مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

شروع ثبت نام آزمون دکتری 1395 دانشگاه آزاد اسلامی

نمره نهایی داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد بر اساس 75 درصد نمره آزمون کتبی و 25 درصد نمره مصاحبه محاسبه می شود.

به گزارش پی اچ دی تست، ثبت نام داوطلبان شرکت در دوره دکتري تخصصی سال 1395 دانشگاه آزاد اسلامی  به صورت اینترنتی آغاز شده است و داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به آدرس  www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

داوطلبان میتوانند با پرداخت مبلغ 1400000 ریال (براي شرکت در دوره دکتري با آزمون) و یا مبلغ 350000 ریال (براي شرکت در دوره بدون آزمون) و یا مبلغ 1300000 ریال (براي شرکت در دوره پژوهش محور) کارت اعتباري ثبت نام در دوره هاي مذکور را از سامانه ثبت نام اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه دریافت نمایند.

تذکر 1 : بدیهی است افرادي که مایل به شرکت در دوره با آزمون، بدون آزمون و پژوهش محور به صورت تؤاماً می باشند جهت تهیه هر کارت اعتباري میبایست مجموع مبالغ به شرح فوق را خریداري نمایند.

تذکر 2 : با توجه به اینکه پس از خریداري کارت اعتباري ثبت نام امکان بازپس گیري آن وجود ندارد لذا به داوطلبان اکیداً توصیه می شود پس از آگاهی از شرایط و ضوابط ثبت نام نسبت به خرید کارت اعتباري اقدام نمایند.

به منظور سنجش میزان توانایی علمی شرکت کنندگان در با اصول و مفاهیم (Ph.D) آزمون ورودي دکتري تخصصی اساسی هر رشته تحصیلی، دروس و مواد امتحانی برطبق جدول شماره (1) تعیین شده است که آزمون آن در یک روز برگزار میشود. سطح سؤالات امتحانی، برحسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد در هر رشته، مطابق برنامه هاي مصوب شوراي عالی برنامه ریزي است.

سؤالات آزمون ورودي دوره دکتري تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی به جز دروس عملی و طراحی رشته هاي: معماري، معماري منظر، طراحی شهري و شهرسازي به صورت تستی میباشد و لازم است داوطلبان برابر دستورالعمل هاي مندرج در روي برگ سؤالات، پاسخ ر ا با مداد سیاه در پاسخنامه تستی که به همین منظور در اختیار آنان قرار میگیرد، علامتگذاري نمایند.

سؤالات تستی، چهارگزینه اي است که داراي یک پاسخ صحیح و منطقی میباشد و داوطلب باید به تشخیص خود در پاسخنامه، یکی از پاسخ هاي چهارگانه سؤال مربوطه را با مداد سیاه معمولی به طریق صحیح پر نماید.

نمره کل داوطلبان در هر یک از رشته و گرایش هاي انتخابی در اولویت هاي چهل گانه میانگین وزنی نمرات خام دروس مجموعه امتحانی مورد نظر با توجه به ضریب هر درس در رشته گرایش انتخابی می باشد.
از میان داوطلبانی که بالاترین نمرات را در هر رشته/گرایش کسب نموده اند براساس اولویت هاي چهل گانه، گزینش علمی براي دعوت به مصاحبه انجام میشود لازم به ذکر است که انتخاب یک رشته/شهر توسط داوطلب در انتخاب اول، امکان پذیرش وي را افزایش نخواهد داد و تنها به منزله اولویت این رشته/شهر به نسبت انتخاب هاي بعدي وي در گزینش علمی میباشد.

در هر رشته/محل تعدادي از داوطلبان با توجه به اولویت نمره آزمون به مصاحبه دعوت می شوند. لازم به ذکر است که عدم حضور در مصاحبه به منزله انصراف از ادامه تحصیل در این مقطع تلقی میگردد.

پس از انجام مصاحبه نمره کل دعوت شدگان به مصاحبه براساس 75 درصد نمره آزمون و 25 درصد نمره مصاحبه تعیین و سپس به ترتیب نمره کل از بالاترین نمره به پایینترین نمره رتبه بندي میشوند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. shoko گفت:

  سلام
  کسی میدونه کیفیت دکتری معماری تو ازاد قزوین چه طوره من پارسال، قزوین قبول شدم اما حالا دو دلم، نمیدونم امسال برای تهران شرکت کنم یا نه ؟ احتمالا بدون کنکور و با معدل هم برای مصاحبه دعوت میشم، اگه کسی میدونه لطفا راهنماییم کنه ممنون

 2. مهدي گفت:

  سلام دوستان من تا الان نتونستم هيچكدوم از دفترچه هاي كنكور آزاد سال هاي قبل رو تو رشته عمران گرايش مديريت ساخت پيدا كنم.اگه چاره اش رو ميدونين يا جاشو ميدونين يه راهنمايي كنين ممنون ميشم،همه گرايش ها هست ولي مديريت ساخت نيس تو اينترنت…

 3. آرزو گفت:

  سلام دوستان ثبت نام دکتری آزاد تا کی وقت داریم؟

 4. سلولي مولكولي گفت:

  ميشه لطفا كسي بگه ظرفيتهاي هر رشته را از كجا ميبينيد؟ توي دفترچه؟

 5. ava گفت:

  سلام. زمان فارغ التحصیلی برای شرکت در بدون آزمون آزاد مهم است؟ من سال 1392 فارغ التحصیل شدم و شرایط اعلام شده در دفترچه را دارم.میتونم شرکت کنم برای بدون آزمون؟

 6. لیلا گفت:

  سلام دوستان. من ارشد مهندسی مالی از زیرمجموعه های مهندسی صنایع بدوم. الان دکترا مهندسی مالی که کلا نداریم. دکترای مالی هم ۲ تا داریم. زیرمجموعه اقتصاد و زیرمجموعه مدیریت صنعتی. کسی میدونه من کدومش را باید انتخاب کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. مرسی

 7. فرا گفت:

  دوستان من هم دروس مديريت مالي رو مطالعه كردم. حالا چكار بايد كرد؟ نه وقت هست منابع درس ديگري رو خوند و نه امكانش هست چون مقاله ها و پايان نامه همه مربوط به مديريت مالي هستند

 8. مدیریت گفت:

  خانمها وآقایان سلام روزهمگی بخیر بسلامت ماه صفرنیز تمام شدهرچند همه ماها برای من صفراست اماخواهشمندم اگرکسی ازتاریخ اعلام تکمیل ظرفیتهای دعوت شده به مصاحبه خبرداره به ما بگه ممنون ازلطفتون

 9. Samira ff گفت:

  سلام
  بچه ها شرایط ثبت نام بدون ازمون دانشگاه ازاد چی هستش؟

 10. وبگرد گفت:

  به دکتر لیلا
  سلام.
  …. شریعتی نیاسر گفت: توصیه من به همه داوطلب‌ها این است که برای اطمینان از رشته محل داری مجوز و قانونی به سایت وزارت علوم مراجعه کنند، سایت وزارت علم تنها مرجع مورد تایید و قطعی ماست که رشته محل های دارای مجوز را اعلام می کند.

  وی تاکید کرد: اگر کسی در مورد رشته ها ابهام داشت از طریق ایمیل education@msrt.ir تماس حاصل کننند تا بلافاصله کارشناس آموزشی وزارت علوم به وی جواب دهد…
  متاسفانه در مورد پژوهش محور دانشگاه آزاد هیچ اطلاع رسانی دقیقی از سوی وزارتخانه انجام نشده و دانشگاه آزاد مستقیم شروع به دوره نموده است….. بحث از ریشه این دوره و دوبله یا سوبله کردن تعداد دانشجو در واحدها هست… آن هم واحدهای غیرمجوزدار… واحدهای مجوزدار هم که کشش این همه دانشجوی ارشد و دکتری را ندارد…
  ممنون

 11. نرم افزار گفت:

  سلام
  اخرین روز ثبت نام کی هست؟ رشته ارشد مکاترونیک گرایش کامپیوتر باشه می شه دکتری کامپیوتر زد؟ معدل 17.34 رشته مهندسی میشه بدون ازمون شرکت کرد؟

 12. دكتر ليلا گفت:

  من دانشجوي دكتراي پژوهش محور دانشگاه آزاد هستم به نظرتون برم انصراف بدم وزارت علوم مجوز پژوهش محور را قبول نداره واقعا نميدونم چكار كنم

  • دکتر پریسا گفت:

   شک نکنید
   منم قصد داشتم برم پژوهش محپر یکی از اقوامم که در ارتباط با این قضایا بود که به هیچ عنوان پژوهش محور مجوز نمیگیره
   منم دنبال نکردم
   امسال که روند عادی رو طی کردم و قبول شدم
   استادم بهم گفت خوب کاری کردید که پژوهش محور شرکت نکردید

 13. بهار گفت:

  دوستان یه سوال داشتم، برای مقطع دکتری در دانشگاه آزاد همچنان اولویت انتخابهامون مهمه؟( چون این قانون از زمان کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد تو ذهنمه، اگه یادتون باشه یک رشته اگر ترازش در انتخاب اول مثلا 6200 بود، تراز همان در انتخاب دوم مثلا 7000 میشد)

 14. دانشجوي دكتري گفت:

  با سلام دوستان كسي اطلاع داره چرا دكتري بيوشيمي نيشابور حذف شده امسال؟تو دفترچه امسال واحد نيشابور نيست !!!

 15. وبگرد گفت:

  دوستان سلام
  امروز هجدهم آذر ۹۴٫ به دنبال اختلافات دانشگاه آزاد و وزارت علوم، دفتر شورای گسترش وزارت علوم لیست رشته محل های دکتری و ارشد دانشگاه آزاد را به روز کرده است.
  http://phdtest.ir/1394/09/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%AF%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-95-96/
  منظور از دکتری، شیوه آموزش محور است و شیوه پژوهش محور دانشگاه آزاد از دید وزارت علوم فاقد مجوز است.
  خیلی ممنون

 16. امیدوار گفت:

  بچه ها امیدوارم خدا به همه توفیق ادامه تحصیل بده و امکانمالی به همه علاقه مندان بده

 17. دکتر پریسا گفت:

  دوستان من نمیخوام نا امیدتون کنم
  من خودم کسی بودم که سال گذشته همه زندگیم
  فکرم
  ارزوم قبول در مقطع دکتری بود
  اما وقتی ورود پیدا کردم جدایی از شهریه سنگین ۷ میلیونی
  واقعا تو ذوقم خورد
  کلاس ۱۲ نفری در تهران!!!!!
  کلاس ها اصلا حالت کنفرانس نداشت
  از حداقل خدمات اموزشی محرومیم
  سردر گمی شدید کاردر اموزشی
  فکر کنید حتی مدیر گروه نمیدونست چه واحدایی باید ارائه بشه
  یا چه مدرک زبان مورد قبول دانشگاه هست
  از همه این ها بدتر که واحد فاقد مجوز هست
  این واحد تهرانش بود
  دیگه شهرستان معلوم نیست
  من نمیخوام دل سردتون کنم
  قطعا شمام تا زمانی که ورود پیدا نکنید
  درک نمیکنیو حرف منو الان قبول ندارید
  میبینید خیلی ها راحت پژوهشونو میدن بیرون
  و اصلا تلاش شما ب چشم نمیاد
  و خیلی مشکلات این چنینی
  برای همتون ارزوی موفقیت دارم

  • بهار گفت:

   ببخشید پریسا جان یک سوال داشتم

   برای مقطع دکتری در دانشگاه آزاد همچنان اولویت انتخابهامون مهمه؟( چون این قانون از زمان کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد تو ذهنمه، اگه یادتون باشه یک رشته اگر ترازش در انتخاب اول مثلا ۶۲۰۰ بود، تراز همان در انتخاب دوم مثلا ۷۰۰۰ میشد)

   • مهسا گفت:

    بهار خانوم
    خیر مهم نیست و اولویت ها تاثیری در قبولی نهایی شما نداره و صرفا ترجیح شما رو در کدرشته های مختلف نشون میده. همین

 18. پارسا گفت:

  دوسنان سلام
  مدرک msrt در مصاحبه دامشگاه آزاد اثر داره یا فقط مدرک زبان دانشگاه آزاد خودشون باید باشه؟

 19. رضا گفت:

  جالبه شهرهایی که من توی شهریور و آبان رفتم مصاحبه برای دکترای معماری الان اصلا جز شهرهای آزمون 95 نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 20. مهسا گفت:

  اگه كسي ميدونه لطفا راهنمايي كنه
  چرا تو دفترچه ثبت نام حرفي از پژوهش محور نيست

 21. حسین/نیازمند راهنمایی گفت:

  سلام وبا ارزوی موفقیت همه چه در دکتری سراسری چه ازاد و با ارزوی رسیدن همه به ان چه ارزوشونه. من ارشد سراسری روزانه ورودی 93 ام یعنی ارشد 93 قبول شدم . ایا نمره پایان نامه با معدل 3 ترم جمع می شه ومعدل کل اعلام می شه یا طبق ایین نامه جدید اموزشی ارشد که جدیدا اومده نمره پایان نامه در محاسبه معدل کل تاثیری ندارد؟با تشکر

 22. حسین/نیازمند راهنمایی گفت:

  سلام . دوستان که مدرک ارشد از دانشگاه سراسری مثل علامه طباطبایی دارند. در مدرک ارشدتون نمره پایان نامه با معدل جمع شده ومعدل کل اعلام شده یا جدا محاسبه شده

 23. به همه دوستان گفت:

  مگه میشه تو رشته هایی که مورد تایید انقلاب فرهنگی و وزارت علوم نیست درس خواند برا استخدام کی میگه استعلام فقط دانشگاه آزاد کافی چرا بغضی ها ندانسته بچه ها را سر کار میگذارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سردرگم گفت:

   آخه توی استخدامی فراگیر یا آموزش و پرروش که اومده بود که از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد استعلام مدرک آزاد رو میگیرن

 24. حسین/نیازمند راهنمایی گفت:

  سلام. دوستان فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه سراسری روزانه. لطفا راهنمایی کنید نمره پایان نامه در معدل کل ارشد حساب می شه؟

  • مهندسی شیمی گفت:

   سلام.
   بله حتما حساب میشه.
   فقط اگر قصدتون برای دکترای استعداد درخشان دانشگاه سراسریه بدونین معدل رو بدون احتساب پایان نامه درنظر میگیرن.فقط در همین مورد هستش که نمره پایان نامه برای معدل حساب نمیشه.

 25. مینو گفت:

  سلام من اطلاع زیادی ندارم دفترچه رشته ها رو الان میدن؟چطور باید تهیه کرد؟

 26. دنیا گفت:

  بچه ها ی مالی تو رو خدا اگه خبری دارید تو خانه تخصصی مالی بگذارید

 27. حسابداری گفت:

  سلام این لیست رشته های دارای مجوز وزارت مربوط به سال پیش هست که علوم وتحقیقات شهرستان ها بودند.نگران رشته محل ها نباشید.برا استعلام برای استخدام از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد استعلام گرفته خواهد شد نه وزارت خانه.وتنها برای خروج از کشور و ترجمه از وزارت خانه استعلام گرفته میشود و این مباحث مربوطه معمولا برای تشویش اذعان عمومی و کاهش ثبت نام و بی اعتبار جلوه دادن مدارک دانشگاه آزاد در شهرستان ها میباشد

  • سردرگم گفت:

   شهر محل زندگیم بعد یه عمر رشتمو آورده ولی مجوز نداره واقعا دچار سردرگمم که بین علوم تحقیقات و شهرم کدومو انتخاب کنم واقعا راسته که رشته ای که مجوز نداشته باشه به درد نمیخوره؟ هرکی اطلاع داره راهنماییم کنه ممنون میشم

 28. بهار گفت:

  خداروشکر دوستان ادبیات انگلیسی
  این رشته جذاب از انزوا درومد
  فقط تهران بود که به 10دانشگاه 4تا تهران و 6تا خارج تهران رسید.
  خبر عالی…..خداروشکر…امسال دیگه دغدغه نداریم.دوسال پیش با رتبه 7رد شدم.پارسال با رتبه 29

 29. دكترا گفت:

  تكليف ما مصاحبه رفته هاي تكميل ظرفيت شهريور هم ك معلوم نيست ثبت نام بكنيم نكنيم يعني رسما بلا تكليفیم

 30. دکتری روانشناسی گفت:

  از دکتری روانشناسی به اول تحقیق و استعلام از وزارت علوم بعد ثبت نام کنید
  سلام دوست عزیز و ممنون از راهنماییتون میشه لطفا بفرمایید کدوم واحد مشغول تحصیل هستید؟

 31. یاس مدیریت دولتی گفت:

  دوستان دکتری مدیریت دولتی فیروزکوه مجوز داره؟

  • دانشجوی دکترا مهندسی شیمی گفت:

   دوستان اگه میخاین بدونین کدوم رشته محلها مجوز داره برین تو سایت وزارت علوم قسمت آرشیو اخبار رو بزنین لیست رو نگاه کنین

 32. هانا گفت:

  چرا بعضی از منابع روانشناسی باید عوض بشه ؟؟؟!!!!!
  برای روانشناسی عمومی هیلگارد کفایت می کنه ؟
  روانسنجی چطور ؟ چی بخونیم ؟

 33. مهدی جهرمی گفت:

  سلام برجامعه شناسی لطف کنید اعلام بفرمایید کتاب آرمین عرب را از کجا پیدا کردید با تشکر

 34. معترض گفت:

  با سلام کسی مس تونه جواب بده چرا من که کارشناس ارشد شیمی آلی هستم برای دکتری آزاد در دفترچه دروس شیمی فیزیک و دروس شیمی تجزیه را هم گذاشتند در حالی که تا پارسال هر کسی با توجه یه گرایش ارشدش باید دروس را امتحان می داد آخه ما که شیمی آلی هستیم دروس تجزیه و شیمی فیزیکی نمی خوانیم چرا این دروس را با انتیازش گذاشتند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 35. دكتر ليلا گفت:

  چرا رشته مشاوره يزد حذف شده است

 36. محمد گفت:

  با سلام از کجا متوجه بشيم که این واحد دارای مجوز یا بدون مجوز است؟؟؟؟؟

 37. سوران گفت:

  واسه مدیریت مالی چیکار کنیم

 38. مهسا گفت:

  سلام دوستان كسي نميدونه پژوهش محور جريانش چيه و معتبره يا نه و شرايطش چيه تو دفترچه نبود چرا

 39. اول تحقیق و استعلام از وزارت علوم بعد ثبت نام کنید گفت:

  متاسفانه با تنش بین وزارت علوم و دانشگاه آزاد شرکت در دانشگاه آزاد پول حرام کردن است مدرک دانشگاه آزاد در اکثر رشته محل ها فاقد مجوز بوده و غیر قابل تایید بنده ترم 3 دکترا مدیریت هستم امسال برا سراسری مجبورم آماده بشم با اینکه 19میلیون از پولم را در دانشگاه آزاد در شهر تهران فقط برای 3ترم هزینه کردم اما خدا کند پذیرش سراسری بشم دوستان برای ثبت نام دانشگاه آزاد یه سری به وزارت علوم بزنید متاسفانه طبق نامه و صورت جلسه متعدد مدرک واحدهای دانشکاه آزاد در شهرهای فاقد مجوز در سال 92و93و94 فاقد ارزش علمی بوده و باتوجه به بخشنامه جدید فقط رشته محل های سایت وزارت علوم مورد تایید است من به دلیل اینکه قصد استخدام در قسمت اداری را داشتم بااستعلام اداره از وزارت علوم و دانشگاه آزاد جواب وزارت علوم آمده که واحد نامبرده دانشگاهی نامبرده فاقد مجوز بوده و فاقد اعتبار است و دانشگاه آزاد هم نوشته نامبرده دانشجوی این واحد می باشد به همین سادگی محلی که بنده قصد استخدام داشتم مدرک بنده را فاقد ارزش می داند و من هم مجبور شدم بد از 3 ترم دوباره برا سراسری بخونم ای کاش این 19 میلیون را هزینه نکرده بودم.. خود کرده را….

 40. محسن گفت:

  بچه های مالی توروخدااعتراض بدید

 41. مهدی گفت:

  سلام دوستان کسی میدونه چرا بعضی کد محلها که امسال بودن تو دفترچه ۹۵حذف شدن؟

 42. .... گفت:

  بچه ها دانشگاههایی که مجوز یه رشته رو نگرفته باشن هنوز، بعد ما انتخابشون کنیم چه اتفاقی میفته 

 43. جامعه شناسی گفت:

  جامعه شناسی من فقط ریتزر خوندم و کتاب دواس و مفاهیم و حوزه های آرمین عرب . دیگهدچی بخونم دوستان ، امسال باید قبول بشم

 44. مجید . مدیریت مالی گفت:

  با سلام
  دوستان واقعاً اگه کسی میدونه چرا رشته مدیریت مالی که از بیشتر گرایشهای موجود مدیریت ، مهمتره رو حذف کردند؟؟
  با این کار، براحتی زحمات یکساله ما به هدر میره.
  امکانش هست که چند روز آتی این رشته رو اضافه بکنند؟؟
  کسی چیزی میدونه؟

  • دنیا گفت:

   اگه خبری داری بنویس
   من هم مثل شما
   این
   همه مدییریت مالی خوندم هیچ که هیچ
   حالا باید برم
   مدیریت تولید بخونم

 45. زیبا گفت:

  منم معدلم 18.30 شده نمی تونم شرکت کنم؟ واسه دانشگاه های جامع ضرب در 1.1 نمی شه؟

 46. زهرا گفت:

  تو رو خدا یکی راهنمایی کنه
  الان برای بدون آزمون نمی خواد مقالات رو بفرستیم ؟؟؟؟؟
  یعنی فقط دعوت به مصاحبه بر اساس معدل و نمره پایان نامه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 47. غفار گفت:

  ثبت نام دکتری پژوهش محور چرا آغاز نشده؟

  • پریا گفت:

   سلام
   شما می دونید برای ثبت نام پژوهش محور دقیقاً باید چه چیزایی ارسال کنیم و اینکه فقط کافی که یه استاد طرحمون رو تایید کنه یا اینکه حتماً باید سازمان خاصی هم پشتیبانیمون کنه؟ خیلی ممنون میشم اگه کسی کامل توضیح بده که چطوریه و چه چیزی نیاز هست.

 48. شبنم گفت:

  اعلام شده بود که ثبت نام پژوهش محور هم از 16 شروع می شود؛ ولی دیروز اعلام نشد.چرا؟

 49. م.ر گفت:

  با سلام
  من لیسانس مامایی و فوق اموزش پزشکی دارم میتونم در رشته روانشناسی بالینی شرکت کنم ؟

 50. شیوا گفت:

  تورو خدا یکی جواب منو بده.رشته مدیریت مالی اصلا در دفترچه نیست!!!!!!!!!!!یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟به سازمان زنگ زدم خیلی راحت می گه اگه در دفترچه بعدا نزاشتن یعنی نیست.مگه می شه اونم رشته به این مهمی.تورو خدا جوابمو بدین

 51. رضا کامپیوتر گفت:

  آخه هفت هفته مونده به کنکور مگه میشه منابع کلا عوض بشه
  واقعا این چه کاریه آخه