماییتون

   • Urbanity گفت:

    ميزان شهريه معادل ميزان شهريه اموزشي پژوهشي مي باشد و در ابتداي ثبت نام مقدار كل شهريه در قرارداد نوشته مي شود ولي شهريه به صورت ترمي مثل اموزشي پژوهشي پرداخت مي شود..وأم به دوره هاي پژوهش محور تعلق نمي گيرد ..
    موفق باشيد

  • شهروند گفت:

   سلام.
   من سوالي داشتم. مقاله اي اس ايي دارم كه فكر نمي كنم اكسپتش تا ٩ دي كه اخرين منلت ارسال دفترچه هاس بياد. به نظرتون تفاوتي داره كه اين مقاله رو با دفترچ بفرستم يا روز مصاحبه امادش كنم؟ منظورم اينه تزومه ما وقتي كه برار دعوت به مصاحبه بشيم وزن مي شه با زماني كه داريم مصاحبه مي شيم.
   پيشاپيش ممنونم.

  • گندم گفت:

   سلام میشه به من کمک کنید؟
   من استاد راهنمایی پیدا کردم که سابقه تدریس دکترا داشت اما هیات علمی دانشگاه آزاد نبود!
   یک استاد دیگه پیدا کردم که هیات علمی دانشگاه آزاد هست و دکترا داره، اما دانشجوی دکترا تابحال نداشته!! چیکار کنم؟ ایراد نداره همین استاد را انتخاب کنم

  • بیتا گفت:

   سلام شما تقریبا ترمی چند پرداخت میکنین

 10. وبگرد گفت:

  دوستان سلام
  بار دیگر تاکید می کنم دوره پژوهش محور دانشگاه آزاد اساساً مورد تایید وزارت علوم نیست.
  لیست رشته محل هی جدید وزارتخانه هم مربوط به شیوه آموزش محور…
  شهریه رو هم رو غالباً خود دانشجو پرداخت می کنه… خبری از آموزش هم نیست…
  احتمالا استاد نیز همه امور رو به خود دانشجو محول کنه
  با دفتر گسترش تماس بگیرین و جویا باشین
  ممنون

 11. رادمهر گفت:

  معدل من 50 /17 هست. آیا ارفاق نمی کنند… دانشگاه ما هم جزء 20 دانشگاه نیست

 12. دانشگاه ازاد گفت:

  با مرکز ازمون تماس گرفتم و سوال پرسیدم که من با هر استادی که می شناختم تماس می گیرم در زمینه ی پژوهش محور استاد راهنمایی را قبول نمی کنند.

  جواب مرکز ازمون. اگر استاد راهنما پیدا نکردید شرکت نکنید.

  من در تمام عمرم جواب به این زیبایی نشنیده بودم. اخر مسئولان محترم اساتید که راهنما هستند را معرفی می کردید تا ما انتخاب کنیم. به نظر من هر کسی میره اولین استاد راهنمای دم دست را انتخاب می کند و این انتخاب براساس توانایی ها نخواهد بود. و پروژه ای از ان در خواهد امد که نگو. و در اخر هم این هفتاد هشتاد میلیون روی دست ما خواهد ماند. حالا کنکور قبول نشیم مهم نیست ولی قبول بشیم و استاد راهنما شهریه رو نده و ما دستگیر بشیم بده.

  • مهرداد گفت:

   حالا چرا دستگیر؟
   نهایتا انصراف میدهید
   هزینه انصراف یک و نیم برابر شهریه ثابت

  • Reza گفت:

   دوست عزیز کسی اصلا قرار نیست شهریه شمارو بده. ایناهمش فرمالیتس. من الان دارم پژوهش محور میخونم. استاد راهنما فقط بصورت صوری اون فرم هارو امضا کرده و تعهد محضری میگیرن که پولی پرداخت نمیکنن. درنهایت خوده شما هستین که شهریه رو پرداخت میکنین. اگر منطقی فکر کنین اینا مسایلی هستن که کاملا واضح و روشنن و نیازی به این همه سوال و جواب و سردرگمی نداره. استاد هم خودتون از بین استادایی که میشناسین انتخاب کنین. کاری نداره!!!

 13. زهرا گفت:

  ابلاغ دستورالعمل ثبت‌نام دکتری پژوهش محور دانشگاه آزاد اسلامی

  دستورالعمل ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور دانشگاه آزاد اسلامی به واحدها ابلاغ شد.

  به گزارش خبرگزاری مهر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس مرکز سنجش و پذیرش و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای خطاب به رؤسای واحدهای مرکز استان (دبیران هیأت امنای استان‌ها)، رؤسای واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور را ابلاغ کردند.

  این بخشنامه با تأکید بر بخشنامه‌های ۱۰ اردیبهشت، ۱۷ دی و ۲ مهر ۹۳، دستورالعمل‌های لازم‌الاجرایی را برای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور الزامی دانسته و اعلام کرده است: «کلیه قراردادهای رسمی واحد مجری با استاد راهنما و دانشجوی دکتری تخصصی پژوهش محور باید مطابق مفاد قرارداد پیوست بخشنامه‌‌های اشاره شده انجام شود.»

  در بند دوم این بخشنامه آمده است: «مبلغ کل قرارداد حداقل معادل شهریه ثابت و متغیر با افزایش ۱۵درصد برای هر سال برای یک دوره تحصیلی ۴ ساله محاسبه و در قرارداد مربوط درج شود.»

  همچنین بند سوم این بخشنامه به شرح زیر اعلام شد: «شهریه هر ترم تحصیلی باید صرفاً توسط استاد راهنما یا کارفرما حسب مورد به حساب واحد مجری واریز شود. ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دکتری تخصصی پژوهش محور پس از بستن قرارداد رسمی و پرداخت شهریه نیز بر همین اساس صورت می گیرد و عدم رعایت آن تخلف محسوب می‌شود.»

  در ادامه عنوان شده است: «ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دکتری تخصصی پژوهش محور که بدون رعایت بندهای ۲ و ۳ انجام گرفته است، رسمیت ندارد.»

  در این بخشنامه تاکید شده است: «چنانچه به هر علت هزینه‌های دوره دکتری تخصصی پژوهش محور پس از شروع به تحصیل دانشجو به علت عدم اجرای مفاد قرارداد توسط استاد راهنما یا کارفرما پرداخت نشود، مطابق بند ۶ شرایط پذیرش و چگونگی جذب دکتری پژوهش محور در بخشنامه مورخ ۲مهر ۹۳ اقدام شود.»

 14. زهرا گفت:

  دوستان لطفا مشاوره اشتباه ندین
  آیین نامه شهریه پژوهش محور توی این سایت هست
  هزینه مانند آموزشی هست
  نگران نباشید

  • Reza گفت:

   شهریه دقیقا برابره با شهریه اموزش محور. فقط یک موضوع رو گویا همه فراموش میکنن. وقتی میگن مساوی یعنی ثابت و متغییر مساوی.اما در شیوه پژوهش محور دانشجو 30واحد پایاننامه داره و در اموزش محور 18واحد. خب این یعنی تا همینجاش 12 واحد پایاننامه بیشتر که حدود 12 میلیون میشه.
   من دانشجوی پژوهش محور هستم درنهایت شهریه تفاوت چندانی نمیکنه چون در پژوهش محور دروس جبرانی و ازمون جامع نیست و این تاحدودی تعادل ایجاد میکنه. اگر استاد خوب پیداکنین از هر جهت از اموزش محور بهتر هست و مسلما باسوادتر خواهید بود دراینده

 15. هیئت علمی گفت:

  منظور از پذیرش هیئت علمی با شرایط خاص چیست ؟

 16. معماری سیستم های کامپیوتری گفت:

  سلام
  از مرکزآزمون سوالی پرسیدم و جوابی به شرح ذیل گرفتم:
  سئوال:
  توضیحاتی که فرموده اید کلی است . می خوام بدانم اساتیدی که دارای طرح پژوهشی هستند را از کجا باید پیدا کنم؟ برای دسترسی به این اساتید باید به به کجا مراجعه کنم؟
  جواب:
  این موارد را خود باید پیگیری نمایید/.

 17. دوستان عزیز گفت:

  دانشگاه ما استادی که عضو هیت علمی و استادیار باشه و دانشجوی دکترا داشته باشه نداریم. نمی شه بدون استاد ثبت نام کنیم. چه کنیم استاد راهنما و موضوع نداریم.

  • مهسا گفت:

   خیر نمیشه. سال گذشته این افراد قبول نشدن و بعدا اعلام شد که اگه مشکل استاد راهنماشون حل بشه، امکان پذیرششون هست. اما بدون استاد راهنما ممکن نیس.

 18. دوستان عزیز گفت:

  این استاد راهنمای گرانقدر را از کجا پیدا کنیم؟ ایا تمامی استادان این بودجه را دارند که شهریه 2 دانشجو را بپردازند. من که به هر کسی گفتم کسی پذیرشم نکرد. خدایا من بدون استاد راهنما چه کنم….

 19. ناصري گفت:

  دوستان نوشته نيمه
  يعني نصف شهريه آموزشي پژوهشي
  نگفته كه دو برابر
  نيم چيزي يعني نصف آن ،
  موفق باشيد.

  • مهسا گفت:

   «حداقل هزینه دوره دکتری پژوهش محور ، به عنوان نیمی از هزینه های کل دوره ، معادل شهریه دوره دکتری تخصصی آموزشی و پژوهشی است»

   یعنی نیمی از هزینه های کل دوره دکتری پژوهش محور (که حداقلِ هزینه هستش)، معادل شهریه دوره دکتری تخصصی آموزشی و پژوهشی هستش!

 20. (2)m گفت:

  باسلام وآرزوي موفقيت براي همه ، لطفا راهنمايي فرماييد : استاد راهنماي اصلي حتما بايد هيات علمي دانشكاه آزاد باشند اكر هـيات علمي دانشگاه معتبر دولتي باشند پذيرفته نمي شه؟ متشكرم

 21. نظر گفت:

  16 میلیون می شود ولی قرار است استاد راهنما بپردازد ما پژوهش کنیم. ولی واقعا جور در نمیاید. کدام استاد عاقلی همچین کاری را انجام می دهد و چه پروژه ای باشد که اینقدر ارزش داشته باشد که صنعت اینقدر پول برایش بپردازد. از طرف دیگر سوال پیش می اید که ایا خواهند توانست همچین پروژه ی عظیم 140 میلیونی را انجام دهند اگر اینگونه بود….

 22. دکتر گفت:

  حداقل هزینه دوره دکتری پژوهش محور ، به عنوان نیمی از هزینه های کل دوره ، معادل شهریه دوره دکتری تخصصی آموزشی و پژوهشی است که در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ مطابق مصوبه هیات امنای دانشگاه محاسبه و از محل اعتبارات طرح تحقیقاتی استاد راهنما در طول دوره (با در نظر گرفتن افزایش سالانه نرخ شهریه) باید پرداخت شود. 
  یعنی دو برابر شهریه اموزش محور هست یعنی 140 میلیون تومان یعنی ترمی 16 میلیون تومان

 23. مینو گفت:

  سلام لطفا یک نفر بگه شهریش چقدره؟و چطور میشه؟ و به نظرتون از دکتری نظری بهترهه یا کمتره مخصوصا اگر بعدش بخواهی استاد دانشگاه بشی کدوم بهتره؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   شهریه دو برابر دوره آموزشی-پژوهشی هستش.
   مدرک دوره پژوهش محور مشابه مدرک دوره آموزشی پژوهشی هستش قانونا و مشکلی برای هیات علمی نداره.

 24. زیبا گفت:

  سلام منظورش از اینکه معدل را بدون ضریب درج کنیم چیه؟یعنی منی که معدلم 18.30 شده همون 18.30 رو بنویسم؟دیگه ضرب در 1.5 نکنم؟ خب پس واسه ضریب گذاشتن؟؟؟!!،

 25. Hamid گفت:

  سلام دذر مورد کارت و ثبت نام تو سایت کامل توضیح دادن.. نهایتش یه تماس با سازمان بگیرید

 26. مرجان گفت:

  سلام من کارت اعتباری را خریدم حالا متوجه شدم معدلم پایینتر از نمره اعلام شده هست و نمی خوام ثبت نام کنم حالا کارتم رو چه کار کنم کسی هست که بخواد.

 27. Hamid گفت:

  سلام دوستان از نتایج تکمیل ظرفیت شهریور ماه چه خبر…. جامعه شناسی

 28. نظر گفت:

  من یک سوال دارم. خواهشا جواب بدهید. تجانس رشته ای یعنی چی؟ یعنی حتما باید رشته ارشد با دکترا پژوهش محور همنام باشد. اگر مرتبط باشد نمی شود.
  من از لحاظ پاهام مشکل دارم. و احتیاج به منشی دارم. منشی روز ازمون چه کاری انجام میدهد برای من. اگر کسی اطلاعاتی در این مورد دارد راهنماییم کند. کلا در مورد منشی

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله رشته تون باید همنام باشه.
   در روز مصاحبه باید به صورت شفاهی پاسخگو باشید و نیازی به کمک نخواهید داشت.

 29. دكتر ليلا گفت:

  سلام دوستان من دانشجوی دکترای پژوهش محور هستم شما وقتی که شهر و رشته خود را ثبت نام کردید اول باید برید دانشگاه أستادی که هیأت علمی دانشگاه آزاد باشه صحبت کنید و موضوع را با استادتون هماهنگ کنید البته این موضوع باید از إدارات دولتی یا شرکتها یا ارگانی یا جایی باشه سازمان مدیریت هم موضوعات تمام إدارات را داره میتونید مراجعه کنید قسمت پژوهش بعد در مورد این موضوع با استادتون هماهنگ کنید سپس یک فرم پی دی اف هست از سایت بگیرید پر کنید خودتون و استادتون إمضاء کنید و موقع ثبت نام فایل این فرم را بفرستید پروپوزال الان نمیخواد وقت هست باشه بعد ثبت نام . البته أینا بگم که من راضی نیستم از پژوهش محور و مدل آموزش محور را دوست دارم

 30. هستی گفت:

  آیا رشته ى زبان انگلیسی زیر مجموعه علوم انسانی است یا شاخه جدا میباشد؟

 31. دانشجو گفت:

  سلام دوستان
  ایا کسی اطلاع داره شیوه بورسیه رشته ها دکترا دانشگاه ازاد بشکلی هست
  یعنی دیگه شهریه پرداخت نمیکنن

 32. saeed گفت:

  سلام دوستان
  موضوعی که برای پژوهش انتخاب میکنید حتما باید دارای توافق نامه با اداره دولتیه خاصی باشه؟
  یعنی باید قرارداد تنظیم بشه با یک اداره یا می توانیم نسبت به یک موضوعی که در ذهنمون هست روی یک اداره بدون توافق کار کنیم؟

 33. اصغر گفت:

  یکی لطفا جواب بده
  این فرمو از الان باید استاد راهنما امضا کنه؟
  اونوقت چطور پی دی اف کنم؟

  • الهام فیزیولوژی شیراز گفت:

   اصغر اقا اسکن کن از فرم بعد ببر توی کامپیوتر بازش کن فرمتش رو عوض کن

  • شهروند گفت:

   بله از الان بايد استاد راهنما امشا كنه.
   واسه پي دي اف كردن مي تونيد بعد از امشا شدمش اسكن بگيريد و اسكن رو يا مستقيم پي دي اف كنيد اگه مي شه يا به صورت جي پي جي ذخيره سپس تو ورد كپي پست و بعد ورز رو پي دي اف كنيد.

 34. مرتضي گفت:

  سلام
  من خودم دكتري پژوهش محور در يكي از دانشگاه هاي ازاد تحصيل ميكنم
  شرايط به صورت زيرهستش
  ١- كل دوره حداقل ٣ سال و حداكثر ٤ سال
  ٢- معدل بايستي ١٧ به بالا باشد
  ٣- اين روش – ازمون ندارد فقط مصاحبه هستش و شرط قبولي مصاحبه داشتم چندين مقاله داخلي و خارجي- كتاب و .. مي باشد
  ٤- شما بايستي يك استاد راهنما با مرتبه استاديار و عضو هيات علمي دانشگاه ازاد كه داراي سابقه داشتن دانشجوي دكتري باشد و ايشان به شما يك موضوع ميدهد و پروپوزال نوشته و تمامي تعهد عدم پرداخت شهريه توسط دانشجو را بصورت كاملا محضري تاييد ميكند
  اين يعني اينكه اگر شما نتوانستيد كار تحقيقاتي از ادارات دولتي بگيريد خودتان بايد شهريه بدهيد بنابرين هر استادي چنين كاري نميكند
  ٦- تعداد واحد نظري كه بايستي سر كلاس برويد ٣ الي ٨ واحد هستش و بعد از ترم اول فقط پايان نامه
  ٧- در زمان دفاع رساله دكتري بصورت الزامي بايستي ٢ مقاله خارجي isi با ايمپكفكتور ٢ ارايه دهيد اين ارايه مقاله فوق العاده سخت هستش

  • مهرداد گفت:

   استاد، عدم پرداخت دانشجو را تعهد نمیکند
   دانشجو، تعهد میکند که اگر شهریه از محل طرح تحقیقاتی استاد تامین نشود، خودش بپردازد، در غیر اینصورت از ادامه تحصیل محروم میشود

  • نادیا گفت:

   سلام. ممنون از توضیحات- فرمودید باید مقاله داشته باشیم- اگر رزومه پژوهشی پر بار نباشه رد میشیم؟ من شنیدم خیلی ها قبول می شن

  • شهروند گفت:

   سلام.
   مي شه بگيد پروپوزال رو تو چه مرحله اي تحويل مي ديم؟
   چرا ٢ تا مقاله اي اس اي با اي اف ٢ سخته؟ سختيش چيه؟
   پيشاپيش ممنونم.

   • شهروند گفت:

    با عرض پوزش يك سوال ديگه: به نظرتون با يك كتاب و ٢ تا مقاله اي اس اي كه هردوشون اي اف دارن و پايان نامه ٢٠ و يك پوستر در يك همايش داخلي قبول مي شم؟ پروپوزالمم از الان حاضر فقط نمي دونم كي بايد بفرستمش؟ با اين رزومه كجا رو بزنم بهتره؟ مشكلم اينه استاد راهنمام هيت علمي دانشگاه دولتي. رشتم مهندسي.

 35. معماری سیستم های کامپیوتری گفت:

  ایا با محاسبه ضریب 1.1 فارغ التحصیلی از دانشگاه برتر(تبصره 2) در دکتری پژوهش محور می شود ثبت نام کرد یا اینکه حداقل معدل باید 17 باشد؟

  • مهسا گفت:

   با اعمال ضریب باید معدل به 17 برسه، اما شما همون معدل اصلی رو وارد میکنید و خودشون ضریب رو اعمال خواهند کرد.

 36. معماری سیستم های کامپیوتری گفت:

  برای تکمیل فرم ثبت نام، اساتیدی که می توانند به عنوان استاد راهنما باشند که دارای طرح پژوهشی باشند را از کجا باید بدست بیاوریم؟

 37. رضا it گفت:

  سلام
  این پذیرش برای بهمن ماه هست یا سال دیگر مهرماه
  مبلغ طرح پژوهشی باید چقدر باشد هفتاد میلیون ؟

  • مهسا گفت:

   پذیرش برای دکتری 95 هستش، بنابراین برای مهر سال آینده هستش.
   حداقل معادل هزینه دوره دکتری آموزشی پژوهشی که فکر کنم همین حدود باشه.

 38. رضا کامپیوتر گفت:

  دو سوال
  این پذیرش برای بهمن ماه هست یا سال دیگر مهرماه
  مبلغ طرح پژوهشی باید چقدر باشد هفتاد میلیون ؟

 39. نرم افزار گفت:

  من نمی فهمم یعنی چه؟ یعنی پژوهش محور درس نمیخونه فقط یه پرژوه با استاد راهنما میده. وقتی ماهنوز دانشگاه نرفتیم چه طوری استاد راهنمامون رو الان معرفی کنیم. بعد پژوهش محور شهریه را استاد راهنما می دهد. و پزوهش محور پایان نامه ندارد و طول دورش کمتره؟ یکی توضیح بده لطفا.

  • مهسا گفت:

   سلام
   3 تا 8 واحد درسی دارند دانشجویان این دوره و بقیه تز دکتری هستش (یعنی تز دکتری 33 تا 28 واحد ممکنه داشته باشه!!). طول دوره حداقل 3 سال هستش و تقریبا یک سال کمتر از شیوه آموزشی پژوهشی.
   استاد راهنما رو باید خودتون پیدا و معرفی کنید.
   اگر قرارداد نداشته باشید، هزینه رو باید استاد راهنما بده (که امکانش کمه و خودتون باید در نهایت بپردازید!).

 40. اصغر گفت:

  سلام دوستان
  مقالات isi و کتابامونم باید بفرستیم یا همون فرم که استاد راهنما امضا میکنه کفایت میکنه؟

 41. Amir گفت:

  ببخشید الان برای ثبت نام فقط از طریق سایت اقدام کنیم؟ یعنی با فرض اینکه فایلی رو که داخل سایت گذاشته استاد راهنما امضا کنه. همون رو وارد کنیم. ؟؟